tabletki anty na tradzik? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-18, 16:17   #1
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Question

tabletki anty na tradzik?


od wielu lat walcze z zaskórnikami i mimo ze jest to lekka postac nie mogę tego zwalczyc antybiotykami. ostatnio zauważyłam że mniej wiecej tydzien przed okresen jestem bardzo rozdrazniona i agresywna i brzuch mnie pobolewa tak jakby mi sie miał zacząć i wtedy pogarsza mi się stan cery. chcę udać się do ginekologa, czy bedę miała jakieś badania krwi itd zanim dostane tabletki?
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 16:19   #2
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: tabletki anty na tradzik?

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
od wielu lat walcze z zaskórnikami i mimo ze jest to lekka postac nie mogę tego zwalczyc antybiotykami. ostatnio zauważyłam że mniej wiecej tydzien przed okresen jestem bardzo rozdrazniona i agresywna i brzuch mnie pobolewa tak jakby mi sie miał zacząć i wtedy pogarsza mi się stan cery. chcę udać się do ginekologa, czy bedę miała jakieś badania krwi itd zanim dostane tabletki?
1. wyszukiwarka
2. jeśli lekarz będzie chciał Ci dać tabletki bez badań nie zgadzaj sie tylko idź do innego.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 13:27   #3
Anubisss
Przyczajenie
 
Avatar Anubisss
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 28
Dot.: tabletki anty na tradzik?

Miałam podobną sytuacjie....Też przed okresem byłam bardzo rozrażniona i tez mialam problem z brzydka cera i wypryskami na bolnej czesci plecow....Poszłam do ginekologa, przeprowadził ze mna wywiad i przepisał mi tabletki antykoncepcyjne YASMINELLE, biore juz je od dluzszego czasu i problem z plecami sie skonczyl, mniejsze rozdraznienie, mniejszy ból, mniej zaskornikow...
Anubisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 13:31   #4
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: tabletki anty na tradzik?

to normalne ze przed okresem kazda z nas ma gorsza cere.
NIE POLECAM brac tab anty na tradzik. w czasie brania tab moze byc ok ale po odstawieniu moze pojawic sie mega wysyp i bedzie cizko sie tego pozbyc. kazda z nas miewa problemy z cera wiele ma tradzik na to sa leki wydawane od dermatologa. czasem walka z tradzikiem trwa latami ale mozna ja wygrac.
tabletki antykoncepcyjne maja swoje glowne zastowowanie jako ochrona przed niechciana ciaza. to hormony obciazajace zarowno watrobe jak i przyczyniajace sie do innych skutkow ubocznych. jesli mialabys je brac TYLKO w celu zwalczenia tradzika STANOWCZO ODRADZAM. a wiem co pisze sama biore tabletki.
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 22:19   #5
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: tabletki anty na tradzik?

wczesniej mialam taqka cere caly czas i nie mogłam sie wyleczyc, kiedy juz bylo dobrze za 2 tygodnie znow to samo, ostatnio sie podleczylam i wygladałam juz dobrze i zauwazyłam ze mniej wiecej tydzien przed okresem mi sie bardzo pogarsza, stwierdzilam wiec ze jesli zadne leki mi nie pomagaja to moze hormonalnie jest cos nie tak, szczegolnie ze moj charakter sie wtedy bardzo zmienia i jestem nie do zycia
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 22:24   #6
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: tabletki anty na tradzik?

i mam dosysc juz walki z tym i plataniem sie po dermatologach. od 5 lat walcze, zniszczylo mi to pol zycia, opuszczalam lekcje w szkole, nie chcialam wychodzic ze znajomymi, najgorsze jest to ze nie wiem czemu ja to mam i czemu tego nie moge wyleczyc
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 14:31   #7
madziula13468
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 92
Dot.: tabletki anty na tradzik?

Cytat:
Napisane przez kamila2006 Pokaż wiadomość
to normalne ze przed okresem kazda z nas ma gorsza cere.
NIE POLECAM brac tab anty na tradzik. w czasie brania tab moze byc ok ale po odstawieniu moze pojawic sie mega wysyp i bedzie cizko sie tego pozbyc. kazda z nas miewa problemy z cera wiele ma tradzik na to sa leki wydawane od dermatologa. czasem walka z tradzikiem trwa latami ale mozna ja wygrac.
tabletki antykoncepcyjne maja swoje glowne zastowowanie jako ochrona przed niechciana ciaza. to hormony obciazajace zarowno watrobe jak i przyczyniajace sie do innych skutkow ubocznych. jesli mialabys je brac TYLKO w celu zwalczenia tradzika STANOWCZO ODRADZAM. a wiem co pisze sama biore tabletki.
jesli tradzik jest spowodowany niestabilna sytuacja hormonalna to innego wyjscia nie ma!! nic procz tabletek anty, by uregulowac hormony nie pomoze!!!! oczywiscie to jest zalezne od wieku, bo przewaznie ponizej 18-19lat tabletek dermatolodzy czy ginekolodzy na cere nie chca dawac, bo to moze byc spowodowanie dojrzewaniem.
to fakt ze glowne zastosowanie tabletek to ochrona przed ciaza, ale tych zastosowan jest duzo, duzo wiecej m.in wlasnie ustabilizowanie sytuacji hormonalnej, uregulowanie miesiaczek, wyeliminowanie mocnych boli miesiaczkowych i tak dalej...
madziula13468 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-21, 14:31   #8
madziula13468
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 92
Dot.: tabletki anty na tradzik?

Paulinka a powiedz mi ile masz lat i skad jestes??
madziula13468 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 18:07   #9
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: tabletki anty na tradzik?

Ja przed okresem zawsze miałam wysyp pryszczy też a jak zaczełam brać tabletki anty (tri-regol, przez pare miesięcy) to było jeszcze gorzej a jak odsawiłam to znowu troche lepiej, potem zaczęłam brać yasminelle i teraz jest o wiele lepiej z cerą, troche mi sie poprawiła. Do tego biore wit. B. Więc to chyba nie koniecznie tak że tabletki anty leczą tylko moja ginekolodżka nie robiła mi badań żadnych tylko sama zdecydowałam na zmiane tabletek na yasminelle bo chciałam spróbować jak z innymi będzie moja cera reagowała. Także najpierw zrób badania bo bez nich chyba ani rusz
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 19:29   #10
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: tabletki anty na tradzik?

a jakie badania przepraszam?

za pomoca jakich badan bedziesz decydowac jakie tabletki hormonalne wlaczyc?
bo co rusz widze takie posty i sie zastanawiam.. bo jest to bzdura.
zadne badania hormonlane nie powiedza ci jakie wlaczyc tabletki.
to co trzeba konieczne zrobic to porzadnie udzielic odpowiedzi na pytania lekarza ( chodzi tutaj o wszelkie choroby istniejace i wazne sa incydenty zakrzepicy w wywiadzie).A z badan koneicznie morfologia, enzymy watrobowe, bilirubina i uklad krzepniecia.

kazda pacjentka jest inna i kazdemu sluza inne leki. ale o tym nie przekonasz sie badajac hormony bo nic ci to nie da.

Ja bralam na tradzik diane 35 - nie ejst to lek antykoncepcyjny, gdyz jest zarejestrowany jako lek na problemy skorne. tradzik minal. ale potem wrocil.
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 19:58   #11
biia
Wtajemniczenie
 
Avatar biia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 984
Dot.: tabletki anty na tradzik?

Cytat:
Napisane przez kamila2006 Pokaż wiadomość
to normalne ze przed okresem kazda z nas ma gorsza cere.
NIE POLECAM brac tab anty na tradzik. w czasie brania tab moze byc ok ale po odstawieniu moze pojawic sie mega wysyp i bedzie cizko sie tego pozbyc. kazda z nas miewa problemy z cera wiele ma tradzik na to sa leki wydawane od dermatologa. czasem walka z tradzikiem trwa latami ale mozna ja wygrac.
tabletki antykoncepcyjne maja swoje glowne zastowowanie jako ochrona przed niechciana ciaza. to hormony obciazajace zarowno watrobe jak i przyczyniajace sie do innych skutkow ubocznych. jesli mialabys je brac TYLKO w celu zwalczenia tradzika STANOWCZO ODRADZAM. a wiem co pisze sama biore tabletki.
a Diane35?
to jest lek hormonalny, którego pobocznym działaniem jest antykoncepcja.

mnie na pryszcze pomógł od razu, ale... potwornie się czułam i porzuciłam po miesiącu. yasmin za to nie powodował żadnych skutków ubocznych, ale to już lek antykoncepcyjny.
biia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-21, 20:02   #12
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: tabletki anty na tradzik?

dlatego dazy sie do tego aby wycofac Diane a wlaczac Yasmin ktory ma tez dzialania antyandrogenne
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 20:51   #13
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: tabletki anty na tradzik?

mam 19 lat, problem sie pojawił w wieku jakos tak 13-14 lat, wtedy wyskoczylo mi to po opalaniu, wywnioskowałam ze to uczulenie na slonce i tak bylo, leczenie zaczynalam pod koniec wrzesnia i znow dostawałam wysypu z pierwszymi mocniejszymi promieniami slonca czyli gdzies tak w kwietniu, od poprzedniego roku nie moglam tego wyleczyc i gladka skore ujrzałam dopiero w styczniu i to na jakies 2-3 tygodnie, potem wysypało mnie nastepnego dnia po wypiciu wiekszej ilosci wódki od tamtej pory wyleczylam sie dopiero teraz na poczatku wrzesnia, w tym czasie zauwazyłam ze przed okresem znacznie mi sie pogarsza. nie piłam mocniejszych alkoholi ze strachu ze mi sie pogorszy ale cos mnie podkusilo i wypiłam, na drugi dzien mi sie juz zaczynalo pogarszac. nie wiem tak naprawde czy to od wódki czy to poprostu zbieg okolicznosci bo zazwyczaj mi sie pogarsza na jakies 10 dni przed okresem a wtedy wlasnie piłam. mimo to wczesniej nie pilam wogole i nadal miałam problem z cerą wiec nie wiem czy to ma jakis zwiazek czy to poprostu przeypadek ze piłam akurat przed zblizajaca sie miesiaczką. przyczyna mojego terazniejszego pogorszenia moze byc tez to ze nawrócilo mi sie lojotokowe zapalenie skory glowy i dostałam ogromnego lupiezu na calej glowie i od razu zzaczela mi sie tluscic twarz. nie wiem juz od czego to ale kiedy dowiedziałam sie ze to od słonca to przestałam sie opalac i smarowałam sie filtrem 50 na plazy siedziałam tylem do slonca a znajomi patrzyli sie na mnie jak na glupia ze sie nie opalam, starałam sie nie przebywac na sloncu i nie wychodzic z domu jak swiecilo najmocniej jak odkryłam ze na cere ma wpływ wódka przestałam pić. najlepiej bedzie jak pojde na badania i zbadam poziom hormonów
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 21:12   #14
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: tabletki anty na tradzik?

zbadaj prolaktyne i testosteron - reszty nie trzeba
ale to co ci moge poradzic to to zebys nie badala.
bo pewnie wydasz pieniadze a nic nie zyskasz. bo moje hormony sa w porzadku i byly a tradzik tez byl.

ja w wieku 20 lat mialam taki tradzik ze doktor zwrocil na to uwage i sam zaproponowal Diane. bralam pol roku, tradzik ustapil. ale po roku wrocil. tak wiec zaczelam brac Jeanine ktory ma bardzo podobne dzialanie do Diane. Tradzik nie wrocil. teraz oczywiscie sporadycznie mi wyskakuja krostki.

zalezy tez jaki jest twoj tradzik. jesli tworza cis ie raie duze bolace gulki, sprobuj Diane.
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 22:05   #15
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: tabletki anty na tradzik?

to sa male zaskorniki, jedynie przed okresem jest wiecej tych ropnych ostatnim razem naliczylam moze 5?
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 22:22   #16
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: tabletki anty na tradzik?

przed okresem to rzecz calkowicie normalna - spada progesteron
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 22:54   #17
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: tabletki anty na tradzik?

rozumiem ze sie moze pojawic kilka krotek ale nie kilkanascie zaskornikow i kilka krostek na mniej wiecej 10 dni przed okresem jak juz mowilam wtedy zaczynam byc drazliwa i agresywna i czuje w brzuchu jakby mi sie mial zaczac okres a do terminu jeszcze tyle dni potem to przechodzi, nastepnego dnia to przechodzi ale wraca znow za 2 dni itd.
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 23:06   #18
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: tabletki anty na tradzik?

to jest PMS - takie sa prawa natury

zawsze mzoesz isc na konsultacje do ginekologa albo endokrynologa
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-23, 16:53   #19
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: tabletki anty na tradzik?

Ranka, właśnie też wszędzie czytam na forum, że przed przypisaniem tabletek sie powinno robić badania. Nikt nie jest święty ;] dlatego ja tak poleciłam bo skoro ja sama nie miałam a tu nagle wszyscy robią badania to uznałam że tak faktycznie powinno być.
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-24, 13:17   #20
newjersey1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: CK :)
Wiadomości: 32
Dot.: tabletki anty na tradzik?

Ja też w tej samej sprawie wybieram się do ginekologa... Tyle, że mnie poradziła Pani z laboratorium bakteriologicznego. Uznała, że u mnie gołym okiem widać, że ten trądzik, z którym zmagam się od 5 lat nie jest spowodowany bakterią, tylko właśnie nieustabilizowaną gospodarką hormonalną. I faktycznie - mam trądzik, moje miesiączki są nieregularne - coś w tym jest.
__________________
"Baby, don't cry!
Even when the road is hard...
-never give up!"

[2PAC]
newjersey1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 17:23   #21
adgam88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1
Dot.: tabletki anty na tradzik?

Witam,
mam 20 lat i trądzik dopiero od roku. Nie da się go wyleczyć kosmetycznie. Wiele dermatologów polecało mi diane, jednak wolałabym jej uniknąć. Robiłam testy hormonalne, wszystkie wyniki mam w normie, jedynie androstendion mam troszkę podwyższony (3,70 przy normie 3,30) czy któraś z was miała podobny problem?? W przyszłym tygodniu wybieram się do ginekologa skonsultować moje wyniki.
Szczerze mówiąc nie jestem zwolenniczką tabletek. Boję się, że gdy odstawię tabletki mój problem z cerą powróci. Czym mogłabym zastąpić dianę i jak najkrócej można stosować tabletki antykonc?
Byłam cierpliwa w walce z niedoskonałościami, jednak ileż można czekać na poprawę?
adgam88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 19:32   #22
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: tabletki anty na tradzik?

osobiscie odradzam diane. owszem pomaga zwalczyc tradzik ale lek ten zwalcza tylko objawy a nie przyczyny! nie dosc ze jest to bomba hormonow( tabletki produkowane w latach 50 ktore masakrycznie obciazaja watrobe) to jeszcze po jego odstawieniu wszystko wraca a cera nawet jest gorsza ( proponuje wpisac w wyszukiwarce cos typu "diane a wysyp" czy "diane a tradzik" to sie same przekonacie. CYPREST rowniez odradzam!

juz predzej polecac moge yasminn wystarczy spojrzec na sklad tab zeby przekonac sie jak duzo mniejsza maja dawke hormonow.
najnowszy prosukt-yasminnele moze okazac sie tu za slabe, bo to tab any o najmniejszej zawartosci hormonow.

jesli moge cos doradzic...a baralam juz wiele tab na rozne rzeczy to wszystko tu zalezy od wieku. im jest dziewczyna mlodsza tym ja bardziej odradzam przygode z hormonami. to nie landrynki.

ale doskonale was rozumiem. kiedy jest sie mlodym chce sie tez byc ladnym i jak najszybciej ( nie wazne jak) pozbyc sie tego paskudztwa z buzi.
trzymam za was kciuki glowa do gory

btw mnie bardzo ale to bardzo pomogla masc Clindacne. w przeciagu 1,5 miesiaca codziennego 2 krotnego uzytkowania wszystko slicznie zeszło.
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 20:37   #23
madziula13468
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 92
Dot.: tabletki anty na tradzik?

najlepsze na poczatek dla mlodej dziewczyny jest moim zdaniem Yasmin lub Yasminelle. na mnie osobiscie ten lek nie zadziadal dobrze, tzn cera lepsze ale inne skutki, a czego najbardziej nie chcialam to przytylam ale ten drugi bardzo dobry, widze w nim same pozytywy.
mnie osobiscie doktorka powiedziala ze leczenie potrwa ponad rok napewno, bo w przeciwnym razie, gdy wczesniej odstawie tabletki, to wszystko co mialam na twarzy (a takze plecach, a bylo tego mnostwo;/) bardzo szybko powroci, leczenie pojdzie na marne i trzeba bedzie rozpoczynac od nowa.
przy rozpoczeciu leczenie tabletkami anty jest dobrze zrobic badania testosteronu, progesteronu i prolaktyny, a najlepszy obraz daje to pierwsze badanie, bo przewaznie na nim bazuja ginekolodzy czy dermatolodzy. a tak wogole jesli dostaniecie tabletki od dermatologa, to ja radzilabym wybrac sie mimo wszystko do ginekologa, ten ma wieksze doswiadczenie w tabletkach i czesto moze doradzic.
dziewczyny w wieku 19-20 lat juz raczej powinny sie porzadnie zabrac za problemy z cera bo to juz nie jest tradzik mlodzienczy spowodowany dojrzewaniem tylko to juz sa problemy hormonalne, ktore niewyleczone czasem moga powodowac inne dolegliwosci. a juz napewno nie poprawe stanu cery!!
madziula13468 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 20:41   #24
madziula13468
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 92
Dot.: tabletki anty na tradzik?

mnie osobiście ginekolog dorzucila do tabletek anty takze ADROCUR. i musze przyznac ze po pol roku brania tabletek, trzech miesiacach brania androcuru moja twarzyczka wyglada jak juz dawno dawno nie wygladala.
dam taki glupi przyklad, jak ja juz teraz wychodze z domu bez makijazu, przewaznie tylko korektor miejscowo (i to na male krosteczki) to juz jest naprawde super. wczesniej nawet jak bylam pomalowana to i tak wygladalam tak, jak juz nigdy bym nie chciala wygladac
madziula13468 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-26, 10:02   #25
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: tabletki anty na tradzik?

Cytat:
Napisane przez madziula13468 Pokaż wiadomość
najlepsze na poczatek dla mlodej dziewczyny jest moim zdaniem Yasmin lub Yasminelle. na mnie osobiscie ten lek nie zadziadal dobrze, tzn cera lepsze ale inne skutki, a czego najbardziej nie chcialam to przytylam ale ten drugi bardzo dobry, widze w nim same pozytywy.

yasminelle to nowy produkt. tabletki przezanczone przede wszystkim dla mlodych kobiet gdyz maja najnizsza na rynku zawartosc hormonow. nie zatrzymuja wody w organizmie oraz nie powoduja znacznego wzrostu laknienia.
tyle teorii wypowiem sie po pewnym czasie, bo moja przygoda z tymi tab dopiero sie zaczela.
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-26, 10:16   #26
ula414
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 236
Dot.: tabletki anty na tradzik?

czy jest na forum jakaś dziewczyna z Olsztyna,która mogłaby mi poradzić dobrego dermatologa w Olsztynie.Niestety też mam problem z cerą, naszczęscie są to tylko albo aż zaskórniki,ale strasznie denerwujące.Będę wdzięczna za odpowiedz na PW
ula414 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 10:33   #27
madziula13468
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 92
Dot.: tabletki anty na tradzik?

normy na tych "swistkach" z badan wg mnie (i konsultacji z gonekologiem) nie zawsze sa dostosowane do danej osoby. dziewczyny kazda z nas jest inna i leki czy tez jakakolwiek diagnoza powinna byc dobrana indywidualnie!! te normy moga sie roznic w zaleznosci np od wieku kobiety czy tez w zupelnie zupelnie innych...
madziula13468 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 10:43   #28
lucy77
Raczkowanie
 
Avatar lucy77
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 139
Dot.: tabletki anty na tradzik?

Cytat:
Napisane przez ula414 Pokaż wiadomość
czy jest na forum jakaś dziewczyna z Olsztyna,która mogłaby mi poradzić dobrego dermatologa w Olsztynie.Niestety też mam problem z cerą, naszczęscie są to tylko albo aż zaskórniki,ale strasznie denerwujące.Będę wdzięczna za odpowiedz na PW
nie jestem z Olsztyna, ale chciałam ci powiedzieć, że też brałam hormony na pryszcze i też miałam tylko albo aż zaskróniki otwarte i zamknięte. fakt, że hormony pomogły rewelacynie.bałam się odstawić tabletki , bo słyszałam, że trądzik wraca i tak mineło 7 lat. teraz już musiałam odstawić i problemy z cerą wróciły. także badania hormnalne to podstawa, dobry ginekolog- endokrynolog zanim zaczniesz się leczyć. trzymam kciuki. acha i nie zapomnij o homeopatii. może zdziałać cuda.
lucy77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:30.