Euceryna - alergia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-28, 22:52   #1
marta_d
Przyczajenie
 
Avatar marta_d
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 5

Euceryna - alergia


Witam,

próbowałam szukać podobnego wątku ale nie znalazłam a problem nie chce ustąpić.
Testy alergiczne wykazały u mnie alergie na euceryne.
Niestety na kosmetykach nikt nie opisuje euceryny jako skladnika (poza nivea) ale wypisane sa jej skladniki czyli zakladam na to samo wychodzi - mylę się? Co tak naprawdę w tej eucerynie siedzi??? Z mojego śledztwa wynika, że głównie wazelina biała i alkohol cetylowy ale moga byc tez inne skladniki... ciekawe jakie naprawde?
Niestety im dłużej w tym temacie grzebię tym bardziej głupieję i tu mam pytanie (zakladajac ze powyzsze stwierdzenie jest sluszne):
czy alkohol cetylowy i cetearyl alkohol to te same skladniki, zamienne skaldniki E. czy zupelnie inne skladniki? Czy z wazeliną jest podobnie jak z E. ma jakies inne tajemnicze nazwy? i jak sie ma wazelina do lanoliny?
Sama już nie wiem czego unikać i co tropić w spisie składników?
Będę wdzięczna za choćby najmniejszą podpowiedź, bo nie pamietam już prawie czasów kiedy miałam krem do twarzy a jak tak dalej pójdzie całkiem stracę oblicze
pozdrawiam,
Marta
marta_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-13, 23:32   #2
marta_d
Przyczajenie
 
Avatar marta_d
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 5
Dot.: Euceryna - alergia

Kurcze, naprawde nikt nie ma doswiadczen? Koniec świata!
Skoro bada sie wrazliwosc na nią jako alergen to znaczy ze uczulenie nie jest tak niespotykane...
marta_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 08:43   #3
szenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3
Dot.: Euceryna - alergia

Cytat:
Napisane przez marta_d Pokaż wiadomość
Witam,

próbowałam szukać podobnego wątku ale nie znalazłam a problem nie chce ustąpić.
Testy alergiczne wykazały u mnie alergie na euceryne.
Niestety na kosmetykach nikt nie opisuje euceryny jako skladnika (poza nivea) ale wypisane sa jej skladniki czyli zakladam na to samo wychodzi - mylę się? Co tak naprawdę w tej eucerynie siedzi??? Z mojego śledztwa wynika, że głównie wazelina biała i alkohol cetylowy ale moga byc tez inne skladniki... ciekawe jakie naprawde?
Niestety im dłużej w tym temacie grzebię tym bardziej głupieję i tu mam pytanie (zakladajac ze powyzsze stwierdzenie jest sluszne):
czy alkohol cetylowy i cetearyl alkohol to te same skladniki, zamienne skaldniki E. czy zupelnie inne skladniki? Czy z wazeliną jest podobnie jak z E. ma jakies inne tajemnicze nazwy? i jak sie ma wazelina do lanoliny?
Sama już nie wiem czego unikać i co tropić w spisie składników?
Będę wdzięczna za choćby najmniejszą podpowiedź, bo nie pamietam już prawie czasów kiedy miałam krem do twarzy a jak tak dalej pójdzie całkiem stracę oblicze
pozdrawiam,
Marta
witam,
tydzien temu zakończyłam testy dermatologiczne i również wyszła mi alergia na ecyryne, do tego jeszcze na olejek ilganowy i związek chemiczny TECZA i to dopiero jest zagadka.
Co do euceryny to doczytałm się, że jak ktoś ma na to alergie to również będzie go uczulać lanolina a ta jest opisywana na większość kosmetyków. Narazie spróbuj to wyeliminować. Moje objawy co do alergi to były spuchnięte powieki górne i dolne wokól oczu - wyglądało to tak jakby były to poparzenia - koszmar brrr... Musiałam odstawić wszystko. dermatolog przepisała mi clemastin, xyzal, cetaphil do mycia twarzy i krem na powieki topialyse palpebral, niestety te dwie ostatnie pozycje są drogie ok. 70zł każda, ale dostępne bez recepty. Do codziennej pielęgnacji używam kremu dla dzieci emolium. Również do mycia całego ciała używam emolium dla dzieci (tylko nie mydło - kup coś w płynie).Poprawa jest znakomita. Niestety jak zeszły opuchnięcia okazało się, że mam rumień rózowaty i trzeba to przeleczyć antybiotykiem, co może i potrwać ok. pół roku. (ale nie musi). Doczytałam się jeszcze, że przy alergii na euceryne lepiej stosować pudry na twarz w kamieniu - nie zawierają lanoliny. Oczywiście sprawdzaj za każdym razem skład chemiczny (zawsze jest na pudełku w ramce), no i jak będziesz wprowadzać nowy kosmetyk to przez najblższe 6 - 7 dni nie wprowadzaj nic nowego.
pozdrawiam i czekam na relacje z osiągnięć

Edytowane przez szenka
Czas edycji: 2011-01-29 o 08:46
szenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 10:30   #4
szenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3
Dot.: Euceryna - alergia

Okazało się, że EMOLIUM krem przy alergii na euceryne nie jest dobrym wyborem, gdyż jest w nim olej parafinowy (w eucerynie jest parafina). Po dłuższym stosowaniu zaczęły mi wyskakiwać dość pokaźne czerwone plamy na twarzy. Odstawiłam ten krem i zaczęłam stosować CETAPHIL krem -balsam, wszystko znikło. Dobrym sposobem na znalezienie odpowiednich kosmetyków dla siebie jest własne testowanie. Przez pięć nocy przyklejamy na skroń plaster hypoalergiczny z naniesionym kosmetykiem, który mamy zamiar używać. Jeśli po tych kilku nocach nie ma zmian w miejscu naniesienia kosmetyku to znaczy, że możemy go używać. Naprawdę dobry sposób. Znalazłam dla siebie odpowiedni puder i tusz do rzęs. Życzę powodzenia
Ania
szenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:10.