Aparaty ortodontyczne cz. III - Strona 126 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-08-24, 13:02   #3751
emeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar emeczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 030
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
no w końcu!!! wakacje się udały???
papryczka zdejmuje już niedługo, trzeba jeszcze tylko wydłużyć odrobinę lewą górną dwójkę i będzie git no tak ze trzy miechy pewnie zejdzie jeszcze-bo to, tamto...w każdym razie mam obiecane, że na Boże Narodzenie będę już bez

a retencją to mnie nawet nie strasz coś tak czuję właśnie, że to wcale nie taka sielanka i wyciągi musisz jeszcze nosić??? toż ja bym się przekręciła, jakbym miała do tego wrócić
oooj wakacje były super trochę gór, trochę słońca, czyli mix którego bardzo potrzebowałam. ani się obejrzysz a będziesz się chwalić ząbkami bez drutów

a retencja to u mnie koszmar, bo górna płytka w zasadzie działa jak zwykły ruchomy aparat - rozpycha mi szczękę, bo stały aparat nie podołał ale już się szczęka przyzwyczaiła i jest ok no prawie, bo wyciągi mnie denerwują. ja się ich chyba nigdy nie pozbędę. no i jak to u emeczki - są założone w sposób kosmiczny - pomieszanie z poplątaniem nie wiem czy na fotkach będzie to widać

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
emeczko ja jeszcze nie zdejmuje, ja to jeszcze [onad rok bede nosila! zalozylam nieiwlee rok temu wiec jeszcze jeszcze troche mnie tu nasluchaja sie)
Gratuluje udanych wakacji i zdjetego aparatka) bolalo? bo mnie takie pyt. meczy do dzis bo jedni mowia ze tak inni ze nie;
heh stare wyjadaczki sie nam wykruszają:P
ojeej ja myślałam że Ty dłużej nosisz no to faktycznie troszkę do ściągnięcia zostało... czy zdejmowanie boli... mnie bolało dość mocno z trzech powodów: po pierwsze jestem wrażliwa na ból, po drugie mam w ogóle nadwrażliwe zęby, nawet jak się przy nich nic nie majstruje, po trzecie kilka dni przed ściągnięciem zęby zaczęły mnie boleć tak jak bolą zaraz po wizycie w sumie ściąganie zamków nic nie bolało, tylko pierścienie na górze dały czadu, no ale właśnie te zęby pod nimi mnie najbardziej bolały przed wizytą. no i nie ukrywam, że koszmarem dla mnie było czyszczenie zębów z kamienia, bo tu moja nadwrażliwość dała mocno o sobie znać ale warto było wytrwać hihi

Cytat:
Napisane przez kocimietka Pokaż wiadomość
/ciach/
emeczko- [/B]pokazesz swoje ząbki?
a no pokażę

wspaniala wyciągi to te gumki które widzisz u mnie na zdjęciach po jednej stronie szczęki - kombinacje zakładania są różne, zależy co mają naprawić. wyciągi nie są naszymi przyjaciółmi, nie znalazłam osoby która by na nie nie narzekała ale za to ładnie prostują zgryz

daję fotki zębów bez retencji, z retencją - góra, z retencją-przyklejonym drucikiem - dół no i przed założeniem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zęby po 2.jpg (11,6 KB, 684 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zęby po1.jpg (11,9 KB, 122 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zęby po dół.jpg (13,8 KB, 100 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg przed2.jpg (13,3 KB, 651 załadowań)
__________________
Cytat:
Napisane przez ananasova Pokaż wiadomość
moja ciotka zwykła mawiać: doceń chłopa bo zrobi to inna.

(...)

staraj się kobito bo samo nic z nieba nie spadnie. wierność męża też.
emeczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 13:06   #3752
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez milunia27 Pokaż wiadomość
dziewczątka kochane czemu żadna mi nie odpowiada na pytanie
po ilu miesiącach miałyście dół zakładany ??? ja mam górę3 miesiące a dół ...będę miała kasę dopiero koło grudnia ... nie uważacie że to za późno?? teraz nie dam rady funduszów brak
ja mogłam zakładać oba łuki od razu, ale waśnie też nie miałam kasy i zdecydowałam się dopiero po trzech miesiącach, ale orto powiedziała, że jakbym założyła później, to też by się nic nie stało
namawiała mnie żeby jak najwcześniej też z dołem wystartować, bo tak się bardziej opłaca, gdyż za wizytę z jednym płaci się 100 zł, a z dwoma 150 zł, czyli z jednym jest jednak "drożej" a ja i tak mam zniżkę i płacę 135

Cytat:
Napisane przez milunia27 Pokaż wiadomość
Smv kochana, dziękuję za odpowiedź to może i u mnie nie zaszkodzi bo to też już z 7 miechów będzie a może ciut wcześniej kaska będzie27 będę u orto to wypytam a za te piłowanie ząbalków to dopłacacie jakoś czy to jest w cenie???
za piłowanie nic nie płaciłam dodatkowo w ramach wizyty
a jeszcze będę miała kilka zębów piłowanych na koniec

Cytat:
Napisane przez Olga:P Pokaż wiadomość

Właśnie dziewczyny... boję się troszkę tego "drugiego" aparatu... teraz w górym mi trudno jeść, a co dopiero w obu I pytanie... czy nie sepleni się z dwoma aparatami? Przynajmniej na początku?
nie sepleni się nic a nic
pierwsze dni mogą być ciężkie, ale szybko się przyzwyczaisz
ja miałam uczucie strasznie "wypełnionej" buzi tuż po założeniu dołu, ale tak jak mówię-szybko minęło

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
ja z dwoma drutami nie seplenie;] ale sie pluje
a moj tz sie slini;]
ooo proszę, a mnie w ustach zasycha i bądź tu mądry

Cytat:
Napisane przez innnaboinnainaczej Pokaż wiadomość
Pewnie nieraz przewijało sie to pytanie, ale ile kosztuje taki aparat na gorną szczękę ? Paietam kiedys byłam, to mowiła cos o 1200, moze teraz staniały ? I te wizyty kontrolne, tez pewnie są opłacane? Jak w ogole wygląda cały ten 'proces'. Najpierw na penwo tzreba oczyscic ząbki z kamienia etc. strasznie mam krzywe te z przodu, szczegolnie kły poszły do przodu. Chciałabym aparat, ale na razie nie mam kasy, pomyslałam ze za rok w wakacje dorobie i bede mogła wykosztowac sie na aparat, ale nie wiem ile dokladnie WSZYSTKIE koszty mogą mnie wyniesc ? I czy przeciwskazaniem są np zeby wypełniane po usunięciu próchnicy ? Kompletnie sie nie orientuje...
I ile czasu trzeba nosic taki aparat?
aparat nosi się ok 2 lat, zęby trzeba mieć poleczone i najlepiej oczyszczone z kamienia i osadu
zwykły metalowy aparat to ok półtora tysiąca, wizyty ok 100-150 zł(zależy czy dwa łuki czy jeden)chodzi się co miesiąc
wcześniej trzeba zrobić zdjęcia rtg i wyciski
poczytaj blogi aparatek-znajdziesz tam bardzo dużo informacji
wybierz poleconego orto i idź na konsultacje, wtedy będziesz wiedziała jakby to konkretnie wyglądało u Ciebie

Cytat:
Napisane przez innnaboinnainaczej Pokaż wiadomość
A można poprosić o aparat tylko i wyłącznie na jedną szczękę? Czy trzeba koniecznie 2 prostowac ? Bo dół mam nawet ladny, nie chce kasy tracić, a poza tym jak się usmiechamy nie widac bardzo dołu ;/ Nie chce kasy na darmo tracić. 5-7 tys ;oooo. Ale wliczyłas tu 2 szczeki ? ;oo
zeby mam w miare zaleczone, ale i tak dopiero bym mogła załozyc, jak bede miała kase, czyli jak dobrze pojdzie we wrzesniu za rok ;/. Bo rodzice raczej mi nie dołozą, sama musze zarobic ;/.
jak pójdziesz do orto, to się dowiesz czy masz wadę zgryzu czy nie
jak masz, to wskazane byłyby dwa aparaty

Cytat:
Napisane przez 88Ekaterina88 Pokaż wiadomość
A ja ostatnio stoję na barze i jedna kolesiówka nie miała drobnych, a ja w kasie też licho co, więc pobiegła do koleżanek rozmienić dyszkę I przylatuje daje mi 5 plnów i mówi: Reszta Dla pani, bo widzę, że prostuje pani zeby i musi pani kasę zbierać. a ja tez prostowałam i wiem jakie to koszty więc proszę sobie resztę wziąść Wszystko było by fajnie gdyby reszty było wiecej niż 1,50 plnów
no popatrz-pełne zrozumienie
a ta znowu z czadowym avatarem wyskoczyła!

Cytat:
Napisane przez MrUfKa87 Pokaż wiadomość
Hey Babole
Nie bylo mnie tu chyba z pol roku widze, ze niektore dziewczyny jeszcze dzialaja na forum U mni eminelo juz 9 miesiecy od zalozenia druciakow i efekty narazie srednio zadowalajace ale to dlatego ze orto nie mogla ruszyc gory, bo mialam zabieg w lutym i dopiero miesiac temu wszystko bylo juz zagojone.
Zdazylam juz tez sie troche zrazic do mojej orto, jak mi powiedziala ze w miejsce usunietej na jej polecenie 4ki wstawi sie implant. Dopiero jej powiedzialam ze sama mi kazala ja usunac, to spojrzala na przeswietlenie i kartoteke i powiedziala: o faktycznie, teraz pamietam... zalozyla mi tez sprezynke i lancuszek na gore, zeby lewa strona ciagnela prawa i z przezroczystego, niewidocznego lancuszka, zrobil sie zolty i teraz jak sie usmiecham to pol szczeny na zolto:P
Co do ligatur to mam caly czas metalowe, a we wtorek mam miec zakladane wyciagi
Boże implant na miejsce usuniętego zęba???
to w końcu co ona ma w planach?
wyciągi...ehhh nie zazdroszczę

Cytat:
Napisane przez wspaniala Pokaż wiadomość
co to te wyciagi ?
po za tym moja orto mnie straszy mikroimplantami, co to dokladnie jest? ktos to mial ?
mikroimplanty nie mam bladego pojęcia, zapytaj jej
wyciągi to takie gumeczki to korekcji zgryzu
zahacza się je od górnych zamków do dolnych a kombinacja zależy od tego jaką kto ma wadę
ja miałam tyłozgryz, czyli góra za bardzo nachodziła na dół i nosiłam wyciągi ok pół roku, po 2 z obu stron czyli w sumie 4d górnych trójek do dolnych czwórek i od górnych trójek do dolnych szóstek
plus jest taki, że do jedzenia i mycia można zdjąć

emeczka no piękne ząbki piękniusie
a da się nitkować zęby z tym stałym retainerem?
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 13:13   #3753
innnaboinnainaczej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 289
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

To najpierw musze zarobić kase ;/ W sumie na dole nie mam tak zle, tylko z przodu na dole 2 na siebie nachodzą, ale trzonowe równiutko ;/. Nawet jakby mi chciała wcisnąc na dół, to ja nie chce ;d. 1500 tys ? Duzzoo,, mi jakos 2 lata temu 1200 mowiła, a nie mieszkam w jakims wielkim miescie(Lublin). Ok najpierw zbiore kase, potem pomysle. Tymczasem sledze wątek .
innnaboinnainaczej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 13:34   #3754
emeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar emeczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 030
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
/ciachhh/

emeczka no piękne ząbki piękniusie
a da się nitkować zęby z tym stałym retainerem?
a dziękuję dziękuję

nie nitkuję dołu... trochę się boję że mi ten drut odpadnie, powoli się przekonuję że jednak jest dobrze przyklejony. ale nitkowania nie zaryzykuję póki co drucik jest tylko od trójki do trójki, no i póki co nie odczuwam jakoś boleśnie tego, że kilku zębów nie nitkuję
__________________
Cytat:
Napisane przez ananasova Pokaż wiadomość
moja ciotka zwykła mawiać: doceń chłopa bo zrobi to inna.

(...)

staraj się kobito bo samo nic z nieba nie spadnie. wierność męża też.

Edytowane przez emeczka
Czas edycji: 2008-08-24 o 13:34 Powód: dopisek
emeczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 13:36   #3755
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez innnaboinnainaczej Pokaż wiadomość
To najpierw musze zarobić kase ;/ W sumie na dole nie mam tak zle, tylko z przodu na dole 2 na siebie nachodzą, ale trzonowe równiutko ;/. Nawet jakby mi chciała wcisnąc na dół, to ja nie chce ;d. 1500 tys ? Duzzoo,, mi jakos 2 lata temu 1200 mowiła, a nie mieszkam w jakims wielkim miescie(Lublin). Ok najpierw zbiore kase, potem pomysle. Tymczasem sledze wątek .
możliwe że 1200, w małych miastach jest podobno taniej
na prawdę nie warto leczyć tylko "połowy" wady
tak że zbieraj kasę, na pewno trzeba jej sporo
ej no babki zamiast testy klepać przed egzaminem, to ja na wizażu siedzę, a miałam se strzelić jeszcze pazurki
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 13:46   #3756
innnaboinnainaczej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 289
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
możliwe że 1200, w małych miastach jest podobno taniej
na prawdę nie warto leczyć tylko "połowy" wady
tak że zbieraj kasę, na pewno trzeba jej sporo
ej no babki zamiast testy klepać przed egzaminem, to ja na wizażu siedzę, a miałam se strzelić jeszcze pazurki
Ale wiele np aktorek góre ma robioną a dół maja krzywy i jakos nic im nie wadzi... . Na pewno mając 16 lat nie zarobie na aparat na 2 szczęki... Po prostu jak powie ze dol tez tzreba wyprostowac, to nie bede prostować w ogole, moze kiedys, jak dorosnę, ale to glupio potem wygląda ;/ Dorosła kobieta z aparatem ;d.

a poza tym moja rodzina nie ejst jakas super bogata, ze sobie moge pozwolic na taki wydatek. Moze mi dołozą 200-300 zł, ale to nawet na wizyty i dentyste kropla w morrzu potrzeb...

emeczka, sliczne ząbki, ile nosisz ? Moim zdaniem na gorze wcale nie miałaś strasznej wady, hymm co ja bym dała zeby miec takie gorne ząbki..

Jak narazie mam 500 zł, z tego co zarobiłam w wakacje przez 6 dni. Moze szybciej bym dorobiła, ale niepełnoletnia jestem ;(.
innnaboinnainaczej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 13:48   #3757
Iwona Anna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Wiadomości: 19
GG do Iwona Anna
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Po tej przygodzie z Hyraxem (rozcementował się i spadł mi w piątek) orto załozyła mi ekspander. Bardzo niewygodny, od nowa uczę się w tym mówić ( w hyraxie już było całkiem nieźle). Jak długo nosi się ekspander i od czego to zależy. Z tego wszystkiego zapomniałam o to spytać, wychodząc z gabinetu.
Za tydzień mam już zakładane zamki na górę - równocześnie będę nosić z ekspanderem.
Iwona Anna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-24, 13:57   #3758
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

innnaboinnainaczej
z tego co ja zauważyłam to od zeszłego roku podrożało leczenie ortodontyczne jeszcze rok temu apart kosztował 1300 a w tym już płaciłam 1400(Wawa) ogólnie znalazłam takiego orto który nie zdziera kasy i mogę go polecić
Co do zakładania aparatu tylko na górę to orto może się zgodzić,ale może też chcieć byś mu oświadczenie podpisała,że na własne życzenie zakładasz tylko na górę Największy wydatek to wyleczenie zębów i potem koszt samego aparatu. bo to ponad 1000zł..a potem te comiesięczne wizyty to u mnie 60-80 zł to jakoś się rozkłada i jakoś tego bardzo się nie odczuwa...u mnie za dwa łuki wizyta to około140 zł-to nie tak dużo bo znam kliniki gdzie tyle kosztuje wizyta z jednym łukiem Niech Cię zbytnio nie przeraża myśl,że leczenie może wynieść np około 6000 tysięcy przy dwóch łukach bo to sie rozłoży na te 18-24 miesiące i jakoś to można przeboleć,ale za to uśmiech prostymi zębami bezcenny
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 15:00   #3759
kocimietka
Rozeznanie
 
Avatar kocimietka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: stolica
Wiadomości: 687
GG do kocimietka
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

chlip chlip.....Emeczko,jak Cie spotkam gzdieś na ulicy to Ci wyrwę szczękę i prztyleję sobie...takie pięęękne zęęby ja anwet jak wyprostuje to nie będe takich mieć;]
innaboinnainaczej- akurat gadanie"jak wygląda stara kobita zaparatem" jest tu nei na miejscu bo większosć z nas tutaj ma ponad 20 lat ,niektóre ponad 25 a są też takei po 30. wiec nei mów ,ze to nie przystoi;]
Co do aparatu- najpeirw idźna konsultacje to będziesz wiedziała czy masz wade zgryzu.Jesli tak to będziesz miala i górę i dół.I koneic kwestii,nic na to nei poradzisz..Najwyżej dłużej będziesz zbierać
__________________
Cele na 2016:

hiszpański A2->B1
Tomorrowland lub UltraMusic Festival
dobyć tytuł specjalisty ds. zakupów
kocimietka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 15:17   #3760
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

innnaboinnainaczej-super,że sama chcesz zarobić na aprat 3mam kciuki bys wytrwała!!500 to już coś!!życzę Ci byś jeszcze zarobiła więcej i mogła sobie założyć aparat w komplecie ja mając 16 lat nie mogłam śnić o zarobieniu gdziekolwiek kasy na aparat...bo pochodzę z biednej rodziny i dlatego dopiero teraz udało mi się zarobić kasę i założyłam aparat tylko i wyłącznie za swoje własne pieniążki.mając ponad 25 lat czyli dorosłą kobietą nic a nic nie wstydzę się aparatu-wręcz przeciwnie-dużo więcej się uśmiecham caałą buźką,żeby mój kochany aparacik było widać jeszcze tylko muszę dół założyć,ale z kasą znowu kruchutko..
Może jak nie w tym roku-to w następnym albo nawet za dwa lata,ale będziesz miała satysfakcję,że sama zaoszczędziłaś na aparat Pewnie dostajesz kasę na urodziny więc to też już jakiś dopływa gotówki...
3mam kciuki za ciebie i nie poddawaj się

emeczko-masz śliczne ząbki!!!!
__________________


Edytowane przez dygotka8
Czas edycji: 2008-08-24 o 15:37
dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 15:20   #3761
MrUfKa87
Raczkowanie
 
Avatar MrUfKa87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 144
GG do MrUfKa87
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez wspaniala Pokaż wiadomość
co to te wyciagi ?
moja orto tez ostatnio wpadla, tak jak Twoja . chcialam wziasc rozowe gumeczki, ale zostalo tam z 17 ostatnich i mowi, ze na wszystkich zebach miec ich nie bede, bo nie starczy... a ja jej musialam przypomniec, ze przeciez mialam wyrwane zabki, wiec starczy . moglaby sie mna bardziej przejmowac.

po za tym moja orto mnie straszy mikroimplantami, co to dokladnie jest? ktos to mial ?
Wyciagi to takie gumeczki laczace gorny luk z dolnym, do wyrownania zgryzu.
No właśnie, cos mi sie zdaje, ze moja orto za bardzo sie nie stara. We wtorek mam wizyte i zobacze co znow wymysli, mam nadzieje ze nie bedzie zadnej wpadki

MIKROIMPLANTY - znalazlam na jakims forum cosik takiego:

"Miktoimplanty ortodontyczne - miniśruby: może przyspieszyc czas leczenia, skrócić czas noszenia pełnego łuku ortodontycznego, a nawet dokonać tego co do tej pory w leczeniu ortodontycznym było niemożliwe. Czasem drobne korekty dzięki miniśrubom mozemy wykonać bez zakladania aparatu na wszystkie zęby."

A tu drugie osoby, która założyla takie cudo:
"Założyłem kilkadziesiąt tego typu śrub i to co można powiedzieć, to że skraca się nieco leczenie, ale nie jest to ich głównym zadaniem. Zresztą na radykalne skrócenie leczenia nie pozwala biologia. Zbyt duze siły nie tylko nie skaracają, ale prowadzić mogą do uszkodzen zębów. Tego typu śruby służą głównie jako zakotwiczenie do przesuwania zębów. I broń boże nie jest to żaden cudowny wynalazek, tylko standard wykorzystywany w większości praktyk ortodontycznych... na Zachodzie"


Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
Boże implant na miejsce usuniętego zęba???
to w końcu co ona ma w planach?
wyciągi...ehhh nie zazdroszczę
Nie ma takiej opcji, zebym placila za implant kilka tysiecy, skoro sama mi kazala zdrowego zeba usunac (nawet chirurg nie chcial mi go usunac mimo skierowania). Sama chyba nie wie co ma w planach...mam tylko nadzieje, ze wkoncu cos postanowi konkretnego
Ja po tym co slyszalam o wyciągach, też sobie nie zazdroszcze:P
__________________
Aparacik od 28.11.07
MrUfKa87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-24, 15:30   #3762
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez innnaboinnainaczej Pokaż wiadomość
Ale wiele np aktorek góre ma robioną a dół maja krzywy i jakos nic im nie wadzi... . Na pewno mając 16 lat nie zarobie na aparat na 2 szczęki... Po prostu jak powie ze dol tez tzreba wyprostowac, to nie bede prostować w ogole, moze kiedys, jak dorosnę, ale to glupio potem wygląda ;/ Dorosła kobieta z aparatem ;d.

a poza tym moja rodzina nie ejst jakas super bogata, ze sobie moge pozwolic na taki wydatek. Moze mi dołozą 200-300 zł, ale to nawet na wizyty i dentyste kropla w morrzu potrzeb...

emeczka, sliczne ząbki, ile nosisz ? Moim zdaniem na gorze wcale nie miałaś strasznej wady, hymm co ja bym dała zeby miec takie gorne ząbki..

Jak narazie mam 500 zł, z tego co zarobiłam w wakacje przez 6 dni. Moze szybciej bym dorobiła, ale niepełnoletnia jestem ;(.
moja rodzina do mojego leczenia nie dołożyła ani złotówki
długo myślałam, że zawsze będę miała krzywe zęby, bo na leczenie mnie nie będzie stać, ale udało się
zbieraj zbieraj-500 zł to już jedna trzecia(albo i więcej) jednego łuku a potem to co miesiąc te paredziesiąt zł-w małym mieście na prawdę może być taniej, najlepiej już poszukaj i popytaj, będziesz miała jakieś info o cenach w Twoim mieście
a nawet jeśli nie uda się teraz, za rok lub dwa, to nic-ja mam założyłam aparat mając 21 lat(i pół ) a ściągam mając 23(i pół ) i uważam, że wcale nie jestem na niego za stara, nigdy nie jest za późno, a wręcz przeciwnie-aparat odmładza
znajdziesz pracę i sama ładnie pokryjesz leczenie-a jaka to potem satysfakcja, że sama sobie zapłaciłaś!
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 15:44   #3763
MrUfKa87
Raczkowanie
 
Avatar MrUfKa87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 144
GG do MrUfKa87
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
moja rodzina do mojego leczenia nie dołożyła ani złotówki
długo myślałam, że zawsze będę miała krzywe zęby, bo na leczenie mnie nie będzie stać, ale udało się
zbieraj zbieraj-500 zł to już jedna trzecia(albo i więcej) jednego łuku a potem to co miesiąc te paredziesiąt zł-w małym mieście na prawdę może być taniej, najlepiej już poszukaj i popytaj, będziesz miała jakieś info o cenach w Twoim mieście
a nawet jeśli nie uda się teraz, za rok lub dwa, to nic-ja mam założyłam aparat mając 21 lat(i pół ) a ściągam mając 23(i pół ) i uważam, że wcale nie jestem na niego za stara, nigdy nie jest za późno, a wręcz przeciwnie-aparat odmładza
znajdziesz pracę i sama ładnie pokryjesz leczenie-a jaka to potem satysfakcja, że sama sobie zapłaciłaś!
Zagadzam się w 100% ja też sama zarobiłam na swój aparat, specjalnie wyjechałam do Anglii, pomęczyłam się tam troszkę i już noszę od 9ciu miesięcy druciaka. Zbieraj sobie kaskę powoli i małymi kroczkami Ci się na pewno uda! Ja zakladając moj aparat miałam blisko 21 i wcale mi nie było wstyd! wręcz przeciwnie...bardzo byłam z siebie dumna, a jakby na to nie patrzeć, to jest to pewnien luksus hehe.
Dla chcącego nic trudnego dlatego nie rezygnuj, tylko kombinuj:P
__________________
Aparacik od 28.11.07
MrUfKa87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 19:02   #3764
innnaboinnainaczej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 289
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Dziekuje za tyle odpowiedzi, zmotywowałyscie mnie jeszcze bardziej ! :
Troche załuje ze przebimbałam te wakacje nie szukając pracy(oprocz tej 6dniowej) ale po prostu nie miałam jakos głowy. Wakacje przeleciały od komputera do telewizora, no i spac, a ja tak naprawde to ejstem pracowita i sie przykładam, tylko po prostu nie poszuukałam pracy
Niestety urodzinki juz miałam i zamiast pomyslec i odłozyc wydałam na jakies bzdety . Ale od dzisiaj oszczędzam ;d.
kocimietka, mowiłam tylko w swojej osobie, ze nie bardzo sobie siebie wyobrazam . Ale wole juz aparacik, niz krzywe ząbki.
Ok, to bede zarabiac, za rok ;D. W koncu ząbki bede miała przez całe zycie, apieniądze i tak by sie gdzies rozpłynęły A poza tym odrobie to kiedys ;d.
innnaboinnainaczej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 19:27   #3765
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez innnaboinnainaczej Pokaż wiadomość
Dziekuje za tyle odpowiedzi, zmotywowałyscie mnie jeszcze bardziej ! :
Troche załuje ze przebimbałam te wakacje nie szukając pracy(oprocz tej 6dniowej) ale po prostu nie miałam jakos głowy. Wakacje przeleciały od komputera do telewizora, no i spac, a ja tak naprawde to ejstem pracowita i sie przykładam, tylko po prostu nie poszuukałam pracy
Niestety urodzinki juz miałam i zamiast pomyslec i odłozyc wydałam na jakies bzdety . Ale od dzisiaj oszczędzam ;d.
kocimietka, mowiłam tylko w swojej osobie, ze nie bardzo sobie siebie wyobrazam . Ale wole juz aparacik, niz krzywe ząbki.
Ok, to bede zarabiac, za rok ;D. W koncu ząbki bede miała przez całe zycie, apieniądze i tak by sie gdzies rozpłynęły A poza tym odrobie to kiedys ;d.
trudno- za późno pomyślałaś w te wakacje, ale spokojnie jeszcze zdążysz
jak jesteś pracowita i masz chęć sama zarobić, to nie może Ci się nie udać
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 20:04   #3766
innnaboinnainaczej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 289
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Na pewno . Tylko pewnie to troche potrwa ;(. Bo Wy już byłyscie pełnoletnie i mimo ze ciezko o prace, mogłyscie znalezc juz cos za godziwą stawkę. A ja na roznoszeniu ulotekk nie nazarabiam ;(. Mysle za rok o pracy, np hostessy, ale wiadomo, tam tzreba sie szeroko usmiechac...Zobaczymy jak to bedzie
innnaboinnainaczej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 20:27   #3767
IraKlara
Raczkowanie
 
Avatar IraKlara
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Dunfermline
Wiadomości: 209
Wyślij wiadomość przez MSN do IraKlara
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Emeczka - sliczne ząbki masz
IraKlara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 20:31   #3768
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez innnaboinnainaczej Pokaż wiadomość
Na pewno . Tylko pewnie to troche potrwa ;(. Bo Wy już byłyscie pełnoletnie i mimo ze ciezko o prace, mogłyscie znalezc juz cos za godziwą stawkę. A ja na roznoszeniu ulotekk nie nazarabiam ;(. Mysle za rok o pracy, np hostessy, ale wiadomo, tam tzreba sie szeroko usmiechac...Zobaczymy jak to bedzie
dasz radę, może to trochę potrwa, ale w końcu doczekasz się

kasiek87 czyżbyś wróciła?
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 20:38   #3769
~Gonia~
Rozeznanie
 
Avatar ~Gonia~
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 619
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

emeczka twoje ząbki to po prostu miodzio
__________________
aparatka 2007-2009
Goniowe karteczki quillingowe


soy una soñadora incorregibla por que espero al príncipe azul
~Gonia~ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-24, 20:42   #3770
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

emeczko sliczne!!!!!!!!!!!!
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 20:44   #3771
dygotka8
Zakorzenienie
 
Avatar dygotka8
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: xxxxxx
Wiadomości: 7 692
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

pewnie,że dasz radę i zarobisz sama na swój aparacik.ja czekałam na to prawie 10 lat...spełniłam swoje kolejne marzenie)
__________________

dygotka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 21:41   #3772
kocimietka
Rozeznanie
 
Avatar kocimietka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: stolica
Wiadomości: 687
GG do kocimietka
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez innnaboinnainaczej Pokaż wiadomość
Na pewno . Tylko pewnie to troche potrwa ;(. Bo Wy już byłyscie pełnoletnie i mimo ze ciezko o prace, mogłyscie znalezc juz cos za godziwą stawkę. A ja na roznoszeniu ulotekk nie nazarabiam ;(. Mysle za rok o pracy, np hostessy, ale wiadomo, tam tzreba sie szeroko usmiechac...Zobaczymy jak to bedzie
Okey okey rozumiem
A co do hostessy- ja mam aparat i pracowałam jako hostessa przez 5 weekendów z rzedu I uśmiechałam sie jak dzika,niech wiedzą ,ze mam aparat i o siebei dbam:P( i zeby byc hostessa nie zawsze trzeba miec 18 poszukac trzeba )
__________________
Cele na 2016:

hiszpański A2->B1
Tomorrowland lub UltraMusic Festival
dobyć tytuł specjalisty ds. zakupów
kocimietka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 22:21   #3773
emeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar emeczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 030
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez innnaboinnainaczej Pokaż wiadomość
Ale wiele np aktorek góre ma robioną a dół maja krzywy i jakos nic im nie wadzi... . Na pewno mając 16 lat nie zarobie na aparat na 2 szczęki... Po prostu jak powie ze dol tez tzreba wyprostowac, to nie bede prostować w ogole, moze kiedys, jak dorosnę, ale to glupio potem wygląda ;/ Dorosła kobieta z aparatem ;d.

a poza tym moja rodzina nie ejst jakas super bogata, ze sobie moge pozwolic na taki wydatek. Moze mi dołozą 200-300 zł, ale to nawet na wizyty i dentyste kropla w morrzu potrzeb...

emeczka, sliczne ząbki, ile nosisz ? Moim zdaniem na gorze wcale nie miałaś strasznej wady, hymm co ja bym dała zeby miec takie gorne ząbki..

Jak narazie mam 500 zł, z tego co zarobiłam w wakacje przez 6 dni. Moze szybciej bym dorobiła, ale niepełnoletnia jestem ;(.
dziękuję nosiłam niecałe 2 lata oj wadę miałam dość sporą, bo oprócz wystającego kła miałam wszystkie zęby bardzo ściśnięte. zresztą musiałam wyrwać 7 ( ) zębów żeby wyprostować zęby, więc ścisk w szczękach był spory no i kwestia dopasowania góry z dołem - u mnie od razu było wiadomo, że muszę nosić obydwa łuki. ojj długo czekałam żeby wyprostować zęby i pozbyć się kompleksów na ich punkcie...
a dorośli wcale nie wyglądają głupio, uwierz mi ja mam 23 lata i ani w życiu prywatnym ani w pracy, ani na studiach aparat mi nie przeszkadzał! wręcz przeciwnie - byłam rozpoznawalna, co często ułatwiało prace z klientem, a znajomi cieszyli się jak dzieci gdy przychodziłam z nowym kolorkiem gumek na zębach teraz aparat nie jest postrzegany jako coś co szpeci, więc spokojnie... nawet jeśli nie założysz go teraz, później nie będzie za późno mnie było stać na ortodontę dopiero w wieku 22 lat, więc bardzo dobrze Cie rozumiem głowa go góry! może Tobie się uda szybciej spełnić marzenie o prostych ząbkach?

Cytat:
Napisane przez kocimietka Pokaż wiadomość
chlip chlip.....Emeczko,jak Cie spotkam gzdieś na ulicy to Ci wyrwę szczękę i prztyleję sobie...takie pięęękne zęęby ja anwet jak wyprostuje to nie będe takich mieć;]
az się emeczka zarumieniła... dziękuję bardzo ojj a czemu masz nie mieć ładnych ząbków hę? a szczęki będę bronić jak lwica po tym wszystkim co przeszłam nie oddam jej nikomu

Cytat:
Napisane przez IraKlara Pokaż wiadomość
Emeczka - sliczne ząbki masz
Cytat:
Napisane przez ~Gonia~ Pokaż wiadomość
emeczka twoje ząbki to po prostu miodzio
Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
emeczko sliczne!!!!!!!!!!!!
bardzo dziękuję za miłe słowa Kobitki trzymam kciuki żeby Wasze ząbki się szybciutko wyprostowały ostatnio stwierdziłam z przerażeniem że trochę mi czasem brakuje aparatu tak mnie wkurzał, był upierdliwy, a teraz patrzę na te swoje zębiszcza i... one są takie gołe jednak kolorowe gumeczki fajne były chociaż kolejnych dwóch lat bym nie wytrzymała...
__________________
Cytat:
Napisane przez ananasova Pokaż wiadomość
moja ciotka zwykła mawiać: doceń chłopa bo zrobi to inna.

(...)

staraj się kobito bo samo nic z nieba nie spadnie. wierność męża też.
emeczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 22:56   #3774
kocimietka
Rozeznanie
 
Avatar kocimietka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: stolica
Wiadomości: 687
GG do kocimietka
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez emeczka Pokaż wiadomość
az się emeczka zarumieniła... dziękuję bardzo ojj a czemu masz nie mieć ładnych ząbków hę? a szczęki będę bronić jak lwica po tym wszystkim co przeszłam nie oddam jej nikomu
Moge ustawić zęby w szeregu,ale ich kształtu nie zmienie moje dwie wielkie jedynki jak łopatyNo i obawiam się ,ze mój uśmiech nie będzie taki szeroki jak Twój a to jest chyab najfajniejsze (i ja wywrałam aż 8 zębów-mistrzyni wyrywania...). no dobra zosatwie ci tą szczękę, nioech ci będzie:P
__________________
Cele na 2016:

hiszpański A2->B1
Tomorrowland lub UltraMusic Festival
dobyć tytuł specjalisty ds. zakupów
kocimietka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 23:22   #3775
emeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar emeczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 030
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez kocimietka Pokaż wiadomość
Moge ustawić zęby w szeregu,ale ich kształtu nie zmienie moje dwie wielkie jedynki jak łopatyNo i obawiam się ,ze mój uśmiech nie będzie taki szeroki jak Twój a to jest chyab najfajniejsze (i ja wywrałam aż 8 zębów-mistrzyni wyrywania...). no dobra zosatwie ci tą szczękę, nioech ci będzie:P
ojj nieee ktoś mnie przegonił z ilością wyrwanych zębów ale to się nie liczy - też miałabym 8 do wyrwania, ale jeden ząb nigdy mi nie wyrósł, więc trzeba było wyrwać "tylko" siedem... a może pogadaj z orto na temat długości i kształtu swoich zębów? mi orto "wyciągała" aparatem dwójkę, żeby w miarę pasowała długością do pozostałych zębów, niektóre zęby mi przypiłowała żeby kształt był ładniejszy, a teraz zostawiła mi 4 zamki, do których przyczepiam wyciągi, żeby ściągnąć trochę w dół górną trójkę i piątkę i dopracować zgryz. więc może i u Ciebie da się coś zrobić? no i dziękuję za oszczędzenie mi mojej szczęki
__________________
Cytat:
Napisane przez ananasova Pokaż wiadomość
moja ciotka zwykła mawiać: doceń chłopa bo zrobi to inna.

(...)

staraj się kobito bo samo nic z nieba nie spadnie. wierność męża też.
emeczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-24, 23:58   #3776
kocimietka
Rozeznanie
 
Avatar kocimietka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: stolica
Wiadomości: 687
GG do kocimietka
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez emeczka Pokaż wiadomość
ojj nieee ktoś mnie przegonił z ilością wyrwanych zębów ale to się nie liczy - też miałabym 8 do wyrwania, ale jeden ząb nigdy mi nie wyrósł, więc trzeba było wyrwać "tylko" siedem... a może pogadaj z orto na temat długości i kształtu swoich zębów? mi orto "wyciągała" aparatem dwójkę, żeby w miarę pasowała długością do pozostałych zębów, niektóre zęby mi przypiłowała żeby kształt był ładniejszy, a teraz zostawiła mi 4 zamki, do których przyczepiam wyciągi, żeby ściągnąć trochę w dół górną trójkę i piątkę i dopracować zgryz. więc może i u Ciebie da się coś zrobić? no i dziękuję za oszczędzenie mi mojej szczęki
Moja obecna orto parwdopodobnie zmienię na nową,jeszcze wyjdzie w praniu,ale temat koneicznie poruszę Spoko ,spoko,znajdę sobie kogoś bliżej mnie mieszkającego:P
__________________
Cele na 2016:

hiszpański A2->B1
Tomorrowland lub UltraMusic Festival
dobyć tytuł specjalisty ds. zakupów
kocimietka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-25, 06:17   #3777
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

kocimietka zarabisty avatarek)

co do zarabiania-u nas w Polsce to jakas kiszka;/ w zasadzie wszedzie trezba miec te 18 lat i nawet w barze sie bardzo nie popracuje jesli ma sie ponizej 18 bo nigdzie nie przyjma. w Stanach jest spoko, pracujesz od 13 chyba czy 14 roku zycia i masz to gdzies;] i maja na wszystko czas a u nas? eh skzoda słów.

powodzenia w zbieraniu pieniazkow, ja udzialam i udzielam korepetycji zanglika i takim sposobem zarobiłam;--)
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-25, 07:15   #3778
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez innnaboinnainaczej Pokaż wiadomość
Na pewno . Tylko pewnie to troche potrwa ;(. Bo Wy już byłyscie pełnoletnie i mimo ze ciezko o prace, mogłyscie znalezc juz cos za godziwą stawkę. A ja na roznoszeniu ulotekk nie nazarabiam ;(. Mysle za rok o pracy, np hostessy, ale wiadomo, tam tzreba sie szeroko usmiechac...Zobaczymy jak to bedzie
ja nie miałam 18 lat jak zarobiłąm w wakacje na aparat
najlepiej zarobisz nad morzem lub wgóach gdzieś gdzie jest dużo turystów i stroiks z pierdołami
a poza sezonem cóż.. zawsze zostaje wykłądanie towaru w supermarkecie w weekendy lub właśnie hostessowanie.
Moja kuzynka stała jako hosetssa przez cały rok ucząc się do tego w gimnazjum. więc na pewno wszytsko da się pogodzić.
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-25, 08:11   #3779
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

wszystko zalezy od miasta i mozliwosci;]]
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-25, 08:40   #3780
innnaboinnainaczej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 289
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Można wykładac towar bedac niepełnoletnim ?! To juz tak jakby zatrudnienie... hmm, w roku szkolnym raczej nie ma mowy na prace ;( . Bo ide do jednego z 3 najlepszych liceów w Lbn, i raczehj bedzie sporo nauki, obym zdala !. Wlasnie wiem, w Usa to dzieciaki np. za pomoc rodzicom dostaja pieniądze, albo obleca pobliskie domy, wyprowadzą psy i juz pare dolców dostaną, a gdyby zrobic ak u nas ? <lol2>.

emeczka, sliczny masz kształt własnie ząbków, moje nawet po wyprostowaniu beda dziwne, wielkie jedynki i jakby rozdwojone na koncach ;o.
7 zębów ? :O ale mam nadzieje ze na 2 szczękach a nie tylko na jednej ;d
Wyrywanie jest chyba płatne, nie ? A dentysta, wyrywa te zeby, zeby wyprostowac, ma wskazówki od ortodonty czy te ' reperowane/zepsute' ?
innnaboinnainaczej jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:59.