Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-07-22, 22:31   #2701
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość

A ta zapowiedź nowości olejkowych i samodzielnego mieszania perfum Właśnie to mi ostatnio chodzi po głowie.
BTW: Miałam dostać zestaw do robienia pachnideł z Biolandera na imieniny, ale ktoś mi (a raczej Prezentodawcy) go wykupił sprzed nosa... Trudno... Ale za to poszaleję w Mazidłach
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-22, 23:01   #2702
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Dau, no właśnie nie istnieje... więc Ci zazdrościmy

Psycho, któraś z Olejomaniaczek pisała NA PEWNO, że mięta będzie jesienią u Limarii. Zdawało mi się, że to byłaś Ty, ale rozumiem, że się pomyliłam.
nie wiem czego? tego, ze wkrotce pracownicy, beda mnie wytykac palcem lub wymieniac potajemnie znaczace spojrzenia. tajemniczy szept bedzie towarzyszyl moim zakupom
niezamienna, tego typu mysli tez chodza mi po glowie. perfumy w rodzaju jo malone, tyle ze duzo duzo lepsze
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-23, 08:20   #2703
reniakicia
Rozeznanie
 
Avatar reniakicia
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: świętokrzyskie czaruje
Wiadomości: 824
GG do reniakicia
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

akissi ja miałam ten sam problem z olejem różanym, solo mnie podrażniał natomiast dodany do mazideł sprawuje się wspaniale
__________________
"Szczęście, którym można się podzielić
jest szczęściem podwójnym
cierpienie, którym można się podzielić
jest tylko połową cierpienia"
reniakicia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-23, 10:16   #2704
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Niezamienna - teraz sie dopiero odezwałam, ale cały czas Was czytałam pilnie Dzień nie rozpoczynający się od lektury wątku olejomaniaczek to dzień stracony

Napaliłam się na malinkę, ale chyba jeszcze trochę poczekam, może inne sklepy tez ja wprowadza do asortymentu, bo póki co cena z biolandera jest jak dla mnie przesadzona
Zreszta tak i tak na wielkie zakupy (lista porządanych przeze mnie produktów z mazideł, ZSK i BU ciągle rośnie) muszę poczekać do sierpnia :|
Grasz w Totka?
Jak na zawołanie:

http://www.zrobsobiekrem.pl/?nowe-produkty,28
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-23, 10:24   #2705
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez asa___ Pokaż wiadomość
Grasz w Totka?
Jak na zawołanie:

http://www.zrobsobiekrem.pl/?nowe-produkty,28

w poniedziałek złożyłam zamówienie na ZSK
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-23, 10:27   #2706
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez asa___ Pokaż wiadomość
Grasz w Totka?
Jak na zawołanie:

http://www.zrobsobiekrem.pl/?nowe-produkty,28
Hehe, chyba zaczne

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość

w poniedziałek złożyłam zamówienie na ZSK
Ale jeśli jeszcze nie wysłali, to może dasz rade je zmienić ?
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-23, 10:28   #2707
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość

w poniedziałek złożyłam zamówienie na ZSK
Ja właśnie przez nowości nie umiem się zdecydować na zamówienie na ZSK :/
Ale zaczynam mieć motywację, ponieważ jest info o urlopie
(Zamówienia złożone po 12 sierpnia zostaną zrealizowane po 28 sierpnia).
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-23, 10:47   #2708
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dziewczyny, cudownie! truskawka!
Oni czytają w moich myślach po prostu - malina, żurawina i truskawka - już widzę tę mieszankę
W przyszłym tygodniu zamówienie

Aha, dowiedziałam się od EsoSpa, że skwalan będzie dopiero pod koniec sierpnia. A od 28 lipca do 8 sierpnia właściciele EcoSpa urlopują i do zamówień złożonych w tym okresie dodają 30 ml jojoby gratis.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-23, 12:01   #2709
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dau Pokaż wiadomość
czy to mozliwe, ze reaguje wypryskami na olejek z wiesiolka? bralam doustnie tabletki z wiesiolkiem i olejem z lososia, jak padlo na nie podejrzenie, ze moglyby mi szkodzic zaprzestalam tej suplementacji. ale cos mnie w niedziele pokusilo by wyprobowac ten nowy olejek z wiesiolka, rowniez doustnie. i mam wrazenie, ze pojawilo sie paru nowych nieproszonych gosci na mojej twarzy. rowniez jak przejade reka po twarzy wyczuwam takie drobne krosteczki. adorelle co ty na to? a moze ktoras z was miala tego typu doswiadczenie z wiesiolkiem lub tym podobnym? a swoja droga spotykam ta rosline na kazdym kroku, bezczelnie smieje mi sie w twarz, tym swoim kanarkowych kwiatem
Możliwe. Akurat reakcje mojej skóry odpowiadają cytowanym badaniom, Twoja skóra może być inna. Jednak częste zmiany specyfików i ich mieszanie nie pozwoli Ci nic ustalić. Co więcej, skóra może reagować jakimiś nieciekawymi zjawiskami na samą zmianę - tak jak moja ma w zwyczaju. Na szczęście nauczyłam się odróżniać zmiany wywołane komedogennością specyfiku od histerii skóry "na wszelki wypadek", ale za często wprowadzam zmiany, nie umiem się oprzeć.

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Dziewczyny, cudownie! truskawka!
Oni czytają w moich myślach po prostu - malina, żurawina i truskawka - już widzę tę mieszankę
W przyszłym tygodniu zamówienie
Spokojnie, dopiero we wrześniu będą
Ja mam mieszane uczucia co do ZSK-owych olejów: pomijam plastikową butelkę, wiesiołka w końcu kupować nie muszę. Ale ten brak koloru i zapachu. Filtracja nawet pod niskim ciśnieniem wymaga chyba pewnego podniesienia temperatury; nie mogę nic porządnego na ten temat wyguglać.W pdf-ie od truskawki jest: "The seeds are cold pressed and then filtered." - ale jaką metodą są filtrowane? Skoro olej traci kolor i zapach, czy traci jakieś składniki czynne? (W malinie jest tylko "cold-pressed") Sama nie wiem.

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość

A ta zapowiedź nowości olejkowych i samodzielnego mieszania perfum Właśnie to mi ostatnio chodzi po głowie.
BTW: Miałam dostać zestaw do robienia pachnideł z Biolandera na imieniny, ale ktoś mi (a raczej Prezentodawcy) go wykupił sprzed nosa... Trudno... Ale za to poszaleję w Mazidłach
A będzie jeszcze więcej olejków na Mazidłach, ja już się nie mogę doczekać nut kadzidlanych
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-23, 12:05   #2710
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Adora Belle Pokaż wiadomość
Spokojnie, dopiero we wrześniu będą
Ja mam mieszane uczucia co do ZSK-owych olejów: pomijam plastikową butelkę, wiesiołka w końcu kupować nie muszę. Ale ten brak koloru i zapachu. Filtracja nawet pod niskim ciśnieniem wymaga chyba pewnego podniesienia temperatury; nie mogę nic porządnego na ten temat wyguglać.W pdf-ie od truskawki jest: "The seeds are cold pressed and then filtered." - ale jaką metodą są filtrowane? Skoro olej traci kolor i zapach, czy traci jakieś składniki czynne? (W malinie jest tylko "cold-pressed") Sama nie wiem.
Nie, już są 15-mililitrowe opakowania, we wrześniu będą wszystkie pojemności.

Co do filtrowania, na początku działu olejowego w ZySK-u jest informacja, że oleje naturalne są filtrowane "przez filtry papierowe pod niskim ciśnieniem". Też niczego sensownego, niestety, nie mogłam znaleźć
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-23, 12:15   #2711
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Nie, już są 15-mililitrowe opakowania, we wrześniu będą wszystkie pojemności.

Co do filtrowania, na początku działu olejowego w ZySK-u jest informacja, że oleje naturalne są filtrowane "przez filtry papierowe pod niskim ciśnieniem". Też niczego sensownego, niestety, nie mogłam znaleźć
Cholera, czytanie ze zrozumieniem się kłania Kusi mnie ta malina, ale jeszcze poszukam czegoś o filtracji.
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-23, 14:06   #2712
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

dzieki adorellaku. jak na razie odstawilam rowniez wiesiolka. choc az nie chce mi sie wierzyc, ze on mialby stac sie kozlem ofiarnym. no ale moze co za duzo to niezdrowo. tymbardziej´, ze osobisce jadam malo produktow pochodzenia zwierzecego, jestem szczupla, wiec szczodra reka leje oleje roslinne przy przyrzadzaniu posilkow.
ale strasznie sie czuje patrzac w lustro, twarz w kropki, a skora wysuszona, jaks skorka na wyprawke:-(
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-24, 12:57   #2713
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Mam pytanie do dziewczyn z W-wy.

Czy ktoras nie chce zlozyc zamowienia w czystej przyjemnosci? Bo ja sie czaje na nanosrebro, ale nie bardzo oplaca mi sie je kupic za 10zl i zaplacic 8 za wysylke Wiec gdyby ktos jeszcze byl chetny, to bysmy sie kosztami wysylki podzielily
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-24, 14:14   #2714
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Czesc dziewczyny!

Pamietacie macerat kawiorowy? Dodalam go dzis do peelingu antycellulitowego i na szczescie nic nie czuc
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-24, 14:33   #2715
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Rocki, w czystejprzyjemności.pl jakoś nie mam chwilowo na nic szczególnej ochoty...

Za to dziś złamałam się (ale tylko trochę ), sprawiłam sobie właśnie "czystą przyjemność" i zamówiłam nowe hydrolaty owocowe w BU. To taki gadżet... a poza tym nawet mój rodzony Mąż powiedział, żebym sobie pozwoliła na odrobinę luksusu...

Nati, oczywiście, że pamiętamy Fajnie, że go nie czuć. Daj znać za czas jakiś, jak efekty...
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-24, 14:41   #2716
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Ja po dzisiejszych mieszaniach zauważyłam, że brakuje mi podstawowych emulgatorów więc dopóki zamówienie z mazideł nie dotrze, stoję z kręceniem.

Btw gdzie można dostać peeling algowy? Wiem, że na mazidłach, ale może jeszcze gdzies?
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-24, 15:05   #2717
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny!

Pamietacie macerat kawiorowy? Dodalam go dzis do peelingu antycellulitowego i na szczescie nic nie czuc


Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Rocki, w czystejprzyjemności.pl jakoś nie mam chwilowo na nic szczególnej ochoty...

Za to dziś złamałam się (ale tylko trochę ), sprawiłam sobie właśnie "czystą przyjemność" i zamówiłam nowe hydrolaty owocowe w BU. To taki gadżet... a poza tym nawet mój rodzony Mąż powiedział, żebym sobie pozwoliła na odrobinę luksusu...

Nati, oczywiście, że pamiętamy Fajnie, że go nie czuć. Daj znać za czas jakiś, jak efekty...
no no no, brawo dla tego pana

Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
Ja po dzisiejszych mieszaniach zauważyłam, że brakuje mi podstawowych emulgatorów więc dopóki zamówienie z mazideł nie dotrze, stoję z kręceniem.

Btw gdzie można dostać peeling algowy? Wiem, że na mazidłach, ale może jeszcze gdzies?
mam z EcoSPA, chwalę sobie, z mazidłowym nie mam porównania.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-24, 16:39   #2718
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dziękuje Ilona!

Porównałam właśnie peeling algowy:
ecoSPA- 100g/12.80zł
mazidla- 20g/8.52zł

Dziwi mnie znaczna różnica w cenie
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-24, 18:48   #2719
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość

no no no, brawo dla tego pana
Przekażę, przekażę

Peeling algowy też mam z EcoSpa i też baardzo mi się podoba - ja używam go nawet do twarzy. Mazidłowego nigdy nie miałam
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-24, 22:20   #2720
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
Dziękuje Ilona!

Porównałam właśnie peeling algowy:
ecoSPA- 100g/12.80zł
mazidla- 20g/8.52zł

Dziwi mnie znaczna różnica w cenie
Nie miałam peelingu mazidłowego, ale na zdjęciu widać spore kawałki, sądzę, że są dość lekkie. Natomiast algowy peeling z ecospa (miałam próbkę) przypomina piasek, podejrzewam, że jest cięższy i objętościowo wychodzi podobnie.
Zresztą są to inne gatunki alg - w mazidłowym jest jod, który
Cytat:
Jod działa na podskórną tkankę tłuszczową, wzmagając lipolizę (rozkład tłuszczy), co prowadzi do usunięcia nadmiaru tłuszczu i cofnięcia zmian spowodowanych cellulitem.
Być może to właśnie ma wpływ na cenę. Bo same właściwości ścierne zapewni i piasek
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-24, 23:07   #2721
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
ja używam go nawet do twarzy.
Nie zdziera za bardzo...? Nie miałam ani tego ani tego...a jak z zapachem? wionie rybą?

Adora Belle
Cytat:
Nie miałam peelingu mazidłowego, ale na zdjęciu widać spore kawałki, sądzę, że są dość lekkie. Natomiast algowy peeling z ecospa (miałam próbkę) przypomina piasek, podejrzewam, że jest cięższy i objętościowo wychodzi podobnie.
po czym wnosisz? bo różnica w cenie dośc znaczna jednak...musiałaby być i znaczna różnica w wadze...
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-25, 00:30   #2722
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez chooomik Pokaż wiadomość
Nie zdziera za bardzo...? Nie miałam ani tego ani tego...a jak z zapachem? wionie rybą?
Nie miał żadnego zapachu, o ile pamiętam. I był dość łagodny - w zasadzie dlatego wróciłam do kawy z brązowym cukrem. Drobinki są delikatne; w mleczku albo oleju powinny spokojnie nadać się do twarzy.

Cytat:
po czym wnosisz? bo różnica w cenie dośc znaczna jednak...musiałaby być i znaczna różnica w wadze...
A to tylko hipoteza oparta na wielkości drobinek (no, mazidłowe nie wyglądają na drobinki). Sądzę, że główną wartością jest ten jod, ale jeśli chodzi o przeciwcellulitowe działanie alg, zarówno w peelingu jak i w okładach, nie mam ani pojęcia ani doświadczenia. Na razie czekam na efekty balsamu kofeinowego, który parę dni temu wreszcie umerdałam
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-25, 08:37   #2723
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez chooomik Pokaż wiadomość
Nie zdziera za bardzo...? Nie miałam ani tego ani tego...a jak z zapachem? wionie rybą?
Nie, drobinki, są bardzo delikatne - właśnie dla mnie ZA delikatne do ciała (tak samo jak Adore peelinguję ciało kawą z cukrem ), a do twarzy od czasu do czasu w sam raz Łączę go z olejem sezamowym albo ze spiruliną i jogortem - efekt jest świetny.
Zapach tego peelingu jest bardzo subtelny, wyczuwalny tylko w pudełeczku. Natomiast na twarzy - cóż, sama rozumiesz, że w połączeniu z sezamem i algami to już niczego innego się nie czuje...
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-25, 10:00   #2724
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Adora Belle Pokaż wiadomość
Nie miałam peelingu mazidłowego, ale na zdjęciu widać spore kawałki, sądzę, że są dość lekkie. Natomiast algowy peeling z ecospa (miałam próbkę) przypomina piasek, podejrzewam, że jest cięższy i objętościowo wychodzi podobnie.
Zresztą są to inne gatunki alg - w mazidłowym jest jod, który
Być może to właśnie ma wpływ na cenę. Bo same właściwości ścierne zapewni i piasek
Tak, te kawałki w mazidłowym są leciutkie. Takie wysuszone skórki. Objętościowo nie ma go jednak dużo.
Generalnie używam tych alg w peelingu antycellulitowym i się sprawdzał znakomicie.
Sprawdzę ten z ecoSPA
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-25, 11:45   #2725
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Czy lanoline mozna stosowac w odzywkach do wlosow? Bo wszedzie tylko widzialam dodawana do kremow, ale moze do wlosow tez by sie nadala w jakiejs mieszance z olejem kokosowym itp.?
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-25, 12:29   #2726
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Czy lanoline mozna stosowac w odzywkach do wlosow? Bo wszedzie tylko widzialam dodawana do kremow, ale moze do wlosow tez by sie nadala w jakiejs mieszance z olejem kokosowym itp.?
Na mazidłach jest przepis na kokosa z olejem lanolinowym: http://www.mazidla.com/index.php?opt...d=146&Itemid=2
Zwykła lanolina byłaby chyba trudna do zmycia.
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-25, 13:48   #2727
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

2 dni mnie nie było i znowu kusza...
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-25, 15:16   #2728
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dostałam emulgatory z ZSK i zrobiłam serum
modyfikacje:
1] extr. kasztanowca zastapiłam niacynamidem
2] zrezygnowałam z karite - użyłam maceratu z kasztanowca i skwalanu
3] polysorbate zastapiłam AxolC62
wszystko ładnie się zemulgowało, jedynie po aplikacji twarz była nieco lepka, co, nie ukrywam mi przeszkadzało - czy to może być "zasługą" lecytyny a może można by ją pominąć

Psycho, kuszenie to takie nasze niewinne hobby.

W ramach warsztatów - wyjęłam właśnie z piekarnika gorące bułeczki
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-25, 15:34   #2729
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Biolander obnizyl cene arganowego Argile provence, czy tylko mi sie wydaje ?
Mają znowu opucje figowa
Leci do mnie znowu argan, tym razem go nie oddam Lagodzi podraznienia, dobrze nawilża... ale czy faktycznie dziala przeciwzmarszczkowo? Zauwazylyscie jakies efekty?
Wielki booom arganowy ustaje... co raz to mniej sie o nim mowi

EDIT: Tak, zmieniono cene z 42.40zł na 32 zł



Lecytyna HLB4 sie lepi... hlb7 nie, zalezy ktorej uzylas Niektore emulgatory i bez lecytyny sie lepia .. moze to emulgator

Ja z kremidłami poczekam do zimy... i przeprowadzki, bo w koncu lodowka bedzie pod nosem, a nie na drugim koncu domu
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-25, 16:18   #2730
kesii
Raczkowanie
 
Avatar kesii
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 434
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

uprzejmie donoszę że dziś kupiłam karite 100% w naturze ale nie jestem z niego zadowolona bo to takie białe tłuste bezzapachowe regularne grudki które bardzo ciężko rozpuścić na skórze. wydaje mi sie że to masło jest rafinowane choć na opakowaniu nie jest nic napisane. w każdym razie totalnie różni się od karity z eco spa.
kesii jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:48.