Treningi a pielęgnacja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-22, 07:53   #1
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka

Treningi a pielęgnacja


Witam

Nie jestem jakąś zapaloną fitnesską, ale kilka razy do roku mam zrywy, kiedy ćwiczę codziennie przez dość długie okresy czasu. I zawsze zaczyna mnie zastanawiać jedna rzecz - jak wygląda pielęgnacja osób, które ćwiczą?

Stąd moje pytanie - co robicie z włosami - myjecie po każdym treningu?
Jakie kremy kładziecie na twarz, jak ją przygotowujecie do dużej dawki potu?
Ja często ćwiczę rano i wtedy w ogóle się nie ogarniam, za to po ćwiczeniach prysznic łącznie z myciem włosów - i z tego powodu znowu wpadam w karuzelę mycia ich codziennie. Temat może błahy, ale jestem przekonana, że niejednej się przyda.
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 18:38   #2
_Novotna_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Novotna_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 885
Dot.: Treningi a pielęgnacja

Ja od kiedy zaczęłam ćwiczyć to mniej się maluje i częściej chodzę w kitce.
Jak ćwiczę rano, to potem jade do pracy i nie mam czasu się myć, tylko podsusze włosy, żeby się nie przeziębić.
Najbardziej lubie ćwiczyć wieczorem, po zajęciach wracam od razu do domu i wtedy biore prysznic lub kąpiel, często robie peeling taki myjący antycelulitowy, potem balsam ujędrniający, krem do pupy wyszczuplający i do spania
Jeśli chodzi o twarz to specjalnych kosmetyków nie mam, używam tego co zawsze czyli żel myjący do demakijażu i lekki krem nawilżający.
Makijażu o wiele mniej niż kiedyś, podkład bardzo rzadko, ewentualnie troszkę pudru i różu, oczy koniecznie zawsze wytuszowane i czarna kredka ale to niezaleznie od tego czy ćwicze czy nie po prostu bez oczu pomalowanych czuje się blado Nie używam cieni do powiek
A jesli chodzi o włosy to niestety często chodze jak wariat , myje co drugi dzień niezaleznie od treningów a moje mycie to cały długi rytuał także nie miałabym czasu robić tego w fitness klubie...
__________________
_Novotna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 19:44   #3
zabx88
Raczkowanie
 
Avatar zabx88
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 53
Dot.: Treningi a pielęgnacja

Ja tez jak zaczełam cwiczyc to czesciej czesze kucyki, mniej tez sie maluje. Po treningu nigdy nie myje wlosow bo nie mam czasu- chodze na silownie z rana i potem najczesciej jade na uczelnie. Nie zauwazyłam by mi wlosy przez to jakos brzydko pachniały potem na uczelni, ale myślę , ze to sprawa indywidualna- zależy od włosów.
Krem do twarzy jakis lekki nawilzajacy, najlepiej by nie zatykal porow, warto tez przetrzec po treningu twarz jakimis chusteczkami nasaczonymi nawilzajacymi lub takimi do demakijazu - odświeżające doznanie . Po prysznicu balsam do ciała, ktory sie szybko wchlania, bo nie cierpie wkladania spodni na klejace sie nogi ! - tu polecam neutrogene z pompka bo w takich warunkach łatwo sie aplikuje i bardzo szybko sie wchlania.
To na tyle, myśle, że to minimum w pielęgnacji po treningu.
__________________
-> Żyję z sobą w harmonii
-> Akcja- likwidacja centymetrów !!!
-> Doedukowuję się - poszerzam horyzonty
zabx88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 20:12   #4
Ewelina_J
Raczkowanie
 
Avatar Ewelina_J
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 133
Dot.: Treningi a pielęgnacja

Nie stosuję żadnych konkretnych kosmetyków w związku z treningiem, ale zawsze muszę pójść pod prysznic i umyć włosy... niby to niedobrze myć je codziennie, ale ćwiczę na tyle intensywnie że nie ma rady, włosy są całe mokre od potu...
Ewelina_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 20:46   #5
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Treningi a pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Ewelina_J Pokaż wiadomość
Nie stosuję żadnych konkretnych kosmetyków w związku z treningiem, ale zawsze muszę pójść pod prysznic i umyć włosy... niby to niedobrze myć je codziennie, ale ćwiczę na tyle intensywnie że nie ma rady, włosy są całe mokre od potu...
No właśnie ja też codziennie, bo bardzo mokre i czułabym się nieświeżo. Ostatnio myślę o zafarbowaniu na czerwono, więc martwię się, że kolor szybko się wypłucze, stąd moje pytanie.
Ponadto jakoś trudno mi wyobrazić sobie trening z filtrem na twarzy...
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 19:13   #6
Ewelina_J
Raczkowanie
 
Avatar Ewelina_J
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 133
Dot.: Treningi a pielęgnacja

Przed i po treningu wg mnie najlepiej twarz po prostu umyć jakimś żelem, np. takim ograniczającym wydzielanie sebum i odblokowującym pory. Przed, głównie jeśli ma się na twarzy makijaż, po - żeby usunąć wydzieliny skóry i pot...
A co do włosów, to chyba oprócz stosowania szamponu chroniącego kolor, niewiele da się zrobić. Nawet z takim szamponem, kolor będzie spłukiwał się szybciej... możesz ewentualnie ufarbować porządną farbą, i to u sprawdzonego fryzjera (nie wiem na czym to polega, ale każda farba nakladana w domu zmywala mi się dużo szybciej niż ta u fryzjera... chyba że oni coś dodają, nawet jak się przyniesie własną farbę...). Teraz sobie dalam spokoj z farbami, za szybko robi się odrost...
Ewelina_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 23:07   #7
FakeBlondie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Tam gdzie mnie poniesie...
Wiadomości: 602
Dot.: Treningi a pielęgnacja

Zawsze biorę prysznic po treningu. Niezależnie czy ćwiczę rano czy wieczorem.
Nie wyobrażam sobie jechac do pracy po sporej dawce sportu i potu i nie wykąpać się przed tym.

Zawsze po prysznicu wklepują w ciało balsam a w twarz krem nawilżający.
__________________
"Don't let the music die...
We're playing songs from different times"

Odchudzam się i ujędrniam (od 07.03.10-07.05.10).
FakeBlondie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-24, 06:40   #8
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: Treningi a pielęgnacja

szok jak można się nie umyć po ćwiczeniach

ja cała mokra wychodzę z sali fitness
ledwo dojdę do domu to już mnie wszystko swędzi od potu
a jak jechać do pracy tak
masakra nie dziwie się, że w komunikacji jest nieprzyjemnie
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 10:07   #9
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Treningi a pielęgnacja

No tak, takie rzeczy to po treningu, a przed? Tylko zmywacie makijaż i hop do ćwiczeń? Nie ciągną Was buzie?
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 11:55   #10
Felka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: sąsiadka szatana (;
Wiadomości: 126
Dot.: Treningi a pielęgnacja

Ja ogólnie nie używam pudru na co dzień, tylko na jakieś imprezy , święta itp, więc nie mam problemu. Zmywam oczy przed ćwiczeniami, później zawsze biorę prysznic, po nim balsamuje całe ciało, a twarz kremuje, włosy też myje, nie mogłabym inaczej. A tam, nie martw się o kolor, kup jakąś odżywkę, np http://www.mojekosmetyki.pl/index.ph...t&prod_id=1630 ? Moja mama kiedyś jej używała, jak miała rude włosy, kolor miała piękny i nie spłukał się szybko, chociaż nie ćwiczyła,ale włosy myła codziennie, a tu chyba o to chodzi. Pozdrawiam!
Felka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:19.