Dieta Dukana - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-18, 12:24   #1
Eyeshadow__
Raczkowanie
 
Avatar Eyeshadow__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Bergen Norwegia
Wiadomości: 128
GG do Eyeshadow__

Dieta Dukana


Hej dziewczyny ; )
Jestem nowa, wiec z gory przepraszam jesli byl juz ten temat.
Mam wielki problem wiec zdecydowalam sie napisac do Was z prosba o pomoc
Mianowicie chodzi mi o Diete Dukana.
Chce schudnac 8kg....dieta moze byc hardcorowa, ale nie w tym rzecz.
Powiedzcie mi co jadlyscie dokladnie i ile kg schudlyscie.
Bardzo to dla mnie wazne, bo czytam i czytam i nie bardzo wiem co jesc.
I jak to jest po diecie. Jelsi juz osiagne wymarzona wage co dalej..

Z gory dziekuje za pomoc ;***

---------- Dopisano o 13:24 ---------- Poprzedni post napisano o 13:21 ----------

5 dni na proteinach , 5 dni warzywa ? owoce w ogole sa dozwolone ?
Eyeshadow__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 12:42   #2
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: GórnyŚląsk
Wiadomości: 9 201
Dot.: Dieta Dukana

Zabierasz się za dietę, o której nie masz zielonego pojęcia.
Najlepiej zacznij od przeczytania książki.
__________________

Wiesz, co jest najważniejsze w życiu? Mieć cel. I dążyć do jego spełnienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczęśliwia mnie.
Dzięki niemu mam poczucie, że warto żyć, mimo przeciwności.
Ale często wątpię.
Bardzo często.


Edytowane przez magda_lena40
Czas edycji: 2012-09-18 o 16:34
magda_lena40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 14:46   #3
Eyeshadow__
Raczkowanie
 
Avatar Eyeshadow__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Bergen Norwegia
Wiadomości: 128
GG do Eyeshadow__
Dot.: Dieta Dukana

Niestety nie mam dostepu do tej ksiazki. Nie mieszkam w Polsce i rzadko bywam.
Eyeshadow__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 14:48   #4
Eyeshadow__
Raczkowanie
 
Avatar Eyeshadow__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Bergen Norwegia
Wiadomości: 128
GG do Eyeshadow__
Dot.: Dieta Dukana

Niestety nie mam dostepu do tej ksiazki. Nie meiszkam w Polsce i rzadko bywam .
Eyeshadow__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 14:54   #5
Eyeshadow__
Raczkowanie
 
Avatar Eyeshadow__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Bergen Norwegia
Wiadomości: 128
GG do Eyeshadow__
Dot.: Dieta Dukana

Niestety nie mam dostepu do tej ksiazki. Nie meiszkam w Polsce i rzadko bywam .
Eyeshadow__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 16:29   #6
Lenka_1993
Zadomowienie
 
Avatar Lenka_1993
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: In my paradise. ♥
Wiadomości: 1 583
Dot.: Dieta Dukana

No i po co Ci to? Organizm potrzebuje owoców i warzyw, poza tym kiedy z niej już zrezygnujesz, przytyjesz drugie tyle, co schudłaś. pozdrawiam.
__________________
Powrót do gry!

Ćwiczę od 27.10.2014

Mel B - Full Body.
Insanity - Zakończone.
Lenka_1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 18:32   #7
agata456
Zakorzenienie
 
Avatar agata456
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 323
Dot.: Dieta Dukana

Cytat:
Napisane przez Lenka_1993 Pokaż wiadomość
No i po co Ci to? Organizm potrzebuje owoców i warzyw, poza tym kiedy z niej już zrezygnujesz, przytyjesz drugie tyle, co schudłaś. pozdrawiam.
agata456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-18, 18:43   #8
ILTheCure
Rozeznanie
 
Avatar ILTheCure
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 907
Dot.: Dieta Dukana

Zacznę od tego, że ta dieta jest niemożliwie niezdrowa. Bardzo mocno obciąża nerki oraz wątrobę. Mam przykład z 1 ręki: koleżanka po pół roku na tej diecie wylądowała w szpitalu, z powodu nerek. Ich zaburzenia były właśnie efektem diety dukana. Na internecie jest MNÓSTWO takich dziewczyn.

Kwestia druga: jojo. Niemal zawsze po tej diecie jest. No bo cóż. Jak się chudnie po 20 kg w 3 miesiące to ciężko żeby nie było jojo.

Kwestia trzecia: z góry Ci mówię: zaczniesz katowac swój metabolizm "hardcorową" dietą raz, i waga zacznie szalec. Wpadniesz w ciąg diet, chudnięcia, joja i tycia. Znajoma przed studniówką (5 lat temu) chciała 7 kg do sukienki dochudnąc. Dochudła. Potem utyła 10, potem schudła 8 i znów utyła, ale 12. I tym sposobem po 5-ciu latach z dziewczyny 167cm/62kg zrobiła się 167cm/85kg. Do dziś mówi, że żałuje swojej głupoty, teraz odchudza się z dietetykiem, ale szczerze? Pilnowac się (jak każda osoba ze skłonnościami do tycia i nadwagi) będzie musiała już całe życie.

Dobry czas na zrzucenie ZDROWO (czyli minimum 1350kcal, 1500 przy dużej dawce ruchu) 8 kg to jak dla mnie 4/5 miesięcy. Po 1,5./2kg miesięcznie.

No, ale. Jak znam życie, to masz ze 170cm, ważysz 60 kg i chcesz schudnąc do 50 i żadne rady Cię nie przekonają, że wagę masz ok, że warto chudnąc wolno jeśli w ogóle to potrzebne itd. W takim wypadku: krzyżyk na drogę i do zobaczenia za kilka lat. Po "hardcorowych dietach" i ich efektach jojo z pewnością będziesz już miała się z czego odchudzac.
ILTheCure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 19:58   #9
Eyeshadow__
Raczkowanie
 
Avatar Eyeshadow__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Bergen Norwegia
Wiadomości: 128
GG do Eyeshadow__
Dot.: Dieta Dukana

zgadzam sie. Ale dieta Dukana jest naprawde dopracowana jesli przestrzega sie jej sumiennie do samego konca, wtedy unika sie efrktu jojo.W innym przypadku- tak jak mowisz pewnie tak by bylo. Nie chce duzo schudnac. Mam 166cm i waze 56 kg...( moja norma to 48-49) ostatnio sie poprostu zaniedbalam i chcialabym to nadrobic. Wiec to zaledwie 7-8kg.
Eyeshadow__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 23:39   #10
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 173
Dot.: Dieta Dukana

Cytat:
Napisane przez ILTheCure Pokaż wiadomość
Zacznę od tego, że ta dieta jest niemożliwie niezdrowa. Bardzo mocno obciąża nerki oraz wątrobę. Mam przykład z 1 ręki: koleżanka po pół roku na tej diecie wylądowała w szpitalu, z powodu nerek. Ich zaburzenia były właśnie efektem diety dukana. Na internecie jest MNÓSTWO takich dziewczyn.

Kwestia druga: jojo. Niemal zawsze po tej diecie jest. No bo cóż. Jak się chudnie po 20 kg w 3 miesiące to ciężko żeby nie było jojo.

Kwestia trzecia: z góry Ci mówię: zaczniesz katowac swój metabolizm "hardcorową" dietą raz, i waga zacznie szalec. Wpadniesz w ciąg diet, chudnięcia, joja i tycia. Znajoma przed studniówką (5 lat temu) chciała 7 kg do sukienki dochudnąc. Dochudła. Potem utyła 10, potem schudła 8 i znów utyła, ale 12. I tym sposobem po 5-ciu latach z dziewczyny 167cm/62kg zrobiła się 167cm/85kg. Do dziś mówi, że żałuje swojej głupoty, teraz odchudza się z dietetykiem, ale szczerze? Pilnowac się (jak każda osoba ze skłonnościami do tycia i nadwagi) będzie musiała już całe życie.

Dobry czas na zrzucenie ZDROWO (czyli minimum 1350kcal, 1500 przy dużej dawce ruchu) 8 kg to jak dla mnie 4/5 miesięcy. Po 1,5./2kg miesięcznie.

No, ale. Jak znam życie, to masz ze 170cm, ważysz 60 kg i chcesz schudnąc do 50 i żadne rady Cię nie przekonają, że wagę masz ok, że warto chudnąc wolno jeśli w ogóle to potrzebne itd. W takim wypadku: krzyżyk na drogę i do zobaczenia za kilka lat. Po "hardcorowych dietach" i ich efektach jojo z pewnością będziesz już miała się z czego odchudzac.
bzdury gadasz i tyle. Jeśli ktoś stosuje się do wskazań to ma szansę na przeprowadzenie tej diety bez uszczerbku na zdrowiu i jojo, poczytaj trochę główne forum to może wyciągniesz wnioski.Ważne żeby regularnie się badac, bo fakt ,dieta obciaża nerki z powodu dużej ilosci białka,stąd zalecana jest duża ilość pitej wody, jeśli sie tego nie stosuje to nerki nie będą działały prawidłowo.Jestem pod stałą kontrolą medyczną i nigdy lepszych wyników ,jestem przykładem że dieta mi sluzy, a efekt jojo murowany jeśli nie przejdzie się wszystkich faz diety ,a np zrezygnuje po najwiekszym schudnięciu w II fazie . Jak zresztą się to ma z każdą dietą , jeśli rzucimy sie na żarcie to zawsze kg wrócą

---------- Dopisano o 00:39 ---------- Poprzedni post napisano o 00:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Eyeshadow__ Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny ; )
Jestem nowa, wiec z gory przepraszam jesli byl juz ten temat.
Mam wielki problem wiec zdecydowalam sie napisac do Was z prosba o pomoc
Mianowicie chodzi mi o Diete Dukana.
Chce schudnac 8kg....dieta moze byc hardcorowa, ale nie w tym rzecz.
Powiedzcie mi co jadlyscie dokladnie i ile kg schudlyscie.
Bardzo to dla mnie wazne, bo czytam i czytam i nie bardzo wiem co jesc.
I jak to jest po diecie. Jelsi juz osiagne wymarzona wage co dalej..

Z gory dziekuje za pomoc ;***

---------- Dopisano o 13:24 ---------- Poprzedni post napisano o 13:21 ----------

5 dni na proteinach , 5 dni warzywa ? owoce w ogole sa dozwolone ?
moze najpierw doszkol się w kwestii tej diety żebyś sobie więcej krzywdy nie zrobiła nią niż pożytku,polecam lektury doktorka i to wszystkie najlepiej
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo


Edytowane przez Milennka03
Czas edycji: 2012-09-18 o 23:41
Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 12:24   #11
Eyeshadow__
Raczkowanie
 
Avatar Eyeshadow__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Bergen Norwegia
Wiadomości: 128
GG do Eyeshadow__
Dot.: Dieta Dukana

wiem wiem juz wszystko wiem od dzisiaj zaczelam , ciekawe co to bedzie 166cm waga 56. Cel: 48 Mamm nadzieje ze sie uda.
Dzziewcxyny a wiecie moze czy zamiast 5 dni na proteinach i nastepnych 5 na proteinach plus warzywa..mozna od razy proteiny i warzywa ? ciezko mi tak wcinac np sama piers bez niczego :P

---------- Dopisano o 13:24 ---------- Poprzedni post napisano o 13:22 ----------

magda_lena40 niestety do ksiazki nie mam dostepnu. Nie mieszkam w Polsce i rzadko bywam, wiec odpada.
Eyeshadow__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-19, 12:51   #12
anetka_m
Zadomowienie
 
Avatar anetka_m
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 378
Dot.: Dieta Dukana

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
bzdury gadasz i tyle. Jeśli ktoś stosuje się do wskazań to ma szansę na przeprowadzenie tej diety bez uszczerbku na zdrowiu i jojo, poczytaj trochę główne forum to może wyciągniesz wnioski.Ważne żeby regularnie się badac, bo fakt ,dieta obciaża nerki z powodu dużej ilosci białka,stąd zalecana jest duża ilość pitej wody, jeśli sie tego nie stosuje to nerki nie będą działały prawidłowo.Jestem pod stałą kontrolą medyczną i nigdy lepszych wyników ,jestem przykładem że dieta mi sluzy, a efekt jojo murowany jeśli nie przejdzie się wszystkich faz diety ,a np zrezygnuje po najwiekszym schudnięciu w II fazie . Jak zresztą się to ma z każdą dietą , jeśli rzucimy sie na żarcie to zawsze kg wrócą

---------- Dopisano o 00:39 ---------- Poprzedni post napisano o 00:38 ----------


moze najpierw doszkol się w kwestii tej diety żebyś sobie więcej krzywdy nie zrobiła nią niż pożytku,polecam lektury doktorka i to wszystkie najlepiej
Milenka a w jaki sposób badasz na bieżąco nerki? Jest to jakieś laboratoryjne badanie z krwi? Sorry za moją ignorancję, ale nie orientuje się, bo nigdy sobie nerek nie badałam? Tez zastanawiam się na Dukanem, ale na razie zbieram info
__________________
Tam, gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele...
anetka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 13:00   #13
Eyeshadow__
Raczkowanie
 
Avatar Eyeshadow__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Bergen Norwegia
Wiadomości: 128
GG do Eyeshadow__
Dot.: Dieta Dukana

Dziewczyny powiedzcie mi
jest 5 dni na samych bialkach potem nastepne 5 dni bialka plus warzywa.
I jak dalej ?
Eyeshadow__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 13:27   #14
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: GórnyŚląsk
Wiadomości: 9 201
Dot.: Dieta Dukana

Cytat:
Napisane przez Eyeshadow__ Pokaż wiadomość
wiem wiem juz wszystko wiem od dzisiaj zaczelam , ciekawe co to bedzie 166cm waga 56. Cel: 48 Mamm nadzieje ze sie uda.
Dzziewcxyny a wiecie moze czy zamiast 5 dni na proteinach i nastepnych 5 na proteinach plus warzywa..mozna od razy proteiny i warzywa ? ciezko mi tak wcinac np sama piers bez niczego :P[COLOR="Silver"]

magda_lena40 niestety do ksiazki nie mam dostepnu. Nie mieszkam w Polsce i rzadko bywam, wiec odpada.
Cytat:
Napisane przez Eyeshadow__ Pokaż wiadomość
Dziewczyny powiedzcie mi
jest 5 dni na samych bialkach potem nastepne 5 dni bialka plus warzywa.
I jak dalej ?
Jak nie masz dostępu do wersji papierowej to ją pobierz z internetu. Na głównym wątku Dukana jest też skrót najważniejszych informacji.
Najpierw to się robi test, pierwszą fazę tak długo jak on Ci wyliczy, a dopiero później jest druga faza. Z tego co piszesz wynika, że nawet nie wiesz, na czym konkretne fazy polegają, więc za co ty się chcesz brać?
Poza tym, 48kg przy Twoim wzroście to niedowaga. Teraz masz wagę prawidłową, więc bardzo możliwe, że test właśnie to Ci wyświetli.
__________________

Wiesz, co jest najważniejsze w życiu? Mieć cel. I dążyć do jego spełnienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczęśliwia mnie.
Dzięki niemu mam poczucie, że warto żyć, mimo przeciwności.
Ale często wątpię.
Bardzo często.

magda_lena40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 14:39   #15
Azime
Raczkowanie
 
Avatar Azime
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 434
Dot.: Dieta Dukana

Przy dukanie trzeba pić baaaaardzo dużo wody. Jak będziesz pić dużo to nie będziesz mieć problemów z nerkami
Azime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 15:01   #16
agatak87
Raczkowanie
 
Avatar agatak87
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 111
Dot.: Dieta Dukana

Cytat:
Napisane przez Eyeshadow__ Pokaż wiadomość
wiem wiem juz wszystko wiem od dzisiaj zaczelam , ciekawe co to bedzie 166cm waga 56. Cel: 48 Mamm nadzieje ze sie uda.
Dzziewcxyny a wiecie moze czy zamiast 5 dni na proteinach i nastepnych 5 na proteinach plus warzywa..mozna od razy proteiny i warzywa ? ciezko mi tak wcinac np sama piers bez niczego :P

---------- Dopisano o 13:24 ---------- Poprzedni post napisano o 13:22 ----------

magda_lena40 niestety do ksiazki nie mam dostepnu. Nie mieszkam w Polsce i rzadko bywam, wiec odpada.
Kobietko ważąc 48 kilo będziesz miała niedowagę. Nie przesadzaj z tym odchudzaniem, kościotrupy wcale nie są takie fajne

A odpowiedź na pytanie - nie nie można. Pierwsza faza jest uderzeniowa i o to chodzi, że ma być tylko i wyłacznie nabiał. Ja jak kiedyś stosowałam to do obsmażonej (bez tłuszczu) piersi dawałam jajko (tak jak na jajecznicę) i do tego drobno pokrojony ogórek korniszony (to można).
__________________
A dziś Cię kocham o całe wczoraj mocniej!
K.
agatak87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 15:25   #17
makaron91
Zadomowienie
 
Avatar makaron91
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 517
Dot.: Dieta Dukana

Osobiście diety nie polecam- chodziłam wyczerpana, kręciło mi się w głowie (stosowałam się do diety i piłam hekto-litry wody ) i ogólnie byłam nie zdatna do użytku.
Polecam ograniczenie kcal i ćwiczenia, efekt gwarantowany
__________________
makaron91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 17:37   #18
ILTheCure
Rozeznanie
 
Avatar ILTheCure
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 907
Dot.: Dieta Dukana

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
bzdury gadasz i tyle. Jeśli ktoś stosuje się do wskazań to ma szansę na przeprowadzenie tej diety bez uszczerbku na zdrowiu i jojo, poczytaj trochę główne forum to może wyciągniesz wnioski.Ważne żeby regularnie się badac, bo fakt ,dieta obciaża nerki z powodu dużej ilosci białka,stąd zalecana jest duża ilość pitej wody, jeśli sie tego nie stosuje to nerki nie będą działały prawidłowo.Jestem pod stałą kontrolą medyczną i nigdy lepszych wyników ,jestem przykładem że dieta mi sluzy, a efekt jojo murowany jeśli nie przejdzie się wszystkich faz diety ,a np zrezygnuje po najwiekszym schudnięciu w II fazie . Jak zresztą się to ma z każdą dietą , jeśli rzucimy sie na żarcie to zawsze kg wrócą
No cóż. Ja wolę słuchac lekarzy, głównie mojego hematologa, któremu ufam, prowadzi mnie od lat. On na dzwięk słowa "dukan" ma ochotę rzucac przekleństwami po gabinecie. Nie wspominając o milionie pseudo-diet wzorowanych na dukanie: nie dośc, że same białko to jeszcze głodówka... Najczęściej tak właśnie to wygląda.

Co do faz: wiem, że takowe istnieją. Jednak właśnie dlatego, że na dukanie chudnie się zwykle za szybko, ryzyko efektu jojo jest większe.

Przekonanego zapaleńca do tej diety nie przekonam. Mi wystarczy opinia świetnego lekarza (i to nie jednego) przypadki znane mi z 1 ręki i zdroworozsądkowe myślenie, że nic, co całkowicie wyklucza jakieś składniki odżywcze nie może byc zdrowe.
ILTheCure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 19:39   #19
Eyeshadow__
Raczkowanie
 
Avatar Eyeshadow__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Bergen Norwegia
Wiadomości: 128
GG do Eyeshadow__
Dot.: Dieta Dukana

Dziewczyny jogurt owocowy z otrbami moze byc :P ??
Eyeshadow__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-19, 20:07   #20
Caramelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Upper Silesia
Wiadomości: 464
Dot.: Dieta Dukana

Cytat:
Napisane przez Eyeshadow__ Pokaż wiadomość
Dziewczyny jogurt owocowy z otrbami moze byc :P ??
Jezusie, nie, nie może być. Tak, wiem, że mieszkasz za granicą. Ksiązki Dukana są na całym świecie. Jak się uprzesz to znajdziesz wersję pdf do ściagnięcia za darmo, np. na portalu z pewnym gryzoniem w nazwie.

Dieta dukana w pierwszych fazach wyklucza owoce. Robiłaś w ogóle test?

Co do krytyki diety Dukana: zgadzam się, że może bardzo obciążyć nerki, że nie przyjmuje się części składników odzywczych przez brak owoców, itp.
Ale tak się składa, że ja od kilku lat mam problemy z nerkami (kamica nerkowa, nawracające zapalenie nerek) i jestem pod opieką nefrologa. Badam się co 3 miesiące. Jedyna zmiana jaką zalecił mi mój lekarz, to picie o wiele większej ilości wody, wody z cytryną, zakaz spozywania szczawiu i szpinaku, itp.
Przed dietą zrobiłam badania: morfologię krwi + mocz +ambiogram. Wyniki mam super, nic się nie zmieniło, cholesterol spadł. Z tym, że ja podchodzę racjonalnie do diety i ćwiczę 3 razy w tygodniu.
Zdrowie jest najwazniejsze, to jasne. Wszystko trzeba robić z głową.
Z pewnością jest to dieta dobra dla osób, które maja bardzo dużą nadwagę (szybkie chudnięcie motywuje) i chcących nauczyć się zdrowszego jedzenia (wyeliminowanie słodyczy, tłustego mięsa, zywności przetworzonej). Natomiast na pewno nie jest to dieta dla osób, które totalnie ignorują skutki uboczne tej diety i się przed nimi nie chronią.

I nie czarujmy się, trzeba się ruszać. Chude i obwisłe ciało wcale nie jest lepsze od grubego, ale "nabitego".
__________________
Mam twardą dupę i serce z kamienia.

KEEP GOING, DON'T STOP.


Caramelli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 20:21   #21
ILTheCure
Rozeznanie
 
Avatar ILTheCure
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 907
Dot.: Dieta Dukana

Ona ma idealną wagę (166cm 56kg) więc raczej żadnego testu nie robiła bo wyszłoby z niego, że dieta jest jej nie potrzebna.
ILTheCure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 21:25   #22
Caramelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Upper Silesia
Wiadomości: 464
Dot.: Dieta Dukana

No to już w ogóle... szczupłe osoby nie chudna na tej diecie jakoś porażająco, o ile w ogóle
__________________
Mam twardą dupę i serce z kamienia.

KEEP GOING, DON'T STOP.


Caramelli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 23:09   #23
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 173
Dot.: Dieta Dukana

Cytat:
Napisane przez anetka_m Pokaż wiadomość
Milenka a w jaki sposób badasz na bieżąco nerki? Jest to jakieś laboratoryjne badanie z krwi? Sorry za moją ignorancję, ale nie orientuje się, bo nigdy sobie nerek nie badałam? Tez zastanawiam się na Dukanem, ale na razie zbieram info
robię co 2 miesiące szczególowy pakiet badań tzw pakiet rozszerzony w Diagnostyce, morfologię oraz mocz a także pod kątem hormonów itp. Wszystko tam wychodzi , nieprawidłowe działanie nerek również(kwas moczowy, ciala ketonowe itp)

---------- Dopisano o 00:06 ---------- Poprzedni post napisano o 00:03 ----------

Cytat:
Napisane przez ILTheCure Pokaż wiadomość
No cóż. Ja wolę słuchac lekarzy, głównie mojego hematologa, któremu ufam, prowadzi mnie od lat. On na dzwięk słowa "dukan" ma ochotę rzucac przekleństwami po gabinecie. Nie wspominając o milionie pseudo-diet wzorowanych na dukanie: nie dośc, że same białko to jeszcze głodówka... Najczęściej tak właśnie to wygląda.
to opinia Twojego lekarza, nie uogólniaj, mój i nie tylko mój lekarz poleca tą dietę pod warunkiem stałej kontroli medycznej i stosowania się do zaleceń

---------- Dopisano o 00:08 ---------- Poprzedni post napisano o 00:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Eyeshadow__ Pokaż wiadomość
Dziewczyny jogurt owocowy z otrbami moze byc :P ??
Boże Ty słyszysz i nie grzmisz, powodzenia przy "takim" odchudzaniu.Może trochę wysiłku intelektualnego przy czytaniu ksiązki?

---------- Dopisano o 00:09 ---------- Poprzedni post napisano o 00:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Caramelli Pokaż wiadomość
No to już w ogóle... szczupłe osoby nie chudna na tej diecie jakoś porażająco, o ile w ogóle
dokladnie ,poza tym to chyba prowokacja lub jakaś ściema i tyle, nie wierzę w taką ignorancję
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 08:05   #24
Eyeshadow__
Raczkowanie
 
Avatar Eyeshadow__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Bergen Norwegia
Wiadomości: 128
GG do Eyeshadow__
Dot.: Dieta Dukana

Musicie bcy takie krytyczne ? Dziewczyny ..jak chce schudnac to chce mozecie mi mowic ze mam wage w sam raz. Pytam was grzecznie o rady.... Jesli tak was to irytuje to poprostu nie komentujcie postu. Proste.
Eyeshadow__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 10:05   #25
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Dieta Dukana

Cytat:
Napisane przez ILTheCure Pokaż wiadomość
Zacznę od tego, że ta dieta jest niemożliwie niezdrowa. Bardzo mocno obciąża nerki oraz wątrobę. Mam przykład z 1 ręki: koleżanka po pół roku na tej diecie wylądowała w szpitalu, z powodu nerek. Ich zaburzenia były właśnie efektem diety dukana. Na internecie jest MNÓSTWO takich dziewczyn.

Kwestia druga: jojo. Niemal zawsze po tej diecie jest. No bo cóż. Jak się chudnie po 20 kg w 3 miesiące to ciężko żeby nie było jojo.

Dobry czas na zrzucenie ZDROWO (czyli minimum 1350kcal, 1500 przy dużej dawce ruchu) 8 kg to jak dla mnie 4/5 miesięcy. Po 1,5./2kg miesięcznie.
Według mnie też dieta strasznie niezdrowa, ale moja mama na niej była 1,5 roku temu, schudła 11 kg i nadal trzyma wagę, nerki zdrowe, wszystko w normie Ale ona się trzymała diety na 100%, wszystkie fazy, mnóstwo wody, jest bardzo konsekwentną osobą, nadal nie je ziemniaków czy chleba. Pewnie dlatego nie miała problemów.

Ja jestem na South Beach i schudłam prawie 20 kg w 3 miesiące, to jest normalne, nie musi być jojo. Jak się chudnie z kości na ości, to faktycznie - waga spada wolno i tak powinna. Ale ja tylko zrezygnowałam z cukru, białych skrobii, tłustego nabiału i choć jadłam dużo to poszło te 20 kg, bo mam dużą nadwagę, do zrzucenia jeszcze prawie drugie tyle - a i tak tylko do górnej granicy normy chcę schudnąć, bo dalej to za szczupła będę jak na moje gusta, nie dążę jak większość do niedowagi. I to drugie tyle już idzie wolniej. Przy dużej nadwadze waga spada szybko na początku, to normalne. Zastopować tego się nie da A jem te Twoje wytyczone 1350 kcal!
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2012-09-20 o 10:06
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 21:35   #26
Eyeshadow__
Raczkowanie
 
Avatar Eyeshadow__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Bergen Norwegia
Wiadomości: 128
GG do Eyeshadow__
Dot.: Dieta Dukana

ajjj jednak nie jestem wytrwala wytrzymalam 4 dni. I koniec :P
Jem normalnie tyle ze zrezygnowalam z tlustych rzeczy. Obiadki gotuje sobie w parowarze , zero slodyczy, codziennie otreby
Mam nadzieje ze nie bedzie zle
Eyeshadow__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 00:04   #27
Y not
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 82
Dot.: Dieta Dukana

bylam na dukanie 2 razy, po okolo 2-3 tyg. za kazdym razem 5 kilo w dol, ale wracalo z nawiazka. niestety trzeba ogromnej sily woli zeby przetrwac te wszystkie etapy, ja tak nie umiem. a jesli ktos juz ma taka sile woli to powinien zabrac sie za cos bardziej pozytecznego, np. cwiczenia, ktore na dukanie nie sa wskazane, no i zdrowe odzywianie, wiadomo.
mam od zawsze okolo 10 kg do zrzucenia a ile razy jestem "na diecie" to sie konczy efektem jojo, wiec teraz nie mam zadnej diety, po prostu nie mysle o jedzeniu i dzieki temu nie mam tak czesto ochoty na cos slodkiego albo cos niezdrowego. moja obecna metoda to miec odpowiednie, w miare zdrowe rzeczy w lodowce i duzo zajec, zeby nie myslec, od miesiaca powoli dziala!
pozdrawiam!
__________________
od 21.09.13
69=> 66.4 => 55 (167cm)
zdrowe odżywianie, bieganie i siłownia
Y not jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 09:47   #28
patrysina
patrysina
 
Avatar patrysina
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 518
Dot.: Dieta Dukana

Cytat:
Napisane przez Y not Pokaż wiadomość
bylam na dukanie 2 razy, po okolo 2-3 tyg. za kazdym razem 5 kilo w dol, ale wracalo z nawiazka. niestety trzeba ogromnej sily woli zeby przetrwac te wszystkie etapy, ja tak nie umiem. a jesli ktos juz ma taka sile woli to powinien zabrac sie za cos bardziej pozytecznego, np. cwiczenia, ktore na dukanie nie sa wskazane, no i zdrowe odzywianie, wiadomo.
mam od zawsze okolo 10 kg do zrzucenia a ile razy jestem "na diecie" to sie konczy efektem jojo, wiec teraz nie mam zadnej diety, po prostu nie mysle o jedzeniu i dzieki temu nie mam tak czesto ochoty na cos slodkiego albo cos niezdrowego. moja obecna metoda to miec odpowiednie, w miare zdrowe rzeczy w lodowce i duzo zajec, zeby nie myslec, od miesiaca powoli dziala!
pozdrawiam!
a to Ciekawe bo ja na Dukanie byłam 2 lata i przeprowadziłam wszystkie fazy diety i z tego co pamiętam a dobrze pamiętam Dukan zalecał ruch nawet pojawiło się takie stwierdzenie że zapisuje "ruch na receptę"
patrysina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 14:01   #29
Altarfka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 118
Dot.: Dieta Dukana

Mam nadzieje, że nie zostanę zlinczowana, ale chciałabym opisać swój przypadek.

Też zdecydowałam sie na dukana. w ciagu 4 m-cy schudłam 16 kg. Przestrzegałam sumiennie zasad zawartych w książce.
Robiłam 2 razy badania krwi i poziomu kwasu moczanowego. Był podwyższony, ale nic z tego nie wynikło.
Piłam bardzo dużo wody nawet po 3 litry+herbatki, kawę itd.
Przeszłm całą fazę stabilizacyjną i na razie nie ma efektu jojo, jednak muszę zaznaczyć, że nie wrócilam do żywienia sprzed diety.
Po prostu zmieniłam swoje nawyki żywieniowe.
Nie czarujmy się dziewczyny, każda dieta nie tylko białkowa, nie ma sensu jeśli po jej zakończeniu zaczyna się jeść niezdrowo i kalorycznie.

To tyle ode mnie.
Altarfka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 14:29   #30
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Dieta Dukana

Cytat:
Napisane przez Altarfka Pokaż wiadomość
Mam nadzieje, że nie zostanę zlinczowana, ale chciałabym opisać swój przypadek.

Też zdecydowałam sie na dukana. w ciagu 4 m-cy schudłam 16 kg. Przestrzegałam sumiennie zasad zawartych w książce.
Robiłam 2 razy badania krwi i poziomu kwasu moczanowego. Był podwyższony, ale nic z tego nie wynikło.
Piłam bardzo dużo wody nawet po 3 litry+herbatki, kawę itd.
Przeszłm całą fazę stabilizacyjną i na razie nie ma efektu jojo, jednak muszę zaznaczyć, że nie wrócilam do żywienia sprzed diety.
Po prostu zmieniłam swoje nawyki żywieniowe.
Nie czarujmy się dziewczyny, każda dieta nie tylko białkowa, nie ma sensu jeśli po jej zakończeniu zaczyna się jeść niezdrowo i kalorycznie.

To tyle ode mnie.
Cała prawda, po jakiejkolwiek diecie nie ma co liczyć na utrzymanie wagi, jak się zacznie znów żreć i paść od początku. Według mnie nie trzeba nawet trzymać się diety, ale jeść lepiej, zdrowiej, porządniej - w końcu dieta powinna tego nauczyć Podkreślam, żeby wszystkie zapamiętały
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:30.