Dzielnice Warszawy - których unikać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-23, 16:48   #1
star15
Zakorzenienie
 
Avatar star15
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 483

Dzielnice Warszawy - których unikać?


Witam
Mój problem polega na tym, że wraz z Tżtem rozglądamy się powoli za mieszkaniem do wynajęcia w Warszawie; on tam już studiuje (zaocznie), ja mam nadzieję się dostać, chcemy razem zamieszkać. Czytałam przeróżne opinie na temat tego, które dzielnice Warszawy są przyjazne, a które lepiej omijać z daleka, bo niebezpiecznie. ;-) Od dawna słychać o Pradze, zwłaszcza północnej same niepochlebne opinie - czy słusznie? Może coś się tam już zmieniło? Odradzacie mieszkanie na Pradze, czy może nie zgadzacie się z negatywną opinią na jej temat? Które dzielnice do zamieszkania polecacie, a które odradzacie?
Bardzo proszę o rady
__________________
"Różne momenty wiszą w przestrzeni jak prześcieradła, jak ekrany, na których wyświetla się jakiś moment; świat składa się z takich nieruchomych momentów, wielkich metazdjęć, a my przeskakujemy z jednego na drugi."


Studentka

Edytowane przez star15
Czas edycji: 2010-06-23 o 17:40
star15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 16:58   #2
Anatomia
Rozeznanie
 
Avatar Anatomia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 852
Dot.: Dzielnice Warszawy - których unikać?

Praga płn, Gocław, Targówek, osiedle Wrzeciono na Bielanach.

To miejsca teoretycznie najmniej bezpieczne. Ale wiadomo, ze to tylko statystyka. Możesz mieszkać w teoretycznie najbezpieczniejszej dzielnicy i zostać napadnięta.
No ale jesli masz wybór to lepiej tych dzielnic unikaj

A polecić bym mogła z pewnością Mokotów, Żoliborz (poza tym Wrzecionem), może Ursynów. Ewentualnie gdzieś w okolicach Centrum, bo świetna komunikacja.
__________________
House: "They didn't break me. I am broken."


Edytowane przez Anatomia
Czas edycji: 2010-06-23 o 17:01
Anatomia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 17:00   #3
IsabellexD
Raczkowanie
 
Avatar IsabellexD
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 410
Dot.: Dzielnice Warszawy - których unikać?

Ja mieszkam na Targówku i nie widzę za wiele żuli tam nie ma. Pragi Płn raczej nie polecam
__________________
http://www.never-loook-back.blogspot.com
Fit and healthy lifestyle
IsabellexD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 17:00   #4
Undercia
Imperatorowa Undi I
 
Avatar Undercia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zarośla xD
Wiadomości: 7 245
Dot.: Dzielnice Warszawy - których unikać?

Może nie tyle dzielnic, co niektórych ulic lepiej unikać. Praga na pewno jest najbardziej niebezpieczną dzielnicą, ale aż tak źle nie jest - na głównych ulicach jest bezpiecznie, po prostu lepiej nie wchodzić w pewne ulice typu np. Brzeska
__________________
"In life, unlike chess, the game continues after checkmate"- I.Asimov


"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on" - R.Frost
Undercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 17:07   #5
Anatomia
Rozeznanie
 
Avatar Anatomia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 852
Dot.: Dzielnice Warszawy - których unikać?

Mówi się że Praga to "trójkąt bermudzki" Warszawy. Zwłaszcza niektóre ulice.
__________________
House: "They didn't break me. I am broken."

Anatomia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 17:13   #6
ladybitch
Raczkowanie
 
Avatar ladybitch
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: fashiontown
Wiadomości: 166
Dot.: Dzielnice Warszawy - których unikać?

To ja może o tym gdzie warto moim zdaniem zamieszkać Otóż wybierz lokalizacje najbliżej uczelni, bo komunikacja w stolicy potrafi dać się we znaki. Jeżeli oboje macie uczelnie w centrum to możecie zamieszkać na mokotowie, bądź woli, ew.pradze południe w pobliżu fabryki wedla- wspaniała okolica(jest park)i szybki dojazd do centrum(15minut). Oczywiście możesz też poszukać gdzieś dalej, ale oby było blisko metra. Moim zdaniem każda dzielnica w Warszawie ma swój urok, ale ja najbardziej uwielbiam śródmieście i mokotów.
Polecam szukać w okresie sierpnia - są fajne ceny
Mam nadzieję, że jakoś pomogłam.
__________________
changes, changes, changes ....

ladybitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 17:37   #7
star15
Zakorzenienie
 
Avatar star15
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 483
Dot.: Dzielnice Warszawy - których unikać?

Dziękuję za odpowiedzi.
Wiadomo jednak, że im bliżej centrum, tym wyższe ceny wynajmu, niestety.
A jak z bezpieczeństwem na ulicy Radzymińskiej? bo tam mam potencjalną, być może, ofertę zamieszkania, b.atrakcyjną.
I zawsze myślałam, że jeśli szukać, to jak najszybciej, bo w sierpniu-wrześniu są wyższe ceny, myliłam się? Biorąc to na logikę, uznałam, że wtedy jeszcze sporo osób szuka mieszkania na rok akademicki, więc właściciele wiedzą, że mieszkanie 'pójdzie' nawet drożej. Ale może nie miałam racji, oświećcie mnie
__________________
"Różne momenty wiszą w przestrzeni jak prześcieradła, jak ekrany, na których wyświetla się jakiś moment; świat składa się z takich nieruchomych momentów, wielkich metazdjęć, a my przeskakujemy z jednego na drugi."


Studentka

Edytowane przez star15
Czas edycji: 2010-06-23 o 17:38
star15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-23, 18:07   #8
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Dzielnice Warszawy - których unikać?

Ech, zawsze mnie trochę bawi kiedy ktoś, kto w życiu na Pradze nie mieszkał - opowiada jak tam niebezpiecznie
Na Pradze jest różnie, tzn są okolice bezpieczne, są okolice niezbyt bezpieczne.
"Trójkąt bedmudzki" to właśnie raczej o trzech ulicach mówi (Stalowa, Brzeska i jeszcze jakaś tam), tam jest nie za ciekawie bo to głównie stare kamienice, zniszczone bramy, zaułki, stare podwórka.
Ale taka Targowa czy Ząbkowska to już jednak co innego, szczególnie Ząbkowska została jakiś czas temu odnowiona, otworzyło się trochę lokali, jakieś kawiarnie, buby, kluby.
Chociaż jeśli nie jesteście z Warszawy to jednak odradzam Pragę delikatnie, bo możecie się tak źle czuć - ta dzielnica ma trochę specyficzny "klimat", ja się tam urodziłam i wychowałam więc mi pasuje, ale innym nie musi

Praga południe jest moim zdaniem zbliżona do północnej na tych "lepszych" ulicach.
Gocław to dla mnie takie trochę blokowiska, niezbyt tam ciekawie. Bielany podobnie.
Ursynów jest dziwny, bo z jednej strony składa się głównie z wysokich bloków, takich "mrówkowców" , niezbyt pięknych. Ale za to mają tak trochę zieleni, jest gdzie wyjść na spacer jak się mieszka blisko tych terenów.

Targówek jak dla mnie jest już zupełnie normalny pod kątem "żulerni", mieszkam na pograniczu Targówka i Białołęki i mieszkają tu głównie młode małżeństwa z małymi dziećmi. Towarzystwo raczej "porządne"

W kwestii mieszkania, to poszukiwania powinniście uzależnić od tego ile chcecie płacić, bo ta niesławna Praga jest zwykle tańsza, w centrum będzie bardzo drogo, Mokotów, Wilanów też raczej drogie.
Z moich obserwacji wynika, że cenowo i jakościowo (najnowsze bloki, ładne osiedla) wypada w tej chwili Białołęka, ale jest minus - dość daleko do centrum. Obecnie wyjazd stąd jest utrudniony bo trwa przebudowa Trasy Toruńskiej (da się przeżyć, ale korki się robią).
Są też plusy, bo blisko natury (sporo terenów zielonych, pól, łąk, lasków), bezpiecznie i infrastruktura jest coraz lepsza I "przyjaźnie" też raczej jest.

---------- Dopisano o 19:07 ---------- Poprzedni post napisano o 19:04 ----------

Cytat:
Napisane przez star15 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi.
Wiadomo jednak, że im bliżej centrum, tym wyższe ceny wynajmu, niestety.
A jak z bezpieczeństwem na ulicy Radzymińskiej? bo tam mam potencjalną, być może, ofertę zamieszkania, b.atrakcyjną.
A który to kawałek Radzymińskiej? Bo jest taki fragment "starej" Radzymińskiej, mieszkałam tam parę lat, ale to dość blisko tej nieciekawej części Pragi. I jest też "nowa" Radzymińska. Tam są trochę nowsze (ale raczej nie nowe) bloki.
Ogólnie Radzymińska jest średnio przyjemna, nie jest może najgorsza, fragmentami jest całkiem nieźle (ale to raczej w tych fragmentach dalszych od Pragi, a tym samym dalszych od centrum),ale ogólnie gdybym miała wybierać, to na radzymińską bym się bardzo nie rwała. Może względy finansowe by mnie przekonały

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2010-06-23 o 18:10
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 18:15   #9
Madam Coco
Rozeznanie
 
Avatar Madam Coco
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 717
Dot.: Dzielnice Warszawy - których unikać?

Unikaj:

- Pragi (którejkolwiek), Targówka, co do Gocławia to zależy, która część
- Białołęki (nieciekawa dzielnica i dość pusta)
- Bielany
- Wola

Fajne są: Mokotów, Żoliborz, Śródmieście (ale mieszkania w tych 3ech dzielnicach piekielnie drogie), Wilanów, Wawer i Wesoła (bardzo spokojne dzielnice, dużo zieleni).
__________________
Finezja życia.
Madam Coco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 18:16   #10
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Dzielnice Warszawy - których unikać?

Cytat:
Napisane przez Anatomia Pokaż wiadomość
Praga płn, Gocław, Targówek, osiedle Wrzeciono na Bielanach.

To miejsca teoretycznie najmniej bezpieczne. Ale wiadomo, ze to tylko statystyka. Możesz mieszkać w teoretycznie najbezpieczniejszej dzielnicy i zostać napadnięta.
No ale jesli masz wybór to lepiej tych dzielnic unikaj

A polecić bym mogła z pewnością Mokotów, Żoliborz (poza tym Wrzecionem), może Ursynów. Ewentualnie gdzieś w okolicach Centrum, bo świetna komunikacja.
statystycznie to Mokotów ma obecnie większą przestępczość niż Praga
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 18:19   #11
star15
Zakorzenienie
 
Avatar star15
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 483
Dot.: Dzielnice Warszawy - których unikać?

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Ech, zawsze mnie trochę bawi kiedy ktoś, kto w życiu na Pradze nie mieszkał - opowiada jak tam niebezpiecznie
Na Pradze jest różnie, tzn są okolice bezpieczne, są okolice niezbyt bezpieczne.
"Trójkąt bedmudzki" to właśnie raczej o trzech ulicach mówi (Stalowa, Brzeska i jeszcze jakaś tam), tam jest nie za ciekawie bo to głównie stare kamienice, zniszczone bramy, zaułki, stare podwórka.
Ale taka Targowa czy Ząbkowska to już jednak co innego, szczególnie Ząbkowska została jakiś czas temu odnowiona, otworzyło się trochę lokali, jakieś kawiarnie, buby, kluby.
Chociaż jeśli nie jesteście z Warszawy to jednak odradzam Pragę delikatnie, bo możecie się tak źle czuć - ta dzielnica ma trochę specyficzny "klimat", ja się tam urodziłam i wychowałam więc mi pasuje, ale innym nie musi

Praga południe jest moim zdaniem zbliżona do północnej na tych "lepszych" ulicach.
Gocław to dla mnie takie trochę blokowiska, niezbyt tam ciekawie. Bielany podobnie.
Ursynów jest dziwny, bo z jednej strony składa się głównie z wysokich bloków, takich "mrówkowców" , niezbyt pięknych. Ale za to mają tak trochę zieleni, jest gdzie wyjść na spacer jak się mieszka blisko tych terenów.

Targówek jak dla mnie jest już zupełnie normalny pod kątem "żulerni", mieszkam na pograniczu Targówka i Białołęki i mieszkają tu głównie młode małżeństwa z małymi dziećmi. Towarzystwo raczej "porządne"

W kwestii mieszkania, to poszukiwania powinniście uzależnić od tego ile chcecie płacić, bo ta niesławna Praga jest zwykle tańsza, w centrum będzie bardzo drogo, Mokotów, Wilanów też raczej drogie.
Z moich obserwacji wynika, że cenowo i jakościowo (najnowsze bloki, ładne osiedla) wypada w tej chwili Białołęka, ale jest minus - dość daleko do centrum. Obecnie wyjazd stąd jest utrudniony bo trwa przebudowa Trasy Toruńskiej (da się przeżyć, ale korki się robią).
Są też plusy, bo blisko natury (sporo terenów zielonych, pól, łąk, lasków), bezpiecznie i infrastruktura jest coraz lepsza I "przyjaźnie" też raczej jest.


A który to kawałek Radzymińskiej? Bo jest taki fragment "starej" Radzymińskiej, mieszkałam tam parę lat, ale to dość blisko tej nieciekawej części Pragi. I jest też "nowa" Radzymińska. Tam są trochę nowsze (ale raczej nie nowe) bloki.
Ogólnie Radzymińska jest średnio przyjemna, nie jest może najgorsza, fragmentami jest całkiem nieźle (ale to raczej w tych fragmentach dalszych od Pragi, a tym samym dalszych od centrum),ale ogólnie gdybym miała wybierać, to na radzymińską bym się bardzo nie rwała. Może względy finansowe by mnie przekonały
Świetnie, że się odezwałaś, bo po cichu chciałam poznać opinię kogoś, kto na Pradze mieszka/mieszkał. Właśnie ze względu na to, by poznać obie strony medalu, bo dotąd spotykałam się głównie z negatywnymi opiniami nt.Pragi.
Szukamy kawalerki, jesteśmy w stanie zgodzić się nawet na 20m2 , byleby było w miarę przyzwoicie. Właśnie ze względu na cenę Mokotów, Śródmieście, Wola raczej odpadają, trudno tam znaleźć coś poniżej 1500zł+rachunki, z tego co patrzyłam w ogłoszeniach.
Dziękuję za rady, pomogłaś mi.

Niestety nie wiem, który kawałek Radzymińskiej, bo to byłoby mieszkanie załatwiane 'po znajomości' i nie mam konkretnych danych.

---------- Dopisano o 19:19 ---------- Poprzedni post napisano o 19:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Madam Coco Pokaż wiadomość
Unikaj:

- Pragi (którejkolwiek), Targówka, co do Gocławia to zależy, która część
- Białołęki (nieciekawa dzielnica i dość pusta)
- Bielany
- Wola

Fajne są: Mokotów, Żoliborz, Śródmieście (ale mieszkania w tych 3ech dzielnicach piekielnie drogie), Wilanów, Wawer i Wesoła (bardzo spokojne dzielnice, dużo zieleni).
Wawer jest daleko od centrum, to samo Wesoła, ale dziękuję.


A co na temat Bemowa?
__________________
"Różne momenty wiszą w przestrzeni jak prześcieradła, jak ekrany, na których wyświetla się jakiś moment; świat składa się z takich nieruchomych momentów, wielkich metazdjęć, a my przeskakujemy z jednego na drugi."


Studentka

Edytowane przez star15
Czas edycji: 2010-06-23 o 18:20
star15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-23, 18:24   #12
Anatomia
Rozeznanie
 
Avatar Anatomia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 852
Dot.: Dzielnice Warszawy - których unikać?

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
statystycznie to Mokotów ma obecnie większą przestępczość niż Praga
Naprawdę??
Aż nie chce mi się wierzyć. Ale może to tylko takie moje wrażenie. Ostatnio przeszłam się w okolicach placu Hallera, bo coś tam miałam do załatwienia, a wokół było tyle pijaczków, podejrzanie wyglądających dresów i innych osobników tego typu, ze zwiewałam stamtąd szybciutko.
Jakoś atmosfera na Mokotowie (przynajmniej w tej części gdzie mieszkam) jest zupełnie inna. Ale może to tylko moje subiektywne odczucie. Nie znam statystyk

Cytat:
Napisane przez star15 Pokaż wiadomość

Wawer jest daleko od centrum, to samo Wesoła, ale dziękuję.


A co na temat Bemowa?
Chyba Bemowo nie jest złe. I raczej niedrogie.
__________________
House: "They didn't break me. I am broken."

Anatomia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 18:26   #13
Madam Coco
Rozeznanie
 
Avatar Madam Coco
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 717
Dot.: Dzielnice Warszawy - których unikać?

Wawer i Wesoła nie są tak daleko, autobusem to jakieś 40-50 minut do ścisłego centrum, a pociągiem 20-25 minut No ale niby najdalej są położone od centrum. A co do cen mieszkań, to na Żoliborzu można znaleźć świetne okazje, tylko trzeba się rozglądać i na bieżąco śledzić - wiem z doświadczenia mojego brata, który wynajmował na Żoliborzu przez jakieś pół roku mieszkanie i po bardzo okazyjnej cenie.
__________________
Finezja życia.
Madam Coco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 18:28   #14
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Dzielnice Warszawy - których unikać?

Co do tej Radzymińskiej, to nie bierzcie w ciemno - dowiedzcie się chociaż gdzie to dokładnie jest, co to za blok, bo to długa ulica i dość "różnorodna" Część jest blisko Pragi, część bardziej na przedmieściach, gdzie jest dużo domów jednorodzinnych, rzadsza zabudowa i spokojniejsza okolica.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 18:30   #15
star15
Zakorzenienie
 
Avatar star15
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 483
Dot.: Dzielnice Warszawy - których unikać?

Madam Coco, a mogę zapytacć, jak bardzo okazyjna cena to była?

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Co do tej Radzymińskiej, to nie bierzcie w ciemno - dowiedzcie się chociaż gdzie to dokładnie jest, co to za blok, bo to długa ulica i dość "różnorodna" Część jest blisko Pragi, część bardziej na przedmieściach, gdzie jest dużo domów jednorodzinnych, rzadsza zabudowa i spokojniejsza okolica.
Oczywiście, że nie będziemy brać w ciemno, jeśli dostaniemy pozytywną odpowiedź, obejrzymy mieszkanie i okolicę.
__________________
"Różne momenty wiszą w przestrzeni jak prześcieradła, jak ekrany, na których wyświetla się jakiś moment; świat składa się z takich nieruchomych momentów, wielkich metazdjęć, a my przeskakujemy z jednego na drugi."


Studentka
star15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 18:34   #16
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Dzielnice Warszawy - których unikać?

Cytat:
Napisane przez Anatomia Pokaż wiadomość
Naprawdę??
Aż nie chce mi się wierzyć. Ale może to tylko takie moje wrażenie. Ostatnio przeszłam się w okolicach placu Hallera, bo coś tam miałam do załatwienia, a wokół było tyle pijaczków, podejrzanie wyglądających dresów i innych osobników tego typu, ze zwiewałam stamtąd szybciutko.
Jakoś atmosfera na Mokotowie (przynajmniej w tej części gdzie mieszkam) jest zupełnie inna. Ale może to tylko moje subiektywne odczucie. Nie znam statystyk
Hehe, bo plac Hallera to akurat okolice tej raczej starej Pragi, ale przemieszkaliśmy tam ładne kilka lat i nic złego mnie nie spotkało nigdy, na ten plac chodziliśmy jako dzieciaki po lody do sklepu

No i to prawda, że przestępczość na Pradze spadła, nie wiem jak bardzo dokładnie, ale po pierwsze zmienił się nieco "profil" społeczeństwa mieszkającego tam (często wprowadzają się tam młode pary ze względu na niskie ceny i dobry dojazd do centrum - niecałe pół godziny tramwajem było ode mnie), po drugie chodzi sporo patroli Policji, po trzecie sama dzielnica też ewoluuje, robi się ponoć nieco artystyczna, robią tam różne pokazy w starej fabryce wódek, wystawy, wernisaże itp, otworzyło się trochę lokali. Kiedyś w ogóle nie było mowy o tym, żeby na pradze pójść sobie do kawiarni pod domem To się stopniowo zmienia.


Tu jest mapka, co prawda z 2008-2009 roku
http://warszawa.naszemiasto.pl/wydarzenia/947627.html

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2010-06-23 o 18:41
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 18:38   #17
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Dzielnice Warszawy - których unikać?

Bemowo - zależy który fragment, bo tam bywa ciężko z komunikacją jeśli daleko od tramwajów.

Ja mieszkałam 3 lata na Ursynowie - polecam jak najbardziej. Bardzo bezpiecznie, żadnego towarzystwa stojącego pod klatkami wieczorem czy w nocy, metro, dobry dojazd do centrum, sporo hipermarketów, knajp, blisko Las Kabacki. Jestem też zauroczona Kabatami, dojazd metrem do centrum w 25-30 minut, a tam jest naprawde cicho i spokojnie.

Praga - mieszka tam dwóch moich kolegów i brat - ja się tam nie czuję bezpiecznie. Ale to tylko moje zdanie

pozdrawiam serdecznie
k.
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 18:51   #18
vanity__
Raczkowanie
 
Avatar vanity__
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 288
Dot.: Dzielnice Warszawy - których unikać?

Ja polecam Wilanów. Zadbana dzielnica, praktycznie nie ma nieciekawych typów jak na Pradze, czy Bielanach, zielono, dojazd do centrum nie jest uciążliwy. Mieszkam na Wilanowie, i mi się bardzo podoba. Nie chcialabym nigdzie indziej mieszkać. Co do cen to się nie orientuję. Najlepsze jest "centrum" Wilanowa, zaraz przy Palacu Wilanowskim, oraz Zawady/Kępa Zawadowska.

Inne dzielnice to jeszcze Mokotów. A Bialolęka nie jest zla- szczególnie Bialolęka Dworska. Mieszkalam tam kiedyś, i mi się podobalo bardzo ale wielki minus to jest dojazd.
vanity__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 18:57   #19
Madam Coco
Rozeznanie
 
Avatar Madam Coco
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 717
Dot.: Dzielnice Warszawy - których unikać?

Cytat:
Napisane przez star15 Pokaż wiadomość
Madam Coco, a mogę zapytać, jak bardzo okazyjna cena to była?
Wynajmował za 1600 + opłaty Ale podobno można znaleźć jeszcze tańsze, tylko trzeba mieć farta i rozglądać się systematycznie
__________________
Finezja życia.
Madam Coco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-23, 19:09   #20
Anatomia
Rozeznanie
 
Avatar Anatomia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 852
Dot.: Dzielnice Warszawy - których unikać?

Cytat:
Napisane przez vanity__ Pokaż wiadomość
Ja polecam Wilanów. Zadbana dzielnica, praktycznie nie ma nieciekawych typów jak na Pradze, czy Bielanach, zielono, dojazd do centrum nie jest uciążliwy. Mieszkam na Wilanowie, i mi się bardzo podoba. Nie chcialabym nigdzie indziej mieszkać. Co do cen to się nie orientuję. Najlepsze jest "centrum" Wilanowa, zaraz przy Palacu Wilanowskim, oraz Zawady/Kępa Zawadowska.
.
Ja mieszkam bardzo blisko Wilanowa, mam 10 minut piechotą do Pałacu Wilanowskiego i potwierdzam, ze to fajna okolica. Spokojna, zielona i z dobrą komunikacją (do centrum 15-20 minut jazdy).
__________________
House: "They didn't break me. I am broken."

Anatomia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 19:18   #21
Parvati
Zakorzenienie
 
Avatar Parvati
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 064
Dot.: Dzielnice Warszawy - których unikać?

Cytat:
Napisane przez Madam Coco Pokaż wiadomość
Unikaj:

- Pragi (którejkolwiek), Targówka, co do Gocławia to zależy, która część
- Białołęki (nieciekawa dzielnica i dość pusta)
- Bielany
- Wola

Fajne są: Mokotów, Żoliborz, Śródmieście (ale mieszkania w tych 3ech dzielnicach piekielnie drogie), Wilanów, Wawer i Wesoła (bardzo spokojne dzielnice, dużo zieleni).
Wola? A cóż złego jest w Woli?
Mieszkałam tam prawie rok, głośno trochę, ale nigdy nie spotkałam tam jakichś meneli czy młodzieży zaczepiającej innych.

Mieszkałam tez na Mokotowie rok, również polecam. Blisko do Pól Mokotowskich, do Stodoły, do centrum

Obecnie w Centrum od roku - też polecam ma plusy i minusy, o których możnaby się rozpisywać, ale ja jestem zadowolona i nie planuję się przenosić póki co
__________________
czytam


CBT

Edytowane przez Parvati
Czas edycji: 2010-06-23 o 19:21
Parvati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 20:27   #22
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Dzielnice Warszawy - których unikać?

Niekoniecznie jest tak, ze lepsza dzielnica drozej, gorsza taniej. Mowie o wynajmie, bo to bardzo uznaniowe jest i nienormowane w zaden sposob. Wiec mozesz znalesc w dzielnicy wilowej eleganckie lokum za niewygorowane pieniadze, bo akurat, ktos tylko chce na przetrzymanie i by nie doplacac do rachunkow, a nie zarobkowo wynajmuje. Albo jakies mnostwo kruczkow lacznie z doplata do uzywania pralki i zakazem wychodzenia na balkon z mnostwem ukrytych doplat i rachunkow w mieszkaniu, ktore sie prawie rozlatuje gdzie w dodatku nad Toba beda mieszkac pijaczkowie z regularnymi awanturami. Wiec jak pisze to naprawde loteria jest.

Ja w Warszawie najbardziej lubie Zoliborz. I o ile dojazdowo Ci pasuje to polecam. Jest zielony i ma swoj klimat. Nie ma problemow z dojazdem do centrum. Sa zarowno tramwaje jak i metro. Aha i drugie dosc atrakcyjne miejsce to Powisle, czy jakos tak.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 20:30   #23
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Dzielnice Warszawy - których unikać?

Ja o Pradze wiem tyle że jest masa Squatów :P
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 20:32   #24
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Dzielnice Warszawy - których unikać?

Powiśle jest fajne, szczególnie urokliwy jest moim zdaniem Mariensztat - ale nie wiem czy, w obliczu ostatnich wybryków Wisły, chciałabym tam mieszkać
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 20:37   #25
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Dzielnice Warszawy - których unikać?

Kurde powoli przekonujecie i mnie do Warszawy której nigdy nie lubiłam w sumie to tam ładnie jest.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 20:45   #26
s4bin4
Rozeznanie
 
Avatar s4bin4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 704
Dot.: Dzielnice Warszawy - których unikać?

Miałam pomysl na podobny wątek a z racji tego ze nie lubie sie dublowac zapytam o To samo w tym mam nadzieje droga Autorko ze sie nie obrazisz tylko ze mi chodzi o Wrocław macie jakies opinie na temat poszczegolnych dzielnic?
__________________
http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200703083237.png

Maturzystka 2010

Jestem Kierowcą! od 3.09.09



Konsultantka Oriflame 6%
s4bin4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 20:46   #27
star15
Zakorzenienie
 
Avatar star15
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 483
Dot.: Dzielnice Warszawy - których unikać?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Niekoniecznie jest tak, ze lepsza dzielnica drozej, gorsza taniej. Mowie o wynajmie, bo to bardzo uznaniowe jest i nienormowane w zaden sposob. Wiec mozesz znalesc w dzielnicy wilowej eleganckie lokum za niewygorowane pieniadze, bo akurat, ktos tylko chce na przetrzymanie i by nie doplacac do rachunkow, a nie zarobkowo wynajmuje. Albo jakies mnostwo kruczkow lacznie z doplata do uzywania pralki i zakazem wychodzenia na balkon z mnostwem ukrytych doplat i rachunkow w mieszkaniu, ktore sie prawie rozlatuje gdzie w dodatku nad Toba beda mieszkac pijaczkowie z regularnymi awanturami. Wiec jak pisze to naprawde loteria jest.

Ja w Warszawie najbardziej lubie Zoliborz. I o ile dojazdowo Ci pasuje to polecam. Jest zielony i ma swoj klimat. Nie ma problemow z dojazdem do centrum. Sa zarowno tramwaje jak i metro. Aha i drugie dosc atrakcyjne miejsce to Powisle, czy jakos tak.
Żoliborz przedstawia się okej, jeśli chodzi o lokalizację, zastanowimy się nad nim.

A to fakt, że z cenami bywa różnie, aczkolwiek b.trudno znaleźć coś w przyzwoitej cenie w centrum Warszawy. mi dojazdy specjalnie by nie przeszkadzały, o ile ich długość nie byłaby przesadzona, czyt. nie muszę mieszkać w ścisłym centrum, ale i na obrzeżach też nie- patrząc po mapce, najbardziej pasowałaby mi właśnie Praga, Żoliborz..

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Hehe, bo plac Hallera to akurat okolice tej raczej starej Pragi, ale przemieszkaliśmy tam ładne kilka lat i nic złego mnie nie spotkało nigdy, na ten plac chodziliśmy jako dzieciaki po lody do sklepu

No i to prawda, że przestępczość na Pradze spadła, nie wiem jak bardzo dokładnie, ale po pierwsze zmienił się nieco "profil" społeczeństwa mieszkającego tam (często wprowadzają się tam młode pary ze względu na niskie ceny i dobry dojazd do centrum - niecałe pół godziny tramwajem było ode mnie), po drugie chodzi sporo patroli Policji, po trzecie sama dzielnica też ewoluuje, robi się ponoć nieco artystyczna, robią tam różne pokazy w starej fabryce wódek, wystawy, wernisaże itp, otworzyło się trochę lokali. Kiedyś w ogóle nie było mowy o tym, żeby na pradze pójść sobie do kawiarni pod domem To się stopniowo zmienia.


Tu jest mapka, co prawda z 2008-2009 roku
http://warszawa.naszemiasto.pl/wydarzenia/947627.html
Dziękuję za mapkę. przyda się.
Właśnie, dlatego zastanawiałam się, czy przypadkiem te negatywne opinie nt.Pragi nie są zwyczajnym stereotypem i krzywdzącym mitem, który należy obalić.

---------- Dopisano o 21:46 ---------- Poprzedni post napisano o 21:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Madam Coco Pokaż wiadomość
Wynajmował za 1600 + opłaty Ale podobno można znaleźć jeszcze tańsze, tylko trzeba mieć farta i rozglądać się systematycznie
Ale to była kawalerka?
Jeśli tak, to to absolutnie nie jest tanio.
__________________
"Różne momenty wiszą w przestrzeni jak prześcieradła, jak ekrany, na których wyświetla się jakiś moment; świat składa się z takich nieruchomych momentów, wielkich metazdjęć, a my przeskakujemy z jednego na drugi."


Studentka
star15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 20:47   #28
gooniek
Zakorzenienie
 
Avatar gooniek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 716
Dot.: Dzielnice Warszawy - których unikać?

jak mozna warszawy nie lubic ?

ja szczerze nie chcialabym mieszkac na pradze, mokotowie..
mieszkam w samym centrum od urodzenia i jestem bardzo zadowolona.
__________________

studiuję kosmetologię już ostatni rok
kocham swojego ukochanego!

8 grudnia 2008

www.goniaroniaa.blogspot. com
gooniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 20:55   #29
vanadis
Wtajemniczenie
 
Avatar vanadis
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 315
Dot.: Dzielnice Warszawy - których unikać?

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Bemowo - zależy który fragment, bo tam bywa ciężko z komunikacją jeśli daleko od tramwajów.

Ja mieszkałam 3 lata na Ursynowie - polecam jak najbardziej. Bardzo bezpiecznie, żadnego towarzystwa stojącego pod klatkami wieczorem czy w nocy, metro, dobry dojazd do centrum, sporo hipermarketów, knajp, blisko Las Kabacki. Jestem też zauroczona Kabatami, dojazd metrem do centrum w 25-30 minut, a tam jest naprawde cicho i spokojnie.
Ja nie jestem przekonana co do Ursynowa bo niby dojazd w dzień ok, ale w nocy zaczynają się problemy jak już metro nie kursuje (pn-cz)

Moim zdaniem szukaj mieszkania niedaleko metra ! Ceny wcale nie są złe np. na Bielanach można za 1600zł wynająć 2/3pok mieszkanie.
i będę tu bronila Bielan, bo nie dość że dobra lokalizacja to i bezpiecznie np. na kasprowicza. Tak samo Żoliborz i Ochota!

Odradzam :
Białołęka/Targowek - > ok może ładnie i cicho ale w godzinach popołudniowych/rannych przedostać się toruńską: dramat !
Praga i tak i nie, są rejony mniej bezpieczne i bardziej(ale to juz dziewczyny mówiły) szukaj może na saskiej kępie, albo gdzieś w okolicach ronda wiatraczna i też bedzie dobrze

Ja bym szukała przy metrze, na lewobrzeżnej części miasta, bo Warszawa autobusami jest nie do zniesienia

Edytowane przez vanadis
Czas edycji: 2010-06-23 o 20:59
vanadis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 21:02   #30
star15
Zakorzenienie
 
Avatar star15
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 483
Dot.: Dzielnice Warszawy - których unikać?

Vanadis, ale ja nie chcę 2,3pokojowego mieszkania. chcę kawalerkę i w cenie niższej niż 1500-1600zł (i na 'chceniu' się nie kończy, bo spokojnie można znaleźć w takich cenach całkiem przyzwoite mieszkanie )

---------- Dopisano o 21:58 ---------- Poprzedni post napisano o 21:57 ----------

Cytat:
Napisane przez vanadis Pokaż wiadomość
Moim zdaniem szukaj mieszkania niedaleko metra ! Ceny wcale nie są złe np. na Bielanach można za 1600zł wynająć 2/3pok mieszkanie.
i będę tu bronila Bielan, bo nie dość że dobra lokalizacja to i bezpiecznie np. na kasprowicza. Tak samo Żoliborz i Ochota!
Bielany rzeczywiście są w porządku. całkiem spokojnie tam, miałam okazję tam spędzić 2 weeekendy w tym roku. Tylko dojazd do centrum trochę trwa.. Niby Arkadia blisko Bielan, ale już Złote Tarasy, itp. kawał drogi.

---------- Dopisano o 22:02 ---------- Poprzedni post napisano o 21:58 ----------

No i powiem Wam, że te Bielany by mi pasowały pod względem uczelni (zakładając, że się dostanę)..
Bo wybieram się na uksw.
__________________
"Różne momenty wiszą w przestrzeni jak prześcieradła, jak ekrany, na których wyświetla się jakiś moment; świat składa się z takich nieruchomych momentów, wielkich metazdjęć, a my przeskakujemy z jednego na drugi."


Studentka
star15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:33.