Pytanie o staż - wątek zbiorczy - Strona 161 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-10-13, 11:44   #4801
Nadeel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 413
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Naipsze Wam na szybko, że wystarczy same ksero np,. indeksu, świadectwa itd.

Trzeba na tym napisac : " Potwierdzam zgodność z oryginałem" i się podpisać.

W notariuszy, czy pieczatki rózne itd. nie trzeba się bawić. Nawet oryginału nie trzeba miec tam przy sobie, tylko kseso tak podpisane.

powodzenia


PS
To stypednium stażowe ma być dzielone i wyplacane co miesiąc na konto.

Edytowane przez Nadeel
Czas edycji: 2009-10-13 o 11:45
Nadeel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 11:52   #4802
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

A po tym stażu można isc na staz z UP? Wiecie może?
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 11:54   #4803
Nadeel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 413
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Raczej można, bo doświadczenie zawodowe na staż z PUP nie może przekraczać 3 miesięcy, a ten staż będzie trwał 3 miesiące.
Nadeel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 12:56   #4804
whip
psy-chopatka
 
Avatar whip
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 636
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Czy są tu osoby które same sobie sobie znalazły miejsce na staż?
Możecie powiedzieć jaką drogą najlepiej to załatwiać (jeśli się nie ma znajomości oczywiście) dzwonić, pisać maile? Czym się kierować? Czy np większe szanse są w instytucjach państwowych? Gdzie wy znalazłyście staż?
__________________
"Love it, change it or leave it "
whip jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 12:57   #4805
Snufki
Rozeznanie
 
Avatar Snufki
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 758
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

emilija1108 Jeżeli po stażu niepodejmiesz odrazu pracy to tak. Tzn. zazwyczaj na dzień po ma się ustalony termin wizyty w UP.
Snufki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 13:55   #4806
Ewusia_marchew
Zakorzenienie
 
Avatar Ewusia_marchew
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 20 591
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Brydzia_ Pokaż wiadomość
3mam kciuki
ja sie zbieram na praktyki jak wrócisz zdaj relacje od A do Z ;P
ja i tak dopiero bede zawozic papiery w przyszłym tyg
mam nadzieje ze się załapie :P
relacja poniżej

Cytat:
Napisane przez Nadeel Pokaż wiadomość


PS
To stypednium stażowe ma być dzielone i wyplacane co miesiąc na konto.
jużdoczytałam w regulaminie o tym dzięki
Cytat:
Napisane przez Nadeel Pokaż wiadomość
Raczej można, bo doświadczenie zawodowe na staż z PUP nie może przekraczać 3 miesięcy, a ten staż będzie trwał 3 miesiące.
też tak mi się wydaje ...

No wiec byłam złożyć papiery rzeczywiście nie trzeba żadnych profesjonalnych potwierdzeń, tylko wystarczy napisać formułkę pod każdy kserem i już
Jedyne co muszę donieść to oryginał z PUP ze jestem zarejestrowana jako bezrobotna (dałam im tylko kopię) ale mogę to zrobić na drugim spotkaniu z doradcą - tak się z tą babką umówiłam - żebym nie musiała łazić tam z z powrotem do UP i do nich
W każdym razie poszło szybko i sprawnie. W czwartek już mam spotkanie z doradcą (opowiem jak było ) Szkolenie prawdopodobnie bedzie na początku listopada (babka mi powiedziałą zę jestem 5 albo 6 osobą z nowej grupy - tak wiec Nadeel - na pewno będziemy razem na szkoleniu )
Jakby się któraś tam wybierała to ostrzegam jeszcze ze budynek w którym jest biuro jest w remoncie tak że ogólnie z wierzchu wygląda jak placu budowy ale nie dajcie się zmylić, bo normalnie wchodzicie przez bramę (jakby brama była zamknięta to trzeba zadzwonić domofonem) i zaraz od frontu są drzwi wejściowe. W środku wszystko wygląda normalnie i nie widać ze jest remont

To chyba tyle chciałam napisać
__________________
Na ratunek koniom

Klara 17.10.2014
Konrad 26.12.2015




Ewusia_marchew jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 14:05   #4807
emilija1108
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 5
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Snufki Pokaż wiadomość
Tzn. zazwyczaj na dzień po ma się ustalony termin wizyty w UP.
no ja tego terminu nie miałam ustalonego, oddałam w UP opinię z przebiegu stażu i powiedzieli, że to wszystko...
Pewna Pani była tak miła, że nawet nie odpowiedziała mi na zadane przeze mnie pytanie.
Czekałam z nadzieją o przedłużenie stażu, ale niestety zabrakło im znów pieniędzy.
Snufki dziękuję
emilija1108 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-13, 14:17   #4808
Snufki
Rozeznanie
 
Avatar Snufki
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 758
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Wszystko ma swoje dobre strony, staż to wyzysk,może dzięki temu,żeci nie przedłużyli znjdziesz normalną pracę, bo tu gdzie byłaś jak cie nie zatrzymali po tym czasie co byłaś, to i po dłuższym racezj by tego nie zrobili.
Snufki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 14:49   #4809
Gloire
Zadomowienie
 
Avatar Gloire
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 219
GG do Gloire
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

czy zwrot kosztów dojazdowych jest realizowany wraz z comiesięczną wypłatą czy jakoś oddzielnie?
__________________
w końcu czuję spokój ducha
Gloire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 16:11   #4810
studi
Zakorzenienie
 
Avatar studi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: żółty domek
Wiadomości: 9 336
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Snufki Pokaż wiadomość
Wszystko ma swoje dobre strony, staż to wyzysk,może dzięki temu,żeci nie przedłużyli znjdziesz normalną pracę, bo tu gdzie byłaś jak cie nie zatrzymali po tym czasie co byłaś, to i po dłuższym racezj by tego nie zrobili.
wyzysk nie wyzysk doświdczenie zawodowe raczej samo nie przyjdzie
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
studi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 16:54   #4811
emilija1108
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 5
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Gloire Pokaż wiadomość
czy zwrot kosztów dojazdowych jest realizowany wraz z comiesięczną wypłatą czy jakoś oddzielnie?
jest wypłacany oddzielnie, po złożeniu w UP wniosku-wniosków i rozpatrzeniu przez UP

---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Snufki Pokaż wiadomość
Wszystko ma swoje dobre strony, staż to wyzysk,może dzięki temu,żeci nie przedłużyli znjdziesz normalną pracę, bo tu gdzie byłaś jak cie nie zatrzymali po tym czasie co byłaś, to i po dłuższym racezj by tego nie zrobili.
dla mnie ten staż nie był wyzyskiem, wręcz przeciwnie czułam się tam prawie jak w domu, będę pamietać te miłe chwile pewnie do końca życia jeszcze dodam, że szefosto wysłało wniosek o przedłużenie mi stażu, ale niestety UP na ten rok już na stażystów więcej pieniędzy nie ma...
emilija1108 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-13, 17:02   #4812
Snufki
Rozeznanie
 
Avatar Snufki
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 758
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez emilija1108 Pokaż wiadomość
jest wypłacany oddzielnie, po złożeniu w UP wniosku-wniosków i rozpatrzeniu przez UP

---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:47 ----------



dla mnie ten staż nie był wyzyskiem, wręcz przeciwnie czułam się tam prawie jak w domu, będę pamietać te miłe chwile pewnie do końca życia jeszcze dodam, że szefosto wysłało wniosek o przedłużenie mi stażu, ale niestety UP na ten rok już na stażystów więcej pieniędzy nie ma...
Uczciwe szefostwo powinno nie wysyłać kolejnego wniosku o staż , ale cię przyjąć, tak miały chyba z zasady działać staże

Rok doświadczenia to bardzo mało.... To samo można uzyskac robią jakieś wolontariaty jeszcze na studiach lub po prostu pracując w mniejszym wymiarze godzin na nich... A staż to wyzysk i tyle, ale póki co jest taka sytuacja,że większośc musi się na ten wyzysk godzić :/
Snufki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 17:10   #4813
emilija1108
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 5
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

byłam tam 6miesięcy, a że nikt nie odchodził ani nie było wolnego miejsca pracy, zaproponowano, że przedłużą mi staż z czym wiąże się po tym stażu przyjęcie mnie już na normalną umowę... rozmawiałam z pracownikami, którzy sami to przechodzili ponad 12miesięcy stażu i po tym umowa, na moje staż to dobre rozwiązanie jak nie można znaleźć nigdzie pracy... ciagle słysze, że mam za mało stażu lub nie pasuje, że się studiuje... ale się nie poddaję szukam dalej...
emilija1108 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 17:27   #4814
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez emilija1108 Pokaż wiadomość
Witam!
Ja mam takie pytanie czy może ktoś się orientuje czy po zakończonym stażu trzeba rejestrować się ponownie jako bezrobotny?
Podczas stażu jesteś cały czas w rejestrze PUP
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 17:52   #4815
Gloire
Zadomowienie
 
Avatar Gloire
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 219
GG do Gloire
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez emilija1108 Pokaż wiadomość
jest wypłacany oddzielnie, po złożeniu w UP wniosku-wniosków i rozpatrzeniu przez UP

ale czy co miesiąc? długo się czeka na rozpatrzenie wniosków? co miesiąc taki wniosek trzeba składać?
__________________
w końcu czuję spokój ducha
Gloire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 18:29   #4816
emilija1108
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 5
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Gloire Pokaż wiadomość
ale czy co miesiąc? długo się czeka na rozpatrzenie wniosków? co miesiąc taki wniosek trzeba składać?
trzeba składać co miesiąc i teraz jest kwestia czy będziesz dojeżdżać samochodem czy np autobusem miejskim itp. ja na rozpatrzenie wniosku czekałam ok. 2tygodni.

---------- Dopisano o 19:29 ---------- Poprzedni post napisano o 19:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
Podczas stażu jesteś cały czas w rejestrze PUP
no tak podczas stażu jest cały czas się w rejestrze... ale juz od niejednej osoby się dowiedziałam, że trzeba się jeszcze raz zarejestrować... na dodatek na karcie bezrobotnego znalazłam, że urzędnik zaznacza który raz się zgłaszasz i jest 5pozycji po czym a pod 4 widnieje staż... na moje ta cała biurokracja jest feste pokręcona no ale nic się nie poradzi
emilija1108 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 18:33   #4817
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Gloire Pokaż wiadomość
ale czy co miesiąc? długo się czeka na rozpatrzenie wniosków? co miesiąc taki wniosek trzeba składać?
ja kase zawsze dostaje 28-29 dzien miesiąca
jeśli jedziesz autem to dostajesz kase ale tylko 75% ceny za bilet, wiec mi sie to totalnie nie opłąca bo bym dostała z 60 pln na miesiąc a za to bym wyjeździłą tylko tydzien ja mam bilet miesięczny i bilet wraz z wnioskiem trzeba złożyć i jeszcze lista obecnosci i np. podanie o dzien wolny ale nie wiem czy we wszystkich up tak jest, ale u mnie niestety i tak 1go każdego miesiąca ide z kilogramem makulatury do up
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 19:24   #4818
Snufki
Rozeznanie
 
Avatar Snufki
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 758
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez 88Ekaterina88 Pokaż wiadomość
ja kase zawsze dostaje 28-29 dzien miesiąca
jeśli jedziesz autem to dostajesz kase ale tylko 75% ceny za bilet, wiec mi sie to totalnie nie opłąca bo bym dostała z 60 pln na miesiąc a za to bym wyjeździłą tylko tydzien ja mam bilet miesięczny i bilet wraz z wnioskiem trzeba złożyć i jeszcze lista obecnosci i np. podanie o dzien wolny ale nie wiem czy we wszystkich up tak jest, ale u mnie niestety i tak 1go każdego miesiąca ide z kilogramem makulatury do up
Ja też podanie o zwrot za bilet musze składać co miesiąc. Kase za niego przelali mi 8 dnia miesiąca następującego po miesiacu z przejazdami. U mnie zwrócili 88 zł czyli całą cene biletu miesięcznego.

Edytowane przez Snufki
Czas edycji: 2009-10-13 o 19:27
Snufki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 20:51   #4819
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

mam pytanie:
czy ktos kto ma firme jednoosobowa moze przyjac stazystke przez UP?
czy ktos mial taka sytuacje moze?
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-13, 21:04   #4820
Michasia222
Zadomowienie
 
Avatar Michasia222
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 259
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

może się taka osoba starać o stażystę, takim przykładem jestem ja

a co do zwrotów kosztów dojazdów mi zwracają 90% udokumentowanych kosztów przejazdu do pracy, wystarczą im faktury za paliwo a wpływają różnie, czasami 15 a czasami 29, ale zawsze coś dodatkowo
__________________
brak podpisu
Michasia222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-13, 21:17   #4821
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

mi odciągają za bilet miesięczny jeśli mam wolne ale musze im wyliczyć wszytsko dokadnie bo jak nie wyliczyłam to odciągneli więcej niz powinni
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 06:46   #4822
Snufki
Rozeznanie
 
Avatar Snufki
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 758
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez 88Ekaterina88 Pokaż wiadomość
mi odciągają za bilet miesięczny jeśli mam wolne ale musze im wyliczyć wszytsko dokadnie bo jak nie wyliczyłam to odciągneli więcej niz powinni
Też jeżli jest ustawowe wolne, które jest wliczone w staż ? Bo jak tak to w listopadzie chyba sobie bilet podaruje, bo 6dni jestem na uropie+ wolene za 11-go listopada to mi się nie opłaca za bardzo :/
Snufki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 07:06   #4823
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Snufki Pokaż wiadomość
Też jeżli jest ustawowe wolne, które jest wliczone w staż ? Bo jak tak to w listopadzie chyba sobie bilet podaruje, bo 6dni jestem na uropie+ wolene za 11-go listopada to mi się nie opłaca za bardzo :/
a masz miesięczny ? bo jak ja mam miecha i jest np. swiete na czerwono to go nie wliczam do moich wyliczeń chyba ze biore urlop no to juz dziele.
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 12:39   #4824
Snufki
Rozeznanie
 
Avatar Snufki
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 758
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Chodziło mi o urlop właśnie :/ Spytam o to jak bilet,który teraz mam będe zawozić do UP.
Snufki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 12:49   #4825
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Snufki Pokaż wiadomość
Chodziło mi o urlop właśnie :/ Spytam o to jak bilet,który teraz mam będe zawozić do UP.
ale masz miecha? bo jak tak to mozesz teraz kupowac pojedyńczo, tyle ze troche ich bedzie co nie? mi odciagaja za urlop zalezy jak sobie wylicze jednostkowo to ze 3 plny za dzien wychodzi. mam bilet na 79 pln to wychodzi mi z 76 zwrotu chociaz ostatnio miałam dzien wolny i nie wiem jak oni to zrobili ale oddali mi całość
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 15:11   #4826
Michasia222
Zadomowienie
 
Avatar Michasia222
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 259
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

ja liczę cenę biletu z PKSu w tą i z powrotem razy ilość dni i za tyle daje im fakturę za paliwo, jeśli nie ma mnie w pracy( urlop, chorobowe etc) liczę przez mniejszą ilość dni
dostaję ponad 200 zł
__________________
brak podpisu
Michasia222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 16:50   #4827
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez emilija1108 Pokaż wiadomość
no tak podczas stażu jest cały czas się w rejestrze... ale juz od niejednej osoby się dowiedziałam, że trzeba się jeszcze raz zarejestrować... na dodatek na karcie bezrobotnego znalazłam, że urzędnik zaznacza który raz się zgłaszasz i jest 5pozycji po czym a pod 4 widnieje staż... na moje ta cała biurokracja jest feste pokręcona no ale nic się nie poradzi
Bzdury więc słyszałaś. Stypendium oraz składki emerytalno-rentowe płaci urząd pracy, chociażby to oznacza,że osoba pozostaje w rejestrze.
Nie wiem co za kartę widziałaś, każdy urząd funkcjonuje na swój sposób,a dokumenty,druki,nie są obligatoryjnie narzucone przez MPIPS, tak więc karta, którą widziałaś niekoniecznie jednak obowiązuje w innym urzędzie.
To nie biurokracja jest pokręcona, to ludzie są niedoinformowani,a pytać się często nie kwapią
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 09:07   #4828
1978margo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

cześć dziewczyny. tez dostałam się na staż i jestem taka tym podniecona, w końcu od dłuższego czasu nie mogłam znaleźć żadnej roboty. wniosek sama składałam, który prawie wymusiłam na firmie )
mam pytanie odnośnie kontroli PUP, czy urząd pracy informuje, że będzie kontrolował stażystę czy też firmę? jak często się one zdarzają. wyprosiłam ten staż w niewielkiej firmie, nie chciałabym by mieli ze mną problemy. czy urząd pracy kontroluje inne sprawy poza pracą stażysty? jak to wygląda?
i czy faktycznie zwracają koszty dojazdów, bo ja mam trochę kawałek i na dodatek kasy niewiele...
1978margo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 16:01   #4829
Gloire
Zadomowienie
 
Avatar Gloire
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 219
GG do Gloire
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez 1978margo Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny. tez dostałam się na staż i jestem taka tym podniecona, w końcu od dłuższego czasu nie mogłam znaleźć żadnej roboty. wniosek sama składałam, który prawie wymusiłam na firmie )
mam pytanie odnośnie kontroli PUP, czy urząd pracy informuje, że będzie kontrolował stażystę czy też firmę? jak często się one zdarzają. wyprosiłam ten staż w niewielkiej firmie, nie chciałabym by mieli ze mną problemy. czy urząd pracy kontroluje inne sprawy poza pracą stażysty? jak to wygląda?
i czy faktycznie zwracają koszty dojazdów, bo ja mam trochę kawałek i na dodatek kasy niewiele...
przecież jak będziesz chodziła do pracy to nie będzie żadnych problemów. Poza tym co to za kontrole skoro są zapowiadane?
__________________
w końcu czuję spokój ducha
Gloire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 16:59   #4830
studi
Zakorzenienie
 
Avatar studi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: żółty domek
Wiadomości: 9 336
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez 1978margo Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny. tez dostałam się na staż i jestem taka tym podniecona, w końcu od dłuższego czasu nie mogłam znaleźć żadnej roboty. wniosek sama składałam, który prawie wymusiłam na firmie )
mam pytanie odnośnie kontroli PUP, czy urząd pracy informuje, że będzie kontrolował stażystę czy też firmę? jak często się one zdarzają. wyprosiłam ten staż w niewielkiej firmie, nie chciałabym by mieli ze mną problemy. czy urząd pracy kontroluje inne sprawy poza pracą stażysty? jak to wygląda?
i czy faktycznie zwracają koszty dojazdów, bo ja mam trochę kawałek i na dodatek kasy niewiele...
A dlaczego sie tak boisz kontroli skoro masz zamiar uczeszczac an staż?jestem już 3 miesiąc i jeszcze kontroli nie miałam, koleżanka z działu obok jest 5 miesiąc i tez nic...nie wiem czy te kontrole sa od czegoś uzaleznione?Może od chęcipracowników PUP-u?
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
studi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:18.