Dziewczyny prosze Was o dobra rade!!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-03, 10:55   #1
womantje
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 11

Dziewczyny prosze Was o dobra rade!!!!


Przepraszam, ze rozpoczelam nowy watek ale w watku "luteina" nikt nie odpowiada, mam wrazenia, ze nikt tam nie zaglada...a sprawa jest dla mnie bardzo wazna !!!!

Dostalam luteine 50 podjezykowo na wyreguownie miesiaczki. Mialam ja brac od 16-26dc 2razy dzienie po jednej talbletce.Problem w tym, ze przy 5 tabletce, tj. w 21dc dostalam krwistych plamien Nie wiedzialam co mam robic,wiec skoro plamienia nie przeszly w normalna miesiaczke bralam dalej az do ostatniej 10 tabletki.
Doradzcie, czy zrobie dobrze jesli w najblizszym czasie nie dostane okresu to plamienia potraktuje jako miesiaczke, pierwszy dzien plamien jako pierwsz dzien cyklu i odpowiednio w 16dc zaczne znowu luteinowa kuracje?????
Czy ten progesteron = luteina, ktory dostarczalam swjemu organizmowi podczas teoretycznej miesiczki nie bedzie mial jakiegos zlego wplywu????
Byc moze powodem moich pamien bylo to, ze wieczorem 3 dnia brania luteiny zapomnialam zazyc tabletke, no i potemna drugi dzien wieczorem zaczely mi sie te plamienia czy tez skapa miesiaczka....???
Z gory dziekuje dobrym serduchom za okazana mi pomoc!!!!!
Pozdrawiam i czekam na odp.
womantje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-03, 11:29   #2
Martiq:)
Zadomowienie
 
Avatar Martiq:)
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 1 453
Dot.: Dziewczyny prosze Was o dobra rade!!!!

Cytat:
Napisane przez womantje Pokaż wiadomość
Przepraszam, ze rozpoczelam nowy watek ale w watku "luteina" nikt nie odpowiada, mam wrazenia, ze nikt tam nie zaglada...a sprawa jest dla mnie bardzo wazna !!!!

Dostalam luteine 50 podjezykowo na wyreguownie miesiaczki. Mialam ja brac od 16-26dc 2razy dzienie po jednej talbletce.Problem w tym, ze przy 5 tabletce, tj. w 21dc dostalam krwistych plamien Nie wiedzialam co mam robic,wiec skoro plamienia nie przeszly w normalna miesiaczke bralam dalej az do ostatniej 10 tabletki.
Doradzcie, czy zrobie dobrze jesli w najblizszym czasie nie dostane okresu to plamienia potraktuje jako miesiaczke, pierwszy dzien plamien jako pierwsz dzien cyklu i odpowiednio w 16dc zaczne znowu luteinowa kuracje?????
Czy ten progesteron = luteina, ktory dostarczalam swjemu organizmowi podczas teoretycznej miesiczki nie bedzie mial jakiegos zlego wplywu????
Byc moze powodem moich pamien bylo to, ze wieczorem 3 dnia brania luteiny zapomnialam zazyc tabletke, no i potemna drugi dzien wieczorem zaczely mi sie te plamienia czy tez skapa miesiaczka....???
Z gory dziekuje dobrym serduchom za okazana mi pomoc!!!!!
Pozdrawiam i czekam na odp.

Na Twoim miejscu wybrałabym się ponownie do lekarza. Również dostałam luteinę dawkowaną tak jak w Twoim przypadku w tym samym celu. Mój organizm źle ją tolerował, tzn. również plamiłam i lekarz zmienił mi luteinę na lutenyl. Wtedy było ok.
Aha- to że zapomniałaś tabletki nie powinno mieć wpływu na plamienie. Jedna uwaga- tak naprawdę stosowanie progesteronu nie leczy- działa doraźnie, tzn. reguluje okres dopóki go przyjmujesz, po odstawieniu wszytsko wraca do "starej" postaci.
__________________
Nie staraj sie zrozumieć wszystkiego,
bo wszystko stanie się niezrozumiałe...

Edytowane przez Martiq:)
Czas edycji: 2008-10-03 o 11:32 Powód: dopisek
Martiq:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-03, 13:05   #3
womantje
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 11
Dot.: Dziewczyny prosze Was o dobra rade!!!!

Martiq, dzieki za odp.!!!!
Tak chetnie bym sie wybrala do lekarza ale od tygodnia jestem za granica :/ ito wlasnie komplikuje sprawe.
Moj organizm raczej toleruje liteine bo kiedys juz ja bralam z tego samego powodu i wlasciwie musze powiedziec, ze na dlugi czas mi pomogla. Teraz znowu z jakiegos powodu mi sie spoznila mieisaczka, poszlam do mojego ginekologa, przeisal mi luteine na wywolanie i wyregulowanie.
Myslisz, ze to, ze zapomnialam tej jednej tabletki nie bylo przyczyna tych plamien....moze dostalam miesiaczke troche szybciej i troche skapa...
hmmm kurcze
no nic dziekuje za udzielenie mi swojej opini
Pozdrawiam i regularnych cykli zycze
womantje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:22.