Problem z pryszczem i spuchniętą połową twarzy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-14, 09:02   #1
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861

Problem z pryszczem i spuchniętą połową twarzy.


kochane, ratunku! Otóż jest piątek i żaden dermatolog (nawet prywatnie) nie chce przyjąć mojego TŻ'ta. Od kilku lat miał na twarzy tak jakby "pryszcza". W koncu nie wytrzymał, wziął go w swoje łapki, część wycisnął i bach! Teraz ma spuchniętą całą lewą stronę twarzy... I to naprawdę mocno. Może macie pomysły jak o załagodzić do momentu wizyty u dermatologa?
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 09:37   #2
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Problem z pryszczem i spuchniętą połową twarzy.

Cytat:
Napisane przez monyczkaaa Pokaż wiadomość
kochane, ratunku! Otóż jest piątek i żaden dermatolog (nawet prywatnie) nie chce przyjąć mojego TŻ'ta. Od kilku lat miał na twarzy tak jakby "pryszcza". W koncu nie wytrzymał, wziął go w swoje łapki, część wycisnął i bach! Teraz ma spuchniętą całą lewą stronę twarzy... I to naprawdę mocno. Może macie pomysły jak o załagodzić do momentu wizyty u dermatologa?
Gdyby spuchło mi pół twarzy byłabym już na pogotowiu albo u lekarza ogólnego, jeśli to byłby normalny dzień.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 10:33   #3
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Problem z pryszczem i spuchniętą połową twarzy.

Cytat:
Napisane przez monyczkaaa Pokaż wiadomość
kochane, ratunku! Otóż jest piątek i żaden dermatolog (nawet prywatnie) nie chce przyjąć mojego TŻ'ta. Od kilku lat miał na twarzy tak jakby "pryszcza". W koncu nie wytrzymał, wziął go w swoje łapki, część wycisnął i bach! Teraz ma spuchniętą całą lewą stronę twarzy... I to naprawdę mocno. Może macie pomysły jak o załagodzić do momentu wizyty u dermatologa?
Biegnijcie do internisty. Wygląda to na czyrak, a te na twarzy, szczególnie powyżej nosa mogą być niebezpieczne (zapalenie opon mózgowych).
Miałam kiedyś i dostałam silny antybiotyk (zazwyczaj ich unikam) i zalecenie leżenia z głową dość wysoko
__________________
Jeśli znajdziesz link w przypadkowym słowie w moim poście, to jest to ukryta reklama wstawiona przez Wizaż.
Gdy chcę się czymś podzielić link wstawiam pod słowo KLIK.
04.11.2015
Instagram
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 20:05   #4
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Problem z pryszczem i spuchniętą połową twarzy.

Czyrak. Miałam kilka lat temu identycznie, pryszcz po okiem, próba wyciśnięcia i budzę się rano opuchnięta na niemal połowie twarzy. Wpadłam na genialny pomysł przebicia tego igłą i wyciśnięcia opuchlizny (lało się jak z kranu). Całe szczęście nie poniosłam żadnych konsekwencji (typu zakażenie) mojego debilnego pomysłu. Później się dowiedziałam, ze to czyrak i, że to można wycisnąć ale tylko u lekarza i to on przecina skórę i powoli wydusza zawartość i oczyszcza ranę.
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 21:37   #5
Carillon
Zadomowienie
 
Avatar Carillon
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 126
GG do Carillon
Dot.: Problem z pryszczem i spuchniętą połową twarzy.

Ale skoro od kilku LAT ma coś takiego to czemu nie poszedł z tym do lekarza?
Carillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 18:52   #6
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: Problem z pryszczem i spuchniętą połową twarzy.

Cytat:
Napisane przez houseofcolours Pokaż wiadomość
Czyrak. Miałam kilka lat temu identycznie, pryszcz po okiem, próba wyciśnięcia i budzę się rano opuchnięta na niemal połowie twarzy. Wpadłam na genialny pomysł przebicia tego igłą i wyciśnięcia opuchlizny (lało się jak z kranu). Całe szczęście nie poniosłam żadnych konsekwencji (typu zakażenie) mojego debilnego pomysłu. Później się dowiedziałam, ze to czyrak i, że to można wycisnąć ale tylko u lekarza i to on przecina skórę i powoli wydusza zawartość i oczyszcza ranę.
dziękuję za odpowiedzi TŻ był dzisiaj u chirurga, zostało to usunięte i oczyszczone Houseofcolours, nie została Ci po tym blizna?
Cytat:
Napisane przez Carillon Pokaż wiadomość
Ale skoro od kilku LAT ma coś takiego to czemu nie poszedł z tym do lekarza?
On do lekarza nie pójdzie, póki go z nóg nie zwali. Zresztą miał to od małego tylko mniejsze, wyglądało to jak kaszak.. A jak był mały to podobno lekarz stwierdził, że póki nic się z tym nie dzieje to lepiej nie ruszać... i tak zostało aż do wczoraj
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 18:11   #7
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Problem z pryszczem i spuchniętą połową twarzy.

Cytat:
Napisane przez monyczkaaa Pokaż wiadomość
dziękuję za odpowiedzi TŻ był dzisiaj u chirurga, zostało to usunięte i oczyszczone Houseofcolours, nie została Ci po tym blizna?

On do lekarza nie pójdzie, póki go z nóg nie zwali. Zresztą miał to od małego tylko mniejsze, wyglądało to jak kaszak.. A jak był mały to podobno lekarz stwierdził, że póki nic się z tym nie dzieje to lepiej nie ruszać... i tak zostało aż do wczoraj
Dopiero teraz zauważyłam twoje pytanie

Nie, nie została blizna. Kompletnie nic nie zostało, jakby sytuacja nie miała miejsca. Nie smarowałam niczym, traktowałam twarz tak jak przed czyrakiem, czyli zwykłym kremem nawilżającym.
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-03, 09:08   #8
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: Problem z pryszczem i spuchniętą połową twarzy.

Cytat:
Napisane przez houseofcolours Pokaż wiadomość
Dopiero teraz zauważyłam twoje pytanie

Nie, nie została blizna. Kompletnie nic nie zostało, jakby sytuacja nie miała miejsca. Nie smarowałam niczym, traktowałam twarz tak jak przed czyrakiem, czyli zwykłym kremem nawilżającym.
szczęściara. U TŻ'ta wygląda na to, że blizna zostanie.
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-26, 19:13   #9
shiza91xx
Raczkowanie
 
Avatar shiza91xx
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomości: 256
GG do shiza91xx
Dot.: Problem z pryszczem i spuchniętą połową twarzy.

ja tez mam pryszcza kolo nosa ok 1.5 cm pod okiem i wlasnie go wydusilam i mi napuchlo, po przeczytaniu tego az sie boje, nie mam bardzo spuchniete ale moze dobrym pomyslem bedzie udanie sie do lekarza. a na wizyte u dermatologa dlugo sie czeka? bo podejrzewam ze internista nic mi nie powie
shiza91xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-20, 09:36   #10
zloootko
ZloOotko
 
Avatar zloootko
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: INTERNETY
Wiadomości: 34
Dot.: Problem z pryszczem i spuchniętą połową twarzy.

Cytat:
Napisane przez shiza91xx Pokaż wiadomość
ja tez mam pryszcza kolo nosa ok 1.5 cm pod okiem i wlasnie go wydusilam i mi napuchlo, po przeczytaniu tego az sie boje, nie mam bardzo spuchniete ale moze dobrym pomyslem bedzie udanie sie do lekarza. a na wizyte u dermatologa dlugo sie czeka? bo podejrzewam ze internista nic mi nie powie
teraz do dermatologa niestety sie czeka.. ostatnio slyszalam pd koniec maja - aby zapisac sie na lipiec czeba przyjsc w czerwcu - no halo ale teraz mam problem skorny a nie w lipxcu! wtf! :/
moj czyrak zaczel mi sie w sobote. ale opalalam sie bo myslalam ze to krostka bolesna i tyle. . jak to ja probowalam wycisnac i przebic ta kroste na brodzie. i od poniedzialku opuchlizna narastala a krosta uwaga zmalala. ale dzis w srode- nie mam brody taka opuchlizna! jesc nie moge ani ruszac glowa - zaczerwieniona skora bod ta opuchlizna. . biegiem do lekarza rodzinnego no i dostalam antybiotyk. mam nadzieje ze to zejdzie bo okropnie wygladam i cholernie boli. nigdy w zyciu juz nic nie bede ruszac :/
__________________
A
05.02.
Miłość prawdziwa przetrwa wszystko
zloootko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-20, 09:51   #11
roz_gwiazda
Przyczajenie
 
Avatar roz_gwiazda
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 17
Dot.: Problem z pryszczem i spuchniętą połową twarzy.

to mógł być czyrak :/ moja koleżanka miała i też wyciskała i teraz ma dziurę w czole
roz_gwiazda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-20 10:51:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:22.