Samodzielna nauka języków obcych - wątek motywacyjny! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-22, 17:07   #1
majajaj
Raczkowanie
 
Avatar majajaj
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 400

samodzielna nauka języka


czy któraś z Was uczyła/ uczy się sama języka? sama, mam na myśli nie w szkole językowej i nie na korepetycjach, tylko przy pomocy książek i różnych programów. mam ambicje nauczyć się trochę rosyjskiego i może któraś z Was poleciłaby mi jakieś dobre programy/książki? na początku chyba powinnam opanować cyrylicę, z tym słyszała jest ciężko, a potem już coraz lepiej
majajaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 18:51   #2
gretally
Zadomowienie
 
Avatar gretally
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 935
Dot.: samodzielna nauka języka

Ja się uczę sama w domu, rosyjskiego również
Cyrylica to tak jakbyś się uczyła nowego alfabetu, na początku mozolna nauka literek, później składanie ich w słowa, zdania. Ale trudno to to nie jest choć zajmuje trochę czasu. Myślę że w 3-4 tygodnie powinnaś już umieć czytać jak codziennie chwilę byś na to poświęcała

a dlaczego akurat rosyjski ? masz mobilizację do nauki ?
__________________
19.05.2012
gretally jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 19:00   #3
anulkax7
Raczkowanie
 
Avatar anulkax7
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków <3
Wiadomości: 47
Dot.: samodzielna nauka języka

Ja próbowałam kiedyś uczyć się hiszpańskiego Niestety, zabrakło mi samozapału. Mimo wszystko jestem pewna, że jeśli ktoś jest naprawdę zdyscyplinowany i zdecydowany na naukę języka, to na pewno da radę.
Rosyjski jest cudownym językiem Gdyby nie to, że mam teraz inną naukę na głowie, to może i ja bym coś spróbowała.
__________________
Kraaaków! To jest to!

<Początkująca, ale baaardzo pozytywnie nakręcona Włosomaniaczka w kolorze platynowego blondu! >

Przyszły Diagnosta Laboratoryjny
anulkax7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 19:27   #4
majajaj
Raczkowanie
 
Avatar majajaj
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 400
Dot.: samodzielna nauka języka

Cytat:
Napisane przez gretally Pokaż wiadomość

a dlaczego akurat rosyjski ? masz mobilizację do nauki ?
znam już angielski i niemiecki, z tymi językami planuję studia, ale chciałabym również nauczyć się jeszcze jakiegoś innego, a rosyjski zawsze mi się podobał, niestety podłapałam tylko parę słówek w niektórych sytuacjach, typu dziękuję, kocham cię, cyferki od 1 do 10 i chciałabym nieco poszerzyć swoją wiedzę

a mogę wiedzieć, z czego się uczyłaś? jakieś książki, internet, programy?
majajaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 19:33   #5
gretally
Zadomowienie
 
Avatar gretally
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 935
Dot.: samodzielna nauka języka

Cytat:
Napisane przez majajaj Pokaż wiadomość
znam już angielski i niemiecki, z tymi językami planuję studia, ale chciałabym również nauczyć się jeszcze jakiegoś innego, a rosyjski zawsze mi się podobał, niestety podłapałam tylko parę słówek w niektórych sytuacjach, typu dziękuję, kocham cię, cyferki od 1 do 10 i chciałabym nieco poszerzyć swoją wiedzę

a mogę wiedzieć, z czego się uczyłaś? jakieś książki, internet, programy?
uwielbiam języki obce, zazdroszczę tych dwóch na satysfakcjonującym poziomie, mój etap ostatniego miesiąca gimnazjum i całe te 3 lata to była pomyłka językowa, więc wzięłam się sama

co do rosyjskiego to mam troszkę inną sytuację bo tego języka zaczęłam się uczyć jak miałam 8-9 lat. Poznałam koleżankę która średnio mówiła po polsku. Spędzałam z nią jakieś 10 godzin dziennie to coś tam w głowie zostało, a nawet dużo. Wystarczy wiedzę odświeżyć co właśnie planuję bo czas wolny na to pozwala Poza tym dużo czytam w internecie, wyłapuję słówka i takie tam, z książek nie korzystam chyba, że do czytania w tym języka z czego rozumiem połowę

świeża maturzystka ?
__________________
19.05.2012

Edytowane przez gretally
Czas edycji: 2012-05-22 o 19:35
gretally jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 19:41   #6
majajaj
Raczkowanie
 
Avatar majajaj
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 400
Dot.: samodzielna nauka języka

Cytat:
Napisane przez gretally Pokaż wiadomość
uwielbiam języki obce, zazdroszczę tych dwóch na satysfakcjonującym poziomie, mój etap ostatniego miesiąca gimnazjum i całe te 3 lata to była pomyłka językowa, więc wzięłam się sama

co do rosyjskiego to mam troszkę inną sytuację bo tego języka zaczęłam się uczyć jak miałam 8-9 lat. Poznałam koleżankę która średnio mówiła po polsku. Spędzałam z nią jakieś 10 godzin dziennie to coś tam w głowie zostało, a nawet dużo. Wystarczy wiedzę odświeżyć co właśnie planuję bo czas wolny na to pozwala Poza tym dużo czytam w internecie, wyłapuję słówka i takie tam, z książek nie korzystam chyba, że do czytania w tym języka z czego rozumiem połowę

świeża maturzystka ?
dokładnie tak dzisiaj miałam ustny niemiecki, jeszcze tylko czwartek polski i wakacje i chciałam właśnie jakoś te 4 miesiące pożytecznie wykorzystać
majajaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 19:46   #7
gretally
Zadomowienie
 
Avatar gretally
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 935
Dot.: samodzielna nauka języka

Cytat:
Napisane przez majajaj Pokaż wiadomość
dokładnie tak dzisiaj miałam ustny niemiecki, jeszcze tylko czwartek polski i wakacje i chciałam właśnie jakoś te 4 miesiące pożytecznie wykorzystać
to dokładnie tak jak ja 3, bo czerwiec to już nie nauka

powodzenia na polskim oczywiście i powiedz mi jaki kierunek planujesz, bo widzę chyba zainteresowania językowe mamy zbliżone
__________________
19.05.2012
gretally jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-22, 19:54   #8
majajaj
Raczkowanie
 
Avatar majajaj
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 400
Dot.: samodzielna nauka języka

Anglistyka z niemieckim na UŁ, jeśli niemiecki wybiorę rozszerzony, a nie od podstaw, to będę miała uprawnienia do nauczania obu tych języków, nie wiem jeszcze jak z tłumaczeniami, ale mam nadzieję, że podobnie

i co do zainteresowań się zgadzam, ja to bym chciała znać jak najwięcej obcych

a Ty pewnie jesteś w technikum? i jakieś plany na studia też już masz?
__________________
www.poomoc.pl Klikamy codziennie i pomagamy!

Zawsze warto wyliczać powody do szczęścia, w życiu jest tak dużo jego przeciwieństwa, że lepiej zaznaczać je zakładką, dopóki można.
S. Barry Tajny dziennik
majajaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 20:02   #9
gretally
Zadomowienie
 
Avatar gretally
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 935
Dot.: samodzielna nauka języka

Ja dopiero pójdę do technikum od września kochana

Tak ja również, bardzo mnie ciągnie do holenderskiego, norweskiego, szwedzkiego, ale to chyba na stare lata zostawię, albo może za kilka latek

Kurcze zazdroszczę Ci tych studiów bardzo bardzo
__________________
19.05.2012
gretally jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 20:07   #10
majajaj
Raczkowanie
 
Avatar majajaj
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 400
Dot.: samodzielna nauka języka

oo a ja Ci zazdroszczę, że już teraz się z tym rosyjskim tak szkolisz bo w sumie niemieckiego to ja się tak dobrze nauczyłam dopiero w liceum, trafiłam do odpowiedniej klasy, no a angielski to już wcześniej znałam

do takich języków jak wymieniłaś również mnie ciągnie, ale wystudiuję sobie te dwa, a jak bd chciała jeszcze jakieś inne, to tak powolutku bd się ich dodatkowo uczyła
__________________
www.poomoc.pl Klikamy codziennie i pomagamy!

Zawsze warto wyliczać powody do szczęścia, w życiu jest tak dużo jego przeciwieństwa, że lepiej zaznaczać je zakładką, dopóki można.
S. Barry Tajny dziennik
majajaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 20:14   #11
gretally
Zadomowienie
 
Avatar gretally
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 935
Dot.: samodzielna nauka języka

Cytat:
Napisane przez majajaj Pokaż wiadomość
oo a ja Ci zazdroszczę, że już teraz się z tym rosyjskim tak szkolisz bo w sumie niemieckiego to ja się tak dobrze nauczyłam dopiero w liceum, trafiłam do odpowiedniej klasy, no a angielski to już wcześniej znałam

do takich języków jak wymieniłaś również mnie ciągnie, ale wystudiuję sobie te dwa, a jak bd chciała jeszcze jakieś inne, to tak powolutku bd się ich dodatkowo uczyła
wybrałam rosyjski jako drugi język w technikum bo 7 rok niemiecki ciągnąć już 3 raz od podstaw mi się nie uśmiechało więc może z nauczycielem będzie mi szło jeszcze lepiej

Teraz dzięki Tobie mam motywację, jak napisałaś że dopiero w liceum się nauczyłaś

czyżby przyszła Pani poliglotka ?
__________________
19.05.2012
gretally jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-22, 20:37   #12
majajaj
Raczkowanie
 
Avatar majajaj
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 400
Dot.: samodzielna nauka języka

Cytat:
Napisane przez gretally Pokaż wiadomość
wybrałam rosyjski jako drugi język w technikum bo 7 rok niemiecki ciągnąć już 3 raz od podstaw mi się nie uśmiechało więc może z nauczycielem będzie mi szło jeszcze lepiej

Teraz dzięki Tobie mam motywację, jak napisałaś że dopiero w liceum się nauczyłaś

czyżby przyszła Pani poliglotka ?
bardzo możliwe, marzy mi się jak najwięcej obcych języków
ale jak na razie muszę się niestety uczyć swojej prezentacji i myśleć o polskim, zamiast o każdym innym..
__________________
www.poomoc.pl Klikamy codziennie i pomagamy!

Zawsze warto wyliczać powody do szczęścia, w życiu jest tak dużo jego przeciwieństwa, że lepiej zaznaczać je zakładką, dopóki można.
S. Barry Tajny dziennik
majajaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 20:47   #13
gretally
Zadomowienie
 
Avatar gretally
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 935
Dot.: samodzielna nauka języka

znam to uczucie kiedy się chce zrobić to co się lubi, ale coś innego ważnego męczy. No nic życzę powodzenia : )
Jak Cię znajdę przypadkiem na forum w październiku to pewnie napiszę to opowiesz mi o studiach albo swoich sukcesach językowych
__________________
19.05.2012
gretally jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 23:26   #14
qozaczka
Raczkowanie
 
Avatar qozaczka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 356
Dot.: samodzielna nauka języka

może spróbuj jakiegoś programu typu Super Memo, albo Profesor Henry (te są akurat do angielskiego, ale rosyjski odpowiednik to Profesor Borys) Dobry system nauki i powtórek słownictwa. Ja tak się uczę angielskiego. Można też pisać z kimś w internecie w danym języku
qozaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 23:37   #15
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: samodzielna nauka języka

Prawdę mówiąc nauka rosyjskiego samodzielnie, to tak jakby Anglik samodzielnie chciał się nauczyć polskiego - coś średnio wykonalnego. Deklinacje, koniugacje, zasady wyjątki i jak kto chce, ortografia, zmienny akcent (!), wymowa (!)...
Najlepsze strategie nauki rosyjskiego są jak polskiego - dyktanda itp... Totalnie sobie tego nie wyobrażam. Z języków które znam, uważam że najłatwiejszy do nauki własnej jest hiszpański, nawet nawet angielski ale rosyjski na pewno nie. Odradzam więc

---------- Dopisano o 00:37 ---------- Poprzedni post napisano o 00:33 ----------

A opanowanie alfabetu to tak naprawdę kwestia tygodnia :P jeszcze długo ci się będą mylić litery, to normalne, zwłaszcza rosyjskie U (y), P (r), B (w)... A największa jazda będzie przy zapisywaniu słownictwa - najpierw po rosyjsku, potem po polsku, jak patrzę na moje pierwsze notatki to ciekawe kwiatki wychodzą, typu cykenka (sukienka) itp
Polecam kupić zeszyt w trzy linie i pióro do nauki kaligrafii.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 22:46   #16
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: samodzielna nauka języka

Od początku uczyć się języka samemu to trudno ale pewnie możliwe..Jak już wskakuje się na poziom w miarę komunikatywny to polecam dużo słuchać i oglądać w tym języku, programy, seriale, wiadomości, wszystko. No i w necie czytać i gadać na forach można także. Moja kuzynka właśnie na rosyjskim sobie tak gada i tak się wciągnęła, że to przekształciło się w hobby prawdziwe
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 08:16   #17
daliam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 456
Dot.: samodzielna nauka języka

Możliwe. Ja się od pewnego poziom uczę angielskiego sama i idzie świetnie (od powiedzmy b1- prawie c1).Rosyjski też zaraz zaczynam o tyle, że alfabet już znam i spokojnie czytam, filmy oglądam i część rozumiem... Ja zaczynam, więc od pisania po rosyjsku po piszę niezbyt czytelnie. Do słówek profesor Borys pewnie się nada, polecam kupić też naklejki na klawiaturę z rosyjskimi literkami ( ja mam teraz ukraińsko- rosyjskie bo ukraiński chyba zacznę na studiach w tym roku, tam tez dojdzie mi rosyjski od 2 roku). Do podstaw mam program rosyjski net problem i książkę z płytą z Edgarda do podstaw i coś tam do gramatyki.
__________________
Socjologia- IS UW
http://koteria.org.pl/ - Zachęcam do adopcji
"Chciałabym zaoferować swoje wsparcie moralne, ale moja moralność jest dyskusyjna."
daliam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 08:55   #18
madzioszka5
Rozeznanie
 
Avatar madzioszka5
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 753
Dot.: samodzielna nauka języka

Cześć! ja wczoraj miałam ostatnią ustną maturę i też chcę jakoś wykorzystać te najdłuższe wakacje, mam plan aby zacząć uczyć się hiszpańskiego, dostałam kiedyś nawet jakiś kurs językowy, mam nadzieję, że coś z tego będzie. a na jakie dziewczyny wybieracie się studia? ja jeszcze nie mogę się zdecydować, a to już chyba ostatnia chwila...
__________________
Czasem tak bywa, nie każdy wygrywa,
czasem bywa tak, że cos ważnego się urywa,
zostaje ślad, nie mozna tego nie przeżywać,
można ukrywać fakt, ale w snach, to przypływa.
madzioszka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 09:34   #19
daliam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 456
Dot.: samodzielna nauka języka

Cytat:
Napisane przez madzioszka5 Pokaż wiadomość
Cześć! ja wczoraj miałam ostatnią ustną maturę i też chcę jakoś wykorzystać te najdłuższe wakacje, mam plan aby zacząć uczyć się hiszpańskiego, dostałam kiedyś nawet jakiś kurs językowy, mam nadzieję, że coś z tego będzie. a na jakie dziewczyny wybieracie się studia? ja jeszcze nie mogę się zdecydować, a to już chyba ostatnia chwila...
A to już zależy na czym Ci zależy najbardziej... Mi ogromnie zależy na Warszawie ze względu na moje planowane zawody (PR, stowarzyszenia, polityka, media) za to mniej ważny jest konkretny kierunek, bo moje zawody nie stawiają aż takich ograniczeń. Zależy mi na dobrej uczelni, więc składam na uw na dziennikarstwo, a jeśli się nie dostane lub namyślę się dokładniej to na ukrainistyke z rosyjskim i angielskim (dawna filologia ukraińska, od tego roku jest inny program...). Języki są także dla mnie ważne, więc by się przydała dobra ich znajomość..

Musisz się zastanowić co chcesz osiągnąć, jako kto pracować i do czego się nadajesz.
__________________
Socjologia- IS UW
http://koteria.org.pl/ - Zachęcam do adopcji
"Chciałabym zaoferować swoje wsparcie moralne, ale moja moralność jest dyskusyjna."
daliam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-24, 10:01   #20
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: samodzielna nauka języka

A naklejki na klawiaturę... lepiej się wykosztuj ja kupiłam takie za 4 zł bodajże i są tak szajsowate że po pół roku się na polskich samogłoskach przetarły z resztą trochę uważam że na sam początek to strata pieniędzy bo najpierw musisz opanować normalne pismo, na kompa przyjdzie czas potem - poza tym rosyjska klawiatura ma totalnie inne rozmieszczenie i trzeba sie wszystkiego od nowa uczyć. Ja mam jeszcze z tym lekkie problemy.

Edgara też generalnie polecam chociaż do rosyjskiego trudno mi było dostać repetytorium gramatyczne.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 12:11   #21
madzioszka5
Rozeznanie
 
Avatar madzioszka5
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 753
Dot.: samodzielna nauka języka

też miałam zamiar składać na UW, jednak po maturze chyba nie mam nawet po co, he he hłe, ciekawe jakie w tym roku na UW progi, zawsze są wysokie więc pewnie za wiele się nie zmieni
__________________
Czasem tak bywa, nie każdy wygrywa,
czasem bywa tak, że cos ważnego się urywa,
zostaje ślad, nie mozna tego nie przeżywać,
można ukrywać fakt, ale w snach, to przypływa.
madzioszka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 19:36   #22
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Dot.: samodzielna nauka języka

Hej dołączam
Też mam najdłuższe wakacje w życiu i męczę angielski.
Chodziłam kiedyś na jakieś kursy, ale efektywniej uczyć się samemu. Na kursie siedziałam patrzyłam kiedy koniec i nie marnuję czasu na dojazdy.

Przerabiam teraz new english file upper, wspomagam się murphym i profesorem henrym, oglądam seriale, filmy po angielsku bądź z angielskimi napisami. Dam radę
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 19:51   #23
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: samodzielna nauka języka

Nie taki straszny ten rosyjski.
Teraz jest sporo fajnych podręczników
I programy na kompa
Da się
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 15:14   #24
Magnifica
Zakorzenienie
 
Avatar Magnifica
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 3 372
Dot.: samodzielna nauka języka

Ja też uczę się rosyjskiego sama w domu (no może nie do końca sama, bo z mężem).

Fascynujący język. Jak szybko załapałyście alfabet?
__________________
Magnifica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 10:26   #25
cpp
Rozeznanie
 
Avatar cpp
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 973
Samodzielna nauka języków obcych - wątek motywacyjny!

Witam was

Chciałabym stworzyć miejsce dla osób, które samodzielnie uczą się jednego lub więcej języków obcych. Czy dla siebie, czy do pracy, nieważne z jakiego powodu to robimy, chciałabym żebyśmy mogły wymieniać się doświadczeniami, wzajemnie motywować, a może i pomagać z konkretnymi problemami językowymi.

Jeśli chodzi o mnie, to cele są takie:
Angielski - jestem na poziomie C1 (zdane CAE) i chcę się przygotować do CPE. W tym momencie pracuję całkowicie samodzielnie, a przed samym egzaminem kupię sobie kilka godzin na konwersacje z lektorem.
Niemiecki - mam zajęcia indywidualne z lektorem, przygotowuję się do Goethe Zertifikat B2.
Szwedzki - uczę się samodzielnie, ale mam dostęp do lektora, z którym mogę się skonsultować w razie wątpliwości, albo raz na jakiś czas zorganizować jakieś krótkie konwersacje. Jestem na samym początku z tym językiem, mój cel to na razie poziom komunikatywny.

Zapraszam
cpp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 11:27   #26
robalek3
Przyczajenie
 
Avatar robalek3
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 8
Dot.: Samodzielna nauka języków obcych - wątek motywacyjny!

Witam,
Super pomysł Ja po raz kolejny zaczynam naukę języka angielskiego i francuskiego. Bardzo często przydaje mi się wtedy (...) Jak dla mnie rewelacja, nie muszę się prosić o pomoc w tłumaczeniu na różnych forach nie muszę korzystać z beznadziejnych translatorów, które jak wszyscy wiedzą świetnie przekręcają szyk zdania i często śmiesznie wychodzi tłumaczenie ehh no i co najważniejsze nie muszę czekać godzinami dniami na przetłumaczony tekst, więc gdyby ktoś potrzebował szczerze polecam

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2013-10-21 o 18:48 Powód: reklama
robalek3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-20, 11:40   #27
xoxo_p
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Małopolskie :)
Wiadomości: 348
Dot.: Samodzielna nauka języków obcych - wątek motywacyjny!

niezła reklama
__________________

xoxo_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 16:20   #28
monachee
Raczkowanie
 
Avatar monachee
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 454
Dot.: Samodzielna nauka języków obcych - wątek motywacyjny!

Ech, angielski uwielbiam, na francuskim poległam do hiszpańskiego przyczaiłam się - jak tylko sprawy zawodowe u mnie ułożą się pomyślnie to zacznę ten język. A co do pytania o naukę języków. Angielskiego uczę się sama od dłuższego czasu i korzystam z różnych pomocy. Zrobiłam sobie plan nauki i wybrałam kilka książek - mam złą cechę brania na siebie za dużo materiału w rezultacie z każdej książki przerabiam zaledwie kilka rozdziałów :/ i potem leżą takie niedokończone. Ale plan zrobiony w excelu razem z powtórkami naprawdę przydaje się tylko trzeba go uczciwie przestrzegać. No i limity. X słówek danego dnia, zagadnienia gramatyczne w tygodniu itp. Minus samodzielnej nauki to brak osoby, która sprawdzi writing czy poprawi listening, ale cóż, może jak odważę się udzielać na zagranicznych forach to przynajmniej writing poprawię
monachee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 16:32   #29
cpp
Rozeznanie
 
Avatar cpp
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 973
Dot.: Samodzielna nauka języków obcych - wątek motywacyjny!

Cześć, monachee

Z pisaniem faktycznie jest problem, ale są strony, na których można wrzucić swój tekst i native speakerzy go sprawdzają A do listeningów z podręczników często są klucze, ja właściwie tylko takich szukam do samodzielnej nauki, bo inne są dla mnie bezużyteczne
cpp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 16:53   #30
kinguska01
Raczkowanie
 
Avatar kinguska01
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 404
Dot.: Samodzielna nauka języków obcych - wątek motywacyjny!

Witam, dołączę do wątku
Aktualnię doszkalam się w angielskim (mój poziom to C1, przygotowuję się do CAE jak na razie samodzielnie, może też zapiszę się na jakiś kurs)
Zaczęłam naukę hiszpańskiego (tak dla siebie, bo zauważyłam, że bardzo szybko idzie mi nauka tego języka) i włoskiego (zamierzam pojechać w najbliższe wakacje do Włoch, dlatego uważam, że warto liznąć trochę języka).
Korzystam z Duolingo, ciekawa strona, w przyjemny sposób można nauczyć się języków obcych: niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, włoskiego i portugalskiego (ale warunkiem jest znajomość angielskiego, bo nauka polega głównie na tłumaczeniu zdań z angielskiego na dany język obcy lub odwrotnie, poprawnym wymawianiu, przepisywaniu słów lektora). Mnie bardzo odpowiada ta metoda chociaż jestem zwolenniczką tradycyjnej książki
__________________
Językowelove: English, Deutsch, Norsk
Razem 8.08.17
Narzeczeni 8.08.18
Mąż i żona 10.08.2019
Czekamy na nasze grudniowe maleństwo
kinguska01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-06 20:27:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:42.