pierwsza tabletka anty-pomozcie! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-01, 16:04   #1
gravitacia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4

pierwsza tabletka anty-pomozcie!


Witam!
Pierwszego dnia dosc obfitego okresu wzielam tabletke anty - po raz pierwszy- Yasminelle. Dzis jest dzien drugi-okres zniknał. Slyszalam ze to normalne. Ale zalozmy ze z pewnego wzgledu chcialabym przerwac stosowanie tej metody antykoncepcji - czy taka jedna tabletka moze mi jakos zaszkodzic? (dzis nie przyjelabym juz drugiej)
bardzo prosze odpiszcie!
gravitacia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-01, 16:05   #2
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: pierwsza tabletka anty-pomozcie!

Cytat:
Napisane przez gravitacia Pokaż wiadomość
Witam!
Pierwszego dnia dosc obfitego okresu wzielam tabletke anty - po raz pierwszy- Yasminelle. Dzis jest dzien drugi-okres zniknał. Slyszalam ze to normalne. Ale zalozmy ze z pewnego wzgledu chcialabym przerwac stosowanie tej metody antykoncepcji - czy taka jedna tabletka moze mi jakos zaszkodzic? (dzis nie przyjelabym juz drugiej)
bardzo prosze odpiszcie!
A dlaczego chcesz przerwac?
Każda tabletka to ingerencja w układ hormonalny, czego skutkiem jest chociażby właśnie zatrzymanie okresu.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-01, 16:10   #3
samanta00
Wtajemniczenie
 
Avatar samanta00
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Heaven And Hell.:)
Wiadomości: 2 746
Dot.: pierwsza tabletka anty-pomozcie!

Na Twoim miejscu dokończyłabym jednak całe opakowanie.
__________________
"Tam Gdzie Nie Ma Nic,Wszystko Się Zaczyna (...)"

"Nigdy Nie Jest Za Późno...Zacząć Tak Jak Chce Się Żyć..."
samanta00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-01, 16:14   #4
gravitacia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4
Dot.: pierwsza tabletka anty-pomozcie!

do Marwari: jako mloda dziewczyna mialam problemy z okresem - tzn byl bardzo skapy, nieregularny, nie chcial sie "przebić". wiem, ze zawsze czekalam na miesiaczke jak na zbawienie-chcialam ją po prostu mieć!
teraz gdy wystapil taki problem po pierwszej tabletce anty (zanik okresu) zaczelam glebiej zastanawiac sie nad tym, ze predzej moge sobie zaszkodzic takimi tabletkami i powrocic do problemow z wieku nastoletniego- a bylo to bardzo męczące.
Dlatego wiem ze spokojnie moglabym przerwać zazywanie tabletek, tylko nie wiem jak to teraz sie odbije na moim organizmie...
gravitacia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-01, 16:16   #5
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: pierwsza tabletka anty-pomozcie!

Cytat:
Napisane przez gravitacia Pokaż wiadomość
do Marwari: jako mloda dziewczyna mialam problemy z okresem - tzn byl bardzo skapy, nieregularny, nie chcial sie "przebić". wiem, ze zawsze czekalam na miesiaczke jak na zbawienie-chcialam ją po prostu mieć!
teraz gdy wystapil taki problem po pierwszej tabletce anty (zanik okresu) zaczelam glebiej zastanawiac sie nad tym, ze predzej moge sobie zaszkodzic takimi tabletkami i powrocic do problemow z wieku nastoletniego- a bylo to bardzo męczące.
Dlatego wiem ze spokojnie moglabym przerwać zazywanie tabletek, tylko nie wiem jak to teraz sie odbije na moim organizmie...
to właściwie dlaczego zaczelas je brac?
przy pierwszym opakowaniu to jest normalne, ze okres moze "zkninąć" a potem w 7 dniowych przerwach bedziesz miala piekny okres

edit: mówi to dziewczyna, która miała ten sam problem co Ty
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-01, 17:12   #6
gravitacia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4
Dot.: pierwsza tabletka anty-pomozcie!

Dziękuję ze zwrocilas uwage na moj post i odpowiedzialas a sprawe zazycia kolejnej tabletki (drugiej) z opakowania jeszcze przemysle.. mam czas do 22 pozdrawiam
gravitacia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-01, 17:45   #7
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: pierwsza tabletka anty-pomozcie!

Cytat:
Napisane przez gravitacia Pokaż wiadomość
Dziękuję ze zwrocilas uwage na moj post i odpowiedzialas a sprawe zazycia kolejnej tabletki (drugiej) z opakowania jeszcze przemysle.. mam czas do 22 pozdrawiam


wg mnie to glupota wziac jedna tab a potem myslec czy wziac kolejne. teraz wlasnie wszystko mozesz sobie rozregulowac. wzielas kupilas tab bo widocznie ta metoda antykoncepcji ci sie przyda wiec bierz kolejne i skoncz opakowanie,
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-02, 20:28   #8
anne07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1
Dot.: pierwsza tabletka anty-pomozcie!

tabletki w ogóle nie są obojętne dla zdrowia, przyczyniaja się do powstawania kłopotów psychicznych typu depresja kardiologicznych, neurologicznych, krążeniowych, z wątrobą, z różnorakimi guzkami, także o charakterze złośliwym=-wystarczy poczytać.Coś o tym wiem, gdyż leczono mnie min. Diane, która ma działanie również antykoncepcyjne i miałam okazję obserwować cudowne, kosztowne,rozregulowywani e tabletkami hormonów mojej koleżanki, z żałosnymi skutkami, które wymagaja teraz naprawy...Poza tym mój facet jest lekarzem i wie jak to działa, szkoda tylko, że lekarze o tym nie mówią zbyt chętnie.Tabletki nowej generacji też nie sa pozbawione działań ubocznych.Cóż, prowadzenie pacjentki, regularne badania to też źródło dochodu.
Odstawienie tabletek to najlepsza decyzja, jaka podjęłam
anne07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:51.