nadmierne owłosienie potliwość i trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-27, 17:14   #1
caalusek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 3

nadmierne owłosienie potliwość i trądzik


mam 17 lat. problemy jak powyzej oczywiscie ejstem dziewczyna) no i mam pytanie: jakie hormony powinnam zbadać żeby wiedzieć czy powinnam jakieś tabletki hormonalne przyjmowac?? testosteron i co jescze?? nastepnie udac sie chyba do ginekologa czy dermatol??? z góry dzieki
caalusek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 18:43   #2
Pola:)
Raczkowanie
 
Avatar Pola:)
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 209
Dot.: nadmierne owłosienie potliwość i trądzik

Cytat:
Napisane przez caalusek Pokaż wiadomość
mam 17 lat. problemy jak powyzej oczywiscie ejstem dziewczyna) no i mam pytanie: jakie hormony powinnam zbadać żeby wiedzieć czy powinnam jakieś tabletki hormonalne przyjmowac?? testosteron i co jescze?? nastepnie udac sie chyba do ginekologa czy dermatol??? z góry dzieki
Hej! Najlepiej najpierw wybierz sie do lekarza pierwszego kontaktu, ktory powinien Cie skierowac do endokrynologa. Chyba ze wolisz prywatnie, to bezposrednio do endokrynologa, ktory pewnie zleci hormony tarczycy, testosteron i pewnie cos jeszcze...
Tak naprawde tabletki hormonalne to nic przyjemnego. Wiele osob cierpi z powodow skutkow ubocznych, no ale jesli nie ma innego wyboru, to trudno.
To, co opisujesz moze byc spowodowane podwyzszonym poziomem testosteronu. Wtedy mozesz dostac tabletki antykoncepcyjne, ktore wyreguluja poziom hormonow.
Masz regularny cykl? To tez ma duze znaczenie.
Koniecznie wybierz sie do lekarza, zrob odpowiednie badania i zobacz co Ci przepisze.
Powodzenia
Pola:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 19:01   #3
cosmetologin
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 543
Dot.: nadmierne owłosienie potliwość i trądzik

Zacznijmy od potliwości jeżeli o nią chodzi to kup sobie etiaxil jest bardzo dobry.
Jeżeli chodzi o nadmierne owłosienie to udaj się jak najszybciej do endokrynologa, ja miałam ten sam problem i lekarz kazał mi zrobić 5 hormonów min. właśnie testosteron , wyniki miałam poprawne więc nie było co leczyć i zaczęłam chodzić na laser na górną wargę, a inne części ciała depiluję woskiem i Tobie też go polecam. Aha zanim pójdziesz do endokrynologa to może wcześniej do niego zadzwoń i zapytaj się z jakimi wynikami hormonów masz przyjść, żeby coś Ci już powiedział, a nie dopiero na hormony kierował. Jeżeli chodzi o trądzik to powiedz w jakiej części twarzy go masz na całej czy np. tylko na brodzie ?
cosmetologin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 20:23   #4
caalusek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 3
Dot.: nadmierne owłosienie potliwość i trądzik

dzieki za pdpowiedzi. no właśnei anjpierw chce prywatnie w luxmedzie zrobic badania a potem do lekarza. krostki mam na całej twarzy ramionach plecach i dekolcie
caalusek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 21:11   #5
cosmetologin
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 543
Dot.: nadmierne owłosienie potliwość i trądzik

Pytałam o te krostki bo jakbyś miała je na brodzie to znaczy, żre masz problem z układem moczowym lub płciowym. Dam Ci radę odstaw całkowicie mleku jeżeli je pijesz wielu osobom jak to zrobią twarz się poprawia. Nie powinniśmy pic mleka w dorosłym życiu, bo nie mamy enzymu trawiącego je, czyli kazeiny. Ja sama jak kiedyś piłam mleko to na drugi dzień miałam kilka krostek na twarzy teraz go nie pije i jest w porządku. Oczywiście przez to nie znikną Ci te krostki, ale będzie ich na pewno mniej
Pozdrawiam i daj znać co Ci powie lekarz i jakie leki Ci dermatolog przepisze
cosmetologin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 10:50   #6
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Smile Dot.: nadmierne owłosienie potliwość i trądzik

Opisane przez ciebie objawy mogą odpowiadać zaburzeniom hormonalnym, co w szczególności może potwierdzać twój młody wiek. Jeżeli chcesz zrobić badania- wybierz testy na panel androgenów wraz z pomiarem hormonów kobiecych: FSH, LH oraz hormony tarczycy - TSH i FT4. Myslę, że taki pakiet powinien wystarczyc do odpowiedniej diagnozy. Jeżeli faktycznie twoje dolegliwosci zwiazane są z zaburzeniami hormonalnymi, to objawy takie jak trądzik i potliwośc powinny ulec złagodzeniu po przepisanej przez lekarza kuracji. A na nadmierne owłosienie polecam tak jak wypowiadające się wyżej koleżanki- laser lub plastry
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 11:04   #7
malatya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 98
Dot.: nadmierne owłosienie potliwość i trądzik

Ja mam podobny problem co opisała koleżanka, i wybieram się do endokrynologa na początku czerwca, tylko mam jeden problem, dwa miesiące temu byłam u ginekologa, żeby przepisał mi tabletki antykoncepcyjne, przepisał i od półtora miesiąca je biorę, pytał wtedy czy mam problemy z nadmiernym owłosieniem, powiedziałam, że nie, bo nigdy na prawdę nie zwracałam na to uwagi, dopiero jak od niego wróciłam, przyjrzałam się sobie i stwierdziłam, że nie mam, bo się cała depiluję, a tak to mam Mam wąsik, mam brzydkie włoski czarne na brzuchu, na piersiach, między piersiami na dekolcie, na rękach, na palcach dużych u nóg I teraz co mam zrobić skoro już te tabletki antykoncepcyjne biorę? Mogę iść do endokrynologa? Wyjdą wtedy poprawne badania? Czy będzie mi kazał przestać jeść te tabletki? Dodam, że też mam trądzik i nadmierną potliwość i mam 19 lat.
Jeśli wiecie coś na ten temat co mogę z tym zrobić, bardzo proszę o radę
__________________
15.05 - powiedziałam NIE prostownicy

18.05 - dieta + ćwiczenia= zrzucam 3 kg i ujędrniam brzuch, nogi i pupę

18.05 - dbam o cerę, włosy i całe ciało


Kocham

malatya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-28, 12:18   #8
tadex
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: EL , DE Emsland
Wiadomości: 443
Dot.: nadmierne owłosienie potliwość i trądzik

na pewno nie możesz robic badani hormonalnych biorąc tabletki ant. bo wyniki wyjdą mylne mi lekarz kazał odstawic tabletki i odczekac niesety nie wiem ile mam odczekac minął juz jeden cykl z @ i nie wiem czy juz mój organizm sie oczyścił?
tadex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 14:45   #9
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: nadmierne owłosienie potliwość i trądzik

Moze pomoc ginekolog i przepisac tabletki antykoncepycyjne Diane-35.
Ja uzywalam je od 17 roku zycia. Wlasnie ze wzgledu na pot, krosty i pretluszczajace sie wlosy.
Pomoglo. Po kilku latalatch wlasiciwie porblemy zniknely.
No i jest dodatkowe dzialanie antykoncepcyjne i same tabletki sa tanie - 10 zl.

Oczywiscie warto tez sie wybrac na badania tarczycy itp.
__________________
pij mleko
bedziesz wielki
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-01, 12:01   #10
kasia92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1
Dot.: nadmierne owłosienie potliwość i trądzik

Hej wszystkim
caalusek albo malatya nie wiem czy tu zaglądacie jeszce ale jeśli tak to proszę was żebyście opowiedzialy czy poradziłyście sobie z tymi problemami a jesli tak to w jaki sposob Będę bardzo wdzięczna za odp
kasia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 11:39   #11
nie_pamietam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1
Dot.: nadmierne owłosienie potliwość i trądzik

Cytat:
Napisane przez cosmetologin Pokaż wiadomość
Pytałam o te krostki bo jakbyś miała je na brodzie to znaczy, żre masz problem z układem moczowym lub płciowym. Dam Ci radę odstaw całkowicie mleku jeżeli je pijesz wielu osobom jak to zrobią twarz się poprawia. Nie powinniśmy pic mleka w dorosłym życiu, bo nie mamy enzymu trawiącego je, czyli kazeiny. Ja sama jak kiedyś piłam mleko to na drugi dzień miałam kilka krostek na twarzy teraz go nie pije i jest w porządku. Oczywiście przez to nie znikną Ci te krostki, ale będzie ich na pewno mniej
Pozdrawiam i daj znać co Ci powie lekarz i jakie leki Ci dermatolog przepisze
Po 1 jak coś piszesz to upewnij się, że nie są to bzdury (kazeina nie jest enzymem! Tylko jednym z głównych białek mleka, a enzymem trawiennym dzięki któremu kazeinę się otrzymuje jest podpuszczka która u człowieka zanika kilka miesięcy po urodzeniu... Więc białko to jest trawione przez człowieka, jednak kazeiny samej w sobie nie otrzymamy w naszym żołądku bo podpuszczki nie mamy).

Mleko raczej nie ma tu nic do rzeczy, wydaje mi się, że przyczyna może tkwić w hormonach, a własciwie ich nadmiernej aktywności (chodzi mi o hormony męskie - androgeny). Lekarz polecił mi zrobić następujące badania: badania hormonalne, m.in. LH, FSH, prolaktynę, androgeny. Ponadto warto ozanczyć lipidogram oraz TSH celem wykluczenia chorób tarczycy. Niezbędnym badaniem jest również USG narządu rodnego aby wykluczyć Zespół Policystycznych Jajników.

Acha! Idź do ginekologa-endokrynologa! Nie dermatologa.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że pomogłam
nie_pamietam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-07, 14:19   #12
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: nadmierne owłosienie potliwość i trądzik

Ja miałam badany poziom testosteronu i prolaktyny
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:21.