Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-07-19, 21:14   #2641
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Rocki, napisz do nich może... Olej kokosowy zimnotłoczony to powinien być biały, choć raczej nie bezzapachowy, ale białe masło shea...
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 00:07   #2642
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
pogubiłam się, o której Ty wstajesz
Rzadko mi się zdarza wstać przed 9 i na ogół czynię to pod przymusem
Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Adora Belle...co to ten żel mlekowy? Sama go robisz?
wspominałam o nim w wątku o stopach - to patent Lenny podany na LU. Mazidłowy mlekowiec wlany do hydroksyetylcelulozy w proporcjach pół na pół. Dla mnie okazał się idealny, bo wszelkie kremy złuszczające robiły to nierównomiernie i wysuszały skórę. A ten żel jednocześnie złuszcza i nawilża, a do tego rozjaśnia skórę stóp. Ma jeden minus - śmierdzi Ale po w masowaniu można nałożyć skarpetki, jak dotąd żadne mi się nie odbarwiły ani kwas ich nie wytrawił
Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
To poprosze o przepis
Dzisiaj zrobiłam drugą partię i jest gorzej - muszę odkopać karteluszkę z oryginałem; chyba wpisując ostateczną wersję do notatnika, coś zmieniłam "na przyszłość" - chyba dodałam więcej wosku carnauba i efekt nawilżenia jest słabszy

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Ja się zakochałam w hydrolacie z Zielonej Herbaty (stała pozycja). Po oleju konopnym wygląda buzia na matową - szok na całej linii.
Do testów mam jeszcze - macerat z kasztanowca, nasion bawełny, i z komosy - jestem ciekawa, który będzie najlepszy. Nie wziełam próbki maceratu z marchwii - boję się pomarańczowej buzi. Ale zielona herbatka jest super.
Adore za pomoc.
Uff Długo się nie odzywałaś i bałam się, że dopadła Cię jakaś alergia. Cieszę się, że moje rady na coś się przydały, szczególnie, że to Twój wątek skłonił mnie do odezwania się na tym forum.
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 09:56   #2643
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

niezamienna ( oj biedaku, widze ze cie zdybalam), wczoraj znalazlam twoj przepis na tonik z octu ziolowego. jak do tej pory przyrzadzalam sobie mieszanke octu i wody mi. tudziez dest.. chcialabym dzisiaj przyrzadzic ten z ziolami, wparawdzie herbat mam duzo, niemniej nie wszystkie z ekologicznej produkcji, a takie chcialabym uzyc. czy cos sie nadaje z tych rzeczy co mam, tych ekolog.: herbata zielona; zielona japonska; liscie brzozy; cos w rodzaju dzikiej szalwi z greckich gor, hibiskus; mieszanka anyzu, kopru i kminku; mieszanka melisy, miety, kopru, anyzu, tymianku, lukrecji; rumianeka. to chyba niestety wszystkie takiego kontrolowanego pochodzenia
a czyli z tymi olejkami jak zrozumialam- uzywaszcodziennie i na to zazwyczaj krem lub serum. teraz musze znalezc odpowiedni krem coby mnie po nim nie wyrzucalo i najchetniej na jakiejs naturalnej bazie. dostalam wczoraj probki zeli z aloesem i kremow logony. ale szczerze powiedzawszy za logona i lavera nie przepadam
wygladam dzisiaj przez okno i co widze- w czyim ogrodzie, w bezczelny sposob, rozpanoszyl sie wiesiolek

i jeszcze jedno z wielu pytanek- gdzie zakupujecie olejki eteryczne, polleny aromy. sa on eogolniedostepne, cz ytez trzeba je zamawiac droga inetrnetowa?

Edytowane przez Dau
Czas edycji: 2008-07-20 o 11:24
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 12:51   #2644
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dau Pokaż wiadomość
wparawdzie herbat mam duzo, niemniej nie wszystkie z ekologicznej produkcji, a takie chcialabym uzyc. czy cos sie nadaje z tych rzeczy co mam, tych ekolog.: herbata zielona; zielona japonska; liscie brzozy; cos w rodzaju dzikiej szalwi z greckich gor, hibiskus; mieszanka anyzu, kopru i kminku; mieszanka melisy, miety, kopru, anyzu, tymianku, lukrecji; rumianeka. to chyba niestety wszystkie takiego kontrolowanego pochodzenia
Do wyciągu octowego świetnie nadają się: liście brzozy, dzika szałwia, rumianek (o ile nie masz alergii). Świetnie brzmi też mieszanka melisy, mięty, kopru, anyżu, tymianku i lukrecji Nie .ma też chyba przeciwwskazań do macerowania w occie herbaty.

Cytat:
Napisane przez Dau Pokaż wiadomość
a czyli z tymi olejkami jak zrozumialam- uzywaszcodziennie i na to zazwyczaj krem lub serum.
Dau... aromaesencji (olej+olejki pomieszane z HA) używam CO DRUGĄ NOC, i na nią już niczego nie kładę. Na pozostałe noce zapodaję serum z trikenolem albo olejek z kwasem salicylowym. Kremu używam na dzień.

Cytat:
Napisane przez Dau Pokaż wiadomość
i jeszcze jedno z wielu pytanek- gdzie zakupujecie olejki eteryczne, polleny aromy. sa on eogolniedostepne, cz ytez trzeba je zamawiac droga inetrnetowa?
Olejki Polleny kupuję bez problemu w naziemnych zielarniach. Inne, te bardziej luksusowe (ostatnio rumianek, moje cudo!), zamawiam w Mazidłach lub EcoSpa.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 13:24   #2645
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Zrobiłam sobie dziś biochemiczne przedpołudnie w lazience - w sumie niedawno wylazłam dopiero ukręcilam "balsam" z olejem malinowym, mocznikiem i kwasem mlekowym, tonik z mięty pieprzowej, żel mlekowy do stóp o którym pisała Adore (OT - siedzę z nim już godzinę i troche piecze, ale stopy wyglądają ok) i poszłałam z kwasem mlekowym w szamponie i...... o tym właśnie chcialam. Umylam włosy i coś czuje, że mnie piecze na twarzy...patrze w lustro i mam na gębie dwie czerwone krechy . Jak przypuszczam trochę za dużo ciapnęłam kwasu mlekowego do szamponu i pociekło mi po policzku (nie dałam dużego steżenia, nie wiem czemu tak wyszło). Umylam twarz mydłem, ale krechy nie zlazły i słuchajcie pomasrowałam się maceratem z herbaty i po 5 min ani sladu !! Ulżyło mi nieco, bo juz mialam wizję paradowania przez najbliższe dni jako zebra.
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 13:34   #2646
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

No proszę, jaki to maceracik
Fantastycznie, że Cię odzebrzyło i że zostajesz sobą , Chomiku
Mały OT: Kręcisz w łazience? Ja w kuchni... Ale moja łazienka jest malutka, a w kuchni mam wygodny blat
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 13:53   #2647
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

niezamienna_już_na_nic napisała,

Cytat:
Oczywiście, że możesz. Oczar+róża to bardzo miły zapach Na EcoSpa zalecają nawet chyba mieszankę róża+neroli.
A zdradzisz swoją recepturę, Mario?
Pewnie, że zdradzę, ale muszę tę recepturę przemyśleć jeszcze. Pomyślałam, że wezmę hydrolatu: różany + neroli (tak jak zasugerowałaś), dodam olejek eteryczny Neroli (ze 2-3 krople), może tyle samo olejku eterycznego różanego - wszystkie z Eco spa. W osobnej zlewce rozpuszczę wit. E (mazidłową) w maceracie z kasztanowca, do tego jedna większa kropla HA (to jest skrót od kwasu hialuronowego, prawda?). Na końcu wymieszam obie fazy, dobrze byłoby je jakoś połączyć,bo inaczej trzeba wpierw dobrze wstrząsnąć przed użyciem. Aplikacja - kilka razy dziennie.

Jest tylko jeden problem - skończyła mi się nerola, ale olejków eterycznych jeszcze nie mam, zatem na razie nie wypróbuję. Jak napisałam przepis wymaga przemyślenia, dam znać jak coś konstruktywnego przyjdzie mi do głowy.

Dau,

Olej jojoba stosowałam samodzielnie - pięknie leczył i zapobiegał, myślę jednak, że warto dodać do takiej jednodniowej porcji na wypryski kilka kropli olejku eterycznego z drzewa herbacianego. Jak nie macie trochę soku wyciśniętego z cebuli - też ładnie leczy. Smrodu nie ma.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-20, 14:05   #2648
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Mały OT: Kręcisz w łazience? Ja w kuchni... Ale moja łazienka jest malutka, a w kuchni mam wygodny blat
Ja zazwyczaj też w kuchni, bo do kuchenki i lodówki bliżej, ale dziś nic nie podgrzewałam i jakoś tak wyszło. Majstrowałam na piorącej pralce i tylko się modliłam, żeby przed fazą "wirowania" zdażyć
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 14:17   #2649
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

caluje raczki, unizenie. prosze sie nie denerwowac, jestem nowicjuszka w tych tematach. musze najpierw wszystko kilkakrotnie przetrawic (jak krowa, w te i spowrotem), by zrozumiec sens waszych wypowiedzi po przeczytaniu postu adorelle np. zapanowal taki zamet w mojej glowie co? gdzie? jak? na co? wystawiacie mnie na ciezka probe
niezamienna, wczoraj do hydrolatu dostalam pare probek roznych preparatow, jak dotad mi nie znanej firmy li cosmetics. to sa oczywiscie kosmetyki eko.. jak wyprobuje dam znac. o ile moja opinia sie na cos zda, bo jak przypuszczam, sa one niedostepne w polsce:-(
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 15:37   #2650
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Mario, dzięki Jeśli mogę coś zasugerować, to olejki dałabym do fazy tłuszczowej, no i oczywiście nie obejdzie się raczej bez emulgatora, chyba że lubisz mazidła dwufazowe. Polecam też dodanie do fazy wodnej ekstraktu z kasztanowca - skuteczny i łatwy w obsłudze. No i witamina B

Chomiku, to się nazywa kręcenie z adrenaliną ...

Dau, spokojnie, pytaj, testuj i pisz Nawet jeśli coś jest niedostępne w Polsce, warto o tym wiedzieć - zawsze można jakieś cudo przywieźć z wyprawy za granicę, a poza tym w końcu i do nas kiedyś to - daj Boże - zawita...
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 16:20   #2651
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

niezamienna_już_na_nic napisała,

Cytat:
Mario, dzięki Jeśli mogę coś zasugerować, to olejki dałabym do fazy tłuszczowej, no i oczywiście nie obejdzie się raczej bez emulgatora, chyba że lubisz mazidła dwufazowe. Polecam też dodanie do fazy wodnej ekstraktu z kasztanowca - skuteczny i łatwy w obsłudze. No i witamina B
Wielkie dzięki za wszelkie sugestie, tak się składa, że gdy wysłałam posta przypomniało mi się, że te olejki rzeczywiście lepiej rozpuszczą się w maceracie z kasztanowca. O wit. B też myślałam. A jaki byś poleciła emulgator? Ja mam w domu tylko próbkę lecytyny hlb4. Generalnie dwufazowe mazidła mi nie przeszkadzają, ale skoro można je "podkręcić", to czemu nie?
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-20, 19:24   #2652
kashin
Raczkowanie
 
Avatar kashin
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Bruksela
Wiadomości: 413
GG do kashin
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Lecą do mnie hydrolaty, sera i olejki z BU. Zamówiłam parę rzeczy i nie mogę się już doczekać przesyłki. To mój pierwszy raz, więc strasznie jestem podekscytowana i trochę się boję
__________________
Lord, help me be the person my dog thinks I am...
kashin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 21:38   #2653
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Mario, tu są wskazówki Limarii dotyczące emulgatorów:
http://www.mazidla.com/index.php?opt...=257&Itemid=50
Jeśli chcesz użyć tylko jednego emulgatora, najlepsza będzie lecytyna HLB7. Bardzo ją lubię - jest wygodna w użyciu i dość niezawodna

Kashin, witamy w wątku olejo- i hydrolatomaniaczym
Doskonale znam to podniecenie i oczekiwanie na półprodukty... Natomiast zdecydowanie nie ma się czego bać... chyba tylko uzależnienia od mazideł

Edit (a propos uzależnienia): http://www.biochemiaurody.com/sklep/o-hydrosols.html
.............
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 22:33   #2654
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

niezamienna - ja wyprobowalam juz kosmetyki bardzo roznych firm ekol. jak masz/ naturalnie inne dziewczynki tez, mozliwosc zapoznania sie z produktami firmy tautropfen (kropla rosy-juz sama nazwa ladnie brzmi) to polecam niektore produkty. teraz wpadlam na to, ze mialam juz swego czasu hydrolaty tej firmy, nie majac swiadomosci, ze mam do czynienia z hydrolatem firma posiada w swoim asortymencie, bardzo przyjemne, zele, tlustawe balsamy do twarzy i jeden pod oczy, ktory uwazam za duzo bardziej udany niz hauschki. w przypadku hauschki mialam klopoty, z wmasowaniem tego produktu w skore. co w rezultacie sprawialo, ze bardziej mi szkodzil niz pomagal, gdyz skora po nim byla dosc mocno wysuszona.
co do zeli, tej jak dotad mi nieznanej firmy maja dosc ciekawy skladzik. w sklad nawilzajacego zelu aloesowego wchodza m.in.: wyciag z aloesu, hialuron, prowitamina b5, hydrolat rozany, czynnik nawilzajacy i substancje min.. mysle, ze sklad dosyc dobry. ciekawe jak z dzialaniem tego preparatu. ponadto zele maja czesto taki skutek uboczny, ze lubia sie "rolowac".
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 22:40   #2655
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dau, o ten balsam Ci chodzi?:
http://apmp.natura.xip.pl/product_in...oducts_id/1147
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 22:49   #2656
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

tak , tak- szybki bill z ciebie niezamienna
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 22:55   #2657
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dau Pokaż wiadomość
tak , tak- szybki bill z ciebie niezamienna
mialam jeszcze te balsamy do twarzy z roza, rokitnikiem i olejkiem z drzewa herbacianego. wode- hydrolat rozany i zel z rokitnikiem, ktorego na tej stronie nie widze. inne wymienione produkty natomiast tak
widze, ze znowu cos namieszalam- przepraszam. w dodatku cytuje juz sama siebie- jaki ze mnie egocentryk jakby cie interesowaly moje subiektywne opinie na temat niektorych produktow, chetnie sluze pomoca. o ile naturalnie ich uzywalam. dodam, ze moja cera przed rokiem byla troche innego typu
znam produkty dla dzieci logony i lavery, rowniez weledy. weledy zreszta, wiele innych, zele aloesowe santa verde, zel aloesowy eubiony, hauschke, produkty logony na bazie ziemi wulkanicznej, czy jak ja tam zwal

tak mnie kusi, zeby dzisiaj na krem aveny z kwasami polozyc nawilzajaca weledy. ale rozsadek mi mowi zeby tego nie robic
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 23:22   #2658
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Wiecie, ze ZSK nas czyta? Nie zdazylam nawet do nich wyslac maila z pytaniem o biale karite i bezzapachowy kokosowy, a juz dostalam odpowiedz na maila Mianowicie masla te sa oczyszczane przez filtrowanie, ale na zimno, nie sa rafinowane, wiec nie traca wlasciwosci. No i wszystko jasne
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 00:39   #2659
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez chooomik Pokaż wiadomość
żel mlekowy do stóp o którym pisała Adore (OT - siedzę z nim już godzinę i troche piecze, ale stopy wyglądają ok)
następnym razem może zastąp część kwasu hydrolatem lub wodą albo po prostu dodaj więcej zagęstnika - mnie ta kombinacja nie piecze nawet na "miękkiej" skórze (czasem smaruję nią ślady po ukąszeniach owadów na łydkach). Lepiej częściej a łagodniej niż killer raz na tydzień
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-21, 07:44   #2660
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Wiecie, ze ZSK nas czyta?
To dobrze o nich świadczy

Dau, w kwestii połączenia Avene z Weledą nie pomogę, bo nie praktykowałam. Twoje opinie o tych wszystkich kosmetykach byłyby bardzo cenne - może dodaj je do KWC, wtedy skorzystają wszyscy zainteresowani
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 07:51   #2661
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Wiecie, ze ZSK nas czyta?
Tak myslałam, bo info o kolorze oleju sojowego też pojawiło się ekspresem na stronie po mojej wypowiedzi na forum Zastanawiam się tylko jak przez samo filtrowanie można pozbawić shea i kokos zapachu?


Adore Bella
Cytat:
następnym razem może zastąp część kwasu hydrolatem lub wodą albo po prostu dodaj więcej zagęstnika - mnie ta kombinacja nie piecze nawet na "miękkiej" skórze (czasem smaruję nią ślady po ukąszeniach owadów na łydkach). Lepiej częściej a łagodniej niż killer raz na tydzień
Tak zrobię dzięki, choć nic strasznego się nie stało, popiekło trochę i stópki piękne
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 09:37   #2662
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez chooomik Pokaż wiadomość
Ja zazwyczaj też w kuchni, bo do kuchenki i lodówki bliżej, ale dziś nic nie podgrzewałam i jakoś tak wyszło. Majstrowałam na piorącej pralce i tylko się modliłam, żeby przed fazą "wirowania" zdażyć
Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Chomiku, to się nazywa kręcenie z adrenaliną ...
poprawiłyście mi humor od rana

Niezmnienna..., piękne te czeresienki i truskaweczki
Mario, bardzo sie będziesz gniewać sie jak podpatrzę Twoje serum naczynkowe?

Czy któraś miała już do czynienia z kwasem laktobionowym z czym to się "je" i do czego można użyć
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 11:08   #2663
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
To dobrze o nich świadczy

Dau, w kwestii połączenia Avene z Weledą nie pomogę, bo nie praktykowałam. Twoje opinie o tych wszystkich kosmetykach byłyby bardzo cenne - może dodaj je do KWC, wtedy skorzystają wszyscy zainteresowani
juz dawno zamierzalam. jednak nie bardzo wiem jak dodawac nowe (jeszcze nie istniejace na liscie) produkty do recenzji; zalaczac zdjecie produktu, tak zeby nie bylo pomowienia, ze korzystam z niego bez uprawniem
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 11:56   #2664
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Zgłaszanie nowych kosmetyków i regulamin:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/censur...zarejestrowany

Nie znam się na prawie autorskiem, ale mam nadzieję, że korzystanie z materiałów reklamowych opracowanych przez firmę nie jest przestępstwem. W każdym razie jest to praktykowane.

Cytat:
Tak myslałam, bo info o kolorze oleju sojowego też pojawiło się ekspresem na stronie po mojej wypowiedzi na forum Zastanawiam się tylko jak przez samo filtrowanie można pozbawić shea i kokos zapachu?
Czy to "filtrowanie" to synonim rafinowania metodami fizycznymi?
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 12:08   #2665
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Zgłaszanie nowych kosmetyków i regulamin:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/censur...zarejestrowany

Nie znam się na prawie autorskiem, ale mam nadzieję, że korzystanie z materiałów reklamowych opracowanych przez firmę nie jest przestępstwem. W każdym razie jest to praktykowane.



Czy to "filtrowanie" to synonim rafinowania metodami fizycznymi?
dziekuje mentho. dla firmy to switnia reklama poniekad. o ile recenzje wypadna pozytywnie
co do rafinowania-to bardzo prawdopodobne
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 12:12   #2666
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Czy któraś miała już do czynienia z kwasem laktobionowym z czym to się "je" i do czego można użyć
Miała. Jeszcze mało mogę powiedzieć, zużyłam właśnie testowe 10 ml w składzie 5% kwasu, 5% gliceryny i 90% hydrolatu różanego. Sody nie dodawałam wcale, bo pH wychodziło 3-4, czyli tyle, ile zgodnie z artykułem BK mieć powinno.
Naczynek nie rozdrażnia, nawilża (choć nie tak jak mlekowy), cera rozświetlona. Z wypryskami się ignorują. Na redukcję teleangiektazji poczekam co najmniej te 6 tygodni: http://74.125.39.104/search?q=cache:...ient=firefox-a
Cytat:
Klinicznie kwas laktobionowy znalazł zastosowanie w pielęgnacji zniszczonej słońcem skóry i w zapobieganiu starzenia się skóry, a także w pielęgnacji pozabiegowej po peelingach czy laseroterapii. W ostatnich latach wykazano korzystne działanie kwasu laktobionowego w leczeniu niektórych zapalnych chorób skóry takich jak wyprysk, trądzik różowaty czy łojotokowe zapalenie skóry. Nie ma natomiast danych dotyczących wpływu kwasu laktobionowego na układ naczyniowy skóry, dlatego w tej pracy wykorzystano kwas laktobionowy do leczenia wybranych chorób skóry o odmiennej etiopatogenezie, w których istotną rolę odgrywają zaburzenia naczyniowe. Pilotowe badania wykonano w przypadkach zaawansowanych teleangiektazji u pacjentów z trądzikiem różowatym, uszkodzeniami posteroidowymi skóry i przewlekłym odczynem fototoksycznym. Kwas laktobionowy stosowano w postaci 4% kremu aplikując go dwa razy dziennie przez okres 6 tygodni. Uzyskano całkowitą remisję lub znaczną redukcję teleangiektazji i zmiejszenie lub całkowite ustąpienie stanu zapalnego skóry.
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 12:56   #2667
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Czy to "filtrowanie" to synonim rafinowania metodami fizycznymi?
Nie no chyba nie, bo:

Cytat:
rocki
Wiecie, ze ZSK nas czyta? Nie zdazylam nawet do nich wyslac maila z pytaniem o biale karite i bezzapachowy kokosowy, a juz dostalam odpowiedz na maila Mianowicie masla te sa oczyszczane przez filtrowanie, ale na zimno, nie sa rafinowane, wiec nie traca wlasciwosci. No i wszystko jasne
....choć sama już nie wiem
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 14:45   #2668
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Ja też nie wiem A chciałabym wiedzieć czy odbarwianie i deodoryzowanie zimnotłoczonego oleju to filtrowanie czy rafinowanie. No i jak to przebiega (te filtry papierowe, ziemia okrzemkowa czy może jeszcze inaczej).
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 14:57   #2669
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez limaria Pokaż wiadomość
Proces rafinacji, czyli oczyszczania oleju polega na wielu różnych zabiegach i nie wszystkie maja chrakater chemiczny, czyli z uzyciem substancji chemicznych. Niektóre procesy jak np. obarwianie polega na przefiltrowaniu oleju przez ziemię okrzemkową.
o to chodzi? Ciekawe na czym polega usuwanie zapachu, skoro odbarwianie odbywa się za pomocą ziemi okrzemkowej ? (tak wiem ciekawska jestem )

EDIT: widze mentha, że obie ciekawskie jestesmy Jesli chodzi o odbarwianie to sprawa jest chyba jasna, znaczy jest to rafinacja mechaniczna poprzez filtrowanie. Ale tez jestem ciekawa jak to wszystko przebiega....bo usuwanie zapachu to chyba głębsza ingerencja w subtancje lotne zawarte w oleju/maśle (ale niewykluczone, że bredzę w tej chwili )
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 15:02   #2670
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

To kolejne pytania: dlaczego olej z yangu uznaje się za trudny w obróbce i nie stosuje się go powszechnie; dlaczego w formulacjach stosuje się tylko rafinowane masło mango (tzn. co jest nie tak z rafinowanym), no i właściowści ochronne oleju z pestek malin...

EDIT: czyli wszystko wskazuje na to, te masła są częściowo rafinowane.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2008-07-21 o 16:19
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:35.