Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III - Strona 157 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2016-08-17, 13:12   #4681
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Ewikk96 Poka¿ wiadomo¶æ
Witam po d³u¿szej przerwie.
U nas ci±g dalszy walki z wypadaniem, u mnie po leczeniu tarczycy wypadanie siê zatrzyma³o i s± jakby ci±gle odrosty, czego przez jakie¶ ostatnie 25 lat nie obserwowa³am, ale specjalnie czupryna siê nie zagê¶ci³a. Natomiast u córki na czubku spore prze¶wit i ogólne zmniejszenie objêto¶ci i ¶cieñczenie. Ostatnio znajoma fryzjerka zasugerowa³a badanie ferrytyny w³a¶nie, i jak córka wróci to w przysz³ym tygodniu zrobi.
Mam jeszcze pro¶bê do Was a w szczególno¶ci do Marysi chyba o namiary na tê lekarkê z Wawy, Radziszewsk± bodaj¿e, jak siê do niej zapisaæ, i czy mo¿na mo¿e jako¶ prywatnie, wprawdzie mamy ponad 200 km, ale bardzo zale¿a³o by mi ¿eby M³oda siê do niej dosta³a. Czekam niecierpliwie na Wasz± pomoc.
Witaj Ewikk96, mi³o Ciê "widzieæ"
Mo¿e Gaya Ci pomo¿e - ona uratowa³a w³osy swojej córce
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-17, 14:21   #4682
Ewikk96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 81
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Anna07_07 Poka¿ wiadomo¶æ
Witaj Ewikk96, mi³o Ciê "widzieæ"
Mo¿e Gaya Ci pomo¿e - ona uratowa³a w³osy swojej córce
Witaj Anno
Mam tak± nadziejê, bo serce mi pêka jak na ni± patrzê, ja w jej wieku jeszcze mia³am du¿o lepsz± czuprynkê, ale teraz s± inne czasy i my¶lê ¿e jak trafimy na dobrego lekarza to du¿o jeszcze bêdzie mo¿na zrobiæ.
Czasem jestem w¶ciek³a na los ¿e tak nam dokuczy³ w czterech pokoleniach, i wiem ¿e ludzie maj± gorzej bo nie maj± r±k lub nóg, lub ciê¿ko nieuleczalnie choruj±, ale Wy wiecie ile dla kobiety znacz± w³osy i jak trudny jest ich brak.
No to sie wy¿ali³am
Ewikk96 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-17, 17:30   #4683
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Ewik--> lekarka z W-wy to Adriana Rakowska, wpisz w google dermatolodzy.com. Dzwonisz i siê umawiasz. Na 1 wizytê we¼ wiêcej pieni±¿ków, nastepne wizyty s± ju¿ tañsze.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-17, 18:09   #4684
magiczna1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomo¶ci: 1
Czy to ju¿ ³ysienie, je¶li tak, jakie?

Witam serdecznie Forumowiczki.
To mój pierwszy post, jestem tu nowa. Za³o¿y³am tu konto g³ównie by zasiêgn±æ rad i podzieliæ siê moim niesympatycznym problemem Od zawsze mia³am liche, cienkie i s³abe w³osy. Niestety mam to uwarunkowane genetycznie. Liche bo liche.. ale by³y.. ale w dwóch miejscach z biegiem lat niestety ubywa..
By poczuæ w ogóle , ¿e mam w³osy kilka lat mia³am dready.. ale nawet one nie by³y w stanie trwale zamaskowaæ prze¶witów.
Chcê co¶ z tym zrobiæ, porad¼cie, od czego zacz±æ?
Mam spote prze¶wity po obu stronach g³owy. Które wygl±daj± tak.. Co robiæ Czy któras z Was mia³a podobnie.. i co siê okaza³o ? Pozdrawiam
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 13975487_1067181609983746_1729359465939771875_o.jpg (66,2 KB, 127 za³adowañ)
magiczna1988 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-18, 10:23   #4685
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 3 272
Dot.: Czy to ju¿ ³ysienie, je¶li tak, jakie?

Hej hej!
Pisa³am ju¿ w tym w±tku oko³o rok temu. Wypadanie w³osów dotyka mnie od wielu lat, jednak okres od lipca do grudnia zesz³ego roku by³ chyba najgorszy. To by³ dla mnie straszny czas, bo przygotowywa³am siê wtedy do w³asnego ¶lubu i bardzo ba³am siê, ¿e w tym dniu bêd± ¶wieci³y mi na glowie ³yse placki. Wyniki krwi by³y ok, morfologia i ca³y pakiet taczycowy w normie, jedynie ferrytyna na poziomie 40. Bra³am przez jaki¶ czas ¿elazo, zrobi³am 4 mezoterapie Dermahealem, jedn± osoczem bogatob³ytkowym. Wyda³am mnóstwo kasy na przeró¿ne specyfiki- szampony, wcierki. Dermatolog przepisa³ mi Loxon i jak±s wcierkê z pilokarpin±, ale mój skalp bardzo ¼le to tolerowa³. W³osy przet³uszcza³y siê jak szalone. By³am za³amana. Na pocz±tku grudnia odstawi³am tabletki antykoncepcyjne Logest, a w styczniu wypadanie zaczê³o nagle maleæ. Do dzisiaj nie wiem, czy to te mezoterapie, czy odstawienie tabletek, ale w³osy przesta³y wypadaæ i ros³o mnóstwo nowych w³osków. Zakola w miarê pozarasta³y.

W maju znowu zaczê³am zauwa¿aæ wiêcej wypadaj±cych k³aków, ale pomy¶la³am, ¿e to na pewno stres przed¶lubny. Ale chyba siê myli³am, bo w³osy do dzi¶ nie trzymaj± siê w ogóle g³owy. Próbowa³am znowu loxonu, ale strasznie podra¿nia mi skórê. £ykam Biotebal, cynk. Kupi³am nawet urz±dzenie do darsonwalizacji - pewnie to jakie¶ czary, ale ju¿ nie wiem czego siê chwytaæ. Dzi¶ zrobi³am badania krwi- morfologiê, ¿elazo, ferrytynê, tsh i wit d3. Czekam na wyniki.
phenomena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-18, 11:31   #4686
Ewikk96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 81
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
Ewik--> lekarka z W-wy to Adriana Rakowska, wpisz w google dermatolodzy.com. Dzwonisz i siê umawiasz. Na 1 wizytê we¼ wiêcej pieni±¿ków, nastepne wizyty s± ju¿ tañsze.
Marysia bardzo Ci dziêkujê, idê szukaæ i dzwoniê. Napisz mi jeszcze jak mo¿esz czy z czasem mo¿liwe jest leczenie na kasê, czy tylko prywatnie, bo g³ównie chodzi mi o refundacjê badañ bo te hormonalne to strasznie drogie, ostatnio za podstawowe plus co¶ tam wyda³a ponad 800 z³
Ewikk96 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-18, 12:16   #4687
megashanka
Przyczajenie
 
Avatar megashanka
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomo¶ci: 27
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Ja odebra³am w³a¶nie wyniki DHT i podwy¿szony :/ norma do 220 a ja mam 254. Tak podejrzewa³am, ¿e pewnie mam nadwra¿liwo¶æ mieszków ( nie mam typowego lysienia androgenowego, wlosy leca z calej glowy). Inne hormony mam w idealnej normie, wiec nie jest regula ze musza byc podwyzszone androgeny by w ogole rozwazac wypadanie wlosow spowodowane DHT, jak powiedziala mi kiedys jakas doktor. Bez tego forum pewnie nigdy nie wpadlabym na to zeby zbadac DHT ktore jest podlozem mojego przewleklego wypadania.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
megashanka jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2016-08-18, 14:10   #4688
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 3 272
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Odebra³am wyniki:

TSH 1,67 (035,-4,94)
Wit D3 13,9 (30-40)
¿elazo 214 (50-170)
ferrytyna 58,1 (15-160)

Morfologiê wklejam w za³±czniku. Wit D w niedoborze, a ¿elaza za du¿o.. Co s±dzicie?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20160818_150446.jpg (89,1 KB, 13 za³adowañ)
phenomena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-18, 15:17   #4689
megashanka
Przyczajenie
 
Avatar megashanka
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomo¶ci: 27
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez phenomena Poka¿ wiadomo¶æ
Odebra³am wyniki:

TSH 1,67 (035,-4,94)
Wit D3 13,9 (30-40)
¿elazo 214 (50-170)
ferrytyna 58,1 (15-160)

Morfologiê wklejam w za³±czniku. Wit D w niedoborze, a ¿elaza za du¿o.. Co s±dzicie?
Musisz ograniczyc troche jedzenie miesa, zelazo wyszlo znacznie podwyzszone, witamina d do suplementacji, bo jest niziutka. Zobacz, co przyniesie ta zmiana, moze rozwiaze twoj problem

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
megashanka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-18, 15:20   #4690
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 3 272
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Sêk w tym, ¿e miêsa nie jem jakos strasznie du¿o.. 2-4 plastry wêdliny i jeden 'kotlet' dziennie, mo¿e nawet rzadziej..

Wys³ane z mojego ONE E1003 przy u¿yciu Tapatalka
phenomena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-18, 15:27   #4691
megashanka
Przyczajenie
 
Avatar megashanka
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomo¶ci: 27
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez phenomena Poka¿ wiadomo¶æ
Sêk w tym, ¿e miêsa nie jem jakos strasznie du¿o.. 2-4 plastry wêdliny i jeden 'kotlet' dziennie, mo¿e nawet rzadziej..

Wys³ane z mojego ONE E1003 przy u¿yciu Tapatalka
Mozliwe ze akurat kilka dni przed badaniem zjadlas wiecej miesa czy czegos bogatego w zelazo, poziom zelaza pokazuje bardziej czy nasza ostatnia dieta byla w nie pogata. Moze bierzesz tez jakis suplement z zelazem?
Zrob jeszcze inne badania, najlepiej hormonalne. Niska witamina D tez jest przyczyna wypadania wg najnowszych badan ma duzy wplyw na wlosy, wiec moze to jest akurat przyczyna.


Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
megashanka jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-21, 10:04   #4692
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 3 272
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Jakie hormony najlepiej zrobiæ i czy trzeba to jako¶ skorelowac z cyklem miesi±czkowym?

Wys³ane z mojego ONE E1003 przy u¿yciu Tapatalka
phenomena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-21, 12:18   #4693
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Ewik--> Rakowska chyba nie ma przychodni, ale zadzwoñ do szpitala Dzieci±tka Jezus w W-wie tzn. do przychodni dermatologicznej albo w ogóle na rejestracje i dopytaj, kto tam przyjmuje. Je¶li dostêpna jest np. dr Ma³gorzata Maj, to zapisz siê do niej, nawet je¶li bêdziesz musia³a czekaæ 8msc. czs i tak up³yne, a Wy tymczasem podleczycie siê u Rakowskiej. Zadzwoñ dla pewno¶ci te¿ do szpitala MSW i zapytaj, czy Rakowska/Maj tam pracuj±, ale o ile wiem, to pracowa³y ostatnio w szpitalu Dzieci±tka Jezus. je¶li nic siê nie uda wskóraæ, to pozostaje tylko leczenie prywatne. Nie wiem sk±d jeste¶, ale wiem, ¿e w Katowicach chyba jest od w³osów prof. W¶cis³o, czy jako¶ tak, te¿ guru w³osowe.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-21, 17:31   #4694
megashanka
Przyczajenie
 
Avatar megashanka
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomo¶ci: 27
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Phenomena: prolaktyna, testosteron calkowity i wolny, androstendion, kortyzol, DHEA-S, niezaleznie od dnia cyklu. Prolaktyne najlepiej do 12 rano, kortyzol z rana. Jesli znajdziesz laboratorium to polecam zrobic DHT (dihydrotestosteron)- u mnie dopiero on wyszedl poza norme a inne wyniki byly super, to jest przyczyna mojego wypadania.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
megashanka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-21, 20:40   #4695
X_ana_X
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 378
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez megashanka Poka¿ wiadomo¶æ
Phenomena: prolaktyna, testosteron calkowity i wolny, androstendion, kortyzol, DHEA-S, niezaleznie od dnia cyklu. Prolaktyne najlepiej do 12 rano, kortyzol z rana. Jesli znajdziesz laboratorium to polecam zrobic DHT (dihydrotestosteron)- u mnie dopiero on wyszedl poza norme a inne wyniki byly super, to jest przyczyna mojego wypadania.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz

a da sie jakos te DHT obnizyc?
X_ana_X jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-21, 20:42   #4696
megashanka
Przyczajenie
 
Avatar megashanka
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomo¶ci: 27
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Palma saba³owa, wierzbownica, olej z pestek dyni blokuja DHT, w poprzednich czesciach watku jest na ten temat duzo informacji

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
megashanka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-22, 13:10   #4697
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez megashanka Poka¿ wiadomo¶æ
Phenomena: prolaktyna, testosteron calkowity i wolny, androstendion, kortyzol, DHEA-S, niezaleznie od dnia cyklu. Prolaktyne najlepiej do 12 rano, kortyzol z rana. Jesli znajdziesz laboratorium to polecam zrobic DHT (dihydrotestosteron)- u mnie dopiero on wyszedl poza norme a inne wyniki byly super, to jest przyczyna mojego wypadania.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Gdzie bada³a¶ DHT? Co obecnie stosujesz i z jakim skutkiem?
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-22, 13:30   #4698
megashanka
Przyczajenie
 
Avatar megashanka
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomo¶ci: 27
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

DHT bada³am we Wroc³awiu w laboratorium DiaLab. Widzia³am na wyniku, ¿e próbkê wys³ali do jakiego¶ laboratoriun w Warszawie, wiêc sami te¿ tego nie badaj±. O wyniku dowiedzia³am siê w zesz³ym tygodniu, wiêc dopiero zaczê³am braæ prostatan i pic wierzbownice, wiec nie zauwazylam jeszcze efektow, ale juz po wylaczeniu cukru i slodyczy a takze mocnemu ograniczeniu weglowodanow widze ze wlosow wypada mniej. Poza tym lykam sobie olej z dyni, jem jej pestki i staram sie jesc duzo pomidorow. Na pewno napisze o efektach jak postosuje ciut dluzej!

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
megashanka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-22, 22:01   #4699
Bunntie
Przyczajenie
 
Avatar Bunntie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: from shinin' heart
Wiadomo¶ci: 15
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez phenomena Poka¿ wiadomo¶æ
Sêk w tym, ¿e miêsa nie jem jakos strasznie du¿o.. 2-4 plastry wêdliny i jeden 'kotlet' dziennie, mo¿e nawet rzadziej..
Ha! Ja mam ¿elazo 206, a miêso jem ze dwa, góra trzy razy w tyg
Te¿ nie wiem sk±d taki wysoki wynik u mnie. Tabletek z ¿elazem w ¿yciu nie ³yka³am...
I te¿ mi wypadaj± w³osy...
__________________
Kosmos = Umys³
Bunntie jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-23, 15:44   #4700
Ewikk96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 81
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
Ewik--> Rakowska chyba nie ma przychodni, ale zadzwoñ do szpitala Dzieci±tka Jezus w W-wie tzn. do przychodni dermatologicznej albo w ogóle na rejestracje i dopytaj, kto tam przyjmuje. Je¶li dostêpna jest np. dr Ma³gorzata Maj, to zapisz siê do niej, nawet je¶li bêdziesz musia³a czekaæ 8msc. czs i tak up³yne, a Wy tymczasem podleczycie siê u Rakowskiej. Zadzwoñ dla pewno¶ci te¿ do szpitala MSW i zapytaj, czy Rakowska/Maj tam pracuj±, ale o ile wiem, to pracowa³y ostatnio w szpitalu Dzieci±tka Jezus. je¶li nic siê nie uda wskóraæ, to pozostaje tylko leczenie prywatne. Nie wiem sk±d jeste¶, ale wiem, ¿e w Katowicach chyba jest od w³osów prof. W¶cis³o, czy jako¶ tak, te¿ guru w³osowe.
Marysia bardzo Ci dziekujê
Ja mieszkam 50 km od Lublina na wschód, wiêc wszêdzie mi daleko ale damy radê. Zrobiê tak jak mi radzisz. Jutro podzwoniê po tych szpitalach i postaram siê zapisaæ, nawet za rok, a co tam ja jestem cierpliwa, a czas i tak p³ynie jak pisa³a¶ .
Ewikk96 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-23, 20:05   #4701
X_ana_X
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 378
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Bunntie Poka¿ wiadomo¶æ
Ha! Ja mam ¿elazo 206, a miêso jem ze dwa, góra trzy razy w tyg
Te¿ nie wiem sk±d taki wysoki wynik u mnie. Tabletek z ¿elazem w ¿yciu nie ³yka³am...
I te¿ mi wypadaj± w³osy...
Tabletki anty, bierzesz? Ponoæ wtedy ¿elazo wzrasta, tak czyta³am.
X_ana_X jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-28, 13:04   #4702
pale_kindness
Raczkowanie
 
Avatar pale_kindness
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 41
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Du¿o osób pyta³o jak uzupe³nia³am to ¿elazo i ile, wiêc mówiê:

Najpierw podnosi³am Tardyferonem Fol tabletka dziennie, uda³o siê to zrobiæ w oko³o 3 miesi±ce do zadowalaj±cego poziomu ok. 75 (mia³am ferrytynê na równi z dolna norm±)

Potem przesta³am braæ tardyferon, ferrytyna spad³a o po³owê, pi³am sok z pokrzywy ok 3 miesi±ce znowu, pamiêtam ¿e bada³am i ferrytyna by³a naprawdê ³adna, co¶ ok, 80-90.

Niestety teraz od 4 miesiêcy wymy¶li³am sobie dietê wegetariañsk± (nas³ucha³am siê o tym jakie to miêso niezdrowe, z reszt± teraz jest ta ca³a afera z morlinami i krakusem...) i ¿e taka dieta pomaga przy pcos, i chyba sobie narobi³am, bo od kilku dni sypie mi sie o polowe wiêcej wlosow, od tygodnia nie mam sily na nic i spalabym po 12 godzin dziennie, ciezko mi sie skupic na czymkolwiek, nawet ciezko mi napisac ta wiadomosc. Wrocil lupiez/lojotok i swedzenie skalpu (to akurat sa objawy wlasnie m.in. niedoborow w organizmie) ;(. Ja przy niedoborze zelaza mam jeszcze bole gardla i glowy.

Niestety przez najblizszy tydzien jeszcze nie jestem w stanie sobie zbadac tej ferrytyny (wyjazd).

Ogolnie mimo ze tardyferon jest naprawde swietnym lekiem (zapisala mi go z reszta kochana Dr. Maj) to nie powinno sie podnosic zelaza suplementami non stop, tylko starac sie robic to dieta. Mimo wszystko pojadlabym ten Tardyferon teraz ale on jest na recepte, wiec mam zamiar siegnac do galaterek z cieleciny, watrobki drobiowej, polykam chlorelle i porobie szejki z pietruszki i jablka (zelazo + wit c). Moze pomysle tez znow o soku, tylko ze przy soku to troche dluzej trwa, a ja musze szybko teraz zadzialac.

Szczerze mowiac ja nigdy nie wiazalam bezposrednio anemii z wypadaniem wlosow, ale z drugiej strony nie wpadlam na to ze telogen potrzebuje czasu zeby minac, tzn, jesli podnioslam ferrytyne na 70 to powinnam odczekac jeszcze 3 miechy i ocenic czy z wlosami jest lepiej... moze to jest ogolnie przyczyna calego problemu tylko nigdy nie zwrocilam na to uwagi.

Tak poza konkursem - dziewczyny, ja poza wizyta u Rakowskiej poradzilabym Wam jeszcze wizyte u kogos innego. Pamietam jak kilka lat temu zlecila mi to badanie ferrytyny i przyszlam do niej z tym zalosnym wynikiem na granicy normy. Rakowska nawet na to nie spojrzala. Dopiero dr Maj zareagowala jak zobaczyla ten wynik i od razu przepisala mi zelazo do lykania.

Ogolnie ja nie mam zaufania do dr. Rakowskiej, u mnie nawalila na dwoch plaszczyznach i nikomu tej doktor z czystym sumieniem nie polece...
pale_kindness jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-28, 15:37   #4703
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 3 272
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez pale_kindness Poka¿ wiadomo¶æ
Du¿o osób pyta³o jak uzupe³nia³am to ¿elazo i ile, wiêc mówiê:

Najpierw podnosi³am Tardyferonem Fol tabletka dziennie, uda³o siê to zrobiæ w oko³o 3 miesi±ce do zadowalaj±cego poziomu ok. 75 (mia³am ferrytynê na równi z dolna norm±)

Potem przesta³am braæ tardyferon, ferrytyna spad³a o po³owê, pi³am sok z pokrzywy ok 3 miesi±ce znowu, pamiêtam ¿e bada³am i ferrytyna by³a naprawdê ³adna, co¶ ok, 80-90.

Niestety teraz od 4 miesiêcy wymy¶li³am sobie dietê wegetariañsk± (nas³ucha³am siê o tym jakie to miêso niezdrowe, z reszt± teraz jest ta ca³a afera z morlinami i krakusem...) i ¿e taka dieta pomaga przy pcos, i chyba sobie narobi³am, bo od kilku dni sypie mi sie o polowe wiêcej wlosow, od tygodnia nie mam sily na nic i spalabym po 12 godzin dziennie, ciezko mi sie skupic na czymkolwiek, nawet ciezko mi napisac ta wiadomosc. Wrocil lupiez/lojotok i swedzenie skalpu (to akurat sa objawy wlasnie m.in. niedoborow w organizmie) ;(. Ja przy niedoborze zelaza mam jeszcze bole gardla i glowy.

Niestety przez najblizszy tydzien jeszcze nie jestem w stanie sobie zbadac tej ferrytyny (wyjazd).

Ogolnie mimo ze tardyferon jest naprawde swietnym lekiem (zapisala mi go z reszta kochana Dr. Maj) to nie powinno sie podnosic zelaza suplementami non stop, tylko starac sie robic to dieta. Mimo wszystko pojadlabym ten Tardyferon teraz ale on jest na recepte, wiec mam zamiar siegnac do galaterek z cieleciny, watrobki drobiowej, polykam chlorelle i porobie szejki z pietruszki i jablka (zelazo + wit c). Moze pomysle tez znow o soku, tylko ze przy soku to troche dluzej trwa, a ja musze szybko teraz zadzialac.

Szczerze mowiac ja nigdy nie wiazalam bezposrednio anemii z wypadaniem wlosow, ale z drugiej strony nie wpadlam na to ze telogen potrzebuje czasu zeby minac, tzn, jesli podnioslam ferrytyne na 70 to powinnam odczekac jeszcze 3 miechy i ocenic czy z wlosami jest lepiej... moze to jest ogolnie przyczyna calego problemu tylko nigdy nie zwrocilam na to uwagi.

Tak poza konkursem - dziewczyny, ja poza wizyta u Rakowskiej poradzilabym Wam jeszcze wizyte u kogos innego. Pamietam jak kilka lat temu zlecila mi to badanie ferrytyny i przyszlam do niej z tym zalosnym wynikiem na granicy normy. Rakowska nawet na to nie spojrzala. Dopiero dr Maj zareagowala jak zobaczyla ten wynik i od razu przepisala mi zelazo do lykania.

Ogolnie ja nie mam zaufania do dr. Rakowskiej, u mnie nawalila na dwoch plaszczyznach i nikomu tej doktor z czystym sumieniem nie polece...
A bada³as te¿ przy tym poziom ¿elaza?


Wys³ane z mojego ONE E1003 przy u¿yciu Tapatalka
phenomena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-28, 20:13   #4704
X_ana_X
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 378
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez pale_kindness Poka¿ wiadomo¶æ
Du¿o osób pyta³o jak uzupe³nia³am to ¿elazo i ile, wiêc mówiê:

Najpierw podnosi³am Tardyferonem Fol tabletka dziennie, uda³o siê to zrobiæ w oko³o 3 miesi±ce do zadowalaj±cego poziomu ok. 75 (mia³am ferrytynê na równi z dolna norm±)

Potem przesta³am braæ tardyferon, ferrytyna spad³a o po³owê, pi³am sok z pokrzywy ok 3 miesi±ce znowu, pamiêtam ¿e bada³am i ferrytyna by³a naprawdê ³adna, co¶ ok, 80-90.

Niestety teraz od 4 miesiêcy wymy¶li³am sobie dietê wegetariañsk± (nas³ucha³am siê o tym jakie to miêso niezdrowe, z reszt± teraz jest ta ca³a afera z morlinami i krakusem...) i ¿e taka dieta pomaga przy pcos, i chyba sobie narobi³am, bo od kilku dni sypie mi sie o polowe wiêcej wlosow, od tygodnia nie mam sily na nic i spalabym po 12 godzin dziennie, ciezko mi sie skupic na czymkolwiek, nawet ciezko mi napisac ta wiadomosc. Wrocil lupiez/lojotok i swedzenie skalpu (to akurat sa objawy wlasnie m.in. niedoborow w organizmie) ;(. Ja przy niedoborze zelaza mam jeszcze bole gardla i glowy.

Niestety przez najblizszy tydzien jeszcze nie jestem w stanie sobie zbadac tej ferrytyny (wyjazd).

Ogolnie mimo ze tardyferon jest naprawde swietnym lekiem (zapisala mi go z reszta kochana Dr. Maj) to nie powinno sie podnosic zelaza suplementami non stop, tylko starac sie robic to dieta. Mimo wszystko pojadlabym ten Tardyferon teraz ale on jest na recepte, wiec mam zamiar siegnac do galaterek z cieleciny, watrobki drobiowej, polykam chlorelle i porobie szejki z pietruszki i jablka (zelazo + wit c). Moze pomysle tez znow o soku, tylko ze przy soku to troche dluzej trwa, a ja musze szybko teraz zadzialac.

Szczerze mowiac ja nigdy nie wiazalam bezposrednio anemii z wypadaniem wlosow, ale z drugiej strony nie wpadlam na to ze telogen potrzebuje czasu zeby minac, tzn, jesli podnioslam ferrytyne na 70 to powinnam odczekac jeszcze 3 miechy i ocenic czy z wlosami jest lepiej... moze to jest ogolnie przyczyna calego problemu tylko nigdy nie zwrocilam na to uwagi.

Tak poza konkursem - dziewczyny, ja poza wizyta u Rakowskiej poradzilabym Wam jeszcze wizyte u kogos innego. Pamietam jak kilka lat temu zlecila mi to badanie ferrytyny i przyszlam do niej z tym zalosnym wynikiem na granicy normy. Rakowska nawet na to nie spojrzala. Dopiero dr Maj zareagowala jak zobaczyla ten wynik i od razu przepisala mi zelazo do lykania.

Ogolnie ja nie mam zaufania do dr. Rakowskiej, u mnie nawalila na dwoch plaszczyznach i nikomu tej doktor z czystym sumieniem nie polece...
A tabsy z ¿elazem i sok z pokrzywy nie wywali³y Ci ¿elaza ponad normê?
X_ana_X jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-28, 21:30   #4705
pale_kindness
Raczkowanie
 
Avatar pale_kindness
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 41
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Nie stosowa³am jednego i drugiego na raz.

¯elazo samo w sobie bada³am chyba ze 4 razy w ¿yciu i zawsze mia³am w normie. Potem lekarze mi mówili ¿e bez sensu w moim przypadku badaæ ¿elazo, ¿e bior±c preparat pewnie i tak wyjdzie podwy¿szony wynik, bo ¿elazo pokazuje tylko czy dzieñ wcze¶niej go du¿o zjedli¶my. Ogólnie wszyscy mi powtarzali ¿e o wiele gro¼niejsza jest niedokrwisto¶æ i ¿e mogê☠mieæ☠niskie poziomy ¿elaza ze wzglêdu na niedoczynno¶æ wiêc powinnam zwiêkszyæ☠jego ilo¶æ w diecie do¶æ znacz±co.
pale_kindness jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-30, 16:07   #4706
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

pale kindness--> kurczê, a mo¿e warto odstawiæ tylko m±czne + cukier? Bo z miêska faktycznie s± si³y i ¿elazo. A mo¿e to wypadanie, to jaka¶ forma oczyszczania i przejdzie za np. miesi±c?

Co do ferrytyny/¿elaza, pyta³am kiedy¶ Rakowsk±, mówi³am, ¿e u mnie te¿ ró¿nie bywa z poziomami ¿elaza. Mia³a tak± minê-->, po czym doda³a, ¿e z t± ferrytyn± ró¿nie bywa, raz podanie ¿elaza pomaga, a raz nie.

Chcia³am te¿ Wam napisaæ s³owo odno¶nie minoxidilu. Teraz u¿ywam Rogaine w piance z racji szkodliwo¶ci na mój skalp glikolu. Piankê bardzo dobrze tolerujê. Nie jest tania, ale do¶æ wydajna, no i najwa¿niejsze w³osy rosn± i jest to raczej proces, a nie pojedynczy rzut nowych w³osów. Do tego wszystkiego nie linienia, przynajmniej u mnie, ani ³upie¿u, skalp nie swêdzi. Mo¿e warto wypróbowaæ Rogaine zamiast Loxonu?
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-30, 17:44   #4707
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 3 272
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
pale kindness--> kurczê, a mo¿e warto odstawiæ tylko m±czne + cukier? Bo z miêska faktycznie s± si³y i ¿elazo. A mo¿e to wypadanie, to jaka¶ forma oczyszczania i przejdzie za np. miesi±c?

Co do ferrytyny/¿elaza, pyta³am kiedy¶ Rakowsk±, mówi³am, ¿e u mnie te¿ ró¿nie bywa z poziomami ¿elaza. Mia³a tak± minê-->, po czym doda³a, ¿e z t± ferrytyn± ró¿nie bywa, raz podanie ¿elaza pomaga, a raz nie.

Chcia³am te¿ Wam napisaæ s³owo odno¶nie minoxidilu. Teraz u¿ywam Rogaine w piance z racji szkodliwo¶ci na mój skalp glikolu. Piankê bardzo dobrze tolerujê. Nie jest tania, ale do¶æ wydajna, no i najwa¿niejsze w³osy rosn± i jest to raczej proces, a nie pojedynczy rzut nowych w³osów. Do tego wszystkiego nie linienia, przynajmniej u mnie, ani ³upie¿u, skalp nie swêdzi. Mo¿e warto wypróbowaæ Rogaine zamiast Loxonu?
A gdzie kupujesz rogaine?
phenomena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-08-30, 19:24   #4708
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Nie pamiêtam, gdzie kupi³am, ale gdzie¶ w necie.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-01, 19:48   #4709
pale_kindness
Raczkowanie
 
Avatar pale_kindness
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 41
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
pale kindness--> kurczê, a mo¿e warto odstawiæ tylko m±czne + cukier? Bo z miêska faktycznie s± si³y i ¿elazo. A mo¿e to wypadanie, to jaka¶ forma oczyszczania i przejdzie za np. miesi±c?
Chcia³abym ¿eby tak by³o

Ponad rok by³am na diecie praktycznie bezglutenowej i wy³±czaj±cej cukry wysokoprzetworzone. Niestety nie zauwa¿y³am ¿adnej ró¿nicy (tzn. cukier wiem ¿e s³abo tolerujê, po s³odyczach jest mi niedobrze itd.) natomiast je¶li chodzi o gluten, to po roku przerwy zaczê³am sobie je¶æ z powrotem i zero reakcji ze strony organizmu. A jednak nie chcê do koñca wykluczaæ np ciemnego chleba czy p³atków owsianych bo z tego jest du¿o witamin i innych cennych rzeczy których nie jedz±c siê☠nie dostarcza.

A zdecydowa³am siê☠nie je¶æ miêsa ze wzglêdu na PCOS (hormony w miêsie itd.) Z tego samego powodu równie¿ omijam produkty z mleka krowiego i wszystkie szeroko pojête "s³odko¶ci". Stara³am siê☠je¶æ tak aby nie prowokowaæ trzustki (insulina) i przyznam szczerze ¿e ciê¿kie to jest...

U mnie winne s± pewnie ró¿ne rzeczy, kiedy¶ mia³am epizod zaburzeñ od¿ywiania = niedobory (mam te¿ s³abe paznokcie, problemy ze skór±, pêkaj±ce piêty, problemy z ³upie¿em itd), do tego niedoczynno¶æ i podejrzenie PCOS...
pale_kindness jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-09-02, 13:39   #4710
MyNewLife
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Dziewczyny! Wczoraj odwiedzilam trychologa! Plakalam juz nad stanem moich wlosow z bezradnosci. Zaluje ze zrobi³am to tak pozno...

Okazalo sie ze mam strasznie podrazniona skore glowy i bardzo zaniecYszcOna. Istne spustoszenie o ktprym nie mialam pojecia. Dodatkowo lysienie androgenowe, poczatki. Musze wykonac jeszcze multum badañ. Jest nadzieja.

Poradzcie mi jaki szampon moge kupiæ? Musi byc delikatny, lagodny bez sls i najlepiej zeby dzialal tez anty dht. Przeszukuje internet i nie moge nic znalezc.
MyNewLife jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:18.