nadmanganian potasu - tania OPALENIZNA ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-04-27, 15:46   #1
emilio
Raczkowanie
 
Avatar emilio
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 259

nadmanganian potasu - tania OPALENIZNA ?


hej, slyszalyscie o czyms takim, ze kapiel z dodatkiem kilku tabletek nadmanganianu potasu przyciemnia skore? kiedys przeczytalam o tym na forum kafeteria.pl ale jakos nie chce mi sie w to wierzyc, bo on chyba nie ma takich wlasciwosci?
co prawda, raczej nie zaszkodzi taka kapiel, bo KMnO4 ma wlasciwosci odkazajace, gojace...ale...

czy to nie sciema z tym opalaniem? chodzi mi o to, czy to prawda, ze taka kapiel przyciemnia troche skore tak, ze wyglada to na ladna, delikatna opalenizne?

prosze o wypowiedz kogos obeznanym w tym temacie.
najlepiej pania kosmetyczke
__________________
"Czy zdanie okrągłe wypowiesz, czy księgę mądrą napiszesz, będziesz mieć zawsze w głowie tę samą pustkę i ciszę."

G. Turnau
emilio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-27, 15:49   #2
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: nadmanganian potasu - tania OPALENIZNA ?

Ja nie jestem pewna, ale chyba kiedyś obiło mi się o uszy, że po takiej kąpieli skóra przybiera... czerwony odcień.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-27, 15:55   #3
emilio
Raczkowanie
 
Avatar emilio
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 259
Re: nadmanganian potasu - tania OPALENIZNA ?

o kurde, to by dopiero bylo gdybym wyprobowala....

dzieki za odp
__________________
"Czy zdanie okrągłe wypowiesz, czy księgę mądrą napiszesz, będziesz mieć zawsze w głowie tę samą pustkę i ciszę."

G. Turnau
emilio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-27, 16:02   #4
nati__xxx
Wtajemniczenie
 
Avatar nati__xxx
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2 211
GG do nati__xxx
Re: nadmanganian potasu - tania OPALENIZNA ?

Ojej nie używałyście tego nigdy jako "lekarstwa" ?? ja używałam i powiem tak,że przyciemnienie skóry jest możliwe,zauwazyłam to zwłaszcza gdy tabletka nie rozpuściła się do końca a ja jej dotknęłam-miałam brązową plamę która dłuuugo nie chciała się zmyć AAALLEE to jest brzydki kolor,moja skóra,nawet bez opalenizny ma brązowo-złoty kolor a te ślady był brzydkie,takie jakieś rdzawe...Ja bym w życiu sie w tym nie wykąpała
__________________
"Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."
nati__xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-27, 16:04   #5
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: nadmanganian potasu - tania OPALENIZNA ?

nadmanganian potasu barwi skórę i na upartwego można by sie nim "opalać" ("ubrudzić"). ale trzeba uważnie dobrać proporcje, bo użycie zbyt dużej ilości (a bardzo łatwo przesadzić) zaowocuje skórą w odcieniu fioletu, czerwieni; wrażeniem brudnej skóry itd.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-27, 16:08   #6
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: nadmanganian potasu - tania OPALENIZNA ?

uu, nie...
Kiedys musialam sciagnac opatrunek zalozony na pogotowiu, ponoc skora miala nie przysychac do niego, ale niestety... przykleila sie. W aptece pani doradzila wlasnie nadmanganian potasu, rozpuscilam, moczylam chwile, oczywiscie za wiele nie pomoglo i troche skory zostalo na opatrunku, ale przechopdzac do wlasciwej odpowiedzi, kolor "opalenizny" byl pozniej brzydki... moze rzeczywiscie mozna wymierzyc jakos proporcje, ale mi sie zmywalo bardzo brzydko ze skory, ja na pewno nie probowlaabym sie wykapac

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-28, 07:42   #7
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: nadmanganian potasu - tania OPALENIZNA ?

jak byłam malutka to czasami kąpałam się z nadmanganianem potasu. Woda była fioletowa, a w połączeniu z mydłem/płynem do kąpieli itp. stawała się brązowa.
Nie wiem czemu w tym się kąpałam (bym musiała sie spytać mamy) ale coś mi świta że te tableteczki powodowały że woda miała mniej choloru czy czegoś w wodzie. A przy tym jako małe dziecko miałam fajną zabawe hehe na pewno nie robiłam tego dla opalenizny hehe
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-01, 07:29   #8
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Dot.: nadmanganian potasu - tania OPALENIZNA ?

A jednak
Na początku ubiegłego lata, potrzebna była mi natychmiastowa opalenizna,samoopalaczy unikam, zresztą wówczas, efekt naprawdę potrzbny był na "w tej chwili", poradzono mi właśnie taką kąpiel-dokładnie w tym celu-"opalającym". To prawda, woda była fioletowa, zapach przy tym dość specyficzny i nie należący do katgorii "różanej" , ale efekt niezaprzeczalny.
Skóra bardzo wyraźnie zbrązowiała.Taki zabieg ma jednak ciut wad, są to- po pierwsze należy zanużyć się w roztworze całkowicie, ponieważ łatwo o smugi, lub np. do połowy brązowe ręce, po drugie-przed kąpielą absolutnie konieczny jest dokładny peeling kolan i łokci, po trzecie- efekt jest krótkotrwały-kolor ściera się szybko pod ubraniem, zmywa podczas prysznica lub kąpieli.
Ale potwierdzam istnienie owego sposobu

ps.jeśli chodzi o właściwości nadmanganianu- ma działanie odkażające i bakteriobójcze wykorzystywany jest w pielęgnacji goją cych się ran, skaleczeń, infekcji skórnych.
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 16:05   #9
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: nadmanganian potasu - tania OPALENIZNA ?

Cytat:
Napisane przez Anett_ Pokaż wiadomość
A jednak
Na początku ubiegłego lata, potrzebna była mi natychmiastowa opalenizna,samoopalaczy unikam, zresztą wówczas, efekt naprawdę potrzbny był na "w tej chwili", poradzono mi właśnie taką kąpiel-dokładnie w tym celu-"opalającym". To prawda, woda była fioletowa, zapach przy tym dość specyficzny i nie należący do katgorii "różanej" , ale efekt niezaprzeczalny.
Skóra bardzo wyraźnie zbrązowiała.Taki zabieg ma jednak ciut wad, są to- po pierwsze należy zanużyć się w roztworze całkowicie, ponieważ łatwo o smugi, lub np. do połowy brązowe ręce, po drugie-przed kąpielą absolutnie konieczny jest dokładny peeling kolan i łokci, po trzecie- efekt jest krótkotrwały-kolor ściera się szybko pod ubraniem, zmywa podczas prysznica lub kąpieli.
Ale potwierdzam istnienie owego sposobu

ps.jeśli chodzi o właściwości nadmanganianu- ma działanie odkażające i bakteriobójcze wykorzystywany jest w pielęgnacji goją cych się ran, skaleczeń, infekcji skórnych.
podbijam gdyz przypomnial mi sie ten sposob i mnie zaciekawil
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:59.