Jak polączyć pielęgnację trudnej cery? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-15, 14:09   #1
baybe3
Rozeznanie
 
Avatar baybe3
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 660

Jak polączyć pielęgnację trudnej cery?


Dziewczyny meczę sie i męcze z ta moją buzią i nie wiem ja wybrnąć. Mam cerę bardzo wrażliwą, odwodnioną, mieszaną ze skłonnościami do przesuszeń i łuszczenia, jednocześnie jest naczynkowa a do tego na policzkach pojawiaja mi sie wypryski. Sama juz nie wiem jak ja pielegnować. Rano nakładam krem Young AA do cery trądzikowej, na to filtr. Wieczorkiem przewaznie coś odzywczego - nawilżającego. Ale ile wartsw mam kłasc...kiedy zadbać o naczynka. Niestety bardzo wiele składników mnie zapycha. Myję buzię płynem micelarnym Sensibio H2O Biodermy na zmainę z żelem do cery wrażliwej z Daxa, przeccieram albo nawilżajacym tonikiem z melisą (Uroda) albo Benzacne albo pryskam płynem rózanym Fitomedu. Cięzko mito wszystko jakos sensownie poukładac. Nie wiem o co wpierw zadbać. A nakładanie wielu warstw chyba tez nie słuzy za dobrze cerze. Licze na Wasza pomoc.

Tak apropos zapchała kogos maseczka-żel do cery naczynkowej z Flosleku? Mnie chyba tak
baybe3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 14:30   #2
AAgusiaczeK
Zadomowienie
 
Avatar AAgusiaczeK
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Holandia->Piła
Wiadomości: 1 220
GG do AAgusiaczeK
Dot.: Jak polączyć pielęgnację trudnej cery?

Akurat wczoraj miałam szkolenie z zabiegów kosmoceutykami firmy AA i tak sobie pomyślałam,że seria zabiegów z serii różowej właśnie tej firmy pomogła by Ci w twoich problemach..
nie to,żebym była wielka fanką tej firmy,ale polecam Ci serie właśnie różową,do delikatnej, wrazliwej, lekko naczynkowej, rumianej skóry i to mogłabyć uzywac na codzien.
Wieczorami co kilka dni można nałozyć na miejsca dotknięte trądzikiem maseczkę z glinki zielonej, czy inną jakąs oczyszczająca...
Warto tez udac się do dobrej kosmetyczki, która dokładnie oceni czy to okiem swoim doświadczonym, czy specjalnym aparatem do badania rodzaju cery, skróry, jaka ta twoja skóra faktycznie jest i na co zwrócić szczególna uwagę....
Pozdrawiam
__________________
"Bądź dla innych słonecznym zegarem - odmierzaj dla nich tylko słoneczne godziny."



02.07.2006 wyjazd i.........koniec Wizażu (jeszcze kiedyś tu wrócę...)
AAgusiaczeK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 14:38   #3
AAgusiaczeK
Zadomowienie
 
Avatar AAgusiaczeK
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Holandia->Piła
Wiadomości: 1 220
GG do AAgusiaczeK
Dot.: Jak polączyć pielęgnację trudnej cery?

Aha...dla wzocnienia takiej cery polecam zabieg jonoforezy...rewelacyjny właśnie przy tego typu problemach(choć oczywiście n ie tylko)..Za pomocą prądu kosmetyczka wprowadza bardzo silnie działające kosmetyki..skóra jest odzywiona, nardziej jędrna, nawilzona...przy takiej cerze jak twoja wazne jest dostarczanie skórze substancji, które docierają jak najgłebiej...czyli kremy z liposomami( substancje, które wnikaja bardzo głeboko w głąb skóry przenoszac w sobie wszystkie wazne witaminy i substancje czynne)..
Spróbuj wizyty u kosemtyczki...
__________________
"Bądź dla innych słonecznym zegarem - odmierzaj dla nich tylko słoneczne godziny."



02.07.2006 wyjazd i.........koniec Wizażu (jeszcze kiedyś tu wrócę...)
AAgusiaczeK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 17:05   #4
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: Jak polączyć pielęgnację trudnej cery?

hej!! Też miałam taki problem skóra Mi sie łuszczyła piekła itd.Używałam wtedy żelu Iwostin Purritin dla wrażliwców i kremu z wit A.Mi pomogło.A wiesz Mi miałam z tym ogromny problem..na razie mam spokój, a używam teraz pianki do twarzy z serii Pharmaceris T no i oczywiście maseczki nawilżające.Słyszałam że dobrze jest tez myć buźke wodą niegazowaną albo przegotowaną..aha no i piłam i nadal pije bratka Pozdrawiam
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 18:09   #5
AAgusiaczeK
Zadomowienie
 
Avatar AAgusiaczeK
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Holandia->Piła
Wiadomości: 1 220
GG do AAgusiaczeK
Dot.: Jak polączyć pielęgnację trudnej cery?

Herbata z bratka pomaga w leczeniu skóry tradzikowej..wewnętrznie hamuje wydzielanie zwiększonej ilości łoju...ale to tylko pomoc w terapii
__________________
"Bądź dla innych słonecznym zegarem - odmierzaj dla nich tylko słoneczne godziny."



02.07.2006 wyjazd i.........koniec Wizażu (jeszcze kiedyś tu wrócę...)
AAgusiaczeK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 18:51   #6
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: Jak polączyć pielęgnację trudnej cery?

uważam, ze przede wszytskim powinnas zrezygnowac z wszelkich agresywnych środków do cery tradzikowej, bo tylko sobie jeszcze bardziej zaszkodzisz. przy sklonnosci do naczynek skóra z pewnoscia jest bardzo wrazliwa, a do tego piszesz, ze się łuszczy. wiec na pierwszym miejscu zadbałabym o prawidłowe nawilżenie i ochrone buzi. w tym celu stosuj łagodne mleczka i żele do demakijażu, toniki na couperose(rozszerzone naczynka) i kremy ochronne. dobrze, ze nakładasz filtry, ale one niestety maja sklonnosc do zapychania porów skóry, stad wlasnie pewnie problemy z wykwitami na policzkach. ja ze swojej strony poleciłabym Ci zakupic preparaty z La Roche Posay, seria Rosaliac. a poza tym na pewno wizyta w dobrym gabinecie kosmetycznym, lub nawet dermatologicznym
pozdrawiam
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 22:09   #7
Agna_Iolanthe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
Dot.: Jak polączyć pielęgnację trudnej cery?

Zupełnie jakbym czytała opis mojej własnej cery... Po pierwsze, ogranicz ilość składników, jakie mają kontakt z Twoją skórą. Używasz 3 toników - wybierz 1 i tego się trzymaj etc. Skóra wrażliwa nie lubi zbyt dużej rozmaitości. Po drugie jakiego używasz filtra? Czy konieczny jest pod niego krem AA Young? Nie wiem, który to krem, ale jeśli ten: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=10111 , możliwe że np. podrażnia cię tymianek i leżysz. Po trzecie: Benzacne wysusza na potęgę i efektem jest odwodniona skóra. Może spróbujesz zmienić Benzacne na Diroseal, jeśliby Cię nie zapychał? Miałabyś retinaldehyd jednocześnie na trądzik i naczynka.

Ze swojej praktyki polecam: Sensibio H2O na policzki i Sebium H2O na strefę T oraz Photoderm Flush. Pozdrawiam.
Agna_Iolanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-23, 16:09   #8
baybe3
Rozeznanie
 
Avatar baybe3
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 660
Dot.: Jak polączyć pielęgnację trudnej cery?

Tak..mam właśnie ten krem z oceanica. Na to nakładam filtr Avene (albo łososiowy, albo mleczko dla dzieci). Chodziło mi głównie o kolejnośc nakładania specyfików. Jeżeli zrezygnuję z Benzacne i AA co mam stosować przeciwwypryskowego? Co do Diroseala...on zawiera trójglicerydy, które niestety nie wpływaja dobrze na moją buzie. Ostatnio się nie łuszczę więc to już duży plus dla mnie. Teraz chciałabym delikatnie zwalczyć wypryski (czemu pojawiaja sie one właśnie na suchych policzkach?) no i o naczynka również muszę zadbać. Pozdrawiam
baybe3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 20:02   #9
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: Jak polączyć pielęgnację trudnej cery?

mogłabym się podpisać pod Twoim postem - bo mam baardzo podobne problemy ze skórą..

w tej chwili planuje się porzadnie zabrać za to wszystko..co nie jest proste..

2-3 tygodnie temu wprowadziłąm do pielęgnacji acne-derm - dla mnie to dobry kwas: nie podrażnia mi twarzy, nie szkodzi naczynkom, pełni funkcje złuszczające, podobno jest lekko antybakteryjny.. wybiela przebarwienia
na razie efektów nie widzę..ale nic nie pogarsza..

na dzień używam filtra Anthelios DP i lekkiego kremu nawilżającego - jestem na etapie testowania nawilżaczy
zamierzam niedługo wprowadzić serum z wit. C pod filtr na dzień, a krem nawilżający używać w dni kiedy nie stosuję acne-derm (na noc)..

bardzo polubiłam też maseczkę aspirynową - jeśli jej jeszcze nie próbowałaś to gorąco polecam, myslę że zaskoczy Cię delikatnością a jednocześnie dobrym działaniem na skórę

nie wiem jeszcze czy moja pielęgnacja będzie skuteczna ale zaplanowałam ją po dość wnikliwej analizie wielu wątków na tym forum

pozdrawiam
__________________
..jak głęboko jest to dno, od którego można się odbić? :0
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 20:29   #10
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Jak polączyć pielęgnację trudnej cery?

Mam bardzo podobny problem, więc się dopiszę - moja cera jest zupełnie pomieszana, na policzkach jest lekko przesuszona, ale tu właśnie zatykają się rozszerzone pory - i to bardzo chętnie - dodatkowo właśnie na tych policzkach są problemy naczynkowe. Reszta cery to coś w rodzaju lekkiej strefy T - lekko przetłuszcza się, ale syfki się nie robią..
Po prostu koszmar
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 20:48   #11
baybe3
Rozeznanie
 
Avatar baybe3
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 660
Dot.: Jak polączyć pielęgnację trudnej cery?

Nooo dokładnie tak mam Przesuszone policzki z wypryskami, które zapycha niemal wszystko..strefa T w miare ok Kwasów na razie boję sie stosować z uwagi na możliwość wystapienia przesuszu a niczego tak sie nie boje jak powrót łuszczenia...to juz wole wypryski

Dziewczyny polećcie jakiś dobry nawilżacz..ja tesuję obecnie próbke Hydraphase Riche ale chyba też zapycha..bo ciągle jakieś syfki mam.

A jak z podkładami? Kryjące ale nie wysuszające?
baybe3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-24, 08:08   #12
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Jak polączyć pielęgnację trudnej cery?

Ja polecam krem dugotrwale nawilżajacy o przedłużonym działaniu Iwostin - jest od razu z filtrami, porządnie nawilża, ale nie przetłuszcza cery - wypróbowałam od teściowej i czekam, aż do mnie przyjedzie (bo już zamówiłam)

Dobry jest też krem Kozie Mleko Krem 1 Nawilżanie - Ziaja - też nie przetłuszcza, a dobrze nawilża. Stosowałam go, gdy miałam totalny misz-masz na twarzy (jak to określiła kosmetyczka - miałam wówczas cerę przesuszoną z wierzchu, a przetłuszczającą się od wewnątrz), zdecydowanie poprawił nawilżenie skóry.

Inna sprawa, że było to u mnie wywołane pigułkami, teraz zmieniłam na inne i w zasadzie z miesiąca na miesiąc stan skóry się poprawia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg prod9.jpg (6,9 KB, 5 załadowań)
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 19:20   #13
Agna_Iolanthe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
Dot.: Jak polączyć pielęgnację trudnej cery?

Dziewczyny z naczynkami piszą, że kwasy AHA im szkodzą, natomiast jak najbardziej korzystny może być kwas BHA (np. w formie maseczki lub toniku aspirynowego) oraz azaleinowy (np. Acne-derm). Obydwa te kwasy oczyszczają pory, w przeciwieństwie do AHA. Ja nie mam naczynek, ale reaktywną skórę, a używam Diacnealu z AHA i jest OK. Jeśli nie będziesz się spieszyć, a wprowadzisz kwas 1-2x w tygodniu na noc, ew. po godzinie nawilżysz dodatkowo skórę, a stopniowo dojdziesz do stosowania np. co 2 dzień lub tak często, jak będziesz potrzebować - nie powinno dojść do łuszczenia skóry.
Ja bym jeszcze na Twoim miejscu wprowadziła jakiś retinoid. Chyba wszystkie produkty z retinaldehydem dostępne w Polsce zawierają albo trójglicerydy, albo AHA. Może zatem coś na receptę (np. differin)? Oczywiście tu trzeba zacząć stopniowo (rzadko, od niskich stężeń) i przygotować się psychicznie na fazę łuszczenia.
Co do nawilżania, oprócz tego co wymieniły przedmówczynie, możesz spróbować też Dermedic Acne Expert intensywnie nawilżający, mnie on nie zapycha a dobrze i trwale nawilża.
Podkład polecam korygujący Coverderm (bardzo kryjący, nie wysusza, nie zapycha). Są też pewnie szerzej dostępne podkłady korygujące Unifiance LRP i Dermablend Vichy, ale ich nie stosowałam. Niektóre filtry tonujące nałożone w odpowiedniej ilości są dość kryjące.
Pozdrawiam.

Edytowane przez Agna_Iolanthe
Czas edycji: 2006-05-25 o 11:26
Agna_Iolanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 05:51   #14
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Jak polączyć pielęgnację trudnej cery?

Wiem, że SVR ma filtr słoneczny w postaci kremu tonującego - osobiście byłam bardzo zadowolona, ale od znajomej słyszałam, że niestety podkreśla skórki. Ale krycie miał naprawdę super.

Jak często powinnam stosować maseczkę bądź (lub jedno i drugie naraz) tonik aspirynowy?
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-25, 11:32   #15
Agna_Iolanthe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
Dot.: Jak polączyć pielęgnację trudnej cery?

Napisałam wyżej, jak często. A po szczegóły zapraszam do wyszukiwarki: aspirynowy /-a. Ja ich sobie nie przygotowywałam i nie stosowałam, więc nic więcej nie powiem. Pozdrawiam.
Agna_Iolanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 10:32   #16
magi01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 16
GG do magi01
Dot.: Jak polączyć pielęgnację trudnej cery?

ja mam cere tptalnie mieszana, policzki sa normalne, z nimi nie mam problemu, nos tlusty, czolo troche tluste a troche suche, najgorzej jest z broda, jest sucha, a pomimo uzywania kremow nawilzajacych, mam wrazenie ze jeszcze gorzej wyglada. naprawde nie mam pojecia co robic, czasami ta moja cera mnie zalamuje. calkiem dobry jest krem IVOSTIN, nawilzajacy, tlustego uzywalam w zimie. oprocz tego uzywam tonika z garniera do cery suchej, maseczki nawilzajacej raz w tygodniu. ale jesli mialabym procentowo okreslic skutecznosc tych kosmetykow, to dalabym 65%
magi01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:33.