krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-13, 19:16   #151
milionmyslii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 139
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

kochane, ja mam inny problem.. otoz biore wlasnei 5 opakowanie swoich tabletek ... w tyym miedzy 4 i 5 nie robilam przerwy, bo chcialam przesunac okres... liczylam sie z tym ze moga wystapic plamienia... i rzeczywiscie mam, tyle ze one sa uciazliwe...;/ cala wkladke mam brudna po jakichs 8 godzinach noszenia.. i mam na srodku plame brazowa, jasniejaca ku brzegach wkladki, jakby wodniste troche... przepraszam za dokladny opis, ale troche sie niepokoje, pierwsyz raz przesuwam okres..
z plamieniami sie liczylam ze moga wystapic, ale zeby tak uciazliwe? i tak doczekam do konca opakowania i zrobie przerwe, mysle ze bedzie juz w porzadku, bez plamien... z reszta moj organizm moze sie jeszcze przyzwyczajac do hormonow, w koncu po 3 lub nawet 6 opakowaniach reguluje sie wszystko...
co myslicie kochane??
__________________

"Kocham Cię"- Te dwa słowa dają mi to, co ludzie nazywają życiem...
milionmyslii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-14, 22:45   #152
cytryneczkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 7
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Ja biore 1 opakowanie tabletek i ciagle mam plamienia, tzn wygląda to jak normalny okres.
Zastanawiałam sie... bo mowicie ze przez 1 opakowanie tak zawsze jest.. zapowiada sie fajny weekend z moim TŻ ale te plamienia mnie krępują.. przeciez bede sie czula jakbym sie normalnie kochala w czasie okresu... buuu.... ;/
cytryneczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 10:23   #153
Mała!
Zakorzenienie
 
Avatar Mała!
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 4 923
Dot.: Krwawienie podczas brania tabletek.

Cytat:
Napisane przez kukimonster Pokaż wiadomość
a ja biore juz tez z 6te opakowanie i mam drugi raz krwawienia w srodku cyklu, dziewczyny co też tak miały, znacie juz jakieś przyczyny?:/
Cytat:
Napisane przez anetach18 Pokaż wiadomość
to mi pomóżcie mam 2 tabletki do konca adzisiaj ni z tego ni z owego dostalam plamiania ale teraz juz nic nieleci. biore yasminelle od 6 miesiecy. pomózcie jezeli cos wiecie na ten temat. Pozdrawiam
Cytat:
Napisane przez Mała! Pokaż wiadomość
Podpinam sie???
Podpinam się???? i b.prosze o odp
Mała! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 14:52   #154
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Ja też mam mały problem.

Otóż przez dwa miesiace miałam Harmonet o niskim poziomie hormonów
Przeszłam na Evrę z wyższym poziomem
Przy Harmonecie nie miałam żadnych krwawień a teraz przy Evrze mam więc to napewno nie dlatego że Evra jest za słaba

Rozumie że to dopiero pierwsze opakowanie, ale mam jeszcze 4 dni do przerwy, a boli mnie podbrzusze i z tyłu w okolicach nerek i to tak jak w trakcie okresu, a to krwawienie jest brunatne


Najbardziej sie boje tego ze to krwawienie połączy mi sie z plamieniem z odstawienia i nie zrobie sobie cytologii
Za niecałe 3 tygodnie wyjeżdżam i zagranica nie bede miala mozliwosci isc na cytologie a nawet nie wiem ile to kosztuje

Nie robie paniki bo wiem ze przy pierwszych 3 opakowaniach to normalne, tylko szkoda mi tego ze cytologii nie zrobie, no i bardzo mnie boli
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 16:11   #155
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

ja przy tabletkach novynette (to juz 6te opakowanie) mam plamienia zawsze w tzrecim tygodniu. ostatnio sie skonczyly przy przedostatniej tabletce ale nie bylo krawienia w przerwie... czy to normalne?! teraz po 6tym opakowaniu robie 7 dniowa przerwe i zmieniam na regulon (chyba tak mozna, bo maja wieksza dawke chormonow)... ale wczoraj spoznilam sie z tabletka 8 czy 9 godzin... dzis dostalam plamienie dosyc mocne ...myslicie ze to moglo byc spowodowane tym spoznieniem tabletki? jesli tak to czy to oznacza ze nie jestem zabezpieczona...?
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-15, 15:30   #156
dzinks1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 25
Arrow Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Witam, mam takie pytanie wzielam po raz 1 tabletke antykoncepcyjna i juz mam 4 dzien okresu, ale wcale sie nie zmniejsza jego obfitosc....czuje sie jak w 2 dniu okresu dlugo to moze jeszcze tak potrwac?czy to jak najbardziej normalne?
dzinks1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 14:07   #157
Ciaciola
Raczkowanie
 
Avatar Ciaciola
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: P-ce
Wiadomości: 68
GG do Ciaciola
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Jeśli to twoje pierwsze opakowanie to normalne:/W ulotce jest napewno napisane, że takie plamienia/krwawienia mogą się pojawić nawet do 3go opakowania. Ja przy pierwszym opakowaniu Harmonetu,również przez całe 21dni+5 na okres plamiłam. Później dostałam 3krotnie plamień w czasie brania tabletek, i ginekolog mi zmienił na Minulet. Teraz zaczełam łykać Yasminelle i podczas okresu czułam sie jak by ktos kran odkręcił, bo cały czas miałam bardzo obfite krwawienie. Okres się skończył i zaczęly sie znowu plamienia:/ Byle do następnego opakowania A jestem dopiero przy 6tej tabletce:/ więc troszkę się p0omęcze
Ciaciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-23, 23:08   #158
zlotarybka27081987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 17
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Witam wszystkie plamiace

Ja mam tez wielki problem od trzech dni otoz od 2 tygodni jestem na diecie South Beach i zaczelam cwiczyc (nie forsuje sie jakos strasznie...tak o.. sobie lekko cwicze ). Jestem w polowie 4 go opakowania Novynette i dostalam krawienia...najpierw lekko, potem coraz intensywniej..:/ a momentami to bardzo krwawilam I trwa to do dzis. 4 ty dzien.Nigdy wczesniej tego nie mialam... test ciazowy robilam-negatywny. Dodam, ze mam wykryta nadzerke ale Pan dr powiedziala, ze nic nie bedziemy z nia robic...A Novynette bralam kiedys rok i nic sie nie dzialo. No tak sie zastanawiam co mogo spowodowac tak obfite krawienie w srodku opakowania. Dieta, cwicznia, nadzerka czy moze tak poprostu mojemu organizmowi odbilo Pewna jestem ze ktoras z was miala podobny problem i byla juz z tym u lekrza. Ja z racji swiat nie mam mozliwosci sie udac, dlatego tez zwracam sie do was...

Dziekuje za odpowiedzi tych, ktore to przeszly...ehhh...
zlotarybka27081987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 10:24   #159
nefre
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 250
GG do nefre
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Cytat:
Napisane przez zlotarybka27081987 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie plamiace

Ja mam tez wielki problem od trzech dni otoz od 2 tygodni jestem na diecie South Beach i zaczelam cwiczyc (nie forsuje sie jakos strasznie...tak o.. sobie lekko cwicze ). Jestem w polowie 4 go opakowania Novynette i dostalam krawienia...najpierw lekko, potem coraz intensywniej..:/ a momentami to bardzo krwawilam I trwa to do dzis. 4 ty dzien.Nigdy wczesniej tego nie mialam..
Kochana, podczas brania tabletek anty krwawienie miedzymiesiaczkowe moze wystepowac do 3 miesiecy.
__________________

życiowy parkiet bywa śliski
nefre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 11:26   #160
zlotarybka27081987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 17
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nefre Pokaż wiadomość
Kochana, podczas brania tabletek anty krwawienie miedzymiesiaczkowe moze wystepowac do 3 miesiecy.
Wiem wiem tylko ja juz biore 4 ty miesiac :/ a dotad wszystko bylo calkiem ok.
zlotarybka27081987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 20:16   #161
zlotarybka27081987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 17
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

up up
zlotarybka27081987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-27, 11:21   #162
fryywaczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Zlotarybko, ja jestem w tej samej sytuacji co ty. Też stosuję dietę South Beach od ok 3tygodni i niespodziewanie dostałam krwawienie 8dni przed skończeniem piątego blistra. Studiuję medycynę i z wiedzy, którą do tej pory posiadłam wiem, że różnego rodzaju diety powodują zaburzenia hormonalne, więc myslę, że jest to normalne. Ja mam to krwawienie już 8dzień i nie zapowiada się, by się skończyło. Tym bardziej, że ja chcę opóźnić swój okres i przejść od razu do kolejnego blistra. Jeśli to krwawienie będzie mnie dalej męczyło przez kolejne 2tyg to pójdę do ginekologa, ale wydaje mi się, że nie warto się przejmować takim jednorazowym krwawieniem i od razu panikować;] pozdrawiam serdecznie
fryywaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 13:38   #163
Ciaciola
Raczkowanie
 
Avatar Ciaciola
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: P-ce
Wiadomości: 68
GG do Ciaciola
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Dziewczyny ja też tak miałam, że pojawiło sie u mnie plamienie z połowie blistra Jak brałam Harmonet ok 5-6 opakowania przy 17 tabletce pojawiło się brązowe plamienie Wystrazona poleciałam do pana doktorka. jednak kazał mi się nie przejmować łykać dalej tableteczki i poczekać na okres. przemęczyłam się i faktycznie przeszło Więc trzeba być cierpliwym, choć to męczące:/
Choć jak pojawiło mi się kolejne plamienie w połowie blistra przy 8 opakowaniu to pan doktor postanowił że zmieni mi na Minulet, zawiera więcej Ethinylestradiolum.
Harmonet 0,020 mg + 0,075 mg, tabletki powlekane
(Ethinylestradiolum + Gestodenum)
Minulet 0,030 mg + 0,075mg , tabletki drażowane
(Ethinylestradiolum + Gestodenum)
I przez późniejsze 1,5 roku żadnych plamień już nie miałam
Nie ma co sie za pierwszym razem stresować Będzie dobrze
Ciaciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 15:48   #164
italiaanka
Wtajemniczenie
 
Avatar italiaanka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Bdg.
Wiadomości: 2 275
GG do italiaanka
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Witajcie.

A ja znów szukam porady na ginekolgii , kolejne wątpliwości się pojawiły...

Ostatni okres miałam 28.02-03.03.
Tabletki anty (syndi 35) ginekolog kazał mi rozpocząć brać od V dnia cyklu, czyli pierwsza przypadła na 03.03
Całe opakowanie, 21 tabletek wziełam, żadnej nie pominełam, wszystkie o stałej porze... ostatnia 23.03 i... niby teraz 7-dniowa przerwa. Mija 4 dzień i okresu nie ma. W trakcie rozpoczęłam branie jeszcze antybiotyku na trądzik (tetralysal), podobno może obniżać działanie tabletek, dlatego też zabezpieczamy się dodatkowo jeszcze, ale czy może spowodować w interrakcji z tabletkami jakieś "zawirowania" i brak okresu? Ciążę (raczej) wykluczam... dziś zrobiłam test (przed braniem antybiotyku jeszcze, raz kochaliśmy się bez dodatkowego zabezpieczenia, tzn. tylko tabletki) - dokladnie 14 dni po stosunku - wynik testu: negatywny.

Tak się zastanawiam... jest wiele powodów, dla których się okres może spóźniać, w ulotce napisane jest jednak, żeby skontaktować się z lekarzem jeśli okres się podczas tej 7dniowej przerwy się nie pojawi.

Kolejną tabletkę powinnam wziąść w 31.03, czyli w poniedziałek. Czekać cierpliwie? Jeśli miałabym się udac do lekarza to albo jutro, albo we wtorek, czyli teoretycznie za wczesnie o dwa dni, bo przeciez @ moze sie pojawic, albo o jeden dzien za pozno i wtedy nie wiem, czy tabletke przyjmowac, czy tez nie.

Moze ktoś doradzi?
Ach, te moje problemy i watpliwosci

Dziekuje slicznie z gory.
__________________
...
italiaanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 18:26   #165
fryywaczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

italiaanka, ja dostaje okres przy regularnym braniu tabletek, na 5dzień przerwy, czasem zdarzało się, że nawet na szósty i uważam to za całkiem normalne. myślę, że powinnaś jeszcze poczekać i przyjmować tabletki w normalnym trybie. a nawet jeśli byłaby sytuacja, że go nie dostaniesz to też bierz je normalnie, a idź do lekarza jak będziesz miała czas. moim zdaniem, nie ma się, co za wcześnie stresować;]
fryywaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 19:09   #166
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

a ja slyszalam ze czasem nawet plamienie moze sie nie pojawic w przerwie, i dopiero staje sie to niebezpieczne gdy nie ma go dwa razy pod rzad i wtedy trzeba migiem do lekarza.... nie pamietam gdzie to wyczytalam... ale chyba w mojej ulotce. tylko nie mam jej przy sobie zeby to spr... wiec mysle ze nie ma sie co martwic, w koncu jeszcze 3 dni masz;p
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 19:33   #167
italiaanka
Wtajemniczenie
 
Avatar italiaanka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Bdg.
Wiadomości: 2 275
GG do italiaanka
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Dziękuję za odpowiedż dziewczyny

A "problem" się właśnie sam rozwiązał Uf, spanikowałam trochę, ale... to było moje I opakowanie i ciagle jakieś wątpliwości się pojawiają.

Pozdrawiam ślicznie
__________________
...
italiaanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 08:49   #168
mewcia
Raczkowanie
 
Avatar mewcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 268
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Cześć dziewczyny!
Mam problem z plamieniami. Zaczęły się one około półtora roku temu gdy zaczęłam brać preparat Yasmin. Na początku były to tylko plamienia kilka dni przed okresem więc się specjalnie nie przejmowałam zwłaszcza, że lekarz mówił, że do pół roku brania preparatu takie rzeczy mogą się zdarzać. Problem niestety zaczął się pogłębiać pomimo tego, że brałam już chyba 10 z kolei opakowanie. Plamienie zaczęło się pojawiać już od połowy cyklu i z opakowania na opakowanie było coraz gorzej. Miałam robione badania - generealnie A1 Lekarz postanowił zmienić więc tabletki na Minulet. Czułam się po nich tragicznie a do tego plamienie też występowało, więc zmieniłam je ostatecznie na Regulon. Tu problem jest jeszcze gorszy bo wprawdzie wziełam dopiero 3 opakowania ale plamienie mam cały czas! I jak tu sie kochac? po co brać te tabletki skoro tylko mnie to krępuje?
Podjeliśmy z chłopakiem decyzję, że odstawiam tabletki skoro nastręcza to tyle problemów ale teraz się martwie co będzie jeśli po odstawieniu dalej będę miała plamienia? A muszę powiedzieć, że kiedyś przy przerwie w tabletkach właśnie tak było. Mocno mnie to już niepokoi bo to przecież nienormalne, żeby plamić w różnych konfiguracjach od kilku lat?
Może mi coś doradzicie?
__________________
mewcia
mewcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 11:02   #169
fryywaczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Mewcia, myślę, że powinnaś pójść do innego ginekologa i przedstawić cała sytuację z tymi tabletkami. coś musi jednak być nie tak skoro ciagle masz plamienia, a niestety prawda jest taka, że w naszym kraju, lekarze niejednokrotnie uważają, że pacjentka bagatelizuje sprawę. Idź do kogoś innego, spytaj, przebadaj się. Może rzeczywiście nie ma się czym martwić, ale lepiej zawsze mieć to potwierdzone;]
pozdrawiam
fryywaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-02, 12:06   #170
marta803
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2
Unhappy Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Ja też mam poodobny problem, tzn od 10 dni biorę yasminelle, to mojaepierwsze pigułki po porodzie i pierwsza tabletke wzielam w pierwszy dzień miesiączki zgodnie z zaleceniami, a teraz mam już 10 dzień krwawienie i nic nie zapowiada się, zeby miało się skończyć. Zawsze miesiączka trwala 6 7 dni , powinnam się niepokic, czy to normalna reakcja przy pierwszym opakowaniu ( krwawienie jest tak jkaby byl to 2 , 3 dzień okresu ) Proszę odpowiedzćie ! Byłam u lekarza zalecil mi przyjmowanie przez 7 dni podwojnej dawki hormonow tzn dwie tabletki dziennie w celu powstrzymania krwawienia. Troszkę sie uspokoiło ale nadal występują plamienia co zrobilybyście na moim miejscu wziełybyście podwojna dawke zgodnie z zaleceniem lekarza czy przetrzymaly do 7 dniowej przerwy.?
marta803 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 12:46   #171
CarlaR
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 115
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Podczas stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych może wystąpić plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe (z utratą krwi zbliżoną do normalnego krwawienia miesiączkowego). Krwawienie takie występuje podczas pierwszego miesiąca przyjmowania tabletek, ale rzadko. W przypadku nawrotów w czasie kolejnych cykli trzeba koniecznie poddać sie konsultacji ginekologa i badaniom.
__________________


CarlaR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 20:22   #172
agnaa
Raczkowanie
 
Avatar agnaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 63
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

biorę yasminelle od pół roku i większych problemów nie było. Ale dziś się zaniepokoiłam, wzięłam dopiero 2 tabletki z opakowania i nagle pojawiło sie krwawienie (okres w przerwie już się zakończył).Mimo to punktualnie przyjęłam trzecią tabletkę z opakowania i nadal krwawię.Nie jest to wielkie krwawienie, mniejsze niż okres. Nie wiem czy mam odstawić, do ginekologa idę w poniedziałek i do tego czasu chyba zeświruję ze stresu. Ktoś mnie kiedys nastraszył że nagłe plamienia w trakcie przyjmowania tabletek mogą sugerować ciąże. Co o tym myślicie?? Ale ja nie miałam zadnej sytuacji ktora by osłabiła działąnie yasminelle w tych dniach.
agnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 14:31   #173
Ciaciola
Raczkowanie
 
Avatar Ciaciola
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: P-ce
Wiadomości: 68
GG do Ciaciola
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agnaa Pokaż wiadomość
biorę yasminelle od pół roku i większych problemów nie było. Ale dziś się zaniepokoiłam, wzięłam dopiero 2 tabletki z opakowania i nagle pojawiło sie krwawienie (okres w przerwie już się zakończył).Mimo to punktualnie przyjęłam trzecią tabletkę z opakowania i nadal krwawię.Nie jest to wielkie krwawienie, mniejsze niż okres. Nie wiem czy mam odstawić, do ginekologa idę w poniedziałek i do tego czasu chyba zeświruję ze stresu. Ktoś mnie kiedys nastraszył że nagłe plamienia w trakcie przyjmowania tabletek mogą sugerować ciąże. Co o tym myślicie?? Ale ja nie miałam zadnej sytuacji ktora by osłabiła działąnie yasminelle w tych dniach.
Nie masz sie co martwić To że plamisz może oznaczać że masz za małą dawkę Ethinylestradiolum. A ciaża Ci nie grozi, z tego co piszesz lekarz albo przepisze ci leki np Cyclonamine, na wstrzymanie krwawienia, albo każe sie przemęczyć do następnego opakowania, albo zmieni na inne tableteczkiWg mnie nie masz się co martwićchoć łatwo powiedzieć, sama byłam wtedy w takiej sytuacji i chodziłam zestresowana na maxa
Ciaciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 10:29   #174
Kasia27021
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 26
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Mam problem po ostatnim sexkie dostalam takiego brazowego sluzu wydobywajacego sie z pochwy...dlaczego tak sie dzieje?
Kasia27021 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 16:28   #175
Lenos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Czesc Dziewczyny!
Jestem tu nowa i właśnie przeczytałam wszystkie posty z forum, ale nadal nie wiem jak to jest z działaniem anty, gdy pojawia się plamienie/krwawienie przy ostatnich tabletkach.
Od roku biorę mercilon i wszystko było okej do zeszłego miesiąca - ale miałam sporo stresu, więc wtedy wytlumaczyłam sobie plamienie przy 19 pigułce stresem. Ale w tym miesiącu powtórka z rozrwyki, a moja gin nieosiągalna (wizytę mam na początku maja). No i się teraz zastanawiam, czy ochrona anty działa, czy też nie...
Może któraś z Was zasięgała rady lekarza w podobnej sprawie?
Z góry ogromnie dziękuję i pozdrawiam serdecznie
Lenos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 18:21   #176
Ciaciola
Raczkowanie
 
Avatar Ciaciola
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: P-ce
Wiadomości: 68
GG do Ciaciola
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Nie masz sie co stresować jesli tableteczki brałaś regularnie itd to to że plamisz nie zmniejsza działania tabletek Wytłumacz Pani gin co się dzieje, i tak jak już pisałam albo coś przpisze na plamienia, albo każe sie męczyć alebo zmieni tableteczki
pozdrawiam
Ciaciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 15:31   #177
Karlotta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 440
GG do Karlotta
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Biorę harmonet od około 3 lat. Czuję się po nim bardzo dobrze, nie mam żadnych skutków ubocznych. Jakieś dwa dni temu pojawiły się u mnie plamienia. Na pewno nie jest to okres, bo do końca opakowania zostało mi 9 tabletek. Nie pominęłam żadnej, ani nic z tych rzeczy. Poszłam dziś do przychodni, ale pielęgniarka powiedziała mi, że najwcześniej mogą mnie przyjąć 21 maja. Co mam zrobić w takiej sytuacji?? Może któraś też z Was tak miała. Za wszelkie wypowiedzi bedę wdzięczna.
Karlotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 17:33   #178
Ciaciola
Raczkowanie
 
Avatar Ciaciola
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: P-ce
Wiadomości: 68
GG do Ciaciola
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Karlotta Pokaż wiadomość
Biorę harmonet od około 3 lat. Czuję się po nim bardzo dobrze, nie mam żadnych skutków ubocznych. Jakieś dwa dni temu pojawiły się u mnie plamienia. Na pewno nie jest to okres, bo do końca opakowania zostało mi 9 tabletek. Nie pominęłam żadnej, ani nic z tych rzeczy. Poszłam dziś do przychodni, ale pielęgniarka powiedziała mi, że najwcześniej mogą mnie przyjąć 21 maja. Co mam zrobić w takiej sytuacji?? Może któraś też z Was tak miała. Za wszelkie wypowiedzi bedę wdzięczna.
polecam 3 sposoby
Albo sie przemęczyć:/ męczące te plamienia:/
Iśc do zaprzyjaźnionej apteki, może Hemorigen, albo Cyclomanine doradzi i sprzeda bez Rp.
Lub iść do prywatnego lekarza, co niestety kosztuje....

Mnie za pierwszym razem lekarz kazał się przemęczyć, i faktycznie miał racje plamienia przy następnych opakowaniach ustały
Ciaciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 17:51   #179
Karlotta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 440
GG do Karlotta
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ciaciola Pokaż wiadomość
polecam 3 sposoby
Albo sie przemęczyć:/ męczące te plamienia:/
Iśc do zaprzyjaźnionej apteki, może Hemorigen, albo Cyclomanine doradzi i sprzeda bez Rp.
Lub iść do prywatnego lekarza, co niestety kosztuje....

Mnie za pierwszym razem lekarz kazał się przemęczyć, i faktycznie miał racje plamienia przy następnych opakowaniach ustały
Spróbuję pójść do apteki i powiedzieć jak wygląda sprawa, może uda mi się zdobyć tabletki o których piszesz. Niestety na prywatną wizytę nie mogę sobie teraz pozwolić. A mam jeszcze pytanie: Czy skuteczność tabletek jest zachowana? Czy powinnam sie dodatkowo zabezpieczyć??
Karlotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 14:05   #180
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

hej dziewczyny, znowu mam problem z plamieniami... bralam novynette przez jakies pol roku, zmienilam na regulon bo po 14 tablece novynetek plamilam... pierwsze opakowanie regulonu: super, zero plamien, krwawienie w drugim dniu odstawienia. ale teraz jestem w drugim opakowaniu, koncze tabletki w srode i przed chwila zauwazylam mala plamke na bieliznie, jakby krew rozcienczona z woda... tzn nie jest to intensywny kolor czerwony, ale jednak, znowu jakies plamienie... czy powinnam sie martwic...? czy moze takie plamienie to nic takiego....? niepokoje sie... tym bardziej ze mialam umowiona wizyte na najblizsza srode czyli w ostatni dzien tabletki z drugiego opakowania regulonu w razie gdyby bylo cos nie tak, ale ze przy pierwszym bylo wszystko dobrze to "oddalam" wizyte kolezance i teraz sie pewnie tak latwo do ginekologa nie dostane.....
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-14 15:04:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:01.