leczenie zachowawcze skolioz-wymiana inf - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-20, 12:19   #1
bajka83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5

leczenie zachowawcze skolioz-wymiana inf


Witam wszystkie skoliotyczki
postanowiłam założyć osobny wątek w którym bedziemy mogły wymieniać sie inf o rehabilitacji , ośrodkach, turnusach rehabilit i wszystkim co przetestowałyśmy na sobie-swojej skoliozie i pisac co nam bardziej lub mniej pomogło poprawić stan naszych plecków. Bo przecież nie wszystkie jesteśmy po operacji lub przed nia, a nawet jezeli to dziwczyny po operacjach przeciez tez powinny dbac irehabilitowac swoj kregoslup by jak najlepiej sie czuć i funkcjonować
Ja lecze sie u prof Karskiego w Lublinie juz od paru lat i powiem ze jego podejscie i zalecenia sa dość trafione i pomocne oprócz tego chodze na rozciągające zajęcia do klubów fitness(yoga , stretching) -co serdecznie polecam tylko trzeba trafic na doświadczonego instrk , gdyż pewnych ćwiczeń nam skoliotykom wykonywac nie wolno np wygięcia do tyłu typu mostki - najlepiej pójść do grupy poczatkującej gdzie sie mozna lekko porozciągać i uelastycznić kregosłup bez jakis cudów typu stanie na główie itd
Słyszałam tez dużo-ale jeszcze na sobie nie przetestowałam , o metodzie ćw. PNF, metodzie Dobosiewicz i ośrodku w ochojcu, o masażach yumeicho i o metodzie katariny schrot może któraś z was przetestowała na sobie którąś z tych wspomnianych przeze mnie powyzej metod i mogła by sie podzielić refleksja i wiedza na jej temat, albo może możecie polecić jakiś ośrodek do którego warto jechać na turnus rehabilitacyjny??????
zastanawiam sie też nad suplementami , ktore maja działanie lekko przeciwbólowe , przeciwzapalne i ogólnie dobrze wpływaja na funkcjonowanie kregosłupa i mięśni , jeszcze nic na sobie nie testowałam ale Pani w aptece namawiała mnie na litozin lub Artrobon , wypatrzyłam też na allegro taki preparat http://www.allegro.pl/item617869364_...oslup_rzs.html , może któraś z was przetestowała któryś z tych preparatów lub jakiś inny i mogła by sie swoim doświadczeniem podzielić
Tak samo jeżeli chodzi o maści lub jakies sole do kąpieli lecznicze może też mascie jakieś sprawdzone...........
to mam nadzieje ze bedziemy się wymieniać informacjami
buziaczki dla was
bajka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 14:45   #2
domini3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 252
GG do domini3
Dot.: leczenie zachowawcze skolioz-wymiana inf

Ja jestem niestety, albo stety juz po operacji (2 operacjach kregoslupa), jednak, moge powiedzielić sie tym że przed operacja korzystałam z rehabilitacji metodą PNF, myśle ze jest do skuteczna metoda, szcególnie przy skoliozach o mnijszym kącie skrzywienia. PNF polega na współpracy terapeuty z pacjentem, terapeuta kontroluje ruch pacjenta.Stosowany jest opór manualny wykonywany przez terapeutę. Wiadomo, że najlepiej dgy rehabilitant, jest odpowiednio przeszkolony i cwiczenia sa odpowiednio dobrane do pacjenta.
domini3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 21:21   #3
bajka83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5
Dot.: leczenie zachowawcze skolioz-wymiana inf

Dziękuję Ci BARDZO za inf, a orientujesz się czy istnieje w necie gdzieś np taka lista takich dyplomowanych fizjoterapeutów z metody PNF??????
W jakim mieście mieszkasz, bo ja jestem z Łodzi-może znasz -znacie jakiegoś dobrego fizjoterapeute z Łodzi lub okolic
z góry dziękuje i pozdrawiam
bajka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 09:57   #4
domini3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 252
GG do domini3
Dot.: leczenie zachowawcze skolioz-wymiana inf

Cytat:
Napisane przez bajka83 Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci BARDZO za inf, a orientujesz się czy istnieje w necie gdzieś np taka lista takich dyplomowanych fizjoterapeutów z metody PNF??????
W jakim mieście mieszkasz, bo ja jestem z Łodzi-może znasz -znacie jakiegoś dobrego fizjoterapeute z Łodzi lub okolic
z góry dziękuje i pozdrawiam
Z tego co wiem to można zlaześć informacje o różne ośrodki i terapeutów, którzy stosuja akurat tę metode. Ja niestety nie znam nikogo z twoich okolic, bo sama jestem z okolic Warszawy....
pozdrawiam ciepło
domini3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:22.