Rudowłose - część II - wątek zbiorczy - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-12-18, 18:26   #4321
nusia2605
Rozeznanie
 
Avatar nusia2605
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 797
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

kathy579 ale te włosy z Twojego Avatara są mega
__________________
Ewel
nusia2605 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-18, 18:36   #4322
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Cytat:
Napisane przez nusia2605 Pokaż wiadomość
kathy579 ale te włosy z Twojego Avatara są mega
mi tez sie podoba

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-18, 22:03   #4323
CocoPoznan
Rozeznanie
 
Avatar CocoPoznan
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 648
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Anja92 Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za rady i pocieszenie! Jest już coraz lepiej
Na początku byłam naprawdę przerażona, teraz będę ostrożniej dobierać odcienie farb!
A co sądzicie o Płomiennej Iskrze Joanny? Nie wyjdzie czerwona?
Iskra wychodzi super, pomarańczowa jak Mango, ale to fakt, ma wodę 9%. I mega szybko złazi...

---------- Dopisano o 22:58 ---------- Poprzedni post napisano o 22:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość
Tak dla przypomnienia to jest mój 7.64
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...5&d=1304005096
Przy głowie były mega czerwone zdjęcie tego nie pokazuje
Na tym zdjęciu są piękne!

---------- Dopisano o 23:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:58 ----------

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
no ale tak wyrazistego 7 nie osiągniesz, może zmieszaj 2 poziomy , ewentualnie woda 3% i farba 1:1 a nie 1:5
No właśnie nie ma być mocno wyrazisty, ma być naturalny, z leciutką nutką brązu... Bo twoja supermieszanka Vitality's na odrostach mi wychodzi zawsze mega pomarańczowa i po 2 tygodniach najbardziej mi się podoba więc wolę teraz żeby wyszło trochę naturalniej. Nie mam mocno spranych, ani dużego odrostu, ale przed świętami i Sylwestrem chcę odświeżyć, bo wiadomo...
Zamówiłam 7.43 Majirel i dam to tylko na odrost, a potem na 10 min przeciągnę na całość.
Ten który ma Cinthia na zdjęciach też jest super:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tumblr_kqzzz8Z1UD1qzj0kvo1_500.jpg (65,0 KB, 64 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg tumblr_kt4bhifBks1qzj0kvo1_400.jpg (29,6 KB, 50 załadowań)
__________________
I love Vintage!

Edytowane przez CocoPoznan
Czas edycji: 2012-12-18 o 22:06
CocoPoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-18, 22:50   #4324
Anja92
Wtajemniczenie
 
Avatar Anja92
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 523
GG do Anja92
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Dla mnie to może i dobrze, że ma wodę 9%, ponieważ moje odrosty bardzo ciężko się rozjaśniają. Nie wiem czy 6% by wystarczyło by uzyskać upragniony kolor. W rudościach jestem na razie początkująca
__________________

Anja92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-19, 07:12   #4325
CocoPoznan
Rozeznanie
 
Avatar CocoPoznan
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 648
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Anja92 Pokaż wiadomość
Dla mnie to może i dobrze, że ma wodę 9%, ponieważ moje odrosty bardzo ciężko się rozjaśniają. Nie wiem czy 6% by wystarczyło by uzyskać upragniony kolor. W rudościach jestem na razie początkująca
Paradoksalnie - farba profesjonalna z wodą 6% (np. Vitality's, Majirel albo Artego) rozjaśnia lepiej niż Joanna z 9%
__________________
I love Vintage!
CocoPoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-19, 09:15   #4326
nusia2605
Rozeznanie
 
Avatar nusia2605
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 797
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez CocoPoznan Pokaż wiadomość
Iskra wychodzi super, pomarańczowa jak Mango, ale to fakt, ma wodę 9%. I mega szybko złazi...

---------- Dopisano o 22:58 ---------- Poprzedni post napisano o 22:57 ----------


Na tym zdjęciu są piękne!

---------- Dopisano o 23:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:58 ----------


No właśnie nie ma być mocno wyrazisty, ma być naturalny, z leciutką nutką brązu... Bo twoja supermieszanka Vitality's na odrostach mi wychodzi zawsze mega pomarańczowa i po 2 tygodniach najbardziej mi się podoba więc wolę teraz żeby wyszło trochę naturalniej. Nie mam mocno spranych, ani dużego odrostu, ale przed świętami i Sylwestrem chcę odświeżyć, bo wiadomo...
Zamówiłam 7.43 Majirel i dam to tylko na odrost, a potem na 10 min przeciągnę na całość.
Ten który ma Cinthia na zdjęciach też jest super:
Ja mam ten kolor teraz i jestem bardzo zadowolona Kładłam go na Vitalitys 8.44 który u mnie wyszedł pomarańczowo...
__________________
Ewel
nusia2605 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-19, 14:04   #4327
altea85
Raczkowanie
 
Avatar altea85
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 359
GG do altea85
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mandarynka882 Pokaż wiadomość
altea jak uzyskałaś taki kolorek? mi się oba podobają

a co myślicie o tym kolorku?
http://www.lorealparis.pl/koloryzacj...ove-apple.aspx

to jeszcze rudy czy już raczej czerwony? niby jest nazwany czerwone jabłko ale podchodzi pod rudy...chyba...



Pytałaś jak uzyskałam taki kolor-
Może zacznijmy od tego, ze mam go bardzo krótko. Byłam czarna
Miałam rozjaśniane włosy. Czarny mega szybko i fajnie o dziwo zszedł ( z natury jestem ciemną blondynką).
Włosy rozjaśniły się w miarę równomiernie, jedynie końcówki były troszkę ciemniejsze.
Rozjaśnione włosy były jasno żółte.
Na to położona została farba LOREAL EXCELLENCE miedziany blond 7.43.
Kolor niestety po tyg strasznie sie zmył, więc drugi raz położyłam tą samą farbę no i mam taki mniej więcej jak Walach.
Mam jednak troszkę bardziej świecące i pomarańczowe, ale jeszcze nie taki efekt właśnie jakbym chciała i jaki jest na tym drugim zdjęciu co zamieściłam



Dziewczyny jeszcze taki mały myk.
Polecam lakier do włosów Wellaflex LŚNIĄCY KOLOR czwórkę.
Mój rudy szybko traci blask jest szary i matowy.
Ten lakier to jakiś czarodziej, wystarczy odrobinę spryskać a włosy świecą się jak (sorry) przysłowiowe psie jajca

Edytowane przez altea85
Czas edycji: 2012-12-19 o 14:15
altea85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-19, 21:05   #4328
Alicyja69
Raczkowanie
 
Avatar Alicyja69
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 127
Wink Różnokolorowe włosy - co dalej?

Witam.
Postaram się streścić historię moich włosów. ;P
Naturalnie jestem ciemną blondynką. Farbowałam się zawsze na jasny brąz z palette (w efecie wychodził mi taki śliczny głęboki brąz). No i coś mi odbiło i użyłam farby w piance, która nazywała się "średni brąz" i w efekcie moje włosy stały się kruczo-czarne. Rozjaśniłam sobie włosy od spodu (ale tak niedużo, dosłownie z 4 pasemka? i kolor był pomarańczowo blond) i pofarbowałam sobie je na czerwień, i miałam czarno-czerwone włosy. Czerwień jak to czerwień, wypłukiwała się do różu, dlatego nakładałam farbę na te rozjaśnione włosy chyba z kilkanaście razy, bo zużywałam jej mało na taką ilość włosów i chyba nie muszę mówić, że te włosy zamieniły się w siano. Ale reszta włosów była w jak najlepszej kondycji. Potem nie farbowałam włosów przez 3 miesiące i miałam czarne włosy, ciemne blond odrosty i różowe pasemka. Nałożyłam po tym czasie rozjaśniacz w piance na włosy, przez co kolor moich włosów gdzie była czerń stał się brązowy, pod światło rudawy, ale to dalej brąz, a odrosty były koloru blond. Nałożyłąm na to farbe kasztanową. Odrosty stały się rude, a reszta włosów była faktycznie kasztanowa. No i tak sobie odczekałam kolejne 3 miesiace i mam brązowe włosy, 4 cm blond włosów i 3 cm moich odrostów. I nie mam pojecia co z tym zrobić. Zapisałam się na rozjaśnianie do fryzjera z nadzieją, że zrówna mi włosy do jednego koloru, ponieważ kolor, do którego dążę to ciemny rudy.
Tylko nie taki!!! : http://m11.m.staticedi.com/c/715/50b...a44f44cec3.jpg
Ale marzy mi się taki kolor: http://oi47.tinypic.com/alg0pf.jpg
Po rozjaśnieniu mam zamiar się pofarbować na taki kolor, ale niestety żaden fryzjer nie zna określenia ciemny rudy i pokazuje mi na palecie marchewe jak na pierwszym zdjęciu <załamka>
1. Jak uzyskać taki kolor?
2. Czy fryzjer zrówna mi włosy do jednego koloru, żebym mogła nałożyć farbę tak, by odrosty nie były jaśniejsze od reszty włosów?
3. Czy nie wypadną mi włosy? Bo mimo wszystko moje włosy sa bardzo mocne i chyba rozjaśnianie u fryzjera jest mniej szkodliwe, niż samemu?
Pozdrawiam
Alicyja69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-19, 22:09   #4329
CocoPoznan
Rozeznanie
 
Avatar CocoPoznan
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 648
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nusia2605 Pokaż wiadomość
Ja mam ten kolor teraz i jestem bardzo zadowolona Kładłam go na Vitalitys 8.44 który u mnie wyszedł pomarańczowo...
He! Czekam na przesyłkę i zobaczymy co się wydarzy
__________________
I love Vintage!
CocoPoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-19, 22:58   #4330
Anja92
Wtajemniczenie
 
Avatar Anja92
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 523
GG do Anja92
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez CocoPoznan Pokaż wiadomość
Paradoksalnie - farba profesjonalna z wodą 6% (np. Vitality's, Majirel albo Artego) rozjaśnia lepiej niż Joanna z 9%
Fryzjerka robiła mi Artego, więc w takim razie za kilka tygodni ponownie wybiorę się do niej lub sama kupię tę farbę
Wolę już nie narażać za bardzo moich włosów, jeżeli nie jest to konieczne. Dużo przeszły
__________________

Anja92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-21, 09:50   #4331
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Witam, mogę się przyłączyć?
Mój naturalny kolor to mysi blond, w okresie dojrzewania ściemniał do bardziej brązowych, ciepłych tonów. Chcąc dodać sobie trochę koloru, zafarbowałam najpierw LOREAL EXCELLENCE miedziany blond 7.43. Kolor piękny, ale na moich niskoporowatych włosach nie chciał się trzymać. Dwa tygodnie i strasznie sprany się zrobił. To raz, a dwa, że musiałam zużyć trzy opakowania farby na moje włosy, żeby dobrze pokryło równo. [są dość gęste].
Idąc za chęcią eksperymentów i duchem oszczędności zakupiłam Venitę - kolor chna. Kolor wyszedł ładny, bardziej intensywny, trochę ciemniejszy. Ale wypłukiwał się jeszcze szybciej.
Włosy od częstego farbowania na całą długość - co około trzy tygodnie - wysuszyły się na długości. Ścięłam więc około 6 cm. Olejowałam intensywnie, odżywiałam, dbałam, wypłukiwałam kolor olejem wnikającym. W końcu zdecydowałam się na czystą prawdziwą henne. Na tydzień przed farbowaniem odstawiłam intensywną pielęgnacje. I kolor wyszedł boski Rudy, nie pomarańczowy, nie czerwony, ale rudy ze złotym połyskiem. Zastanę przy hennie. Żeby kolor się nie wypłukał nie myję ich gorącą wodą, raczej letnią. Olej nakładam parę razy w miesiącu. Odżywkę dwa razy w tygodniu.

Witam, więc jeszcze raz wszystkie rudowłose
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-21, 10:04   #4332
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
W końcu zdecydowałam się na czystą prawdziwą henne. Na tydzień przed farbowaniem odstawiłam intensywną pielęgnacje. I kolor wyszedł boski Rudy, nie pomarańczowy, nie czerwony, ale rudy ze złotym połyskiem. Zastanę przy hennie. Żeby kolor się nie wypłukał nie myję ich gorącą wodą, raczej letnią. Olej nakładam parę razy w miesiącu. Odżywkę dwa razy w tygodniu.

Witam, więc jeszcze raz wszystkie rudowłose
Pochwalisz się zdjęciem koloru?

Dziewczyny, powiedzcie mi. Jeśli farbuję się już dłuższy czas jednym kolorem to wystarczy zafarbować odrosty i przeciągnąć farbę po długości grzebieniem? Nie chcę ich katować ciągłym farbowaniem po długości. Ale boję się, że jeśli tego nie zrobię, to odrosty będą dużo intensywniejsze od reszty.
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-21, 10:40   #4333
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość
Pochwalisz się zdjęciem koloru?
Tragiczna jakość. Zdjęcie zrobione zaraz po pierwszym myciu szamponem, po dwóch dniach od farbowania. Przez ten czas nie myjemy włosów, henna się utlenia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1354824180534.jpg (13,9 KB, 136 załadowań)
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-21, 10:42   #4334
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość

Dziewczyny, powiedzcie mi. Jeśli farbuję się już dłuższy czas jednym kolorem to wystarczy zafarbować odrosty i przeciągnąć farbę po długości grzebieniem? Nie chcę ich katować ciągłym farbowaniem po długości. Ale boję się, że jeśli tego nie zrobię, to odrosty będą dużo intensywniejsze od reszty.
Myślę, że to będzie ok Nie ma co ciągle farbować długości, szybko będziesz musiała ścinać włosy
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-21, 10:53   #4335
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Tragiczna jakość. Zdjęcie zrobione zaraz po pierwszym myciu szamponem, po dwóch dniach od farbowania. Przez ten czas nie myjemy włosów, henna się utlenia.
bardzo ładny kolor jaka to henna?
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2012-12-21 o 11:01
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-21, 10:56   #4336
Kisia_1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 186
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Co daje podzielenie utleniacza z farby pół na pół utleniacz i woda zwykła kranowa?
Kisia_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-21, 11:02   #4337
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość
Pochwalisz się zdjęciem koloru?

Dziewczyny, powiedzcie mi. Jeśli farbuję się już dłuższy czas jednym kolorem to wystarczy zafarbować odrosty i przeciągnąć farbę po długości grzebieniem? Nie chcę ich katować ciągłym farbowaniem po długości. Ale boję się, że jeśli tego nie zrobię, to odrosty będą dużo intensywniejsze od reszty.
na 25 min na odrost, potem rozprowadzic po długości na ok 10 min - taka metoda sprawdzi sie tylko w przypadku gdy kolor nie jest bardzo wypłukany (ok 1 ton ok). Niestety musisz sie liczyć z tym że odrost będzie mocniejszy.

---------- Dopisano o 12:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Kisia_1 Pokaż wiadomość
Co daje podzielenie utleniacza z farby pół na pół utleniacz i woda zwykła kranowa?
mniejsze stężenie...woda przgotowana ostudzona, lub destylowana.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2012-12-21 o 11:02
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-21, 11:08   #4338
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
bardzo ładny kolor jaka to henna?
Na co dzień moje włosy wyglądają lepiej
Naturalna henna knadi. Ale teraz zamówię na allegro hennę BAQ od polahenny
Do mieszanki dodałam:sok z cytryny - szklanka. szklanka ciepłej wody. zmielone goździki - kilkanaście. i cynamon - łyżka. Wszystko zależy od wyjściowego koloru włosów, niestety. Więcej zdjęć na hennowej galerii wizażu, albo khadi.pl
Tyle, że z henną jest trochę bawienia [ najlepiej farbować metodą supełkową ] i zaraz po farbowaniu są suche. Na to najlepszy jogurt naturalny, żel lniany, serum olejowe pomysłu Anwen.
Ale za to absolutnie nie niszczy włosów, farbuje też tą zewnętrzną bezbarwną warstwę włosa, przez co wydaje się grubszy i dobrze działa na skórę.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-21, 11:12   #4339
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Na co dzień moje włosy wyglądają lepiej
Naturalna henna knadi. Ale teraz zamówię na allegro hennę BAQ od polahenny
Do mieszanki dodałam:sok z cytryny - szklanka. szklanka ciepłej wody. zmielone goździki - kilkanaście. i cynamon - łyżka. Wszystko zależy od wyjściowego koloru włosów, niestety. Więcej zdjęć na hennowej galerii wizażu, albo khadi.pl
Tyle, że z henną jest trochę bawienia [ najlepiej farbować metodą supełkową ] i zaraz po farbowaniu są suche. Na to najlepszy jogurt naturalny, żel lniany, serum olejowe pomysłu Anwen.
Ale za to absolutnie nie niszczy włosów, farbuje też tą zewnętrzną bezbarwną warstwę włosa, przez co wydaje się grubszy i dobrze działa na skórę.
dokładnie
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-21, 13:14   #4340
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Myślę, że to będzie ok Nie ma co ciągle farbować długości, szybko będziesz musiała ścinać włosy
Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
na 25 min na odrost, potem rozprowadzic po długości na ok 10 min - taka metoda sprawdzi sie tylko w przypadku gdy kolor nie jest bardzo wypłukany (ok 1 ton ok). Niestety musisz sie liczyć z tym że odrost będzie mocniejszy.
Właśnie zauważyłam, że jakieś 3 tyg. po farbowaniu włosy po długości są suche. Ale to też wina codziennego mycia włosów, bo pod wieczór przed kolejnym myciem włosy są w dobrym stanie ale gdybym ich nie umyła to nad ranem już by się przetłuszczały... Taki już urok włosów przetłuszczających się u nasady i suchych na końcach.
Ale może rzeczywiście spróbuję nie farbować po długości w sumie i tak odrost zawsze wychodzi mi nieco intensywniejszy.
Dobrze, że chociaż nie muszę ich katować wysokim oksydantem i 3% im w zupełności wystarcza
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-21, 20:27   #4341
CocoPoznan
Rozeznanie
 
Avatar CocoPoznan
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 648
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Tragiczna jakość. Zdjęcie zrobione zaraz po pierwszym myciu szamponem, po dwóch dniach od farbowania. Przez ten czas nie myjemy włosów, henna się utlenia.
BOSKI ten kolor
__________________
I love Vintage!
CocoPoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-21, 20:38   #4342
kometeq
Raczkowanie
 
Avatar kometeq
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wieluń
Wiadomości: 342
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

dziewczyny, pomożecie?
miałam ukochany rudy kolorek, który sprał się jeszcze fajniej i nie wiedząc czemu zafarbowałam go nugatem, który wyszedł [ o zgrozo ] ciemny brąz
tak więc od sierpnia usiłuję zrobić mój kolor bardziej 'rudy' bez rozjaśniania.. natknęłam się na zdj którejś wizażanki po farbowaniu joanna multi soft color zmysłowy rudy i przepadłam
jesteście w temacie, czy ten kolorek coś mi da na moich włosach? ( farbowane tydzień temu Goldwellem 6K, odrosty pół tonu jaśniejsze )

1 - wymarzony kolor
2- był, ale popsułam
reszta aktualna
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (31,2 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (143,2 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (126,5 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (81,4 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (90,5 KB, 29 załadowań)
__________________
gonimy za szczęściem, a nie mamy czasu być szczęśliwi..




http://kometeq.soup.io/
kometeq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-21, 22:06   #4343
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kometeq Pokaż wiadomość
dziewczyny, pomożecie?
miałam ukochany rudy kolorek, który sprał się jeszcze fajniej i nie wiedząc czemu zafarbowałam go nugatem, który wyszedł [ o zgrozo ] ciemny brąz
tak więc od sierpnia usiłuję zrobić mój kolor bardziej 'rudy' bez rozjaśniania.. natknęłam się na zdj którejś wizażanki po farbowaniu joanna multi soft color zmysłowy rudy i przepadłam
jesteście w temacie, czy ten kolorek coś mi da na moich włosach? ( farbowane tydzień temu Goldwellem 6K, odrosty pół tonu jaśniejsze )

1 - wymarzony kolor
2- był, ale popsułam
reszta aktualna
Wydaje mi się, że masz zbyt ciemny kolor żeby wyszedł Ci taki jak na opakowaniu. A wiesz może jaki utleniacz ma ta Joanna?
Jeśli nie chcesz rozjaśniać rozjaśniaczem (masło maślane ), to może warto by było poszukać wśród profesjonalnych farb, takie które miesza się z utleniaczem w proporcji 1:1,5 wtedy jest szansa, że wyjdzie Ci jaśniejszy kolor niż masz aktualnie
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-21, 22:21   #4344
kometeq
Raczkowanie
 
Avatar kometeq
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wieluń
Wiadomości: 342
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że masz zbyt ciemny kolor żeby wyszedł Ci taki jak na opakowaniu. A wiesz może jaki utleniacz ma ta Joanna?
Jeśli nie chcesz rozjaśniać rozjaśniaczem (masło maślane ), to może warto by było poszukać wśród profesjonalnych farb, takie które miesza się z utleniaczem w proporcji 1:1,5 wtedy jest szansa, że wyjdzie Ci jaśniejszy kolor niż masz aktualnie
właśnie nie mam pojęcia jaki utleniacz ma Joanna, ale może chociaż trochę zmieni mi kolor? Brzmię jak desperatka.
tak PS: wytłumaczycie mi łopatologicznie co oznacza proporcja 1:1,5, czego ma być więcej ;>?
__________________
gonimy za szczęściem, a nie mamy czasu być szczęśliwi..




http://kometeq.soup.io/
kometeq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-21, 22:41   #4345
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kometeq Pokaż wiadomość
właśnie nie mam pojęcia jaki utleniacz ma Joanna, ale może chociaż trochę zmieni mi kolor? Brzmię jak desperatka.
tak PS: wytłumaczycie mi łopatologicznie co oznacza proporcja 1:1,5, czego ma być więcej ;>?
Trochę może zmienić ale ciężko mi powiedzieć, bo nie mam pojęcia jaki tam jest utleniacz jeśli 9% (tak jak "Płomienna Iskra") to jest szansa, że coś tam rozjaśni kolor, ale trzeba liczyć się z tym, że to jest już mocny utleniacz i może wpłynąć na kondycję włosów.
Proporcja 1:1,5 to więcej utleniacza czyli np. 50ml farby i 75 utleniacza
To powoduję, że farba może włosy rozjaśnić
Z reguły farby mieszane 1:1 nie rozjaśniają.
Aczkolwiek każdy ma inną strukturę włosa i niektórzy mają je bardziej podatne na rozjaśnianie.
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-22, 08:12   #4346
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kometeq Pokaż wiadomość
dziewczyny, pomożecie?
miałam ukochany rudy kolorek, który sprał się jeszcze fajniej i nie wiedząc czemu zafarbowałam go nugatem, który wyszedł [ o zgrozo ] ciemny brąz
tak więc od sierpnia usiłuję zrobić mój kolor bardziej 'rudy' bez rozjaśniania.. natknęłam się na zdj którejś wizażanki po farbowaniu joanna multi soft color zmysłowy rudy i przepadłam
jesteście w temacie, czy ten kolorek coś mi da na moich włosach? ( farbowane tydzień temu Goldwellem 6K, odrosty pół tonu jaśniejsze )

1 - wymarzony kolor
2- był, ale popsułam
reszta aktualna
kolor masz zbyt ciemny aby uzyskac efekt rudości musiałabyś zrobić kąpiel rozjaśniającą która bardzo skatuje twoje loki, jeśli Joanna ma wodę 9% to gorzej dla ciebie bo od odrostu wyjdziej dużo jaśniej - po długości kolor sie troche zmieni, -ale co wyjdzie nie wiadoma w każdym razie kolor nie będzie satysfakcjonujący. Poza tym masz bardzo ładny błyszczący kolorteraz.

---------- Dopisano o 09:12 ---------- Poprzedni post napisano o 09:05 ----------

Cytat:
Napisane przez CocoPoznan Pokaż wiadomość
BOSKI ten kolor
Powiem ci Coco że ja też teraz chcę coś takiego mam zamiar udać się do hurtowni po farby z Alfaparfu, myślę o zmieszaniu 2 farb 8.4 i 7.4 - a od odrostu będzie tyko 8.4 ponieważ 7 wychodzi mi strasznie ciemno i ponuro na ciemnym odroście, a po długości mieszanka.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-22, 19:48   #4347
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez CocoPoznan Pokaż wiadomość
BOSKI ten kolor
Dziękuje

Już nie mogę się następnego farbowania doczekać Uzależniłam się. Poza tym słyszę, że pasuje mi jak naturalny No i podkreśla mój Charakterek
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-22, 21:32   #4348
szprotka19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 18
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Witajcie po raz drugi. Parę stron wcześniej wstawiłam zdjęcia swoich włosów, ale cisza hehe. Ponawiam więc me pytanie- myślicie, że do tak ciemnych włosów jak moje konieczna jest kąpiel rozjasniająca żeby np. farba Allwaves 9.44 zalapała? a może użyć innej?
szprotka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-22, 22:04   #4349
drevnikocurek
Raczkowanie
 
Avatar drevnikocurek
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: NibyLandia
Wiadomości: 439
Dot.: Rudowłose - część II - wątek zbiorczy

Hej, mam pytanie w intencji mojej Siostry.
Używa ona Pure Spice loreala, drogeryjnej, pisze na niej 1:1,5 czyli, że farba 40ml utrleniacz 60ml. Ma ona pytanie, czy jeśli zredukuje utleniacz czyt. wyleje te 20, zeby także miało 40 to czy farba stanie się dzięki temu 1:1 i nie będzie rozjaśniająca.
A pyta dlatego, bo włosy ma średni blond i nie potrzebne jej rozjaśniające działanie - tylko włosy się robią sianowate po tym lekko (ma sklonnosc do suchych włosów), a kolor jej się podoba tej farby właśnie.
Pozdrawiam!
__________________
Właścicielka czterech Kotowatych oraz mama małego Skrzata...
Moim marzeniem są dłuuugie włosy...oraz jednolity piękny ciemny rudy!


"Podążaj za pragnieniami, pamiętaj lecz, że cokolwiek zrobisz los trzykrotnie Ci odpłaci..."

Blog
drevnikocurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-22, 22:15   #4350
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Cytat:
Napisane przez drevnikocurek Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanie w intencji mojej Siostry.
Używa ona Pure Spice loreala, drogeryjnej, pisze na niej 1:1,5 czyli, że farba 40ml utrleniacz 60ml. Ma ona pytanie, czy jeśli zredukuje utleniacz czyt. wyleje te 20, zeby także miało 40 to czy farba stanie się dzięki temu 1:1 i nie będzie rozjaśniająca.
A pyta dlatego, bo włosy ma średni blond i nie potrzebne jej rozjaśniające działanie - tylko włosy się robią sianowate po tym lekko (ma sklonnosc do suchych włosów), a kolor jej się podoba tej farby właśnie.
Pozdrawiam!
farba bedzie lepiej kryjaca-optycznie ciemniejsza, lepiej pokryje siwe wlosy, natomiast lepszym rozwiazaniem dla niej jest oxy 3%. Dowiedz sie jak % oxy jest dolaczony do farby i ewentualnie rozrob z woda destylowana, lub przegotowana ostudzona.
Jesli 6% to pol na pol.

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:19.