zmiana dokumentow a mieszkanie za granica - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-08, 21:04   #1
angel1980
Raczkowanie
 
Avatar angel1980
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 380
GG do angel1980 Wyślij wiadomość przez MSN do angel1980

zmiana dokumentow a mieszkanie za granica


Witam Was
20 wrzesnia mialam slub,2 dni po wrocilam do Londynu gdzie od 2 lat mieszkam.
Zastanawialam sie jak wyglada wymiana dokumentow,to znaczy ile to trwa,co trzeba 0o kolei wymienic.Troche mnie to martwi bo do konca roku nie planuje wizyty w Polsce a nie wiem jak dlugo moge uzywac dokumentow z panienskim nazwiskiem.
Czy ktoras z Was byla w podobnej sytuacji?
__________________
aangel
angel1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 23:14   #2
DORIS0208
Rozeznanie
 
Avatar DORIS0208
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Greenford
Wiadomości: 858
Send a message via Skype™ to DORIS0208
Dot.: zmiana dokumentow a mieszkanie za granica

Witaj angel1980
My tez tego samego dnia bralismy slub ale po nim jeszcze troche bylismy w Polsce(honeymoon) wiec zdazylam sama sobie odebrac akty malzenstwa i zlozyc podanie o dowod,ktory ktos mi odbierze.Zalatwilam to po wielkiej znajomosci bo normalnie moj slub jeszcze sie nie uprawomocnil i nie mozna wyslac o zmiane dowodu ale..pokombinowalismy i bede miec zmieniony.Odebrac tez trzeba samemu ale moja kumpela tym sie zajmuje wiec-moze ktos inny
Tutaj na miejscu mozna zmienic paszport lub poczekac do przyszlego roku.Niby czas na to jest jakis okreslony(chyba pol roku)ale rzadko kto sie tego trzyma i wymienia czasem po 2latach.
Poprostu wymienisz wtedy jak bedziesz w Polsce.A na razie bedziesz musiala zostac przy panienskim nazwisku.
DORIS0208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 09:53   #3
Nika1980
Zakorzenienie
 
Avatar Nika1980
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: domek z czerwonym dachem
Wiadomości: 5 176
Dot.: zmiana dokumentow a mieszkanie za granica

Cytat:
Napisane przez DORIS0208 Pokaż wiadomość
Witaj angel1980
My tez tego samego dnia bralismy slub ale po nim jeszcze troche bylismy w Polsce(honeymoon) wiec zdazylam sama sobie odebrac akty malzenstwa i zlozyc podanie o dowod,ktory ktos mi odbierze.Zalatwilam to po wielkiej znajomosci bo normalnie moj slub jeszcze sie nie uprawomocnil i nie mozna wyslac o zmiane dowodu ale..pokombinowalismy i bede miec zmieniony.Odebrac tez trzeba samemu ale moja kumpela tym sie zajmuje wiec-moze ktos inny
Tutaj na miejscu mozna zmienic paszport lub poczekac do przyszlego roku.Niby czas na to jest jakis okreslony(chyba pol roku)ale rzadko kto sie tego trzyma i wymienia czasem po 2latach.
Poprostu wymienisz wtedy jak bedziesz w Polsce.A na razie bedziesz musiala zostac przy panienskim nazwisku.
Cześć Dziewczyny,
Ja brałam ślub 13 września i zrobiłam dokładnie tak jak Doris, odebrałam akty ślubu i złożyłam podanie o dowód, który odbierze mi ktoś inny - i podobnie jak w przypadku Doris, wszystko możliwe tylko dlatego, że w urzędzie pracuje ktoś znajomy... a paszport wyrobię przez ambasadę polską kiedy dostanę dowód osobisty.
pozdrawiam!
__________________
Lena Johanna, 6.10.2009, 16.25 , 3635gr, 50cm

Okruszek rosnie tp: 28 marzec 2012

http://lbdf.lilypie.com/fVxPp2.png
Nika1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 18:53   #4
cinnamonEm
Przyczajenie
 
Avatar cinnamonEm
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 16
Dot.: zmiana dokumentow a mieszkanie za granica

Witam!
Ja bralam slub poltorej roku temu i ciagle jestem w trakcie wymiany dokumentow w UK. Podanie o nowy dowod i nowy paszport zlozylam dopiero po uplywie roku, a dopiero przy okazji kolejnej wizyty w Polsce (jakies 3-4 mies. pozniej) odebralam dokumenty osobiscie (brak konszachtow w urzedach . Niepotrzebny jest jakikolwiek pospiech, jezeli chodzi o wymiane dokumentow. Nie ma zadnych terminow zawitych etc. odnosnie tej kwestii. Bedac juz w posiadaniu nowych dokumentow, aktu malzenstwa i konieczne w przypadku UK tlumaczenia owego aktu mozna bez problemu zmieniac nazwisko w UK. I zgodnie z moimi doswiadczeniami, tlumaczenie jest niezbedne tylko w przypadku zmiany nazwiska w bankach (tlumaczenie od tlumacza przysieglego w PL - 50 ZL, w Szkocji spotkalam sie nawet z cena 50 fu), NI wymienilam piszac zwykly list do lokalnego Inland Revenue. Pozostala mi jeszcze zmiana nazwiska na uczelni, SAAS i Home Office

Acha, w UK dziala cos takiego jak Deed Poll, za posrednictwem ktorego mozna zmienic swoje nazwisko, wiecej info na http://www.deed-poll.org.uk
cinnamonEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-05, 13:57   #5
angel1980
Raczkowanie
 
Avatar angel1980
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 380
GG do angel1980 Wyślij wiadomość przez MSN do angel1980
Dot.: zmiana dokumentow a mieszkanie za granica

Cytat:
Napisane przez cinnamonEm Pokaż wiadomość
Witam!
Ja bralam slub poltorej roku temu i ciagle jestem w trakcie wymiany dokumentow w UK. Podanie o nowy dowod i nowy paszport zlozylam dopiero po uplywie roku, a dopiero przy okazji kolejnej wizyty w Polsce (jakies 3-4 mies. pozniej) odebralam dokumenty osobiscie (brak konszachtow w urzedach . Niepotrzebny jest jakikolwiek pospiech, jezeli chodzi o wymiane dokumentow. Nie ma zadnych terminow zawitych etc. odnosnie tej kwestii. Bedac juz w posiadaniu nowych dokumentow, aktu malzenstwa i konieczne w przypadku UK tlumaczenia owego aktu mozna bez problemu zmieniac nazwisko w UK. I zgodnie z moimi doswiadczeniami, tlumaczenie jest niezbedne tylko w przypadku zmiany nazwiska w bankach (tlumaczenie od tlumacza przysieglego w PL - 50 ZL, w Szkocji spotkalam sie nawet z cena 50 fu), NI wymienilam piszac zwykly list do lokalnego Inland Revenue. Pozostala mi jeszcze zmiana nazwiska na uczelni, SAAS i Home Office

Acha, w UK dziala cos takiego jak Deed Poll, za posrednictwem ktorego mozna zmienic swoje nazwisko, wiecej info na http://www.deed-poll.org.uk
Dzieki cinnamonEm.Własnie o to mi chodziło.Akurat jestem w Polsce i złożyłam podanie o dowód juz ze zmienionym nazwiskiem.Nie wiem czy zdarzę go odebrać przed wyjazdem,ale uspokoiłas mnie ta swoja historią Co do paszportu to innym razem albo moze w ambasadzie tak jak napisała NIka1980.Dobrze ze mi powiedziałaś o tych bankach w Anglii,bede musiała przetłumaczyc zatem akt małżeństwa.
Dzieki wielkie!
__________________
aangel
angel1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-08, 12:05   #6
kaarooo
Zakorzenienie
 
Avatar kaarooo
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 14 671
Dot.: zmiana dokumentow a mieszkanie za granica

Cytat:
Napisane przez cinnamonEm Pokaż wiadomość
Witam!
Podanie o nowy dowod i nowy paszport zlozylam dopiero po uplywie roku, a dopiero przy okazji kolejnej wizyty w Polsce (jakies 3-4 mies. pozniej) odebralam dokumenty osobiscie (brak konszachtow w urzedach . Niepotrzebny jest jakikolwiek pospiech, jezeli chodzi o wymiane dokumentow. Nie ma zadnych terminow zawitych etc. odnosnie tej kwestii.
Tutaj się nie zgodzę, bo wymienić dowód osobisty należy maksymalnie dwa tygodnie (tzn złożyć podanie o zmianę) po ślubie! I tak jest zapisane w prawie, chociaż nikt tego nie przestrzega. Mimo wszystko, jeżeli ktoś by się uczepił, to można mieć niemały problem.
__________________
おはよう!
anna mun kaikki kestää!

kaarooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-08, 12:33   #7
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: zmiana dokumentow a mieszkanie za granica

Cytat:
Napisane przez kaarooo Pokaż wiadomość
Tutaj się nie zgodzę, bo wymienić dowód osobisty należy maksymalnie dwa tygodnie (tzn złożyć podanie o zmianę) po ślubie! I tak jest zapisane w prawie, chociaż nikt tego nie przestrzega. Mimo wszystko, jeżeli ktoś by się uczepił, to można mieć niemały problem.
ja poszłam do urzędu ponad miesiąc po ślubie,w sumie to jakieś półtora i urzędniczka nic o tym nie wspomniała, a co lepsze, powiedziała, że musi sprawdzić czy dokumenty już dotarły z USC tam gdzie ślub brałam, bo jak nie, to mi musi wstrzymać jeszcze dokumenty parę dni aż te nie dojdą. Powiedziała, że te dokumenty zwykle idą 3-4 tyg, więc jak się pójdzie wcześniej to się nic nie wskóra. I sama powiedziała, że dobrze, że ten miesiąc odczekałam. I z tego co wiem, to niemal wszędzie jak się pójdzie z wnioskiem o nowy dowód 2 tyg po ślubie, to mówią, żeby się wstrzymać i przyjść miesiąc po. Więc prawo jest martwe i nie ma co się nim przejmować, bo nawet urzędnik się do tego nie przyczepi
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-10, 10:03   #8
angel1980
Raczkowanie
 
Avatar angel1980
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 380
GG do angel1980 Wyślij wiadomość przez MSN do angel1980
Dot.: zmiana dokumentow a mieszkanie za granica

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
ja poszłam do urzędu ponad miesiąc po ślubie,w sumie to jakieś półtora i urzędniczka nic o tym nie wspomniała, a co lepsze, powiedziała, że musi sprawdzić czy dokumenty już dotarły z USC tam gdzie ślub brałam, bo jak nie, to mi musi wstrzymać jeszcze dokumenty parę dni aż te nie dojdą. Powiedziała, że te dokumenty zwykle idą 3-4 tyg, więc jak się pójdzie wcześniej to się nic nie wskóra. I sama powiedziała, że dobrze, że ten miesiąc odczekałam. I z tego co wiem, to niemal wszędzie jak się pójdzie z wnioskiem o nowy dowód 2 tyg po ślubie, to mówią, żeby się wstrzymać i przyjść miesiąc po. Więc prawo jest martwe i nie ma co się nim przejmować, bo nawet urzędnik się do tego nie przyczepi
Dobrze powiedziane
__________________
aangel
angel1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 17:34   #9
Martinixxx
Zadomowienie
 
Avatar Martinixxx
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: O^^o
Wiadomości: 1 777
Dot.: zmiana dokumentow a mieszkanie za granica

Ja bralam ślub w 2006 i do dzisiaj mam panieńskie prawko.jeszcze nikt sie nie doczepił
Martinixxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 22:30   #10
woda sodowa
Wtajemniczenie
 
Avatar woda sodowa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 289
Dot.: zmiana dokumentow a mieszkanie za granica

Dziewczyny, sprawa troche zawila, ale mam nadzieje, ze ktos mi pomoze Miesiac temu mialam slub cywilny, ale w UK w RO, po tygodniu pojechalam do Pl, poszlam do USC, zlozylam wniosek o wpisanie brytyjskiego aktu malzenstwa do ksiag urzedu stanu cywilnego, pani powiedziala, zebym czekala na decyzje i potem zlozyla dokumenty o wydanie nowego dowodu osobistego. Dzis przyszla decyzja (a ja juz do Belfastu wrocilam), ze oni to wpisuja do ksiag i bla bla bla i ze moj dowod osobisty traci waznosc 26.05 09.05-20.05 jade do Pl na moj slub koscielny, do pl pojade i bede mogla wrocic do Belfastu, ale o miesiacu miodowym to chyba bede mogla zapomniec...poradzcie cos kochane Glupie to wszystko bo wniosek o dowod trzeba zlozyc osobiscie zlozyc i osobiscie odebrac. Dodam jeszcze, ze moj paszport traci waznosc na poczatku kwietnia
woda sodowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:38.