"Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy... - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-30, 21:31   #61
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Cytat:
Napisane przez asienka1702 Pokaż wiadomość
Nie nie nie o to mi chodzilo tylko o te otwarte drzwi zeby ich nie zamykac to takie dziwaczne mi sie troszke wydalo
Rzeczywiscie nie wiem co to znaczy mieszkac w bloku czy na pietrze z rodzicami ale jak czytam to wszystko to wydaje mi sie to straszne dziekuje rodzicom za pietro i rodzenstwu ,ze sie wyprowadzili :P
Dla mnie te drzwi też dziwne, ale ponieważ i tak byśmy nic nie mogli robić (mam szybę) to zostawiam otwarte. Naprawdę już teraz mi to nie przeszkadza, a jeśli ma pomóc moim rodzicom, to niech będzie. Gdy przychodzą koleżanki, to zamykam - żeby móc swobodnie rozmawiać .
Moi rodzice są bardzo bardzo konserwatywni i będę mieć ciężką przeprawę w przyszłości z nimi i wytłumaczeniu im, że moje decyzje, mimo że inne niż ich wcale nie robią ze mnie złego człowieka :P. Ale nie o tym wątek.
Dopóki mogę, dostosowuję się. Tak mnie wychowali, więc jeszcze czasem zagryzam usta i odliczam miesiące do wyprowadzki .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 21:34   #62
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

zagubiona89r - popieram co mówisz w 100%
Fresa - współczuje twoim dzieciom
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 21:36   #63
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
Fresa - współczuje twoim dzieciom
Niepotrzebnie
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 21:37   #64
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Generalnie w tym temacie zgadzam się z Paulą.

---------- Dopisano o 22:29 ---------- Poprzedni post napisano o 22:27 ----------


Między ubikacją a pokojem jest spoooora różnica...
A czy można prosić o konstruktywne argumenty waszego (Twojego) stanowiska? Bo póki co widzę burzenie się "dorosłych", które mają bardzo wąskie pole widzenia na nieco młodszych ludzi i ich rodziców (bo od drugiej strony wiele zależy). Nie wiem czy każda z was uprawiała seks po ślubie, czy wyjechała na studia i się usamodzielniła, czy nie studiowała i się usamodzielniła, czy studiowała zaocznie i usamodzielnienie było możliwe. Nie wiem... Ale takie moralizowanie, że seks to na swoim albo po ślubie jest dla mnie nieco śmieszne. Bo wielu ludzi ów seks zaczęłoby uprawiać między 20-25 rokiem życia.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 21:37   #65
Undercia
Imperatorowa Undi I
 
Avatar Undercia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zarośla xD
Wiadomości: 7 245
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Cytat:
Napisane przez arrabbiata Pokaż wiadomość
Kiedy przyjechałam do niego, rodziców jeszcze nie było w domu, wrócili później.
A nie pomyślałaś, że mogła nie wiedzieć, że u nich jesteś?

Poza tym każda rodzina ma swoje zwyczaje i przyzwyczajenia, jeżeli zawsze wchodzili do pokoju syna bez pukania a jemu to nigdy nie przeszkadzało na tyle, by z nimi o tym porozmawiać, to nie ma co wymagać, że nagle z dnia na dzień to zmienią.

Generalnie zgadzam się z Fresą i Paulą
__________________
"In life, unlike chess, the game continues after checkmate"- I.Asimov


"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on" - R.Frost
Undercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 21:39   #66
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Cytat:
Napisane przez arrabbiata Pokaż wiadomość
Aha. No to niech czuje się w swoim domu maksymalnie swobodnie i wejdzie do ubikacji, kiedy będę z niej korzystać (bo np zamka nie ma) no co, jej dom, co się będzie czaić

Dla mnie to zwykły brak poszanowania dla prywatności dziecka i tyle. Ty masz takie poglądy, nie inne, ok. Dla mnie dziwne, ale każdy może mieć własne zdanie.


Zagubiona, bardzo rozsądne masz wypowiedzi, nie tylko tutaj
nie widzisz roznicy miedzy wc a pokojem ?

mlode z rodzicami za sciana beda domagac sie prywatnosci pozwolenia na sex w pokoju.

ja juz nie nastolatka ale tez nie babcia widze sprawę tak mi sie wydaje pośrodku ,jednoczesnie jestem matką córki lat prawie 20 i kto wie jak bedzie oby nie wczesniej niz za 20 lat

mam nadzieje ze bedzie mi stac na kupienie mieszkania dziecku lub dziecko zaraz pojdzie do roboty i wyniesie sie po 18
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 21:40   #67
Gloire
Zadomowienie
 
Avatar Gloire
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 219
GG do Gloire
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Cytat:
Napisane przez arrabbiata Pokaż wiadomość
Jak chce sobie uprawiać seks, to mam iść do hotelu/samochodu/lasu?
Nie będę tego komentować nawet.






Kultura wymaga pukania, co z tego, że w swoim domu.
Jakbym miała dorosłe dzieci to w życiu bym się tak nie zachowała.
nie komentuj tylko załóż zamek. albo przyzwyczaj się do wpadania teściowej
my zamykamy się na klucz i mamy problem z głowy. nie szlajamy się po hotelach.
__________________
w końcu czuję spokój ducha

Edytowane przez Gloire
Czas edycji: 2009-10-30 o 21:42
Gloire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-30, 21:41   #68
madmuazelle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 8 516
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Ja również zgadzam się z Paulą i Fresą.dopóki doputy tz mieszka z rodzicami w ich domu musi się im podporządkować,bo to nie jego mieszkanie/dom,czy też to nie Wasz dom.Jeśli będziecie mieć własne M będziecie mogli się bzykać kiedy i tylko gdzie chcecie.
madmuazelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 21:42   #69
kamciurka
Zakorzenienie
 
Avatar kamciurka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 220
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
Toaleta tez jest u niej w domu i też ma prawo wejść tam bez pukania wiedząc, że ktoś jest w środku ?

Rodzice dla własnego dobra powinni nauczyć się pukać. Jak moja siostra przyjmowała gości w moim pokoju, to pukałam. Obojetnie jakiej płci byli. Rodzina pukała do moich drzwi jak ja przyjmowałam gości. Uważam, że tak jest najbardziej elegancko.
jesli nie widzisz roznicy miedzy toaleta a pokojem to gratuluje a zreszta co pukanie zmieni? mama zapuka i ma laskawie czekac az sie ubierzesz i otworzysz, czy powiesz jej mamo nie teraz bo jestem zajeta?
__________________
Być może Bóg chciał, abyś poznał wielu złych ludzi zanim poznasz tę dobrą, abyś mógł ją rozpoznać kiedy ona się w końcu pojawi


Niki

Alex
kamciurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 21:43   #70
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Co dom to inne podejscie. U mnie gdy jest moj tz do pokoju nikt mi sie nie wbija. Nie przychodzi. Czasami brat tylko. A moi rodzice jak cos chca to wolaja. Ja ich o to nie prosilam, sami z siebie sie tak zachowuja. A na wszelki wypadek zawsze przekrecam klucz i czujemy sie bezpiecznie ( moj brat ma w nawyku wchodzenie bez pukania).
Zas u mojego tz rodzice pukaja i wchodza kiedy chca. U niego po prostu ogladamy tylko telewizję
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 21:44   #71
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

zagubiona, ja nie jestem po niczyjej stronie tak zdecydowanie, ale między toaletą a wc widzę takie różnice:
- zazwyczaj w toalecie robi się rzeczy wymagające intymności, a w pokoju niekoniecznie;
- to, co robisz w toalecie jest akceptowane przez rodziców, a seks w pokoju za ścianą pod ich dachem może nie być.

Akurat kwestia intymności dzieci zależy chyba od podejścia rodziców i wychowania swoich pociech w jakichś tradycjach .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-30, 21:45   #72
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 25 002
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Ktos pytal czy pukamy wchodzac do pokoju mamy. JA tak, pukam - zawsze.

Zalezy ile ma sie lat. Wiadomo, ze niektorzy rodzice jesli maja 16-17 letnia corke i przychodzi do niej chlopak to nawet czasem specjalnie wchodza, zeby sie upewnic, ze nic sie nie dzieje. Ale nie wyobrazam sobie, ze rodzic wejdzie bez pukania doroslemu dziecku. Jakby mi mama weszla do pokoju bez pukania to bym jej awanture urzadzila. Na szczescie moi rodzice oraz rodzice TZta zawsze pukaja i czekaja na "prosze". Rodzenstwo takze.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 21:45   #73
arrabbiata
Zadomowienie
 
Avatar arrabbiata
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 742
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
nie widzisz roznicy miedzy wc a pokojem ?

mlode z rodzicami za sciana beda domagac sie prywatnosci pozwolenia na sex w pokoju.

ja juz nie nastolatka ale tez nie babcia widze sprawę tak mi sie wydaje pośrodku ,jednoczesnie jestem matką córki lat prawie 20 i kto wie jak bedzie oby nie wczesniej niz za 20 lat

mam nadzieje ze bedzie mi stac na kupienie mieszkania dziecku lub dziecko zaraz pojdzie do roboty i wyniesie sie po 18

Ta. Może za 20 lat zmienią mi się poglądy (boże uchowaj)


Ja tam jestem przyzwyczajona do tego, ze ktoś oznajmia swoją obecność jak chce wejść. Moi rodzice np. zawsze, ale to zawsze pukali do drzwi mojego pokoju, nawet jak sama byłam. I jakoś się nie burzyli, ze to ich dom i mogą wbijać jak chcą i kiedy chcą. I było wporządku, bo co to za problem, zapukać, u siebie czy nie u siebie...

Edytowane przez arrabbiata
Czas edycji: 2009-10-30 o 21:49
arrabbiata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 21:51   #74
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
zagubiona, ja nie jestem po niczyjej stronie tak zdecydowanie, ale między toaletą a wc widzę takie różnice:
- zazwyczaj w toalecie robi się rzeczy wymagające intymności, a w pokoju niekoniecznie;
- to, co robisz w toalecie jest akceptowane przez rodziców, a seks w pokoju za ścianą pod ich dachem może nie być.

Akurat kwestia intymności dzieci zależy chyba od podejścia rodziców i wychowania swoich pociech w jakichś tradycjach .
Po 1 przykład z toaleta nie był mój. Poza tym był po prostu nie trafiony a uczepiono się tego z jakiegoś nieznanego mi powodu wybitnie.

Tak jak piszesz dużo zależy od podejścia rodziców. Co podkreślam. Natomiast teksty, że seks po ślubie na swoim i najlepiej jak dziecko w wieku 18 lat zwinie manatki na swoje.... Zostawię to ostatnie bez komentarza.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 21:53   #75
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

ile domów i ludzi - tyle zwyczajów i opinii. U mnie w domu seks z mamą za ściana byłby nie do pomyślenia ale u mojego TŻ-ta nie ma z tym żadnych problemów i to głównie od rodziców wychodzi, bo jednak oni są stroną dominującą jak się z nimi mieszka i nic nie da fakt że dzieci mają prawo do poszanowania prywatności ;/
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze

Edytowane przez Amazoniak
Czas edycji: 2009-10-30 o 22:01
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 21:53   #76
kamciurka
Zakorzenienie
 
Avatar kamciurka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 220
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Cytat:
Napisane przez MdM Pokaż wiadomość
Ktos pytal czy pukamy wchodzac do pokoju mamy. JA tak, pukam - zawsze.

Zalezy ile ma sie lat. Wiadomo, ze niektorzy rodzice jesli maja 16-17 letnia corke i przychodzi do niej chlopak to nawet czasem specjalnie wchodza, zeby sie upewnic, ze nic sie nie dzieje. Ale nie wyobrazam sobie, ze rodzic wejdzie bez pukania doroslemu dziecku. Jakby mi mama weszla do pokoju bez pukania to bym jej awanture urzadzila. Na szczescie moi rodzice oraz rodzice TZta zawsze pukaja i czekaja na "prosze". Rodzenstwo takze.
dziewczyny tu nie ma sie co klocic wszystko to kwestia wychowania, ja tez robilam to z chlopakiem w swoim pokoju, ale pod kolderka w ukryciu, kombinowalam i nie wyobrazam sobie zrobic mamie awantury ze weszla do mojego pokoju, po prostu ryzyk fizyk albo sie udalo albo nie, jak nie to swiecilam oczami
__________________
Być może Bóg chciał, abyś poznał wielu złych ludzi zanim poznasz tę dobrą, abyś mógł ją rozpoznać kiedy ona się w końcu pojawi


Niki

Alex
kamciurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 22:03   #77
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Czy doczekam się konstruktywnej odpowiedzi od cytowanych? Bo ciekawa jestem KONSTRUKTYWNYCH argumentów. Bo póki co widzę tylko żerowanie na potknięciach takich jak podanie niefortunnego przykładu wc jako poszanowania intymności.

P.s Chyba, że clou sprawy zamyka się w twierdzeniu: ja mam takie zdanie i tego będę wymagać od dzieci i już. No to w sumie nie ma o czym dyskutować.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...

Edytowane przez zagubiona89r
Czas edycji: 2009-10-30 o 22:04
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 22:06   #78
arrabbiata
Zadomowienie
 
Avatar arrabbiata
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 742
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Cytat:
Napisane przez zagubiona89r Pokaż wiadomość
Czy doczekam się konstruktywnej odpowiedzi od cytowanych? Bo ciekawa jestem KONSTRUKTYWNYCH argumentów. Bo póki co widzę tylko żerowanie na potknięciach takich jak podanie niefortunnego przykładu wc jako poszanowania intymności.

P.s Chyba, że clou sprawy zamyka się w twierdzeniu: ja mam takie zdanie i tego będę wymagać od dzieci i już. No to w sumie nie ma o czym dyskutować.

Zapewne nie doczekasz się, bo takowych nie ma.
Poglądy typu Ja rodzic- władca, dziecko niech się podporządkowuje, o poszanowaniu dla prywatności mowy nie ma.
arrabbiata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 22:12   #79
irie18*
Wtajemniczenie
 
Avatar irie18*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 036
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

nie rozumiem podejścia niektórych osób w tym wątku zawsze mi się wydawało ze dom jest wspólny, całej rodziny a nie tylko rodziców i to nie jest tak, że dziecko mieszkające z rodzicami nie ma prawa do prywatności. Zwłaszcza, że autorka nie zaczęła jakoś strasznie jeździć po mamie Tż, ot zawstydziła się i zestresowała. Jak bardzo słusznie pisała zagubiona to jest kwestia dogadania się i wzajemnego poszanowania swoich potrzeb. Jasne rodzic nie ma obowiązku pukać. Ale byłoby milo i taktownie gdyby to zrobił.
Ja wprawdzie nie wyobrażam sobie seksu z rodzicami w mieszkaniu ale to dlatego,że mieszkam w bloku, ściany sa dosyć cienkie , nie mam zamka w drzwiach i cały czas bym sie stresowała ze ktoś wejdzie. Ale jak ktos ma warunki i robi to dyskretnie to ok. Tekst ,,czy rodzice wiedza ze córka robi swojemu Tż loda" mnie dobił To nie jest sprawa rodziców. Tak spodziewam się ze zaraz ktoś napisze ze skoro u nich w domu to jest. Ja uważam, że dziecko w domu który jest po części tez jego domem ma prawo robić co chce jeslii nie przeszkadza rodzicom, nie narusza ich przestrzeni i zachowuje sie dyskretnie.
__________________
Postanowienie na 2015: nauczę się grac na gitarze
i nie będę już farbować włosów

Edytowane przez irie18*
Czas edycji: 2009-10-30 o 22:41
irie18* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-30, 22:19   #80
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Cytat:
Napisane przez arrabbiata Pokaż wiadomość
Zapewne nie doczekasz się, bo takowych nie ma.
Poglądy typu Ja rodzic- władca, dziecko niech się podporządkowuje, o poszanowaniu dla prywatności mowy nie ma.
widzicie sprawe tylko ze swojej strony a co z rodzicami ?cy oni nie maja prawa do swoich pogladow i nie piszemy teraz o waszych rodzicach i na co i gdzie wam pozwalaja ale czy bierzecie pod uwage ,że moze sie to jakims rodzicom nie podobac ,że prywatność nie równa się przyzwolenie na sex pod takze ich dachem ?

Bądz co bądż dziecko rodzic utrzymujący dorosle dziecko ma prawo oczekiwać szanowania jego zasad co nie oznacza wcale :ja place ,ja wymagam" bo porozmawiac zawsze mozna ,przedstawic swoje racje ale rodzice nie musza sie ztym zgadzac i tego popierać ,dziecko idzie na swoje i ustala swoje zasady co do wychowania swojego dziecka


waszym rodzicom to nie przeszkadza i ok,ich ,wasza sprawa ale pco byloby gdyby im to nie odpowiadalo ?i o ile nie widze problemu w seksie podczas bycia samemu to sex "w rodzinnym kręgu" mnie nie odpowiada.
Matka smazy kotlety,ojciec przepycha wc ,mlodsze rodzenstwo krzyczy na korytarzu a zakochani fiku-miku

Mnie jako dziecka nie odpowiadaly uniesienia z rodziną za scianą i nie wiem czy jako rodzicowi bedzie mi to odpowiadalo i mamdo tego prawo.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/



Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2009-10-30 o 22:23
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 22:34   #81
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
widzicie sprawe tylko ze swojej strony a co z rodzicami ?cy oni nie maja prawa do swoich pogladow i nie piszemy teraz o waszych rodzicach i na co i gdzie wam pozwalaja ale czy bierzecie pod uwage ,że moze sie to jakims rodzicom nie podobac ,że prywatność nie równa się przyzwolenie na sex pod takze ich dachem ?

Bądz co bądż dziecko rodzic utrzymujący dorosle dziecko ma prawo oczekiwać szanowania jego zasad co nie oznacza wcale :ja place ,ja wymagam" bo porozmawiac zawsze mozna ,przedstawic swoje racje ale rodzice nie musza sie ztym zgadzac i tego popierać ,dziecko idzie na swoje i ustala swoje zasady co do wychowania swojego dziecka


waszym rodzicom to nie przeszkadza i ok,ich ,wasza sprawa ale pco byloby gdyby im to nie odpowiadalo ?i o ile nie widze problemu w seksie podczas bycia samemu to sex "w rodzinnym kręgu" mnie nie odpowiada.
Matka smazy kotlety,ojciec przepycha wc ,mlodsze rodzenstwo krzyczy na korytarzu a zakochani fiku-miku

Mnie jako dziecka nie odpowiadaly uniesienia z rodziną za scianą i nie wiem czy jako rodzicowi bedzie mi to odpowiadalo i mamdo tego prawo.

Tylko, że ja osobiście widzę różnicę. Napisałam, że jak rodzice są konserwatywni, mają takie a nie inne poglądy to o kompromis trudno, ale w przeciwnym wypadku bez problemu da się go wypracować.

Poza tym wiele osób wypowiadających się mieszka w domkach jednorodzinnych gdzie ściany nie są cieniutkie, często nikt się po korytarzach nie szwenda. Poza tym osobiście nie mówię o seksie, który musi wysłuchiwać ktoś będący w pokoju obok. Można dyskretnie i w moim wypadku z poszanowaniem odczuć domowników, skoro oni szanują moją intymność i prywatność.

Twoje podejście sprowadza się do tego, że przeszkadzać Ci będzie seks Twojego dziecka pod Twoim dachem. Nie ważne czy cichutki czy głośny (co bym zrozumiała), Ty sobie pod swoim dachem nie życzysz. Uwierz, że zakochanym ludziom, którzy się pragną i nie mają możliwości zamieszkać razem nie przeszkadza to, że Ty oglądasz film, ojciec jest w wc a ktoś tam słucha muzyki i się śmieje. Natomiast Tobie oglądającej film przeszkadzałaby świadomość tego, że córka/syn uprawia seks. Nie za bardzo rozumiem to podejście, no ale niech będzie. Jest Twoje własne prywatne. Chociaż szkoda mi Twoich dzieci, bo to w domu powinny mieć największy komfort i poczucie bezpieczeństwa a nie kombinować i wymyślać takie czy inne obejścia by móc się kochać (a nie bzykać... chociaż w twoim światopoglądzie zapewne kochają się tylko dorośli i młodzi bzykają po kątach.)

Podsumowując całość sprowadza się do tego, że wszystko zależy od relacji dziecko-rodzic. I moim subiektywnym zdaniem lepiej gdy te relacje są otwarte i partnerskie. Osobiście z matką mam z wielu powodów średnie kontaktu, ale m.in za podejście do tej kwestii (nie tylko intymności i prywatności, ale seksu w ogóle) bardzo ją szanuję i wiem, że dała mi dobry przykład jak powinnam postąpić w przyszłości z własnymi dziećmi w tych kwestiach.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...

Edytowane przez zagubiona89r
Czas edycji: 2009-10-30 o 22:36
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 22:36   #82
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Nie wiem ile masz lat, ale nie zapominaj że to cudzy dom. Dla ciebie zasadą jest pukanie a dla niej zasadą jest że nie uprawia się seksu w środku dnia gdy ludzie są w domu. A może nawet preferuje zasadę seksu po ślubie. Winy leżą po obu stronach, decydując się na coś takiego powinnaś zdawać sobie sprawę że być może nagle wpadnie do pokoju bo coś się stało. No trudno.
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 22:40   #83
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość

waszym rodzicom to nie przeszkadza i ok,ich ,wasza sprawa ale pco byloby gdyby im to nie odpowiadalo ?i o ile nie widze problemu w seksie podczas bycia samemu to sex "w rodzinnym kręgu" mnie nie odpowiada.
Matka smazy kotlety,ojciec przepycha wc ,mlodsze rodzenstwo krzyczy na korytarzu a zakochani fiku-miku
No i co w tym złego ? Każdy robi to co lubi Czasem jeste też tak, że ktoś w kibelku się wypróżnia, a ktoś inny w tym samym czasie tylko w pokoju obok klepie zdrowaśkę. No i ?

Ja tam nie wiem, ale u mnie w domu jest zwyczaj pukania nawet jeżeli wiadomo, że w pomieszczeniu jest tylko jedna osoba. Drzwi zawsze się zamyka z jakichś powodów, prawda ? Też nie chciałabym wparować bez pukania do pokoju siostry, nawet kiedy wiem, że jest sama bo różne rzeczy może akurat biedaczka robić....Proste.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 22:44   #84
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Jeśli miałabym przyznać punkty za niekulturalność, od 1 do 10, to za nie pukanie dałabym 3, a za seks gdy rodzice są za ścianą i istnieje prawdopodobieństwo że zaraz wejdą, daje 5.
Zgadzam się w tym wypadku z Fresą.
Dom jest jej i może sobie po nim biegać w gaciach rozrzucając bigos po ścianach i nikomu nic do tego. Nie podoba się, to proszę robić to gdzie indziej
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 22:47   #85
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
Jeśli miałabym przyznać punkty za niekulturalność, od 1 do 10, to za nie pukanie dałabym 3, a za seks gdy rodzice są za ścianą i istnieje prawdopodobieństwo że zaraz wejdą, daje 5.
Zgadzam się w tym wypadku z Fresą.
Dom jest jej i może sobie po nim biegać w gaciach rozrzucając bigos po ścianach i nikomu nic do tego. Nie podoba się, to proszę robić to gdzie indziej

A dziecko dorosłe, które póki co nie może się wyprowadzić gdzie ma dom? W hotelu?
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 22:49   #86
arrabbiata
Zadomowienie
 
Avatar arrabbiata
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 742
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
Dom jest jej
tak samo jak i syna
arrabbiata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 22:54   #87
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Cytat:
Napisane przez zagubiona89r Pokaż wiadomość

Twoje podejście sprowadza się do tego, że przeszkadzać Ci będzie seks Twojego dziecka pod Twoim dachem. Nie ważne czy cichutki czy głośny (co bym zrozumiała), Ty sobie pod swoim dachem nie życzysz. Uwierz, że zakochanym ludziom, którzy się pragną i nie mają możliwości zamieszkać razem nie przeszkadza to, że Ty oglądasz film, ojciec jest w wc a ktoś tam słucha muzyki i się śmieje. Natomiast Tobie oglądającej film przeszkadzałaby świadomość tego, że córka/syn uprawia seks. Nie za bardzo rozumiem to podejście, no ale niech będzie. Jest Twoje własne prywatne. Chociaż szkoda mi Twoich dzieci, bo to w domu powinny mieć największy komfort i poczucie bezpieczeństwa a nie kombinować i wymyślać takie czy inne obejścia by móc się kochać (a nie bzykać... chociaż w twoim światopoglądzie zapewne kochają się tylko dorośli i młodzi bzykają po kątach.)
Nie wiem jak bedzie poodbnie zreszta nie wiesz jak ty bedziesz wychowywac swoje dzieci gdy podrosniesz .Chociaz mam nadzieje ,że córka zaoszczedzi mi takich problemów ,a przede wszytskim sobie.

A co wspolnego komfort i poczucie bezpieczenstwa z przyzwoleniem na sex ?
nie wiesz co jestw moim światopogladzie więc daruj sobie domysły.

ty podpisujesz apel dzieci do rodziców o wolny sex we wlasnym pokoju ,ja się wstrzymuje od glosu w tej sprawie .

---------- Dopisano o 23:54 ---------- Poprzedni post napisano o 23:53 ----------

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
Jeśli miałabym przyznać punkty za niekulturalność, od 1 do 10, to za nie pukanie dałabym 3, a za seks gdy rodzice są za ścianą i istnieje prawdopodobieństwo że zaraz wejdą, daje 5.
Zgadzam się w tym wypadku z Fresą.
Dom jest jej i może sobie po nim biegać w gaciach rozrzucając bigos po ścianach i nikomu nic do tego. Nie podoba się, to proszę robić to gdzie indziej
bigos rozrzucac ,ojojoj przeciez to grzech marnować bigosik
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 22:56   #88
milenka22
Rozeznanie
 
Avatar milenka22
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 921
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Ja mam 22 lata i moi rodzice akceptują , że uprawiamy seks pod ich dachem. Zwłaszcza, że mój TŻ u mnie nocuje i śpimy razem. W wieku 19 lat to ja jeszcze byłam dziewicą więc co może o tym wiedzieć ktoś, kto w tak wczesnym wieku wyprowadził się z domu? Ja mieszkam w domu z rodzicami cały czas. Druga sprawa, nie robimy tego przez ścianę bo mam pokój na piętrze ale jestem dorosła i nie widzę problemu, że ja i TŻ (cichaczem) uprawialibyśmy seks przez ścianę, bo moi rodzice również na pewno to robią ale szanujemy swoją prywatność. Oczywiście, że rodzicom może być trochę niezręcznie z myślą , że ich (dorosłe) dziecko uprawia seks, ale mi też jest dziwnie gdy pomyślę, że oni też to robią
__________________
Płacz jest ostatnią deską ratunku - nie pierwszą!
milenka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 23:02   #89
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Nie wiem jak bedzie poodbnie zreszta nie wiesz jak ty bedziesz wychowywac swoje dzieci gdy podrosniesz .Chociaz mam nadzieje ,że córka zaoszczedzi mi takich problemów ,a przede wszytskim sobie.

A co wspolnego komfort i poczucie bezpieczenstwa z przyzwoleniem na sex ?
nie wiesz co jestw moim światopogladzie więc daruj sobie domysły.

ty podpisujesz apel dzieci do rodziców o wolny sex we wlasnym pokoju ,ja się wstrzymuje od glosu w tej sprawie .
Różni nas to, że ja zakładam zrozumienie w swoim przyszłym domu i poszanowanie prywatności a Ty dyktaturę swoich poglądów i wymagań.

Co do córki jak spełni Twój zamysł i się wyprowadzi po 18 roku życia to najprawdopodobniej zaoszczędzi, sobie nieprzyjemności

Co do komfortu i poczucia bezpieczeństwa. Z własnego doświadczenia powiem Ci, że czuję się w domu komfortowo ze świadomością, że moje potrzeby i uczucia są respektowane, a jeśli chodzi o poczucie bezpieczeństwa może za duży skrót myślowy chodziło mi o to, że dom jest zdecydowanie lepszą alternatywą niż seks w samochodzie w jakimś lesie...

Co do Twoich wypowiedzi nie wyglądają jak wstrzymywanie się od głosu a jak jasno przedstawiony pogląd. A czytać ze zrozumieniem potrafię.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...

Edytowane przez zagubiona89r
Czas edycji: 2009-10-30 o 23:03
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-30, 23:02   #90
Undercia
Imperatorowa Undi I
 
Avatar Undercia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zarośla xD
Wiadomości: 7 245
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Ale nie rozumiem o co całe 'halo'.
1) Kobieta mogła nie wiedzieć, że jesteś u nich w domu. A nawet jeśli wiedziała, to zapewne po całej sytuacji było jej głupio i na następny raz już zapuka
2)Zarzucasz jej brak kultury, ale może warto zwrócić uwagę na to, że jest u siebie i może nigdy nie pukała wchodząc do pokoju syna. Ludzie mają różne przyzwyczajenia i ciężko się oduczyć.
3)Kwestię 'braku prywatności' to powinien poruszać z nią jej syn, a nie cały wizaż. Może jemu ten 'brak prywatności' wcale do tej pory nie przeszkadzał.
4)W przypadku gdy nie życzą sobie czegoś takiego pod ich dachem - odrobina szacunku do 'teściów' i zasad panujących w im domu nie zaszkodzi, chyba, że nie zależy Ci na dobrych kontaktach z nimi.

Stało się i tyle. Na przyszłość niech Twój Tż porozmawia z mamą, wstawi zamek w drzwiach lub po prostu kochajcie się u Ciebie w domu.
__________________
"In life, unlike chess, the game continues after checkmate"- I.Asimov


"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on" - R.Frost
Undercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:47.