poważny problem z suknią - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ślubny wizerunek

Notka

Ślubny wizerunek Ślubny wizerunek jest dla ciebie ważny? Zadaj pytanie na temat sukni ślubnej, makijażu, fryzury oraz dodatków ślubnych. Czuj się wyjątkowo w tym dniu.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-13, 22:03   #1
wewelinka
Zadomowienie
 
Avatar wewelinka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 717

poważny problem z suknią


Witajcie dziewczyny.
Mam problem. Szyję suknię u krawcowej. Zapłaciłam dla niej zaliczkę, wszystko określiłam jak co ma być, ale nie spisałam żadnej umowy. Dostałam tylko kartkę poświadczającą wpłatę zaliczki wraz z paragonem. Wszystko pięknie ładnie ale krawcowa nie wywiązuje się z umowy. Miała sprowadzić dla mnie wybraną przeze mnie koronkę na sukienkę, sprowadziła inną. Mi się nie podoba, a krawcowa twierdzi że sprowadzi inną tym razem taką jak chcę. (poprzednie sprowadzanie trwało miesiąc) nie chce dłużej ciągnąć tej farsy, bo potem mogę nie zdążyć z uszyciem sukni!
czy bez umowy mam jakąś szansę na odzyskanie zaliczki? nie jest to mała kwota bo to 700zł.
prosze o pomoc co z tym mam zrobić
__________________
"Żyj tak aby znajomym zrobiło się nudno gdy umrzesz!"

Edytowane przez wewelinka
Czas edycji: 2014-01-13 o 22:18
wewelinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 22:53   #2
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: poważny problem z suknią

Cytat:
Napisane przez wewelinka Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny.
Mam problem. Szyję suknię u krawcowej. Zapłaciłam dla niej zaliczkę, wszystko określiłam jak co ma być, ale nie spisałam żadnej umowy. Dostałam tylko kartkę poświadczającą wpłatę zaliczki wraz z paragonem. Wszystko pięknie ładnie ale krawcowa nie wywiązuje się z umowy. Miała sprowadzić dla mnie wybraną przeze mnie koronkę na sukienkę, sprowadziła inną. Mi się nie podoba, a krawcowa twierdzi że sprowadzi inną tym razem taką jak chcę. (poprzednie sprowadzanie trwało miesiąc) nie chce dłużej ciągnąć tej farsy, bo potem mogę nie zdążyć z uszyciem sukni!
czy bez umowy mam jakąś szansę na odzyskanie zaliczki? nie jest to mała kwota bo to 700zł.
prosze o pomoc co z tym mam zrobić
Tak, ona nie wywiązała się z umowy, a umowa ustna ma znaczenie. Ty masz pokwitowanie wpłaty. Możesz jej wysłać pismo wzywające to zwrotu zaliczki. Ja w taki sam sposób odzyskuję kasę za inną usługę. Też bez umowy, ale miałam pokwitowanie ( bo umowa ustna jest tak samo wiążąca). Tylko u mnie była dużo wyższa kwota, sprawę prowadził adwokat i czekałam na sprawę sądową pół roku. Może baba się wystraszy jak zaczniesz ją sądem straszyć i odda dobrowolnie. Mój usługodawca się nie wystraszył pisma i musiałam wnieść sprawę cywilną. I czekam na pierwszą ratę spłaty.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 18:06   #3
Aphrodisyack
Zadomowienie
 
Avatar Aphrodisyack
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Lub.
Wiadomości: 1 144
Dot.: poważny problem z suknią

Cytat:
Napisane przez panna mati_ Pokaż wiadomość
Tak, ona nie wywiązała się z umowy, a umowa ustna ma znaczenie. Ty masz pokwitowanie wpłaty. Możesz jej wysłać pismo wzywające to zwrotu zaliczki. Ja w taki sam sposób odzyskuję kasę za inną usługę. Też bez umowy, ale miałam pokwitowanie ( bo umowa ustna jest tak samo wiążąca). Tylko u mnie była dużo wyższa kwota, sprawę prowadził adwokat i czekałam na sprawę sądową pół roku. Może baba się wystraszy jak zaczniesz ją sądem straszyć i odda dobrowolnie. Mój usługodawca się nie wystraszył pisma i musiałam wnieść sprawę cywilną. I czekam na pierwszą ratę spłaty.

to racja! Na podstawie paragonu i umowy ustnej masz prawo dochodzić swoich praw! Przybierz poważny ton, albo zabierz kogos kto "zagra" twojego prawnika i babka z pewnością się przestraszy

nie ma sensu,zebys musiała sie denerwować przed czyjeś niepoważne podejście do sprawy!
__________________
Homo sum, nihil humani a me alienum esse puto.


Aphrodisyack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 01:19   #4
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: poważny problem z suknią

Skąd w ogóle wiecie, że ta krawcowa prowadzi jakąkolwiek działalność? Może się całkowicie wypiąć, bo na umowe ustną trzeba mieć świadka...
Oj, gdybym ja rozliczała wszystkie klientki z ustnych umów... Oj działoby się.
Jeśli masz trochę czasu, daj babie szansę. Może np. pomyliła numer koronki, albo źle Cię zrozumiała. To się zdarza przy braku spisanej umowy.
W innym razie wiele zależy od dobrej woli krawcowej, bo jak teraz udowodnisz, że koronka x nie jest ta przez Ciebie wybraną?
Takie są skutki głupoty. Nie robi się nic bez umowy. Nigdy.

Gorzej jeśli się okaże, że krawcowa za bardzo szyć nie umie i ma luźne podejście do terminów. To wtedy naprawdę będzie problem.
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.

Edytowane przez mylady21
Czas edycji: 2014-01-17 o 01:22
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 08:32   #5
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: poważny problem z suknią

Cytat:
Napisane przez mylady21 Pokaż wiadomość
Skąd w ogóle wiecie, że ta krawcowa prowadzi jakąkolwiek działalność? Może się całkowicie wypiąć, bo na umowe ustną trzeba mieć świadka...
Oj, gdybym ja rozliczała wszystkie klientki z ustnych umów... Oj działoby się.
Jeśli masz trochę czasu, daj babie szansę. Może np. pomyliła numer koronki, albo źle Cię zrozumiała. To się zdarza przy braku spisanej umowy.
W innym razie wiele zależy od dobrej woli krawcowej, bo jak teraz udowodnisz, że koronka x nie jest ta przez Ciebie wybraną?
Takie są skutki głupoty. Nie robi się nic bez umowy. Nigdy.

Gorzej jeśli się okaże, że krawcowa za bardzo szyć nie umie i ma luźne podejście do terminów. To wtedy naprawdę będzie problem.
Skro dała paragon to raczej działalność prowadzi. Dała też pokwitowanie zaliczki.
Umowa ustna jest wiążąca, w wielu kwestiach, świadek nie zawsze jest potrzebny, zależy od sytuacji.
Ja bez umowy, tylko z pokwitowaniem zaliczki wygrałam sprawę w sądzie i mój prawnik takich spraw prowadzi wiele ( niestety ludzie mają takie podejście i nie wywiązują się z umów). Doczytaj o umowach ustnych.
Tylko tutaj jest mała suma, więc nie opłacalne jest za bardzo pozwać babsko do sądu.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ślubny wizerunek


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-17 09:32:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:33.