Prosze Was jak wiecie cokolwiek piszcie. Prolaktyna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-02-13, 21:53   #1
7777777
Raczkowanie
 
Avatar 7777777
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 127
GG do 7777777

Prosze Was jak wiecie cokolwiek piszcie. Prolaktyna


Mam problem.Wiem ze nie na tym forum powinnam o to pytac,ale na "Medycynie" nikt mi nie moze pomoc,a naprawde chcialabym sie czegokolwiek dowiedziec... Dziewczyny nie wiecie co moze oznaczac bardzo wysoki poziom prolaktyny i bardzo niski poziom estradiolu? Do lekarza ide we wtorek,ale nie moge wytrzymac z nerwow i mam nadzieje ze moze Wy cos wiecie na ten temat. Prolaktyna jest podwyzszona 5 krotnie. Boje sie ze to moze byc guz przysadki mozgowej. Jesli cokolwiek wiecie prosze napiszcie. Pozdrawiam.
__________________
Aga
7777777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-13, 22:19   #2
Lolka102
Raczkowanie
 
Avatar Lolka102
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 206
Re: Prosze Was jak wiecie cokolwiek piszcie. Prolaktyna

Witaj,
o estradiolu to ja nie wiem nic.
Jeśli chodzi o podwyższoną prolaktynę to, co najważniejsze, łatwo się to leczy.
Standardowo podawany jest bromergon - ilość ustala lekarz. Ponadto z naturalnych środków poziom prolaktyny obniża ziołowy lek Herbapolu o nazwie "Castagnus" (ok. 10 zł za opakowanie w aptece). Ten lek wyrównuje także cykl miesięczny, pomaga uregulować również progesteron.
Nic się nie martw, lekarz na pewno powie Ci co i jak.
W dzisiejszych czasach bardzo dużo kobiet ma podwyższony poziom tego hormonu.
I jeszcze jedno - stres powoduje wzrost prolaktyny, więc relax
Jak masz chęć to pobuszuj w necie i poczytaj o tym Castagnusie.

Pozdrawiam
Lolka102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-13, 22:21   #3
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: Prosze Was jak wiecie cokolwiek piszcie. Prolaktyna

Ja wiem coś tam o prolaktynie i to tylko tyle ile od lekarza, z medycyną nie mam nic wspólnego. Koja siostra ma ja podwyższoną wyszło to w badaniach hotmonów. Lekarz endoktrynolog powiedział Jej, że to hormon kobiecy, odpowiedzialny np. za posiadanie dziecka i karmienie. Moja siostra jest w wieku 32 lat i ma dziecko, źle się czuła, miała bardzo silne stany emocjonalnie skrajne, razy była przybita, a za chwilkę stan euforii. Lekarz powiedział, że jak zacznie brać tabletki hormonalne by to wyrównać to nastrój zdecydowanie ulegnie poprawie i będzie miała tylko miłe, dobre myśli ponadto mimo tego, że miała okres to nie mogłaby zajść w ciążę te tabletki to wyrównują. Siostra po na razie miesięcznym barniu czuje sie duużo lepiej więc wszystko idzie ku lepszemu Generalnie nie ma co panikować, taka jest moja opinia. Bardzo dużo osób ma teraz probelmy z hormonami, a to z tarczycą, a to z czymś innym. Nie ma co się martwić na zapas
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-13, 22:28   #4
7777777
Raczkowanie
 
Avatar 7777777
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 127
GG do 7777777
Re: Prosze Was jak wiecie cokolwiek piszcie. Prolaktyna

Wlasnie naczytalam sie w necie ze to moze byc guz. Ja mam 20 lat i pokarm dla dzieciaczka,w ciazy nie bylam. Okresu nie mam od 4 miesiecy.Na poczatku sie cieszylam ale teraz to juz wolalabym sie maczyc co miesiac. Bardzo dziekuje za informacje.
__________________
Aga
7777777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-13, 20:21   #5
Marjorie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 51
Re: Prosze Was jak wiecie cokolwiek piszcie. Prolaktyna

Ja też mam za wysoką prolaktynę i to 10 razy. Biore od 3 tygodni ergolaktynę. Mam dużą nadwagę, wypadajace i przetłuszczajace się włosy i libido prawie zerowe.To wszytsko z tego co czytałam o prolaktynie jej wina.
Cz ten lek Casagnus można zażywać obok normalnych leków i bez wiedzy lekarza, bo wizyte mam dopiero za 3 miesiące.
Marjorie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-13, 21:05   #6
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Re: Prosze Was jak wiecie cokolwiek piszcie. Prolaktyna

Ja mam hiperprolaktynemię czynnościową, = podwyższony stan prolaktyny -jest w moim przypadku związane to ze stanem emocjonalnym- musisz w tym kierunku zrobić sobie badanie prolaktyny i po godzinie z obciążeniem tabletką (metoclopramid? nie pamiętam)to powinno dać wiarygodne badanie, czy prolaktynemia jest czynnościowa, czy trzeba zrobić badanie tomografem/rezonansem , by wykluczyć gruczolaka przysadki mózgowej. Nic się nie martw , moja pani endokrynolog powiedziała, że nawet jeśli ma sie gruczolaka przysadki (niezłosliwy guzek) powinno sie go leczyć tylko i wyłącznie hormonalnie( wycinanie guzka nic nie da bo i tak odrasta) hormony sie tu lepiej spisuja)

i bądź dobrej myśli, ja mam to od nastu lat, urodziłam zdrowego dzieciaczka, powinnam łykac bormergon na obniżenie prolaktyny na codzień (ale jestem leń i sobie prawie roczną przerwe zrobiłam )

nie karmię już kilka lat a pokarm czasem i tak mam...- prolaktyna

najważniejesze zrób sobie badanie prolaktyny z tabletką obciążającą i będziesz wiedziała w czym problem, niezależnie od wyniku leczy sie łatwo-a raczej łagodzi skutki - bo wyrastać sie z tego nie wyrasta , przynajmniej z czynnościowej prolaktynemii, aha i nie wskazana jest przy tym antykoncepcja hormonalna, ale jakos ostatnio o tym zapomniałam

na mnie Castagnus wyżej wspomniany nie działał tak jak powinien (za słaby), dopiero bromergon w dawce 2*1 dziennie pomógł. ale jak tylko odstawiłam skutki te same-więc leczenie w tym przypadku tylko objawowe....

powodzenia i jeśli zamierzasz mieć dzieciaczka musisz leczyć (obniżyć poziom ), bo przy podwyższonej prolaktynie ciężko zajść w ciążę podobno, chociaz ja jakoś zaszłam jak to sie stało ?

__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-13, 22:04   #7
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Prosze Was jak wiecie cokolwiek piszcie. Prolaktyna

Ja też mam za wysoka prolaktynę i wynika to podobno z szybkiego tempa życia i stresu, bo żadne badania nic nie wykazały.
Dla własnej wygody się leczę (bo miałam nieregularne cykle, cholerne bóle piersi przed okresem i huśtawki nastroju).
Przez jakieś pół roku brałam Bromergon, ale za bardzo nie pomagało. To znaczy prolaktyna trochę spadła, ale cykle nadal nieregularne no i ten ból piersi - strasznie to przeszkadza
Od dwóch miesięcy biore Agufem codziennie + Luteina od 16 do 25 dc. Zobaczymy czy to pomoże.

Poczytaj sobie na forum gazeta.pl - tam jest bardzo dużo wątków o prolaktynie.

Pozdrawiam
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-03-14, 06:04   #8
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Re: Prosze Was jak wiecie cokolwiek piszcie. Prolaktyna

ja mam Hiperprolaktynemie wykryta ok. 2 lata temu, czyli jak mialam ok. 17 lat
mam baaaardzo wysoki poziom prolaktyny, mierzony takze z proba z matokroplamidem czy jak to sie tam pisalo
pani w labolatorium widzac moje wyniki to az pobladla, i pytala czy sie dobrze czuje, i zebym nie czekala tylko szla dzis na wizyte, no wiec nie wiedzialam co sie dzieje ale poszlam od razu, pani doktor to samo, i zaczelo sie szpital, rezonans, ponowne badania, guz nie zostal wykryty, ale badania trzeba powtarzac
ja bralam Bromokorn ktory wogole nie pomagal, okresu jak nie bylo tak nie bylo, organizm zachowywal sie jakbym byla w ciazy, i takie tez dostawalam wszedzie pytania czy nie estem czasem w ciazy u kazdego lekarza, ktory patrzyl na wyniki
pozenij bralam luteine
nastepnie Bromergon, ale tu juz byla jazda na maxa, ciagle tracilam przytomnosc, poobijalam sie masakrycznie, ale powiedzialam stop gdy stracilam przytomnosc upadlam na plytki, uwierzcie mi jak sie ocknelam wszystko bolalo, glowa, reka... gdybym upadla 10 cm dalej moglam cala sie pociac o szybe w drzwiach badz lustro, odstawilam Bromergon, bo tym nie da sie zwalczyc w moim przypadku Prolaktyny za wysokiej

mam poprostu podawane leki antykoncepcyjne zeby miec okres normalnie, ale w moim przypadku lekarz rozlozyl rece i nie wie czym choc troche zbic polaktyne, i zyje sobie z tak wysokim poziomem, z wizja jak to powiedzial lekarz, niezajscia w ciaze z takia prolaktyna.

Nie jest wcale tak latwo obnizyc poziom prolaktyny, przynajmniej w moim przypadku.
ale przynajmniej biorac pigulki mam okres a nie znow zastrzyki

ale pewnie bede je musiala odstawic, zeby zrobic znow badania, bo biorac tabletki chyba nie mozna robic badan prolaktyny
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-14, 07:44   #9
Asika
Zadomowienie
 
Avatar Asika
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 104
Re: Prosze Was jak wiecie cokolwiek piszcie. Prolaktyna

Ja też mam hiperprolaktynemię od chyba jakiś 6 lat. Da się z tym żyć. Mi na szczęście pomagał bromergorn teraz bromokorn. (oba zresztą już niestety wycofane) Chociaż był też czas, że brałam i duphastoni inne hormony.
Mnie z kolei lekarz mówi, że podwyższony poziom będzie dopóki nie urodzę dziecka. Ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć Boję się, że to już tak do konca życia, a przynajmniej do menopauzy
Asika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-14, 08:32   #10
gemmini
Raczkowanie
 
Avatar gemmini
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 239
Re: Prosze Was jak wiecie cokolwiek piszcie. Prolaktyna

Nio ja właśnie zaczęłam brać bromergon, biorę od miesiąca i okresu ani widu ani słychu, czy zdarzyło wam się coś podobnego, tzn żadnych objawów przedmiesiączkowych a tu nagle okres ?? Ciąże wykluczam dlatego się denerwuję. Chyba znowu muszę wybrać się do lekarza
__________________
i nowy wiatr powieje, i smutki me rozwieje ...
gemmini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-14, 09:13   #11
Asika
Zadomowienie
 
Avatar Asika
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 104
Re: Prosze Was jak wiecie cokolwiek piszcie. Prolaktyna

Może za małą dawkę bierzesz? Ja na początku brałam po 2 tabletki. Teraz po 1/2.
Na początku dostałam zastrzyki z progesteronu (chyba) żeby okres wywołać, po czym od pierwszego dnia cyklu miałam zacząć brać tabletki. Na początku nie był to bromergon - już nie pamiętam co,ale bromergon zaczęłam brać jak już okres powrócił. Trochę to zagmatwałam, ale bromergon był jakby na podtrzymanie efektu, a samo wywołanie miesiączki i powrót regularnych cyklów "zrobiły" inne tabletki.

Aaaa, przypomniałam sobie. To było zdaje się tak, że przez cały cykl brałam bromergon, żeby zmniejszyć ilość prolaktyny, a potem od 20 któregoś dnia jeszcze do tego duphaston, którego zadaniem miało być złuszczenie nabłonka macicy i wtedy pojawiał się okres. To było na pewno tak. Potem (po jakimś roku) duphaston nie był już potrzebny i starczył sam bromergon.
Asika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-03-14, 09:29   #12
gemmini
Raczkowanie
 
Avatar gemmini
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 239
Re: Prosze Was jak wiecie cokolwiek piszcie. Prolaktyna

Również miałam wywoływany okres, tzn najpierw odbudowanie nabłonka tylko zamiast zastrzyków lekarz przykleił mi plasterek a później luteinka do "cyckania" I od pierwszego dnia cyklu bromergon, biorę 1 tabl. dziennie, miałam brać przed spaniem ale w nocy się budziłam z zatkanym nosem a tak zasypiać nie potrafię więc przeniosłam sobie na wcześnejsze godziny połykanie. No ale cóż chyba jednak wybiorę się do lekarza.
__________________
i nowy wiatr powieje, i smutki me rozwieje ...
gemmini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-14, 10:02   #13
Asika
Zadomowienie
 
Avatar Asika
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 104
Re: Prosze Was jak wiecie cokolwiek piszcie. Prolaktyna

No to chyba rzeczywiście do lekarza idź. Bromergon polecany jest na noc, bo podobno obniża ciśnienie, a jak wiadomo rano niskie ciśnienie to nic przyjemnego. Ale ja kilka lat brałam rano i żyję, więc to chyba kwestia przyzwyczajenia. Potem mocna kawka i jest OKI.
Asika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-14, 11:10   #14
gemmini
Raczkowanie
 
Avatar gemmini
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 239
Re: Prosze Was jak wiecie cokolwiek piszcie. Prolaktyna

Asika napisał(a):
> Ale ja kilka lat brałam rano

Piszesz, że brałaś bromergon kilka lat, powiedz czy to pomogło, wyregulowało cykl ?? Dużo czytałam na temat Castagnusa i tak myślę że może wypróbuję po wizycie.
__________________
i nowy wiatr powieje, i smutki me rozwieje ...
gemmini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-14, 11:11   #15
7777777
Raczkowanie
 
Avatar 7777777
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 127
GG do 7777777
Re: Prosze Was jak wiecie cokolwiek piszcie. Prolaktyna

bluegirl napisał(a):
> mam poprostu podawane leki antykoncepcyjne zeby miec okres normalnie, ale w moim przypadku lekarz rozlozyl rece i nie wie czym choc troche zbic polaktyne, i zyje sobie z tak wysokim poziomem, z wizja jak to powiedzial lekarz, niezajscia w ciaze z takia prolaktyna.

Jestem bardzo zdziwiona bo bylam u kilku lekarzy i kazdy z nich mowil ze absolutnie nie wolno w takim przypadku brac tabletek antykoncepcyjnych.
Moze poradz sie jakiegos innego lekarza zebys nie miala problemow przez branie tych tabletek.
Mam nadzieje ze bedzie dobrze i ze zajdziesz w ciaze i urodzisz slicznego i zdrowego dzidziusia..
Pozdrawiam
__________________
Aga
7777777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-14, 11:16   #16
7777777
Raczkowanie
 
Avatar 7777777
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 127
GG do 7777777
Re: Prosze Was jak wiecie cokolwiek piszcie. Prolaktyna

Biore Bromergon od miesiaca za 2 dni mam isc do lekarza na kontrole jezeli nie spadnie mi prolaktyna to podobno grozi mi jakas operacja,usuwania gruczolaka na mozgu ktory powoduje zbyt duze wydzielania prl.Lekarz mowil ze podczas zazywaniu Bromergonu zachodzi duzo wieksze prawdopodobienstwo zajscia w ciaze. Ktoras z Wizazanek napisala ze Bromergon zostal wycofany,ale normalnie mozna go dostac w aptekach. Dziekuje kazdej z Was za informacje i zycze Wam powrotu do zdrowia. Jestescie nieocenione.
__________________
Aga
7777777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-14, 11:25   #17
7777777
Raczkowanie
 
Avatar 7777777
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 127
GG do 7777777
Re: Prosze Was jak wiecie cokolwiek piszcie. Prolaktyna

Dorixx napisał(a):
> i bądź dobrej myśli, ja mam to od nastu lat, urodziłam zdrowego dzieciaczka

Dziekuje Ci bardzo. To ze napisalas ze masz dzieciaczka bardzo podnioslo mnie na duchu bo wiekszosc mowila ze po prolaktynemii nie mozna miec dzieci. Fakt ze lekarz mowil ze przy Bromergonie istnieje duze prawdopodobienstwo zajscie w ciaze ale to ze napisal mi ktos kto ma podobny klopot i ma Malenstwo jest dla mnie o wiele wiarygodniejsze niz slowa lekarza. Bardzo Ci gratuluje Pociechy i jeszcze raz dziekuje
dla Ciebie i Twojego Dzieciaczka
__________________
Aga
7777777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-14, 12:17   #18
Asika
Zadomowienie
 
Avatar Asika
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 104
Re: Prosze Was jak wiecie cokolwiek piszcie. Prolaktyna

gemmini napisał(a):
> Asika napisał(a):
> > Ale ja kilka lat brałam rano
>
> Piszesz, że brałaś bromergon kilka lat, powiedz czy to pomogło, wyregulowało cykl ??

Mnie pomógł. Mam regularnie i wszystko wydaje się być OK. Ale podobno jak przestałabym brać to wszystko wróci do "normy" czyli znowu nie będę mieć okresu.
Asika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-14, 12:22   #19
Asika
Zadomowienie
 
Avatar Asika
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 104
Re: Prosze Was jak wiecie cokolwiek piszcie. Prolaktyna

ksiezniczka-aga85 napisał(a):
> Ktoras z Wizazanek napisala ze Bromergon zostal wycofany,ale normalnie mozna go dostac w aptekach.

To ja napisałam. Jakieś pół roku temu obdzwoniłam pół aptek w Wawie w poszukiwaniu i nigdzie nie było bromergonu ani bromocornu. Może go jednak znowu sprowadzają?
Dzięki Ci za dobre wieści, bo zagraniczny odpowiednik bromergonu, miał kosztować ponad 60 PLN
Asika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-03-14, 12:24   #20
Asika
Zadomowienie
 
Avatar Asika
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 104
Re: Prosze Was jak wiecie cokolwiek piszcie. Prolaktyna

Potwierdzam, mnie mój lekarz też zabronił tabletek anty. Zresztą stwierdził, że mooja prolaktyna to przez tabletki właśnie.
Słoneczka przesyłam,
Asika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-14, 12:36   #21
gemmini
Raczkowanie
 
Avatar gemmini
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 239
Re: Prosze Was jak wiecie cokolwiek piszcie. Prolaktyna

Właśnie...parę lat temu u mnie stwierdzono PCO ale mimo tego miałam okres, może nie regularny ale był i wtedy lekarz przypisał mi tabletki anty. W październiku rzuciłam piguły i wtedy właśnie zaczeły się moje problemy. Czyli kompletny brak okresu, dwa razy wywoływany, wysoka prolaktyna,bromergon i pewnie na tym się nie skończy. Przypuszczenie wysokiej prolaktyny - piguły.
__________________
i nowy wiatr powieje, i smutki me rozwieje ...
gemmini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-14, 12:45   #22
Marjorie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 51
Re: Prosze Was jak wiecie cokolwiek piszcie. Prolaktyna

Mnie lekarz zapisał ergolaktynę. To że mam wysoki poziom prolaktyny (10 razy większy nić norma) wyszło miesiąc temu, Mi tez lekarz nie przepisał tabletek anty, ni emozna ich brać w czasie leczenia a i nie wiem czy kiedykolwiek będe jeszcze je mogła brać.Okres mam już normalny dzieki luteinie (3 razy dziennie). Dobrze że w końcu lekarz postawił mi diagnozę bo wczesniej chodziłam po lekarzach i owszem miałam badania na prolaktynę ale nigdy z MTC i wtedy wychodziło że mam prawidłowy poziom a jednak....
Marjorie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-14, 12:55   #23
PATIS_79
Rozeznanie
 
Avatar PATIS_79
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 695
GG do PATIS_79
Re: Prosze Was jak wiecie cokolwiek piszcie. Prolaktyna

A właśnie..ja mam takie pytanko, tutaj któraś już je zadała wyżej i nie dostała odpowiedzi - czy można ten Castagnus z Herbapolu brać bez konsultacji z lekarzem, skoro to zioła? bo chyba nie trzeba na to recepty??
__________________
Właściwie traktowana kobieta bywa nader użytecza
PATIS_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-14, 12:56   #24
PATIS_79
Rozeznanie
 
Avatar PATIS_79
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 695
GG do PATIS_79
Re: Prosze Was jak wiecie cokolwiek piszcie. Prolaktyna

aha i czy dzięki niemu również zwiększa się szansa na ciążę, jak w przypadku Bromergonu? bo tak słyszałam
__________________
Właściwie traktowana kobieta bywa nader użytecza
PATIS_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-14, 12:58   #25
7777777
Raczkowanie
 
Avatar 7777777
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 127
GG do 7777777
Re: Prosze Was jak wiecie cokolwiek piszcie. Prolaktyna


Asika napisał(a):

> To ja napisałam. Jakieś pół roku temu obdzwoniłam pół aptek w Wawie w poszukiwaniu i nigdzie nie było bromergonu ani bromocornu. Może go jednak znowu sprowadzają?
> Dzięki Ci za dobre wieści, bo zagraniczny odpowiednik bromergonu, miał kosztować ponad 60 PLN

Jesli u Ciebie w wawie nie bedzie to moge kupic Ci go we wroclawiu i przeslac Tobie.Tylko moze byc problem poniewaz jest na recepte,ale moze cos da sie zrobic
Takze jakbys nie mogla znalezc u siebie w miescie to daj znac i cos sie wymysli bo faktycznie troszke drogi ten odpowiednik.
__________________
Aga
7777777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-14, 13:05   #26
Asika
Zadomowienie
 
Avatar Asika
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 104
Re: Prosze Was jak wiecie cokolwiek piszcie. Prolaktyna

Dziękuję Ci Księżniczko serdecznie.
Jakby co to wyślę Ci receptę
Asika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-14, 13:43   #27
gemmini
Raczkowanie
 
Avatar gemmini
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 239
Re: Prosze Was jak wiecie cokolwiek piszcie. Prolaktyna

PATIS_79 dużo na temat Castagnusa (i nie tylko) jest na www.nasz-bocian.pl poprostu wrzuć tam w wyszukiwarkę castagnus

__________________
i nowy wiatr powieje, i smutki me rozwieje ...
gemmini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-14, 14:11   #28
PATIS_79
Rozeznanie
 
Avatar PATIS_79
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 695
GG do PATIS_79
Re: Prosze Was jak wiecie cokolwiek piszcie. Prolaktyna

dzięki gemmini - już lecę czytać
__________________
Właściwie traktowana kobieta bywa nader użytecza
PATIS_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-14, 15:05   #29
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Re: Prosze Was jak wiecie cokolwiek piszcie. Prolaktyna

któraś z Was pisała że trudno dostać Bromergon czy Bromokorn, jeśli na gwałt komuś potrzebne są a nie ma jeszcze recepty bo wizyta u lekarza sie przeciąga to ja mam:
21 tabletek z 30 Bromergonu i
10ipół tabletki Bromokornu
wiem ze nie sa to drogie leki, ale jesli macie problemy z kupieniem bo naprawde je wycofuja, to moge je komus przesłać bo mnie sie nie przydadza
jeśli ktoras chce to odezwijcie sie jak bede dostepna na gg 3189831
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-14, 15:21   #30
Kitty13
Raczkowanie
 
Avatar Kitty13
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 96
Re: Prosze Was jak wiecie cokolwiek piszcie. Prolaktyna

hej ! Prolaktyna jest to hormon wytwarzany w organizmie w czasie laktacji. Ale powszechnie wiadomo,ze jest to takzej hormon stresu, ktory jest wyzwalany w zwiekszonych ilosciach w sytuacjach stresowych. Nadmiar prolaktyny moze byc przyczyna zaburzen miesiaczkowania( w tym cykli bezowulacyjnych). Powinnas zrobic sobie badanie krwi na poziom prolaktyny tzw. test z Metoclopramidem. Jezeli poziom prolaktyny bedzie zwiekszony to zapewne lekarz przepisze Ci tabletki na obnizenie poziomu Prolaktyny np. Bromomergon( ktory trzeba przyjmowac 2 x dziennie), potem wszystko powinno wrócic do normy
__________________
"...Cause dancing`s what I love..."
Kitty13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-30 15:40:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:26.