Mąż i jego rybki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-26, 13:01   #1
ReLizzie97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 7

Mąż i jego rybki


Mój mąż to prawdziwy fan rybek. Mamy niewielkie akwarium, jednak ten planuje jego wymianę na coś większego. Pomagam mu w wyborze czegoś bardziej profesjonalnego i naszą uwagę przykuły zestawy akwarystyczne. Chcielibyśmy kupić wszystkie potrzebne akcesoria za jednym razem, nie biegając po sklepach i nie szukając najmniejszej pierdoły. Sklep online byłby super, ale czy kupno akwarium przez internet nie jest ryzykowne? Co o tym sądzicie?
ReLizzie97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 13:36   #2
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Mąż i jego rybki

Nie znam się na akwarystyce, ale jeśli chcesz kupić akwarium przez internet to dowiedz się, jak wygląda przesyłka. Jak jest pakowane, czy jest wysyłane pocztą czy kurierem (kurierem chyba lepiej) i jak wygląda sprawa, jeśli akwarium nie przyjdzie w całości lub jeśli np. będzie wyszczerbione - czy spisuje się w obecności kuriera jakiś protokół szkody itp. Nie wiem gdzie planujecie kupić, jeśli na allegro to poczytaj komentarze - jeśli do większej ilości kupujących akwarium przyszło z złym stanie, to lepiej sobie odpuścić.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 13:38   #3
Luiszia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 30
Dot.: Mąż i jego rybki

Myślę że możecie spokojnie zamówić wszystko przez internet . Około rok temu sama kupowałam akwarium 200 litrów na allegro. Przywiózł je kurier super zabezpieczone styropianem taśmami folią i umieszczone na palecie. Służy mi ono bardzo dobrze do teraz, woda nie przecieka ani nic z tych rzeczy
Luiszia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 11:33   #4
TonishaKrk2873
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 9
Dot.: Mąż i jego rybki

Cytat:
Napisane przez Luiszia Pokaż wiadomość
Przywiózł je kurier super zabezpieczone styropianem taśmami folią i umieszczone na palecie. Służy mi ono bardzo dobrze do teraz, woda nie przecieka ani nic z tych rzeczy
Tak samo zabezpieczone są akwaria kupowane w zwykłych sklepach zoologicznych, ale trzeba przyznać, że tam na miejscu raczej od ręki akwarium nie kupisz, a przynajmniej zdarzy się to bardzo rzadko, bo koszt magazynowania takiego towaru jest nieproporcjonalnie duży lub wrzucony w koszta, co podnosi cenę. Na Waszym miejscu zapytałabym się najpierw w taki sklepie, co jest i ile to kosztuje, a później za fajnymi akwariami rozejrzała w internecie. Np w Plantice są dość ciekawe zestawy http://www.plantica.pl/akwaria-zestawy/zestawy-akwariowe.

Edytowane przez TonishaKrk2873
Czas edycji: 2015-03-09 o 09:53
TonishaKrk2873 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 19:38   #5
Ultradahlia2176
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6
Dot.: Mąż i jego rybki

Cytat:
Napisane przez TonishaKrk2873 Pokaż wiadomość
Tak samo zabezpieczone są akwaria kupowane w zwykłych sklepach zoologicznych
No ok, może i jest tak jak mówisz ale jest spora różnica między kupieniem w sklepie stacjonarnym akwarium, sprzedawca podaje wręcz do ręki akwarium, widzisz w jakim jest stanie, czy nie ma żadnych skaz, a akwarium zamówionym przez internet gdzie jedyna okazja by sprawdzić czy nie stłukło się przy przesyłce jest w obecności kuriera który zazwyczaj jest niecierpliwy bo ma sto paczek do rozwiezienia i nie ma czasu zeby oglądać z tobą akwarium, nie?
Ultradahlia2176 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 20:37   #6
ECOALOJZA2209
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7
Dot.: Mąż i jego rybki

Jeśli znajdziecie jakiś specjalistyczny sklep internetowy z akwariami to myślę, że nie ma się czego bać, może mieć nawet lepsze produkty niż w zwykłym zoologicznym, bo zoologiczne mają wszystkiego po trochę i siłą rzeczy nie mogą mieć wszystkiego najlepszego i skupiać się na konkretnych specjalnościach. A taki sklep poświęcony tylko akwarystyce będzie miał i większy wybór i lepsze produkty pewnie.
ECOALOJZA2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 13:42   #7
n_bb
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 191
Dot.: Mąż i jego rybki

Myślę, że rybki to fajne hobby. Na pewno lepsze od papugi czy psa. Zależy jeszcze jaki rybki. Ja lubie te takie kolorowe.
n_bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-06, 19:21   #8
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Mąż i jego rybki

Jak to ma być naprawdę profesjonalnie to nie kupujecie akwarium w formie zestawu.

Miejsce zakupu jest obojętne, ale wyposażenie trzeba dobierać do planowanej obsady.
Ja akwarium 250 l kupowałam poprzez allegro bezpośrednio u producenta.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2015-03-06 o 19:22
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-06 20:21:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:28.