Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-02-02, 11:23   #661
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Próbki są oczywiście darmowe i są dokładane do każdego zamówienia. Dobrze jest wcześniej napisać, co by się chciało przetestować. Zawsze Pani Lidia dobierze je tak, żeby były jak najbardziej odpowiednie do składanego zamówienia, ew. rodzaju cery itd. Można zadawać wcześniej pytania, prosić o poradę.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-04, 15:36   #662
AgatkA_01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Trójmiasto->Gdynia
Wiadomości: 172
GG do AgatkA_01
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cześc Dziewczyny
Piszę na tym forum po raz pierwszy,do tej pory byłam tylko obserwatorem
Zamówiłam ostatnio na mazidłach kwas migdałowy w celu sporządzenia peelingu migdałowego i dostałam takie oto próbki:
-hydrolat z rumianku rzymskiego
-olej(macerat) brzozowy
-kwas hialuronowy-1% roztwór
-olej z komosy
-NMF-naturalny czynnik nawilżający
-ekstensyna proteiny roślinne
Zupełnie nie znam się na biochemi kosmetycznej i dopiero zgłębiam jej tajniki Chciałabym prosić o jakąś wskazówkę odnośnie ukręcenia jakiegoś fajnego mazidła z podanych próbek
Dodam jeszcze(może ta informacja się do czegoś przyda),że moja cera jest raczej tłusta,nie mam problemów z naczynkami.
Będę wdzięczna za jakiekolwiek propozycje
AgatkA_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-04, 15:47   #663
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

AgatkaA olej brzozowy i olej z komosy możesz wymieszać z kasem hialuronowym (proporcje do ustalenia indywidualnie). Ja mieszam 1 część kwasu na 3 części olejku. Do tego możesz kapnąć NMF (daję na oko, kroplę) i masz fajne serum do twarzy. Ekstensyna proteiny roślinne możesz zmieszać np hydrolatem z rumianku i stosować do spryskiwania włosów. Podaję ci linka do przepisu na serum do włosów z mazideł, na tej podstawie możesz mniej więcej ustalic proporcje. Tym razem będzie bez jedwabiu . http://www.mazidla.com/index.php?opt...id=57&Itemid=2
arba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-04, 15:54   #664
tulis
Raczkowanie
 
Avatar tulis
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 143
GG do tulis
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez arba Pokaż wiadomość
AgatkaA olej brzozowy i olej z komosy możesz wymieszać z kasem hialuronowym (proporcje do ustalenia indywidualnie). Ja mieszam 1 część kwasu na 3 części olejku. Do tego możesz kapnąć NMF (daję na oko, kroplę) i masz fajne serum do twarzy. Ekstensyna proteiny roślinne możesz zmieszać np hydrolatem z rumianku i stosować do spryskiwania włosów. Podaję ci linka do przepisu na serum do włosów z mazideł, na tej podstawie możesz mniej więcej ustalic proporcje. Tym razem będzie bez jedwabiu . http://www.mazidla.com/index.php?opt...id=57&Itemid=2
witam...
mam pytanko,gdzie mozna skladac zamowienia odnosnie mazidel,bo zupelnie nie wiem o co tu chodzi??
pozdrawiam i lecze na jakies wprowadzenie
tulis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-04, 15:59   #665
AgatkA_01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Trójmiasto->Gdynia
Wiadomości: 172
GG do AgatkA_01
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

arba- bardzo dziękuję za dopowiedż na pewno skorzystam
tulis- zamówienia na mazidłach możesz składać na stronie www.mazidla.com po uprzednim zarejestrowaniu
AgatkA_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-04, 20:10   #666
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

a ja mam pytanie chyba srednio pasujace do watku, ale nie chce tworzyc nowego.

wiecie moze, czy i gdzie mozna zakupic filtry (mineralne - dwutlenek tytanu i tlenek cynku)?

i czy cos stoi na przeszkodzie ukreceniu sobie kremow z filtrem wlasnorecznie? chocby takiego do uzywania tylko w domu?
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-04, 23:46   #667
Maybebaby
Raczkowanie
 
Avatar Maybebaby
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 379
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

przeczytałam cały wątek...jest strasznie ciekawy...
Jak przypłynie mi większa ilość gotówki, to napewno coś zamówię...a zacznę od jakiejś odżywki nawilżającej do włosów....potem może jakiś kremik nawilżający(bądż serum).Szkoda że tak mało piszecie tu o ukrecaniu odżywek do włosów...
Narazie niestety ograniczaja mnie finanse(a konkertnie jestem spłukana), że nawet ani grosika nie wysupłam...ale za miesiąc zajrzę tu do was i popytam się o pewne rzeczy(zielona jestem zupełnie, chociaż chemię lubię)
Pozdrawiam
Maybebaby jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-07, 09:21   #668
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Mazidłowy - wymiankowy

dziewczyny a powiedzcie mi jak wy wiecie jakie skłądniki ze sobą mieszać, i wogóle po co, które się nie gryzą, jakie do jakiej cery.

Bo po ciężkich rozterkach wybrania kremu do twarzy albo toniku który by nie zapychał a jeszcze miał jakieś właściwości dla mojej skróy postanowiłam też się pobawić w takie "cuś" jak wy.

co będzie najlepsze dla skóry tłustej i trądzikowej?? tak żeby nie wysuszało a pielęgnowało i pomagało leczenie tradiku?
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-09, 23:06   #669
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez ~~ALa~~ Pokaż wiadomość
a ja mam pytanie chyba srednio pasujace do watku, ale nie chce tworzyc nowego.

wiecie moze, czy i gdzie mozna zakupic filtry (mineralne - dwutlenek tytanu i tlenek cynku)?

i czy cos stoi na przeszkodzie ukreceniu sobie kremow z filtrem wlasnorecznie? chocby takiego do uzywania tylko w domu?
tlenek cynku można kupić w fitomedzie http://www.fitomed.pl/cgibin/shop?in...7&sid=37f2dae8

też mnie kusiło ukręcenie własnego filtra...
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-10, 12:22   #670
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Mazidłowy - wymiankowy

olka_222 wszystko jest na Mazidłach w dziale Receptariusz Ja sama też jeszcze nie wiem co z czym można itepe ale tam są przepisy a jak czegoś nie ma, to dziewczyny na Wizazu sa tak "obryte" w tym, że zawsze pomagaja
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-10, 12:55   #671
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Fajny ten wątek i strasznie długi. Przeczytałam 1/3 i już mam pół terminarza notatek.

Mazidła oczywiście znalazłam, część już przeczytałam, reszta na potem.

Ale mam pytanko do znawczyń...
Nie szukam żadnej rewolucyjnej kuracji, a raczej delikatnych kosmetyków do codziennej pielęgnacji.
Spodobały mi się pomysły na tonik.
I teraz moje pytanie. Który tonik mogę stosować codziennie i bezboleśnie (tzn. musi być delikatny, nie dający efektu widocznego łuszczenia) do skóry mieszanej, jeśli miejscowo stosuję Eluage?
Myślałam o toniku migdałowo-hialuronowym, ale Eluage już ma kwas hialuronowy i nie wiem czy to dobry pomysł.
Czy może lepszy były tonik z wody różanej i oczaru?

Aha - podoba mi się też pomysł z mieszanką roztworu kwasu hialuronowego i oleju z komosy - prosty i nieskomplikowany, to lubię.
Ale znów ten kwas i mój dylemat - co z połączeniem z Eluage?

Bardzo proszę o oświecenie mnie.

A strona mazidłowa jest super pomyślana - jestem pod wrażeniem.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-10, 20:08   #672
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

A ja właśnie odebrałam swoją pierwszą paczuszkę z mazideł Na razie nie zaszalałam zbytnio - zamówiłam tylko produkty do serum z witaminą C, kilka łyżeczek i zlewki, a do tego olej z orzechów laskowych, tak zachwalany przez Erato Dostałam też kilka pożytecznych próbek, a przede wszystkim - co mnie szczególnie ujęło - instrukcję, co mogę z nich zrobić. Pani Lidia była tak miła, że rekomendując mi olejek do mycia, załączyła przepis z takim przeliczeniem ilości składników, żebym mogła go wykonać z mojej próbki. No po prostu nie mam słów...
Wczoraj umieszałam już moje pierwsze serum z witaminą C, a dzisiejszy wieczór spędzam z ekspresowym serumem ogórecznikowo-hialuronowym i bardzo mi z nim dobrze chyba się polubimy i z serumami, i - tu już bez chyby - z mazidłami.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-10, 20:57   #673
Maggie-79
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 350
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
A ja właśnie odebrałam swoją pierwszą paczuszkę z mazideł Na razie nie zaszalałam zbytnio - zamówiłam tylko produkty do serum z witaminą C, kilka łyżeczek i zlewki, a do tego olej z orzechów laskowych, tak zachwalany przez Erato Dostałam też kilka pożytecznych próbek, a przede wszystkim - co mnie szczególnie ujęło - instrukcję, co mogę z nich zrobić. Pani Lidia była tak miła, że rekomendując mi olejek do mycia, załączyła przepis z takim przeliczeniem ilości składników, żebym mogła go wykonać z mojej próbki. No po prostu nie mam słów...
Wczoraj umieszałam już moje pierwsze serum z witaminą C, a dzisiejszy wieczór spędzam z ekspresowym serumem ogórecznikowo-hialuronowym i bardzo mi z nim dobrze chyba się polubimy i z serumami, i - tu już bez chyby - z mazidłami.

Pani Lidia to absolutny wzor dla sprzedawcow.
Maggie-79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-10, 21:57   #674
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Talking Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Niezmienna napisz proszę o tym oleju orzechowym jakie ma właściwości fajne i jak go używać i jakie dobroci z niego można ukręcić, wątek tak długaśny, że nie mam siłki poszukiwać pliiiiis
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 08:44   #675
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez trojka Pokaż wiadomość
Niezmienna napisz proszę o tym oleju orzechowym jakie ma właściwości fajne i jak go używać i jakie dobroci z niego można ukręcić, wątek tak długaśny, że nie mam siłki poszukiwać pliiiiis
Trojka, szczegółowe mazidłowe informacje o oleju z orzechów znajdziesz tu: http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
Wg Limarii można z niego zrobić serum z owsem dla suchej cery, ale pnieważ jestem umiarkowanie szczęśliwą posiadaczką mieszanej, daruję sobie tę formulację, a w zamian zrobię po prostu olejek do twarzy, mieszając olej z odpowiednimi olejkami eterycznymi. Sporo ciekawych przepisów znajdziesz w wątku olejowo-hydrolatowym i w dziale aromatoterapii na wizażu. Olej z orzechów laskowych jest cudowną bazą dla takich olejków do twarzy głównie dlatego, że wspaniale się wchłania, nie pozostawia tłustej warstwy i głęboko wnika w skórę (jest m.in. bazą dla zachwalanych olejków Clarinsa). No i oczywiście pięknie pachnie - tak orzechowo...

Cytat:
Napisane przez Maggie-79 Pokaż wiadomość
Pani Lidia to absolutny wzor dla sprzedawcow.
Tak, będę polecała ją wszem i wobec. Tylko najpierw muszę jakieś serum promocyjne ukręcić i obdarować nim kilka znajomych, bo jak nie zobaczą efektów, to nie będzie im się chciało zamawiać półproduktów

Edytowane przez justa79
Czas edycji: 2007-02-20 o 20:17 Powód: post pod postem
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-11, 11:59   #676
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Talking Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Niezmienna dziękuję serdecznie,
niedawno zrobiłam zakupy w Mazidłach i nie zauważyłam, że ten olej taki cudny, muszę go mieć!!!
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-20, 18:35   #677
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Przepraszam, że kuszę , ale cudny jest też olej z dzikiej róży, którego próbke dostałam. Na mojej skórze wchłania się powoli, ale prawie do matu, a nawilża, że hej! No i walczy ze zmarszczkami, o których nie mogę już nie myśleć...
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-21, 08:06   #678
@siulk@
Raczkowanie
 
Avatar @siulk@
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 34
GG do @siulk@
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Witam.Od niedawna zaczęłam z mazidłami przygodę.Zamówiłam wszystko potrzebne do peelingu migdałowego i dostałam kilka próbek olejów,hydrolat z rumianku rzymskiego,nmf i kwas ha.Nie zabardzo znam się jeszcze w jakich proporcjach i co ze sobą mieszać,ale powpoli uczę się.Wczoraj wymysliłam ekspresowe serum,bo z tego co się orientuje można mieszać kwas ha z olejami,więc wzięłam troche tego kwasu,parę kropel oleju brzozowego i kilka kropel nmf.I nie wiem czy dobrze? Same oleje też można kłaść na twarz? Wcześniej położyłam sam olej lanolinowy.Dzisiaj zamierzam zrobić sobie następne serum:kwas ha,nfm i kilka kropel oleju z marchwi-chciałam zostawic,to na noc,ale nie wiem czy mnie zabardzo nie zabarwi
@siulk@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-21, 08:41   #679
nom_de...
Zadomowienie
 
Avatar nom_de...
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 157
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez @siulk@ Pokaż wiadomość
Witam.Od niedawna zaczęłam z mazidłami przygodę.Zamówiłam wszystko potrzebne do peelingu migdałowego i dostałam kilka próbek olejów,hydrolat z rumianku rzymskiego,nmf i kwas ha.Nie zabardzo znam się jeszcze w jakich proporcjach i co ze sobą mieszać,ale powpoli uczę się.Wczoraj wymysliłam ekspresowe serum,bo z tego co się orientuje można mieszać kwas ha z olejami,więc wzięłam troche tego kwasu,parę kropel oleju brzozowego i kilka kropel nmf.I nie wiem czy dobrze? Same oleje też można kłaść na twarz? Wcześniej położyłam sam olej lanolinowy.Dzisiaj zamierzam zrobić sobie następne serum:kwas ha,nfm i kilka kropel oleju z marchwi-chciałam zostawic,to na noc,ale nie wiem czy mnie zabardzo nie zabarwi
Mozesz smialo klasc na twarz same oleje Ja tez tak robie, kiedy nie chce mi sie nic mieszac, i jest ok

Edit: TRZEBA JEDNAK UWAZAC NA SUGEROWNE STEZENIE OLEJU, KTOREGO WARTOSC MOZESZ ZNALEZC W OPISIE DANEGO OLEJU NA MAZIDLACH !
__________________
Do you see?
There's no more me.
I'm happy as can be.

Edytowane przez nom_de...
Czas edycji: 2007-02-21 o 18:26
nom_de... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-21, 10:17   #680
truheart
Zakorzenienie
 
Avatar truheart
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 261
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Witajcie
W poniedziałek przyleciała do mnie pierwsza paczka z Mazideł i wczoraj ukręciłam swoje pierwsze sera:
-Lekkie serum nawilżające z olejem z dzikiej róży i NMF
-Lekkie serum nawilżająco-kojące z maceratem z kasztanowca, NMF, centellą asiaticą i winogronem
Pierwsze stosuję na dzień, a drugie na noc jako, że ekstrakt z winogrona nie bardzo się zmieszał z reszta i pływają farfocle chyba przy następnej porcji będę podgrzewać składniki, bo szczególnie glutowaty d-panthenol utrudniał mi życie wczoraj
Fajna z tym wszystkim zabawa, ale odmierzanie 0,03 grama troche mnie irytuje i chyba następnym razem zrobię 2 razyw iększą objętość, żeby składniki były w trochę bardziej rozsądnych ilościach
Czy wy odmierzacie wszystko tak super dokładnie? czy czasem czegos macie ciut więcej/mniej? np. takie gęste składniki jak lecytyna czy właśnie d-panthenol trudno było mi odmierzyć co do setnej grama, a robiłam to na super dokładniej, aptekarskiej wadze.
W każdym razie spodobało mi się to mieszanie
truheart jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-21, 10:17   #681
jonajona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 122
Send a message via Skype™ to jonajona
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

@siulk@
Cytat:
można mieszać kwas ha z olejami,więc wzięłam troche tego kwasu,parę kropel oleju brzozowego i kilka kropel nmf.I nie wiem czy dobrze? Same oleje też można kłaść na twarz? Wcześniej położyłam sam olej lanolinowy.Dzisiaj zamierzam zrobić sobie następne serum:kwas ha,nfm i kilka kropel oleju z marchwi-chciałam zostawic,to na noc,ale nie wiem czy mnie zabardzo nie zabarwi
Też sie zastanawiam nad tym barwieniem.. chyba z piątku na sobotę spróbuję
__________________
Joanna
jonajona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-21, 11:03   #682
@siulk@
Raczkowanie
 
Avatar @siulk@
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 34
GG do @siulk@
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez jonajona Pokaż wiadomość
@siulk@


Też sie zastanawiam nad tym barwieniem.. chyba z piątku na sobotę spróbuję
Poczekam może któraś z dziewczyn uzywała już tego maceratu z marchwi,bo troszke się obawiam,a nie chcę jutro smigać na uczelnię żółta
@siulk@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-21, 11:57   #683
jonajona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 122
Send a message via Skype™ to jonajona
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

@siulk@;
Cytat:
Poczekam może któraś z dziewczyn uzywała już tego maceratu z marchwi,bo troszke się obawiam,a nie chcę jutro smigać na uczelnię żółta
a co tam! ja sobie śmignę
__________________
Joanna
jonajona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-21, 15:30   #684
@siulk@
Raczkowanie
 
Avatar @siulk@
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 34
GG do @siulk@
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez jonajona Pokaż wiadomość
@siulk@;


a co tam! ja sobie śmignę
To jakbyś zdecydowała się użyć,to napisz ile dałaś tego kropelek i najważniejsze czy zabarwiłaś się.Chyba,że zdecyduję się szybciej wypróbować,to dam znać
@siulk@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-21, 16:34   #685
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez @siulk@ Pokaż wiadomość
Poczekam może któraś z dziewczyn uzywała już tego maceratu z marchwi,bo troszke się obawiam,a nie chcę jutro smigać na uczelnię żółta
Ja kilkakrotnie używałam maceratu marchwiowego. Raz wlałam sporo, kolorek odstraszający ale rano buzia ładna, wystarczy tonikiem przemyć. Teraz dodaję kroplę na porcję expresowego, kolorek też jest ale mniejszy a działanie - miodzio. Tak więc śmiało, tylko Teżeta radzę uprzedzić co by się nie wystraszył
arba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-21, 16:48   #686
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez arba Pokaż wiadomość
Ja kilkakrotnie używałam maceratu marchwiowego. Raz wlałam sporo, kolorek odstraszający ale rano buzia ładna, wystarczy tonikiem przemyć.
Nie utrwala się ten kolor na twarzy? Naprawdę da się zmyć? A co z brwiami? Nie odbarwiają się? Mam próbkę maceratu z marchwi i boję się użyć. :/
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-21, 19:17   #687
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez truheart Pokaż wiadomość
Witajcie
W poniedziałek przyleciała do mnie pierwsza paczka z Mazideł i wczoraj ukręciłam swoje pierwsze sera:
-Lekkie serum nawilżające z olejem z dzikiej róży i NMF
-Lekkie serum nawilżająco-kojące z maceratem z kasztanowca, NMF, centellą asiaticą i winogronem
Pierwsze stosuję na dzień, a drugie na noc jako, że ekstrakt z winogrona nie bardzo się zmieszał z reszta i pływają farfocle chyba przy następnej porcji będę podgrzewać składniki, bo szczególnie glutowaty d-panthenol utrudniał mi życie wczoraj
Fajna z tym wszystkim zabawa, ale odmierzanie 0,03 grama troche mnie irytuje i chyba następnym razem zrobię 2 razyw iększą objętość, żeby składniki były w trochę bardziej rozsądnych ilościach
Czy wy odmierzacie wszystko tak super dokładnie? czy czasem czegos macie ciut więcej/mniej? np. takie gęste składniki jak lecytyna czy właśnie d-panthenol trudno było mi odmierzyć co do setnej grama, a robiłam to na super dokładniej, aptekarskiej wadze.
W każdym razie spodobało mi się to mieszanie
tru,
tak super dokładnie nie trzeba. Krzywdy sobie nie zrobisz, zwłaszcza d-panthenolem można go trochę podgrzac w kąpieli wodnej by był rzadszy. Ja takie trudne półprodukty w małych ilościach odmierzam na oko
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-21, 19:25   #688
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez amika79 Pokaż wiadomość
Nie utrwala się ten kolor na twarzy? Naprawdę da się zmyć? A co z brwiami? Nie odbarwiają się? Mam próbkę maceratu z marchwi i boję się użyć. :/
Spokojnie możesz stosować. Brwi mam raczej jasne i nie zauważyłam zmiany odcienia. Ale dla spokoju możesz je lekko kremem pociągnąć przed aplikacją maceratu z marchwi.
arba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-21, 20:08   #689
truheart
Zakorzenienie
 
Avatar truheart
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 261
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
tru,
tak super dokładnie nie trzeba. Krzywdy sobie nie zrobisz, zwłaszcza d-panthenolem można go trochę podgrzac w kąpieli wodnej by był rzadszy. Ja takie trudne półprodukty w małych ilościach odmierzam na oko
Aha, no to mnie uspokoiłaś My podgrzewaliśmy dosłownie przez kilka sekund w mikrofali. Trochę bałam się tego kwasu ha, bo podobno może podrażniać, ale chyba nic mi nie robi... mam dziwne przeczucie, że niedługo moja półka w łazience zapełni się mazidłami TZ dostał informację, że ma kręcić, bo inwestuje w moją skórę w przyszłości czyli też jego interes tak jakby
truheart jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-21, 21:09   #690
@siulk@
Raczkowanie
 
Avatar @siulk@
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 34
GG do @siulk@
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dobrze,że można bez obaw stosować ten macerat z marchwi.Miałam go nałożyc dzisiaj no,ale zrobie już to jutro.A mam jeszcze pytanie-czy można oleje mieszać z hydromanilem lub hydroaltem zamiast z kwasem ha?
@siulk@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:42.