Poważny problem.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-29, 11:05   #1
Sinday
Raczkowanie
 
Avatar Sinday
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 36
Unhappy

Poważny problem..


Witam wszystkie wizażanki i z góry dziękuje za przeczytanie mojego listu. Problem jest dość poważny i nie mam pojęcia jak go rozwiązać dlatego zwracam się do Was. Chodzi o moją kuzynkę, Anie. W tym roku dostała się na zaoczne prawo na UWr. W wakacje dostała również pracę jako niania (zarabia niedużo bo ok.1000 zł/mc). Problemem są czesne za pierwszy semestr studiów. Na początku myślałyśmy, że bez problemu rozłoży się to na raty i jakoś to będzie. Jednak dziś Ania dowiedziała się, że nie ma takiej możliwości [za pierwszy i ostatni semestr płaci się całość]. Teraz wychodzi na to, że musi wpłacić całą kwotę do pierwszych dni października. Najgorsze jest to, że nie ma kto jej finansowo pomóc. Mama zarabia niewielkie pieniądze a ojciec porzucił rodzinę (Ania pobiera niewielkie alimenty). Jest mi strasznie przykro, bo tak się cieszyła na samą myśl o studiach! Myślałam, żeby udała się do dziekana i wyjątkowo poprosiła go o rozłożenie tych pieniędzy na raty (powód: ciężka sytuacja materialna w rodzinie). Ale nie wiem czy to ma sens. Nie orientuje się również jak to jest z kredtytem studenckim i na jakiej podstawie się go przyznaje, ale pieniądze są potrzebne na teraz...
Czy ktoś widzi JAKIEKOLWIEK rozwiązanie tej sytuacji?
Za każdą odpowiedź dziękuje w imieniu Ani.
__________________
Boże spraw by mi się nie chciało tak jak mi się CHCE!
Sinday jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 11:13   #2
drusia
Zakorzenienie
 
Avatar drusia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 680
Dot.: Poważny problem..

Kredyt studencki odpada. Pierwszą wypłatę kasy dostaje się o ile dobrze pamiętam w lutym (albo styczniu). W każdym razie nie teraz.
__________________




Nie liczę dni,
Sprawiam, że to dni się liczą...

drusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 11:18   #3
kamisiaa88
Raczkowanie
 
Avatar kamisiaa88
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 364
GG do kamisiaa88
Dot.: Poważny problem..

No dość nie fajna sytuacja !

Zazwyczaj brak pieniądzy stoji na drodze spełnienia marzeń co do jakiegoś pomysłu na rozwiązanie tej sytuacji to nie mam pojęcia! Ciężka sytuacja
kamisiaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 11:38   #4
Lea_
Wtajemniczenie
 
Avatar Lea_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 984
Dot.: Poważny problem..

Na kazdej uczelni istnieje program pomocy studentom w trudnej sytuacji materialnej, napewno, jezei kuzynka zwroci sie do odpowiednich władz to coś zaradzą, szczegolnie, ze Uniwersytet Wrcolawski dba swoich o studentow, wiec będzie dobrze.
Lea_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 11:46   #5
Wroclovianka
Zakorzenienie
 
Avatar Wroclovianka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 181
Dot.: Poważny problem..

Pozostało napisać jej pismo do dziekana jeżeli mieści się w wymaganym dochodzie na osobe w rodzinie - wszystko pisze w uchwale:

http://bip.biuletyn.info.pl/php/pobi...20&id_dok=1167

Jeżeli się nie mieści to lepiej niech uzbiera jakoś kasę, bo z tego co pisze - jak nie zapłaci przyjdzie ponaglenie i bedzie miała 10 dni na wpłatę a póżniej to już adios.
Dziwie się, ze Twoja kuzynka wybiera się na studia a nawet dokładnie nie przeczytała jak wyglądają płatności,o których info znajduje sie na stronie jej kierunku
__________________

Wizaż rządzi, Wizaż radzi, Wizaż nigdy Cię nie zdradzi

Edytowane przez Wroclovianka
Czas edycji: 2009-09-29 o 13:16
Wroclovianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 13:20   #6
Forever In My Heart
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Stolyca hazardu i rozpusty, gdzie chodzę 3 cm ponad chodnikami ;D Aż mnie duma rozpiera ! ;))
Wiadomości: 355
Dot.: Poważny problem..

Kurczę, trochę nieciekawie to wygląda.

A może jednak warto zmienić studia ? A jak nie dostanie się na aplikację (przecież niewiele osób się dostaje). Będąc magistrem prawa, to przecież nie może być ani prawnikiem, sędzią itp ... Dopiero po aplikacji.

Moja siostra studiuje dziennie prawo na UW. Jest teraz na IV roku. Mówiła ,że na zaoczne przyjmują średnio 800 osób !!! A ile z nich tak naprawdę kończy studia i dostaje się na aplikację ? Niewiele...
__________________

` Per Aspera Ad Astra


` Pilot samolotu bojowego naddźwiękowego !
(spełniam marzenia i kontynuuję rodzinną tradycję)


<- w F-35


Forever In My Heart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 14:35   #7
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Poważny problem..

Cytat:
Napisane przez Wroclovianka Pokaż wiadomość
Pozostało napisać jej pismo do dziekana jeżeli mieści się w wymaganym dochodzie na osobe w rodzinie - wszystko pisze w uchwale:

http://bip.biuletyn.info.pl/php/pobi...20&id_dok=1167

Jeżeli się nie mieści to lepiej niech uzbiera jakoś kasę, bo z tego co pisze - jak nie zapłaci przyjdzie ponaglenie i bedzie miała 10 dni na wpłatę a póżniej to już adios.
Dziwie się, ze Twoja kuzynka wybiera się na studia a nawet dokładnie nie przeczytała jak wyglądają płatności,o których info znajduje sie na stronie jej kierunku
Tak, tez mnie to dziwi. W ciezszej sytuacji materialnej, przy studiach płatnych, to podstawa. Zreszta czesto płaci sie za semestr z góry. Jesli jej nie rozłoza na raty, moze sie starac o przeniesienie na dzienne, albo do innego miasta, albo na inne, dzienne. No niestety, tak bywa.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-29, 15:48   #8
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Poważny problem..

Pisać do dziekanatu ,nie ona pierwsza ma taki problem ,próbowac wszelkimi drogami.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 19:42   #9
moniaszelki
Zadomowienie
 
Avatar moniaszelki
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 834
Dot.: Poważny problem..

a stypendium?
jak może to niech sie pyta czy moglaby w ratach zapłacić. niech powie jaka jest sytuacja. nie rezygnuj Ania! . nie warto . poproście, napiszcie pismo jakieś nie wiem .
powodzenia
moniaszelki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 19:47   #10
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Poważny problem..

Cytat:
Napisane przez Forever In My Heart Pokaż wiadomość
Kurczę, trochę nieciekawie to wygląda.

A może jednak warto zmienić studia ? A jak nie dostanie się na aplikację (przecież niewiele osób się dostaje). Będąc magistrem prawa, to przecież nie może być ani prawnikiem, sędzią itp ... Dopiero po aplikacji.

Moja siostra studiuje dziennie prawo na UW. Jest teraz na IV roku. Mówiła ,że na zaoczne przyjmują średnio 800 osób !!! A ile z nich tak naprawdę kończy studia i dostaje się na aplikację ? Niewiele...
Na UW? Warszawskim?

Na UW nie ma zaocznego prawa.
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 20:08   #11
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Poważny problem..

Niech kuzynka lepiej podliczy koszty skończenia w trybie zaocznym tego kierunku.

Na UŁ wieczorowi i zaoczni płaca za każdą poprawkę, komisa, warunek itd.(jakiś fundusz na ewentualne potknięcia tez warto uwzględniać). Poza tym dochodzą wydatki na aplikację. Mój kolega dostał się w tym roku ze świetnym wynikiem na adwokacka, co nie zwalnia go od zapłacenia 15tys w ciągu 3 lat.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-29, 20:29   #12
milenka22
Rozeznanie
 
Avatar milenka22
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 921
Dot.: Poważny problem..

Jeśli dziekan odrzuci Twoje podanie to możesz się odwołać do rektora
__________________
Płacz jest ostatnią deską ratunku - nie pierwszą!
milenka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 21:24   #13
Kaala
Raczkowanie
 
Avatar Kaala
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 79
Dot.: Poważny problem..

smutno trochę.

sama idę na zaoczne studia , co prawda nie prawo, tylko filologie, ale u mnie na uczelni nie było problemu z rozłożeniem opłat na raty. Tzn tak mi się wydaje - jeszcze oficjalnie nie dostałam decyzji, ale pani w dziekanacie powiedziała, ze decyzja będzie pozytywna. Może dobrze by było gdyby Ania poszła do dziekanatu i wyjaśniła jak wygląda sprawa, do każdego trzeba przecież podchodzic indywidualnie...
__________________


" Czasem trzeba być bezduszną jędzą, żeby dać sobie radę w życiu. Czasem tylko to daje ci siłę..."
Dolores Claiborne




" Zawsze znajdzie się ktoś, kto pragnie dokładnie tego samego, co ty. "
Weronika postanawia umrzeć
Kaala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-30, 07:27   #14
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: Poważny problem..

Jestem na 80% pewna, że da się załatwić rozłożenie opłaty na raty jeśli się o to postara. Znam sytuację dziewczyny, która też ma nie za dużo kasy, sama pracuje kiedy może, ma tylko ojca, który utrzymuje rodzinę, więc wiadomo, że nie stać ich nigdy aby zapłacić wszystko naraz. Jej się udało wyprosić raty, więc niech kuzynka od razu nie rezygnuje myśląc, że "i tak się nie uda"
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-30, 07:39   #15
cytrynowo_piaskowa
Wtajemniczenie
 
Avatar cytrynowo_piaskowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 053
Dot.: Poważny problem..

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
Niech kuzynka lepiej podliczy koszty skończenia w trybie zaocznym tego kierunku.

Na UŁ wieczorowi i zaoczni płaca za każdą poprawkę, komisa, warunek itd.(jakiś fundusz na ewentualne potknięcia tez warto uwzględniać). Poza tym dochodzą wydatki na aplikację. Mój kolega dostał się w tym roku ze świetnym wynikiem na adwokacka, co nie zwalnia go od zapłacenia 15tys w ciągu 3 lat.
Studiuję zaocznie na WPiA w Łodzi i pierwsze słyszę żeby płaciło sie za poprawkę czy komis Sama przez trzy lata miałam niejedną ale nie kosztowały mnie więcej niż trochę stresu i nerwów...
__________________

cytrynowo_piaskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-30, 07:56   #16
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: Poważny problem..

Cytat:
Napisane przez cytrynowo_piaskowa Pokaż wiadomość
Studiuję zaocznie na WPiA w Łodzi i pierwsze słyszę żeby płaciło sie za poprawkę czy komis Sama przez trzy lata miałam niejedną ale nie kosztowały mnie więcej niż trochę stresu i nerwów...
To chyba zależy od tego jak poprawiasz - na studiach stacjonarnych płaci się za warunek i za powtarzanie całego przedmiotu. Na niestacjonarnych nie płaci się chyba za warunek (czyli sam egzamin), ale wnosi się opłatę za powtarzanie przedmiotu - czyli jak się nie zaliczy ćwiczeń to trzeba bulić Nie miałam co prawda nigdy żadnej z tych sytuacji (tez jestem na UŁ), ale tak maja w regulaminie.
Tylko trzeba wziąć pod uwagę, że UŁ to UŁ, ale inne uczelnie mogą mieć zupełnie inaczej to zorganizowane - i wtedy trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami.
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-30, 08:34   #17
weronikka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 151
Dot.: Poważny problem..

Niech koniecznie idzie do dziekana. Mojej kumpeli dziekan rozlozyl na raty po 500 zl pierwszy semestr. Na pewno jakos sie to da rozwiazac
weronikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-30, 12:46   #18
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Poważny problem..

Cytat:
Napisane przez cytrynowo_piaskowa Pokaż wiadomość
Studiuję zaocznie na WPiA w Łodzi i pierwsze słyszę żeby płaciło sie za poprawkę czy komis Sama przez trzy lata miałam niejedną ale nie kosztowały mnie więcej niż trochę stresu i nerwów...
Odkąd przenieśliśmy się do paragrafu praktycznie wszystko jest płatne.

Edit: Ostatnio słyszałam od dziewczyny, że za podchodzenie do egzaminu poprawkowego zapłaciła 100zł.
Sama studiuję dziennie i widzę, ze to co kiedyś oferowali bezpłatnie teraz już ma swoją cenę.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind

Edytowane przez amber2046
Czas edycji: 2009-09-30 o 12:56
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-30, 18:54   #19
cytrynowo_piaskowa
Wtajemniczenie
 
Avatar cytrynowo_piaskowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 053
Dot.: Poważny problem..

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
Odkąd przenieśliśmy się do paragrafu praktycznie wszystko jest płatne.

Edit: Ostatnio słyszałam od dziewczyny, że za podchodzenie do egzaminu poprawkowego zapłaciła 100zł.
Sama studiuję dziennie i widzę, ze to co kiedyś oferowali bezpłatnie teraz już ma swoją cenę.
Teraz już nie wiem czy piszesz o dziennych czy wieczorowych/zaocznych. Ja studiuje zaocznie administracje, w tym roku kończę i naprawdę nie zapłaciłam przez 3 lata nic poza opłatami za studia, które tez swoją droga są nie małe i chyba czynią zadość wszelkim dopłatom.
__________________

cytrynowo_piaskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-30, 18:58   #20
Kapust
Raczkowanie
 
Avatar Kapust
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 455
Dot.: Poważny problem..

Nie widzę innego pomysłu jak dobicie się do Dziekanatu z podaniem i próbą wyjaśnienia sytuacji. Studentów teraz jest coraz mniej, myślę że będą starali się jej jednak pomóc

Edytowane przez Kapust
Czas edycji: 2009-09-30 o 19:01 Powód: pomyłek w czytaniu ze zrozumieniem ;)
Kapust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-30, 19:24   #21
c042958294e99042f58d4b6e63f583de5e67f661_63eacf5328b46
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 103
Dot.: Poważny problem..

Cytat:
Napisane przez Sinday Pokaż wiadomość
Witam wszystkie wizażanki i z góry dziękuje za przeczytanie mojego listu. Problem jest dość poważny i nie mam pojęcia jak go rozwiązać dlatego zwracam się do Was. Chodzi o moją kuzynkę, Anie. W tym roku dostała się na zaoczne prawo na UWr. W wakacje dostała również pracę jako niania (zarabia niedużo bo ok.1000 zł/mc). Problemem są czesne za pierwszy semestr studiów. Na początku myślałyśmy, że bez problemu rozłoży się to na raty i jakoś to będzie. Jednak dziś Ania dowiedziała się, że nie ma takiej możliwości [za pierwszy i ostatni semestr płaci się całość]. Teraz wychodzi na to, że musi wpłacić całą kwotę do pierwszych dni października. Najgorsze jest to, że nie ma kto jej finansowo pomóc. Mama zarabia niewielkie pieniądze a ojciec porzucił rodzinę (Ania pobiera niewielkie alimenty). Jest mi strasznie przykro, bo tak się cieszyła na samą myśl o studiach! Myślałam, żeby udała się do dziekana i wyjątkowo poprosiła go o rozłożenie tych pieniędzy na raty (powód: ciężka sytuacja materialna w rodzinie). Ale nie wiem czy to ma sens. Nie orientuje się również jak to jest z kredtytem studenckim i na jakiej podstawie się go przyznaje, ale pieniądze są potrzebne na teraz...
Czy ktoś widzi JAKIEKOLWIEK rozwiązanie tej sytuacji?
Za każdą odpowiedź dziękuje w imieniu Ani.
Musi jak najszybciej złożyc podanie. Powinna od razu to zrobić gdy ją przyjęli.. Jeśli dostała się z pierwszego rzutu to dziwie się,że nie zrobiła tego nastepnego dnia. Ogolnie to dość specyficzny wydział czasami ciężko coś załatwić, ale myślę,że nie będzie problemu. Ja bym na jej miejscu z podaniem podeszła od razu bezpośrednio do P. Dziekana i przedstawiła swoją sytację->po rozmowie z nim złożyłabym podanie w dziekanacie->chodzi mi o podanie by rozłożyć płatność na parę rat.
A tak na marginesie za egzamin na tym wydziale jest 150zł ale za cwiczenia czasami duuuuzo więcej.

Jeszcze sobie przypomniałam- jesli jej sytacja finansowa była taka sobie na WPAiE UWr na studiach zaocznych jest stypendium socjalne(ale wydaje mi sie, ze podania do dzisiaj sie składało..), jest stypendium naukowe- podania składa się do 6-tego w tym roku ale to jej raczej nie dotyczy bo zaczyna studia.

Edytowane przez c042958294e99042f58d4b6e63f583de5e67f661_63eacf5328b46
Czas edycji: 2009-09-30 o 19:30
c042958294e99042f58d4b6e63f583de5e67f661_63eacf5328b46 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-01, 07:44   #22
Gloire
Zadomowienie
 
Avatar Gloire
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 219
GG do Gloire
Dot.: Poważny problem..

Cytat:
Napisane przez Ćwirka Pokaż wiadomość
Na UW? Warszawskim?

Na UW nie ma zaocznego prawa
.
jest...
__________________
w końcu czuję spokój ducha
Gloire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-01, 07:54   #23
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Poważny problem..

Tak to jest, gdy się myśli "że jakoś to będzie" i że jest jeszcze czas...

Napisanie podania to jedno, ale czy macie jakiś plan awaryjny jeśli podanie zostanie odrzucone? Mnie się tak zdarzyło w trakcie studiów, że straciłam pracę - pisałam prośbę o raty, załączyłam zaświadczenie z UP, że jestem bezrobotna i dowiedziałam się, że tym gorzej bo to oznacza, ze na raty też mnie nie będzie stać... W końcu wzięłam kredyt i zapłaciłam tę ratę, a kredyt powoli spłacałam.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-01, 08:34   #24
drusia
Zakorzenienie
 
Avatar drusia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 680
Dot.: Poważny problem..

Pomyłka, nie wiem jakim cudem otworzył mi się inny wątek niż ten w którym chciałam się wypowiedzieć.

Przepraszam
__________________




Nie liczę dni,
Sprawiam, że to dni się liczą...


Edytowane przez drusia
Czas edycji: 2009-10-01 o 08:35 Powód: pomyłka
drusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:31.