Kenia- zaryzykowałybyście teraz? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-03, 10:37   #31
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 528
Dot.: Kenia- zaryzykowałybyście teraz?

Cytat:
Napisane przez painka Pokaż wiadomość
Ja byłam w listopadzie, więc nie wiem czy można to uznac jako "ostatnio"
Możesz napisać coś więcej? Gdzie byłaś, w jaki sposób organizowałaś wyjazd, jak się przygotowywałaś, na co wg. Ciebie należy zwracać uwagę, itd....?
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 22:27   #32
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Kenia- zaryzykowałybyście teraz?

A tak w ogóle w jakich miesiącach najlepiej tam lecieć?
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 23:05   #33
painka
Zadomowienie
 
Avatar painka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 202
Dot.: Kenia- zaryzykowałybyście teraz?

Cytat:
Napisane przez Rilla82 Pokaż wiadomość
Możesz napisać coś więcej? Gdzie byłaś, w jaki sposób organizowałaś wyjazd, jak się przygotowywałaś, na co wg. Ciebie należy zwracać uwagę, itd....?
Ojej, zawiesiłam się i nie odpisałam w końcu Ja byłam w hotelu Sentido Neptune, południe Kenii, Diani Beach Na wycieczce byłam z nieistniejącym już biurem Triada, do wyjazdu nie przygotowywałam się jakoś szczególnie, bo wszystko wyszło spontanicznie - miałam zaklepany urlop na listopad, wyjazd który planowałam w ostatniej chwili nie wypalił i spontanicznie wykupiłam wyjazd do Kenii, tak z dnia na dzień, kupiłam wycieczkę i chyba po 2 czy 3 dniach byłam już w Kenii Z pewnością jest to inny rodzaj wyjazdu niż takie masowe wycieczki do Egiptu, Tunezji itd, tam jest faktycznie dzicz, nie ma aż tak rozwiniętych całych kurortów dla turystów tzn jakichś dzielnic z knajpami, dyskotekami czy coś takiego. Dzicz i dżungla Widoki i przeżycia są niesamowite, polecam wycieczkę do parku Tsavo na safari. Co do bezpieczeństwa to obecnie nie wiem jak tam jest, w każdym razie trzeba byc troszkę czujnym przy wychodzeniu z hotelu czy gdzieś dalej na plażę, podobno zdarzają się przypadki, że ktoś podejdzie i będzie chciał zabrac aparat czy coś. Postaram się odpowiedziec jak bedziesz jeszcze miała jakieś pytania, ja byłam tam niestety tylko tydzień

---------- Dopisano o 00:05 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
A tak w ogóle w jakich miesiącach najlepiej tam lecieć?
Do takich krajów (tzn typu Kenia, Indzie, Tajlandia) lata się jak u nas jest zima. Ja w Kenii byłam spontanicznie, tak jak wspomniałam powyżej, wiec obawiałam się, że wyjazd w listopadzie będzie nieudany, z informacji jakie na szybko wyczytałam w internecie wychodziło, że w listopadzie jest jeszcze monsun - faktycznie padało 2 razy w godzinach porannych, ale przez ok 10-15 minut, a po kolejnych 5 minutach piach był suchy, przy tych temperaturach wszystko schnie momentalnie, więc była to już końcówka monsunu. Ja po doświadczeniach z innych wyjazdów np. do Tajlandii wiem, że wyjazdy w szczycie sezonu - czyli wtedy kiedy jest względnie najcieplej to nie jest najlepszy pomysł. W Tajlandii było ok 45 stopni, nawet chowając się przed słońcem doznaliśmy wszyscy ostrego poparzenia z bąblami, skórą odchodzącą do krwi, opuchlizną na stopach (przez 3 dni chodziłam boso, nie byłam w stanie nawet nałożyc japonek), w nocy okładaliśmy się zmoczonymi i następnie zamrożonymi ręcznikami, mój brat dostał nawet drgawek - przy 45 stopniach stwierdził że mu zimno i się cały telepał - zatem generalnie po 4 wyjazdach w okolice równika cieszyłam się, że ten piąty - do Kenii będzie "nie w sezonie". I było super, w ciągu dnia słońce w sumie też nie do wytrzymania, ale bez żadnych ciężkich poparzeń, wieczorami bardzo przyjemnie w granicach 30-kilku stopni.
__________________
TP 18.09.2015

Edytowane przez painka
Czas edycji: 2012-07-21 o 23:10
painka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 06:01   #34
barzest17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2
Kenia Tanzania Zanzibar

Cześć!
wybieram się w czerwców na15 dni do Keni Tanzani i Zanzibaru. Czy możecie mi polecić jakieś niedrogie w miarę dobre hostele w Nairobi, Mombasie, Zanzibarze. Z kim na Safarii? Co warto zobaczyć? Czego pominąć nie możemy? Która dzielnica w Nairobi jest bezpieczna? Jak się dostać z Nairobi na Zanzibar (droga lądową) czy warto gdzieś stanąć po drodze? Szukałam informacji na ten temat w internecie ale wszystkie są bardzo stare (sprzed 4 - 5 lat)
A może ktoś się wybiera w czerwcu i chciały się dołączyć??
Pozdrawiam
barzest17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 21:37   #35
womanontheway
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 198
Dot.: Kenia Tanzania Zanzibar

Nie masz za duzo czasu na przygotowanie skoro lecisz w czerwcu. Kenia jest moim wielkim marzeniem, ale tylko w sierpniu gdyz wtedy odbywa sie wielka migracja zwierzat w masai mara. koszt safari zaczyna sie od 120 dolarow za dzien.
WG mnie 15 dni na Kenia, Tanzania, ZAnzibar- zdecydowanie za malo.
__________________
podróze http://womanontheway.wordpress.com/


fitness blog: http://elizasylwia.blogspot.ie/
TRENUJE...WSZYSTKO CO SIE DA
bylo: 82kg, jest 58kg
womanontheway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 20:33   #36
molka11
Rozeznanie
 
Avatar molka11
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 634
Dot.: Kenia Tanzania Zanzibar

Witam,

podnoszę temat. W październiku lecę do Tanzanii na 2 tyg. Wstępnie mam plan na 2 parki narodowe (Selous i Mikumi), następnie przeprawa na Zanzibar. Na wyspie chciałabym też zobaczyć park narodowy, Stone Town, Prison Island i zaliczyć snurking.
Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki dot. noclegów, transportów, atrakcji, itp.
__________________

molka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-21, 23:10   #37
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: K E N I A

Ostatnio rzucaja mi sie w oczy bajecznie tanie oferty do Kenii. Jak tam teraz z bezpieczeństwem? Czy właśnie dlatego jest tak tanio?
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-27, 13:49   #38
letitiah
art at its finest.
 
Avatar letitiah
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 673
Dot.: K E N I A

Byłam w Kenii, kiedy jeszcze byłam mała (no, "mała" ) i pamiętam, że akurat były zamieszki. Jakoś tragicznie tego nie wspominam, wręcz przeciwnie - w typowo turystycznych miejscach powiedziałabym, że jest bezpiecznie. Na plaży z łatwością można znaleźć jakiegoś Kenijczyka, który będzie chciał pokazać swój kraj z mniej znanej strony, no to trzeba uważać, kogo wybierasz i czy w ogóle kogoś wybierasz. Ogólnie bardzo miło wspominam Kenię, pomimo że było niebezpiecznie (chociaż tylko raz widziałam, kiedy się coś paliło czy ludzie panikowali). Poza tym trzeba pamiętać, że na pewno nie jest tak źle, jak wszyscy mówią (wszyscy = media)
__________________
मेरे भारत में, सब कुछ सुन्दर है
þú ert engillinn efst á trénu mínu
letitiah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 13:35   #39
Sasire
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 14
Dot.: Kenia- zaryzykowałybyście teraz?

Molka11 zazdroszczę Ci Zanzibaru Byłam tam 3 lata temu i na pewno jeszcze tam wrócę! Zwiedziłam również Ugandę, a dokładnie Jezioro Wiktoria, Safari i równik. Również polecam i oczywiście w pierwszym tyg. pobytu złapałam malarię, chociaż brałam Malarone. Uwielbiam Afrykę i polecam wszystkim!
Sasire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-06, 20:20   #40
mikoryza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 22
Dot.: Kenia- zaryzykowałybyście teraz?

Kenia jest wspaniała, ale WHO zaleca tyle szczepień, że się odechciewa.
mikoryza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-29, 09:43   #41
ada_adusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 24
Dot.: Kenia- zaryzykowałybyście teraz?

Cytat:
Napisane przez mikoryza Pokaż wiadomość
Kenia jest wspaniała, ale WHO zaleca tyle szczepień, że się odechciewa.
WHO zaleca, ale to nie jest wymagane. Ja jak byłam w Kenii czy w RPA, Tajlandii, to oczywiście, że lista polecanych szczepień była tak długa, jak podróż samolotem do tych miejsc . jednak potem poszlam do Certusa do specjalisty od szczepień podrózy i on mi powiedzial które są obowiązkowe - nie jest wcale tak źle.
ada_adusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-05, 18:41   #42
Esmeray
Przyczajenie
 
Avatar Esmeray
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 17
Dot.: Kenia- zaryzykowałybyście teraz?

Byłam w Kenii w 2013 roku i choć bardzo mi się podobało, ze względu na obecną sytuację nie odważyłabym się tam wrócić. Vivienne, jeżeli chodzi o porę roku - ja byłam zimą, chyba właśnie zimą najlepiej jechać.
Esmeray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-11, 12:05   #43
julitaaa28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 9
Dot.: K E N I A

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Ostatnio rzucaja mi sie w oczy bajecznie tanie oferty do Kenii. Jak tam teraz z bezpieczeństwem? Czy właśnie dlatego jest tak tanio?
A moim zdaniem zorganizowane wycieczki będą bezpieczne i z mnóstwem przygód. Na własną rękę bym nie pojechała, ale ze sprawdzonym swoim biurem jakimś to z wielką przyjemnością
julitaaa28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-16, 21:47   #44
katcharinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1
Dot.: Kenia- zaryzykowałybyście teraz?

Dziewczyny planuję w marcu 2017 pojechać z biurem podróży na 2 tygodnie do Kenii. Może któraś też się wybiera sama i chciałaby połączyć siły w celu obniżenia kosztów hotelu? Do jedynek niestety trzeba sporo dopłacać często ponad 1000 zł - co można spożytkować na przyjemniejsze cele w trakcie wyjazdu. No i we dwie zawsze raźniej
katcharinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 08:54   #45
komplemenciara
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 41
Dot.: Kenia- zaryzykowałybyście teraz?

mi sie marzy kenia..narazie odkladam pol biedy koszt wycieczki wiecej zaplace za lokalne. a leciec do kenii i nie zobaczyc safari
komplemenciara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-21, 11:38   #46
imakaszu
Raczkowanie
 
Avatar imakaszu
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
Dot.: Kenia- zaryzykowałybyście teraz?

Jak już zaczęłyście temat szczepień - na co się zdecydowałyście z tej niekończącej się listy zalecanych? Planuję zimą lecieć na południe Afryki, ale jeszcze nie wybrałam kraju. :v
__________________
.
! autostopem po świecie - www.podrozezajedenusmiech.pl !


Wszystko o Tanich Lotach - jak ich szukać? http://www.podrozezajedenusmiech.pl/...zukiwania.html
.
imakaszu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-22, 19:06   #47
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Kenia- zaryzykowałybyście teraz?

Cytat:
Napisane przez imakaszu Pokaż wiadomość
Jak już zaczęłyście temat szczepień - na co się zdecydowałyście z tej niekończącej się listy zalecanych? Planuję zimą lecieć na południe Afryki, ale jeszcze nie wybrałam kraju. :v
I na jaki się zdecydowałaś?

A ja siedzę w tym temacie od dwóch lat i wciąż się na tę nieszczęsna Kenię nie zdecydowałam... myślę o pczatku przyszlego roku, ale wciąż to wszystko w fazie planow. Jedyny minus to taki, że raczej w grę wchodziłoby maks 9 dni.

Na stronach bp są praktycznie tlko dwudniowe safari. Nie ma takich n 1 dzień? Jaki region najlepiej wybrać?
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-23, 10:49   #48
dotaa
Rozeznanie
 
Avatar dotaa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 751
Dot.: Kenia- zaryzykowałybyście teraz?

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
I na jaki się zdecydowałaś?

A ja siedzę w tym temacie od dwóch lat i wciąż się na tę nieszczęsna Kenię nie zdecydowałam... myślę o pczatku przyszlego roku, ale wciąż to wszystko w fazie planow. Jedyny minus to taki, że raczej w grę wchodziłoby maks 9 dni.

Na stronach bp są praktycznie tlko dwudniowe safari. Nie ma takich n 1 dzień? Jaki region najlepiej wybrać?
Na miejscu u lokalsów można kupić jedno dniowe safari ale one są mało popularne i wydaje mi się że cenowo mniej korzystne. Weź pod uwagę, że z np. z Mombasy, do chyba najbliższego Tsavo East, jedziesz ok. 6 h, czyli wyjechać trzeba byłoby w środku noc, aby tam być w miarę wcześnie i żeby rzeczywiście coś zobaczysz, wracasz i jest już środek nocy, biorąc pod uwagę że ok. 19 jest ciemno jak d....
__________________
"Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym"
Jan Paweł II

"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości"




dotaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-23, 17:20   #49
misskiss09
Raczkowanie
 
Avatar misskiss09
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 51
Dot.: Kenia- zaryzykowałybyście teraz?

Do Kenii najlepsza pora to Lipiec, pora sucha i migracja Gnu w Masai Maara
misskiss09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-23, 19:09   #50
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Kenia- zaryzykowałybyście teraz?

Cytat:
Napisane przez dotaa Pokaż wiadomość
Na miejscu u lokalsów można kupić jedno dniowe safari ale one są mało popularne i wydaje mi się że cenowo mniej korzystne. Weź pod uwagę, że z np. z Mombasy, do chyba najbliższego Tsavo East, jedziesz ok. 6 h, czyli wyjechać trzeba byłoby w środku noc, aby tam być w miarę wcześnie i żeby rzeczywiście coś zobaczysz, wracasz i jest już środek nocy, biorąc pod uwagę że ok. 19 jest ciemno jak d....
No znalazłam właśnie jednodniową z takim opisem:

Czerwone słonie - Park Narodowy Tsavo Wschodnie

1-dniowe safari minibusem
Podczas tej wycieczki pokonacie trasę o długości 120 km, wiodącą z Mombasy do Buchuma Gate. Program obejmuje safari, obiad w Voi-Lodge, a następnie popołudniowe safari i powrót na wybrzeże. Jest to safari w korzystnej cenie, połączone z obserwacją zwierząt, których ilość i częstotliwość występowania są trudne do przewidzenia. • cena: ok. 120 €


Czyli te 120 km pokonuje sie w 6 godzin? Ze względu na zły stan dróg jak rozumiem? Warto w ogóle zobaczyć Tsavo East? Masai Mara to koszty około tysiąca dolców za osobę, także....
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-24, 06:50   #51
dotaa
Rozeznanie
 
Avatar dotaa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 751
Dot.: Kenia- zaryzykowałybyście teraz?

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
No znalazłam właśnie jednodniową z takim opisem:

Czerwone słonie - Park Narodowy Tsavo Wschodnie

1-dniowe safari minibusem
Podczas tej wycieczki pokonacie trasę o długości 120 km, wiodącą z Mombasy do Buchuma Gate. Program obejmuje safari, obiad w Voi-Lodge, a następnie popołudniowe safari i powrót na wybrzeże. Jest to safari w korzystnej cenie, połączone z obserwacją zwierząt, których ilość i częstotliwość występowania są trudne do przewidzenia. • cena: ok. 120 €


Czyli te 120 km pokonuje sie w 6 godzin? Ze względu na zły stan dróg jak rozumiem? Warto w ogóle zobaczyć Tsavo East? Masai Mara to koszty około tysiąca dolców za osobę, także....
Właśnie sprawdziłam sobie, że coś przesadziłam z tymi 6 h, wydawało mi się, że na mapach google tak mi wczoraj pokazało. Teraz patrzę, że to ok 3,5 h. Ale tak stan dróg pozostawia wiele do życzenia, więc niby małe odległości pokonywane są w dość dużym czasie. Ja jechałam z Diani Beach więc dochodziła jeszcze do tego przeprawa promowa.
Ty chcesz wykupić sobie to safari z Polski ? Co do cen to już powiem, byłam 6 lat temu, ale wszystkie wycieczki kupiliśmy już będąc na miejscu u lokalnych sprzedawców, ceny były trochę niższe.
__________________
"Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym"
Jan Paweł II

"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości"




dotaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-14, 08:42   #52
Monikaaaaa1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 28
Dot.: Kenia- zaryzykowałybyście teraz?

Jedno z ladniejszych miejsc na swiecie. Ja bylam z biurem podrozy w tamtym roku, ceny wycieczek do Kenii nie przerażają też dlatego że biura korzystają z linii czarterowych, akurat ja leciałam enter air do Kenii i powiem Wam że to były jedne z najlepszych wakacji dotychczas w przyszłości planuję jeszcze na Dominikanę się wybrać
Monikaaaaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-14, 09:43   #53
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Kenia- zaryzykowałybyście teraz?

Cytat:
Napisane przez Monikaaaaa1 Pokaż wiadomość
Jedno z ladniejszych miejsc na swiecie. Ja bylam z biurem podrozy w tamtym roku, ceny wycieczek do Kenii nie przerażają też dlatego że biura korzystają z linii czarterowych, akurat ja leciałam enter air do Kenii i powiem Wam że to były jedne z najlepszych wakacji dotychczas w przyszłości planuję jeszcze na Dominikanę się wybrać
A w jakim miesiacu i jak z pogodą?
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-08, 14:43   #54
simsonka
Raczkowanie
 
Avatar simsonka
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 233
Dot.: Kenia- zaryzykowałybyście teraz?

Ja bym się tam teraz wybrała, ale na pewno nie sama, a z grupą znajomych.
simsonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-08 15:43:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:41.