mega otyłość mega odchudzanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-18, 09:30   #1
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725

mega otyłość mega odchudzanie


Czas na mnie.

Przytyłam po ślubie 45kg chociaż i tak nie byłam szczupła.
Podobno po mnie nie widać aż tak dużej wagi.
Ostatnie 3 lata to była zabawa w kotka i myszkę. Chudłam 10, 15kg za chwilę znów tyłam. Hmm w zasadzie to zawsze tak było. Chudłam na parę miesięcy może rok a później znów tyłam z nawiązką. Kto z odchudzających tego nie zna? Chyba nieliczni, wyjątki się znajdą.

Powody tego przytycia? W mojej głowie jest straszny bałagan. Nie mam wsparcia wśród najbliższych - męża również. Były momenty kiedy dokuczał mi słownie efekt był odwrotny. Odsunął się ode mnie. Czułam się coraz gorzej no i oczywiście jadłam. W 1 rocznicę ślubu dowiedziałam się o jego "przyjaciółkach". Bolało bardzo. I chyba boli nadal.
Założyłam się raz z ojcem o to kto szybciej schudnie. Dogadywał tak strasznie że zamiast schudnąć tyłam. Płakałam i jadłam na zmianę. Na stres tak właśnie reaguję. Coś mnie niepokoi no to kanapka, jedna była smaczna to i druga też będzie no ale po co mam znów iść na kuchni lepiej zrobię 2 a skoro 2 tak ładnie na talerzu wyglądają to i 3 może być no a 4 ląduje w brzuchu ze złości i żalu że tyle zjadłam no i oczywiście tam myśl że jutro będzie lepiej. Może lepiej jest, dieta kilka dni a później znów coś idzie nie tak i jem. I wtedy właśnie przybywają kolejne kg. Stresuje mnie nawet gdy ktoś ma do nas przyjść, znów zostanę oceniona, znów będą pytać albo jakiś głupi żart padnie.
W zeszłym roku z radością i uśmiechem na ustach postanowiłam jechać na woodstock z przyjaciółkami - na miejscu miałyśmy się spotkać z dawnymi znajomymi. Nie widziałam ich właśnie te 3 lata od ślubu - czyli 40kg! W dniu wyjazdu bolał mnie pęcherz, przestał jak tylko wróciłam po tych kilku dniach do domu. Wmówiłam sobie by nie wychodzić z namiotu? Kiedy szłam gdziekolwiek po namowach koleżanek bałam się żeby jakiś podchmielony woodstockowicz czegoś przykrego mi nie powiedział Chciałam jak najszybciej schować się w namiocie. No chyba że był wieczór, coś wypiłam, luzowałam wtedy. Usłyszałam parę miłych słów do nowo poznanych ale i tak byłam cała zestresowana.

Mam bardzo ładną przyjaciółkę. Kiedy idziemy gdzieś razem faceci oglądają się za nią a ja czuję się jak brzydkie kaczątko. Wielkie i brzydkie kaczątko.

Ach, zapomniałam dodać że do wywrotki jedzenia dorzucałam alkohol, piwo, wódka - drinki. Dużo.

Teraz nie piję. 2 cykle staraliśmy się o dziecko. Nic z tego nie wyszło. I pewnie nie wyjdzie puki nie schudnę. Dla zdrowia swojego i dziecka lepiej to odłożyć.
Poza tym mam w głowie blokadę. Gdy tylko zbliżamy się do siebie ja myślę o swoim ciele o tym że mu się nie podobam, że nie możemy tego czy tamtego zrobić, że mu się nie podobam.


Ze słodyczami, słodkimi gazowanymi napojami nie mam problemu. Mogą nie istnieć. Problemem jest chleb który kiedyś udało mi się wyeliminować.
Byłam 2 lata temu u dietetyczki. Wiem co mogę a co nie. Schudłam po jej zaleceniach w ciągu tyg. kilka kg. Za chwilę przytyłam- zaczęły się imprezy plenerowe, jedzenie alko. Wstyd mi było do niej wrócić.

Czas się otrząsnąć. Obudzić ze snu zimowego który był bardzo długi.
Nie pragnę figury modelki. Chcę być sobą. Chcę się dobrze czuć.
Potrzebuję wsparcia, kogoś kto mnie rozumie.

dodam tylko że zawsze czułam się źle, gruba, brzydka, nie taka. Pamiętne kolonie waga ok. 50kg wzrost 165 a ja na plaży nad morzem w spodniach dresowych, bluzce i koszuli.....
__________________
Emilowe całusy


Edytowane przez nel_a
Czas edycji: 2011-06-21 o 09:22
nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 10:12   #2
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: mega otyłość mega odchudzanie

hej! skoro to tak mocno siedzi w twojej głowie to może psycholog na początek? myślałaś może o diecie Dukana? nie chcę do niczego namawiać bo to dieta której trzeba ściśle przestrzegać żeby nie zaszkodzić zdrowiu, ale za to nie ma zbytnich ograniczeń ilościowych więc może byłoby ci łatwiej? i to dobra dieta przy dużej nadwadze - wtedy kg szybciej spadają co zachęca do dalszej walki... u nas na wątku garstka wstępnych informacji na temat zasad: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=528565
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 10:21   #3
agulaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z miejsca znad Wisły :)
Wiadomości: 15 395
Dot.: mega otyłość mega odchudzanie

Ja proponuję Ci MŻ + WR, wystarczy wyeliminować niektóre produkty, jeść mnoej niż dotychczas w połączeniu z jakimś ruchem. Zacznij od czegoś niewielkiego, dzienne spacery.
Oczywiście musiałabyś zrezygnować absolutnie z alkoholu, a zamiast białego pieczywa możesz jeść ciemne.
Dobrze by było gdybyś dołączyła do jakiejś grupy wsparcia Zapraszam do mż+wr Dziewczyny pomagają, nikt z nikogo się nie śmieje. Naprawdę to pomaga
agulaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 10:32   #4
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: mega otyłość mega odchudzanie

Cytat:
Napisane przez nel_a Pokaż wiadomość
Czas na mnie.

Przytyłam po ślubie 45kg chociaż i tak nie byłam szczupła.
Podobno po mnie nie widać aż tak dużej wagi.
Ostatnie 3 lata to była zabawa w kotka i myszkę. Chudłam 10, 15kg za chwilę znów tyłam. Hmm w zasadzie to zawsze tak było. Chudłam na parę miesięcy może rok a później znów tyłam z nawiązką. Kto z odchudzających tego nie zna? Chyba nieliczni, wyjątki się znajdą.

Powody tego przytycia? W mojej głowie jest straszny bałagan. Nie mam wsparcia wśród najbliższych - męża również. Były momenty kiedy dokuczał mi słownie efekt był odwrotny. Odsunął się ode mnie. Czułam się coraz gorzej no i oczywiście jadłam. W 1 rocznicę ślubu dowiedziałam się o jego "przyjaciółkach". Bolało bardzo. I chyba boli nadal.
Założyłam się raz z ojcem o to kto szybciej schudnie. Dogadywał tak strasznie że zamiast schudnąć tyłam. Płakałam i jadłam na zmianę. Na stres tak właśnie reaguję. Coś mnie niepokoi no to kanapka, jedna była smaczna to i druga też będzie no ale po co mam znów iść na kuchni lepiej zrobię 2 a skoro 2 tak ładnie na talerzu wyglądają to i 3 może być no a 4 ląduje w brzuchu ze złości i żalu że tyle zjadłam no i oczywiście tam myśl że jutro będzie lepiej. Może lepiej jest, dieta kilka dni a później znów coś idzie nie tak i jem. I wtedy właśnie przybywają kolejne kg. Stresuje mnie nawet gdy ktoś ma do nas przyjść, znów zostanę oceniona, znów będą pytać albo jakiś głupi żart padnie.
W zeszłym roku z radością i uśmiechem na ustach postanowiłam jechać na woodstock z przyjaciółkami - na miejscu miałyśmy się spotkać z dawnymi znajomymi. Nie widziałam ich właśnie te 3 lata od ślubu - czyli 40kg! W dniu wyjazdu bolał mnie pęcherz, przestał jak tylko wróciłam po tych kilku dniach do domu. Wmówiłam sobie by nie wychodzić z namiotu? Kiedy szłam gdziekolwiek po namowach koleżanek bałam się żeby jakiś podchmielony woodstockowicz czegoś przykrego mi nie powiedział Chciałam jak najszybciej schować się w namiocie. No chyba że był wieczór, coś wypiłam, luzowałam wtedy. Usłyszałam parę miłych słów do nowo poznanych ale i tak byłam cała zestresowana.

Mam bardzo ładną przyjaciółkę. Kiedy idziemy gdzieś razem faceci oglądają się za nią a ja czuję się jak brzydkie kaczątko. Wielkie i brzydkie kaczątko.

Ach, zapomniałam dodać że do wywrotki jedzenia dorzucałam alkohol, piwo, wódka - drinki. Dużo.

Teraz nie piję. 2 cykle staraliśmy się o dziecko. Nic z tego nie wyszło. I pewnie nie wyjdzie puki nie schudnę. Dla zdrowia swojego i dziecka lepiej to odłożyć.
Poza tym mam w głowie blokadę. Gdy tylko zbliżamy się do siebie ja myślę o swoim ciele o tym że mu się nie podobam, że nie możemy tego czy tamtego zrobić, że mu się nie podobam.


Liczby - żebyście wiedziały o co chodzi.
wzrost 175cm
waga 131 kg

Ze słodyczami, słodkimi gazowanymi napojami nie mam problemu. Mogą nie istnieć. Problemem jest chleb który kiedyś udało mi się wyeliminować.
Byłam 2 lata temu u dietetyczki. Wiem co mogę a co nie. Schudłam po jej zaleceniach w ciągu tyg. kilka kg. Za chwilę przytyłam- zaczęły się imprezy plenerowe, jedzenie alko. Wstyd mi było do niej wrócić.

Czas się otrząsnąć. Obudzić ze snu zimowego który był bardzo długi.
Nie pragnę figury modelki. Chcę być sobą. Chcę się dobrze czuć.
Potrzebuję wsparcia, kogoś kto mnie rozumie.
mysle, ze na poczatek moglabys isc do psychologa powinien Ci pomoc w kilku kwestiach...
zeby trwale schudnac trzeba zmienic nawyki zywieniowe raz na zawsze. i jak sie schunie to juz do konca zycia trzeba sie niejako pilnowac... zeby zaczac walke z kilogramami musisz byc pewna w 100%, ze tego chcesz. i musisz miec motywacje. dobrze by bylo, zeby otoczenie Cie wspieralo i niepotrzebnie nie demotywowalo.
mozesz poczytac sobie na tym podforum o zasadach zdrowego zywienia, sa przykladowe diety... mozesz wrocic do diety ustawionej przez pania dietetyk. albo sprobowac diety dukana - chociaz ja osobiscie odradzam, bo na niej bylam. do tego musisz koniecznie odstawic alkohol. przydalby sie tez jakis wysilek fizyczny, np. basen. idealna forma ruchu dla Ciebie ze wzgledu na mniejsze obciazenie stawow. moze pochodzilabys z przyjaciolka na ten basen?
sama nigdy nie bylam szczupla. w zeszlym roku schudlam 16kg. po nerwowej sesji poprawkowej i kilku innych przykrych wydarzeniach zarzucilam diete. waga strasznie mi sie wahala, po czym wrocilam do poprzedniej wagi... a nawet 2kg wyzszej... od jakiegos czasu planuje rewolucje. zmienilam troche nawyki zywieniowe, za kilka dni zaczynam "diete wlasciwa" + zaczynam sie wiecej ruszac. do zrzucenia mam jakies 30kg... wiec... moze... zalozymy jakis watek wsparcia? przy wzajemnej motywacji zawsze jakos latwiej...
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 10:38   #5
agulaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z miejsca znad Wisły :)
Wiadomości: 15 395
Dot.: mega otyłość mega odchudzanie

Muszisz się mieć takie podejście, jak skazana_na_bluesa. Jeśli będziesz trzymać się kilku zasad, dasz radę. Nie jest łatwo, ale od tego są różne wątki, wsparcie jest bardzo potrzebne.
agulaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 10:48   #6
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: mega otyłość mega odchudzanie

dziękuję dziewczyny

na dukanie już byłam.
Myślę że mż wr to najlepsze rozwiązanie.
O tym psychologu to już mi dietetyczka mówiła. Pomyślę nad tym.
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 10:52   #7
agulaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z miejsca znad Wisły :)
Wiadomości: 15 395
Dot.: mega otyłość mega odchudzanie

Zapraszam na ten wątek https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=535761&page=28:)
agulaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-18, 10:53   #8
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: mega otyłość mega odchudzanie

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
mysle, ze na poczatek moglabys isc do psychologa powinien Ci pomoc w kilku kwestiach...
zeby trwale schudnac trzeba zmienic nawyki zywieniowe raz na zawsze. i jak sie schunie to juz do konca zycia trzeba sie niejako pilnowac... zeby zaczac walke z kilogramami musisz byc pewna w 100%, ze tego chcesz. i musisz miec motywacje. dobrze by bylo, zeby otoczenie Cie wspieralo i niepotrzebnie nie demotywowalo.
mozesz poczytac sobie na tym podforum o zasadach zdrowego zywienia, sa przykladowe diety... mozesz wrocic do diety ustawionej przez pania dietetyk. albo sprobowac diety dukana - chociaz ja osobiscie odradzam, bo na niej bylam. do tego musisz koniecznie odstawic alkohol. przydalby sie tez jakis wysilek fizyczny, np. basen. idealna forma ruchu dla Ciebie ze wzgledu na mniejsze obciazenie stawow. moze pochodzilabys z przyjaciolka na ten basen?
sama nigdy nie bylam szczupla. w zeszlym roku schudlam 16kg. po nerwowej sesji poprawkowej i kilku innych przykrych wydarzeniach zarzucilam diete. waga strasznie mi sie wahala, po czym wrocilam do poprzedniej wagi... a nawet 2kg wyzszej... od jakiegos czasu planuje rewolucje. zmienilam troche nawyki zywieniowe, za kilka dni zaczynam "diete wlasciwa" + zaczynam sie wiecej ruszac. do zrzucenia mam jakies 30kg... wiec... moze... zalozymy jakis watek wsparcia? przy wzajemnej motywacji zawsze jakos latwiej...

Psycholog dobra sprawa. Sam bym chodził gdy by był tani. Logicznie rzecz biorąc, ćwiczymy, trenujemy by wzmocnij ciało, dlaczego nie mamy ćwiczyć naszego charakteru na równi z ciałem?
Zapominamy o tym aspekcie.
Jeżeli chodzi o zmiany nawyków chyba najlepszy jest A. Robbins: "Obudź w sobie olbrzyma"
O nawykach i psychologicznych aspektach odchudzania fajnie piszę Dorota Sanecka w książce "Dlaczego chcesz być gruba?" w tej książce jest wiele przydatnych porad jak się przygotować do diety, rozmowa z rodziną itp itd,
Co diety, Dukan może Ci pomóc na początku, poźniej mogą pojawić się problemy o których możesz przeczytać tutaj:

Problem Dukana:

http://edoergosumblog.blogspot.com/2...em-dukana.html

Pozdrawiam.
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 11:01   #9
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: mega otyłość mega odchudzanie

aaaa i co wazne - nie zakladaj sie nigdy z facetem o szybsze chudniecie facetom chudnie sie duzo duzo latwiej. przede wszystkim dlatego, ze nie maja takich wahan hormonalnych. poza tym podczas odchudzania mozesz miec wahania wagi. dlatego tez nie warto sie wazyc codziennie, tylko np. raz w tygodniu z rana po wysikaniu. wiele kobiet zatrzymuje wode przed okresem, wiec o tym tez trzeba pamietac i nie przejmowac sie. rzeczy jakie jemy tez mogla wplynac na zatrzymanie wody w organizmie, np. sol.

---------- Dopisano o 12:01 ---------- Poprzedni post napisano o 11:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Edo_ergo_sum Pokaż wiadomość
Psycholog dobra sprawa. Sam bym chodził gdy by był tani.
mozna isc na nfz, za darmo.
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 11:02   #10
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: mega otyłość mega odchudzanie

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
aaaa i co wazne - nie zakladaj sie nigdy z facetem o szybsze chudniecie facetom chudnie sie duzo duzo latwiej. przede wszystkim dlatego, ze nie maja takich wahan hormonalnych. poza tym podczas odchudzania mozesz miec wahania wagi. dlatego tez nie warto sie wazyc codziennie, tylko np. raz w tygodniu z rana po wysikaniu. wiele kobiet zatrzymuje wode przed okresem, wiec o tym tez trzeba pamietac i nie przejmowac sie. rzeczy jakie jemy tez mogla wplynac na zatrzymanie wody w organizmie, np. sol.
nigdy nie przybieram na wadze przed okresem.
Mało solę co do ważenie to racja. W zeszłym tyg. przez 2 dni jadłam 80% warzyw i na wadze 1kg więcej zważyłam się dziś i zaważę za tydzień. W każda sobotę
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 11:09   #11
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: mega otyłość mega odchudzanie

Cytat:
Napisane przez nel_a Pokaż wiadomość
nigdy nie przybieram na wadze przed okresem.
Mało solę co do ważenie to racja. W zeszłym tyg. przez 2 dni jadłam 80% warzyw i na wadze 1kg więcej zważyłam się dziś i zaważę za tydzień. W każda sobotę
i jeszcze jedna luzna propozycja - wrzuc swoj przykladowy jadlospis (najlepiej do odpowiedniego watku, gdzie dziewczyny sie dobrze na tym znaja), zeby ocenic czy dieta jest dobrze zbilansowana
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-18, 11:10   #12
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: mega otyłość mega odchudzanie

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
nie warto sie wazyc codziennie, tylko np. raz w tygodniu z rana po wysikaniu. / rzeczy jakie jemy tez mogla wplynac na zatrzymanie wody w organizmie, np. sol.
Właśnie Dorota Sanecka pisała o ważeniu coś takiego:

Cytat:
"Jeśli na przykład dziś chciałabym załatwić 6 spraw, zrobiłabym połowe i sprawdziła czas - aha, jest 13:00 - mogę więc spokojnie wypić kawe i poplotkować przez telefon- wyrabiam się, realizuję plan, wszystko jest w porządku. Jeśli na zegarku jest 18;00 - coś nie gra - albo mój plan był zbyt optymistyczny, albo ja go nie realizuję, oszukując siebie. Trzeba się pośpieszyć, trzeba trzymać się planu. Zegarek posłużył jako narzędzie do sprawdzania realizacji planu. Tak jak nie dostaniesz rumieńców, spoglądając na zegarek, tak musisz zmienić twoje podejście do wagi"
sól nie zatrzymuję wody w organizmie:

Cytat:
Warto zauważyć, że dotychczasowe badania dotyczące nadciśnienia w znacznym stopniu pomijają opisany już dawno w literaturze naukowej związek tego schorzenia ze sposobem odżywiania widzianym całościowo. Walter L. Bloom z Medical College of Georgia poświecił kilka artykułów wpływowi poszczególnych składników w diecie (białka, tłuszczów, węglowodanów) na zatrzymywanie wody i soli w organizmie, co według współczesnej medycyny może powodować nadciśnienie. W ich świetle okazuje się, że spośród zbadanych składników tylko węglowodany powodują zatrzymywanie soli i wody w organizmie. W badaniach dowiedziono, że pacjenci, którym podawano glukozę, wydalali z moczem mniej sodu niż pacjenci, którym glukozy nie podawano. A jak wiemy, węglowodany w diecie zamieniane są w organizmie człowieka na glukozę. W opracowaniu z 1967 roku pt. „Carbohydrates and water balance” Bloom przytacza rezultaty wielu eksperymentów dowodzących tego, że węglowodany sprzyjają gromadzeniu się w organizmie wody i soli.
http://nowadebata.pl/2011/05/08/czy-...-nadcisnienie/

Cytat:
mozna isc na nfz, za darmo.
Niestety nie mieszkam w Polsce

Edytowane przez Edo_ergo_sum
Czas edycji: 2011-06-18 o 11:11
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 11:28   #13
cusieeek
Raczkowanie
 
Avatar cusieeek
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: podl.
Wiadomości: 139
Dot.: mega otyłość mega odchudzanie

nel_a wg mnie najlepszym rozwiązaniem będzie MŻ-WR tak jak radziła ci już agulaaa ( udzielamy się na tym samym wątku). Najrozsądniej byłoby iść do dietetyka, ale jeśli coś ci na to nie pozwala to na początek postaraj się dowiedzieć jak najwięcej o 'odchudzaniu z głową', bo nie sztuką jest schudnąć 10 kg w miesiąc, sztuką jest utrzymać nową wagę. Najzdrowszym tempem chudnięcia jest ok. 1kg/tydz, tak więc policz sobie, że przed tobą długa i żmudna droga, ale na końcu tej drogi czeka na ciebie wymarzona sylwetka. Pamiętaj też, że jeśli raz decydujesz się na odchudzanie do końca życia będziesz musiała się choć trochę pilnować. Ważne jest nabrać zdrowych nawyków żywieniowych.
Znajdź też sobie jakąś grupę wsparcia, może być tu na wizażu. Z pomocą innych łatwiej jest się zmotywować.
Załóż sobie dziennik odchudzania, w którym będziesz zapisywała codzienne jadłospisy i ćwiczenia jakie wykonujesz. Możesz jadłospisy ustalać dzień wcześniej i zapisywać, albo spisywać na koniec dnia i podsumowywać ile kalorii zjadłaś, co było ok, a co można uznać za wpadkę.
Mam nadzieję, że ci się uda i trzymam kciuki. Życzę wytrwałości
__________________
`I will be perfect. I will be strong. I will be me.

Odchudzanie 64 63 62 61 59 57 55 53!
Walka ze słabościami, poprawa kondycji, cery, stanu włosów i paznokci, opalanie naturalne :P Sporo tego...
cusieeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 12:04   #14
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: mega otyłość mega odchudzanie

Jak najbardziej myślę o tym by zapisywać to zjadłam i ćwiczyłam.
Zaraz się wybiorę na spacer. Od czegoś trzeba zacząć a że właściwie dopiero co okres mi się zaczął to na razie lajtowo.

do tej pory zjadłam:
2 jajka na twardo
sucharek z wędliną
2 burgery rybne i warzywka na patelnie z brązowym ryżem
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 12:12   #15
thisriveriswild
Rozeznanie
 
Avatar thisriveriswild
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 725
Dot.: mega otyłość mega odchudzanie

nie wiem jaka jestes osoba, ale proponuje Ci przejscie na ktoras z diet z wytyczonymi zasadami, bo wiem po swoim przypadku ze jak sie jest na diecie po prostu to zbytnio nie wiadomo co mozna jesc a co nie mozna i bez zasad,ktorych musze sie trzymac bardzo latwo 'poplynac'.
Dukan by Cie zmotywowal, bo zlecialo by Ci duzo w Ifazie, albo pomysl o South Beach albo Montignacu (chociaz osobiscie tej ostatniej nie znam).
Pozdrawiam i zycze szczescia
thisriveriswild jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 12:39   #16
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: mega otyłość mega odchudzanie

Cytat:
Napisane przez thisriveriswild Pokaż wiadomość
nie wiem jaka jestes osoba, ale proponuje Ci przejscie na ktoras z diet z wytyczonymi zasadami, bo wiem po swoim przypadku ze jak sie jest na diecie po prostu to zbytnio nie wiadomo co mozna jesc a co nie mozna i bez zasad,ktorych musze sie trzymac bardzo latwo 'poplynac'.
Dukan by Cie zmotywowal, bo zlecialo by Ci duzo w Ifazie, albo pomysl o South Beach albo Montignacu (chociaz osobiscie tej ostatniej nie znam).
Pozdrawiam i zycze szczescia
Do dukana nie wrócę - nerki.
Myślę że jestem na tyle zmotywowana ostatnimi wydarzeniami w moim życiu że dam radę. Jeśli nie, odwiedzę psychologa.
Mniej więcej wiem co mogę jeść a czego się wystrzegać, tak jak już wspominałam byłam 2 lata temu u dietetyczki.

Dziękuję bardzo Wam za doping

dziś u nas grill, rodzina się zjedzie. Zrobię sobie szaszłyka z ryby
__________________
Emilowe całusy


Edytowane przez nel_a
Czas edycji: 2011-06-18 o 12:40
nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 12:58   #17
QueenBlair
Wtajemniczenie
 
Avatar QueenBlair
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 718
Dot.: mega otyłość mega odchudzanie

Cytat:
Napisane przez nel_a Pokaż wiadomość
Jak najbardziej myślę o tym by zapisywać to zjadłam i ćwiczyłam.
Zaraz się wybiorę na spacer. Od czegoś trzeba zacząć a że właściwie dopiero co okres mi się zaczął to na razie lajtowo.

do tej pory zjadłam:
2 jajka na twardo
sucharek z wędliną
2 burgery rybne i warzywka na patelnie z brązowym ryżem

Przeczytałam Twoje wszystkie wiadomości w tym wątku i chcę Cie mocno przytulić

Myślę,że najrozsądniej będzie postarać się zmienić podejście.
Potraktuj sytuację ,w której się znalazłaś jako początek zmian i czegoś nowego.
Na początku szybko się chudnie dlatego też nie tnij drastycznie kalorii.
Oblicz swoje dzienne zapotrzebowanie (są różne kalkulatory w internecie). I od tego dziennego utnij około 600kcal.

Dodatkowo ja również bard polecam psychologa. Nie musisz od razu zapisywać się do prywatnego!
Można chodzić na książeczkę i nie płacić ani złotówki.
__________________
"People dont tell you who you are, you tell them !"
QueenBlair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 14:01   #18
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: mega otyłość mega odchudzanie

dz
Cytat:
Napisane przez QueenBlair Pokaż wiadomość
Przeczytałam Twoje wszystkie wiadomości w tym wątku i chcę Cie mocno przytulić

Myślę,że najrozsądniej będzie postarać się zmienić podejście.
Potraktuj sytuację ,w której się znalazłaś jako początek zmian i czegoś nowego.
Na początku szybko się chudnie dlatego też nie tnij drastycznie kalorii.
Oblicz swoje dzienne zapotrzebowanie (są różne kalkulatory w internecie). I od tego dziennego utnij około 600kcal.

Dodatkowo ja również bard polecam psychologa. Nie musisz od razu zapisywać się do prywatnego!
Można chodzić na książeczkę i nie płacić ani złotówki.

dziękuję Ci bardzo od razu uśmiech się pojawił na mojej twarzy
Tak, od podejścia dużo zależy i właśnie traktuję to jako zakończenie pewnego etapu i rozpoczęcie nowego. Od wczorajszego wieczoru nie mogę przestać o tym wszystkim myśleć. Wiele łez poleciało ale koniec już marudzenia!
Dam radę!

p.s : psycholog to będzie ostateczność.
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 17:23   #19
QueenBlair
Wtajemniczenie
 
Avatar QueenBlair
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 718
Dot.: mega otyłość mega odchudzanie

Cytat:
Napisane przez nel_a Pokaż wiadomość
dz


dziękuję Ci bardzo od razu uśmiech się pojawił na mojej twarzy
Tak, od podejścia dużo zależy i właśnie traktuję to jako zakończenie pewnego etapu i rozpoczęcie nowego. Od wczorajszego wieczoru nie mogę przestać o tym wszystkim myśleć. Wiele łez poleciało ale koniec już marudzenia!
Dam radę!

p.s : psycholog to będzie ostateczność.
Zacznę od końca Dlaczego to będzie ostateczność?

A od początku to powiem tak Cieszę się bardzo z Twojego uśmiechu
Będę trzymała bardzo mocno kciuki za Twój nowy etap
Będziesz się jakiegoś specjalnego planu trzymała czy pozostajesz przy MŻ+WR?
__________________
"People dont tell you who you are, you tell them !"
QueenBlair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-18, 19:38   #20
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: mega otyłość mega odchudzanie

Cytat:
Napisane przez QueenBlair Pokaż wiadomość
Zacznę od końca Dlaczego to będzie ostateczność?

A od początku to powiem tak Cieszę się bardzo z Twojego uśmiechu
Będę trzymała bardzo mocno kciuki za Twój nowy etap
Będziesz się jakiegoś specjalnego planu trzymała czy pozostajesz przy MŻ+WR?
niesamowita energia gdy ktoś stoi obok
Mniej więcej wiem co powinnam a czego nie. Nie jem po 18. 5 małych posiłków. Mniej smażonego więcej gotowanego.
Z alkoholem wiem i nie mam z tym problemu, gorzej było rok temu teraz luz.

__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 20:51   #21
Bella176
Raczkowanie
 
Avatar Bella176
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 162
Dot.: mega otyłość mega odchudzanie

Ja sie do Ciebie dołacze też pragnę schudnąć od dłuższego czasu i mi nie wychodzi... Może jak zaczniemy razem dietkować to mi będzie łatwiej
__________________
100-99-98-97-96-95-94-93-92-91,5-90-89-88-87-86-85-84-83-82-81-80-79-78-77-76-75
Bella176 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 21:03   #22
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: mega otyłość mega odchudzanie

Cytat:
Napisane przez Bella176 Pokaż wiadomość
Ja sie do Ciebie dołacze też pragnę schudnąć od dłuższego czasu i mi nie wychodzi... Może jak zaczniemy razem dietkować to mi będzie łatwiej
jak najbardziej!
Jestem za
Twój avatar mnie roz....
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 21:13   #23
Bella176
Raczkowanie
 
Avatar Bella176
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 162
Dot.: mega otyłość mega odchudzanie

Cytat:
Napisane przez nel_a Pokaż wiadomość
jak najbardziej!
Jestem za
Twój avatar mnie roz....
hehe trzeba było wstawić swoją podobiznę
__________________
100-99-98-97-96-95-94-93-92-91,5-90-89-88-87-86-85-84-83-82-81-80-79-78-77-76-75
Bella176 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 21:15   #24
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: mega otyłość mega odchudzanie

Cytat:
Napisane przez Bella176 Pokaż wiadomość
hehe trzeba było wstawić swoją podobiznę


nie przesadzaj
ja nawet o 70kg nie marze bo nie ma sensu a Ty mi tu będziesz....nie mam szans na tak niską wagę.
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 21:25   #25
Bella176
Raczkowanie
 
Avatar Bella176
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 162
Dot.: mega otyłość mega odchudzanie

Mi jak narazie marzy sie 7 z przodu do sierpnia a potem wyznacze sobie następny cel Wiem że jak sie postaram to schudnę bo wiem ze potrafie ale musze znaleść w sobie motywacje
A teraz mykam do męża odezwę sie jutro pa
__________________
100-99-98-97-96-95-94-93-92-91,5-90-89-88-87-86-85-84-83-82-81-80-79-78-77-76-75
Bella176 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 21:32   #26
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: mega otyłość mega odchudzanie

Cytat:
Napisane przez Bella176 Pokaż wiadomość
Mi jak narazie marzy sie 7 z przodu do sierpnia a potem wyznacze sobie następny cel Wiem że jak sie postaram to schudnę bo wiem ze potrafie ale musze znaleść w sobie motywacje
A teraz mykam do męża odezwę sie jutro pa
mój śpi po paru głębszych
ja chce w obecnej sytuacji chociaż 9 z przodu.....
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 21:38   #27
agulaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z miejsca znad Wisły :)
Wiadomości: 15 395
Dot.: mega otyłość mega odchudzanie

Zmierz się na początek Zobaczysz, że w miarę chudnięcia każdy cm w dół bardzo motywuje Będziesz wiedziała ile Ci się już udało osiągnąć Ja tak zrobiłam na początku i wiem: o tyle już tu straciłam cm,a tu tyle
I jak po dzisiejszym dniu ? Jesteś zadowolona z jadłospisu ?
agulaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 21:46   #28
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: mega otyłość mega odchudzanie

Cytat:
Napisane przez agulaaaa Pokaż wiadomość
Zmierz się na początek Zobaczysz, że w miarę chudnięcia każdy cm w dół bardzo motywuje Będziesz wiedziała ile Ci się już udało osiągnąć Ja tak zrobiłam na początku i wiem: o tyle już tu straciłam cm,a tu tyle
I jak po dzisiejszym dniu ? Jesteś zadowolona z jadłospisu ?
tak, o tym też myślałam. Kiedyś tylko się mierzyłam, na wagę nie wchodziłam. Dobrze mi tak było. Wiem że to bardziej motywuje jutro to zrobię jestem zadowolona.
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 21:48   #29
agulaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z miejsca znad Wisły :)
Wiadomości: 15 395
Dot.: mega otyłość mega odchudzanie

Tak trzymaj Mam nadzieję, że Ci się uda Będę trzymać kciuki.
agulaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 21:51   #30
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: mega otyłość mega odchudzanie

patrzę na te głupie reklamy i teledyski...widzę te różne dziewczyny, czasem niekoniecznie ładne ale czuję się gorsza....w imię czego? Ludzie mnie oceniają po tej piewszej chwili. Kiedyś koleś do mnie tekst "zjedz schabowego" tylko że ku...ja nie jem schabowych
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-22 14:35:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:24.