ogrzewanie gazowe - koszt, wykonanie ..... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-27, 20:06   #1
justajusta0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 8
Question

ogrzewanie gazowe - koszt, wykonanie .....


witam serdecznie musze zrobic w mieszkaniu ogrzewanie gazowe... mam problem ze znalezieniem odpowiedniego fachowca czy w dwopokojowym mieszkaniu wyniesie mnie to naprawde powyzej 10000 zl? bo tyle mi sugerowano - chce sie tylko zorientowac mniej wiecej ile pieniedzi mam miec przygotowane
z gory dziekuje za porady
__________________
justajusta0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 12:40   #2
meszsares
Zadomowienie
 
Avatar meszsares
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 235
Dot.: ogrzewanie gazowe - koszt, wykonanie .....

niestety, ale chyba tyle powinnas sobie przygotowac. To tez zalezy za ile np kupisz piecyk gazowy - ja mam taki dwufunkcyjny z tzw zamknieta komora spalania i narazie (od dwoch miesiecy) dziala bez zarzutu. Kosztowal 2,5 tys pln (firmy Sanieur Duval) kupilismy go na Allegro, no ale jak wiadomo w sklepie mozna kupic tez o wiele drozsze. Nasze mieszkanie ma 67m2, 3 pokoje i jest straasznie wysokie, wiec kaloryfery (5 sztuk, bo w jednym pokoju sa dwa) sa tez niemale. Same rurki pociagnal nam tesciu, osadzil tez kaloryfery, natomiast instalacje piecyka, pierwsze odpalenie itp musial juz zrobic fachowiec z uprawnieniami. Nam to wyszlo ok. 7 tys, ale bez tej robocizny, a nie wiem ile moze zaspiewac fachowiec za rurki i kaloryfery. maz twierdzi, ze nie powinno byc problemow ze znalezieniem firmy, ktora zrobi wycene, z wykonastwem troche gorzej, bo oni daja coraz odleglejsze terminy. Poszukaj na necie w swojej okolicy serwisow Vaillanta czy Buderusa, oni zrobia wycene. To jest bardzo indywidualna rzecz, ale w 10.000 jesli masz dwupokojowe mieszkanie i nie kupisz piecyka za 5 tys. - powinnas sie zmiescic. powodzenia!
meszsares jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 23:52   #3
justajusta0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 8
Dot.: ogrzewanie gazowe - koszt, wykonanie .....

dziekuje przeogromnie.... najbardziej przeraza mnie znalezienie odpowiedniego "fachowca" ostatni mowil ze ekspertyza kominiarza kosztuje okolo 100 zl a za tydzien mowil, ze ekspertyza kosztuje 400 zl... zazdroszcze tych wszystkich mezow ktorzy potrafia i maja checi na wszelkie remontowe rzeczy.... moj "chlopak" nie potrafi nic i do niczego sie nawet nie dotyka ... ale musze powiedziec ze wspaniale wspiera finansowo jeszcze raz dzieki
ps: ja tez z gliwic
__________________
justajusta0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 09:39   #4
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: ogrzewanie gazowe - koszt, wykonanie .....

O kominiarza spytaj zarzadcę budynku - zna na pewno firmy, które może polecić. Zwłaszcza, że kominiarz obsługujący wasz budynek napewno zna instalację przewodów kominowych na wylot.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 11:40   #5
meszsares
Zadomowienie
 
Avatar meszsares
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 235
Dot.: ogrzewanie gazowe - koszt, wykonanie .....

ooo to tym bardziej zycze powodzenia krajance Gliwiczance!!!!
Elfir ma racje - mysmy tez poszli do zarzadcy budynku i tam siedza sobie kominiarze i pala fajke jak nie maja nic do roboty, wiec mozna z nimi pogadac. Cos mi sie kojarzy, ze placilismy stowke. Ale strasznie duzo roznych ******* mielismy do zalatwienia - trzeba zrobic projekt, zalozyc zeszyt budowy(!), polazic z tym do UM o jakies pozwolenia - lo jezu ile tego jest! moj malz na szczescie poradzil sobie z tym calkiem sam, wiec ja ehemm nie za bardzo w tym procesie uczestniczylam. Ale jesli bedziesz potrzebowac jakiejs informacji nt. ewentualnego projektanta to poszperam w papierach i dam ci jej (babka) namiary. Jest tez mozliwosc otrzymania od miasta 1.000 pln takiej dotacji za zalozenie gazowego ogrzewania (ze niby ekologiczne), ale to juz na koncu no i tylko wtedy jesli nie chcesz miec kominka, kozy itp tylko zdac sie calkowicie na gazowe. Mysmy sie o to nie starali, bo marzy nam sie taki maly piecyk zeliwny w salonie, ale to narazie piesn przyszlosci. Mieszkanie jeszcze nieumeblowane, wiec co tam piecyk. jak bedziesz chciala jakies informacje to wal smialo - jak nie bede wiedziec to zapytam meza i tyle
meszsares jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 10:50   #6
niunieczek
Rozeznanie
 
Avatar niunieczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 628
Dot.: ogrzewanie gazowe - koszt, wykonanie .....

Cytat:
Napisane przez justajusta0 Pokaż wiadomość
witam serdecznie musze zrobic w mieszkaniu ogrzewanie gazowe... mam problem ze znalezieniem odpowiedniego fachowca czy w dwopokojowym mieszkaniu wyniesie mnie to naprawde powyzej 10000 zl? bo tyle mi sugerowano - chce sie tylko zorientowac mniej wiecej ile pieniedzi mam miec przygotowane
z gory dziekuje za porady
ja miałam w poprzednim miezkaniu ogrzewanie gazowe, dwa lata temu koszt robocizny, materiałów i kotła to ok 10 tys. Mieszkanie miało ponad 80 mkw i 3,60 wysokości. Wszystkie ciepło szło do góry, my marznęliśmy a rachunki za gaz przychodziły ogromne. Jeśli masz możliwość pomyśl o podłogówce, koszt jest ten sam a odczucie ciepła jest większe.
__________________

Natalia, moje szczęście 10 luty 2009
---------------------------------------------------
Kocham Cię
www.suwaczek.pl/cache/73f8097926.png
niunieczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-02, 15:33   #7
Nektarynka
Zadomowienie
 
Avatar Nektarynka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 447
Dot.: ogrzewanie gazowe - koszt, wykonanie .....

To w skrócie można powiedzieć, że ogrzewanie gazowe nie równa się mniejszym rachunkom i nie warto rezygnować z centralnego ? Jakiś czas temu ludzie blisko mojego bloku wpadli na pomysł założenia takiego ogrzewania. Cieszyli się, bo niskie rachunki, itd. Teraz narzekają a i nie wiadomo po ilu latach zwrócą im się pieniądze, które wydali na założenie gazowego.
__________________
To miłość nawraca nasze serca i daruje pokój ludzkości, która wydaje się czasem zagubiona i zdominowana przez siły zła, egoizmu i strachu
- Jan Paweł II

http://kropelka-wiary.pl/

Nektarynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-02, 19:12   #8
mewcia
Raczkowanie
 
Avatar mewcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 268
Dot.: ogrzewanie gazowe - koszt, wykonanie .....

witam
za jakis czas tez bedzie nas czekac zakladanie instalacji gazowej gdyz w mieszkaniu ktore wlasnie kupil TŻ jest niestety tylko mozliwosc wlaczenia piecyka elektrycznego lub konwektora. Moze macie jakies porady na co warto zwrocic uwage przy wyborze kotla? co sie przydaje a co jest zbednym bajerem?
__________________
mewcia
mewcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-02, 21:44   #9
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: ogrzewanie gazowe - koszt, wykonanie .....

mój piec gazowy kosztował 6 tysięcy i było to już dwa lata temu... do tego rury, kaloryfery
więc 10 tys. to i tak może być mało. Piec powinien mieć zakniętą komorę spalania i jak najlepszą sprawność. Ja mam taki dwufunkcyjny i jestem bardzo zadowolona. Przy okazji jest dość oszczędny, w sezonie miałam go cały czas na 1, czasem tylko na 2 do dogrzania mieszkania a koszt ogrzania 60-metrowego mieszkania wychodził ok. 350-400 zł miesięcznie.
Teraz zastanawiam się nad wymianą drzwi do mieszkania, żeby były bardziej szczelne. Niesety ogrzewanie gazowe przy nieszczelnych drzwiach i oknach mija się z celem.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 15:05   #10
meszsares
Zadomowienie
 
Avatar meszsares
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 235
Dot.: ogrzewanie gazowe - koszt, wykonanie .....

Mewcia - ciezko powiedziec, bo kazdy ma inne wymagania, powierzchnie mieszkania, warunki finansowe itp. np kolezanka powyzej kupila kociol za 6 tys, ja za 2,5 i obu nam dobrze sie one sprawuja - nie ma reguly. sprawnosc ma wiekszosc dzis sprzedawaych podobna, ale na to zawsze warto zwrocic uwage.
Natomiast rada moja jest taka, zeby patrzec na firme: Vaillant, Viessmann, kupic produkt jakiejs renomowanej firmy. Moja mama kupila polski i malo nerwicy nie dostala taki byl awaryjny.
Popoytajcie w serwisach, tam wiedza najwiecej na ich tematy i wam dobiora - w G-cach Na Konarskiego i Tarnogorskiej, i pewnie jeszcze w kilku punktach, natmomiast w hiperach nie ma tego za wiele i informacja tez marna.
Mozecie sie podowiadywac i potem kupic przez internet jak my - bardzo sie oplacalo.
meszsares jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 11:20   #11
mewcia
Raczkowanie
 
Avatar mewcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 268
Dot.: ogrzewanie gazowe - koszt, wykonanie .....

Wlasnie jestesmy w trakcie konkretnego wybierania piecyka. Najprawdopodobniej zdecydujemy sie na dwufunkcyjny piec Vaillant:
http://www.rtvagd.sklep.pl/vaillant/...2_5_11399.php5
bylismy sie pytac w hurtowni onninen w Gliwicach ale maja tam ceny katalogowe wiec zycza sobie za ten piec okolo 4300 zl. Znalezlismy dokladnie taki sam na internecie za 3000 zl tylko troche sie boje jak jest z gwarancja i czy to rzeczywiscie jest dobry pomysl zamawiac na odleglosc. Jednak roznica w cenie kusi. Mieszkanie do ogrzania to tylko 43m2 ale mam nadzieje ze za jakis czas uda sie nam zaadoptowac strych to wtedy do ogrzania bedzie dwa razy tyle
__________________
mewcia
mewcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-02, 11:19   #12
carmen20
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 093
Dot.: ogrzewanie gazowe - koszt, wykonanie .....

Hej dziewczyny odświeżam wątek. Chciałam sie dowiedziec jak wysokie w przyblizeniu są miesieczne koszty w sezonie grzewczym jak i poza kiedy ogrzewana jest tylko woda. Prosze podajcie metraż mieszkania
carmen20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 18:50   #13
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: ogrzewanie gazowe - koszt, wykonanie .....

Podłączam się pod temat:
planujemy zamontować babci ogrzewanie. Myślę o piecu gazowym do ogrzewania domu i ciepłej woda w kranach. Tej zimy walczyliśmy jeszcze z piecami kaflowymi ale wiadomo- babcia swoje lata ma, za rok to nie wiadomo jak to będzie. Z resztą ogrzewanie poza pokojami przydałoby się też w łazience, że o ciepłej wodzie nie wspomnę
Mieszkanie jest w kamienicy bez możliwości podłączenia centralnego od miasta. Macie jakieś rady???
archinta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 14:35   #14
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: ogrzewanie gazowe - koszt, wykonanie .....

ogrzewanie gazowe, to jedno z najdrozszych rozwiazan, jesli chodzi o eksplotacje, no i malo bezpieczne, jesli instalacja jest nieszczelna.

Nie myslalas o jakis innych rozwiazaniach?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 20:17   #15
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: ogrzewanie gazowe - koszt, wykonanie .....

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
ogrzewanie gazowe, to jedno z najdrozszych rozwiazan, jesli chodzi o eksplotacje, no i malo bezpieczne, jesli instalacja jest nieszczelna.
Nie myslalas o jakis innych rozwiazaniach?
No właśnie innych możliwości za bardzo nie widzę dlatego piszę o poradę... Z tego co się zorientowałam w piecykach gazowych są już dosyć dobrze zabezpieczone. Są też modele, które mają zamknięta komorę spalania, więc problem nieszczelności w dużej mierze znika. Z resztą przecież nie będę sama podłączała piecyka do instalacji gazowej.
archinta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 20:52   #16
anna010181
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 14
Dot.: ogrzewanie gazowe - koszt, wykonanie .....

... przeczytałam ostatnie posty i muszę się dołączyć Mamy w domu ogrzewanie kominkowe z rozprowadzeniem gorącego powietrza (DGP) ale ostatnio mąż przyszedł z pracy i zmęczony już tą długą (bez przesady ) zimą stwierdził, że nie zamierza nosić drzewa czy brykietów na 3 piętro do końca życia... będziemy musieli pomyśleć o dodatkowym ogrzewaniu( myślałam o gazie -chociaż niechętnie!! a do sieci ciepłowniczej raczej nie ma szansy się przyłączyć nie narzekam na kominek ale trzeba w nim palić :/ boję się tylko tej ceny eksploatacji pieca gazowego -mamy mieszkanie 2 pokojowe 52 m2 duża kuchnia i mała łazienka. na 3 piętrze w 4 piętrowej nieocieplonej kamienicy. Ogrzewanie kominkowe na sezon wychodzi nas 1800 zł rocznie -to chyba znośnie jednak chciałabym mieć kaloryfery i jakieś alternatywne ogrzewanie. Może ktoś z Was miał podobną sytuację, jak wychodzi cenowo eksploatacja gazu rocznie przy takiej zimie jak ta w tym roku? ile kosztuje montaż ogrzewania z robocizną i materiałem i jaki jest najlepszy piec który moznaby było zamontowac w takim mieszkaniu 52 m2?? z Gory dziękuję i czekam na odpowiedz
anna010181 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 14:40   #17
Snupi222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 10
Dot.: ogrzewanie gazowe - koszt, wykonanie .....

Hej, też jestem zainteresowana. Własnie kupiłam mieszkanie -92 m2. Ogrzewane będzie też gazem. Na dniach zaczniemy szukać instalatora. Jak czytam o rachunkach za gaz, to aż włosy mi dęba stają. Czy ktoś może coś pocieszjącego napisać, please. Chcemy jako alternatywę zainstalować kominek z płaszczem wodnym - ale kominiarz musi określić, czy to rozwiązanie jest możliwe.
Snupi222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 11:46   #18
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: ogrzewanie gazowe - koszt, wykonanie .....

mam dwunfunkcyjny piec Junkers
jest ok
ale kroi się remont kuchni, chcę wymienić piec na mniejszy-będzie pod zabudowę
ktoś może polecić konkretny model?
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 18:50   #19
gosia4don
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2
Dot.: ogrzewanie gazowe - koszt, wykonanie .....

tak, niestety ogrzewanie gazowe to koszmar wiekszych mieszkan. Mieszkam w kamienicy w 90m2 mieszkaniu i za sezon zimowy (listopad - luty) wynioslo nas ponad 3 tysiace zl. rachunku masakra. Teraz zastanawiamy sie nad zalozeniem ogrzewania kominkowego... Orientujecie sie jakie są ceny zalozenia takowego ogrzewania?
gosia4don jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-20, 14:26   #20
arturg5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Dot.: ogrzewanie gazowe - koszt, wykonanie .....

Mam pytanie
Będę miał możliwość wynajęcia mieszkania z ogrzewaniem gazowym.Mieszkanie ma 85m,stare budownictwo, okna plastikowe.Nie wiem jaki tam jest piec ale może ktoś wie ile mniej więcej zapłaciłbym rachunki za gaz...?Faktycznie takie rachunki po 3tysiące?
arturg5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 21:25   #21
monikkad
Wtajemniczenie
 
Avatar monikkad
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 104
Dot.: ogrzewanie gazowe - koszt, wykonanie .....

Podbijam pytanie.
Mam możliwość wynajęcia mieszkania dwupokojowego 48 m2. Ogrzewanie gazowe, piec dwufunkcyjny.

Jakiś się mogę spodziewać rachunków co miesiąc?
__________________
"Ludzie dbają o tych, którzy dbają o siebie!"
monikkad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 23:12   #22
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: ogrzewanie gazowe - koszt, wykonanie .....

Cytat:
Napisane przez monikkad Pokaż wiadomość
Podbijam pytanie.
Mam możliwość wynajęcia mieszkania dwupokojowego 48 m2. Ogrzewanie gazowe, piec dwufunkcyjny.

Jakiś się mogę spodziewać rachunków co miesiąc?
A nie możesz się dowiedzieć jakie rachunki płacili do tej pory wynajmujący? Koszty zależą od wielu czynników: nasłonecznienia, stanu okien, ścian, wentylacji, wysokości pomieszczeń czy nawet tego, jak ciepło chcesz mieć w domu.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-22, 12:38   #23
madzix170
Raczkowanie
 
Avatar madzix170
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 59
Dot.: ogrzewanie gazowe - koszt, wykonanie .....

Hej
Jeśli chodzi o ogrzewanie gazowe to tak naprawdę wszystko zależy niestety od wydatków jakie jesteśmy gotowi ponieść. Kupiliśmy mieszkanie 77m2 w kamienicy na drugim piętrze. Mieszkanie słabo nasłonecznione ale dogrzewane przez sąsiadów. (Nie ma się co oszukiwać - jeśli i wasi sąsiedzi normalnie grzeją to i wy na tym korzystacie i sąsiedzi nad wami także. A jeśli niestety traficie na sąsiadów którzy nie grzeją to wasze mieszkanie wyziębi się dużo szybciej a jeśli dodatkowo mieszkacie na parterze to z miejsc wasze rachunki będą 20% wyższe - wiem z własnego doświadczenia) Trochę zeszłam z tematu ale już wracam. Jeśli myślimy o ogrzewaniu gazowym to najpierw myślimy o wymianie drzwi i okien w moim przypadku były to 3 okna o wysokości 120 na 160 drewniane antywłamaniowe i drzwi antywłamaniowe do był koszt 6720 zł (bez montażu - to robiliśmy sami) kolejna rzecz zastanowienie się nad kotłem bo tutaj tak naprawdę podejmujemy decyzję o dalszych kosztach. Decydujemy się na kocioł jedno lub dwu funkcyjny z zamkniętą lub otwartą komorą spalania i ja proponuję aby był to dodatkowo kocioł kondensacyjny. Kocioł kondensacyjny jest droższy i aby zachodziło zjawisko kondensacji potrzebne jest także przewymiarowanie grzejników (tzn montujemy duże grzejniki u nas ok. 180 cm grzejnik na pokój ). Montaż , kocioł, grzejniki itd wyniosły nas 23 tys. zł Mogliśmy się zdecydować na tradycyjny kocioł z zamkniętą komorą spalania i zamknąć się w kwocie 15 tys. tylko że tutaj koszt ogrzewania w naszym przypadku wychodziłby ok 900 zł rocznie więcej. Dlatego tak jak napisałam wszystko zależy od środków jakie możemy na ten cel wydać. Jeśli nie dysponujemy większą gotówką to zostańmy przy tradycyjnym rozwiązaniu bo nawet rozkładając te 900 zł na rok to 75 zł za ogrzewanie miesięcznie więcej jeśli zaś mamy możliwości finansowe to polecam zainwestować właśnie w kocioł konwekcyjny. A jeśli chodzi o koszty ogrzewania tej zimy to bez sensu je podawać bo jako takiej zimy nie było. Mi w grudniu gdzie mieliśmy sporo gości i wiadomo zużywało się sporo wody (o gotowaniu nie mówię bo mam płytę indukcyjną i piekarnik elektryczny) przy temperaturze 21 stopni w domu rachunek wyniósł 269.32 gr ale tak jak mówię to mało wiarygodne bo temperatura w święta wynosiła około 3-4 stopni .

PS. Oczywiście muszę dodać że kocioł kondensacyjny najlepiej sprawdza się w starym budownictwie przy metraży powyżej 65 m2 i w nowym powyżej 100 m2.
madzix170 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 09:41   #24
madzix170
Raczkowanie
 
Avatar madzix170
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 59
Dot.: ogrzewanie gazowe - koszt, wykonanie .....

Jeśli budujesz nowy dom z dobrych izolacyjnie materiałów to tylko pompa ciepła plus solary. To najtańsze rozwiązanie. Jeśli miałabym możliwość zrobienia pompy ciepła w zabytkowej kamienicy to bym się nie wahała ani sekundy. Gaz to najwygodniejsze rozwiązanie dla mieszkających w budynkach wielorodzinnych. Podłogówkę ograniczyłabym jednak tylko do łazienek, kuchni i przedpokoju znajoma ma w całym domu i niby zimno nie jest ale nie ma też tego przyjemnego wrażenia promieniowania ciepła od grzejników.
madzix170 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-25, 13:21   #25
gabi_ko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 2
Dot.: ogrzewanie gazowe - koszt, wykonanie .....

to jak cie wspierafinansowo to niech płaci za fachowców jak chce byc leniwy to musi płacić innym za robote i ciebie niepowinno obchodzić oszczedzanie na tym. Oszczedzają ludzie co pieniędzy nie mają i sami wszystko robią. No i zdarzają się dziani sknery co mają kase a i tak szukają jak najtaniej by jak najmniej wydać by wiecej w kieszeni zostało. Niech on szuka fachowca, co się kobieto przejmujesz. Kobiete fachowiec oszuka, a faceta bedzie się bał bo a nóż ten się zna i nie da sobie wcisnąć zawyżonej ceny.
__________________
Gertruda
gabi_ko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-29, 12:44   #26
Anno1506
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2
Dot.: ogrzewanie gazowe - koszt, wykonanie .....

Nie wiem, czy opłaca się inwestować w ogrzewanie gazowe. Lepsza wydaje się inwestycja w tradycyjne źródło - kocioł węglowy lub na ekogroszek. W moim przypadku, zainwestowałam w kotły grzewcze z podajnikiem i sprawdzają się bardzo dobrze

Edytowane przez kaledonia
Czas edycji: 2019-08-29 o 16:34 Powód: uporczywe wstawianie reklamy !
Anno1506 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-28, 22:45   #27
Tomasz221
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1
Dot.: ogrzewanie gazowe - koszt, wykonanie .....

Cytat:
Napisane przez Anno1506 Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy opłaca się inwestować w ogrzewanie gazowe. Lepsza wydaje się inwestycja w tradycyjne źródło - kocioł węglowy lub na ekogroszek. W moim przypadku, zainwestowałam w kotły grzewcze z podajnikiem i sprawdzają się bardzo dobrze

Wszystko zależy od tego czego oczekujesz. Pellet jest czysty, gaz drogi i wygodny. Jeżeli szukasz czegoś pomiędzy to polecam ekogroszek. Wychodzi drozej niz inne badziewia na rynku ale schodzisz do kotla raz na dwa tygodnie bo jest tylko procent popiołu

Edytowane przez kaledonia
Czas edycji: 2019-08-29 o 16:35 Powód: link
Tomasz221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-28 23:45:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:29.