bikini depilcja - proszę o porady :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-20, 21:11   #1
asienkaa17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 29

bikini depilcja - proszę o porady :)


Otóż mam problem odnośnie depilacji bikini. Włoski wyrastają mi poza linie majtek i to dośc sporo... Nie wiem co mam już robic strasznie mnie to załamuje, ponieważ zbliżają się wakacje a co za tym idzie strój, plaza,opalanie. I jak tu ubrac strój ? Próbowałam już wosku po którym robią mi się krosty i to takie ropne, które długo się goją, zostają blizny depilator tak samo... Szoruje te miejsca codziennie gąbką nakładalam kremy dla dzieci, sudocrem i nic.. dalej ten sam problem. Depilacja kremami, maszynkami nawet najlepszymi konczy sie rowniez podrażnieniem do tego ma silne ciemne włoski, które gdy nawet ogolę i tak zostają ciemne kropki.. po prostu tragedia. Jeżeli ktoś miał podobny problem i jakoś sobie z nim poradził to proszę o rady. Jakieś kremy, maści ? Już nawet cena jest dla mnie bez znaczenia.. Proszę o pomoc )
asienkaa17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 22:10   #2
zabulek1
Wtajemniczenie
 
Avatar zabulek1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 126
Dot.: bikini depilcja - proszę o porady :)

ja uzywam kremu do depilacji. Przez kilka lat uzywalam depilatora, a teraz walcze z bliznami.
Jezeli krem do depilacji tez Cie bardzo podraznia, to albo musisz golic sie codziennie maszynka (z wlosem), albo dowiedz sie czegos o laserowym usowaniu. Po depilacji stosuj balsamy "po depilacji" . Moze nie dzialaja one na opoznienie odrostu wloskow, ale te z aloesem bardzo lagodza podraznienia.
__________________
02.08.2011 450cc (12,5cm x 5,3cm) okragle HP L.P Czarodziej z Czech
zabulek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 22:15   #3
gociaa
Raczkowanie
 
Avatar gociaa
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Pzn
Wiadomości: 178
Dot.: bikini depilcja - proszę o porady :)

Ja mam bardzo wrażliwą skórę. Najgorszą opcją u mnie była depilacja zwykłą maszynką do golenia. Po tym miałam podrażnienia, włoski się wrastały i bardzo szybko odrastały. Krostki też się pojawiały. Po takim zabiegu poczekałam aż, włoski odrosły, objawy podrażnień zmalały... Wg mnie najlepsze są plastry do depilacji. Podrażnienia są, ale znikają oraz jest spokój na dłuższy czas. Depilator też się sprawdza, ale boli ;/
Takie są moje porady. Jednak Ty chyba masz większy problem niż ja. Myślę, że dobrym pomysłem byłaby wizyta u dermatologa.
gociaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-22, 20:52   #4
Interbeta
Raczkowanie
 
Avatar Interbeta
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 324
Dot.: bikini depilcja - proszę o porady :)

Przepraszam, jeśli urażę autorkę podłączając się pod wątek, ale nie chce zakładać nowego tematu prawie o tym samym. Ja do depilacji używałam maszynki, od czasu do czasu kremu i co najgorsze... nie wiem skąd mi to przyszło do głowy :/ pensety ... Teraz mam straszne problemy, bo włoski cholernie wrastają, pojawiają się takie ropne krostki. Byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś napisał, jakie maści czy kremy na to stosować. Mam nieraz wrażenie, że włosek jest tak głęboko pod skórę wrośnięty, że za nic nie wyjdzie, będzie tylko wrastał dalej :/
Interbeta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-23, 13:28   #5
strawberry89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: krk/lbn
Wiadomości: 75
Dot.: bikini depilcja - proszę o porady :)

Cytat:
Napisane przez Interbeta Pokaż wiadomość
Przepraszam, jeśli urażę autorkę podłączając się pod wątek, ale nie chce zakładać nowego tematu prawie o tym samym. Ja do depilacji używałam maszynki, od czasu do czasu kremu i co najgorsze... nie wiem skąd mi to przyszło do głowy :/ pensety ... Teraz mam straszne problemy, bo włoski cholernie wrastają, pojawiają się takie ropne krostki. Byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś napisał, jakie maści czy kremy na to stosować. Mam nieraz wrażenie, że włosek jest tak głęboko pod skórę wrośnięty, że za nic nie wyjdzie, będzie tylko wrastał dalej :/
Na takie ropne krosty może pomóc maść z antybiotykiem TRIBIOTIC ( jest do kupienia w saszetkach w aptece). Ja osobiście takie włosy wydłubuje zdezynfekowaną igłą albo czekam aż same wyjdą.. Ogólnie aby zapobiec wrastaniu włosów trzeba systematycznie robić peelingi, ponadto pomagają maści z mocznikiem (do kupienia w aptece). Słyszałam też pozytywne opinie na tematy Folisanu- jest to preparat na wrastające włoski do kupienia na allegro, ja go jeszcze nie używałam, ale zamierzam go kupić.
strawberry89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-23, 19:31   #6
Interbeta
Raczkowanie
 
Avatar Interbeta
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 324
Dot.: bikini depilcja - proszę o porady :)

Nie wiem, czy na przykład takie zgrubienia to blizny czy może włoski, które tak głęboko wrosły w skórę i tam jakoś coś je "otoczyło". Tribiotic niewiele mi pomaga. Obecne robię peelingi, na to coś nawilżająceg, żeby skóra była miękka i włoski mogły rosnąć. A czasem na ropne daje spirytus salicylowy. Co mnie wzięło na depilacje pensetą
Edit.
Mozecie napisać coś więcej o folisanie ? Ktoś go używał?

Edytowane przez Interbeta
Czas edycji: 2011-04-23 o 19:35
Interbeta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 14:23   #7
muodaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 38
GG do muodaa
Dot.: bikini depilcja - proszę o porady :)

Witajcie
Ja depiluje bikini depilatorem, około 1,5 roku , ogólnie jestem zadowolona (golenie maszynką było dla mnie horrorem!). Jeśli chodzi o wrastające włoski to też jestem na etapie szukania sposobu na nie. Do tej pory radziłam sobie igiełką, ale ile można ciekawi mnie jak z tym Folisanem, czy szybko daje efekty itd.
muodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-24, 14:27   #8
asienkaa17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 29
Dot.: bikini depilcja - proszę o porady :)

Tribiotic również używałam i jakoś mi akurat za bardzo nie pomogło..
Jak narazie przerwałam depilacje woskiem, zapuszczę włoski i będę próbowac z maszynką, tylko jeszcze musi się wszystko zagoic. Ja zamiast peelingu używam bardzo szorstkiej gąbki, ale włoski i tak wrastają. Chyba będę musiała się porozglądac za jakimś strojem ze spodenkami bo innej rady nie ma..
asienkaa17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 14:30   #9
muodaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 38
GG do muodaa
Dot.: bikini depilcja - proszę o porady :)

Cytat:
Napisane przez asienkaa17 Pokaż wiadomość
Tribiotic również używałam i jakoś mi akurat za bardzo nie pomogło..
Jak narazie przerwałam depilacje woskiem, zapuszczę włoski i będę próbowac z maszynką, tylko jeszcze musi się wszystko zagoic. Ja zamiast peelingu używam bardzo szorstkiej gąbki, ale włoski i tak wrastają. Chyba będę musiała się porozglądac za jakimś strojem ze spodenkami bo innej rady nie ma..
Jeśli chodzi o maszynkę to jest to okropieństwo! chyba, że mi tylko to nie odpowiadało, jak włoski odrastały to byłam dosłownie jak jeż
muodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 19:34   #10
Interbeta
Raczkowanie
 
Avatar Interbeta
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 324
Dot.: bikini depilcja - proszę o porady :)

Mam wrażenie, jakby po kilkudniowym przemywaniu spirytusem salicylowym i na to tribiotic skóra się troszkę uspokoiła i jest bardziej miękka. Do tego zwykle pod prysznicem robię peeling okolic bikini delikatnie taką rękawicą szorstką do masażu. Żeby martwy naskórek ścierać. Oby pomogło .
Interbeta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:30.