wybór materaca - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-02, 14:40   #61
virco
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1
Dot.: wybór materaca

Witam, czytam czytam.. szukam w sklepach i straszna lipa ;/
chciałbym kupić materac dla mnie i dla żony,
nasza waga to 107 i 65 kg, zdecydowaliśmy się na 1 materac
wiem, że przy tak dużej różnicy wagi doradza się kupić 2 materace.. ale max u nas to 140cm szerokości to raczej będzie u nas pojedyncza sztuka
liczyliśmy maksymalnie 1000zł , ale od kiedy się rozglądam mam poważny problem znaleźć coś w tej cenie, powiedzmy że maks z to 1400/1500zł, ale nie więcej...

zdecydowaliśmy się wstępnie na materac kieszeniowy, ale od kiedy czytam różne porady wydaje mi się, iż materac lateksowy będzie lepszy..

myślałem o materacu 7 strefowym, najlepiej 2 stronnym lato zima, ale jakoś nic w tej cenie znaleźć nie mogę...
co prawda jest coś w tej cenie w janpolu, ale więksozść ludzi odradza ta firmę
na allegro znalazłem takie coś , ale nie wiem czy warte tych pieniędzy..
dziwi mnie grubość lateksu aż 16 cm...
http://www.allegro.pl/item518370344_..._hit_19cm.html

generalnie chcemy 140x200 bo oboje jestesmy wysocy (długość 190cm odpada) a na wiekszy nie mamy miejsca w sypialni

bardzo prosze o poradę
moze ktos coś wie o jakiejś promoci..
jestesmy z Wroclawia
pozdrawiam
virco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 22:17   #62
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: wybór materaca

ja się właśnie przymierzam do Estrelli Lux Limited
http://allegro.pl/item564491177_mate..._promocja.html

może ktoś ma i się wypowie...
__________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę."
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 09:00   #63
przeeemek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6
Dot.: wybór materaca

W BRW materace 160x200 dostępne sa dwa rodzaje materacy IVORY i COCO. W cenie około 800zł. Niestety mają piankę poliuretanową a nie lateksową. Co o nich sądzicie dla osób o wadze 65 i 85kg?
przeeemek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 18:42   #64
daniele67
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 56
Dot.: wybór materaca

Cytat:
Napisane przez virco Pokaż wiadomość
Witam, czytam czytam.. szukam w sklepach i straszna lipa ;/
chciałbym kupić materac dla mnie i dla żony,
nasza waga to 107 i 65 kg, zdecydowaliśmy się na 1 materac
wiem, że przy tak dużej różnicy wagi doradza się kupić 2 materace.. ale max u nas to 140cm szerokości to raczej będzie u nas pojedyncza sztuka
liczyliśmy maksymalnie 1000zł , ale od kiedy się rozglądam mam poważny problem znaleźć coś w tej cenie, powiedzmy że maks z to 1400/1500zł, ale nie więcej...

zdecydowaliśmy się wstępnie na materac kieszeniowy, ale od kiedy czytam różne porady wydaje mi się, iż materac lateksowy będzie lepszy..

myślałem o materacu 7 strefowym, najlepiej 2 stronnym lato zima, ale jakoś nic w tej cenie znaleźć nie mogę...
co prawda jest coś w tej cenie w janpolu, ale więksozść ludzi odradza ta firmę
na allegro znalazłem takie coś , ale nie wiem czy warte tych pieniędzy..
dziwi mnie grubość lateksu aż 16 cm...
http://www.allegro.pl/item518370344_..._hit_19cm.html

generalnie chcemy 140x200 bo oboje jestesmy wysocy (długość 190cm odpada) a na wiekszy nie mamy miejsca w sypialni

bardzo prosze o poradę
moze ktos coś wie o jakiejś promoci..
jestesmy z Wroclawia
pozdrawiam
Raczej odradzam materace lateksowe. Kupiliśmy z żoną dosyć drogi materac z lateksu z firmy Koło i po 2 latach po mojej stronie (ważę ok. 90kg) jest "wgniecenie". Niestety okazało się, że dokonaliśmy złego wyboru.
daniele67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-21, 12:06   #65
sweetdream
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 16
Dot.: wybór materaca

Ja slyszalam właśnie, że materace lateskowe są najbardziej wytrzymałe i nie ma mowy o żadnych odkształceniach. Planuje zakup materaca w dobrej cenie(180x200), ale chciałabym spać wygodnie w końcu jest to zakup na lata, więc jestem w stanie wydać trochę grosza. Mam już dosyc bólu pleców a mój facet wstaje codziennie niewyspany.

Z tego co wyczytałam wcześniej i pobuszowałam w internecie warto zwrócić uwagę na materace z firmy z koła, sambella i może ikea.

A może kieszonka, tylko słyszałam, że wtedy nie można zamontować stelaża regulowanego, co jest dość logiczne, sprężyny mogą się odkształcić

Jakieś pomysły? Porady?

Sama intensywnie szukam więc jak coś będę mieć na oku to sie podzielę
sweetdream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 21:55   #66
bernikle
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1
Dot.: wybór materaca

Mam problem z wyborem materaca dla dziecka 140x70 cena nie gra roli. Jak przeglądam internet to rynek materacy dla noworodków jest ignorowany przez wiodące firmy produkujące materace. Co sądzicie o firmie Alvi i tym typie materaca
http://www.dziecko.net.pl/shop_product.php?product=235
kokosu nie chcę bo mieliśmy materac z kokosem i się odkształcił.
bernikle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 11:42   #67
ekososenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2
Dot.: Jaki materac do łóżka

Dekoracja wnętrz jest istotnym elementem estetycznym dnia codziennego, jednak noc jest równie istotna. Kiedy nasze meble zasypiają razem z nami mamy pewność, że rano będą w równie dobrej kondycji co poprzedzającego wieczora, natomiast my nie zawsze budzimy się wyspani, zrelaksowani i wypoczęci. Przyczyn takiego stanu należy szukać w materacu, bo ostatecznie na nim się kładziemy a nie na łóżku. Prawdziwą zmorą dobrego snu są wszelkiej maści kanapy, przeszywane pikowane guzikami i wymyślnie a zupełnie nie anatomicznie profilowane. Powoduje to nierównomierne podtrzymywanie naszego ciała a podczas wielogodzinnego snu prowadzi do drętwienia źle podpartych partii ciała. Objawami mogą być niespokojność senna, klasyczne wiercenie, poranne odrętwienia karku oraz innych części ciała a także wybudzanie się bez wyraźnej przyczyny. Podobnie rzecz się ma w przypadku zużytego pozapadanego materaca lub źle dobranego. Dla przykładu: osoba mająca drobne dysfunkcje stawowo kostnie, zupełnie nie ujawniające się w codziennym funkcjonowaniu po nocy spędzonej na zbyt twardym materacu, najczęściej odczuwa drętwienie kończyn lub ból w odcinku lędźwiowym. W przypadku materaca zniszczonego przyczyna jest oczywista, natomiast w przypadku materaca zdatnego do użytku przyczyna leży w tym, że materac jest źle dobrany pod względem twardości do masy ciała oraz potrzeb, nie współpracuje dostosowując się do ciała podczas snu. Inaczej mówiąc wymusza pozycję spania i podpiera zbyt mocno partie ciała pod którymi powinien się uginać. Powoduje to wielogodzinny naciski prowadzący do odrętwienia objawiający się o poranku dyskomfortem czy prozaicznie mówiąc „porannym połamaniem”. Materace ortopedyczne, bo zgodnie z takimi normami w większości produkowane są współczesne materace, podzielić można na dwie grupy o zupełnie różnych właściwościach ortopedycznych: pierwszą stanowią materace twarde z przekładkami kokosowymi polecane dla osób z zaleceniami snu na twardym podłożu oraz dla ludzi o wadze ponad przeciętną, drugą stanowią materace dostosowujące się do kształtów ciała tak aby nie męczyć newralgicznych odcinków. Zmian stawowo kostnych nie sposób uleczyć materacem ale można poprawić komfort snu decydując się na materac, który nie będzie dodatkowo męczył newralgicznych miejsc, czyli dostosowujący się do kształtów ciała, nie wymuszający męczącej pozycji snu. Z praktyki jest mi wiadome, że ludzie z dolegliwościami kręgosłupowymi chwalą sobie zwłaszcza materace ze zwiększona ilością sprężyn. Prywatnie nazwałem to „efektem fakira”. Otóż fakir kładący się na gwoździach gdy będzie leżał na 10 sztukach to się przebije na wylot, na 100 sztukach zapewne powbijałyby mu się co najmniej do połowy w ciało, przy 500, 1000 i więcej zaczyna mu już być wygodnie a gwoździe nie pozostawiają śladów na jego ciele. Dzieje się tak dlatego, że im więcej gwoździ, czyli punktów podparcia ciała tym ciężar fakira lepiej się rozkłada i każdy gwóźdź ma mniej do udźwignięcia. Z materacem jest dokładnie tak samo, im ma więcej sprężyn tym jest wygodniejszy i powoduje mniejszy ucisk punktowy na nasze ciało, budzimy się wypoczęci, witalni i nie odczuwamy trudów dnia codziennego oraz nocy bo ciało miało czas i warunki do odprężenia się bez dodatkowych wielogodzinnych ucisków.
Ostatnio hitem sezonu wypromowanym marketingowo, okazały się materace wielostrefowe, które mimo zapewnień producentów nie zawsze korzystnie wpływają na komfort snu. Ma to związek ze wzrostem. Materace wielostrefowe konstruowane są tak, że dzieli się je na pasy w poprzek, od 3 – 9 stref. Dla przykładu materac 3 strefowy ma pod nogami bardziej miękką część, pod pośladkami twardszą a pod głową znów miękciejszą. W przypadku 5-cio, 7-mio i 9-cio strefowych materacy jest tak samo, co druga strefa jest innej twardości. Ciało ludzkie w ostateczności można podzielić na 5 partii masowych tzn: od stóp do kolan, od kolan do pośladków, pośladki, od pośladków do karku i głowa. Zatem 5-cio strefowe materace byłyby do przyjęcia ale tylko dla ludzi mieszczącym się w średniej krajowej. Producent nie oznacza na materacu stref zatem niewiadomo w którym miejscu się położyć a teraz wyobraźcie sobie państwo że na materacu 7-mio strefowym kładzie się mężczyzna o wzroście 2 metry, kobieta o wzroście 1,56 metra i dziecko o wzroście 98 cm. Efekt jest taki że żadnemu z tych ludzi strefy nie wypadną w prawidłowym miejscu i zamiast pomagać podpierając ciało we właściwy sposób, mogą zaszkodzić naciskając tam gdzie powinny się ugiąć i uginając tam gdzie powinny podtrzymywać. Markeringowy wyścig strefowy bardziej wymierzony jest w portfel klienta a niżeli w komfort snu i osobiście uważam, że sens mają jedynie materace jednostrefowe gdzie zawsze właściwie podtrzymają ciało w zależności od nacisku lub w drodze wyjątku 5-ciostrefowe ale tylko dla osób o wzroście w przedziale średniej krajowej z wahaniem do 10%. Natomiast dla dzieci materace wielostrefowe osobiście odradzam.
Zapraszam Państwa do zasięgnięcia fachowej opinii na temat doboru materacy do mojego salonu w Swarzędzu gdzie można sprawdzić każdy model z osobna lub na moje aukcje allegro gdzie znajdą Państwo kontakt do mnie i zapoznają się Państwo z markowymi materacami firmy M&K Foam Koło.
Salon zajmuje się też sprzedażą mebli z litego drewna sosnowego, lakierowanego i bejcowanego a także przygotowywanego na styl retro.
Zapraszam do obejrzenia oferowanych materacy:
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3300362
ekososenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-17, 08:57   #68
ekososenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2
Dot.: wybór materaca

Dzisiaj reklamuje się każdy produkt, jest to przejawem tego że specjalistów od reklamy nam niebrak, chwytne nazwy mieszają w głowie żeby łatwo pozbawić nas pieniędzy.
Polecam solidne materace M&K Foam w przystępnych cenach i fachowy dobór do potrzeb. Zapraszam na http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3300362
ekososenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 08:48   #69
sweetdream
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 16
Dot.: wybór materaca

Widze, ze duzo osob rozwaza wlasnie firme z kola. Dodam, ze ja tez na nich sie zdecydowalam. Kupowalam w Hypnos Studio Snu. Nikt nie zaproponowal mi tak szybkiego terminu realizacji oraz dali mi korzystny rabat. Polecam.

http://www.hypnos.com.pl
sweetdream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 20:49   #70
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Jaki materac?

Witam od września będę wynajmować mieszkanie i chciałabym na czymś spać. W pokoju jest łóżko ale za małe na moje potrzeby, więc pozbywam się go i chcę kupić materac. Tutaj mam ogromną prośbę o rady - jak materac kupić? Rozmiar co najmniej 120x200. Na Allegro jest mnóstwo materaców ale są albo zbyt drogie, albo za cienkie. Boję się, że na materacu 10cm po prostu będzie mi niewygodnie. Nie biorę pod uwagę łóżka, chcę sam materac, chciałabym wydać możliwie mało. Wpadło mi do głowy żeby kupić dmuchany wielki materac - np ten http://www.allegro.pl/item714761875.html ale nigdy na takim nie spałam i nie wiem jak z komfortem... Czy na takim materacu da się normalnie wysypiać przez rok? Czy nadaje się tylko na kilkudniowe wyjazdy? Czy nie schodzi z nich powietrze za szybko? Pozdrawiam i proszę o rady
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 06:57   #71
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: Jaki materac?

Spanie przez kilka miesięcy na dmuchanym materacu... no raczej niewskazane.

Ja mam taki na sprężynach, który ma stronę letnią i zimową.

Zdaję sobie sprawę, że to większy wydatek niż dmuchany, ale mi szkoda byłoby zdrowia.
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-25, 08:50   #72
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Jaki materac?

Cytat:
Napisane przez Xantia Pokaż wiadomość
Spanie przez kilka miesięcy na dmuchanym materacu... no raczej niewskazane.

Ja mam taki na sprężynach, który ma stronę letnią i zimową.

Zdaję sobie sprawę, że to większy wydatek niż dmuchany, ale mi szkoda byłoby zdrowia.
A ile zapłaciłaś za swój materac? Jaką ma grubość?

Wiem że dmuchany materac to dość dziwne wyjście, ale może niektóre się nadają do długiego użytkowania...
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 08:56   #73
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: Jaki materac?

Wiesz, to nie chodzi o to, że wyjście dziwne, tylko niezdrowe. Nieodpowiednie dla kręgosłupa, mięśni itp.

No ja za swój dałam dość dużo, ale to 200x220 cm . Tu masz w promocji dobry materac http://materace.sklep.pl/product_inf...roducts_id=152 chociaż pewnie zbyt drogi...

http://materace.sklep.pl/product_inf...roducts_id=140 tu masz też dobry i tańszy.

Ja bym naprawdę odradzała materac dmuchany.
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 09:06   #74
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: wybór materaca

Podbijam, bo niebawem chciałabym pozbyć się tego bubla, na którym śpimy (materac z Jysk, najtańszy nie był, przewracam go regularnie, ma pokrowiec, a po 2 latach użytkowania śpi się na nim, jak na "przechodzonej" starej wersalce).

Poczytałam nieco i wyłania mi się taki obraz, jeśli chodzi o przystępne ceny i dobrą jakość:
- M&K Foam Koło
- JMB (z innego forum, ale peany na temat tych materacy)
- Ikea (znajomi bardzo chwalą, ale niedawno wymienili, więc jestem ostrożna)
i kilka innych.

Czy ktoś miał do czynienia z produktami JMB? Bo ceny fajne (za naprawdę wypasiony materac 200x160 cm dałabym około 2 tys. złotych). Materac dla osób o podobnej wadze ciała - 60 kg i 72 kg, mój mąż jest informatykiem i ma często napięty kark, mięśnie pleców - pod tym kątem chcę dobrać materac.

Acha i jakieś fajne, wręcz ortopedyczne poduszki - polećcie coś proszę.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 12:19   #75
Ekspert
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wojkowice
Wiadomości: 43
Dot.: Jaki materac?

Spanie na materacu dmuchanym po pewnym czasie staje sie uciążliwe... One świetnie się nadają na weekend, tydzień, max. 2-3 tyg. Ale nie na dłużej, bo jednak trzeba je dopompowywać, bardziej na nie uważać, bo mogą sie przebić itp. Mówię z własnego doświadczenia
Ekspert jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 09:31   #76
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: wybór materaca

Cytat:
Napisane przez morfeusz1971 Pokaż wiadomość
witam wszystkich Firma JMB jest mało znana choć kiedyś oglądałem ich produkty w Toruniu i na pierwszy rzut oka nie miałem żadnych zastrzeżeń, zdziwiła mnie tylko jedna rzecz a mianowicie że sprzedawczyni polecała mi materac z sprężyn kieszonkowych razem z stelażem regulowanym elektrycznie ( zagłówek i za nóżek ) i mam dylemat czy sprzedawca był coś nie tak czy firma sobie żartuje z ludzi bo jest to bezsens bo na pewno materac się zniszczy. Ja bym polecał Materace Koło np.
(...)
Dziękuję za odpowiedź, ale - z całym szacunkiem - wolałabym jednak odpowiedź kogoś, kto użytkuje jakiś konkretny model materaca (najlepiej około 4-5 lat) lub jest zwykłym sprzedawcą materacy różnych firm (i ma porównanie, a jednocześnie nie zależy mu na wychwalaniu jednej marki).

Z M&K foam Koło na pewno wezmę pod uwagę Estrella Lux i Ibiza, bo na te mnie stać (bo przecież jeszcze dochodzi koszt porządnego stelaża - liczę się z wydatkiem około 600 zł), podkładki zabezpieczającej materac od dołu (ok. 70 zł), 2-3 porządnych prześcieradeł (bo mam jakieś badziewie z Jysk) - czyli 150-180 zł, no samą ramę łóżka też muszę wymienić na coś solidnego. Ogólnie cała ta "zabawa" będzie pewnie kosztowała około 4 tys., więc materac góra do 2 tys. złotych.

Skoro pan już się udziela, to który pokrowiec - ale z ręką na sercu - warto wziąć - tak dla osoby ze średnim budżetem - alergik, czy lepiej Aloe Vera? I co warto dobrać do materaca - jaki stelaż przy typie kieszeniowym, a jaki przy lateksowym, czy podkładka pod jest konieczna, czy warto mieć dwa pokrowce? Proszę o porady praktyczne.

Z innych upatrzonych: Hilding (modele 3010, 3011, 3015, 4007, 4011, 4015), JMB również (szczególnie ich stelaże wpadły mi w oko).
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 14:31   #77
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Jaki materac?

spalam na takim materacu podczas studenckich wojazy po US - i z calego serca...odradzam po miesiacu kupilam na wyprzedazy zwykly, piankowy materac... nie ma co oszczedzac na czyms tak waznym, jak zdrowy sen, czy odpoczynek.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 07:23   #78
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: wybór materaca

Cytat:
Napisane przez morfeusz1971 Pokaż wiadomość
Dobry wieczór
(...)
Serdecznie dziękuję Panu za tak szczegółową odpowiedź.

Mnie marzy się raczej łóżko wykonane z litego drewna (np. takie: http://www.beds.pl/go/_info/?id=305), więc raczej nie będzie miało w stelażu sprężyn. Zamierzam zainwestować w stabilny, solidny mebel, a do tego właśnie w porządny stelaż (a raczej dwa stelarze 80x200). Łóżka kontynentalne jakoś mnie nie pociągają (ale może jak zobaczę na żywo, to zmienię zdanie - musimy z moim TŻ nieco pojeździć, poleżeć, porównać co i jak). Ze strony podanej przez Pana, w oko wpadło mi to "Ferrari": http://www.100x200.pl/index.php?page...com_virtuemart

Chciałabym materac, który będzie trzeba wymieniać po jakichś 8-10 latach (bo wiem, że nic nie jest wieczne) - oczywiście mam na myśli normalne użytkowanie materaca - spanie, leżenie, uprawianie seksu, a nie skakanie jak na trampolinie. Mój Jysk ma jakieś 3 lata, a już śpi się na nim źle, pomimo częstego przewracania (ale był to materac ze średniej, a może wręcz niższej półki jakościowej).

Mam jeszcze pytanie co do poduszek (chodzi mi o te "lepsze" rehabilitacyjne, ergonomiczne): co Pan sądzi o tych z Koła? Chcę w najbliższym czasie kupić coś fajnego mojemu TŻ.

I prosiłabym o ocenę tych materacy "konkurencji", które wymieniłam we wcześniejszym poście
- Hilding (wymieniłam już kilka modeli),
- JMB (np.
- Carat LX Classic http://www.jmbnet.pl/p/pl/251/carat+...-+160x200.html
- Luxor 14 Classic 7 http://www.jmbnet.pl/p/pl/269/luxor+...-+160x200.html

Acha, Estella Lux, czy Ibiza - tak szczerze? Czy warto dać za Ibizę te kilkaset zł więcej, bo robi to sporą różnicę, czy nie aż taką?

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2009-08-28 o 07:29
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 09:16   #79
sweetdream
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 16
Dot.: wybór materaca

Witaj Doris!

z tego co zdażylam sie zorientowac wybierasz miedzy dwoma bardoz popularnymi modelami materacy z koła. Kolega Morfeusz bardzo dobrze pisze na ten temat. Natomiast powinnas zworcic uwage, czy chcesz miec materac, w ktorym bedzie mozna podniesc zaglowek lub nozki, co jest przydatne dla osob ktore lubia czytac w lozku badz gdy czuja ze plasko jest dla nich nie wygodnie(ja np. podnosze sobie zaglowek o kilka centymetrow i nie potrzebuej juz poduszki). Jesli podnoszony to duzo lepiej kupic lateksowy, poniewaz w przypadku sprezynowego, moze zdazyc sie z czasem tak, ze sprezyna sie wygnie.Wazne jest takze zworcenie uwagi na polowosc materaca. Jedni uwazaja ze lepsza jest 7 polowa z racji roznych twardosci sprezyn, tyle ze jesli ktos sie wierci i kreci lub nie jest za wysoki moze ryzykowac spanie na odcinku twardym, kiedy powinien wlasni espac na miekkim, dlatego 1 polowa jest duzo pewniejsza. Osobiscie stalam przed identycznym dylematem i Pan z salonu Hypnos Studio Snu doradzil mi materac Dual (na glownej stronie producenta jest jego opis http://www.mkfoam.pl. Nie jest taki twardy jak Ibiza badz Nancy, i jest uczucie dopasowania sie materaca do kstzaltu ciala, co jest najwazniejsze w czasie spania. Jesli chodzi o cene, to mialam przygotowana specjalna oferte z racji, ze takze bralam komplet i musze przyznac, ze zadne salon nie zaoferowal mi takich warunkow jak tam, a moj budzet oscylowal w granicach 3500-4ooo zl, co wiecej zalezalo mi na czasie, a Pan z Hypnos Studio Snu zrealizowali mi zamowienie w przeciagu 3 dni z transportem gratis. Moze sie wydawac, ze robie reklame temu salonowi, ale mysle ze nalezy sie, poniewaz doradzili mi tam wszystko, zwrocili moja uwage na kilka mankamentow przy roznych materacach i chwytach marketingowych ktorych niektorzy uzywaja by sprzedac niedobry materac, a ostatecznym wyznacznikiem wyboru sklepu byla cena i termin realizacji i u nich to bylo na 1-szym miejscu.

Nawiazujac do tych linkow, ktore podalas to widze, ze sa to wlasnie odpowiedniki materacy Estrella Lux oraz Ibiza, tylko, ze drozsze.

Mam nadzieje, ze udalo mi sie troszke pomoc.

Pozdrawiam
sweetdream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-30, 16:49   #80
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: wybór materaca

Cytat:
Napisane przez morfeusz1971 Pokaż wiadomość
Dzień dobry i na wstępie przepraszam Panią ze nie wywiązałem się z obietnicy że umieszczę wczoraj ocenę wymienionych przez panią materacy Hildinga ale niestety ubiegłej nocy włamano się do mojego auta wybijając 2 szyby i mnie okradziono i w związku z tym miałem troszkę " bieganiny " ale za raz to nadrobimy.
Więc przystępuję do oceny ale na wstępie zastrzegam sobie że to jest tylko moja subiektywna ocena wymienionych przez panią materacy wydana tylko i wyłącznie na podstawie oceny budowy materaca i jego ceny detalicznej bez dokonania testowania materaca ( leżenia na poszczególnych materacach ponieważ nie miała by ona większego sensu nie znając pani wagi ciała chociaż, bo ja ważę tylko ok 62 kg [ musi być indywidualnie dobrany bo może okazać się że materac bardzo tani da pani lepszy komfortowy zdrowy sen nic jakiś za nawet kilkanaście tyś zł cena nic nie gwarantuje !!! ] ).
Hilding 3010 - dużym plusem tego materaca jest 10-letnia gwarancja na sprężyny ( ale powiem tak większość producentów korzysta z tych samych sprężyn [ dostawców] Hilding wyróżnia się tym od innych producentów materacy zastosowaniem taśm metalowych na obrzeżach materaca takie usztywnienie konstrukcji jak by ) a wielkim minusem cena 160x200 1099 zł, jakiś zastrzeżeń technicznych nie mam ale uważam że lepiej kupić z Koła Estrelle Lux za 1244 zł ( cena sugerowana przez producenta ale można kupić taniej i nie tylko u mnie ) ponieważ Estrella Lux w odróżnieniu od w/w materaca sprężyny ma obłożone obustronnie 3 cm warstwą lateksu a jest to wielka różnica a w cenie minimalna więc go nie polecam.
Hilding 3011 jest to typowa Estrella Lux więc nie będę się rozpisywał na jego temat powiem tylko tyle że jest to na prawdę dobry materac i tylko 20 zł droższy od produktu Koło a wiec proponuję tylko sprawdzić kto da większy rabat
Hilding 3015 - ten materac to już wyższa półeczka bo ma i lateks i piankę termoelastyczna zwaną często pianka Visco ale jak dla mnie szkoda że nie zdecydowano się dać obustronnie lateks i do tego chociaż z jednej strony piankę Visco ( zawodu jestem tapicerem i za razem technikiem meblarstwa i pianki poliuretanowe mnie odstraszają zbyt szybko się odkształcają [ utleniają ] ) raczej bym nie polecał tego materaca jak już bym polecił Mystazję z Koła ale to juz jest o wiele droższy ( 2700 zł - jakiś rabat ) produkt ale ma sugerowana prze zemnie budowę ale ta cena no ale można się potargować
Hilding 4007 - ogólnie odradzam tego typu materac i to nawet wiedząc że Koło ma troszkę tańszy materac tej klasy mówię po prostu stanowcze NIE !!!
Hilding 4011 bez dyskusyjne jest tańszy materac od Medivisa z Koła o około 130 zł i do tego ma o centymetr grubszą warstwę pianki termoelastycznej są to niezłe materace lecz mało popularne osobiście sprzedałem ich przez 2 lata zaledwie kilka sztuk i ogólnie polecałbym jakiś materac lateksowy tym bardziej że cena jest wysoka porównywalna z dobrej klasy lateksem
Hilding 4015 - ten materac ma taki mankament jak ja on jest chudy i ja również hi hi dużym mankamentem jest jego cena 1412 zł osobiście wybrałbym Puerto Rico H2 Alergik ( 1239 zł różnica tylko pokrowca ) lub Antiqua H2 Alergik ( 1322 zł ale już mamy 2 cm lateksu więcej różnica pokrowca ) polecam coś co ma z ok 14 cm lateksu.
Co do poduszki jeśli ma być dla faceta to tylko polecam poduszkę lateksową Talalay osobiści ja używam i jestem zadowolony choć może jestem mało wybredny hi hi a tak poważnie to nie umie wytłumaczyć jednego zjawiska ale 99 % facetów kupuje właśnie ta poduszkę i jest bardzo zadowolona a wyrywni którzy kupili poduszkę Formosa nie są szczęśliwi a kobiety znów chwalą poduszkę Formosa i nie wiem dlaczego bo ja jej nie cierpię. Tempura nie polecam bo są to kosmiczne ceny a nie technologia jak się chwalą !
Pani "Ferarii" to kolos ok 263 cm na 193 cm ( przy materacu 160 cm szerokości ) więc sypialnia musi być na prawdę duża transport łóżka do sypialni jest bardzo ciekawy zwłaszcza po schodach już walczyłem z takim cudeńkiem w Chojnicach u klientki ) ale na pewno można jego budowę ciekawie wykorzystać. Jeśli jest pani z Bydgoszczy lub okolicy to zapraszam do mojego sklepu tam może pani zobaczyć i wypróbować z mężem ( aktu ślubu przed położeniem się nie sprawdzam jeśli mąż nie znajdzie czasu żeby przyjść z panią to chętnie go zastąpię hi hi ) Boxa 05 z elektrycznie regulowanymi stelażami.
Carat LX Classic firmy JMB -jest to typowy materac kieszonkowy z 3 cm warstwą lateksu odpowiednik Estrelli Lux który niestety jest znacznie droższy w ofercie internetowej producenta 1539 zł ( Estrella Lux kosztuje 1244 zł w podstawowym pokrowcu Alergik czy też w letnio-zimowym ) ale ogólnie jest to dobry materac bardzo polecam tylko ta cena.
Luxor 14 Classic 7 - jest to materac lateksowy które to ogólnie zawsze bardzo polecam i z tego co udało mi się ustalić u jednego z sprzedawców jest on wykonany na bazie naturalnego lateksu ok. 25 % ( producent na swojej stronie internetowej mówi tylko że zawiera on lateks naturalny ale nie podaje ile procent, nie spodziewam się tu cudów ponieważ istnieją w Europie 2 fabryki lateksu a więc oczywistym jest ze każda fabryka materacy korzysta z ich produktów, i lateks na bazie naturalnego lateksu zawiera ok 30 % i to by się mniej więcej zgadzało tylko jedna rzecz mnie niepokoji a mianowicie tego typu materac w Kole ( Materace Koło kosztuje ok 370o zł w najtańszej wersji więc daje to dużo do myślenia po ok 2000 zł różnicy to nie to gwiazdka też jest tylko raz w roku i nie chce mi się wierzyć że ktoś chce klientowi zrobić prezent ( następna gwiazdkę ) ale jeśli było by to prawdą to bardzo polecam ten materac !!! Co się tyczy stelaża to do materaca 160x200 polecałbym jeden stelaż a nie dwa ponieważ przy zastosowaniu 2 stelaży przez środek łóżka biegną nam 2 sztywne deski ( krawędzie stelaża ) dlatego polecam stelaż Duoflex NV ( nieregulowany ) lub KF ( regulowany ) sensowne jest zastosowanie 2 stelaży tylko w tedy gdy mamy np dwa materace lateksowe gdzie możemy wykorzystać opcję regulacji np zagłówka.
Wracając do materaca lateksowego firmy JMB i opinii przedstawionej przez forumowiczkę ( sweetdream ) powiem że bardzo się myli że jest to odpowiedniki materaca Ibiza i to już nawet na pierwszy rzut oka no i jeśli zaufać producentowi jego to różni się też tym że Ibiza jest wykonana z sztucznego lateksu i to w całości a tylko i wyłącznie materac Sueno Vital i Sueno Luxus jest wykonany na bazie naturalnego lateksu ( ok 30 % ). Wiec bije Ibizę na głowę jeśli jest prawdą że ma ok 25 % naturalnego lateksu a chyba nikt mi teraz nie zarzuci że jestem stroniczy bo w końcu uznałem wyższość konkurencji. Ogólnie bardzo polecam materace lateksowe mają jednak duży że się nie odkształcają zbiegiem czasu i są bardzo dobre dla alergików.
Jeśli bym mógłbym w czymkolwiek pomóc to proszę o dalsze pytania mogą być na mail sklep@salonsnu.com.pl lub GG 9959707 lub na niniejszym forum ewentualnie telefonicznie 052 5826444 lub tel. kom. 0 784451947.
Przepraszam przeoczyłem jeszcze jedno pytanie odnośnie czy warto dołożyć parę stówek i wybrać Ibizę zamiast Estrelli lux moim zdaniem warto dołożyć walory użytkowe Ibizy oczywiście wersii H2 bo ona jest najbardziej zbliżona do Estrelli Lux ( H3 jest twarda dla ludzi powyżej 80 kg ) przemawiają na jej korzyść no i przede wszystkim ma jeden najważniejszy atut nie ulega deformacji wraz z upływem czasu a jest to w końcu najważniejsze nieprawdaż. Jeśli już tak mam oceniać to porównajmy rzetelnie te dwa materace to znaczy porównujmy oby dwa materace w jednakowych pokrowcach np. Aloe Vera ( ponieważ alergik jest dużo tańszy ale jest zwykła frotką ) Estrella Lux kosztuje w takim wydaniu 1581 zł a Ibiza H2 1684 zł więc tak naprawdę jest to tylko 103 zł więc warto kupić Ibizę ( ale pokrowca Aloe Vera nie polecam ponieważ podczas prania aloes się wypłukuje i po ok 5 praniach mamy tylko wspomnienia po aloesie ). Życzę miłego weekendu ale jak by co jestem do dyspozycji o każdej porze dnia i nocy tak jak jest napisane na mojej stronce i chętny do pomocy.
Witam, po raz chyba 5. próbuję odpowiedzieć na Pana post (Wizaż "muli" przez nadmiar reklam, aż miło...), ale chyba w końcu się uda. Serdecznie dziękuję za tyle informacji i za profesjonalną poradę - miło mi się to czytało i na pewno będzie to moim przewodnikiem, gdy już będę kupowała materac (ale to na razie sprawa pół roku do roku, bo najpierw wydatki typu drzwi, kuchnia, podłogi). Cenię sobie profesjonalizm i tutaj się z nim spotkałam. Niestety nie mieszkam na tyle blisko, aby skorzystać z Pana usług, ale bardzo, bardzo dziękuję .

PS. przykro mi z powodu auta.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 21:27   #81
anetkas
Raczkowanie
 
Avatar anetkas
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 409
GG do anetkas
Dot.: wybór materaca

Jak dobrze, że trafiłam na ten wątek
Od tygodnia próbuję zdecydowac się na materac z Koła - albo Estrella Lux 7 polowa albo 1000-7P Aloe Vera czyli promocyjna wersja Venus Multi Pocket 7 polowa. I o ile jest całkiem sporo opinii na tema Estrelii, pozytywnych oczywiście, a tyle o Venus w zasadzie nic a nic. A te meterace na dzień dzisiejszy są w tej samej cenie. Tylko Venus wydaje mi się za bardzo sprężysta ? Ale to pewnie zaleta a nie wada. Nie wiem jak to określić, leżałam na niej przez chwilę w salonie. Pani z salonu oczywiście poleca Venus. Ja się waham .....
anetkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 10:22   #82
domello
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3
Smile Materac Hevea

Czy ktośz Was słyszał albo posiada materace lateksowe Hevea?
Trafiłam na nie na allegro - cena jest bardzo przystępna (1200 PLN za materac H# o wymiarach 160x200).
Czy ktoś ma jakąś opinię na ich temat?
domello jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 07:23   #83
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: wybór materaca

Cytat:
Napisane przez morfeusz1971 Pokaż wiadomość
Dzień dobry ! Bardzo się cieszę że mogłem pomóc i miło mi że ktoś docenił moje wypociny hi hi. Współczuje że jest pani na etapie prac wykończeniowych ponieważ jak sam nazwa mówi jest to etap prac który wykańcza i to najbardziej finansowo hi hi. To że Pani mieszka daleko ode mnie to jest jeszcze nie przeszkoda bo już wielokrotnie trenowałem taki numer że ładowałem na samochód z 4-5 materacy ( które uważałem za optymalny wybór po zrobieniu wywiadu z klientem ) które uważałem za najlepsze dla klienta i jechałem do niego a on po wypróbowaniu wszystkich wybierał na miejscu który mu najlepiej odpowiada więc jest szansa że pani też może skorzystać z moich usług. Jeżdżę praktycznie prawie po całej Polsce i to nawet do Suwałk. Dostawy towaru są u mnie realizowane dość często nawet w kilka godzin np. materace Warszawa w 4 h do 2 dni , materace Poznań nawet w 2 h do Suwałk jarz tak szybko nie jeżdżę bo podziwiam uroki Warmii i Mazur hi hi. Jak bym mógł jeszcze w czymś pomóc to proszę pytać.
Morfeuszu, powiedziałam mężowi o tym, że w razie czego nie jest dla Ciebie problemem odwiedzenie Śląska i zrobienie nam prezentacji materacy - bardzo mu się spodobał pomysł i Twoje podejście do klienta. Mam nadzieję, że za kilka miesięcy, jak już będzie to tak daleko, nadal będziesz się tym zajmował. Jako coś to będę pisała na PW. Czy takie Twoje odwiedziny coś kosztują? Czy wcześniej można Ci dać znać, że interesuje nas przedział cenowy od - do i takie właśnie materace przywozisz do prezentacji?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 19:50   #84
violet77
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 31
Dot.: wybór materaca

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Podbijam, bo niebawem chciałabym pozbyć się tego bubla, na którym śpimy (materac z Jysk, najtańszy nie był, przewracam go regularnie, ma pokrowiec, a po 2 latach użytkowania śpi się na nim, jak na "przechodzonej" starej wersalce).

Poczytałam nieco i wyłania mi się taki obraz, jeśli chodzi o przystępne ceny i dobrą jakość:
- M&K Foam Koło
- JMB (z innego forum, ale peany na temat tych materacy)
- Ikea (znajomi bardzo chwalą, ale niedawno wymienili, więc jestem ostrożna)
i kilka innych.

Czy ktoś miał do czynienia z produktami JMB? Bo ceny fajne (za naprawdę wypasiony materac 200x160 cm dałabym około 2 tys. złotych). Materac dla osób o podobnej wadze ciała - 60 kg i 72 kg, mój mąż jest informatykiem i ma często napięty kark, mięśnie pleców - pod tym kątem chcę dobrać materac.

Acha i jakieś fajne, wręcz ortopedyczne poduszki - polećcie coś proszę.
Znam ten ból. W naszym materacu, były wręcz wgłębienia, więc się w nie regularnie w trakcie nocy wpadało, był niesamowicie zdeformowany i odkształcony. Porażka, a kosztował też sporo. Wymieniliśmy niedawno. Jeśli też wymieniasz, to zerknij na sklep.materace.pl, bo wybór tam spory i na pewno nie trafisz na dziadostwo, szczerze mówiąc. Poduszki też chyba są.
violet77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-12, 10:33   #85
violet77
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 31
Dot.: Jaki materac?

Dziewczyny, dbajmy o swoje kręgosłupy, bo na starość, to się do niczego nie będziemy nadawać Ja kiedyś też kompletnie nie zwracałam uwagi na to, na czym się, spałam na rozkładanej sofie, a potem się mój kręgosłup odezwał. Musiałam kupić nowe łóżko, nowy materac i tak trafiłam włąśnie na materace.sklep.pl i kupiłam sobie materac kokosowy. Powiem Wam, że śpi się na nim super. Mam zamiar jeszcze wymienić poduszki na jakieś profilowane, bo podobno też są zdrowe i wygodniejsze.
violet77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-12, 10:42   #86
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Jaki materac?

ja od kilku miesiecy spie na materacu piankowym - o roznych stopniach twardosci - i skonczyly sie moje problemy z bolacym i strzelajacym karkiem wstaje wypoczeta - a kiedy sie klade - natychmiast zasypiam - lapie sie na tym, ze cala noc potrafie przespac w jednej pozycji - co dawniej bylo niemozliwe


koszt materaca 180x200 stopien twardosci H2- 1600zl
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 23:15   #87
Srebrzynka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15
Dot.: Jaki materac?

Posiadam taki materac i z doświadczenia wiem, że nadaje się na kilka nocy. Po dłuższym użytkowaniu bolą plecy oraz oczywiście ubywa powietrza. W łóżku statystycznie spędzamy 1/3 część naszego życia, więc może warto jednak zainwestować w porządny materac?
Srebrzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 08:25   #88
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Jaki materac?

Dzięki wszystkim za rady od miesiąca śpię na dokładnie takim materacu http://allegro.pl/item778953039_mate..._promocja.html

Komfort świetny! Wygodnie, ciepło, nic nie boli materac nadaje się do wszystkiego.
Cieszę się że nie kupiłam tego dmuchanego
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 14:28   #89
syska87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 62
Dot.: wybór materaca

Szukam i szukam w Internecie wątków na temat materaców i nigdzie nie znalazłam bardziej wyczerpujących wypowiedzi Mam korzystając z okazji pytanie. Otóż mam dość codziennego budzenia się z bólem karku i całego ciała. Mam strasznie miękki materac, który jest dla mnie kompletnie nieodpowiedni. Dlatego chciałabym kupić jakiś twardy, ale uginający się pod powierzchnią ciała. Mam często problemy z karkiem, dlatego miękkie materace odpadają. Zastanawiam się nad lateksowym, konkretnie takim modelem . Czy on spełni moje oczekiwania, czy raczej powinnam zerknąć na oferowane tam materace kokosowe, bonellowe, termoelastyczne...?Wydaje mi się, że jednak lateksowy byłby najlepszy ale przyznaję szczerze, że nigdy nie kupowałam dotąd materaca więc kompletnie się na tym nie znam...
syska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 19:43   #90
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: wybór materaca

Cytat:
Napisane przez morfeusz1971 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich i ciebie szczególnie Doris. Przepraszam że tak długo nie odpisywałem ale mam sporo zajęcia ( klientów, fajnie że są ). Jakoś trzeba klientów przekonać do siebie więc ja stosuje różne metody przyciągania ale raczej tylko marketingowe bo magnes nie działał hi hi. O klienta trzeba walczyć z konkurencją dlatego staram się ja mogę jak najbardziej wychodzić na wprost oczekiwaniom klienta a i sam proponuje różne ciekawe rozwiązania między innymi wycieczki z materacami do klienta oczywiście są one bezpłatne ( przy takiej odległości są one przy okazji transportu materaca do innego klienta ). Na wycieczkę ( na testy ) zabieram materace które klient chciałby zobaczyć i wypróbować plus takie materace które ja uważam za odpowiednie dla klienta po przeprowadzeniu wywiadu z klientem ( np. ustaleniu wagi oczekiwań co do twardości ale zgodnych w miarę z wagą żeby nie było że jakieś 150 kg ( waga jednej osoby ) do bardzo miękkiego materaca ). Oczywiście zabieram takie materace na prezentację które mieszczą się w przedziale cenowym wyznaczonym przez klienta albo są w miarę zbliżone cenowo. Na pewno wezmę jakieś materace lateksowe i materace kieszonkowe z których na miejscu będzie Pani mogła sobie coś wybrać do sypialni. Dla ułatwienia kontaktu podam namiary na mnie sklep@salonsnu.com.pl nr tel ( 0 52 ) 58 26 444 lub komórka 0 784 451 947 GG 9959707 nazywam się Tomasz Rozmiarek. Życzę miłego dnia i czekam na wiadomość najlepiej troszkę wcześniej ( z min 2 tygodnie bo nie zawszę tam jeżdżę ). Dziękuje za pamięć o mnie i docenienie moich wypocin hi hi jestem za to bardzo wdzięczny Proszę w nagrodę.
To podejrzewam, że w ciągu przyszłego roku się zobaczymy . Nie wiem tylko, czy za pół roku, czy za np. 9 m-cy - zobaczymy kiedy będzie kasa. Najpierw musimy nieco wytapetować, wyremontować te nasze "cztery kąty". Ale będę na 100% będziemy o Panu pamiętać, bo bardzo mi się podoba Pana podejście do sprawy .
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-14 15:32:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:18.