Nafta kosmetyczna - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-27, 20:24   #1741
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Nafta do włosów

Semperfidelis- a musisz dodawać tę cytrynę?
Spróbuj bez- powinnaś zobaczyć różnicę

Magdalenka- Ty to tu jesteś najlepszym przykładem, że nafta wcierana w skórę głowy raczej wpływa pozytywnie, prawda?

A tak w ogóle...2 września śmigam do fryzjera
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-28, 16:41   #1742
Kate_Austen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 144
Dot.: Nafta do włosów

Witam.
Czy stosował ktoś naftę z lecytyną? Podobno ma właściwości rozjasniające. Ma ktoś jakies doswiadczenia w tej sprawie?

Wiem, że odpowiedz na pytanie bpewnie była tysiące razy, ale jak myslicie, lepiej zastosowac nafte raz na tydzien/2 tygonie nakladajac na całą noc, czy np 2 razy w tygodniu 15 min przed myciem? Zamierzam sobie zaaplikowac dzisiaj na noc pierwszy raz więc zobacze jak moje włosy reagują.
jeszce jedno, można mieszać nafty? Tzn na skalp np z witaminami A i E, albo jakimis pierwiastkiami , a na reszte włosów z olejem rycynowym np?

I jest jeszcze ktos w tym wątku, zeby zaswiadczyc jak dużo urosly my włosy lub zagęsciły się i w jakim okresie czasu?

Edytowane przez Kate_Austen
Czas edycji: 2010-08-28 o 16:52
Kate_Austen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-28, 19:35   #1743
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Nafta do włosów

Cytat:
Napisane przez Kate_Austen Pokaż wiadomość
Witam.
Czy stosował ktoś naftę z lecytyną? Podobno ma właściwości rozjasniające. Ma ktoś jakies doswiadczenia w tej sprawie?

Wiem, że odpowiedz na pytanie bpewnie była tysiące razy, ale jak myslicie, lepiej zastosowac nafte raz na tydzien/2 tygonie nakladajac na całą noc, czy np 2 razy w tygodniu 15 min przed myciem? Zamierzam sobie zaaplikowac dzisiaj na noc pierwszy raz więc zobacze jak moje włosy reagują.
jeszce jedno, można mieszać nafty? Tzn na skalp np z witaminami A i E, albo jakimis pierwiastkiami , a na reszte włosów z olejem rycynowym np?

I jest jeszcze ktos w tym wątku, zeby zaswiadczyc jak dużo urosly my włosy lub zagęsciły się i w jakim okresie czasu?
Ech...
Niech mnie ktoś trzyma i kontroluje- pliiiiiiiisss ;]
Droga Kate- czy przeczytałaś cały wątek? Lub przynajmniej jego część?
Osobiście wątpię.
Dlaczego? Bo jakbyś przeczytała to wiedziałabyś jak się stosuje naftę.
Wiedziałabyś to zresztą po przeczytaniu ulotki informacyjnej na tyle każdej nafty ;]
Co do nafty z lecytyną- też polecam wątek. Było już to i to niejednokrotnie. Jakbyś wiedziała jaki procent nafty to jej dodatki to byś nie zadawała takich pytań.
Z procentem każdych dodatków w nafcie wiąże się też odpowiedź na Twoje pytanie z mieszaniem dwóch naft. Podpowiedź- nie zauważysz różnicy.

Dziewczęta- wystosujmy jakiś apel dotyczący przeczytania wątku przed zadaniem po raz 50 000 tego samego pytania, hmm?
Dlaczego ja np. potrafiłam przeczytać a potem się udzielać?
I robiłam to z każdym wątkiem, w którym brałam udział w dyskusji?
Dlaczego inni nie potrafią?
Ech...
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 08:03   #1744
innnaboinnainaczej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 289
Dot.: Nafta do włosów

Kilka dni temu nałożyłam naftę na całe włosy aż prawie kapało :P. Na razie nie widzę drastycznych zmian, ale może zadziała po regularnym stosowaniu. Końcówki mam i tak suche, więc na razie nic na nie nie pomogło. Nie przesuszyło mi tez ich. W sumie mam suche, bo dawno nie byłam na podcinaniu, ale wiem, że jak pójdę, to zetnie mi tyle włosów co poprzednim razem, więc chce je trochę podreperować...
Włosy były aksamitne, łądnie wygladały, ale chyba nie zmyłam całego produktu z włosów, bo po przejechaniu ręką czułam, że zostawał mi ten tłuszcz z nafty. Ale na tłuste nie wyglądały. Okropnie śmierdzi!!
innnaboinnainaczej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 08:37   #1745
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Nafta do włosów

Inna- zniszczonych końcówek nie odbudujesz niestety Jedynym wyjściem jest ich obcięcie. Obcięcie i rozpoczęcie takiej pielęgnacji, która już nie zniszczy Ci końcówek...
To jest trudne niestety.
Ja idę do fryzjera na początku września- po 7 miesiącach nie tykania ich nożyczkami- końcówki mam tak zniszczone jak może po...2 max. 3 miesiącach nieścinania.
Niestety u mnie zniszczeń nie da się całkiem wyeliminować, bo mam mocno kręcone włosy, które mają do tego tendencje ;]
Musisz zacząć odżywcze i regenerujące kuracje po obcięciu włosów- teraz może tylko poprawisz ich wygląd zewnętrznie, ale ich nie naprawisz.
A nafta śmierdziała Ci po zmyciu czy w trakcie trzymania na włosach?
Bo na włosach śmierdzi- po dokładnym zmyciu nie ma już po tym zapachu śladu. Jeśli śmierdziało Ci po zmyciu to źle spłukałaś pewnie...

A ja dziś nakładam
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 11:15   #1746
innnaboinnainaczej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 289
Dot.: Nafta do włosów

No to trudno . będę musiała obciąć, niestety to co mi odrosło od ostatniego cięcia znów bedzie trzeba skrócic, ale takie są rezultaty stresu i braku czasu na zadbanie o np. właśnie włosy.
Indios, a obcięłaś włosy przed samym rozpoczęciem kuracji intensywnej tymi róznymi specyfikami? Bo czytałam ten wątek i tez pisalas ze chcialas je troche podkurowac przed obcięciem, ale jednak zdecydowałas sie na skrocenie przed kuracją naftą i w ogóle?
Wiem, wiem, zabieram sie za to, ale teraz maturka to też nie wiadomo jak to się potoczy.
Indios, mam jeszce tysieczną prośbę, ale mogłabys napisać jak teraz wyglada/bedzie wygladała twoja kuracja na jesienno/zimowy sezon?
Bo czytałam, ze masz włosy dlugie, kręcone, czy farbowane ni wiem. Ja właśnie tez mam włosy kręcone, ale modeluje je na fale bo nie mogę się przekonac na kręciołki. Ale nie suszarką ani prostownicą, nawet pianek i lakierów nie używam, ograniczam te szkodliwe produkty do minimum.
Wiem, ze stosowałas babydream shampoo, kallos odzywkę a olejki stosujesz lub będziesz? Chce doczytac ten wątek, potem wezmę sie na olejkowy moze tam tez cos wynajdę do tych moich suchych i zmęczonych włosów.
Własnie po myciu też mi smierdziały, bo miałam sobie kupic ten babydream czytałam, ze dobrze zmywa a nie chciało już mi się jechać do rossmana bo nie mam blisko.
Acha, czy dodawał ktoś oprócz zwykłej kombinacji nafta+rycyna+żółtko np drożdze? albo starta cebulę lub sok z czarnej rzodkwi? Mam chęci na takie kombinacje .

Edytowane przez innnaboinnainaczej
Czas edycji: 2010-08-29 o 12:03
innnaboinnainaczej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 12:03   #1747
semperfideelis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 23
Dot.: nafta kosmetyczna

na opakowaniu bylo napisane ze potrzeba sok z polowy cytryny, dlatego tyle dalam. i to tego jedno zoltko. okej, sprobuje dzis z kilkoma kroplami
semperfideelis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-29, 12:08   #1748
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Nafta do włosów

Cytat:
Napisane przez innnaboinnainaczej Pokaż wiadomość
No to trudno . będę musiała obciąć, niestety to co mi odrosło od ostatniego cięcia znów bedzie trzeba skrócic, ale takie są rezultaty stresu i braku czasu na zadbanie o np. właśnie włosy.
Indios, a obcięłaś włosy przed samym rozpoczęciem kuracji intensywnej tymi róznymi specyfikami? Bo czytałam ten wątek i tez pisalas ze chcialas je troche podkurowac przed obcięciem, ale jednak zdecydowałas sie na skrocenie przed kuracją naftą i w ogóle?
Wiem, wiem, zabieram sie za to, ale teraz maturka to też nie wiadomo jak to się potoczy.
Indios, mam jeszce tysieczną prośbę, ale mogłabys napisać jak teraz wyglada/bedzie wygladała twoja kuracja na jesienno/zimowy sezon?
Bo czytałam, ze masz włosy dlugie, kręcone, czy farbowane ni wiem. Ja właśnie tez mam włosy kręcone, ale modeluje je na fale bo nie mogę się przekonac na kręciołki. Ale nie suszarką ani prostownicą, nawet pianek i lakierów nie używam, ograniczam te szkodliwe produkty do minimum.
Wiem, ze stosowałas babydream shampoo, kallos odzywkę a olejki stosujesz lub będziesz? Chce doczytac ten wątek, potem wezmę sie na olejkowy moze tam tez cos wynajdę do tych moich suchych i zmęczonych włosów.
Własnie po myciu też mi smierdziały, bo miałam sobie kupic ten babydream czytałam, ze dobrze zmywa a nie chciało już mi się jechać do rossmana bo nie mam blisko.
Acha, czy dodawał ktoś oprócz zwykłej kombinacji nafta+rycyna+żółtko np drożdze? albo starta cebulę lub sok z czarnej rzodkwi? Mam chęci na takie kombinacje .
Jak zetniesz i zaczniesz dbać to będą rosnąć jak szalone- zobaczysz
Co do obcięcia- ja obcięłam włosy w lutym po czym przeszłam na intensywną pielęgnację dla włosów kręconych. Przeszłam na metodę CG (Curly Girl), prawie bez silikonów za to wiele naturalnych składników. Dobieram teraz produkty świadomie, wiedząc co służy kręconym włosom a co nie. Podstawową kwestią jest także mycie odżywką, co też się zalicza do CG
Nafty zaczęłam używać jakieś 4 miesiące temu, więc dołączyłam ja trochę później. I została
Moja kuracja na przyszły sezon będzie troszeczkę inna niż teraz Chcę stosować naftę raz w tyg. a nie raz na dwa tyg. Zobaczę jednak czy będzie mi to potrzebne Jeszcze się okaże Na pewno po letniej przerwie powracam do intensywnego całonocnego olejowania Teraz tylko suche włosy stylizowałam na olej kokosowy, ale tego nie uznaję za olejowanie Od jesieni wracam do mieszanek olejów nakładanych na całą noc
Moja cotygodniowa maska już nie będzie składała się tylko z odżywki zmieszanej z miodem (na lato rewelacja ) ale do łask wraca żółtko, mieszanka olejów i parę kropel nafty
Co do moich włosów- są długie, kręcone, ale nie farbowane Jestem przeciwniczką
Babydream się sprawdza- mogę polecić z czystym sercem Tak samo jak Kallosa mlecznego Uwielbiam tę odżywkę Sprawdza się rewelacyjnie jako maska. Spróbuję nią także myc, gdyż wychodzi bardzo tanio i podobno używana do mycia daje rewelacyjne efekty

To chyba tyle Chcesz wiedzieć coś jeszcze?
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 12:36   #1749
Magdalenka22
Raczkowanie
 
Avatar Magdalenka22
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 413
Dot.: Nafta do włosów

Cytat:
Napisane przez Indios Bravos Pokaż wiadomość
Semperfidelis- a musisz dodawać tę cytrynę?
Spróbuj bez- powinnaś zobaczyć różnicę

Magdalenka- Ty to tu jesteś najlepszym przykładem, że nafta wcierana w skórę głowy raczej wpływa pozytywnie, prawda?

A tak w ogóle...2 września śmigam do fryzjera
Powiedzmy...
Mam nadzieje,ze tylko na obciecie zniszczonych koncowek....?

---------- Dopisano o 13:33 ---------- Poprzedni post napisano o 13:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Indios Bravos Pokaż wiadomość
Ech...
Niech mnie ktoś trzyma i kontroluje- pliiiiiiiisss ;]
Droga Kate- czy przeczytałaś cały wątek? Lub przynajmniej jego część?
Osobiście wątpię.
Dlaczego? Bo jakbyś przeczytała to wiedziałabyś jak się stosuje naftę.
Wiedziałabyś to zresztą po przeczytaniu ulotki informacyjnej na tyle każdej nafty ;]
Co do nafty z lecytyną- też polecam wątek. Było już to i to niejednokrotnie. Jakbyś wiedziała jaki procent nafty to jej dodatki to byś nie zadawała takich pytań.
Z procentem każdych dodatków w nafcie wiąże się też odpowiedź na Twoje pytanie z mieszaniem dwóch naft. Podpowiedź- nie zauważysz różnicy.

Dziewczęta- wystosujmy jakiś apel dotyczący przeczytania wątku przed zadaniem po raz 50 000 tego samego pytania, hmm?
Dlaczego ja np. potrafiłam przeczytać a potem się udzielać?
I robiłam to z każdym wątkiem, w którym brałam udział w dyskusji?
Dlaczego inni nie potrafią?
Ech...
Wydaje mi sie,ze to wynika z lenistwa.....bo jednak watek sie juz dosyc rozwinol

---------- Dopisano o 13:36 ---------- Poprzedni post napisano o 13:33 ----------

Cytat:
Napisane przez semperfideelis Pokaż wiadomość
na opakowaniu bylo napisane ze potrzeba sok z polowy cytryny, dlatego tyle dalam. i to tego jedno zoltko. okej, sprobuje dzis z kilkoma kroplami
Sprobuj z kilkoma kropelkami a jak mimo to beda przesuszone to zrezygnuj wogole z cytryny,zoltko tutaj spelnia najwazniejsza role....
Magdalenka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 16:08   #1750
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Nafta do włosów

Magdalenka- tylko końcówki i wycieniowanie z objętości na poprawę skrętu
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 11:20   #1751
*piękna
Zakorzenienie
 
Avatar *piękna
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 673
Dot.: nafta kosmetyczna

Witam Od kilku dni również jestem :użytkowniczką" nafty kosmetycznej Kupiłam tę z witaminą A i E. Pomyślałam, że gdy kupię tę i dodam do niej olej rycynowy to będzie jeszcze lepiej niż gdybym używała tej z olejem ;] Póki co użyłam nafty 2 razy ale samej, efektów wielkich nie zauważyłam bo to dopiero początki Teraz kupię olej rycynowy i będę stosować z żółtkiem zobaczymy co z tego wyniknie
__________________

*piękna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-02, 19:49   #1752
asiakasia92
Raczkowanie
 
Avatar asiakasia92
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 117
GG do asiakasia92
Dot.: nafta kosmetyczna

Jak już było, to nie bijcie, ale szukajka wątku nie znalazła
Otóż pragnę się dowiedzieć ile nafty wcieracie, gdy stosujecie ją samą, a nie w maseczkach? I na ilość (łyżki/mililitry) i na 'wyczucie' (czy jak nałożycie to czujecie że jest bardzo tłusto, czy jak)?
Kilka postów wcześniej była mowa o nałożeniu 'aż kapało' ale to wydaje mi się przesadą ^^
Dziś nałożyłam tak trochę bo bałam się, że będzie za dużo, ale może niepotrzebnie?
__________________
DeviantArt
asiakasia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 20:05   #1753
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: nafta kosmetyczna

Cytat:
Napisane przez asiakasia92 Pokaż wiadomość
Jak już było, to nie bijcie, ale szukajka wątku nie znalazła
Otóż pragnę się dowiedzieć ile nafty wcieracie, gdy stosujecie ją samą, a nie w maseczkach? I na ilość (łyżki/mililitry) i na 'wyczucie' (czy jak nałożycie to czujecie że jest bardzo tłusto, czy jak)?
Kilka postów wcześniej była mowa o nałożeniu 'aż kapało' ale to wydaje mi się przesadą ^^
Dziś nałożyłam tak trochę bo bałam się, że będzie za dużo, ale może niepotrzebnie?
Na długośc nie nakładam przesadnych ilości, na wyczucie, ale nie żeby kapało. Jednak istnieje ryzyko przesuszenia

Ale głównie nakładam ją na skalp, masując. Wtedy sobie nie żałuje jej, muszę czuć, że cały skalp przeszedł dokładny masaż ale nie trzymam już potem więcej niż 10 minut.
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 10:01   #1754
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: nafta kosmetyczna

Ja nie żałuję jej
Zacznijmy od tego, że mam gęste i długie włosy i z małą iloscią nie dostanę się do skóry
Szczęście, że nafta jest taka tania
Na końcówki też nie żałuję, bo wpływa naprawdę dobrze
Ale trzymam max. 15 minut
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 10:04   #1755
noseknosek
lipiec na maksa!!! :)
 
Avatar noseknosek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 562
Dot.: nafta kosmetyczna

Dołączyłam to nafty atomizer z innej buteleczki i teraz jeszcze bardziej ją lubię. Moja mama też zakochała się w nafcie, po tym jak jej włosy z reguły podatne na wilgoć i skręcanie wytrzymały 3 dni nienaruszone a w dodatku tak świeże jak zaraz po myciu.
__________________
what defines us is how well we rise after falling

biegam
noseknosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 10:19   #1756
Aguu
Rozeznanie
 
Avatar Aguu
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 904
Dot.: nafta kosmetyczna

Jestem po wczorajszym naftowaniu - po dłuższej, chyba 3 tygodniowej przerwie.
Dzisiaj w pracy po prostu nie mogę się powstrzymać od macania włosów - są zupełnie inne, gładsze, puszystej ale nie w puszący się sposób.
Ale tak jest za każdym razem - tylko moja systematyczność leży..

Ja aplikuję ją za pomocą starego opakowania po rzepowej kuracji z Joanny - buteleczka wygląda tak jak od toniku babuniowego (na zdjęciu poniżej).
Dzięki niej nakładam naftę idealnie na skalp, między pasmami włosów, potem tylko dłuuugo wcieram i masuję główkę.
Potem robię sobie kąpiel i zmywam podczas normalnego mycia włosów - czyli trzymam jakieś 15-20 minut góra.
__________________
Prawdziwa kobieta powinna być damą na salonach, kucharką w kuchni i dziwką w sypialni.


Edytowane przez Aguu
Czas edycji: 2010-09-03 o 10:21
Aguu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 11:08   #1757
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: nafta kosmetyczna

Kurczę!
Przecież ja mam takie opakowanie z takim atomizerem!
Ni wpadłam na to, że mogę jej używać właśnie z pomocą tej buteleczki
No to teraz nie będę już chyba miała problemu aby dotrzeć z naftą do skalpu

Dzięki za oświecenie

A tak w ogóle wczoraj była u fryzjera i ona jeszcze przed myciem włosów wypytuje mnie ile ścinamy itp. Gadam sobie z nią a ona po umyciu i delikatnym rozczesaniu do mnie: "Kurczę! Ale tu prawie w ogóle nie trzeba ciąć z długości! Przecież one nie są w ogóle zniszczone!"
Mówię Wam- ale urosłam w tym fotelu
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 11:26   #1758
Aguu
Rozeznanie
 
Avatar Aguu
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 904
Dot.: nafta kosmetyczna

Cytat:
Napisane przez Indios Bravos Pokaż wiadomość

Dzięki za oświecenie
A proszę proszę
__________________
Prawdziwa kobieta powinna być damą na salonach, kucharką w kuchni i dziwką w sypialni.

Aguu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 12:39   #1759
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: nafta kosmetyczna

Mam lekki problem. W celu polepszenia kondycji włosów zaczęłam stosować tak pozytywnie recenzowaną naftę kosmetyczną z firmy Anna. Czytając recenzje miałam nadzieję, że zrobi ona z moimi włosami dużo dobrego. No ale sama nie wiem, może coś robię źle? Nakładam naftę na całe włosy, wmasowuję. Czas trzymania nafty na włosach jest różny, ale najczęściej ponad godzinę, nawet dłużej. Ze zmyciem nie mam większych problemów - 2 mycia i jest w porządku. No ale jeśli później nie nałożę odżywki to mam splątane włosy, które ciężko rozczesać, w dodatku na prawdę mam wrażenie, że nafta wysusza mi włosy.

Z tego, co czytam to może być spowodowane zbyt długim czasem trzymania na włosach tak? Czy ogólnie niektórym nafta może nie służyć? Dodam, że stosuję codziennie...
__________________
Only God can judge me.

Edytowane przez niczka87
Czas edycji: 2010-09-16 o 12:41
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-16, 14:14   #1760
Magdalenka22
Raczkowanie
 
Avatar Magdalenka22
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 413
Dot.: nafta kosmetyczna

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Mam lekki problem. W celu polepszenia kondycji włosów zaczęłam stosować tak pozytywnie recenzowaną naftę kosmetyczną z firmy Anna. Czytając recenzje miałam nadzieję, że zrobi ona z moimi włosami dużo dobrego. No ale sama nie wiem, może coś robię źle? Nakładam naftę na całe włosy, wmasowuję. Czas trzymania nafty na włosach jest różny, ale najczęściej ponad godzinę, nawet dłużej. Ze zmyciem nie mam większych problemów - 2 mycia i jest w porządku. No ale jeśli później nie nałożę odżywki to mam splątane włosy, które ciężko rozczesać, w dodatku na prawdę mam wrażenie, że nafta wysusza mi włosy.

Z tego, co czytam to może być spowodowane zbyt długim czasem trzymania na włosach tak? Czy ogólnie niektórym nafta może nie służyć? Dodam, że stosuję codziennie...
Z pewnoscia powinnans ograniczyc czas trzymania nafty na wlosach, nafty nie trzyma sie godzine na wlosach i to jeszcze codziennie!
Nafte naluz na 10 do max 20 min. , przed nalozeniem rozczesz dobrze wlosy po nalozeniu i odczekaniu tych 15-20 min rozczesz jeszcze raz.
Nie wiem czy musisz myc wlosy codziennie, jesli tak to na pocztku stosuj nafte np.3 razy w tygodniu, zobaczysz jak wlosy beda reagowac,jesli dobrze to mozesz uzywac codziennie.
Magdalenka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 14:27   #1761
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: nafta kosmetyczna

Magdalenko dziękuję bardzo za odp. Tak, muszę myć włosy codziennie. Zrobię tak, jak napisałaś, będę trzymała krócej i na razie rzadziej stosowała.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 14:28   #1762
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: nafta kosmetyczna

Niczka- gdyby nie odpowiedź Madzi to wysłałabym Cię do...
Ulotki.
Ulotki na tyle opakowania- stamtąd od razu dowiedziałabyś się czy trzymasz za długo.

Co do codziennego stosowania- radzę się opamiętać.
Ja wyznaję jedną zasadę- co za dużo to niezdrowo.

W okresie ejsienno-zimowym stosuję naftę raz w tyg.
W wioesenno-letnim- raz na dwa tyg.

I widzę spektakularne efekty.

Skoro masz zniszczone włosy to tylko nafta ich nie odbudujesz- a codzienne jej stosowanie może przyczynić się podrażnień. Nie mówiąc o tym, że włosy zwyczajnie się przyzwyczaja i albo przestaną na nia reagowac albo zareagują źle.
Uzupełnij swoją pielęgnację o oleje- myślę, że będziesz zadowolona.
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 12:40   #1763
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: nafta kosmetyczna

Indios czytałam etykietkę. Wiem, że napisane jest 10-15minut. Myślałam, że nafta działa jak oleje więc trzymałam dłużej z myślą, że będzie lepszy efekt, a tu guzik. Dziś zastosowałam na 15minut, posmarowałam całe włosy, były tak miękkie i niesamowite! No niestety tylko, gdy były w nafcie, bo jak zmyłam to ciężko mi było rozczesać, a poza tym znowu zero efektu i widzę sianko. Nie mam zniszczonych na maksa włosów, daje sobie z nimi radę, chciałam po prostu trochę im pomóc tą naftą. To teraz ile czasu mam odczekać, że ponownie podejść do nich z naftą? Tydzień, dwa?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 14:42   #1764
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: nafta kosmetyczna

Ja radzę zrobić ok. miesiąc przerwy.
A na pewno co najmniej dwa tygodnie.

Włosy prawdopodobnie tak reagują na zbytnie obciążenie.

Powiedz mi- dokładnie ją domywasz?
Bo ja kiedyś jak nie domyłam to miałam właśnie takie-szorstkie, napuszone, takie...nieprzyjemne...
Jakim szamponem myjesz włoski?
Może nie domywa dokładnie?

Trzeba się po prostu zastanowić
I naprawdę radzę odłożyć tę naftę na jakiś czas- po powrocie do niej po dłuższym czasie możesz paść z zachwytu
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 15:04   #1765
Magdalenka22
Raczkowanie
 
Avatar Magdalenka22
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 413
Dot.: nafta kosmetyczna

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Indios czytałam etykietkę. Wiem, że napisane jest 10-15minut. Myślałam, że nafta działa jak oleje więc trzymałam dłużej z myślą, że będzie lepszy efekt, a tu guzik. Dziś zastosowałam na 15minut, posmarowałam całe włosy, były tak miękkie i niesamowite! No niestety tylko, gdy były w nafcie, bo jak zmyłam to ciężko mi było rozczesać, a poza tym znowu zero efektu i widzę sianko. Nie mam zniszczonych na maksa włosów, daje sobie z nimi radę, chciałam po prostu trochę im pomóc tą naftą. To teraz ile czasu mam odczekać, że ponownie podejść do nich z naftą? Tydzień, dwa?
Dokladnie tak...., chyba przedobrzylas. Odstaw nafte na jakis czas 2 -3 tyg. Nie rozumiem tylko czemu masz problem z rozczesaniem? Rozczesujesz wlosy na mokro...?
Magdalenka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 16:06   #1766
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: nafta kosmetyczna

Cytat:
Napisane przez Indios Bravos Pokaż wiadomość
Ja radzę zrobić ok. miesiąc przerwy.
A na pewno co najmniej dwa tygodnie.

Włosy prawdopodobnie tak reagują na zbytnie obciążenie.

Powiedz mi- dokładnie ją domywasz?
Bo ja kiedyś jak nie domyłam to miałam właśnie takie-szorstkie, napuszone, takie...nieprzyjemne...
Jakim szamponem myjesz włoski?
Może nie domywa dokładnie?

Trzeba się po prostu zastanowić
I naprawdę radzę odłożyć tę naftę na jakiś czas- po powrocie do niej po dłuższym czasie możesz paść z zachwytu
Używam szamponu rumiankowego Eva nature (zwyklutki za kilka zł). Myję włosy 2 razy, pierwszy raz nie dam rady szorować włosów, bo po prostu nie myje tej nafty, spłukuję, natomiast drugim razem już elegancko mi zmywa. Swoją drogą jakie w dotyku są włosy niedomyte z nafty? Jakieś konkretnie czy po prostu czuć naftę na nich?

Cytat:
Napisane przez Magdalenka22 Pokaż wiadomość
Dokladnie tak...., chyba przedobrzylas. Odstaw nafte na jakis czas 2 -3 tyg. Nie rozumiem tylko czemu masz problem z rozczesaniem? Rozczesujesz wlosy na mokro...?
Rozczesuje włosy zawsze na mokro, nie miałam z tych żadnych kłopotów, ale po nafcie [gdy nie nałożę odżywki dodatkowo] mam z tym problem.

Odstawiam naftę i wracam do niej za jakieś 2 tygodnie.

Dzięki babeczki
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 18:24   #1767
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: nafta kosmetyczna

Hmm...Rumiankowy szampon może sobie nie radzić
Mi zawsze ziołowe szampony nie domywały skóry głowy ;P A mam z tym problem, bo kudły są bardzo gęste i ciężko dostać się do skóry
Radzę zmienić szampon na Babydream z Rossmanna, który mimo bardzo bezpiecznego składu świetnie domywa naftę. Ja pozbywam się jej po pierwszym myciu

Po drugie- dobra zasada: po każdym myciu włosów odżywka do spłukiwania
Zobaczysz efekty
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 19:06   #1768
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: nafta kosmetyczna

Mi nafta za nic nie chicała schodzić z włosów. Nawet 3 mycia różnymi szamponami nie dawały rady. Próbowałam wielu szamponów, różnych technik, różnych ilości nafty i nic. Zawsze zostawało jakieś utytłane pasmo. W końcu zrezygnowałam z nafty.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 20:02   #1769
asiakasia92
Raczkowanie
 
Avatar asiakasia92
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 117
GG do asiakasia92
Dot.: nafta kosmetyczna

Do zmywania nafry kupiłam specjalnie zwykły szampon do włosów normalnych, a nie jakieś bajeranckie - Garnier z mango i świetnie sobie daje radę po 2 myciach.
Moje włosy generalnie nie błagają o mycie, więc myję je 2 razy w tygodniu, w tym raz z naftą.
Niczka87 - z tego co zauważyłam z Twoich postów, spodziewałaś się po nafcie efektu natychmiastowego, a ona chyba nie takie ma zadanie. Cytuję fryzjerkę: Nafta 'leczy' włosy i pobudza cebulki, więc należy ją nakładać głównie na skórę głowy, same włosy 'naprawia' ale nie jakoś przy pierwszych użyciach. Nie należy jej trzymać dłużej niż zalecono, na opakowaniu, gdyż może to nawet zniszczyć i 'rozmiękczyć' włosy.

Trzymajmy się zaleceń i cierpliwie czekajmy
__________________
DeviantArt
asiakasia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 22:37   #1770
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: nafta kosmetyczna

Lisabeth- wybacz, ale nie wierzę w to, że z twoich włosów nafty nie da się zmyć.
Według mnie- źle myjesz.
Czytałam posty, w których dziewczyny wypowiadały się, ze do zmycia nafty potrzebują 10 myć. Też dlatego, że po prostu tak "mają ich włosy".
Przyłóż się- daj mniej, "poszoruj" trochę i powinien być efekt.

AsiaKasia- fryzjerka miała rację Aczkolwiek nie do końca, bo nie wiem czy nafta "naprawia" włosy...hmm...
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-17 20:44:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:09.