Nasza gromadka konczy trzy latka. Mamusie maj-czerwiec 2008 - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Nowy tytuł (bedzie dopisek Mamusie maj- czerwiec 2008):
Nasza gromadka ma już 4 latka 5 55,56%
Przedszkolaki z naszej paki 2 22,22%
Przedszkolaków gromadka wnet kończy 4 latka 1 11,11%
Rozgadane mają buziaki nasze czteroletnie łobuziaki 1 11,11%
Głosujący: 9. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-19, 21:52   #1021
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Nasza gromadka konczy trzy latka. Mamusie maj-czerwiec 2008

karola - super fotki, tylko ta mina...uśmiech następnym razem

co do pielęgnacji twarzy przyszczatej, słyszałam że dojrzałej skóry (czyli takiej jak nasze) nie należy traktować specyfikami dla młodzieży, z alkoholem, a wręcz im delikatniejsze i naturalniejsze tym lepiej, np kosmetyki dla dzieci

fajnie że mamy tu osoby znające się tak dobrze na doborze stanika, ja jednak chyba mam za mały bo ostatnio mi cycki dzielą się lekko na pół (następnym razem kupię 75 DD), narazie obejrzałam jeden filmik (na stanikarni) i wiem że piersi z dobrze dobranym staniku wygladają brzydko, stanik zabudowany, nic nie widać, wyglądają tak olbrzymie, ale wiem ....trzeba się z tym pogodzić, a i pewnie modele są fajniejsze (ale już w bluzce ładniej)

karola - powodzenia dla męża w poszukiwaniu pracy, ja małej mleko krowie daję od 1,5 roku, coś tylko Polska się uparła na to że mleko krowie od 3 roku życia

stella - śliczne fotunie, i piękna Stefcia

zdjęcia pokoiku jeszcze nie zrobiłam bo dziś od rana malowanie drugiego pokoju, a graty z niego do małego, więc jutro chyba mi się uda obfocić, choć i tak to nie jakaś sensacja bo środków mało....ale zmiana jest na lepsze

tak się wkręciłam że chyba odświeże kuchnie też, to będzie całe mieszkanie pomalowane, zostało białej farby, zostało też karmelowej, dodam żółtego barwnika i dam na ściane

pokój pomalowany, przy okazji porządki w szafach, powyrzucałam pełno ciuchów, pościeli, firan i odrazu czuje się lżejsza, przy okazji policzyłam swoje perfumy - 15 falkonów ...a i sporo miniaturek, muszę powiedzieć że tak w sam raz
gothika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-19, 22:11   #1022
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Nasza gromadka konczy trzy latka. Mamusie maj-czerwiec 2008

Cytat:
Napisane przez karolakep Pokaż wiadomość
hejka.. u mnie troche nerwowo bo tz po wczasach bez pracy, szukamy czegos nowego....Jutro idzie na rozmowe w jedno miejsce, mam nadzieje ze bedzie ok.Jakos nie ma tu szczescia do pracy,bo albo marne grosze albo na czarno, ech.W sierpniu bedzie ciezko z jedna wyplata jakos to bedzie...

Dziewczyny dajecie juz wszystkie swoim szkrabom mleko krowie? (poza tymi ktore sa od zawsze alergikami)
Ja też daje odkąd Ala skończyła rok, ona bardzo lubi mleczko w sumie nie wiem czy nie za dużo jej daje, potrafi wypić ze 3 kubki+ jeszcze to co u niani

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
karola - super fotki, tylko ta mina...uśmiech następnym razem

co do pielęgnacji twarzy przyszczatej, słyszałam że dojrzałej skóry (czyli takiej jak nasze) nie należy traktować specyfikami dla młodzieży, z alkoholem, a wręcz im delikatniejsze i naturalniejsze tym lepiej, np kosmetyki dla dzieci

fajnie że mamy tu osoby znające się tak dobrze na doborze stanika, ja jednak chyba mam za mały bo ostatnio mi cycki dzielą się lekko na pół (następnym razem kupię 75 DD), narazie obejrzałam jeden filmik (na stanikarni) i wiem że piersi z dobrze dobranym staniku wygladają brzydko, stanik zabudowany, nic nie widać, wyglądają tak olbrzymie, ale wiem ....trzeba się z tym pogodzić, a i pewnie modele są fajniejsze (ale już w bluzce ładniej)

karola - powodzenia dla męża w poszukiwaniu pracy, ja małej mleko krowie daję od 1,5 roku, coś tylko Polska się uparła na to że mleko krowie od 3 roku życia

stella - śliczne fotunie, i piękna Stefcia

zdjęcia pokoiku jeszcze nie zrobiłam bo dziś od rana malowanie drugiego pokoju, a graty z niego do małego, więc jutro chyba mi się uda obfocić, choć i tak to nie jakaś sensacja bo środków mało....ale zmiana jest na lepsze

tak się wkręciłam że chyba odświeże kuchnie też, to będzie całe mieszkanie pomalowane, zostało białej farby, zostało też karmelowej, dodam żółtego barwnika i dam na ściane

pokój pomalowany, przy okazji porządki w szafach, powyrzucałam pełno ciuchów, pościeli, firan i odrazu czuje się lżejsza, przy okazji policzyłam swoje perfumy - 15 falkonów ...a i sporo miniaturek, muszę powiedzieć że tak w sam raz
Taki model został dobrany na filmik, ale jest masa staników mniej zabudowanych.
nicko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 02:54   #1023
Caterin17
Zakorzenienie
 
Avatar Caterin17
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kanada BC
Wiadomości: 3 321
GG do Caterin17 Send a message via Skype™ to Caterin17
Dot.: Nasza gromadka konczy trzy latka. Mamusie maj-czerwiec 2008

Cytat:
Napisane przez nicko Pokaż wiadomość
Rozmiarówki staników są coraz większe i dobrze, obwody zaczynają się od 60tek, a miseczki od AA i siegają nawet do M, można też szyć na zamówienie specjalne rozmiary, które normalnie ciężko dostać. Poszukaj sklepów z takimi markami jak: freya, panache, la senza, pour moi, audelle, elle macpehrson, w takich sklepach zwykle jest darmowy brafitting i panie pomogą dobrać ci rozmiar, sama zobaczysz, że miski nie kończą się na d, polecam te stronki naprawdę warto się zainteresować, zły rozmiar stanika przyczynia się do: powstawania bułek podpachowych, wady postawy, a co za tym idzie garbienie się i skrzywienie kręgosłupa, bule pleców, opadanie piersi, skurcze w obrębie szyi i barków, gdy fiszbina uciska pierś zatykają się kanaliki i podczas karmienia piersią częściej dochodzi do zapaleń piersi.
http://balkonetka.pl/katalog/
http://stanikomania.pl/
http://malybiust.prv.pl/
http://stanikarnia.blox.pl/html/1310...21.html?602643.
bułki podpachowe a co to?
a swoja droga wydaje mi sie to jednak lekko przesadzone,przeciez nikt nie chodzi w jednym biustonoszu stale, po za tym moze jak ktos ma wieksze piersi to jest to wiekszy problem, ale mniejsze hmm
a jak ktos nie nosi biustonosza, albo nosi taki sportowy?to co znaczy ze zle?
teraz lato to sporo ubran nosze bez biustonosza,a duzo koszulek mam takich sportowych czyli takie bardziej obcisle na biust zrobione pod spodem no wiecie o czym mowie
__________________
https://getthefocus.net/
Caterin17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 07:45   #1024
Sonia11
Wtajemniczenie
 
Avatar Sonia11
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 808
Dot.: Nasza gromadka konczy trzy latka. Mamusie maj-czerwiec 2008

Cytat:
Napisane przez ..Asia.. Pokaż wiadomość
W 2007 r. byłam w tej mieścinie z Kuba i podpatrzyłam namiary na ten domek. Potem się okazało, ze prowadzą go dwie Polki, które mozna było namierzyć na cro.pl
http://www.makarska-riwiera.pl/djenka_index.htm
0

Fajne miejsce. Od dawna marze właśnie o wakcjach w takim domku przy samej plaży w jakimś ciepłym kraju. A płacisz tak jak na stronie czy udało Ci się taniej zarezewrwować? Nie wiem czy na przyszły rok się nie zdecydyję, tylko my pewnie ze znajmymi byśmy pojechali więc wolałabym trochę większy apartament.

Cytat:
Napisane przez karolakep Pokaż wiadomość
hejka.. u mnie troche nerwowo bo tz po wczasach bez pracy, szukamy czegos nowego....Jutro idzie na rozmowe w jedno miejsce, mam nadzieje ze bedzie ok.Jakos nie ma tu szczescia do pracy,bo albo marne grosze albo na czarno, ech.W sierpniu bedzie ciezko z jedna wyplata jakos to bedzie...

Dziewczyny dajecie juz wszystkie swoim szkrabom mleko krowie? (poza tymi ktore sa od zawsze alergikami)
Powodzenia z pracą dla tz, mam nadzieję ze szybko coś znajzie. Tak od razu po urlopie go zwolnili?

Szymon mleko krowie pije prawie od roku.

Cytat:
Napisane przez Caterin17 Pokaż wiadomość
bułki podpachowe a co to?
a swoja droga wydaje mi sie to jednak lekko przesadzone,przeciez nikt nie chodzi w jednym biustonoszu stale, po za tym moze jak ktos ma wieksze piersi to jest to wiekszy problem, ale mniejsze hmm
a jak ktos nie nosi biustonosza, albo nosi taki sportowy?to co znaczy ze zle?
teraz lato to sporo ubran nosze bez biustonosza,a duzo koszulek mam takich sportowych czyli takie bardziej obcisle na biust zrobione pod spodem no wiecie o czym mowie
Ja przed ciążą też nie miałam problemów ze stanikami , a teraz bez dobrze dobranego to masakra po prostu.
Sonia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 07:59   #1025
..Asia..
Wtajemniczenie
 
Avatar ..Asia..
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 573
Dot.: Nasza gromadka konczy trzy latka. Mamusie maj-czerwiec 2008

Cytat:
Napisane przez nicko Pokaż wiadomość
Ja też daje odkąd Ala skończyła rok, ona bardzo lubi mleczko w sumie nie wiem czy nie za dużo jej daje, potrafi wypić ze 3 kubki+ jeszcze to co u niani


Taki model został dobrany na filmik, ale jest masa staników mniej zabudowanych.
to ten stanik z filmu faktycznie zniechęcił....
i w ogóle, jakies te misy olbrzymie, za każdym razem wygladaja na za duże.

Kala tez dużo mleka pije, tez jak skończyła rok. Potrafi litr dziennie wypić

Gothika jak byliśmy za granicą (jak Kala skończyła roczek) to w sklepach nie było mleka modyfikowanego powyżej roku.
Tylko w Polsce jest taka makabra.

Byłam w Szwecji, Austri, Czechch, Niemczech, Słowenii i Chorwacji - nigdzie nie było mleka modyfikowanego powyzej roku!!!

Moja "dziwna" kuzynka podaje swojej 4 letniej córce mleko modyfikowane. Każe podgrezewac wode na to mleko w podgrzewaczu do butelek - masakra jakaś.
nie rozumiem czemu nie może po prostu zagotowac wody w czajiku, albo podgrzać w mikrofali.
Dawno się z nią nie widziałam, ale ostatnio własnie tak robiła. W ogóle trzęsą się nad tym dzieckiem okropnie...ale to zupełnie inna historia.

---------- Dopisano o 08:59 ---------- Poprzedni post napisano o 08:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Sonia11 Pokaż wiadomość
0

Fajne miejsce. Od dawna marze właśnie o wakcjach w takim domku przy samej plaży w jakimś ciepłym kraju. A płacisz tak jak na stronie czy udało Ci się taniej zarezewrwować? Nie wiem czy na przyszły rok się nie zdecydyję, tylko my pewnie ze znajmymi byśmy pojechali więc wolałabym trochę większy apartament.





Ja przed ciążą też nie miałam problemów ze stanikami , a teraz bez dobrze dobranego to masakra po prostu.
my wzięliśmy apartament 2 pokojowy (niby dla 5 osób).
są jeszcze mniejsze, ale ten jest największy. My jedziemy z mężem i dziećmi + jego siostra więc jest ok.
Ceny były zupełnie nie do negocjacji, bo ten domek jest bardzo oblegany i właściciele wiedzą, ze nie muszą nic upuszczac z ceny, bo i tak chętni będą.

Ja się jedzie do CRO, to warto zwrócic uwage na odległośc od morza i na sama droge.
Kiedys byliśmy tam w tej miecinie - było napisane ze kwatera jest 100 m od morza - to była masakra. Strasznie strono - te 100 m musieliśmy pokonywac prawie na czworakach, dobrze że wtedy Kali nie było, bo widziałam, jak ludzie męczyli się z wózkami, pontonami na plecach, przewieszonymi kółkami i pływaczkami i jeszcze dziecko na ręku.
Naprawde, podejście 100 pod górę to nielada wyczyn w 35 st upale.

Jeśli chce rezerwowac ten domek musisz zacząć interesowac się w okolichc grudnia tego roku. Nie ma problemu - mozna bez podania przyczyny zrezygnowac z rezerwacji na 50 dni przed przyjazdem (póżniej zaliczka przepada) - to ogromny komfort.


Co do cycków to moje wygladają zupełnie jak przed ciążą, moze dlatego, ze nie karmiłam i nie powiększyły się podczas ciązy za mocno...
Generalnie z cycków jest zadowolona, najwazniejsze, ze sa symetryczne, nie leca na boki, pod pachy, i nie sa obwisłe.
W szkole robiłyśmy z dziewczynami "test ołówka". Podkładało się ołówek po cycek - jak wypadł tzn ze nie sa obwisłe - jak sie trzymał to znaczyło ze cycki sa obwisłe :P
Piersi to chyba jedyne miejsce na ciele do któego nie mam jakiegoś "ale", bo do reszty to z chęcią bym coś tam popoprawiała...
__________________
Dziecko nadaje miłości bezkresny wymiar

Edytowane przez ..Asia..
Czas edycji: 2011-07-20 o 08:04
..Asia.. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 08:19   #1026
ona1981
Zakorzenienie
 
Avatar ona1981
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 055
Dot.: Nasza gromadka konczy trzy latka. Mamusie maj-czerwiec 2008

A ja z nie miałam idealnych piersi nawet przed ciążami. To samo z brzuchem, nigdy nie mialam płaskiego, nawet jak ważyłam 50 kg.
Od kiedy pamiętam musiałam mieć dobrze dobrany stanik, porządnie trzymający.
Przyszedł mój strój. Jestem zadowolona, jedynie do koloru nie jestem przekonana, jednak ten koralowy dużo bardziej mi pasował. Może za rok jakiś bardziej kolorowy sobie sprawię.

Asia zazdroszczę tej Chorwacji. U nas w tym roku pogoda fatalna. No i chyba dobrze zrobiliście z tym nocjegiem. Może kiedyś dacie nam namiary to sobie pojedziemy za dwa lata
__________________
60 59 58 57 56 55 54 53

Edytowane przez ona1981
Czas edycji: 2011-07-20 o 14:12
ona1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 08:22   #1027
..Asia..
Wtajemniczenie
 
Avatar ..Asia..
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 573
Dot.: Nasza gromadka konczy trzy latka. Mamusie maj-czerwiec 2008

to musimy umówic się ze Stellą, Sonią i my.
I zrobimy wizazowy wyjazd na Chorwację
moze w tak duzą grupe bedzie taniej.....

Super, ze stój Ci sie podoba, kolor sprawa drugorzędna, ważne zeby dobrze leżał!!
__________________
Dziecko nadaje miłości bezkresny wymiar
..Asia.. jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-20, 08:48   #1028
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: Nasza gromadka konczy trzy latka. Mamusie maj-czerwiec 2008

Cytat:
Napisane przez ona1981 Pokaż wiadomość
A czapeczki dziergane zamawiasz na potrzeby sesji ?
.
nie moge sie zdecydować ktore
ale zamówię...
na pewno...


Cytat:
Napisane przez karolakep Pokaż wiadomość
Dziewczyny dajecie juz wszystkie swoim szkrabom mleko krowie? (poza tymi ktore sa od zawsze alergikami)
moja chce pic tylko bebiko... rozcieńczam jej wiekszą iloscia wody...ale zwykłego nie chce...
czasem kakao wypije

Cytat:
Napisane przez ona1981 Pokaż wiadomość
Przyszedł mój strój. Jestem zadowolona, jedynie do koloru nie jestem przekonana, jednak ten koralowy dużo bardziej mi pasował. Może za rok jakiś bardziej kolorowy sobie sprawię.

Asia zazdroszczę tej Chorwacji. U nas w tym roku pogoda fatalna. No i chyba dobrze zrobiliście z tym nocjegiem. Może kiedyś dacie nam namiary to sobie pojedziemy za dwa lata
:0 dobrze ze jesteś zadowolona...
kit z kolorem

Cytat:
Napisane przez ..Asia.. Pokaż wiadomość
to musimy umówic się ze Stellą, Sonią i my.
I zrobimy wizazowy wyjazd na Chorwację
moze w tak duzą grupe bedzie taniej.....

ta juz to widzę decydowac sie juz w grudniu na urlop
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 08:50   #1029
Sonia11
Wtajemniczenie
 
Avatar Sonia11
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 808
Dot.: Nasza gromadka konczy trzy latka. Mamusie maj-czerwiec 2008

Asiu - dzięki za info, napisz mi tylko jeszcze na ile jedziecie. Trzeba tam wynajmować w turnusach tygodniwych czy da się np na 10 dni. Dla mnie nie ma problemu żeby rezerwowac wakacje w grudniu, skoro sylwestra rezerwuje w lipcu
Sonia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 09:33   #1030
..Asia..
Wtajemniczenie
 
Avatar ..Asia..
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 573
Dot.: Nasza gromadka konczy trzy latka. Mamusie maj-czerwiec 2008

Sonia tam wybierasz sobie dowolnie, mozesz na 14 dni, mozesz na 5.
Po prostu uwazma, ze na mniej niz 10 dni sie nie opłaca, bo to za daleko, zeby tłuc się 1600 km i za chwile powrót.
My w tym roku jedziemy na 10 dni - zarezerwowałam wyjazd w srodku tygodnia, bo w weeken sa ogromnie korki na przejściu w Słowenii i korki na autostradach w CRO przed tunelami. Potrafią opóźnić podróż o 3-4 godziny.

Do kosztów takiej imprezy trzeba doliczyc koszt przejazdu po autostradach około 300 zł w obie strony, plus koszt za nocleg (jesli byscie nocowali podczas podróży).
__________________
Dziecko nadaje miłości bezkresny wymiar
..Asia.. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 09:37   #1031
karolakep
Zadomowienie
 
Avatar karolakep
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 231
Dot.: Nasza gromadka konczy trzy latka. Mamusie maj-czerwiec 2008

dzieki dziewczyny za mile slowa Co do moich zdjec to ja robilam na wczasach za fotografa i prawie wcale nie mam zdjec. Jak juz tz cyknął cos, to wyszlam jak matrona albo mina jak widac Okropnie wychodze.
Pytalam o krowie mleko, bo od niedawna sama dopiero z nim eksperymentuje.Mala od urodzenia miala rozne problemy ze skora, uczulenie niewiadomo na co i lekarz kazal sie wstrzymac.Zawsze jak robilam jej budyn na krowim byla wysypana i czerwona na buzi.Dzis jednak jestem pewna, ze nie miala uczulenia po krowim mleku, a po budyniu z torebki.Pije kefiry,jogurty i nic jej nie jest.No i jak sie okazuje po krowim procz lużniejszej kupy tez nic jej nie bylo.

Wasze dzieci też lubią gotowana kukurydze? moja uwielbia! ostatnio jemy na drugie sniadanie z maselkiem i sola.Natalka potrafi opędzlować caluską kolbę!

Tz jest na probie w pracy, ciekawe jak mu pojdzie, jaka praca, jakie zarobki...Wczoraj przez tel niczego sie nie dowiedzial, dzis ma sie wyjasnic.

Moze w koncu wezme sie dzis za dlubanie na drutach,bo kapa poszla w kąt.Zajeta jestem praniem i prasowaniem łachów po wyjezdzie. Koniec na szczescie juz widac.

gothika to masz roboty ja lubie wszedlkie zmiany w mieszkaniu.Czasem nachodzi mnie na przemeblowania i takie tam.Malowanie tez by sie przydalo, moze to konca wakacji odmalujemy chociaz 1 pokoj.
karolakep jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-20, 10:19   #1032
Sonia11
Wtajemniczenie
 
Avatar Sonia11
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 808
Dot.: Nasza gromadka konczy trzy latka. Mamusie maj-czerwiec 2008

Asiu - ja też myślę że na krocej to bez sensu bo za daleko, ale 10 dni wydaje mi sie optymalnie, żeby z drogą spokojnie wyrobić się w 2 tygodnie. Dzięki za info.

Apropo malowania ścian -byliśmy ostatnio u znajomych, którzy mają 19 miesięczną córeczkę i dosłownie wszystkie ściany w domu mają zmalowane własnie przez tą córeczkę. Oni od początku wychowują ją bezstresowo i pozwalają na wszystko ale zawsze po powrocie od nich jestem w szoku. Dają jej swoje potrfele do zabawy i powrzucała im dowody osobiste, ubezpieczenie od samochodu i inne dokumenty w pod podłogę (mają podłogę z desek i tam są malutkie szczeliny). Poza tym ona ich bije, gryzie, drapie - zupełnie się tym nie przejmują.
Sonia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 10:27   #1033
karolakep
Zadomowienie
 
Avatar karolakep
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 231
Dot.: Nasza gromadka konczy trzy latka. Mamusie maj-czerwiec 2008

Sonia niedlugo beda przed nia uciekac.Wspolczuc rodzicom podejscia i dziecku, ktore potem w przedszkolu nie bedzie rozumialo dlaczego czegos nie wolno,jak zawsze na wszystko jej pozwalano. W przedszkolu karane bedzie na pewno. Ja jestem przeciwniczka tzw bezstresowego wychowania.Nie mowie zeby dziecko lać, zastraszac, terroryzowac, musztrowac, ale granice jakies trzeba wyznaczac! bo co to z tego wyrosnie! az strach pomyslec
karolakep jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 12:55   #1034
Funieczka
Zakorzenienie
 
Avatar Funieczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 6 286
GG do Funieczka
Dot.: Nasza gromadka konczy trzy latka. Mamusie maj-czerwiec 2008

Jeśli ta mała zachowuje się tak w tym wieku, to co będzie gdy wejdzie w okres dojrzewania?
Andrzej właśnie wszedł w głupi okres. Sprawdza czy płaczem i krzykiem coś osiągnie. Ignoruję, a,lbo tłumaczę. A gdy przegina pałę krzyczę.
Zdarza się, że wystrzelam po łapach. I nie będę miała wyrzutów sumienia jeśli zdarzy mi się wlać w dupsko. Są sytuacje, ze nie dotrze nic innego.

Śmieszy mnie natomiast to całe bezstresowe chowanie. Bo to nie jest wychowywanie tylko chowanie.
Ach, zdarzyło mi się dać klapsika, ach poległam jako matka. Pie**olenie o szopenie.
Nikt nie mówi o katowaniu czy laniu kablem od żelazka, bo to już jest patologia, ale porządny klap na dupę moim zdaniem w wielu sytuacjach się nalezy.
__________________
wymiana
Funieczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 13:18   #1035
karolakep
Zadomowienie
 
Avatar karolakep
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 231
Dot.: Nasza gromadka konczy trzy latka. Mamusie maj-czerwiec 2008

Mam pytanie z innej beczki dziewczyny czym czyscicie monitor? mala uciapała mi laptop, sucha szmata nie pomaga
karolakep jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 13:25   #1036
Funieczka
Zakorzenienie
 
Avatar Funieczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 6 286
GG do Funieczka
Dot.: Nasza gromadka konczy trzy latka. Mamusie maj-czerwiec 2008

wilgotną szmatką albo roziceńczonym płynem do szyb
__________________
wymiana
Funieczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 16:52   #1037
Caterin17
Zakorzenienie
 
Avatar Caterin17
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kanada BC
Wiadomości: 3 321
GG do Caterin17 Send a message via Skype™ to Caterin17
Dot.: Nasza gromadka konczy trzy latka. Mamusie maj-czerwiec 2008

Cytat:
Napisane przez Sonia11 Pokaż wiadomość
Apropo malowania ścian -byliśmy ostatnio u znajomych, którzy mają 19 miesięczną córeczkę i dosłownie wszystkie ściany w domu mają zmalowane własnie przez tą córeczkę. Oni od początku wychowują ją bezstresowo i pozwalają na wszystko ale zawsze po powrocie od nich jestem w szoku. Dają jej swoje potrfele do zabawy i powrzucała im dowody osobiste, ubezpieczenie od samochodu i inne dokumenty w pod podłogę (mają podłogę z desek i tam są malutkie szczeliny). Poza tym ona ich bije, gryzie, drapie - zupełnie się tym nie przejmują.
o rany normalnie niezle, fakt zaraz sie beda bac takiego dziecka
dokumenty nie sa do zabawy, bylabym mocno zdenerwowana gdyby dziecko mi tak zrobiło, są jednak pewne granice,
ciekawa jestem jak ci ludzie chodzą do innych ludzi z dzieckiem to jak to jest... przeciez w innym domu to raczej nie może robić sobie co chce
wogole jak to dziecko nauczy sie co jest wlasciwe a co nie

Asia i ja spojrzalam na ta strone z tym domkiem wczoraj i nabralam ochoty na Chorwacje chetnie bym tam pojechala nigdy nie bylam,
no ale dla nie to znacznie wiecej niz 1000km

hehe musze sprobowac test ołówka
__________________
https://getthefocus.net/
Caterin17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 17:35   #1038
Funieczka
Zakorzenienie
 
Avatar Funieczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 6 286
GG do Funieczka
Dot.: Nasza gromadka konczy trzy latka. Mamusie maj-czerwiec 2008

U mnie cycki by i trzy ołówki chyba podtrzymały

Gothika powrzucaj pierdoły na wymianę. Moze jakąś pierdołę potrzebną zyskasz do domu.

Piekę dziewczyny tartę z owocami. Tylko oczywiście za mało zakleiłam brzegi blachy i ciasto niskie. Nie ważne jednak w smaku wszystko wychodzi ok.
Jesli ktos chętny na słodkości to zapraszam, bo robiłam na blasze o średnicy 30cm, więc wielgachne wyszło. Starczy dla wszystkich.
Jutro do pracy, ale w piątek szykuję się na tartę ze szpinakiem i fetą. Gothika wpadasz?
__________________
wymiana
Funieczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 17:46   #1039
Caterin17
Zakorzenienie
 
Avatar Caterin17
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kanada BC
Wiadomości: 3 321
GG do Caterin17 Send a message via Skype™ to Caterin17
Dot.: Nasza gromadka konczy trzy latka. Mamusie maj-czerwiec 2008

Funieczka kusisz dobrym jedzonkiem, a ja tu sie staram liczyc kalorie,
choc musze powiedziec ze wczoraj kupilismy dobra tarte z czeresniami i leze w kuchni kuszac mnie
lecimy na spacer, ladna pogoda
a wczoraj pojechalismy do centrum nauki,i na farme mimo iz pogoda byla srednia,mielismy fajna zabawe, i Sebastian padl o 18 i spal do rana z mala przerwa,niezle
i Sebastian glaskal jaszczure, trzymal tarantule na rekach, musze pokazac wam zdjecie
__________________
https://getthefocus.net/
Caterin17 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-20, 17:56   #1040
Funieczka
Zakorzenienie
 
Avatar Funieczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 6 286
GG do Funieczka
Dot.: Nasza gromadka konczy trzy latka. Mamusie maj-czerwiec 2008

U nas cały dzień pada. Przerwy są, ale godzinne. I to ma być lato? Jest wstrętnie i dlatego ratuję się kucharzeniem hihihihihihi.
__________________
wymiana
Funieczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 18:01   #1041
ona1981
Zakorzenienie
 
Avatar ona1981
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 055
Dot.: Nasza gromadka konczy trzy latka. Mamusie maj-czerwiec 2008

Cytat:
Napisane przez Funieczka Pokaż wiadomość
U mnie cycki by i trzy ołówki chyba podtrzymały
Moje też

Dziewczyny dostałam smsa od Moni. Kmat dziś rano urodziła synka. Niestety ma problemy z oddychaniem i widziała go tylko parę minut. Monia jeszcze w dwupaku, pozbyła się czopa. To tyle...

Kmat serdeczne gratulacje dla ciebie i trzymam kciuki za maluszka !

A ja zaraz lecę robić muffiny czekoladowe z bananem Ostatnio robiłam malinowe z białą czekoladą, ale nie wyszły mi
__________________
60 59 58 57 56 55 54 53

Edytowane przez ona1981
Czas edycji: 2011-07-20 o 18:51
ona1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 18:34   #1042
karolakep
Zadomowienie
 
Avatar karolakep
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 231
Dot.: Nasza gromadka konczy trzy latka. Mamusie maj-czerwiec 2008

kmat gratulacje!!! trzymam kciuki za maluszka!
karolakep jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-20, 23:12   #1043
Caterin17
Zakorzenienie
 
Avatar Caterin17
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kanada BC
Wiadomości: 3 321
GG do Caterin17 Send a message via Skype™ to Caterin17
Dot.: Nasza gromadka konczy trzy latka. Mamusie maj-czerwiec 2008

Sprawdziłam ołówek raczej cienko sie chce utrzymac pod biustem

A tu fotka z tarantula
i w sieci pajaka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tarantula nie taka straszna.jpg (85,1 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg w sieci pajaka.jpg (234,2 KB, 16 załadowań)
__________________
https://getthefocus.net/
Caterin17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 05:54   #1044
Funieczka
Zakorzenienie
 
Avatar Funieczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 6 286
GG do Funieczka
Dot.: Nasza gromadka konczy trzy latka. Mamusie maj-czerwiec 2008

Kmat duuuuużo zdrówka dla synka. A dla Ciebie gratulacje!!!




Monia cos się ociągasz. I ty i Kinga


Caterin jaka ta tarantula piękna. A Sebastian bardzo odważny.
Mój Tż w życiu by nie dotknął. Ma arachnofobię.
Andrzejowi ostatnio w parku dałam do rączki kasztana jeszcze w łupince z kolcami. Miał stracha. Zauważyłam jednak, ze bardziej boi się takich rzeczy niż żywych stworzonek. Musi się przyjrzeć, podpatrzeć jak inni dotykają, ale weźmie do rączki czy dotknie. A tego kasztana za nic w świecie nie chciał.

W Radomiu znów deszczysko. A ja na 10 do pracy.
Tarta wyszła śliczna egzotyczna Ciekawam czy te żarłoki coś mi zostawią. Bo w domu będe dopiero koło 21.
__________________
wymiana

Edytowane przez Funieczka
Czas edycji: 2011-07-21 o 05:56
Funieczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 06:15   #1045
..Asia..
Wtajemniczenie
 
Avatar ..Asia..
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 573
Dot.: Nasza gromadka konczy trzy latka. Mamusie maj-czerwiec 2008

Cytat:
Napisane przez Caterin17 Pokaż wiadomość

Asia i ja spojrzalam na ta strone z tym domkiem wczoraj i nabralam ochoty na Chorwacje chetnie bym tam pojechala nigdy nie bylam,
no ale dla nie to znacznie wiecej niz 1000km

hehe musze sprobowac test ołówka
no ty byś musiała do nas dolecieć samolotem, na lotni..byle nie jechac autem

Piekę dziewczyny tartę z owocami. Tylko oczywiście za mało zakleiłam brzegi blachy i ciasto niskie. Nie ważne jednak w smaku wszystko wychodzi ok.
Jesli ktos chętny na słodkości to zapraszam, bo robiłam na blasze o średnicy 30cm, więc wielgachne wyszło. Starczy dla wszystkich.
Jutro do pracy, ale w piątek szykuję się na tartę ze szpinakiem i fetą. Gothika wpadasz? [/QUOTE]

ja tez bym baaaardzo chciała!!! Szczególnie ta ze szpinakiem i fetą!


Cytat:
Napisane przez ona1981 Pokaż wiadomość
Moje też

Dziewczyny dostałam smsa od Moni. Kmat dziś rano urodziła synka. Niestety ma problemy z oddychaniem i widziała go tylko parę minut. Monia jeszcze w dwupaku, pozbyła się czopa. To tyle...

Kmat serdeczne gratulacje dla ciebie i trzymam kciuki za maluszka !

A ja zaraz lecę robić muffiny czekoladowe z bananem Ostatnio robiłam malinowe z białą czekoladą, ale nie wyszły mi
Serdecz ne gratulacje dla Kmat !!!!! Zdrówka dla syneczka!!!!!


no to teraz czekamy na Monię (a ja chodziłam bez czopa około 2 tygodnie )
__________________
Dziecko nadaje miłości bezkresny wymiar
..Asia.. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 06:31   #1046
Caterin17
Zakorzenienie
 
Avatar Caterin17
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kanada BC
Wiadomości: 3 321
GG do Caterin17 Send a message via Skype™ to Caterin17
Dot.: Nasza gromadka konczy trzy latka. Mamusie maj-czerwiec 2008

Funieczka ja sie balam wziasc tego pajaka na rece, ale dzieciaki braly, a pani twierdzila ze nigdy nikogo nie ugryzl, Sebastian tez najpierw nie chcial a potem dal sie przekonac

Wlasnie Kmat gratulacje, mam nadzieje ze z synkiem bedzie wszystko dobrze
__________________
https://getthefocus.net/
Caterin17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 07:48   #1047
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Nasza gromadka konczy trzy latka. Mamusie maj-czerwiec 2008

hej, chciałam napisać już wczoraj ale była wielka burza i tylko przy świetle siedzieliśmy, odłączeni od tv i netu, a dziś słońce świeci, ale ta pogoda zmienna

kmat - gratulacje, zdrówka dla synka

Funieczka - muszę kupić jakąś półkę na ścianę i może jakiś mały dywanik, a to raczej nie na wymianach

Caterin - ale odważny Sebastian! ja nie wiem czy bym wzieła, może jakby mnie ktoś mnie apewnił że nie ugryzie i nie będzie po mnie chodził

ale miałam noc wczoraj a propo robalów - wleciała ćma do pokoju i latałam za nią do 3 w nocy, tezet już się śmiał, nienawidzę, komar może latać, byle nie gryzł (apropo to tez mnóstwo wleciało, i kupiłam szybko urządzenie do gniazdka), ale ćma jest ślepa i słychać ją jak się obija o ściany i może mi wlecieć za koszulę, nie potrafiłam spokojnie leżeć, nie zabiłam jej, się gdzieś schowała a ja już nie miałam siły by jej szukać

Funieczka - przełóż tarte na inny dzień bo w piątek nie dam rady, bo Dni i noce szczytna, od 18 najpierw rycesz na koniu wjedzie do miasta (pójdziemy na to dla Ramony), później jakieś atrakcje dla dzieci, oby nie padało, bo zapowiadają

i moje cycki by utrzymały kilka ołówków, nie sprawdzam

sonia - jak możesz to napisz ile będzie was kosztował wyjazd do Pragi na sylwestra, przejazd i pobyt, fajnie tak wyjechać na sylwka gdzieś
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF0910.jpg (101,9 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF0913.jpg (101,7 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF0914.jpg (65,2 KB, 20 załadowań)

Edytowane przez gothika
Czas edycji: 2011-07-21 o 07:55
gothika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 07:50   #1048
Sonia11
Wtajemniczenie
 
Avatar Sonia11
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 808
Dot.: Nasza gromadka konczy trzy latka. Mamusie maj-czerwiec 2008

Kmat - gratulacje i zdrówka dla maluszka.

Caterin - super fotki. Mój Szymek lubi wszystkie zwierzątka, w przedszkolu namiętnie opikuje sie ślimakami, które znajdzie na placu zabaw, w domu szuka biedronek i świerszczy, ale boi się chrabąszczy.
Sonia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 08:12   #1049
ona1981
Zakorzenienie
 
Avatar ona1981
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 055
Dot.: Nasza gromadka konczy trzy latka. Mamusie maj-czerwiec 2008

Gothika ładny pokoik
Caterine fajne fotki. Mój pewnie też by się nie bał.

Co do ołówków to dla mnie troche dziwny ten test, kobieta z dużymi piersiami to nie wiem co by musiała mieć, chyba silikony sterczące by ten ołówek wypadał. Duży biust nawet jędrny nie sterczy przecież poziomo...

U nas leje od rana, do soboty tak ma być, jutro 15 stopni Normalnie lipiec pelną gębą...
__________________
60 59 58 57 56 55 54 53
ona1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 08:45   #1050
Kjane
Zadomowienie
 
Avatar Kjane
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: KUTNO
Wiadomości: 1 834
Dot.: Nasza gromadka konczy trzy latka. Mamusie maj-czerwiec 2008

witam
urlop nad morzem super
w sumie to nie siedzieliśmy cały czas na plaży bo co tam robić
Hubert nie chciał do wody wejsć - mówił ze sie boi i że woli na piasku Kubuś dał sobie nózki zamoczyć drugiego dnia
Pojechaliśmy na Hel - i pospacerowalismy po Cypelku, odwiedzilismy wesołe miasteczko we Władysławowie, Oceanarium w Gdyni, Sopot (ale nie molo - nie rozumie tego zamieszania wokół niego), w Gdańsku wsiedliśmy na statek (Galeon Lew) i popłyneliśmy na Westerplatte, powrót Statkiem do Gdańska.
W drodze do domu zwiedziliśmy malbork
Super było, dzieciaki super zniołsy nasze wycieczki - urodzeni turysci
Treaz we wrześniu w góry

Kmat - Gratuluje!!!!
Szybkiego powrotu do domu z synkiem

Hubert nie wzioł by w pająka na rękę, on ucieka jak mu chce biedronkę położyć
Wskrabać sie to wszędzie ale zwierzątka i robale to nie.

Asia - udanego urlopu, mam nadzieje że kiedyś odwiedzę Chorwacje - zdjecia zachecają.
Kupiłaś kostium?

Gothika - ładny pokoik, Ramonka zadowolona?
w Ikea są fajne półeczki do pokoików dla dzieci.
ty jesteś z Grudziądza?

Ona - ten test to chyba tak dla zabawy, ja mam duży biust wiec nawet i dwa utrzymam.
Jak chłopaki?

Caterin - a ty masz mały biust czy duży? z tygo co piszesz to masz sterczace, bo skoro ołówek wypada

Funieczka - temat bicia czy dwania klapasa to uważam indywiduanla sprawa, ja jak dam Hubertowi to później żałuję....
Kjane jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:27.