Dieta od wczoraj - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-09, 13:12   #1
saru
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 21

Dieta od wczoraj


witam wszystkich! otóż mam taki problem. mam 166cm wzrostu i waże w granicach 59-60,5kg zależy chciałabym schudnąć do 52 kg lub jakby się dało do 50 nie wiem co zrobić... ćwiczę trochę w domu - zwykłe ćwiczenia, nie słodzę herbaty, nie jem chleba, staram się nie jesc slodyczy(od wczoraj xd) i mam pytanie czy przy dłuższym robieniu tych rzeczy np. ok.1,5 miesiaca lub dwoch da to jakieś efekty??
rodzina mi mowi, że jestem normalna ale ja uważam inaczej i nie mogę się pogodzić z tym jak wyglądam. moje koleżanka są równe wzrostem lub nawet niektore wyzsze i szcuzplejsze prosze o jakas pomoc
saru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 12:02   #2
poldzik
Zadomowienie
 
Avatar poldzik
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Sycylia
Wiadomości: 1 746
Dot.: Dieta od wczoraj

czesc! pewnie ze jestes normalna tzn, nie masz nadwagi ani tym bardziej nie jestes otyla... moim zdaniem 52 kg przy Twoim wzroscie to juz bedzie niewiele, ale rozumiem... mysle ze stosujac diete "bezslodyczowa" i wiecej sie ruszajac na pewno zauwazysz poprawe! nie wiem czy dasz rade na niej schudnac tak duzo ale na pewno troszke tak.. poczytaj na forum o zrowym odzywianiu, moze zabierzesz sie do tego konkretniej i ulozysz sobie diete redukcyjna? (ja tez dopiero zaczynam i staram sie ja ulozyc )
ale niejedzenie slodyczy i ruch jeszcze nikomu nie zaszkodzily moim zdaniem ) rzymaj tak dalej! tylko nie ograniczaj calkiem weglowodanow bo tez sa potrzebne... troche ryzu albo makaronu (moze tego razowego - ciemnego) albo gotowane/pieczone ziemniaki od czasu do czasu sa ok!
zycze powodzenia i trzymam kciuki, ja probuje zdrowo schudnac z 53 na 50 przy wzroscie 160 cm

Edytowane przez poldzik
Czas edycji: 2010-01-10 o 12:08 Powód: literowki! znowu!
poldzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 20:13   #3
saru
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 21
Dot.: Dieta od wczoraj

Tez trzymam kciuki, dzieki
Ogolem nie slodze juz nawet herbaty, mam nadzieje ze cos da mam już chyba cos z glowa bo codzien sie waze no ale trzeba sie poswiecac dla ladenj figruy
saru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 17:00   #4
majeczka3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 90
Dot.: Dieta od wczoraj

Na pewno wyglądasz normalnie Myślę,że taka dieta może dać efekty Ale zastanów się czy na pewno tego chcesz? Ja mam 168cm wzrostu czyli niewiele więcej od Ciebie a ważę jedynie 51kg i powiem szczerze nie jestem zadowolona z tego jak wyglądam-nie dlatego że jestem za gruba,wręcz przeciwnie-jestem za chuda. W zimie to można jeszcze jakoś zamaskować swetrem,bluzą,ale latem to jest masakra.Wstydze się założyć bikini bo wystają mi wszystkie kości i wyglądam jak kościotrup. Nigdy nie miałam problemów z anoreksją czy tez bulimią-tak po prostu mam i robię wszystko żeby przytyć. Dlatego naprawdę zastanów się czy chcesz schudnąć. Na pewno taka dieta Ci nie zaszkodzi
__________________
There's a lady who's sure all that glitters is gold
And she's buying a stairway to heaven.
When she gets there she knows, if the stores are all closed
With a word she can get what she came for.
And she's buying a stairway to heaven.
majeczka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 13:46   #5
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Dieta od wczoraj

Cytat:
Napisane przez saru Pokaż wiadomość
Tez trzymam kciuki, dzieki
Ogolem nie slodze juz nawet herbaty, mam nadzieje ze cos da mam już chyba cos z glowa bo codzien sie waze no ale trzeba sie poswiecac dla ladenj figruy
Uważaj dziewczyno, bo z tego co piszesz widac, że jesteś na najlepszej drodze do tego, aby swoje przyjemności życiowe i zainteresowania ograniczyć tylko do mysli o swojej figurze. To naprawde takie ważne, aby ważyć tyle co twoje koleżanki? Kazdy człowiek jest inny, ma inną budowę po prostu. Nie masz żadnej nadwagi, naprawde myślisz, że trochę kobiecych kragłości to brzydka wada, która cię dyskredytuje? Zastanawia mnie, dlaczego chcesz schudnąć tak strasznie dużo. Ładna figura to ładne poruszanie się i estetyczne proporcje ciała, a to osiaga się np. pływaniem albo jogą, a nie drastycznym ograniczaniem jedzenia. Lepiej własnie w ten sposób się poświęcaj dla figury, bo niejedzenie chleba, myślę o tym pełnoziarnistym i ciemnych, to odbieranie sobie odchudzającego błonnika i cennych substancji odżywczych. Rezygnacja ze słodyczy ok., ale jak tak ciągle bedziesz się poświęcała, to tylko wypada liczyć czas do momentu, gdy nie wytrzymasz i rzucisz się na pierwszy z brzegu cukierek. A musisz wiedzieć, że zbyt niskokaloryczna dieta jest z czasem odbierana przez organizm jako zachęta do gromadzenia tłuszczu tak na wszelki wypadek. W końcu sygnalizujesz mu, że nadchodzą ciężkie czasy głodu. Jesli chcesz TROCHĘ schudnąć, to poradź się dietetyka.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 22:43   #6
nuska111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 65
Dot.: Dieta od wczoraj

wg mnie nie musisz schudnąć najwyżej ze 2 - 3 kilo ale nie jest to konieczne, pamiętaj abyś nie stosowała drastycznych diet potem bedziesz tego bardzo załować, jakbyś doszła to 50 to chudzinka byłaby z ciebie!
zdrowo sie odżywiaj, ogranicz słodycze fast-foody, dużo ruchu, wody powinno starczyć żeby te 2 kilo zrzucić
uwazaj na siebie, pozdrawiam
nuska111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 13:17   #7
saru
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 21
Dot.: Dieta od wczoraj

Dziekuje Wam za rady, ale dla mnie akurat ważne jest to, żeby wyglądać szczupło. Nie wiem dlaczego tak bardzo chcę tyle schudnąć ale nie mogę patrzeć dłużej na dziewczyny z teledysków czy chude koleżanki bo czuję się po prostu grubo.
saru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:12.