Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy. - Strona 146 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-28, 19:27   #4351
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 538
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Boże, po tym filmiku zakompleksiłam się na amen...

Moje plany na marzec raczej nie są wybitne...słuchać podcastów z angielskiego, nauczyć się słówek z hiszpańskiego. Chciałabym przeczytać jakąś książkę po angielsku, bo w życiu przeczytałam AŻ jedną

Ogółem to lekcje języków w mojej szkole sa dość śmieszne. Pani od hiszpańskiego ostatnio zabroniła mi się odzywać, bo robiłam za każdego przykłady z ćwiczeń (nikt w klasie nie umie odmieniać czasowników... I ciągle tylko ''Paulina, dałabyś im szanse!''). Na angielskim jestem w słabszej grupie, więc nauczycielka podczas ''speakingów'' na lekcji po prostu ignoruje moją rękę w górze, bo wiem, że znam odpowiedź, a 3/4 klasy siedzi z telefonami pod ławkami. Jest to smutne tym bardziej, że oni się łudzą, iż ze znajomością języka na poziomie nawet nie podstawowym dadzą sobie rade w życiu...

A co ja teraz robię? Ucze się chemii. CHEMII.
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleć, to szaleć

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 22:23   #4352
laczupakabra
Rozeznanie
 
Avatar laczupakabra
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: gdzie nogi poniosą
Wiadomości: 708
GG do laczupakabra
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Dla mnie to bardzo motywujące - on może, a ja nie? W czym niby jestem gorsza?
Zresztą mówił też o tym - im więcej języków znasz, tym łatwiej Ci to idzie, bo widzisz podobieństwa, bo masz doświadczenie, wiesz, co działa, jaki sposób nauki Tobie odpowiada A to niesamowicie dużo.
Nie ma co się załamywać, a przeć do przodu. Jak widzisz zdjęcia super wysportowanych lasek to też się załamujesz. czy robisz wszystko, aby im dorównać, bo widzisz, że MOŻNA?
ja zobaczyłam Twój avatar i się załamałam, też tak chcę!

a co do języków to nie będę gorsza też się tylu nauczę, ale on sobie wybrał takie mało popularne... afrikaans zna, a polisha już nie? haha
laczupakabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-01, 00:22   #4353
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez GreenSlinky Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci za odpowiedź Mogę tylko wiedzieć jaki masz Windows?
7

Ja mam plan na marzec, a dokładnie na poniedziałek - wepchnąć się na zajęcia Technisches Deutsch (co tam, że 3 sekundy po otwarciu rejestracji wszystkie miejsca były zajęte ) i jakoś na nich nadążać za grupą. W wymaganiach jest minimum B2, czyli muszę szybko przypomnieć całą gramatykę, bo ostatnio leży i kwiczy. Ale jak użyłam ostatnio Konjunktivu II, to się na mnie Austriak spojrzał jakbym ja spojrzała na kogoś mówiącego dwunastozgłoskowcem.

---------- Dopisano o 01:22 ---------- Poprzedni post napisano o 01:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Paula_95 Pokaż wiadomość
Boże, po tym filmiku zakompleksiłam się na amen...

Moje plany na marzec raczej nie są wybitne...słuchać podcastów z angielskiego, nauczyć się słówek z hiszpańskiego. Chciałabym przeczytać jakąś książkę po angielsku, bo w życiu przeczytałam AŻ jedną

Ogółem to lekcje języków w mojej szkole sa dość śmieszne. Pani od hiszpańskiego ostatnio zabroniła mi się odzywać, bo robiłam za każdego przykłady z ćwiczeń (nikt w klasie nie umie odmieniać czasowników... I ciągle tylko ''Paulina, dałabyś im szanse!''). Na angielskim jestem w słabszej grupie, więc nauczycielka podczas ''speakingów'' na lekcji po prostu ignoruje moją rękę w górze, bo wiem, że znam odpowiedź, a 3/4 klasy siedzi z telefonami pod ławkami. Jest to smutne tym bardziej, że oni się łudzą, iż ze znajomością języka na poziomie nawet nie podstawowym dadzą sobie rade w życiu...

A co ja teraz robię? Ucze się chemii. CHEMII.
A nie możesz się przepisać do lepszej grupy z angielskiego od nowego semestru? Jeśli oczywiście nie limit miejsc...

Chemia też w życiu przydatna chyba, że nie jesteś na biol-chemie
__________________


Edytowane przez parodia
Czas edycji: 2013-03-01 o 00:20
parodia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-01, 17:24   #4354
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Dla mnie to bardzo motywujące - on może, a ja nie? W czym niby jestem gorsza?
Zresztą mówił też o tym - im więcej języków znasz, tym łatwiej Ci to idzie, bo widzisz podobieństwa, bo masz doświadczenie, wiesz, co działa, jaki sposób nauki Tobie odpowiada A to niesamowicie dużo.
Nie ma co się załamywać, a przeć do przodu. Jak widzisz zdjęcia super wysportowanych lasek to też się załamujesz. czy robisz wszystko, aby im dorównać, bo widzisz, że MOŻNA?
U mnie jest często ta druga opcja, czyli zalamuje sie
Ale dziekuje za dobre słowa Często jest tak, ze abyt duzo od siebie wymagam po prostu a przecież tak nie można, chyba nie ma osoby wszystko znającej.


Cytat:
Napisane przez parodia Pokaż wiadomość
Ale jak użyłam ostatnio Konjunktivu II, to się na mnie Austriak spojrzał jakbym ja spojrzała na kogoś mówiącego dwunastozgłoskowcem.[COLOR=Silver]
Hehe dobre
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-01, 17:42   #4355
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez parodia Pokaż wiadomość
Chemia też w życiu przydatna chyba, że nie jesteś na biol-chemie
Pewnie, że przydatna - nawet jak nie jest się na biol-chemie
Lepiej wiedzieć czym się różni picie metanolu od etanolu, do jakiego kwasu nie wsadzać ręki, czym można się otruć lub co dodaje się do żywności Chociaż uczenie się reakcji i wzorów na pamięć mogliby darować
Dzisiaj się przyłapałam na tym, jak sobie myślałam po angielsku opisując co się dzieje wokół xd Także widzę światełko w tunelu, że może kiedyś się nauczę
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-01, 18:47   #4356
laczupakabra
Rozeznanie
 
Avatar laczupakabra
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: gdzie nogi poniosą
Wiadomości: 708
GG do laczupakabra
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez gosia_9508 Pokaż wiadomość
Pewnie, że przydatna - nawet jak nie jest się na biol-chemie
Lepiej wiedzieć czym się różni picie metanolu od etanolu, do jakiego kwasu nie wsadzać ręki, czym można się otruć lub co dodaje się do żywności Chociaż uczenie się reakcji i wzorów na pamięć mogliby darować
Dzisiaj się przyłapałam na tym, jak sobie myślałam po angielsku opisując co się dzieje wokół xd Także widzę światełko w tunelu, że może kiedyś się nauczę
ja naumyślnie idąc do szkoły myślę po angielsku, powtarzam słówka z francuskiego, których się wczoraj uczyłam, etc.
w czasie podróży dużo się można nauczyć, powtórzyć

gorzej jak akurat postanowię sobie poćwiczyć wymowę jakiegoś słówka na ulicy, a tu nagle zjawia się za mną jakiś przystojniak, a ja wariatka rozmawiam sama ze sobą, i to jeszcze w innym języku
laczupakabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-01, 18:48   #4357
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez gosia_9508 Pokaż wiadomość
Pewnie, że przydatna - nawet jak nie jest się na biol-chemie
Lepiej wiedzieć czym się różni picie metanolu od etanolu, do jakiego kwasu nie wsadzać ręki, czym można się otruć lub co dodaje się do żywności Chociaż uczenie się reakcji i wzorów na pamięć mogliby darować
Dzisiaj się przyłapałam na tym, jak sobie myślałam po angielsku opisując co się dzieje wokół xd Także widzę światełko w tunelu, że może kiedyś się nauczę
Z tego co ja pamiętam, to chemię trzeba było zrozumieć, nie uczyć się na pamięć.

To ryje mózg strasznie, jak się frustruję, jak mówiąc do siebie po niemiecku nie znam jakiegoś słowa.
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-01, 21:01   #4358
CallMe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 99
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Dla mnie to bardzo motywujące - on może, a ja nie? W czym niby jestem gorsza?
Zresztą mówił też o tym - im więcej języków znasz, tym łatwiej Ci to idzie, bo widzisz podobieństwa, bo masz doświadczenie, wiesz, co działa, jaki sposób nauki Tobie odpowiada A to niesamowicie dużo.
Nie ma co się załamywać, a przeć do przodu. Jak widzisz zdjęcia super wysportowanych lasek to też się załamujesz. czy robisz wszystko, aby im dorównać, bo widzisz, że MOŻNA?
Cytat:
Napisane przez laczupakabra Pokaż wiadomość
ja zobaczyłam Twój avatar i się załamałam, też tak chcę!
podpisuje się pod laczupakabra - wspaniały avatar
Któż to taki znajduje się na nim? To Ty?
CallMe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-01, 21:08   #4359
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez CallMe Pokaż wiadomość
podpisuje się pod laczupakabra - wspaniały avatar
Któż to taki znajduje się na nim? To Ty?
Niedługo A za kilka lat będę w stanie zrobić to
http://www.youtube.com/watch?v=loszrEZvS_k Uwielbiam jogę

Zdjęcie znalezione na tumblrze
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-02, 17:26   #4360
NickBack
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 488
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Niedługo A za kilka lat będę w stanie zrobić to
http://www.youtube.com/watch?v=loszrEZvS_k Uwielbiam jogę

Zdjęcie znalezione na tumblrze
Również uwielbiam jogę
Ćwiczysz sama czy chodzisz gdzieś na zajęcia?
NickBack jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-02, 17:58   #4361
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Kurde, a u mnie języki leżą i leżą...
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-02, 18:09   #4362
NickBack
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 488
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
Kurde, a u mnie języki leżą i leżą...
Nie martw się, każdy ma czasem gorsze dni
NickBack jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-02, 19:06   #4363
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Tyle, że u mnie to już trwa tygodniami.
W szkole tak cisną, że ledwo mam czas spotkac się z Tż
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-03, 10:14   #4364
GreenSlinky
Raczkowanie
 
Avatar GreenSlinky
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 106
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Tak więc zamówiła wreszcie Profesora Henry'ego teraz się modlić, żeby działał
Teraz potrzebne mi coś do gramatyki. Rzuciłam okiem na 'Wielką gramatykę języka angielskiego', przeglądnęłam internet w poszukiwaniu pdf-u, ale nie znalazłam Może znacie jakąś dobrą książkę, która jest możliwa do pobrania w pdf-ie?
__________________
It's okay to be any kind of woman you wanna be. I wish the world would see that.
~ LynZ Way
GreenSlinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-03, 10:35   #4365
Carpathia
Raczkowanie
 
Avatar Carpathia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 341
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez GreenSlinky Pokaż wiadomość
Tak więc zamówiła wreszcie Profesora Henry'ego teraz się modlić, żeby działał
Teraz potrzebne mi coś do gramatyki. Rzuciłam okiem na 'Wielką gramatykę języka angielskiego', przeglądnęłam internet w poszukiwaniu pdf-u, ale nie znalazłam Może znacie jakąś dobrą książkę, która jest możliwa do pobrania w pdf-ie?
Serii profesorowych będę bronić do ostatniego tchnienia Są rewelacyjne, jeżeli ktoś lubi się uczyć z komputerem, nie rozczaruje się.

Na jakim jesteś poziomie? Jeżeli jesteś na poziomie samodzielności (pre-)/Intermediate to świetne są książki Michaela Vince'a. Ma też na niższych poziomach ale nie pracowałam na nich więc nie wiem jak wyglądają. Formuła jest taka że są bardzo dobrze wytłumaczone zasady, są zadania, jest klucz i dużo ćwiczeń na słownictwo. Fajna jest też seria English Grammar in Use ale ona ma formułę kompendium z którego trzeba sobie wybierać zadania i układać niż gotowca którego można przerabiać po kolei jak podręcznik.
Carpathia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-03, 11:31   #4366
GreenSlinky
Raczkowanie
 
Avatar GreenSlinky
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 106
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Carpathia Pokaż wiadomość
Serii profesorowych będę bronić do ostatniego tchnienia Są rewelacyjne, jeżeli ktoś lubi się uczyć z komputerem, nie rozczaruje się.

Na jakim jesteś poziomie? Jeżeli jesteś na poziomie samodzielności (pre-)/Intermediate to świetne są książki Michaela Vince'a. Ma też na niższych poziomach ale nie pracowałam na nich więc nie wiem jak wyglądają. Formuła jest taka że są bardzo dobrze wytłumaczone zasady, są zadania, jest klucz i dużo ćwiczeń na słownictwo. Fajna jest też seria English Grammar in Use ale ona ma formułę kompendium z którego trzeba sobie wybierać zadania i układać niż gotowca którego można przerabiać po kolei jak podręcznik.
Szczerze powiedziawszy trudno jest mi ocenić swój poziom Jestem w 2 klasie liceum, przygotowujemy się do matury podstawowej, książkę przerabiamy z poziomu B1 oczywiście, ale uważam, że mam duże braki. Naszej lekcji angielskiego nie nazwałabym lekcją angielskiego Dlatego zaciekawiła mnie książka z edgarda, bo jest wszystko wytłumaczone od zera i wszystko zawarte jest w jednej książce. A te, które podałaś są podzielone na części, prawda? Mimo to porozglądam się za nimi i się zastanowię. Dzięki!
__________________
It's okay to be any kind of woman you wanna be. I wish the world would see that.
~ LynZ Way
GreenSlinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-03, 12:46   #4367
Carpathia
Raczkowanie
 
Avatar Carpathia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 341
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez GreenSlinky Pokaż wiadomość
Szczerze powiedziawszy trudno jest mi ocenić swój poziom Jestem w 2 klasie liceum, przygotowujemy się do matury podstawowej, książkę przerabiamy z poziomu B1 oczywiście, ale uważam, że mam duże braki. Naszej lekcji angielskiego nie nazwałabym lekcją angielskiego Dlatego zaciekawiła mnie książka z edgarda, bo jest wszystko wytłumaczone od zera i wszystko zawarte jest w jednej książce. A te, które podałaś są podzielone na części, prawda? Mimo to porozglądam się za nimi i się zastanowię. Dzięki!
Te które Ci poleciłam dobrze sprawdzają się gdy uczeń ma już poziom samodzielności. Jeżeli jednak czujesz że potrzebujesz utrwalenia podstaw i zasad gramatyki samouczki w formie lekcji powinny dobrze spełniać swoją rolę.
Powodzenia!
Carpathia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-03, 13:06   #4368
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Matras znów chce mi przetrzepać kieszenie
__________________


język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski

plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-03, 13:33   #4369
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Paula_95 Pokaż wiadomość
Chciałabym przeczytać jakąś książkę po angielsku, bo w życiu przeczytałam AŻ jedną
Proponuję poczytać coś z serii Penguin Reader, to uproszczone książki, dostosowane do poziomu zarówno pod względem ilości słówek jak i konstrukcji gramatycznych ... albo jakąś inną serię książek uproszczonych, nie pamiętam teraz tytułu

A mnie ten filmik, tak szczerze, ani ziębi ani parzy. Ok, fajnie, że są ludzie, którzy umieją dużo języków (jeszcze kluczowe jest jak dla mnie pytanie na jakim poziomie ), ale warto też zwrócić uwagę na kilka kwestii, o których mówił ten chłopak (nie piszę tego z zazdrości, bo chyba nie mam sobie nic do zarzucenia, no może mogłam ciągnąć naukę niemieckiego i japońskiego, ale teraz mam za to duży zapał do pracy, a przecież o to chodzi ): matka mówiła do niego w 3 językach, więc od dzieciństwa był z nimi związany, dużo też podróżował, a jak wiadomo podróże kształcą i łatwiej się wtedy nauczyć języka, takiego żywego a nie tylko książkowego ... wszystko jest co zrobienia, nie macie czym się martwić

W podręczniku do niemieckiego czytałam artykuł o rodzajach pamięci i sposobach nauki języków, wyróżniono 5 typów:
- der visuelle Typ - podkreślający nowe i nieznane słowo, zapewne fan kolorów i markerów
- der haptische Typ - przepisujący samodzielnie słówka
- der auditive Typ - najchętniej uczy się przez słuchanie
- der kognitive Typ - analizujący słownictwo i struktury językowe
- der imitative Typ - uczy się przez słuchanie, powtarzanie, ogólnie naśladownictwo

Zaczęłam się zastanawiać, który z tych rodzai nauki jest mi najbliższy i stwierdziłam, że tak naprawdę trudno jest znaleźć kogoś uczącego się tylko w jeden sposób, taki "czysty" typ. U mnie np. najbardziej łączą się 3 pierwsze (jak nie przepiszę, to się nie nauczę, może być kartka czy w Anki), ale też ostatni rodzaj nie jest mi obcy. Co o tym myślicie i jaki rodzaj jest Wam najbliższy?

---------- Dopisano o 14:33 ---------- Poprzedni post napisano o 14:30 ----------

Cytat:
Napisane przez plastikowabiedronko Pokaż wiadomość
Matras znów chce mi przetrzepać kieszenie
Łączę się w bólu, u mnie trzepanie po kieszeni nastąpi za jakieś 6 - 7 tygodni (akurat wypadną okolice moich urodzin ), wtedy minie 1/3 mojego całościowego planu i mam nadzieję, że skończę już niektóre książki i będę mogła zamówić kolejne, bo jednak zamawiać, żeby się kurzyły to jest bez sensu, a tak - taka mała nagroda
Przy okazji muszę zarzucić naukę z SM, mimo że go lubię i sprawia mi radość, to się nie wyrobię ze wszystkim i musi iść w odstawkę
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-03, 13:57   #4370
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość

W podręczniku do niemieckiego czytałam artykuł o rodzajach pamięci i sposobach nauki języków, wyróżniono 5 typów:
- der visuelle Typ - podkreślający nowe i nieznane słowo, zapewne fan kolorów i markerów
- der haptische Typ - przepisujący samodzielnie słówka
- der auditive Typ - najchętniej uczy się przez słuchanie
- der kognitive Typ - analizujący słownictwo i struktury językowe
- der imitative Typ - uczy się przez słuchanie, powtarzanie, ogólnie naśladownictwo
Ja stosuję 4 pierwsze sposoby nauki. Pierwszy łączę z drugim, to znaczy przepisuję słowka do zeszytu (książki czytam głównie na czytniku) i potem zakreślam - inny kolor do rzeczowników, czasowników, przysłówków i wyrażeń
Ogólnie wszystko musi mi przejść przez rękę, potem wpisuję do Anki - 70% szans, że słówko jest "moje".
Słucham, ale mnie to nie zastąpi nauki
Czytając zatrzymuję się nad jakimiś ciekawymi wyrażeniami (tutaj szczególnie hiszpański, zaimki w tym języku nie przestaną mnie zaskakiwać )

Nie wierzę, że ktoś może uczyc się tylko jedną metodą
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-03, 14:01   #4371
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Proponuję poczytać coś z serii Penguin Reader, to uproszczone książki, dostosowane do poziomu zarówno pod względem ilości słówek jak i konstrukcji gramatycznych ... albo jakąś inną serię książek uproszczonych, nie pamiętam teraz tytułu

A mnie ten filmik, tak szczerze, ani ziębi ani parzy. Ok, fajnie, że są ludzie, którzy umieją dużo języków (jeszcze kluczowe jest jak dla mnie pytanie na jakim poziomie ), ale warto też zwrócić uwagę na kilka kwestii, o których mówił ten chłopak (nie piszę tego z zazdrości, bo chyba nie mam sobie nic do zarzucenia, no może mogłam ciągnąć naukę niemieckiego i japońskiego, ale teraz mam za to duży zapał do pracy, a przecież o to chodzi ): matka mówiła do niego w 3 językach, więc od dzieciństwa był z nimi związany, dużo też podróżował, a jak wiadomo podróże kształcą i łatwiej się wtedy nauczyć języka, takiego żywego a nie tylko książkowego ... wszystko jest co zrobienia, nie macie czym się martwić

W podręczniku do niemieckiego czytałam artykuł o rodzajach pamięci i sposobach nauki języków, wyróżniono 5 typów:
- der visuelle Typ - podkreślający nowe i nieznane słowo, zapewne fan kolorów i markerów
- der haptische Typ - przepisujący samodzielnie słówka
- der auditive Typ - najchętniej uczy się przez słuchanie
- der kognitive Typ - analizujący słownictwo i struktury językowe
- der imitative Typ - uczy się przez słuchanie, powtarzanie, ogólnie naśladownictwo

Zaczęłam się zastanawiać, który z tych rodzai nauki jest mi najbliższy i stwierdziłam, że tak naprawdę trudno jest znaleźć kogoś uczącego się tylko w jeden sposób, taki "czysty" typ. U mnie np. najbardziej łączą się 3 pierwsze (jak nie przepiszę, to się nie nauczę, może być kartka czy w Anki), ale też ostatni rodzaj nie jest mi obcy. Co o tym myślicie i jaki rodzaj jest Wam najbliższy?

---------- Dopisano o 14:33 ---------- Poprzedni post napisano o 14:30 ----------


Łączę się w bólu, u mnie trzepanie po kieszeni nastąpi za jakieś 6 - 7 tygodni (akurat wypadną okolice moich urodzin ), wtedy minie 1/3 mojego całościowego planu i mam nadzieję, że skończę już niektóre książki i będę mogła zamówić kolejne, bo jednak zamawiać, żeby się kurzyły to jest bez sensu, a tak - taka mała nagroda
Przy okazji muszę zarzucić naukę z SM, mimo że go lubię i sprawia mi radość, to się nie wyrobię ze wszystkim i musi iść w odstawkę
To ja się wybije bo u mnie to głównie mix typów 3, 4 i 5 Przepisywanie jakoś mi nie pomaga...
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-03, 14:04   #4372
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Nie wierzę, że ktoś może uczyc się tylko jedną metodą
No właśnie, też mi się tak wydaje, ale wolałabym się upewnić, czy to coś ze mną jest nie tak Książka mówi też, że naukę języka powinno się wpisać w codzienny plan obowiązków, nawet po troszku i że liczy się systematyczność, ale to chyba jasne

Słuchanie jako metoda też jest dobra, kiedyś uczyłam się bajek na pamięć, za czasów kaset magnetofonowych, a potem powtarzałam je jak wierszyki i bez najmniejszego wysiłku dużo nowych rzeczy można było się nauczyć

To teraz uciekam powtarzać słówka o żywności modyfikowanej genetycznie, uwielbiam takie tematy

---------- Dopisano o 15:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:02 ----------

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
To ja się wybije bo u mnie to głównie mix typów 3, 4 i 5 Przepisywanie jakoś mi nie pomaga...
Fajnie jest widać różnice w sposobach nauki , nawet w takiej małej grupie jak my na forum... wiem, że każdy ma inny mózg, ale tutaj to tym bardziej widać
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-04, 10:33   #4373
anetka_m
Zadomowienie
 
Avatar anetka_m
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 378
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Macie może jakieś doświadczenie z książkami-samouczkami SUperMemo "Angielski. No problem!" ?

Zastanawiam się nad zakupem czegoś, co mogłabym dodatkowo podczytywać w autobusie czy do poduszki
__________________
Tam, gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele...
anetka_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-04, 14:18   #4374
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Asik_ Pokaż wiadomość
Niech mi ktoś powie do jasnej anielki jak on to zrobil ?
Czlowiek ma problem jednego sie porzadnie nauczyć w życiu a co dopiero 11...............
Chyba mam doła
Po pierwsze on nie mowi jedenastoma, przeciez w tym filmiku jezyki sie powtarzaja, chociazby rosyjski czy afrykanski..

Po 2 on jest dzieckiem kilkujezycznym, sam mowi ze jego mama mowila do niego po angielsku, grecku i francusku. Sama pracowalam z dziecmi kilkujezycznymi i widze z jaka latwoscia przychodzi im opanowywanie kilku jezykow obcych. A kiedy juz znasz kilka latwiej w przyszlosci uczysz sie nowych. Choc oczywiscie nie znaczy to ze bedac doroslymi nie mamy na to szans, jesli wlozymy odpowiednio duzo wysilku jestesmy w stanie sie ich nauczyc, ale juz nie z taka latwoscia.

Po 3 nie wiadomo w jakim stopniu on zna te wszystkie jezyki, moze zna kilka dobrze, a reszte tylko podstawy, nie mamy tu jasnosci.

Podsumowujac, nie ma co sie dolowac tylko robic wszystko na swoje, nie na czyjes, 100%
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-04, 15:01   #4375
NickBack
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 488
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Dziewczyny nie ma co się załamywać Kto wie, może za kilka(naście) lat też niektóre z nas będą mogły się pochwalić znajomością np. 8 języków na poziomie B2/C1. Wszystko zależy od nas, także nie ma co się dołować, tylko pracować
NickBack jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-04, 18:40   #4376
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez anetka_m Pokaż wiadomość
Macie może jakieś doświadczenie z książkami-samouczkami SUperMemo "Angielski. No problem!" ?

Zastanawiam się nad zakupem czegoś, co mogłabym dodatkowo podczytywać w autobusie czy do poduszki
Był już poruszany temat SM. Co byś chciała podszkolić?
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-04, 18:48   #4377
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Po pierwsze on nie mowi jedenastoma, przeciez w tym filmiku jezyki sie powtarzaja, chociazby rosyjski czy afrykanski..

Po 2 on jest dzieckiem kilkujezycznym, sam mowi ze jego mama mowila do niego po angielsku, grecku i francusku. Sama pracowalam z dziecmi kilkujezycznymi i widze z jaka latwoscia przychodzi im opanowywanie kilku jezykow obcych. A kiedy juz znasz kilka latwiej w przyszlosci uczysz sie nowych. Choc oczywiscie nie znaczy to ze bedac doroslymi nie mamy na to szans, jesli wlozymy odpowiednio duzo wysilku jestesmy w stanie sie ich nauczyc, ale juz nie z taka latwoscia.

Po 3 nie wiadomo w jakim stopniu on zna te wszystkie jezyki, moze zna kilka dobrze, a reszte tylko podstawy, nie mamy tu jasnosci.

Podsumowujac, nie ma co sie dolowac tylko robic wszystko na swoje, nie na czyjes, 100%
Fajnie, że nie tylko ja "rozbijam" tego chłopaka na czynniki pierwsze

Cytat:
Napisane przez Peru Pokaż wiadomość
Był już poruszany temat SM. Co byś chciała podszkolić?
Dokładnie, temat SM jest jednym z najczęściej tutaj poruszanych i to przy okazji różnych języków, wystarczy poszukać

Zrobiłam plan działań na najbliższy tydzień (już się boję ), z angielskiego obejrzałam Poradnik pozytywnego myślenia, a w ramach zajmowania się niemieckim przeczytałam w autobusie kilka stron Plotkary ... a jakie są u Was najbliższe naukowe plany?
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-04, 19:36   #4378
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Fajnie, że nie tylko ja "rozbijam" tego chłopaka na czynniki pierwsze

Dokładnie, temat SM jest jednym z najczęściej tutaj poruszanych i to przy okazji różnych języków, wystarczy poszukać

Zrobiłam plan działań na najbliższy tydzień (już się boję ), z angielskiego obejrzałam Poradnik pozytywnego myślenia, a w ramach zajmowania się niemieckim przeczytałam w autobusie kilka stron Plotkary ... a jakie są u Was najbliższe naukowe plany?
A co to te SM, bo chyba przegapiłam ,
Ja 'Poradnik...' oglądałam przedwczoraj, ale z napisami by nie psuć sobie przyjemności z oglądania. Może kiedyś jak będe znała lepiej język to zaryzykuje z jakimś filmem, na ktorym mi nie zależy
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-04, 19:38   #4379
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez gosia_9508 Pokaż wiadomość
A co to te SM, bo chyba przegapiłam
Super Memo

Cytat:
Napisane przez gosia_9508 Pokaż wiadomość
Ja 'Poradnik...' oglądałam przedwczoraj, ale z napisami by nie psuć sobie przyjemności z oglądania. Może kiedyś jak będe znała lepiej język to zaryzykuje z jakimś filmem, na ktorym mi nie zależy
Nie rozumiem tej logiki, ale niech Ci będzie
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-04, 20:00   #4380
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

A mi aż wstyd, bo ja nawet nie mam chęci na naukę.
Jedyną książkę, która teraz mam w obrotach to "Business Vocabulary in Use" ten najniższy poziom. Moja praca wysysa ze mnie moją cała energię i chęci do rozwoju - marudna jestem ostatnio.
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:43.