Aparaty ortodontyczne cz. III - Strona 128 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-08-26, 09:39   #3811
innnaboinnainaczej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 289
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

szukałam przed chwila i podobno kamien raz do roku mozna usunąc za darmo- refundacja od NFZ.
Tylko 50? gdzies czytałam ze 150 za ząb, chyba ze znieczulenie takie drogie ;o.

niestety nie mam konta na allegro i w ogole nie orientuje sie w tym procesie sprzedaży i kupna ;d. wsumie dostaje kaske na karte do tel kom. 25 zł, jak odłoze przez 5 miesięcy po 20 zł, juz bede miała 100 więcej ;D.
innnaboinnainaczej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 09:42   #3812
MrUfKa87
Raczkowanie
 
Avatar MrUfKa87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 144
GG do MrUfKa87
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez amitashi Pokaż wiadomość
a ja - zdecydowałam się w poniedziałek 1 września idę na separację --> może ktoś mi wyjaśnić cóż to jest?
a aparat zakładam 3 września tj w przyszłą środę
Separacja polega na zalozeniu gumek miedzy zabki (zalezy na ktore zabki bedziesz miala zakladane pierscienie). O ile sie dobrze orientuje, to zwykle jest to miedzy 7 a 6 a czasami miedzy 6 a 5. Zaklada sie ja po to, zeby "rozcisnac" zabki i moc zalozyc na nie pierscienie
Czasami boli, czasami nie. Ja mialam spokoj przez pierwsze 2 dni, ale pozniej to nie moglam jesc, bo mnie bolaly zeby. Ja separacje nosilam chyba tydzien
__________________
Aparacik od 28.11.07
MrUfKa87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 09:48   #3813
MrUfKa87
Raczkowanie
 
Avatar MrUfKa87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 144
GG do MrUfKa87
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez innnaboinnainaczej Pokaż wiadomość
szukałam przed chwila i podobno kamien raz do roku mozna usunąc za darmo- refundacja od NFZ.
Tylko 50? gdzies czytałam ze 150 za ząb, chyba ze znieczulenie takie drogie ;o.

niestety nie mam konta na allegro i w ogole nie orientuje sie w tym procesie sprzedaży i kupna ;d. wsumie dostaje kaske na karte do tel kom. 25 zł, jak odłoze przez 5 miesięcy po 20 zł, juz bede miała 100 więcej ;D.
Ja za wyrwanie płaciłam prywatnie 100zl za jeden zab a za drugi juz mi mily pan chirurg policzyl 80 Jak z usuwaniem kamienia i osadu to nie wiem, bo ja na szczescie tego problemu nie mialam

Chyba ciezko Ci bedzie wytrzymać bez karty do kom
A jezeli chodzi o allegro, to nie ma w tym nic a nic skomplikowanego, chetnie Ci pomoge
__________________
Aparacik od 28.11.07
MrUfKa87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 09:50   #3814
amitashi
Raczkowanie
 
Avatar amitashi
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Krk;)
Wiadomości: 116
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez MrUfKa87 Pokaż wiadomość
Separacja polega na zalozeniu gumek miedzy zabki (zalezy na ktore zabki bedziesz miala zakladane pierscienie). O ile sie dobrze orientuje, to zwykle jest to miedzy 7 a 6 a czasami miedzy 6 a 5. Zaklada sie ja po to, zeby "rozcisnac" zabki i moc zalozyc na nie pierscienie
Czasami boli, czasami nie. Ja mialam spokoj przez pierwsze 2 dni, ale pozniej to nie moglam jesc, bo mnie bolaly zeby. Ja separacje nosilam chyba tydzien
Dziękuję Mrufko za wytłumaczenie tak więc może boleć... cholercia niedobrze, ja jestem dość wrażliwa na ból, ale cóż zniosę wszystko godnie a mi będą to coś zakładać na 6, tak przynajmniej twierdzi asystentka
amitashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 10:00   #3815
MrUfKa87
Raczkowanie
 
Avatar MrUfKa87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 144
GG do MrUfKa87
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez amitashi Pokaż wiadomość
Dziękuję Mrufko za wytłumaczenie tak więc może boleć... cholercia niedobrze, ja jestem dość wrażliwa na ból, ale cóż zniosę wszystko godnie a mi będą to coś zakładać na 6, tak przynajmniej twierdzi asystentka
Nie za ma co
No to gumeczki beda miedzy 7 a 6 i 6 a 5 zabezpiecz sie w jakis srodek przeciwbolowy i dasz rade
__________________
Aparacik od 28.11.07
MrUfKa87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 10:35   #3816
gosiula
Rozeznanie
 
Avatar gosiula
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 926
GG do gosiula
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

ja mam gumki między 7a 6 i 6a 5 .zakładanie nie bolało ,ale po nocy troszkę czuję ,że cos jest nie tak w tych zębach ,z tym,ze jest to do wytrzymania.
Za usuwanie kamienia płaciłam 50 zł.
gosiula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 10:39   #3817
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

innnaboinnainaczej a zo za kłopot załozyć konto na allegro?
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-26, 11:20   #3818
voldtekt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 45
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

>>>>innnaboinnainaczej
załuje tylko ze nakupywałam w przeciągu 2 lat, tyle niepotrzebnych rzeczy ;/(mp4- 200 zł!, aparat cyfrowy, akumulatory i ładowarke do nich ;o, łącznie ok 800 zł, a juz bym miała aparat ;/)
ale od dzisiaj oszczędzam każdy grosz ;D.


nie ma co żałować,przywilej młodości,ja rok temu wydałam na kurs prawa jazdy(którego dwa razy nie zdałam i nie wiem,kiedy to zrobię),zrzuciłam się z koleżanką na auto-taki głupi kaprys,jeździłam na jej prawie jazdy,by w końcu sprzedać furę i wydałam mnóstwo kasy na jakieś pierdoły-wszystko z kredytu,który na bieżąco spłacałam i znów rozpieprzałam.teraz pracuję i przeznaczyłam go na aparat,prawdą więc jest,że 3eba sobie poszaleć,by móc później podejmować świadome,mądre decyzje.i gratuluję Ci,że się zdecydowałaś,świadczy to o Twoim rozsądku i trzeźwym myśleniu,krok do przodu już zrobiłaś,podejmując decyzję,teraz wystarczy się zmobilizować,a wszystko będzie w Twoich rękach.
Pozdrawiam
voldtekt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 11:26   #3819
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez amitashi Pokaż wiadomość
JDziewczyny dziś mam się umówić na zakładanie aparatu (chyba na piątek) - boję się! nie tyle bólu, trudności z jedzeniem itd, boję się tego jak będę wyglądać i jak inni będą reagować na mój uśmiech, w końcu mam 22 lata - 2 lata noszenia, kupa czasuTeż tak miałyście i do końca tj do dnia założenia nie byłyście przekonane w 100%??? Ja wiem, że chce ale stracham się jak przed każdą życiową zmianą
ja mam prawie 18 lat i aparat od kilku miesięcy. I nie żaden porcelanowy czy szafirowy, tylko metalowy (zamki mini). I powiem Ci, że ludzie praktycznie nie zwracają na niego jakoś uwagi- chyba faktycznie,jak powiedziała już któraś z dziewczyn, coraz więcej ludzi, i młodszych, i starszych, nosi na zębach to żelastwo, więc nie jest to nic dziwnego. Jedynie kilka koleżanek (mniej więcej w moim wieku) z pracy pytało o aparat, ale to dlatego, że same mają ochotę założyć, tylko jakoś nie mogą się zebrać- podobnie jak Ty. Myślę, że nie ma się co zastanawiać tylko zakładać- im szybciej, tym lepiej
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 11:43   #3820
pAtiŚ
Zakorzenienie
 
Avatar pAtiŚ
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów / Stalowa Wola
Wiadomości: 12 704
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

hej, dawno mnie tu nie było - nie mogłam się odnaleźć
może któraś mnie jeszcze pamięta...

obiecywałam zdjęcia moich ząbków.

a co do aparatu stałego.. chyba nie będę go mieć..

a wy co myślicie?

nie patrzcie na kolor zębów
__________________


Edytowane przez pAtiŚ
Czas edycji: 2009-03-08 o 21:10
pAtiŚ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 12:04   #3821
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

jesli nie masz kompleks swoich zebów teraz, to poczekaj z zakładaniem.
tylko żebys później nei żałowała
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-26, 12:05   #3822
pAtiŚ
Zakorzenienie
 
Avatar pAtiŚ
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów / Stalowa Wola
Wiadomości: 12 704
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

no właśnie..z tym żałowaniem nie wiem jak będzie
__________________

pAtiŚ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 13:08   #3823
amitashi
Raczkowanie
 
Avatar amitashi
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Krk;)
Wiadomości: 116
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez pAtiŚ Pokaż wiadomość
no właśnie..z tym żałowaniem nie wiem jak będzie
Po 1, witam swoją ziomalkę z Stw
Co do ząbków: też się wahałam, ale zakładam! Do momentu jak nie miałam 8 moje zęby były git, później było już gorzej... Jeżeli nie masz jeszcze 8 to twoje zęby mogą się pokrzywić jeszcze mocniej przy ich wyżynaniu, jeżeli natomiast jesteś już szczęśliwą posiadaczką 8 ale czujesz, że to nie to - załóż aparat
amitashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 13:10   #3824
pAtiŚ
Zakorzenienie
 
Avatar pAtiŚ
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów / Stalowa Wola
Wiadomości: 12 704
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

no cześć
jeszcze nie mam 8
__________________

pAtiŚ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 14:24   #3825
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

o widze kolezanki z blsika ja z tbg /srza) bede w stw staudiowała;} teraz)

nie ma co czekac, zakladac drutka!
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 14:31   #3826
jodus
Raczkowanie
 
Avatar jodus
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 68
GG do jodus
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

jadę dzisiaj wyrwać ząbki piekielnie się boję... nigdy wcześniej nie wyrywałam zębów
dziewczyny bardzo bolało ... czy nie ma się czego bać
jodus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 14:33   #3827
innnaboinnainaczej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 289
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Ja też nie mam jeszce 8... a jak wyrosły by mi późno, ddajmny na to po wyprostowaniu zębów, mogą się wykrzywić ? ;o. czy za wczasu mozna je wyrwac ?

voldtekt no fakt, ale myslę, zeby przyspieszyc posiadanie, sprzedam kilka rzeczy
kiedyś sobie odbiję- zamierzam prawo studiować ;DD, jak zdam mature z matmy, haha(chyba ze wycofają, oby!)
innnaboinnainaczej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 14:58   #3828
amitashi
Raczkowanie
 
Avatar amitashi
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Krk;)
Wiadomości: 116
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
o widze kolezanki z blsika ja z tbg /srza) bede w stw staudiowała;} teraz)
Hehe cudownie! - mój lokalny patriotyzm się we mnie odzywa, tym bardziej że na co dzień mieszkam w Krk - tak więc szacunek ziomalki
co do 8 - to moja stomatolog powiedziała że 8 najlepiej od razu rwać jak tylko zaczną się przebijać, bo po 1, są to zęby często już zepsute, po 2 krzywią zęby, po 8 często rosną poza łukiem i do niczego się nie przydają (jak w moim przypadku). Tak więc lepiej rwać jak tylko coś zacznie się tam dziać, a słyszałam nawet o tym, że 8 wyrywać można już w dziąsłach...
amitashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 15:15   #3829
201701160959
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 854
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
ooo widzę, że zawitałeś do dr Motyl-mojej orto
a czemu koniecznie na kieleckiej? mnie nie wskazywała ośrodka, robiłam na zaciszu, bez skierowania-weszłam, poprosiłam o cefalometryczne, 50 zł. Panoramę robiłam na miejscu w Denta Medzie-30 zł
to kiedy aparacik się szykuje? jakieś wyrwanie czy rozszerzanie szczęki? a może nie trzeba ani jednego, ani drugiego? a może jeszcze nie wiesz co i jak?
jakby trzeba było wyrywać, mogę polecić dobrego dentystę
a kiedy byłeś na wizycie?
Przepraszam że nie odpisałem wcześniej ale nie mialem za duzo czasu i nie zauwazyłem
Orto skierowała mnie na Kielecka wiec i tam sie udałem. Normalnie rozboj w biały dzien 60zl+60zl Moja siostra ktora chodzi do innego orto takze została tam skierowana. Jakis spisek
Jeszcze nic nie wiem co rozszerzac, co wyrywac, kiedy aparacik
Jak bede w potrzebie to dam znac poradzisz mi kogos
Na wizycie byłem daaaaawno temu, nawet nie pamietam juz. Nastepna za to szykuje się jutro
201701160959 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-26, 15:34   #3830
venice22
Przyczajenie
 
Avatar venice22
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 22
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez ariva Pokaż wiadomość
chyba masz damon'a..?
ja tez bede go zakladala...masz moze zdjecie..?
z bliska,bardzo prosilabym....
No właśnie jeszcze nie mam fotek, ale niebawem trzasnę kilka i wrzucę... Pozdrawiam
venice22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 15:44   #3831
venice22
Przyczajenie
 
Avatar venice22
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 22
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez innnaboinnainaczej Pokaż wiadomość
A można poprosić o aparat tylko i wyłącznie na jedną szczękę? Czy trzeba koniecznie 2 prostowac ? Bo dół mam nawet ladny, nie chce kasy tracić, a poza tym jak się usmiechamy nie widac bardzo dołu ;/ Nie chce kasy na darmo tracić. 5-7 tys ;oooo. Ale wliczyłas tu 2 szczeki ? ;oo
zeby mam w miare zaleczone, ale i tak dopiero bym mogła załozyc, jak bede miała kase, czyli jak dobrze pojdzie we wrzesniu za rok ;/. Bo rodzice raczej mi nie dołozą, sama musze zarobic ;/.
Przede wszystkim idź na wizytę do orto, to oona powie Ci jaką masz wadę i jak da się to naprawić. Niektórzy chyba mają tylko górę, ale np. jeśli tak jak u mnie, dochodzi u Ciebie wada zgryzu, to raczej na pewno będa potrzebne oba łuki.
Co do kasy, ja mam kredyt u mamy (w ramach jej konta) i spłacam 60 zł na 5 lat (brałam 3 tys.). Jak uda mi się "szrpnąć" trochę kasy, to spłacę to wcześniej i tyle... dużo osób bierze po prostu kredyt, warto jedynie porównać oferty banków. Słyszałam, że w lucasie można wziąć kredyt właśnie na cele usług zdrowotnych... Pozdrawiam i powodzenia
venice22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 15:56   #3832
pAtiŚ
Zakorzenienie
 
Avatar pAtiŚ
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów / Stalowa Wola
Wiadomości: 12 704
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
o widze kolezanki z blsika ja z tbg /srza) bede w stw staudiowała;} teraz)

nie ma co czekac, zakladac drutka!
oo w stw ? hyhy tam na przeciwko szkoły 'pod basenem'?
__________________

pAtiŚ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 15:59   #3833
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez jodus Pokaż wiadomość
jadę dzisiaj wyrwać ząbki piekielnie się boję... nigdy wcześniej nie wyrywałam zębów
dziewczyny bardzo bolało ... czy nie ma się czego bać
nic nie boli:0 nie ma sie co bac, tlyko tak strasznie to brzmi

Cytat:
Napisane przez amitashi Pokaż wiadomość
Hehe cudownie! - mój lokalny patriotyzm się we mnie odzywa, tym bardziej że na co dzień mieszkam w Krk - tak więc szacunek ziomalki
co do 8 - to moja stomatolog powiedziała że 8 najlepiej od razu rwać jak tylko zaczną się przebijać, bo po 1, są to zęby często już zepsute, po 2 krzywią zęby, po 8 często rosną poza łukiem i do niczego się nie przydają (jak w moim przypadku). Tak więc lepiej rwać jak tylko coś zacznie się tam dziać, a słyszałam nawet o tym, że 8 wyrywać można już w dziąsłach...
tak 8 to takie cholery jak to moja dentystka je nazywa;]
Cytat:
Napisane przez pAtiŚ Pokaż wiadomość
oo w stw ? hyhy tam na przeciwko szkoły 'pod basenem'?
hmm nie wiem ale basenu tam nie ma;] tam kolo KULu;] na wshe
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 16:11   #3834
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

ojeeeeny dziewczyny retencja smierdzi znow mam spuchniete w jednym miejscu bo mi sie w nocy odgniotlo badziew jeden bleee ;/ haha i smierdzi tez doslownie jak ja rano wyjelam i od razu nie umylam tylko poszlam jesc wrocilam to wali jak jak wesola kupeczka dziewczyny nie warto sie zastanawiac nad zakladaniem jak ma sie mozliwosci ;] tylko zakladac i szczerzyc sie ile sie da
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 16:17   #3835
pAtiŚ
Zakorzenienie
 
Avatar pAtiŚ
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów / Stalowa Wola
Wiadomości: 12 704
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
hmm nie wiem ale basenu tam nie ma;] tam kolo KULu;] na wshe
a, rozumiem

i ja teraz nie wiem co mam robić .. zakładać aparat czy nie ;/ no masakra
__________________

pAtiŚ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 16:17   #3836
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

no zakladaj! potem bedziesz zalowała naprawde!!!
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 16:18   #3837
voldtekt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 45
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez innnaboinnainaczej Pokaż wiadomość
Ja też nie mam jeszce 8... a jak wyrosły by mi późno, ddajmny na to po wyprostowaniu zębów, mogą się wykrzywić ? ;o. czy za wczasu mozna je wyrwac ?

voldtekt no fakt, ale myslę, zeby przyspieszyc posiadanie, sprzedam kilka rzeczy
kiedyś sobie odbiję- zamierzam prawo studiować ;DD, jak zdam mature z matmy, haha(chyba ze wycofają, oby!)


>>i prawidłowo,też posprzedawałam to,co zbędne(po co komu auto??)ja właśnie na drugim roku prawa..polecam,polecam: )i tylko dzięki temu,że mój rocznik nie miał jeszcze matmy,współczuję,jeśli jesteś,tak jak ja,"typową humanistką",bo wiem,jak to boli
a co do ósemek,orto zobaczy na rtg,czy masz zalążki i czy kiedykolwiek wyrosną i zajmie się nimi,spokojnie
voldtekt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 17:13   #3838
voldtekt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 45
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez venice22 Pokaż wiadomość
Przede wszystkim idź na wizytę do orto, to oona powie Ci jaką masz wadę i jak da się to naprawić. Niektórzy chyba mają tylko górę, ale np. jeśli tak jak u mnie, dochodzi u Ciebie wada zgryzu, to raczej na pewno będa potrzebne oba łuki.
Co do kasy, ja mam kredyt u mamy (w ramach jej konta) i spłacam 60 zł na 5 lat (brałam 3 tys.). Jak uda mi się "szrpnąć" trochę kasy, to spłacę to wcześniej i tyle... dużo osób bierze po prostu kredyt, warto jedynie porównać oferty banków. Słyszałam, że w lucasie można wziąć kredyt właśnie na cele usług zdrowotnych... Pozdrawiam i powodzenia
venice22,można,ale 3eba zaświadczenie o zarobkach(stałym zatrudnieniu),a dziewczyna ma 16lat:/3eba mieć przynajmniej 18,żeby gdziekolwiek się starać,a wiadomo,rodziców też obciążać się nie chce lub oni mają to gdzieś,ale to inna bajka..

sorry,za dwa posty pod rząd,możecie mnie zlinczować;/;p
voldtekt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 17:14   #3839
nikazz
Przyczajenie
 
Avatar nikazz
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 26
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

40-50 zł za usunięcie??! ja płaciłam 100 zł za jeden ząb(a miałam 2 rwane) ...kamienia ani osadu nie miałam to chociaż na tym oszczędziłam kasę
nikazz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-26, 17:30   #3840
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

łaa dziewczyny ufarbowalam wlosy mial byc jasny braz wyszla mi jakas gorzka czekolada ( chlast chlast) ale jak to bywa nie mial Kas klopotu to sobie wymyslil ;]
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:32.