Wątek lustrzankowo-plotkowy ;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-05, 18:36   #1051
Paseczkowa
Zakorzenienie
 
Avatar Paseczkowa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 432
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Witajcie w końcu uzbierałam na lustrzankę i proszę was o radę :
kupić Canona 550d, czy Nikona D5000 ?
Wiem, że jakość zdjęć i ich wykonanie zależy od fotografa i obiektywów, ale który z tych dwóch byście poleciły ?
Canon jest krótko na rynku, ma 18 mln pikseli co pewnie chwyt marketingowy i przerost formy nad treścią ...
Polecam przejść się do sklepu i zobaczyć, który lepiej leży Ci w ręku i podjąć decyzję
Paseczkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 20:04   #1052
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Witajcie w końcu uzbierałam na lustrzankę i proszę was o radę :
kupić Canona 550d, czy Nikona D5000 ?
Wiem, że jakość zdjęć i ich wykonanie zależy od fotografa i obiektywów, ale który z tych dwóch byście poleciły ?
Canon jest krótko na rynku, ma 18 mln pikseli co pewnie chwyt marketingowy i przerost formy nad treścią ...
A co do tej puszki?
Osobiście mając do wydania 2-3 tys. na sprzęt wybrałabym 400/450d , a za resztę kasy 50mm z przysłoną 1.4. Do tego jeszcze wygodna torba, zapasowy akumulator, filtry uv i jest fajny zestaw dla początkującej osoby. Później jeszcze w miarę potrzeb i możliwości statyw, lampa itd.
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 20:05   #1053
Aneczka91
Zakorzenienie
 
Avatar Aneczka91
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 8 905
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Paseczkowa Pokaż wiadomość
Polecam przejść się do sklepu i zobaczyć, który lepiej leży Ci w ręku i podjąć decyzję
Jak najbardziej popieram! Przejdź się do sklepu , popróbuj oba i zdecyduj ,który CI w ręce lepiej leży
__________________
Ćwiczę i dbam o siebie
Uczę się języków
Nadrabiam braki w książkach
Realizuje swoje plany i dążę do realizacji marzeń!


Aneczka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 13:21   #1054
painka
Zadomowienie
 
Avatar painka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 202
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Hej, czy któraś z Was miała może do czynienia z Fujifilm FinePix HS10?
Podobają mi się w nim szczególnie 3 fukncje:

• Usuwanie ruchu to nowa funkcja będąca odwróceniem zdjęć sekwencyjnych, bowiem po zrobieniu kilku następujących po sobie zdjęć aparat składa je, usuwając obiekty, które się poruszyły. Funkcję tę docenią wszyscy podróżnicy, którzy zechcą przykładowo sfotografować pusty krakowski rynek bez konieczności wstawania o 5 rano
- a także zdjęcia sekwencyjne i panoramiczne - na załączonych zdjęciach.

Chyba się skuszę na niego proszę o jakieś opinie.
painka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 21:12   #1055
nenowka152900
Zadomowienie
 
Avatar nenowka152900
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: duży pokój;)
Wiadomości: 1 389
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Dziewczyny mam dylemat. Posiadam aparat sony alpha 550. I w sumie chyba nie spełnia moich oczekiwań. Jako że sporo włóczę się po świecie jest zbyt duży i nieporęczny, po za tym wydaje mi się, że kusi złodziei. Ponad to ma sporo funkcji których nie używam (bo nie umiem ) i zastanawiam się nad kupnem cyfrówki i sprzedażą tego. Głównie fotografuje ludzi ( także w ruchu) oraz krajobrazy, budynki etc. Czy jest sens męczyć się z 'dużym' aparatem czy szukać jakiegoś mniejszego? Czy strata jakości zdjęć będzie duża? gryzę się z tym kilka dni bo lustrzanka marzyła mi się dość długo...
__________________
oszalałam
nenowka152900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 22:21   #1056
pinku_pinku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 440
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

a w jakim sensie aparat nie spełnia Twoich oczekiwan?
__________________
wczesniej wydawało mu się, ze jego umysł był jak zupa..
pinku_pinku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 22:24   #1057
nenowka152900
Zadomowienie
 
Avatar nenowka152900
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: duży pokój;)
Wiadomości: 1 389
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

jest duży, nie poręczny, ciężki zajmuje sporo miejca i w zasadzie tyle 'wad' dla włóczegi z bagażem podręcznym ;]
__________________
oszalałam
nenowka152900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-05, 21:24   #1058
blaskszminki
Raczkowanie
 
Avatar blaskszminki
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 65
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

po raz pierwszy widzę żeby ktoś narzekał na lustrzankę
__________________
Mój blog z recenzjami, swatchami, paznokciami, makijażami
Sayonaramoose klik!

blaskszminki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 23:52   #1059
pinku_pinku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 440
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nenowka152900 Pokaż wiadomość
jest duży, nie poręczny, ciężki zajmuje sporo miejca i w zasadzie tyle 'wad' dla włóczegi z bagażem podręcznym ;]
trochę dziwny wybrałaś aparat jeśli to są Twoje wymagania...

są lżejsze lustrzanki ( z tego co sprawdzilam Twoja wazy cos ponad 600 g), chociazby Canon 1000D czy xxxD (nie wiem jak Nikony czy inne bo w tym nie siedzę). Nie bardzo wiadomo co Ci poradzic - moze rzezywiscie sprawdz te lzejsze lustrzanki, albo jakies dobre kompakty, bezlusterkowce z wymiennymi obiektywami się ostatnio pojawiły, chociazby mocno reklamowane Sony. Na optyczne.pl i fotopolis. pl są testy aparatów, sa tam przykladowe zdjecia, pooglądaj i ocen
__________________
wczesniej wydawało mu się, ze jego umysł był jak zupa..
pinku_pinku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 12:06   #1060
secura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 134
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

bo lustrzanki nie kupuje się dla kaprysu.
Przed zakupem należy sprawdzić jak leży w łapce, jak leży przy oku, zastanowić się w co ją zapakujemy i przede wszystkim - do czego jej potrzebujemy.
Zamień lustrzankę na jakąś porządną, lekką, samorobiącą hybrydę i będziesz zachwycona.
Nie przejmuj się modą na posiadanie lustra, pewnie z 80% jej posiadaczy wogóle nie umie jej obsługiwać, im wcześniej zdecydujesz się na zamianę tym szybciej będziesz zadowolona ze swoich fotowycieczek.
A tak to szybko okaże się, że przydałby się jeszcze statyw, obiektyw szerokokątny, długi zoom, z parę filtrów, torba, plecak, z 5 kart pamięci itd.

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Aneczka91 Pokaż wiadomość
Przypomniała mi się historia z jakimś bogatym kolesiem który kupił aparat za 20tys , tyle samo dał na obiektywy i na drugi dzień oddał bo nie potrafił się nim obsłużyć.
no bez przesady, mało kto potrafi obsługiwać swój aparat już w pierwszym dniu.
Ja mimo że posiadałam już lustrzankę ponad dwa lata po przesiadce na stajnie nikona dobre pół godziny męczyłam się z przypięciem szkła do body. Co dopiero ma powiedzieć ktoś, kto lustro pierwszy raz w łapie trzyma.

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 13:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Emir1994 Pokaż wiadomość
Kolega jest ślubny profesjonalistą - http://www.fotoszkic.art.pl/
bez złośliwości - zdjęcia ślubne na tej stronie są, bardzo delikatnie mówiąc, przeciętne.
secura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 09:44   #1061
Carolajna24
Zakorzenienie
 
Avatar Carolajna24
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 738
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

nie wiem czy dobrze trafiłam-w każdym razie pogońcie gdyby nie tu
A więc przymierzam sie do zakupu mojej pierwszej lustrzanki-budżet dość skromny bo coś około 3000.
Czytam po nocach i już wariuje
No i teraz tak:
Mam na oku Nikony d3000/5000
przykładowo z takimi akcesoriami http://allegro.pl/nikon-d5000-18-55-...223204958.html
kolejny http://allegro.pl/nikon-d3000-18-55-...226056227.html
I teraz nie wiem czy lepiej zainwestować w lepsze body ale bez obiektywów czy moze brać taki komplet
A moze polecicie jakiegoś canona?
Pracowałam troszkę na nikonie więc wiem jak on mi leży
A tak to kompletna amatorka ze mnie

Aparatu potrzebuje głównie do utrwalania chwil codziennych-dzieciaczki, pejzaże
Choć nie ukrywam ze chciałąbym w ten sposób zacząc coś więcej w kierunku foto
Carolajna24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-16, 20:19   #1062
Daria_13
Raczkowanie
 
Avatar Daria_13
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 68
GG do Daria_13
Smile lustrzanka . : - *

Cześć drogie wizażanki! Mam wielkiii problem, który męczy mnie od paru miesięcyy ... Mhmm ... Zażyczyłam sobie na urodzinki od rodziców lustrzankę - lecz kompletnie u mnie nikt się na tym nie zna, więc liczę na waszą pomoc ... Pomóżcie mi dokładnie - tata mówi, że najlepszy jest NIKON, ale ja tam nie wiem . Zdaje się tylko na was .< 3 Cena . ?? tak do 1500 . nie chcę więcej . mam 13 lat , więc ... jest bardzo wielka prawdobodność, że coś moze się stać z lustrzanką ... tak na pierwszą wydam mniej ... później więcej i tak dalej .< 3333 jak coś to pytajcie - proszę .: )
Daria_13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 09:10   #1063
secura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 134
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

jakiego nikona miałaś i co się z nim stało?
Na tych nikonowskich tysiącach się nie znam ale wydaje mi się, że będziesz zadowolona z takiego zestawu. To już są nowsze modele, dają więcej możliwości niż lustrzanki z tej półki choćby dwa lata temu. Kupując cały zestaw załatwiasz sprawę obiektywów i tutaj skłaniałabym się ku pierwszemu zestawowi - im dłuższy obiektyw tym gorszy.
Jeśli natomiast masz zamiar itak w przyszłości go wymieniać na coś lepszego to kup od razu używkę d300 i zbieraj na słoiki.
Jeżeli masz zamiar w przyszłości wymieniać ale nadal tylko do celów przyrodniczo-dzieciaczkowo-wycieczkowych to kup d90 ze słoikiem w zestawie. Na początek wystarczy.
Lustrzanka to koszty. Duże koszty.
secura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 09:22   #1064
Carolajna24
Zakorzenienie
 
Avatar Carolajna24
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 738
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Nikona miałam pożyczanego, D3000
Raczej na pewno wolę zainwestować w obiektywy a w przyszłości wymienić body-no i wolę równiez nówkę-choćby ze względu na gwarancje
WIęc raczej stanie na tym D5000 ew D3000 z mini kompletem-i ciułanie na lepsze szkła
Carolajna24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 17:04   #1065
redeyes
Zakorzenienie
 
Avatar redeyes
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 309
Dot.: lustrzanka . : - *

Cytat:
Napisane przez Daria_13 Pokaż wiadomość
Cześć drogie wizażanki! Mam wielkiii problem, który męczy mnie od paru miesięcyy ... Mhmm ... Zażyczyłam sobie na urodzinki od rodziców lustrzankę - lecz kompletnie u mnie nikt się na tym nie zna, więc liczę na waszą pomoc ... Pomóżcie mi dokładnie - tata mówi, że najlepszy jest NIKON, ale ja tam nie wiem . Zdaje się tylko na was .< 3 Cena . ?? tak do 1500 . nie chcę więcej . mam 13 lat , więc ... jest bardzo wielka prawdobodność, że coś moze się stać z lustrzanką ... tak na pierwszą wydam mniej ... później więcej i tak dalej .< 3333 jak coś to pytajcie - proszę .: )
Proszę, powiedz, że to tylko marna prowokacja...
Dla mnie fakt, że ktoś sobie zażyczył lustrzankę, nie wiedząc do czego ona służy, to po prostu strata pieniędzy i głupota. Co z tego, jeżeli kupisz zestawik body+kit jak na tym poprzestaniesz, a i tak nie będziesz wiedziała do czego służy większość 'guziczków'?
Jeżeli chcesz aparat tylko po to by robić zdjęcia pamiątkowe to polecam jakiś dobry kompakt, a obsługa tego będzie prostsza. Poza tym moim skromnym zdaniem lustrzanka potrzebna Ci tylko po to, by zabłysnąć wśród koleżanek/kolegów. Tak wynika z Twojej wypowiedzi.
redeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 17:32   #1066
Fela Von Helvete
Zakorzenienie
 
Avatar Fela Von Helvete
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 4 955
Dot.: lustrzanka . : - *

Cytat:
Napisane przez Daria_13 Pokaż wiadomość
Cześć drogie wizażanki! Mam wielkiii problem, który męczy mnie od paru miesięcyy ... Mhmm ... Zażyczyłam sobie na urodzinki od rodziców lustrzankę - lecz kompletnie u mnie nikt się na tym nie zna, więc liczę na waszą pomoc ... Pomóżcie mi dokładnie - tata mówi, że najlepszy jest NIKON, ale ja tam nie wiem . Zdaje się tylko na was .< 3 Cena . ?? tak do 1500 . nie chcę więcej . mam 13 lat , więc ... jest bardzo wielka prawdobodność, że coś moze się stać z lustrzanką ... tak na pierwszą wydam mniej ... później więcej i tak dalej .< 3333 jak coś to pytajcie - proszę .: )
To na początek spraw sobie może jakiegoś fajnego, niedrogiego kompakta, zobaczysz, czy się wciągniesz i potem pomyślisz o lustrzance

Matko, na 13. urodziny prezent za 1500 zł?
__________________
Fela Von Helvete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 19:04   #1067
blaskszminki
Raczkowanie
 
Avatar blaskszminki
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 65
Dot.: lustrzanka . : - *

Podpisuję się pod tym, co pisaly dziewczyny - na sam początek wystarczy bardziej wypasiony kompakt
chyba że zależy Ci na "lustrzankowym" wyglądzie? Kup hybrydę (jesli nie wiesz co to znaczy, spytaj wujka google) a dla amatora będzie w sam raz.
Natomiast wydaje mi sie, ze gdy kupisz wiekszy aparat, ktory sie nie zmiesci w malutkiej torebeczce, nie bedzie Ci się chciało go nosić - bo będzie za ciężki o.O
__________________
Mój blog z recenzjami, swatchami, paznokciami, makijażami
Sayonaramoose klik!

blaskszminki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 19:09   #1068
Depresja2010
Zakorzenienie
 
Avatar Depresja2010
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 030
GG do Depresja2010
Wink Dot.: lustrzanka . : - *

w lustrzance ważniejszy jest obiektyw niz aparat,ale wiele osób o tym nie wie,ja też stoję za dziewczynami kup sobie kompakt i po sprawie
Depresja2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 09:20   #1069
secura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 134
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Carolajna24 Pokaż wiadomość
Raczej na pewno wolę zainwestować w obiektywy a w przyszłości wymienić body-no i wolę równiez nówkę-choćby ze względu na gwarancje
WIęc raczej stanie na tym D5000 ew D3000 z mini kompletem-i ciułanie na lepsze szkła
dobry wybór
musisz tylko pamiętać, że dwa wymienione przez Ciebie body nie mają silnika w środku w związku z czym musi go mieć obiektyw. Pod tą puszką dobrze będą Ci pracowały tylko takie obiektywy.
Zaryzykuj, kup używanego d80 albo d90. Ja od początku jadę tylko na używkach i nigdy nie było problemu.
Jeśli aż tak zależy Ci na gwarancji to miłej lektury: http://zoltyserwisfotograficzny.info/
secura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-21, 20:47   #1070
Kryzysowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: dolnosląskie
Wiadomości: 11
GG do Kryzysowa
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Carolajna24 Pokaż wiadomość
Nikona miałam pożyczanego, D3000
Raczej na pewno wolę zainwestować w obiektywy a w przyszłości wymienić body-no i wolę równiez nówkę-choćby ze względu na gwarancje
WIęc raczej stanie na tym D5000 ew D3000 z mini kompletem-i ciułanie na lepsze szkła
D5000 to bardzo fajny aparat, używam go od 1,5 roku Alternatywnie, zamiast D3000 wziełabym na celownik D3100, co prawda nie da Ci tych możliwości co D5000, ale od D3000 różni się między innymi większą rozdzielczością, filmami FullHD i 11 polami AF (D3000 ma tylko 3). Co do silnika w body, tzw śrubokręta, przydaje się - fakt, lecz teraz jest już taki wybór obiektywów z własnym silnikiem że nie ma co się dać zwariować. Polecam świetnego i super ostrego 35 mm 1,8.
Kryzysowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 18:53   #1071
Milena13
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 844
GG do Milena13
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Dziewczyny, przymierzam się do kupna nowego obiektywu, ponieważ jestem w posiadaniu tylko standardowego 18-55.
Zdjęcia jakie robię to głównie ludzie, portrety. Jaka puszka będzie najlepsza? Chodzi mi o parametry i jeżeli możecie to od razu ceny.
__________________



droga gitaro, przepraszam, ale teraz moje palce Cię nienawidzą.
Milena13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 05:03   #1072
secura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 134
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

chcesz body czy obiektyw bo piszesz o obiektywie a pytasz o body?
jakie body już masz?
secura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 16:47   #1073
Milena13
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 844
GG do Milena13
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

sony alfa 550
__________________



droga gitaro, przepraszam, ale teraz moje palce Cię nienawidzą.

Edytowane przez Milena13
Czas edycji: 2010-09-23 o 16:48
Milena13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 19:33   #1074
secura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 134
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

jeśli ma być tanio i dobrze to Helios 44 (lub 44-2 lub 44-4). Ja kupiłam swojego za 24 zł ale teraz widzę na allegro, że podrożały. Do tego adapter m42 i masz super za***isty obiektyw za jakieś 80 zł. Ma jedną wadę co dla niektórych jest zaletą - musisz ostrzyć ręcznie. Nauczy Cię to cierpliwości i nie pstrykania fotek wszystkiemu co się rusza i nierusza.
Wpisz w google helios 44 i poczytaj.

Wersją dla leniuchów jest po prostu jakaś 50tka, najlepiej 1.4 ale 1.8 też będzie dobra. Koszt to koło 600 zł, nie siedze już w sony od dwóch lat, sprawdź na allegro.

Zanim kupisz poczytaj to http://klubkm.pl/forum/
secura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 19:49   #1075
Milena13
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 844
GG do Milena13
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

jesli chodzi o ręczne ostrzenie - Jak dla mnie niebo, nie trawie ostrości ustawionej przez aparat
80 zł to bardzo tanio jak na obiektyw, myśle że to by było dobre rozwiązanie, nie chce jeszcze wydawać 500-600 zł na to, może jak już będę lepsza to czemu nie
__________________



droga gitaro, przepraszam, ale teraz moje palce Cię nienawidzą.
Milena13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 07:09   #1076
Xardas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 38
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez secura Pokaż wiadomość
jeśli ma być tanio i dobrze to Helios 44 (lub 44-2 lub 44-4). Ja kupiłam swojego za 24 zł ale teraz widzę na allegro, że podrożały. Do tego adapter m42 i masz super za***isty obiektyw za jakieś 80 zł.
No nie do końca za 80zł będzesz miała obiektyw - helios 60-80zł, ale musisz jeszcze kupić adapter za około 50zł (zwykły), a w zasadzie dobrze kupić adapter z tzw. dandelionem czyli chipem dzięki któremu mamy potwierdzenie ostrości - koszt to ok 120zł (dobrej jakości a nie jakaś garażowa produkcja).
Jeśli chcesz kupować obiektyw manualny na M42 to Heliosa bym odradzał, może w porównaniu do kita jest dobry ale za niewiele więcej można kupić coś dużo lepszego. Heliosy maja słabe powłoki antyrefleksyjne, optycznie to też różnie bywa, z rosyjskimi obiektywami jest tak że jeden im się bardziej udał inny mniej, to loteria jest, nie wiesz na jaki egzemplarz trafisz.
Polecam:
- PENTACON 1.8 50 (ok 120zł) bardzo dobry i jasny
- Tessar 2.8 50 Carl Zeiss Jena (140-150zł) rewelacyjny optycznie tyle że ciemniejszy trochę.

Wszystkie obiektywy o których piszę znam z własnego doświadczenia, używam ich od kilkunastu lat.
Xardas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 14:30   #1077
secura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 134
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

tesar jest dobry ale trudno dostepny i drogi.
Pentakon to najgorsze szkło jakie w zyciu kupilam. Szczerze odradzam, tym bardziej, ze tez ponad stowe trzeba dac.
Widze, ze m42 podrozal. Ja swojego helioska kupilam za 24 zl jakieś poltora roku temu. wzielam tez drugi za 20 zl z obitym pierscieniem - przerobilam go sobie na makro
Jak chcesz wchodzic w m42 to sie odezwij, odstapie Ci jeden adapter kupiony za 30 zl, nie 50.
Nie wiem co chcesz od heliosow, ten staroc jak dla mnie jest duzo lepszy od obiektywow ktore mam teraz za duuuuzo wieksza kaske - daje przepiękną głębię.
secura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 15:17   #1078
Milena13
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 844
GG do Milena13
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

własnie o głębię mi chodzi, myślę Że zdecyduje się na niego
__________________



droga gitaro, przepraszam, ale teraz moje palce Cię nienawidzą.
Milena13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 19:14   #1079
chromonikielnia
Wtajemniczenie
 
Avatar chromonikielnia
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 337
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

Hej, mam pytanie. Kupiłam dzisiaj nikona d3000, zrobiłam kilka zdjęć i bateria mi siadła. I nie wiem, czy pierwsze ładowanie musi trwać 12 godzin? Tak sie robi, żeby sformatować baterie, ale w instrukcji nic nie było napisane.I się zastanawiam, czy jak go wsadzę do ładowarki na tak długo to nie zepsuje.
chromonikielnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 19:41   #1080
Milena13
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 844
GG do Milena13
Dot.: Wątek lustrzankowo-plotkowy;) - pytania, opinie, porównania -> wątek zbiorczy

nie wiem jak w twoim aparacie, ale mój akumulator nie wymagał formatowania i mogę go ładować przez ile chce, nawe 15 min
__________________



droga gitaro, przepraszam, ale teraz moje palce Cię nienawidzą.
Milena13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-05 20:59:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:24.