NIE UMIEM PARKOWAĆ - Wasze sposoby na parkowanie - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-25, 15:39   #121
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Fiat Punto II - sposób na parkowanie

Miałam punciaka I i on był ideał do parkowania, niestety punciak II, którego mam teraz jest gorszy, bo mam małą szybę z tyłu, no i ja się niestety nie nauczyła - mąż założył mi kamerę cofania (w ramce rejestracyjnej nie trzeba nic wiercić) i po problemie, w hondzie civic męża też mam kamerę fabryczną a tam to dopiero jest problem z cofaniem Niestety im nowszy samochód, tym sylwetka jest taka, że nic nie widać.
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 15:40   #122
Gysk
Raczkowanie
 
Avatar Gysk
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Masurian Lakes
Wiadomości: 42
Dot.: Fiat Punto II - sposób na parkowanie

Najprostsza metoda świata.
Jedź prostopadle do miejscówki, gdy 'staniesz' stopami na linii wyznaczającej granicę miejsca parkingowego to dopiero skręcasz w miejscóweczkę. I na pewno sie zmieścisz i nie staniesz ukosem
__________________
You are beautiful in every single way

od 28.01.2011 z TŻ
Gysk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 23:19   #123
motylek8631
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 68
Dot.: Mam "prawko", a nie umiem parkować!

witam, fajny jest ten watek ja robie prawo jazdy za granica w irlandii. Mam tzw. provisional licence driving ( czyli tymczasowe prawo jazdy i musze jezdzic z czerwona literą L na szybie z przodu i z tyłu pojazdu + osoba obok mnie ktora ma pełne prawo jazdy).
Ale jak to bywa jeżdze już sama po swoim miasteczku ,wsumie to tylko do pracy bo tak troche sie boje, a zwlaszcza jak mam zmienic pas ruchu kiedy jade, raz sie zdarzyło tak,że myslalam, ze samochod jest daleko i zmienilam, facet trąbnął i od tamtej pory mam stracha... o parkowaniu nie wspomne, jak wyjechalam za pierwszym razem udawalo mi sie to parkowanie,nawet bylam dumna a teraz !!! Jakas porazka, to za pierwszym razem powinno mi nie wychodzic a mi nie wychodzi a raczej robie to coraz gorzej za 10 czy nawet juz 50 razem. Jeżdżę od miesiaca czasu, ale kiedy mam zaparkowac miedzy dwa samochody zawsze staję blizej tego prawego i to tak blisko ze czasami nie da sie otowrzyc drzwi ,przed domem pomaga mi skorygowac to chlopak, naprowadza mnie bym wycofywała... ale np dzisiaj wyjechalam sama do sklepu i juz nie mial mi kto pomóc,nie wiedzialam jak mam sobie poradzic... cale szczecie nie bylo ruchu na parkingu( no ale bez otarcie sie nie obyło), na szczescie tylko lekko dotknelam lusterkiem tego drugiego, inaczej bym i tak stamtąd nie wyjechala by skorygowac samochód i naprowadzic juz normalnie miedzy linie.
Chyba kazda z nas miala taka sytuacje ??
powiem tylko tak ze siedzialam w aucie i myslam ze nie dam rady ze bede czekala na kogos kto mi pomoze i wyjedzie. Ciezko mi namierzyc by wjechac poprawnie przodem ,o tyle nawet nie mysle i nie probuje narazie, by nie poobijac samochodow ,chyba ze jestem z facetem to cos tam próbuje
Moze sa na parkowanie jakies metody,instrukcje ,jak odmierzyc prawidlowo odleglosc ??
motylek8631 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-21, 00:06   #124
orange_sky
Raczkowanie
 
Avatar orange_sky
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 384
Dot.: Mam "prawko", a nie umiem parkować!

moze to pomoże: http://poznajtesty.blogspot.com/2010...e-przodem.html
orange_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 14:34   #125
coleslaw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2
Dot.: NIE UMIEM PARKOWAĆ - Wasze sposoby na parkowanie

Parkowanie, czynność którą każdy z kierowców wykonuje kilka razy dziennie jest w przekonaniu wszystkich bardzo prosta.
Ot po prostu znajdujemy wolny kawałek chodnika wjeżdżamy i już. Niestety praktyka prawie zawsze pokazuje że w trakcie normalnej jazdy jest to weryfikowane przez szereg czynników których nikt nie jest w stanie przewidzieć dopóki sie z nimi nie zetknie. Jak to w życiu bywa na niektóre mamy wpływ, na inne niestety nie. Jak więc bezpiecznie parkować? Wiele cennych wskazówek znalazłam tutaj xxxxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-02-01 o 19:46 Powód: reklama 2
coleslaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 12:21   #126
zakochanaLili
Raczkowanie
 
Avatar zakochanaLili
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 75
Dot.: NIE UMIEM PARKOWAĆ - Wasze sposoby na parkowanie

Mój sposób na parkowanie ? dobre oko i duże wyczucie odległości, które przychodzi wraz z samodzielną praktyką parkowanie w różnych miejscach i różnymi stylami
Według mnie parkowania nie można się nauczyć Sztuka parkowania przychodzi z praktyką jednym autem parkuje się lepiej, innym gorzej.
zakochanaLili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-17 13:21:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:59.