Warzywa, owoce, jogurty->rozwolnienie??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-28, 08:54   #1
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583

Warzywa, owoce, jogurty->rozwolnienie???


Kurcze gnebi mnie cos.
Od 3 miesiecy zaczelam sie zdrowo odzywiac, ostatnio z chlopakiem jedziemy na salatkach, zupkach i owocach (oczywiscie nie samych, ale glownie) i kolokwialnie mowiac mam problem z kupa

Tzn jest raz dziennie, czasem dwa, ale mam wrazenie ze przez warzywa jest taka 'wolna' i czesto wyglada jak biegunkowa. Choc biegunki jako takiej, zeby latac co chwila do toalety nie mam.

Czy to normalne? Ja tak mam, chlopak nie.

Co robic? jem tez duzo ciemnego chleba, biale mieso, malo tluszczy (tylko oliwa z oliwek i oliwki i jakis chudy nabial), pije duzo wody, uprawiam sport.
o co chodzi???
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 12:02   #2
Crunchy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3
Dot.: Warzywa, owoce, jogurty->rozwolnienie???

Kurcze, trochę Ci zazdroszczę, ja jem od zawsze dużo warzyw, owoców, nabiału, piję wodę i... nic tylko mięsa nie jem, bo mnie mdli na sam widok - może właśnie w tym tkwi diabeł
Crunchy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 12:39   #3
MilkMelody
Przyczajenie
 
Avatar MilkMelody
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 25
Dot.: Warzywa, owoce, jogurty->rozwolnienie???

Cytat:
Napisane przez Crunchy Pokaż wiadomość
Kurcze, trochę Ci zazdroszczę, ja jem od zawsze dużo warzyw, owoców, nabiału, piję wodę i... nic tylko mięsa nie jem, bo mnie mdli na sam widok - może właśnie w tym tkwi diabeł
widzę Crunchy że mamy bardzo podobny problem Warzyw jem ogromne ilości.. owoce też uwielbiam. Do tego pije dużo zielonej i czerwonej herbaty, rano po przebudzeniu pije wode z cytryną, wieczorem 'kisiel' z siemienia lnianego.. I NIC! A mięsa za to nie jem prawie w ogóle.. czy mógłby ktoś wyjaśnić czy może być to powodem załatwiania się raz w tygodniu ??
MilkMelody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 12:49   #4
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: Warzywa, owoce, jogurty->rozwolnienie???

A czym wy sie chcecie dziewczyny zalatwiac, jak nic tresciwego nie jecie? kupa z powietrza sie nie bierze...

a warzywa, jogurty i owoce, plyny nie stanowia tresci, ktora moglaby 'stworzyc' kupke rozkladaja sie w organizmie po 1-2 godzinach w zaleznosci ile sie zjadlo...

czemu nie jecie miesa wlasciwie?

no i nie wiem czego tu zazdroscic...ze mam gazy, bole brzucha przez to i obsesje na punkcie toalety?

tylko nie wiem czemu tak jest, bo moja dieta jest 100% zdrowa i zbilansowana. jest w niej kazdy potrzebny skladnik. co robie nie tak?

Edytowane przez Malaika85
Czas edycji: 2009-03-28 o 12:51
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 13:01   #5
MilkMelody
Przyczajenie
 
Avatar MilkMelody
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 25
Dot.: Warzywa, owoce, jogurty->rozwolnienie???

hmm mi się zawsze wydawało, że spożywanie dużej ilości warzyw sprzyja szybszej przemianie materii

skoro masz taki problem i jesteś przekonana, że Twoja dieta jest w 100% właściwa to może dla własnego świętego spokoju wybierz się do lekarza?

btw. jeszcze co do Twojego pytania dotyczącego mięsa..
ja osobiście nie przepadam, nie czuje potrzeby jedzenia mięsa. nie jestem po prostu przywyczajona i mam tak od małego.. coś mnie po prostu odrzuca chociaż jak już musze to kawałek zjem :p

Edytowane przez MilkMelody
Czas edycji: 2009-03-28 o 13:02 Powód: dopisek
MilkMelody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-30, 10:48   #6
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: Warzywa, owoce, jogurty->rozwolnienie???

Cytat:
Napisane przez MilkMelody Pokaż wiadomość
hmm mi się zawsze wydawało, że spożywanie dużej ilości warzyw sprzyja szybszej przemianie materii

skoro masz taki problem i jesteś przekonana, że Twoja dieta jest w 100% właściwa to może dla własnego świętego spokoju wybierz się do lekarza?

btw. jeszcze co do Twojego pytania dotyczącego mięsa..
ja osobiście nie przepadam, nie czuje potrzeby jedzenia mięsa. nie jestem po prostu przywyczajona i mam tak od małego.. coś mnie po prostu odrzuca chociaż jak już musze to kawałek zjem :p

no wlasnie musisz, bo zawiera nizbedne bialko.
taki kurczak czy ryba nie maja weglowodanow, ani duzo tluszczu, praktycznie samo bialko.
kilka razy w tygodniu sa niezbedne...
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-30, 14:57   #7
LadyInBlack2
Rozeznanie
 
Avatar LadyInBlack2
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 573
Dot.: Warzywa, owoce, jogurty->rozwolnienie???

Malaika, moim zdaniem za mało węglowodanów

jesz ziemniaki? ryż? kasze różnej maści? nie mówię o sladowych ilościach np. w zupie ale tak normalnie do obiadu np. kasza gryczana, cyc i jakieś gotowane warzywo, np, fasolka szparagowa czy brokuł.

po takiej diecie jak Twoja mam dokładnie to samo z jelitami to przez duuuużą ilość surowych warzyw no i wodę z zupy, moim zdaniem przez to masz luźniejsze stolce.

pamiętaj też o piciu ciepłych płynów- ja się tak kiedyś załatwiłam latem- piłam duzo wody, soków, jadłam mnóstwo owoców i non stop biegunka az TŻ kiedyś mi zwrócił uwagę- "a pijesz chociaż jakąś herbatę w ciągu dnia?" no i zaczęłam pic i przestałam mieć problemy z brzuchem Tak więc moja rada- węgle i ciepły napój.
__________________
(...) I look and feel this way because I drank, and I smoked, I lived, and I loved, danced, sang, wept, and screwed my way through a pretty damn good life. Getting old ain't bad. Getting old thats earned!
-The Guardian, 2006-

LadyInBlack2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-30, 17:37   #8
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Warzywa, owoce, jogurty->rozwolnienie???

Cytat:
Napisane przez Malaika85 Pokaż wiadomość
no wlasnie musisz, bo zawiera nizbedne bialko. .
Nie musi. Białko jest także w straczkowych, warzywach, owocach, ziarnach zbóż (pieczywie, kaszach), nabiale, jajach, orzechach.
Życie na ziemi- każde, oparte jest na bałku, o ile nie żywimy się cukrem z cocacolą to białka nam nie zabraknie.
5 lat byłam wege z okresami weganizmu i nie zabrakło mi ani białka ani nie miałam problemów z rozwolnieniami.


Malaika- ja bym obstawiała, ze Twój organizm nie do końca toleruje zwiększone ilości nabiału.
Nie ma sztywnego schematu zdrowego odzywiania, jeden nabiał moze jeśc tonami, drugi w ograniczonej ilości a trzeci w ogóle. Jogurty zwyczajowo poleca się na problemy z zatwardzeniami.


BTW- warto też pamiętać, że ilosci białka zalecane na dietach odchudzajacych, są niezgodne z zaleceniami dotyczącymi zdrowego odzywiania. Tego białka jest w takich dietach za dużo- warto sobie obejrzeć piramide żywieniową sygnowaną przez WHO.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 16:53   #9
MilkMelody
Przyczajenie
 
Avatar MilkMelody
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 25
Dot.: Warzywa, owoce, jogurty->rozwolnienie???

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Nie musi. Białko jest także w straczkowych, warzywach, owocach, ziarnach zbóż (pieczywie, kaszach), nabiale, jajach, orzechach.
Życie na ziemi- każde, oparte jest na bałku, o ile nie żywimy się cukrem z cocacolą to białka nam nie zabraknie.
5 lat byłam wege z okresami weganizmu i nie zabrakło mi ani białka ani nie miałam problemów z rozwolnieniami.
uff..! bo już zgłupiałam i pomyślałam, że to mięso będzie mi faktycznie niezbędne ;/
MilkMelody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 11:00   #10
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: Warzywa, owoce, jogurty->rozwolnienie???

Cytat:
Napisane przez LadyInBlack2 Pokaż wiadomość
Malaika, moim zdaniem za mało węglowodanów

jesz ziemniaki? ryż? kasze różnej maści? nie mówię o sladowych ilościach np. w zupie ale tak normalnie do obiadu np. kasza gryczana, cyc i jakieś gotowane warzywo, np, fasolka szparagowa czy brokuł.

po takiej diecie jak Twoja mam dokładnie to samo z jelitami to przez duuuużą ilość surowych warzyw no i wodę z zupy, moim zdaniem przez to masz luźniejsze stolce.

pamiętaj też o piciu ciepłych płynów- ja się tak kiedyś załatwiłam latem- piłam duzo wody, soków, jadłam mnóstwo owoców i non stop biegunka az TŻ kiedyś mi zwrócił uwagę- "a pijesz chociaż jakąś herbatę w ciągu dnia?" no i zaczęłam pic i przestałam mieć problemy z brzuchem Tak więc moja rada- węgle i ciepły napój.
pije ciepla zielona herbate, codziennie jem brazowy ryz , ciemny chleb i makaron pelnoziarnisty...

---------- Dopisano o 12:00 ---------- Poprzedni post napisano o 11:57 ----------

Cytat:
Napisane przez MilkMelody Pokaż wiadomość
uff..! bo już zgłupiałam i pomyślałam, że to mięso będzie mi faktycznie niezbędne ;/
bialko bialku nierowne...to z fasoli troche sie rozni od tego z kurczaka na przyklad...nie jestem przekonana, czy na dluzszy okres mozna je zastapic calkowicie warzywami straczkowymi....ludzie zawsze byli miesozerni, sportowcy tez, ...to chyba o czyms swiadczy...
ale ja nie jestem expertem, po prostu duzo czytam
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 11:34   #11
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Warzywa, owoce, jogurty->rozwolnienie???

To doczytaj sobie o przyswajalności białka- były robione testy na sportowcach i to naprawdę już sporo lat temu- najwyższy stopień przyswajalności, zaraz po wzorcowym białku jaja kurzego (biłku w rozumieniu aminokwasy a nie tylko białko z jajka czyli to białe) ma... uwaga, uwaga... RYŻ Z SOCZEWICĄ
Nie ma białek lepszych i gorszych, są co najwyżej endo i egzogenne, ale to nie oznacza ich lepszości czy gorszości- nawet w restrykcyjnej diecie wegańskiej przy zachowaniu podstawowej zasady zdrowego odzywiania czyliróznorodnośći nie zachodzi ryzyko niedoborów białka w diecie.
Żeby zaliczyć niedobór białka trzeba się po prostu głodzić.

Ludzie nie są mięsożercami tylko wszytkożercami- to BARDZO duża róznica - oznacza to, ze człowiek jeść mieso może ale nie musi, oraz, że ma układ pokarmowy zbudowany zupełnie inaczej niż stworzenia faktycznie mięsożerne- np. koty.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-02, 11:42   #12
Crunchy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3
Dot.: Warzywa, owoce, jogurty->rozwolnienie???

Cytat:
Napisane przez MilkMelody Pokaż wiadomość

btw. jeszcze co do Twojego pytania dotyczącego mięsa..
ja osobiście nie przepadam, nie czuje potrzeby jedzenia mięsa. nie jestem po prostu przywyczajona i mam tak od małego.. coś mnie po prostu odrzuca chociaż jak już musze to kawałek zjem :p
No ja dokładnie tak samo, od dzieciństwa krzyczałam "mama, ja tego mięska to nie lubię" i w bek - a najgorszy koszmar z przedszkola to kotlet schabowy na widelcu - siedziałam dopóki inne dzieci nie poszły spać, wtedy odbierała mnie mama (pewnie bym się nad tym kotletem modliła do wieczora)

Ale oprócz warzyw jem mnóstwo wszystkiego właściwie (np. uwielbiam ryby), więc jest raczej z czego się twarzyć obiekt do wydalenia po dłuższym czasie mój brzuch przypomina balonik, wyglądam jak jak głodujące dziecko, lub kobieta z ciąży i nie hjest to powietrze ani woda (nie używam soli)

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ludzie nie są mięsożercami tylko wszytkożercami- to BARDZO duża róznica - oznacza to, ze człowiek jeść mieso może ale nie musi, oraz, że ma układ pokarmowy zbudowany zupełnie inaczej niż stworzenia faktycznie mięsożerne- np. koty.
Jakbym sama to zdanie napisała

Edytowane przez Crunchy
Czas edycji: 2009-04-02 o 11:45
Crunchy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 11:45   #13
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: Warzywa, owoce, jogurty->rozwolnienie???

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
To doczytaj sobie o przyswajalności białka- były robione testy na sportowcach i to naprawdę już sporo lat temu- najwyższy stopień przyswajalności, zaraz po wzorcowym białku jaja kurzego (biłku w rozumieniu aminokwasy a nie tylko białko z jajka czyli to białe) ma... uwaga, uwaga... RYŻ Z SOCZEWICĄ
Nie ma białek lepszych i gorszych, są co najwyżej endo i egzogenne, ale to nie oznacza ich lepszości czy gorszości- nawet w restrykcyjnej diecie wegańskiej przy zachowaniu podstawowej zasady zdrowego odzywiania czyliróznorodnośći nie zachodzi ryzyko niedoborów białka w diecie.
Żeby zaliczyć niedobór białka trzeba się po prostu głodzić.

Ludzie nie są mięsożercami tylko wszytkożercami- to BARDZO duża róznica - oznacza to, ze człowiek jeść mieso może ale nie musi, oraz, że ma układ pokarmowy zbudowany zupełnie inaczej niż stworzenia faktycznie mięsożerne- np. koty.

dziekuje za info i pozdrawiam
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 19:26   #14
Mekare
Raczkowanie
 
Avatar Mekare
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 155
Dot.: Warzywa, owoce, jogurty->rozwolnienie???

Zaczynam mieć ten samy problem o którym pisała Malaika, a to za sprawą jogurcików, płatków i jabłek. Piję rano zieloną herbatę, ale to nie pomaga. Okropne, mam nadzieję, że to przejdzie!!
__________________
ليشوف العالم في حبة الرمل
و السماء في الزهرة الوحشية
و ليمسك اللانهاية في يدك
و الأبد في الساعة الواحدة
Mekare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:41.