Problem z paznokciami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-18, 13:29   #1
Lena in black
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 44
Question

Problem z paznokciami


Mam bardzo brzydkie paznokcie, brzydki kształ, a do tego dermatolog stwierdził u mnie łuszczycę, której nie da się wyleczyć. Dwa paznokcie są szczególnie brzydkie i z boku łuszczą się. Myślałam o załozeniu żelu lub akrylu, ale chyba nie mam co marzyć, bo już widzę co by się z nimi stało. Mam do Was pytanie, słyszałam o jedwabiu, czy to mogłoby pomóc wygładzić moją wyglądającą jak rybia łuska płytkę? A może znacie jakieś sposoby które mogłyby doprowadzić moje paznokcie do jakiegoś przyzwoitego wyglądu?
Z góry dziękuję za pomoc.
Lena in black jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 16:04   #2
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Problem z paznokciami

ehh... niestety, z tego co wiem luszczycy wyleczyc sie nie da ( o ile jest to na 100% luszczyca a nie grzybica - bo zmiany kliniczne wyglądaja bardzo podobnie). Wykonywanie wszelkich zabiegów manicure, pedicure oraz przedłużania paznokci jest w takiej sytuacji dosc dyskusyjne..Wszelkie urazy w luszczycy prowokują do wysiewu zmian luszczycowych - objaw Koebnera - stad urazy mechaniczne mogą nasilić problem. Założenie tipsow moze wiec spowodowac szybkie ich odpadniecie wraz z czescia naturalnego paznokcia.. Dosc istotne jest jeszcze z jakim obrazem łuszczycy mamy do cyznienia - naparstkowanie, onychylioza czy dystrofia płytki paznokciowej. NIe potrafie jednoznacznie odpowiedziec na pytanie jak u Ciebie przedstawia się sytuacja - co mozna zrobić a czego nie.. Sprobuj wybrać się do jakiegos NAPRAWDE DOBREGO SALONU i tam spytać o rade - kosmetyczka ogladnie Twoje pazurki i wtedy oceni jak mozna by im pomoc.
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 17:01   #3
Lena in black
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 44
Dot.: Problem z paznokciami

Bardzo dziękuję za Twoją odpowiedź, niestety nie wiem jaka to postać łuszczycy, ale grzybica to nie jest. Chyba dam sobie spokój z przedłużaniem bo nie chcę napytać sobie biedy.
Wrócę jeszcze raz do sprawy jedwiabiu czy to mogłoby w jakiś sposób pomóc wzmocnić i wygładzić płytkę? Przyznam, że nie wiem jak nakłada się jedwab.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie.
Lena in black jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 20:26   #4
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Problem z paznokciami

Wydaje mi sie ,że jedwab może być nieco zbyt słaby dla tak problematycznych paznokci...Ale sprobowalabym utwardzenia zelem .Sprawi on, że płytka będzie gładka, zniweluje wszelkie odpryski, przebarwienia, dołeczki w płytce paznokcia. Trudno tak zaocznie powiedzieć czy efekt będzie znaczący i zadowalający - bo zależy to od stanu Twojej płytki - ale myslę ,że warto sprobować. Warunkiem jest tylko koniecznosc udania się do naprawde dobrej stylistki, pracującej na swietnych produktach- utwardzanie jest najtrudnejszym zabiegiem tego typu zaś takie problematyczne pazurki będą wymagały szczegolnego traktowania. Ale ja bym zaryzykowała !
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 20:46   #5
Lena in black
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 44
Dot.: Problem z paznokciami

Dziękuję za pomoc, w najbliższym czasie spróbuję. Pozdrawiam.
Lena in black jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 19:03   #6
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Wink Dot.: Problem z paznokciami

Łuszczyce można wyleczyć wbrew pozorom , mam znajoma, kórej ta dolegliwośc doskwierała z kilkanaście lat zwłaszcza na nogach, łokciach i innych częęciach ciała, chodziła do lekarzy otrzymywała coraz to "lepsze" lekarstwa i w końcu natrafiła na odpowiednie.. dodatkowo została skierowana na specjalne lampy i jak dobrze pamietam od 2 lat nie ma u niej śladu łuszczycy....
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:17.