Nie mam okresu... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-05, 17:03   #1
lovelyy888
Raczkowanie
 
Avatar lovelyy888
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 199
Question

Nie mam okresu...


Od kiedy zaczęłam miesiączkować miałam okres bardzo nieregularny i bolesny.. (mam 19 lat, miesiączkować zaczełam 4 lata temu). Rok temu poszłam do ginekologa, miałam wtedy robione usg i badanie krwi, wszystko wyszło w porządku. przepisał mi tabletki Yasminelle.. zażyłam 4 opakowania. Nie chciałam się faszerować w młodym wieku tabletkami, a że gdy chciałam recepte na kolejne opakowanie moja ginekolog była na urlopie i nie zazyłabym w terminie, postanowiłam zerygnować.. po tym jak odstawiłam miałam dwie miesiączki, ostatnią w grudniu. od tego czasu nie dostałam okresu.. bardzo się boję, bo nie wiem co się dzieje. Wybieram się do ginekologa, ale wcześniej chciałam się was poradzić.. co może się dziać? czy to poważnego..?
__________________
nic mi nie zostanie,
prócz uczucia niedosytu,
wspomnień dobrych chwil,


a jednak jakieś były...








prysła bańka szczęścia...

Edytowane przez lovelyy888
Czas edycji: 2009-04-05 o 17:11
lovelyy888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 17:07   #2
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Nie mam okresu...

Cytat:
Napisane przez lovelyy888 Pokaż wiadomość
Od kiedy zaczęłam miesiączkować miałam okres bardzo nieregularny i bolesny.. (mam 19 lat, miesiączkować zaczęłam niecałe 5 lat temu). Rok temu poszłam do ginekologa, przepisał mi tabletki Yasminelle.. zażyłam 4 opakowania. Nie chciałam się faszerować w młodym wieku tabletkami, a że gdy chciałam recepte na kolejne opakowanie moja ginekolog była na urlopie i nie zazyłabym w terminie, postanowiłam zerygnować.. po tym jak odstawiłam miałam dwie miesiączki, ostatnią w grudniu. od tego czasu nie dostałam okresu.. bardzo się boję, bo nie wiem co się dzieje. Wybieram się do ginekologa, ale wcześniej chciałam się was poradzić.. co może się dziać? czy to poważnego..?
Skoro od grudnia nie masz okresu to juz dawno powinnas byc u ginekologa!
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 17:16   #3
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: Nie mam okresu...

Wykluczyłaś ciążę? Ja nie chcę cię straszyć ale może zrób sobie test, to dużo nie kosztuję, jeżeli będzie negatywny wynik spokojnie umów sie do ginekologa. Przynajmniej trochę się uspokoisz.
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 17:22   #4
lovelyy888
Raczkowanie
 
Avatar lovelyy888
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 199
Dot.: Nie mam okresu...

Cytat:
Napisane przez kasiagora23 Pokaż wiadomość
Wykluczyłaś ciążę? Ja nie chcę cię straszyć ale może zrób sobie test, to dużo nie kosztuję, jeżeli będzie negatywny wynik spokojnie umów sie do ginekologa. Przynajmniej trochę się uspokoisz.

Nie, ciążę od razu wykluczam. Nie mam chłopaka i nie uprawiałam seksu. Więc to niemożliwe.
__________________
nic mi nie zostanie,
prócz uczucia niedosytu,
wspomnień dobrych chwil,


a jednak jakieś były...








prysła bańka szczęścia...
lovelyy888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 17:56   #5
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Nie mam okresu...

Cytat:
Napisane przez lovelyy888 Pokaż wiadomość
Nie, ciążę od razu wykluczam. Nie mam chłopaka i nie uprawiałam seksu. Więc to niemożliwe.
Mamy teraz kwiecien a od grudnia mineło juz dużo czasu.

Idz do lekarza.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 18:36   #6
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: Nie mam okresu...

Cytat:
Napisane przez lovelyy888 Pokaż wiadomość
Od kiedy zaczęłam miesiączkować miałam okres bardzo nieregularny i bolesny.. (mam 19 lat, miesiączkować zaczełam 4 lata temu). Rok temu poszłam do ginekologa, miałam wtedy robione usg i badanie krwi, wszystko wyszło w porządku. przepisał mi tabletki Yasminelle.. zażyłam 4 opakowania. Nie chciałam się faszerować w młodym wieku tabletkami, a że gdy chciałam recepte na kolejne opakowanie moja ginekolog była na urlopie i nie zazyłabym w terminie, postanowiłam zerygnować.. po tym jak odstawiłam miałam dwie miesiączki, ostatnią w grudniu. od tego czasu nie dostałam okresu.. bardzo się boję, bo nie wiem co się dzieje. Wybieram się do ginekologa, ale wcześniej chciałam się was poradzić.. co może się dziać? czy to poważnego..?
Zastanawiam się tylko co to za "genialny" lekarz ci przepisał Yasminelle bez uprzedniego zrobienia badań hormonalnych... Radze ci na przyszłość omijać go szerokim łukiem i poszukać dobrego specjalisty ginekologa-endokrynologa, który poszuka problemu i pomoże fachowo go rozwiązać, a nie będzie cię w ciemno faszerował Yasminelle... Normalnie nóż mi się w kieszeni otwiera jak czytam o takich konowałach...
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 15:38   #7
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: Nie mam okresu...

Cytat:
Napisane przez w_isienka Pokaż wiadomość
Zastanawiam się tylko co to za "genialny" lekarz ci przepisał Yasminelle bez uprzedniego zrobienia badań hormonalnych... Radze ci na przyszłość omijać go szerokim łukiem i poszukać dobrego specjalisty ginekologa-endokrynologa, który poszuka problemu i pomoże fachowo go rozwiązać, a nie będzie cię w ciemno faszerował Yasminelle... Normalnie nóż mi się w kieszeni otwiera jak czytam o takich konowałach...
Autorka napisała że miała robione badania krwi więc może było to badanie hormonalne.
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-27, 21:51   #8
lovelyy888
Raczkowanie
 
Avatar lovelyy888
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 199
Question Dot.: Nie mam okresu...

Hej

Po dość długim okresie czasu znowu niestety muszę się was poradzić..

No więc byłam wtedy u ginekologa, przebadał mnie dokładnie i powiedział że nic złego się nie dzieje.. Dostałam Luteinę na wywołanie okresu. Miesiączka w końcu się pojawiła.
Od tej pory miałam zażywać Luteinę przed każdym okresem, od 16 do 25 dnia, przy czym okres zazwyczaj dostawałam jeszcze w czasie brania tabletek, przeważnie 23 dzień.. tak jest od kilku miesięcy...
Tylko teraz coś się stało.. zażywałam normalnie tabletki, a okres nie przyszedł..... nie wiem co się dzieje.. już prawie 2 tygodnie jak spóźnia mi się miesiączka.. ciążę oczywiście wykluczam..Czy to możliwe że po Luteinie miesiączka się nie pojawiła? Dodam, że od dnia w którym miałam dostać okres pobolewa mnie od czasu do czasu w dole brzucha, tak jak to zwykle bolało przed miesiączką...
__________________
nic mi nie zostanie,
prócz uczucia niedosytu,
wspomnień dobrych chwil,


a jednak jakieś były...








prysła bańka szczęścia...
lovelyy888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:26.