Bardzo problematyczna cera- kilka problemów naraz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-24, 14:49   #1
ewcia25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 52
Smile

Bardzo problematyczna cera- kilka problemów naraz


Witajcie, od lat borykam się z paskudnie tłustą cerą, mam duże pory na policzkach i nosie co spędza mi sen z powiek poza tym co jakiś czas krostki, grudki podskórne i czasami zostają przebarwienia. Używam dobrych kosmetyków i chodzę regularnie do kosmetyczki. Kiedyś wydałam już trochę pieniędzy na zabiegi specjalistyczne- u mnie było to krótkie działanie Kwasy odpadają ze względu na alergię. Mam problemy hormonalne i branie pigułek też nie pomaga, a mam już prawie 30 lat. Ręce mi opadają, dlaczego ówczesna medycyna estetyczna i kosmetologia nie pomagają takim kobietom jak ja? Napiszcie jak Wy sobie radzicie z taką problematyczną cerą. Czy chodzicie na solarium, żeby zatuszować trochę te problemy? Jak ja bym chciała nie mieć choć tych paskudnych porów. Nie wspomnę, że makijaż też się długo nie trzyma i mam wrażenie, że wszystko zapycha mi pory. Czekam na Wasze opinie, porady.
ewcia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 18:08   #2
talkapila89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 5
Dot.: Bardzo problematyczna cera- kilka problemów naraz

Tez mam problem z cerą, probowalam juz chyba wszystkiego, masci skinoren acne derm antybiotyki doustne rece opadaja bo pryszcze caly czas wychodza no i mam na twarzy sporo przebarwien ktorych nie moge sie pozbyc i nie wiem jak mam sobie z tym poradzic, bardzo bym chciala tobie pomoc ale sama juz nie wiem czy dam rade wyleczyc ten problem
talkapila89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 18:13   #3
Reavela
Zadomowienie
 
Avatar Reavela
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 186
Dot.: Bardzo problematyczna cera- kilka problemów naraz

może spróbuj z biochemią kosmetyczną? na prawdę wielu osobom pomogło. Na początek zapraszam do lektury na forum biochemicznym, tuż pod kosmetycznym. Życzę cierpliwości, bo to ważne. i poczytaj o filtrach i kosmetykach do makijażu mineralnych.

www.biochemiaurody.com myślę, że tu możesz też zajrzeć.


powodzenia.
Reavela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 20:03   #4
Dualstar
Wtajemniczenie
 
Avatar Dualstar
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ... Heaven ...
Wiadomości: 2 281
Dot.: Bardzo problematyczna cera- kilka problemów naraz

Cytat:
Napisane przez ewcia25 Pokaż wiadomość
Witajcie, od lat borykam się z paskudnie tłustą cerą, mam duże pory na policzkach i nosie co spędza mi sen z powiek poza tym co jakiś czas krostki, grudki podskórne i czasami zostają przebarwienia. Używam dobrych kosmetyków i chodzę regularnie do kosmetyczki. Kiedyś wydałam już trochę pieniędzy na zabiegi specjalistyczne- u mnie było to krótkie działanie Kwasy odpadają ze względu na alergię. Mam problemy hormonalne i branie pigułek też nie pomaga, a mam już prawie 30 lat. Ręce mi opadają, dlaczego ówczesna medycyna estetyczna i kosmetologia nie pomagają takim kobietom jak ja? Napiszcie jak Wy sobie radzicie z taką problematyczną cerą. Czy chodzicie na solarium, żeby zatuszować trochę te problemy? Jak ja bym chciała nie mieć choć tych paskudnych porów. Nie wspomnę, że makijaż też się długo nie trzyma i mam wrażenie, że wszystko zapycha mi pory. Czekam na Wasze opinie, porady.
to może teraz dermatolog? jak nie byłaś.
wydaje mi się że po prostu że źle pielęgnujesz cerę w domu i być może to wszystko ci wyskakuje bo uczulają cię składniki kosmetyków na które masz alergię. Jeszcze może na solarium chodzisz, od tego też można się nabawić przebarwień -> po lekach też .
solarium ci nie pomoże na początku cera będzie ładna ale potem im dłużej będziesz chodzić to będziesz miała mega przesuszoną cerę, popękane naczynka, porobią się jakieś znamiona, przebarwienia itp... a na dodatek wzmoży to tylko wykwity.
Ja radzić nie mogę tobie ponieważ no trzeba było by zobaczyć tę cerę, wywiad przeprowadzić dobrać odpowiednie składniki do cery itp...
hmm jedynie co to oczyszczać cerę przy tłustej, stosować toniki ściągające itp

natomiast jeżeli bardzo często wyskakują ci wykwity i masz ich dużo to możesz zastosować kurację retinoidami są silne - ale radziłabym wybrać się do dermatologa on wskaże ci najlepsze.

Edytowane przez Dualstar
Czas edycji: 2009-11-25 o 20:04
Dualstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:25.