Step by step - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-01, 11:13   #1
vanadis
Wtajemniczenie
 
Avatar vanadis
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 315

Step by step


Witam

Jak corocznie obiecuję sobie „schudnę!”. Corocznie na gadaniu się kończyło, w tym roku jednak rozpoczęłam ku temu działania.
Od marca wykupiłam kartę sportową, jednak póki co głównie chodziłam na tańce + trochę interwałów na bieżni(ok 60min). Czytając te forum zrozumiałam, że bez ćwiczeń siłowych chyba się nie obędzie więc oto jestem i mam nadzieję, że mogę liczyć na Wasze porady
Moim celem samym w sobie nie jest zrzucenie kg – problemem jest duże brzuszysko i nogi pokryte „skórką pomarańczową”.
Moja waga to 53kg, przy 153. Diety jako takiej też nie mam, po prostu jem więcej warzyw i owoców i jestem od zawsze fanką nabiału (3 dni bez mięsa problemu nie robią) no i niestety słodycze też bardzo lubię...


Chciałabym iść na siłownię z konkretnym planem ułożonym pode mnie (głownie brzuch – chociaż wiem, że miejscowo się nie chudnie).
Od razu też zaznaczam, że nie chciałabym robić wolnych ciężarów, tylko wolałabym korzystać z atlasów (które i tak ledwo ogarniam).

Trochę zmodyfikowałam dostępny na sfd plan treningowy i dlatego proszę o porady czy dobrze jest to rozpisane (co usunąć/dodać/pozamieniać miejscami):

1. Rozpiętki na maszynie
2. Wyciskanie na atlasie siedząc
3. Prostowanie tułowia na ławeczce
4. Unoszenie zgiętych nóg w zwisie na podporze
5. Odwodzenie nogi w tył na maszynie/wahadle
6. Przyciąganie drążka wyciągu górnego do klatki nachwytem
7. „Koci grzbiet” na atlasie
8. Skręty tułowia na maszynie do ćwiczeń mięśni skośnych brzucha.
9. Prostowanie ramion na wyciągu
10. Przywodziciele na ginekologu
11. Odwodziciele j.w.

Oczywiście liczbę serii wiem, że trzeba zwiększać, zmniejszając przy tym liczbę powtórzeń – tylko nie wiem dlaczego. Wyjaśnicie?

Kolejny problem to ilość dni w tygodniu – plan mam taki:

pon –tańce: samba
wt – siłownia + bieżnia 20 min

śr –nic
czw – siłownia + bieżnia 20 min
pt – tańce: bachata (pełen relaks, zero wysiłku)
sob lub nd basen (zazwyczaj robię 50 długości żabką).

Czy takie rozplanowanie dni ćwiczących ma sens?

Z góry dziękuję za pomoc i wskazówki
__________________
Zapuszczałam i dbałam o włosy
i zero efektów więc już nie dbam o nie
może warto się chwilę zastanowić?

vanadis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 16:16   #2
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Step by step

witaj

Cytat:
Napisane przez vanadis Pokaż wiadomość

Moim celem samym w sobie nie jest zrzucenie kg – problemem jest duże brzuszysko i nogi pokryte „skórką pomarańczową”.
Moja waga to 53kg, przy 153. Diety jako takiej też nie mam, po prostu jem więcej warzyw i owoców i jestem od zawsze fanką nabiału (3 dni bez mięsa problemu nie robią) no i niestety słodycze też bardzo lubię...

jak chcesz zgubić brzuch to niestety przede wszystkim nad tym musisz popracować

Z planem nie pomogę, bo ja maszyn nie ogarniam. Odniosę się tylko do ćwiczenia 8 - takie skręty nie są dobre dla naszego kręgosłupa, radziłabym sobie je darować.

Cytat:
Oczywiście liczbę serii wiem, że trzeba zwiększać, zmniejszając przy tym liczbę powtórzeń – tylko nie wiem dlaczego. Wyjaśnicie?
chodzi o progres. Przy mniejszej ilości powtórzeń dasz radę wziąć większy ciężar - przez co bardziej się zmęczą mięśnie.

Cytat:
Cytat:
Kolejny problem to ilość dni w tygodniu – plan mam taki:
pon –tańce: samba
wt – siłownia + bieżnia 20 min

śr –nic
czw – siłownia + bieżnia 20 min
pt – tańce: bachata (pełen relaks, zero wysiłku)
sob lub nd basen (zazwyczaj robię 50 długości żabką).
dla mnie ok
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 17:38   #3
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Step by step

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość

Z planem nie pomogę, bo ja maszyn nie ogarniam. Odniosę się tylko do ćwiczenia 8 - takie skręty nie są dobre dla naszego kręgosłupa, radziłabym sobie je darować.
Popieram
Ja bym jeszcze wywaliła ten przywodziciel i odwodziciel, a wrzuciła przysiad z obciążeniem (zwykły albo szeroki "sumo"), lub wykroki. Ta maszyna do odwodzenia nogi niepotrzebna również... Jak zrobisz porządnie przysiady to gwarantuję Ci że poczujesz tyłeczek
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 16:40   #4
Fionka_31
Zakorzenienie
 
Avatar Fionka_31
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 8 266
Dot.: Step by step

dokładnie, a jak już chcesz robić te przywodzenie i odwodzenie to rób to przy ćwiczeniu 5.

koci grzbiet brzmi dość kontuzjogennie ale nie wypowiadam sie bo nie znam ćwiczenia domyślam się, że na plecy, nigdy nie słyszałam

ogólnie trochę chaotycznie jakoś
3 ćwiczenia na plecy i to nie po kolei , na barki nic, na biceps nic, ale na triceps już tak

fajnie by było jakbyś robiła 3 x siłowy

w każdym razie fajnie, że bierzesz się do roboty
__________________
08.04.2013 - start
od 16.09.2013 - siłowy
od 17.11.2014 - CF

Fionka_31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 20:02   #5
vanadis
Wtajemniczenie
 
Avatar vanadis
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 315
Dot.: Step by step

Dziekuję wszystkim za odpowiedz

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość

jak chcesz zgubić brzuch to niestety przede wszystkim nad tym musisz popracować
Chciałabym popracować, chciała tylko niestety nie wiem co na ten tłuszczyk byłoby najlepsze. Czy siłownia faktycznie najlepiej sobie z tym radzi?

I tutaj chciałabym się z Wami kolejną zagwozdką podzielić: a mianowicie jest to zmiana rozmiarów brzuszka w ciągu dnia - czasami wyglądam jak w 9 miesiącu ciąży i nie bardzo wiem z czym to jest związane... Dokładniej wygląda to tak, że wciągając brzuszek pozbywam się jakieś 5cm z obwodu. Czy macie może jakieś pomysły czym może być to spowodowane? Możliwe jest by było to zatrzymanie wody, spowodowane żłopaniem tylko herbat?

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
Z planem nie pomogę, bo ja maszyn nie ogarniam. Odniosę się tylko do ćwiczenia 8 - takie skręty nie są dobre dla naszego kręgosłupa, radziłabym sobie je darować.
Oki, dzięki W takim razie skręty tułowia z wielką chęcią sobie daruję



Cytat:
Napisane przez MorganLeFay Pokaż wiadomość
Ja bym jeszcze wywaliła ten przywodziciel i odwodziciel, a wrzuciła przysiad z obciążeniem (zwykły albo szeroki "sumo"), lub wykroki. Ta maszyna do odwodzenia nogi niepotrzebna również... Jak zrobisz porządnie przysiady to gwarantuję Ci że poczujesz tyłeczek
Może być i to Dla pięknych posladków jestem w stanie trochę się napocić :P I może jak i przysiad to i martwy ciąg ?


Cytat:
Napisane przez Fionka_31 Pokaż wiadomość
dokładnie, a jak już chcesz robić te przywodzenie i odwodzenie to rób to przy ćwiczeniu 5.

koci grzbiet brzmi dość kontuzjogennie ale nie wypowiadam sie bo nie znam ćwiczenia domyślam się, że na plecy, nigdy nie słyszałam

ogólnie trochę chaotycznie jakoś
3 ćwiczenia na plecy i to nie po kolei , na barki nic, na biceps nic, ale na triceps już tak

fajnie by było jakbyś robiła 3 x siłowy

w każdym razie fajnie, że bierzesz się do roboty
Dzięki Niestety chaotycznie i przyznam się, że myślałam, że ramiona będą pracowały podczas pływania :P Jeśli chodzi o ten "kocigrzbiet" to tak to nazwał trener który pokazał mi podstawy na pierwszych zajęciach. Tak dokładnie to przyrzad na którym ćwicze mięśnie brzucha (chyba proste) wygląda tak.
Polecacie?
__________________
Zapuszczałam i dbałam o włosy
i zero efektów więc już nie dbam o nie
może warto się chwilę zastanowić?

vanadis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 20:26   #6
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Step by step

Cytat:
Napisane przez vanadis Pokaż wiadomość
Chciałabym popracować, chciała tylko niestety nie wiem co na ten tłuszczyk byłoby najlepsze. Czy siłownia faktycznie najlepiej sobie z tym radzi?
Na tłuszczyk - dieta, dieta i jeszcze raz dieta plus siłownia
Cytat:
Napisane przez vanadis Pokaż wiadomość
I tutaj chciałabym się z Wami kolejną zagwozdką podzielić: a mianowicie jest to zmiana rozmiarów brzuszka w ciągu dnia - czasami wyglądam jak w 9 miesiącu ciąży i nie bardzo wiem z czym to jest związane... Dokładniej wygląda to tak, że wciągając brzuszek pozbywam się jakieś 5cm z obwodu. Czy macie może jakieś pomysły czym może być to spowodowane? Możliwe jest by było to zatrzymanie wody, spowodowane żłopaniem tylko herbat?
Możliwe że jakieś konkretne jedzenie wywołuje wzdęcia u Ciebie. Obserwuj Może pszenica? nabiał?
Cytat:
Napisane przez vanadis Pokaż wiadomość
Może być i to Dla pięknych posladków jestem w stanie trochę się napocić :P I może jak i przysiad to i martwy ciąg ?
Martwy ciąg i przysiady to genialne ćwiczenia Nie wiem czy robiłas je wcześniej, jeśli nie to poproś np trenera z siłowni żeby sprawdził czy masz dobrą technikę (!!!), no i nie szalej od razu z obciążeniem.

Ja nie kumam o co chodzi z tym kocim grzbietem ... to jest przyrząd do brzuszków

Edytowane przez MorganLeFay
Czas edycji: 2014-05-06 o 20:27
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 20:27   #7
Fionka_31
Zakorzenienie
 
Avatar Fionka_31
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 8 266
Dot.: Step by step

aaa to, po co Co tyle ćwiczeń na brzuch?
odpuść sobie a w zamian dorzuć barki i biceps
zacznij od dużych partii, czyli nogi, plecy, klatka, później mniejsze: barki, biceps i triceps
skoro chcesz robić przysiady to super
a basen to bym potraktowała jako trening aero, a nawet taki odprężający

wzdęcia brzucha spowodowane są nieodpowiednią dietą, poobserwuj po jakich posiłkach tak się dzieje i wyeliminuj je na jakiś czas i zobacz czy będą zmiany
pijesz tylko herbaty? a woda?
__________________
08.04.2013 - start
od 16.09.2013 - siłowy
od 17.11.2014 - CF

Fionka_31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-06, 20:33   #8
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Step by step

Właśnie, też pomyślałam że ćwiczenia na brzuch tak naprawdę całkowicie można sobie odpuścić ja nie robię ŻADNYCH ćwiczeń na brzuch a myślę że nie najgorzej wygląda samo utrzymania prawidłowej postawy przy innych ćwiczeniach wymaga napinania mięśni brzucha
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 20:38   #9
Fionka_31
Zakorzenienie
 
Avatar Fionka_31
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 8 266
Dot.: Step by step

dokładnie, ja też nie robię żadnych a widzę dużą zmianę w wyglądzie brzucha,
pewnie jak już zejdę z bf do odpowiedniego poziomu to zacznę go ćwiczyć może krata wyjdzie bardziej
__________________
08.04.2013 - start
od 16.09.2013 - siłowy
od 17.11.2014 - CF

Fionka_31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 20:22   #10
vanadis
Wtajemniczenie
 
Avatar vanadis
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 315
Dot.: Step by step

Cytat:
Napisane przez MorganLeFay Pokaż wiadomość
Martwy ciąg i przysiady to genialne ćwiczenia Nie wiem czy robiłas je wcześniej, jeśli nie to poproś np trenera z siłowni żeby sprawdził czy masz dobrą technikę (!!!), no i nie szalej od razu z obciążeniem.
Dzieki za odpowiedz, w taki razie zmodyfikuję trochę przyrządy Musze przyznać, że ostatnio wzięłam jakieś hantelki, kettlebels,użyłam taśmy? TRX (google mówi, że to się tak nazywa) i nie było źle!

Cytat:
Napisane przez MorganLeFay Pokaż wiadomość
Ja nie kumam o co chodzi z tym kocim grzbietem ... to jest przyrząd do brzuszków
do brzuszków, do brzuszków ale tak trener to nazwał dla nas nowicjuszy co nie znają podstawowych nazw więc tak i Wam przekazałam tak czy inaczej - nie lubię


Cytat:
Napisane przez Fionka_31 Pokaż wiadomość
aaa to, po co Co tyle ćwiczeń na brzuch?
odpuść sobie a w zamian dorzuć barki i biceps
zacznij od dużych partii, czyli nogi, plecy, klatka, później mniejsze: barki, biceps i triceps
skoro chcesz robić przysiady to super
a basen to bym potraktowała jako trening aero, a nawet taki odprężający

wzdęcia brzucha spowodowane są nieodpowiednią dietą, poobserwuj po jakich posiłkach tak się dzieje i wyeliminuj je na jakiś czas i zobacz czy będą zmiany
pijesz tylko herbaty? a woda?
oki trochę zmodyfikuję tylko muszę obczaić jakie ćwiczenia będą dobre na mięśnie ramion ten martwy ciąg może być?
a co do herbaty, hmm nie pijam kaw, soków ... i nie będę też ściemniać, że wodę piję codziennie - bo tak naprawdę piję tylko podczas/po wysiłku fizycznym (ale wtedy w dużych jak na mnie ilościach)
__________________
Zapuszczałam i dbałam o włosy
i zero efektów więc już nie dbam o nie
może warto się chwilę zastanowić?

vanadis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 13:10   #11
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Step by step

Cytat:
Napisane przez vanadis Pokaż wiadomość
Dzieki za odpowiedz, w taki razie zmodyfikuję trochę przyrządy Musze przyznać, że ostatnio wzięłam jakieś hantelki, kettlebels,użyłam taśmy? TRX (google mówi, że to się tak nazywa) i nie było źle!

do brzuszków, do brzuszków ale tak trener to nazwał dla nas nowicjuszy co nie znają podstawowych nazw więc tak i Wam przekazałam tak czy inaczej - nie lubię

oki trochę zmodyfikuję tylko muszę obczaić jakie ćwiczenia będą dobre na mięśnie ramion ten martwy ciąg może być?
a co do herbaty, hmm nie pijam kaw, soków ... i nie będę też ściemniać, że wodę piję codziennie - bo tak naprawdę piję tylko podczas/po wysiłku fizycznym (ale wtedy w dużych jak na mnie ilościach)
Tu masz bardzo fajny atlas ćwiczeń siłowych http://www.kulturystyka.pl/atlas/

Martwy ciąg możesz robić z jakimś małym obciążeniem na początek ale poproś koniecznie trenera żeby Ci pokazał prawidłową technikę.
Na barki np. dobre i proste ćwiczenie - unoszenie hantli do przodu lub boku.

Edytowane przez MorganLeFay
Czas edycji: 2014-05-11 o 13:15
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-26, 21:44   #12
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Step by step

Cześć
Mam pytanie ponieważ szykuję się do ćwiczeń na siłowni w końcu. Zaczynam rozpisywać sobie dietę, przeglądam sfd, ale...
Chodzi mi o efekty ćwiczeń. Ja jestem typowym skinny fat i wiadomo, chciałabym się ujędrnić i przede wszystkim podnieść płaski tyłek. Czytam o ćwiczeniach, oglądam na YT itd. Może to trochę głupio zabrzmi o co zapytam, bo wszędzie jest napisane, że ćwiczenia siłowe z kobiety kulturystki nie uczynią. Wszystko fajnie, ale ja mam problem z ramionami i plecami fitnessek. Chodzi o to, ze wszystko pięknie wygląda, brzuch, jędrne nogi, ale mi osobiście jakiekolwiek zarysy na ramionach, czy plecach się nie podobają. No po prostu nie i koniec, nie wiem, takie mam preferencje. Widziałam na jednym blogu trenera zdjęcia fitnessek z instagramu i zachwyciłam się w szczelności jedną, która ma piękne, wyćwiczone pośladki, ale za to szczupłe i smukłe ramiona bez zarysów. Czy da się coś takiego zrobić?

Planowałam zacząć trening obwodowy z sfd dla początkujących, ale widziałam z drugiej strony jedną dziewczynę na YT, której zarysował się trochę biceps na rękach. Wszyscy chwalą, ale mi się to po prostu nie podoba.
Wiem, że ćwiczenia siłowe są jak najbardziej pożądane, tylko jak zrobić, żeby ćwicząc minimalnie zmienić wygląd ramion, klatki i pleców, tzn. umocnić je i ujędrnić, ale nic poza tym, żadnych zarysów mięśni.
Jeszcze raz mówię, że nie jestem w stanie zmienić moich preferencji i chciałabym uzyskać wygląd taki jaki mi się podoba.
Wyglądy typowych fitnessek nie za bardzo mi się podobają, ale wiem, zeby ujędrnić ciało, podnieść tyłek i spłaszczyć wałek na brzuchu potrzebuję konkretnych ćwiczeń siłowych. Mi osobiście podobają się takie figury jakie mają np. Candice Swanepoel, Doutzen Kroes, Adriana Lima itd. Przeglądałam fitnesski, starałam się przekonać, ale nie da rady.
Trochę chaotycznie napisałam, nie wiem, czy mnie ktoś zrozumie.
Podsumowując, czy jest jakiś sposób na ujędrnienie ciała, ale bez uzyskiwania zarysów mięśni?
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 17:13   #13
Nuul
Raczkowanie
 
Avatar Nuul
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 63
Dot.: Step by step

Staraj się podnosić po prostu mniejsze ciężary na te partie ciała po drugie mięśnie z dnia na dzień nie rosną i na pewno nie stanie się tak , że z dnia na dzień obudzisz się z ciałem fitnesski , obserwuj swoje ciało i stosuj ćwiczenia które najlepiej działają na ciebie
Aby mięśnie urosły trzeba regularnych treningów i odpowiedniej diety Fitnesski które obserwujesz dużooo ćwiczą i podnoszą prawdziwe ciężary po za tym stosują suplementy diety
__________________
Posiadanie psa jest jak tęcza. Szczenięta są radością na jednym jej końcu. Stare psy są skarbem na drugim;**
Nuul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 18:29   #14
vanadis
Wtajemniczenie
 
Avatar vanadis
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 315
Dot.: Step by step

Witam Was ponownie
Niestety trening z maszynami nie sprawia mi przyjemności więc chodzę teraz się na wolne ciężary (i nawet je lubię!).
W związku z tym trzeba zmodyfikować mój trening i mam nadzieję, że jak zawsze będziecie służyć radą

1. przysiad z taśmą TRX
2. martwy ciąg z ketlem (oraz/lub? sztangą)
2. uginanie ramion ze sztangielkami
3. Prostowanie przedramienia w opadzie tułowia
4. Wznosy hantli bokiem w górę
5. Rozpiętki ze sztangielkami
6. Szrugsy ze sztangielkami

Efektów mojego odchudzania niestety nie zauważyłam więc mam nadzieję , że teraz coś trochę coś ruszy
__________________
Zapuszczałam i dbałam o włosy
i zero efektów więc już nie dbam o nie
może warto się chwilę zastanowić?

vanadis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 19:06   #15
Nuul
Raczkowanie
 
Avatar Nuul
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 63
Dot.: Step by step

dziwny ten plan
Raczej postawiłabym na ogólnorozwojówkę
Np. tutaj wklejam Ci plan który napisałam dla koleżanki
Klatka piersiowa - wyciskanie sztangi na ławce poziomej 12/12/12


Plecy - Wiosłowanie sztangą leżąc na ławce dodatniej nachwytem 12/12/12

Uda - Przysiady ze sztangą na barkach12/12/12
Barki- Wyciskanie sztangi sprzed klatki piersiowej 12/12/12

Łydki- "Ośle wspięcia" 12/12/12
Biceps -Uginanie przedramienia ze sztangą podchwytem stojąc 12/12/12

Triceps-Wyciskanie "francuskie" oburącz sztangielki siedząc 12/12/12
Pośladki- Prostowanie biodra w pozycji leżącej kettlebellem 12/12/12

__________________
Posiadanie psa jest jak tęcza. Szczenięta są radością na jednym jej końcu. Stare psy są skarbem na drugim;**
Nuul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 18:23   #16
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Step by step

Cytat:
Napisane przez Nuul Pokaż wiadomość
dziwny ten plan
Raczej postawiłabym na ogólnorozwojówkę
Np. tutaj wklejam Ci plan który napisałam dla koleżanki
Klatka piersiowa - wyciskanie sztangi na ławce poziomej 12/12/12


Plecy - Wiosłowanie sztangą leżąc na ławce dodatniej nachwytem 12/12/12

Uda - Przysiady ze sztangą na barkach12/12/12
Barki- Wyciskanie sztangi sprzed klatki piersiowej 12/12/12

Łydki- "Ośle wspięcia" 12/12/12
Biceps -Uginanie przedramienia ze sztangą podchwytem stojąc 12/12/12

Triceps-Wyciskanie "francuskie" oburącz sztangielki siedząc 12/12/12
Pośladki- Prostowanie biodra w pozycji leżącej kettlebellem 12/12/12

A taki plan można na przykład zmodyfikować w ten sposób, że więcej jest na dolne partie i dodatkowo kręgosłup? Mi by zależało na wzmocnieniu kręgosłupa bo jest słaby i wrażliwy.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 21:32   #17
Nuul
Raczkowanie
 
Avatar Nuul
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 63
Dot.: Step by step

Ten plan wykonuje się 3 razy w tygodniu , na dolne partie przysiady i prostowanie biodra jest na prawdę wystarczające jeśli zaczynasz pamiętaj , że mięśnie rosną kiedy odpoczywają , na kręgosłup polecam martwy ciąg ze sztangą , no chyba , że ćwiczysz siłowo co najmniej kilka miesięcy wtedy możesz zabrać się za trening z podziałem na partie wtedy można dodać więcej ćwiczyć na dolne partie
__________________
Posiadanie psa jest jak tęcza. Szczenięta są radością na jednym jej końcu. Stare psy są skarbem na drugim;**

Edytowane przez Nuul
Czas edycji: 2014-06-22 o 21:34 Powód: pomyłka
Nuul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 19:49   #18
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Step by step

Vanadis życze powodzenia, ale skórka pomarańczowa i brzuch to przede wszystkim dieta
Pozbyłam sie prawie całkowicie cellulitu jak zaczęłam czyścić miskę i ćwiczyć siłowo
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.

Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 21:26   #19
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Step by step

Cytat:
Napisane przez Ela87 Pokaż wiadomość
Vanadis życze powodzenia, ale skórka pomarańczowa i brzuch to przede wszystkim dieta
Pozbyłam sie prawie całkowicie cellulitu jak zaczęłam czyścić miskę i ćwiczyć siłowo
Ja się zdrowo odżywiam i cellulit mam większy niż w czasach kiedy jadłam śmieci. Wtedy w ogóle nie miałam,a teraz jak u starej grubaski mimo, że jestem szczupła. Czasem zastanawiam się, czy to nie od diety, a żadnych hormonów nie biorę.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-26, 21:00   #20
vanadis
Wtajemniczenie
 
Avatar vanadis
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 315
Dot.: Step by step

Cytat:
Napisane przez Ela87 Pokaż wiadomość
Vanadis życze powodzenia, ale skórka pomarańczowa i brzuch to przede wszystkim dieta
Pozbyłam sie prawie całkowicie cellulitu jak zaczęłam czyścić miskę i ćwiczyć siłowo
dzięki wszystkim za odpowiedz Brzuch>dieta> martwi mnie to, jedzenie jest całkiem fajne
A co do cellulitu to musze przyznać, że jest mniejszy niż na początku roku więc jakieś tam niewielkie postępy są
__________________
Zapuszczałam i dbałam o włosy
i zero efektów więc już nie dbam o nie
może warto się chwilę zastanowić?

vanadis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-26 22:00:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:16.