kosmetyki i zabiegi na rozstępy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-01-15, 08:54   #1
Oliwka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 5

kosmetyki i zabiegi na rozstępy


To mój problem, rozstepy wynikające raczej z genetycznych uwarunkowań. Jestem szczupła nigdy drastycznie nie schudłam ani nie przytyłam. Pojawiły się już w wieku 13 lat teraz mam 28, uprawiałam sport wyczynowo, na plecach. Moje uda i posladki są całe w siateczce rozstępów. Jakie kremy lub zabiegi polecasz?
Dodam że używaam cały czas różnych kremów, bez tego chyba bym się rozpadła.
Oliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-01-17, 22:14   #2
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Rozstępy

Poszukaj proszę tego tematu na naszym forum kosmetycznym - to było jedno z pierwszych pytań zadanych kosmetyczce. Jest na pewno wyczerpujaca odpowiedź (data pytania koniec października)
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-08, 18:40   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Rozstępy :(

Czy kremy przeciw rozstępom dla kobiet w ciąży są silniejsze, szybciej zmniejszają rozstepy niż te normalne kremy na rozstępy??? Jaki by mi pani doradziła krem, bo musze coś zrobić bo już nie wytrzymuje z tymi paskudnymi rozstępami??? Jakie są zabiegi na usówanie całkowicie rozstępów i czy one bolą??? Z góry dziękuję za odpowiedź
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-08, 18:42   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Rozstępy :(

Kremy dla kobiet w ciąży mają przede wszystkim zapobiegać rozstępom, a nie je likwidować/redukować- więc raczej nie są silniejsze od tych "zwykłych".
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-09, 17:11   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Rozstępy :(

To jaki mam kupić krem żeby zlikwidował mi częściowo te okropne rozstępy???
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-09, 18:58   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Rozstępy :(

Jest taki preparat firmy SWEET SKIN SYSTEM z 20% AHA, W gabinetach kosmetycznych.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-12, 17:57   #7
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Rozstępy :(

Czesto na formu pada pytanie o rozstepy a kiedys wpadl mi w rece artykul traktujacy o wszystkich masciach na rozstepy wiec postanowilam je dla was przepisac i tutaj przytoczyc co mam nadzieje bedzie dla wielu z was pomocne. ELANCYL -zawiera ekstrakt ze składników pochodzenia morskiego i wit. składników. Zmniejsza już istniejące rozstępy. Ma delikatna konsystencje i miły zapach. Łatwo się rozprowadza i szybko wchłania. Cena za 150 ml 75zl.FISSAN -zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminę A i E. Producent zapewnia, ze zaczerwienienie, uczucie ciepła i lekkie pieczenie, które może towarzyszyć nakładaniu kremu, nie powinno budzić obaw. Krem jest gesty. Pachnie bardziej jak lek niż jak kosmetyk. Łatwo się rozprowadza, ale zostawia tłustą warstwę na skórze. Nie ma polskiego opisu. Cena za 100 ml 16,50 zł.GERBER -zawiera składniki pochodzenia roślinnego kompleks ujędrniający. Zmniejsza istniejące już rozstępy. Ma konsystencje mleczka i miły zapach. Łatwo się rozsmarowuje i wchłania. Cena za 150 ml 21 zł.MUSTELA -w swoim skaldzie ma m.in. olejki odżywcze i mikroelementy. Ma bardzo miły zapach, łatwo się nakłada i szybko wchłania. Cena za 200ml 86 zł.NOREL -dodatkowo wyszczupla i likwiduje cellulitis. Zawiera witaminę E, kofeinę i wyciągi roślinne, które poprawiają krążenie, wspomagają usuwanie toksyn i nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zmniejsza istniejące już rozstępy, Jest bardzo delikatny, łatwo się rozprowadza i wchłania, ma neutralny zapach. Cena za 300 ml 26 zł, za 200 ml 21 zł, za 100 ml 14 zł.PENATEN -zawiera pantenol, który nie tylko uelastycznia skore, ale również ja nawilża. Ma przyjemny i delikatny zapach. Jest dość gesty i tłusty, więc trzeba go dokładnie wmasować. Szybko się wchłania. Cena za 100 ml 18 zł.VICHY -zawiera olej z ogórecznika masło karate, glicerynę, krzem, centella asitica i hudroksyproline oraz wodę termalną. Zmniejsza i wygładza już istniejące rozstępy. Krem jest lekki, łatwo się rozprowadza i wchłania. Ma delikatny zapach. Cena za 125 ml 65 zł.DAX COSMETICS -żel zawiera aktywny składnik z rośliny siegesbeckia orientalis, wyciąg z alg morskich bogaty w mikro i makroelementy, a także witaminy A, C, E i z grupy B. Redukuje rozstępy już istniejące. Łatwo się rozsmarowuje i dość szybko w chlania. Ma ładny, ale intensywny zapach. Cena za 150 ml 18 zł.MIRACULUM -balsam, także wyszczuplający i działający na cellulitis. Zawiera on witaminę E oraz kompleks z centell asiatica, kofeiny, bioflawonoidow i krzemionki organicznej – ułatwia eliminacje tłuszczów, oleje maslosza i awokado, które zmiękczają i odżywiają skore, oraz wyciąg z zielonych alg morskich. Balsam zmniejsza głębokość rozstępów zapobiega powstawaniu nowych. Ma ładny i delikatny zapach, jest lekki, dobrze się rozsmarowuje i wchłania. Cena za 110 ml 22 zł.
Powodzenia!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-08-12, 21:00   #8
izulek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 11
Re: Rozstępy :(

Ciąle o kremach, żelach itp. A co z odpowiednią dietą, ruchem......hmmm?? [img]icons/icon12.gif[/img]Chyba takie specyfiki powinny być pomocne w zwalczaniu ale tylko smarując się....no ja nie wiem...[img]icons/icon12.gif[/img] Niemniej jednak dobrze wiedzieć co pomocne.
izulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-13, 22:13   #9
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
DO IZULKA

Ja nie jestem gruba, jeśli o to Ci chodzi! Nie wiem czemu mam te okropne rozstępy. Nie tyle ani nie chudne. Jestem cały czas taka sama. A je mam [img]icons/icon9.gif[/img] [img]icons/icon9.gif[/img] [img]icons/icon9.gif[/img] [img]icons/icon9.gif[/img] [img]icons/icon9.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-14, 10:02   #10
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: DO IZULKA

Ja jestem dość szczupła, mam sporo ruchu, a niestety męczę się z rozstępami. Może możesz polecić jakieś specjalne ćwiczenia czy coś?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-15, 18:06   #11
izulek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 11
Re: DO IZULKA

Agusia nie miałam na myśli nic takiego, że jesteś gruba. A co do ćwiczeń to niestety nie mam nic specjalnego. Ja codziennie ćwiczę yoge. A gdy moja mama (NARESZCIE [img]icons/icon12.gif[/img] ) postanowiła coś ze sobą zrobić (rozstępy, lekka otyłość itp.) dopilnowałam aby ćwiczyła razem ze mną (ach ten leniuch sam się zebrać nie chciał). Razem z tym stosowała krem na rozstępy, ograniczyła znacznie tłuszcz w spożywanych potrawach - ogólnie zdrowiej zaczęła się odżywiać, więcej warzyw, owoców, mniej mięsa, słodycze precz. I niech mnie weźmie poskutkowało. Poważnie - duże efekty! No tylko małe niebezpieczeństwo w tym, że niechby wróciła z powrotem do trybu wcześniejszego życia to biada jej.
A co do ćwiczeń to chętnie wymieniłabym się najlepszymi według was zestawami. A jeśli ktoś chciałby spróbować yogi to na początek polecam książeczkę "Joga dla każdego" Kareen Zebroff. Pozdrawiam Izulek
izulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-08-16, 00:08   #12
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Rozstępy :(

Dieta: musi dostarczać wystarczającą ilość białka, mikroelementów, szczególnie krzemu i cynku, i oczywiście witamin.
Zamiast konkretnych ćwiczeń (każdy rodzaj ruchu pomaga)- systematyczne masaże.

Choroby, przy których mogą pojawić się rozstępy: czerwonka, zapalenie wyrostka robaczkowego, zaburzenia tarczycy, zaburzenia nadnerczy, gruźlica, nerwica, trądzik, zaburzenia hormonalne.

Rozstępom sprzyjają duże wahania wagi: ostre diety i tycie.

Rude i blondynki są bardziej narażone na rozstępy niż szatynki i brunetki.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-16, 03:24   #13
Zuziaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 6
Re: Rozstępy :(

Z tymi chorobami, przy których rzekomo występują rozstępy, to jakaś kompletna bzdura!!!!(skąd masz takie "rewelacyjne" wiadomości????) Owszem, są schorzenia, w których pojawienie się rozstepów bywa jednym z objawów, ale są to ciężkie zaburzenia hormonalne! (np.choroba Cushinga czy też długotrwała sterydoterapia) a nie czerwonka, trądzik itp. Poza tym pojawienie się rozstępów jest w dużej mierze zwiazane z gospodarką hormonalną ustroju (dojrzewanie, ciąża), tak więc równie dobrze mogą sie przytrafić osobie szczupłej, jak i bardziej "puszystej" - wszystko zależy od kondycji włókien kolageny i elastyny w skórze właściwej ( a nie koloru włosów!!!!!)
I jeszcze jedno - rozstepy to po prostu blizny. Stosowanie kremów na pewno poprawi kondycję skóry, może zapobiec pojawieniu sie nowych rozstępów (chociaż nie ma na to 100% gwarancji)lub sprawi, że te, które już są, staną się trochę mniej widoczne (ale nie znikną całkowicie). Natomiast całkowite zlikwidowanie rozstepów wymaga bardziej drastycznych metod - głębokich peelingów czy też dermabrazji.Tak więc polecam bardziej chirurga plastycznego lub dermatologa, niż wizytę w perfumerii!
Zuziaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-16, 09:42   #14
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Rozstępy :(

Źródło: "Na cztery pory roku", str.95. Z pretensjami o pisanie bzdur proszę się zgłaszać do autorek: Anny Mazurkiewicz i Teresy Geyer (kosmetyczka).
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-16, 15:22   #15
Zuziaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 6
Re: Rozstępy :(

Dzięki za pokazanie źródła. Nadal uważam, że są to informacje nieprawdziwe, więc można tylko ubolewać nad faktem, że są rozpowszechniane w ksiażkach.
Ale takich "mitów" na temat zdrowia i urody krąży jeszcze wiele...
Zuziaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-16, 15:58   #16
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Rozstępy :(

Wyjaśniłyście już z kąd się biorą rozstępy i wszystkie doskonale wiemy,że żaden preparat ich nie usunie, więc trzeba je pokochać i nauczyć się z nimi żyć, chyba,że nie boicie się poddać dermabrazji i też nie wiadomo z jakim skutkiem, mniejszym "złem" może być stosowanie głęboko złuszczającego preparatu SWEET SKINA, który przygotowany jest na niwelowanie tego defektu.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-02, 10:46   #17
anidlo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1
produkty i zabiegi na rozstępy

Witam,
Wielokrotnie padaly na forum nazwy produktow na rozstepy -
mam na mysli np. Sweet Skin System czy Renova.
i w zwiazku z tym pytanie: czy ktos zna jakies salony kosmetyczne/apteki/sklepy w Warszawie gdzie mozna to kupic?
Moze ktos poleci jeszcze cos innego?
Jesli ktos zna adresy salonow kosmetycznych które robią jakies zabiegi na roztępy (ponoc dermabrazja moglaby miec sens - czy to prawda?) również byłabym wdzięczna.
Z góry dziękuje za pomoc,
Rozstępiona Ania
anidlo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-04, 09:03   #18
Księżniczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 4
Re: produkty i zabiegi na rozstepy

Moę ci poecić krem na rozstęby YR - jest skuteczny. Niestety nie próbowałam go na sobie, bo nie mam takiego problemu, ale efekty obserwowałam na mojej siostrzycy. Używała różnych mazideła, ale jak na razie tylko z tego jest zadowolona.
Księżniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-04, 19:23   #19
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: produkty i zabiegi na rozstepy

Z tego, co mi wiadomo Renovy nie ma jeszcze w Polsce, można ją zamówić przez internet. Jeśli nie chcesz sobie zawracać tym głowy, pójdź do lekarza (dermatologa najlepiej) po receptę na RetinA- zawiera to samo, co Renova, czyli tretioninę.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-09-07, 16:01   #20
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: produkty i zabiegi na rozstepy

Dziękuje za odpowiedzi i pomysły - będe musiała wypróbować.
Pozdrawiam i życze braku rozstępów, Ania [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-07, 12:35   #21
Kózka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3
GG do Kózka
Rozstepy

po urodzeniu syna zostały nmi rozstępy. Gdzie , w jaki sposób i ile kosztuje usunięcie tego? czy ktoś wie??
Kózka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-07, 12:46   #22
Fifinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 228
Re: Rozstepy

ale czy po ich usunieciu jest pelna gwarancja ze nie wroca? jesli np przytyjesz pare kilo?
Fifinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-07, 12:48   #23
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Rozstepy

Witam

Moze zadaj to pytanie naszemu chirurgowi?

http://www.wizaz.pl/w-agora/index.ph...rgiaplastyczna

pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-07, 13:15   #24
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: Rozstepy

usunięcie rozstępów nie jest gwarancja ze nie pojawia sie gdzie indziej ,usuniecie to nie zakładanie nowej skóry czy jakiegos preparatu podskórnego.jesli ktos ma skłonnosci do rozstepów to z wiekiem ,kazdym kilogramem rozstepy beda sie pojawiac -mam ten sam problem rozstepy po ciązy .
pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-30, 18:34   #25
clairvoyant
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 8
Walka z ROZSTĘPAMI - jak działać skutecznie?

Jakiś czas temu - kilka miesięcy - pojawiły się na moich biodrach i pośladkach niewielkie rozstępy. Teraz problem staje się coraz bardziej widoczny, a co za tym idzie - uciążliwy
Lat mam kilkanaście, więc to (podobno) wynik działania jakichś hormonów. Mimo wszystko:
Chciałabym się ich skutecznie (niekoniecznie w tempie ekspresowym) pozbyć.
Czego powinnam używać? Jakie środki/zabiegi warte są uwagi? Czego nie plecacie? Jakie są Wasze doświadczenia?

Z góry dziękuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi
clairvoyant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-31, 15:35   #26
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: Walka z ROZSTĘPAMI - jak działać skutecznie?

http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1019980664

http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1017993352

http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1080381500

http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1063911359

http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1031240992

i jeszcze tego dużo na forum więc już sama poszukaj wątków o rozstępach
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-29, 22:14   #27
martta19
Raczkowanie
 
Avatar martta19
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 493
Rozstępy-zabiegi

Czy ktoras z Was robila sobie jakies zabiegi na rozstepy (np u kosmetyczki)??Wiem,ze nie ma na nie raczej zadnych kremow,ale mam ich coraz wiecej-na piersiach,biodrach,udach i szczerze mowiac troche czuje sie skrepowana np przy moim chlopaku..I ogolnie sama ze sobaBardzo chcialabym cos z nimi zrobic..Prosze doradzcie mi jakis dobry zabieg,ale tez odradzcie taki ktory same robilyscie i nie dal efektow,lub cos slyszalyscie o nim..Pozdrawiam
__________________
"Chcę być częścią tego, co nadejdzie"- Coco Chanel
martta19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 04:01   #28
jenn
Rozeznanie
 
Avatar jenn
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wyspy Bergamuta
Wiadomości: 725
GG do jenn
Dot.: Rozstępy-zabiegi

Ja tez bede wdzieczna za wszelkie informacje. Poza tym ciekawa jestem, czy rozstepy to nie jest ostatnio jakas hmmm jakby to nazwac... "choroba cywilizacyjna" ? Tak jak celullitis spotyka coraz wiecej kobiet bez wzgledu na np. wage czy rozstepami jest podobnie?
jenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 17:23   #29
MagdalenaK2
Raczkowanie
 
Avatar MagdalenaK2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 196
Dot.: Rozstępy-zabiegi

Przyłączam się.
Chetnie uslysze cos o zabiegach.
Jakis czas temu czytałam, ze na rozstepy robi się mikrodermobrazje i jest szkuteczna. To juz powazny zabieg.
W sklepach Sephora pojawil sie krem STRIVECTIN-SD podobno bardzo skuteczny. Niestety jest tez baaaaardzo drogi wiec nie wyprobowałam. Moze ktos go wyprobował????
MagdalenaK2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-30, 18:22   #30
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: Rozstępy-zabiegi

tez mam od kliku lat rozstepy i wiem ze bede je miala juz zawsze na szczescie nie sa glebokie, tylko takie biale nitki... co z nimi robie.. zauwazylam ze czesty peeling troszke pomaga, odrobinke sie splycily no i oczywiscie codziennie duuuuza dawka balsamu- najlepszy, uzywany przeze mnie od jakis 5 lat, nie tylko na rozstepy to mleczko Nivea to granatowe. polecam
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:53.