Turcja - Strona 154 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-08-23, 11:42   #4591
miczka84
Wtajemniczenie
 
Avatar miczka84
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: TK ;D
Wiadomości: 2 729
GG do miczka84
Dot.: Turcja

elo

Moniczorek co tam?

Dagunia bardziej podobałaś mi się w ciemniejszych jakie zachody słońca
miczka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-23, 11:49   #4592
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Turcja

Miczka...chodzi mi o ubezpieczenia za granicami naszego Panstwa jak jade tak indywidualnie...orientuje sz sie w tym temacie? Potrafisz jakiegoś ubezpieczyciela doradzić , który w razie W rzeczywiscie się wywiaze z tego i pomoże a nie zgranie kase za polisę. Nie wiem o której strony złapać ten temat. Bo nie jestem niestety w komfortowej sytuacji ( juz wczoraj lekarz mi dawal skierowanie do szpitala...ale ubłagałam zeby dopiero po moim powrocie i niestety będzie ciecie ) i musze sie liczyc z tym że na miejscu coś sie moze stać...a nie mam tyle kasy zeby pokrywać potem koszty leczenia jakieś 1000euro dziennie
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-23, 12:55   #4593
miczka84
Wtajemniczenie
 
Avatar miczka84
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: TK ;D
Wiadomości: 2 729
GG do miczka84
Dot.: Turcja

Moniczorek jutro Ci sprawdzę cenę na jaki okres czasu?? bo dziś mam już kompletnie wszystkiego dość.....
miczka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-23, 13:04   #4594
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Turcja

od 14 do w sumie 22 czyli 9 dni .
wiesz nie zalezy mi az tak bardzo na cenie...moge dopłacić byle ubezpieczyciel byl solidny , a ja spała spokojnie.
dziękuje , może byc jutro
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-23, 21:02   #4595
beaciorka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 87
Dot.: Turcja

Hej ! Dziewczyny mam takie pytanko jeszcze mi dobrze opalenizna nie zeszła a już myśle o kolejnych wczasach co polecacie ? Miczka84, Moniczorek Wy jesteście takie turystki co nie ...? Chciałabym naprawde coś fajnego ... napaliłam się na Cypr ale jak poczytałam opinie o samych cypryjczykach to naprawde mi się odechciało ... Kos, Korfu, Kreta ? Najbardziej jestem za Mallorcą ale odrzucają mnie ceny jeżeli macie jakieś sprawdzone miejsce z piaszczystą plażą ( takie moje zboczenie ) to napiszcie coś plisssssss z góry dzięki buziaki
beaciorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-23, 21:31   #4596
andzioch
Zadomowienie
 
Avatar andzioch
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 046
Dot.: Turcja

Witajcie potrzebuje waszej pomocy na poczatku wrzesnia chcę się wybrać do Turcji, interesuje mnie najbardziej wybrzeże egejskie. Naoglądałam się już tych hoteli, naczytałam roznych opinii i mam metlik w głowie macie jakies sprawdzone hotele, które mozecie polecić?
andzioch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 08:49   #4597
Kikia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 181
Dot.: Turcja

Witam. Czytam Wasze forum od jakiegoś 1,5 roku i dopiero po przeczytaniu tematu o Turcji się zalogowałam (ciekawiły mnie najbardziej Wasze zdjęcia, a nie tylko te w necie czy w katalogach biur podróży).

W tym roku (niestety) po raz pierwszy wybieramy się na zagraniczne wojaże i wybór padł na Turcję (dokładnie Konakli). Zapewne wróce zakochana w tym kraju, jak większość Was
Kikia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-24, 08:59   #4598
miczka84
Wtajemniczenie
 
Avatar miczka84
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: TK ;D
Wiadomości: 2 729
GG do miczka84
Dot.: Turcja

Beaciorka ahhh Majorka warto moja wielka miłość na Krecie też byłam jest super tylko tam plaż typowo piaszczystych jest mało zachwyca laguna Balos, Matala, Elafonisi oba kraje polecam z tym że przewaga Malloci Kreta we wrześniu już taka spalona słońcem sucha i dlatego też mniej mi się podobała

---------- Dopisano o 09:59 ---------- Poprzedni post napisano o 09:45 ----------

Moniczorek
Wybrano ubezpieczenie: Travel World The Best, THE BEST, KL 60000 EUR, KR 5000 EUR, NNW 10000 EUR, BP 1000 EUR, OC 100000 EUR, SK 0 -, CP 0 -, KK 250 EUR, MD 15000 PLN, okres: 2011-09-14 - 2011-09-22 175,68 PLN


Zakres ubezpieczenia w wariancie THE BEST obejmuje:
  • ubezpieczenie kosztów leczenia, ratownictwa i transportu
  • ubezpieczenie pomocy w podróży w wersji THE BEST, obejmujące:
    • całodobowy dyżur Centrum Pomocy
    • infolinię medyczną
    • udzielenie gwarancji kosztów hospitalizacji
    • organizację i pokrycie kosztów transportu
    • organizację i pokrycie kosztów podróźy osoby towarzyszącej
    • organizację i pokrycie kosztów zakwaterowania i wyżywienia osoby towarzyszącej
    • organizację i pokrycie kosztów wizyty osoby wezwanej do towarzyszenia
    • organizację i dostarczenie leków
    • udzielenie informacji w razie wystąpienia potrzeby uzyskania informacji prawnej
    • organizację i pokrycie kosztów kierowcy zastępczego
    • organizację i pokrycie dodatkowych kosztów zakwaterowania i wyżywienia w celu rekonwalescencji
    • organizację i pokrycie kosztów transportu po rekonwalescencji
    • udzielenie pomocy w razie utraty środków płatniczych
    • udzielenie pomocy w razie utraty dokumentów podróży
    • udzielenie pomocy przy zablokowaniu konta
    • udzielenie pomocy w odzyskaniu i ponownym skierowaniu bagażu
    • organizację i pokrycie kosztów przerwania podróży zagranicznej
    • organizację i pokrycie kosztów transportu niepełnoletnich dzieci
    • ubezpieczenie następstw nieszczęśÍiwych wypadków
    • ubezpieczenie bagaźu podróżnego
    • ubezpieczenie kosztów związanych z opóżnieniem dostarczenia bagażu podróżnego
    • ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej
    • pośredniczenie w przekazaniu kaucji
    • organizację i pokrycie kosztów transportu członków rodziny
    • pokrycie kosztów związanych z opóżnieniem lotu
    • serwis concierge
  • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków
  • ubezpieczenie bagażu podróżnego
  • ubezpieczenie kosztów związanych z opóźnieniem dostarczenia bagażu podróżnego
  • ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej
  • ubezpieczenie KOMFORTOWA KIESZEŃ
  • ubezpieczenie mieszkania lub domu na czas podróży zagranicznej
  • uprawianie turystyki kwalifikowanej
  • następstwa chorób przewlekłych

Okres ubezpieczenia
Okres ubezpieczenia wskazuje się w umowie ubezpieczenia, na polisie lub certyfikacie.


Suma ubezpieczenia
ZAKRES UBEZPIECZENIA SUMA UBEZPIECZENIA/SUMA GWARANCYJNA WARIANT
THE BEST

1. Ubezpieczenie kosztów leczenia, ratownictwa
i transportu
60.000 EUR 2. Ubezpieczenie pomocy w podróży Do wysokości sumy ubezpieczenia KL 3. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków 10.000 EUR

Uszczerbek na zdrowiu 10.000 EUR

Śmierć Ubezpieczonego 6.000 EUR 4. Ubezpieczenie bagażu podróżnego 1.000 EUR
SU może zostać podwyższona przez Ubezpieczonego
o 500 EUR, pod warunkiem zapłaty dodatkowej składki
5. Ubezpieczenie kosztów związanych z opóźnieniem
dostarczenia bagażu podróżnego 150 EUR 6. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej 100.000 EUR

Szkody w mieniu 20% sumy gwarancyjnej

Szkody na osobie 100% sumy gwarancyjnej 7. Ubezpieczenie „KOMFORTOWA KIESZEŃ” 250 EUR 8. Ubezpieczenie mieszkania lub domu na czas podróży zagranicznej 15.000 PLN to jest mega wypasione już ubespieczenie
miczka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 09:03   #4599
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Turcja

__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 09:13   #4600
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Turcja

Miczka dziękuje
A powiedz mi jedno bo tu nigdzie to nie jest napisane , a to mnie najbardziej interesuje ... czy jak np trafie do szpitala to bede musiala sama pokryć koszty , a dopiero potem starać się od ubezpieczyciela czy to jest jakos od razu na miejscu załatwiane (jak to np miałam jak byłam w Egipcie , tylko łączyli telefoniecznie z ubezpieczycielem)...bo jak mi sie przytrafi coś takiego to nie bede miała żeby założyć kilka tysiecy euro. Dla mnie ta kwestia jest najważniejsza. Bo wielkosc tych sum na jakie jestem ubezpieczona to dużo mniej...czy to ile dostanie rodzina po mojej smierci

Dagunia hejjj

Edytowane przez moniczorek
Czas edycji: 2011-08-24 o 09:14
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 09:18   #4601
miczka84
Wtajemniczenie
 
Avatar miczka84
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: TK ;D
Wiadomości: 2 729
GG do miczka84
Dot.: Turcja

Moniczorek z tego co wiem od razu dzwonisz tylko na infolinie i załatwiają to jest mega wypasione ubezpieczenie więc nie wyobrażam sobie inaczej

Dagunia elooo ja się pytam gdzie relacja czy tylko mi nie napisałaś??
miczka84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-24, 09:24   #4602
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Turcja

Ja to musze wiedzieć na 100% przy ewentualnym zakupie

---------- Dopisano o 10:24 ---------- Poprzedni post napisano o 10:19 ----------

Ja u siebie w bloku mam TUI i wczoraj sobie weszłam popytać...i babka mi jakiś pakiety i firmy prezentowała ,a poleciła z Allianza składka w sumie mała bo jedna 45 , a druga ciut wyzsza 77 i na jakies wyzsze sumy , chyba tym sie roznia tylko...ale mowi, ze nigdy z nimi nie bylo problemów , ludzie są zadowoleni, wszysto sie przez infolinie załatwia, oni wszystkie koszty tez pokrywaja, ta mniejsza opcja jest chyba ze pokrywaja powyzej 100euro...do 100euro placisz sama , a potem na miejscu oddaja.
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 09:24   #4603
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Turcja

Oj foto relacja już była
Hotelu raczej nie polecam, a jeśli już to dla mało wymagających. Hotel sam w sobie bardzo ciekawy, ale pokoje takie różne. Dla rodzin były fajne chociaż też z usterkami, a dla par nieciekawe. Kelnerzy- rewelacja ! W berka z nimi się bawiliśmy
Okolica i widoki przepiękne !
Wycieczka na Kos hmm nie pojechałabym drugi raz
Daylan - żółwie
Poznaliśmy fajną parę z Wrocka i tak się z nimi przez tydzień trzymaliśmy Oczywiście targ odwiedzony ale jakoś mnie już nie kręci bo nic nie kupiłam
Przywiozłam sobie tylko srebrną bransoletke, ale nie z targu a od jubilera
Podróbek żadnych nie brałam
Mamie w butiku 2 torebki kupiłam
Nie wiem co jeszcze byście chciały wiedzieć
A ! Jeden dzień leżałam w łóżku Cały wieczór i noc jednym sosem się zatrułam Ale obyło się bez lekarza, leków itp. Na drugi dzień byłam jak nowo narodzona
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 09:27   #4604
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Turcja

Bez żadnych rewelacji na relacja

Dagnunia...musiałaś sie oczyścić
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 09:28   #4605
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: Turcja

pare zdjęć
Side nocą deptak, światynia Apollina extra oświetlona, teatr grecki oraz plaża w Colakli
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC02499.jpg (84,3 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC02476.jpg (44,2 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC02404.jpg (78,8 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC02033.jpg (72,8 KB, 47 załadowań)
__________________
tlumaczenia-nowysacz

Edytowane przez imago84
Czas edycji: 2011-10-04 o 08:37
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 09:41   #4606
miczka84
Wtajemniczenie
 
Avatar miczka84
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: TK ;D
Wiadomości: 2 729
GG do miczka84
Dot.: Turcja

Moniczorek musisz sobie iść lepiej do jakiegoś ubezpieczyciela najlepiej ja średnio się w tym orientuje:brzyda l:

Dagunia cieniutko to napisałaś
miczka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 09:56   #4607
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Turcja

Miczka ... chyba tak zrobie już sam wyjazd tam samej to dla mnie stres wiec nie chce mieć jeszcze tego na głowie w razie W

a Turas albo dobrze udaje albo się cieszy hehe wszystko planuje
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 10:49   #4608
miczka84
Wtajemniczenie
 
Avatar miczka84
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: TK ;D
Wiadomości: 2 729
GG do miczka84
Dot.: Turcja

moniczorek dopytaj w jakiejś typowej ubezpieczalni nie w bp tam Ci wszytko wyjaśniąznacz y co Ty się stresujesz? nie wyobrażam sobie trzymam kciuki

---------- Dopisano o 11:49 ---------- Poprzedni post napisano o 11:48 ----------

imago84 fajne zdjęcia plaża jaka super
miczka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 11:05   #4609
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Turcja

Miczka ... no stresuje sie co to będzie, jak to będzie i w ogole czy po dwóch dniach nie bedzie miał mnie dosyć, albo ja jego ... a tu 9 trza wytrzymać boje sie jak sie dogadamy...niby znam angielski, ale nie jakos super extra...i jak bede chciala z jakimis szczegolami porozmawiac to ze mi bedzie slowek brakować...nie bedzie tam nikogo mowiacego po polsku. Albo ze mnie wyciula i nie przyjdzie na lotnisko....duzo roznych obaw mam w glowie
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-24, 11:19   #4610
miczka84
Wtajemniczenie
 
Avatar miczka84
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: TK ;D
Wiadomości: 2 729
GG do miczka84
Dot.: Turcja

Moniczorek będzie dobrze długo się znacie.. a poznacie jeszcze bliżej weź słownik w razie awarii się wspomożesz ja mam pozytywne odczucia jestem pewna że dasz radę i będzie zadowolona
miczka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 12:29   #4611
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: Turcja

dziewczyny za kilka dni lece do turcji bylam ale zapomnialam czy bagaz podreczny ma jakis okreslony wymiar??
__________________
watek kosmetyki


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post16332141


Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 12:59   #4612
miczka84
Wtajemniczenie
 
Avatar miczka84
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: TK ;D
Wiadomości: 2 729
GG do miczka84
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez mirynka Pokaż wiadomość
dziewczyny za kilka dni lece do turcji bylam ale zapomnialam czy bagaz podreczny ma jakis okreslony wymiar??
poprostu musi się zmieścić do tego schowka nad twoją głową dokładnych wymiarów Ci nie podam zresztą podręczny najlepiej jakiś placak torebkę bo i tam tam prawie nic nie możesz włożyć....
miczka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 13:36   #4613
morfea
Raczkowanie
 
Avatar morfea
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 275
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez mirynka Pokaż wiadomość
dziewczyny za kilka dni lece do turcji bylam ale zapomnialam czy bagaz podreczny ma jakis okreslony wymiar??
Sprawdz u przewoźnika jaki limit bagażu jest ustalony, ale ogólnie jest przyjęte, że powinien się zmieścić do schowka
__________________
W życiu piękne są tylko chwile...
morfea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 13:38   #4614
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez morfea Pokaż wiadomość
Sprawdz u przewoźnika jaki limit bagażu jest ustalony, ale ogólnie jest przyjęte, że powinien się zmieścić do schowka
musi sie zmieścić do schowka, bo podczas startu i ladowania nie mozby byc nic tak luzem na pokładzie
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 13:51   #4615
trzyfuntylnu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 59
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez mirynka Pokaż wiadomość
dziewczyny za kilka dni lece do turcji bylam ale zapomnialam czy bagaz podreczny ma jakis okreslony wymiar??

Wymiar zależy od linii lotniczych ale regulowany jest przepisami prawa lotniczego. Dlatego suma wymiarów zawsze bliska jest 115 cm (wysokość + szerokość + głębokość). Najczęściej około 55x40x20 +- 5 cm (wymiar zewnętrzny z kułkami, uchwytami itp.). Waga od 5-8 kg w czarterch do 10 kg w najpopularniejszych tanich liniach Wizzair, Ryanair lub więcej (sztuk i kilogramów) w liniach tradycyjnych w zależności od przewoźnika i taryfy (klasy).
trzyfuntylnu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 20:53   #4616
PijaniPowietrzem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 23
Dot.: Turcja

Cześć dziewczyny !
Z góry przepraszam za pytania, na które były już odpowiedzi na poprzednich stronach, jednak nie zdążyłam jeszcze przeczytać całego wątku, a baaardzo potrzebuję pomocy. Idę jutro poszukać w biurach podróży jakichś fajnych ofert last minute i nie ukrywam, że bardzo interesuje mnie Turcja, ale do podjęcia decyzji potrzebuję odpowiedzi na kilka pytań. BŁAAGAM, pomóżcie ! ;D
1. Jakiej pogody mogę się spodziewać we wrześniu ? Czy będzie gorąco i słonecznie ? Bo zależy mi na tym, żeby odpocząć w ciepełku i ładnie się opalić. Da radę ?
2. Czy w Turcji, tak jak np. w Egipcie, najlepiej wybierać tylko hotele 5* ? Czy te 4 i 3 również są na dobrym poziomie ( dobre jedzonko, czysto, fajna obsługa, jakieś animacje) ?
3. Czy w Turcji, tak jak w krajach afrykańskich ( Egipt, Tunezja), aby uniknąć zatrucia pokarmowego, należy przed śniadaniem wypić kieliszek czystej wódki ?;D Podobno taka metoda dezynfekcji jest najlepsza, ale nie wiem, czy w Turcji też ;D
4. Ile pieniążków zabrać tak mniej więcej przy opcji all inclusive i braku chęci do kupowania przeróżnych ubrań i wycieczek ? Chodzi o wydatki na jakieś drobne pamiątki, jakąś dyskotekę czy wieczorne wyjście na miasto.
5. Czy macie jakieś inne rady dotyczące "wrześniowej" Turcji ?
Bardzo Was proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję i jeszcze raz przepraszam za powtórki pytań.
PijaniPowietrzem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 21:14   #4617
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez PijaniPowietrzem Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny !
Z góry przepraszam za pytania, na które były już odpowiedzi na poprzednich stronach, jednak nie zdążyłam jeszcze przeczytać całego wątku, a baaardzo potrzebuję pomocy. Idę jutro poszukać w biurach podróży jakichś fajnych ofert last minute i nie ukrywam, że bardzo interesuje mnie Turcja, ale do podjęcia decyzji potrzebuję odpowiedzi na kilka pytań. BŁAAGAM, pomóżcie ! ;D
1. Jakiej pogody mogę się spodziewać we wrześniu ? Czy będzie gorąco i słonecznie ? Bo zależy mi na tym, żeby odpocząć w ciepełku i ładnie się opalić. Da radę ?
2. Czy w Turcji, tak jak np. w Egipcie, najlepiej wybierać tylko hotele 5* ? Czy te 4 i 3 również są na dobrym poziomie ( dobre jedzonko, czysto, fajna obsługa, jakieś animacje) ?
3. Czy w Turcji, tak jak w krajach afrykańskich ( Egipt, Tunezja), aby uniknąć zatrucia pokarmowego, należy przed śniadaniem wypić kieliszek czystej wódki ?;D Podobno taka metoda dezynfekcji jest najlepsza, ale nie wiem, czy w Turcji też ;D
4. Ile pieniążków zabrać tak mniej więcej przy opcji all inclusive i braku chęci do kupowania przeróżnych ubrań i wycieczek ? Chodzi o wydatki na jakieś drobne pamiątki, jakąś dyskotekę czy wieczorne wyjście na miasto.
5. Czy macie jakieś inne rady dotyczące "wrześniowej" Turcji ?
Bardzo Was proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję i jeszcze raz przepraszam za powtórki pytań.

1 w pierwszej polowie wrzesnia bedzie cieplutko blisko 30 napewno opadow brak natomiast pod koniec wrzesnia to pewnie juz temp nizsze ( znajomi byli w tamtym roku ok 12-20 i bylo upalnie wrocili opaleni i nawet w nocy nie bylo potrzeby zakladania nic cieplejszego)

2 mysle ze podobnie choc sa bardzo dobre 4* a i zdarzają sie slabe 5* radze czytac opinie napewno pomoze w podjeciu decyzji choc ja bym obstawiala jednak za 5*, 3* osobiscie odradzam.

3 ja bylam i nikt z naszej paczki nie mial problemow żołądkowych i wcale nie pilismy czystej do sniadania wlasciwie czystej nie pilam wcale glownie drinki i piwo ale wiadomo kazy ma inny zaladek choc z tych wymienionych krajow najmniej obawialalabym sie wlasnie turcji

4 jesli nic nie bedziesz kupowala z ubrac itp to nie trzeba duzo, chyba ze co wieczor bedziecie wychodzic na imprezke poza hotel to wtedy napewno troche pojdzie na wejscia i napoje, co do kwoty nie podam bo kazdy dysponuje oinnymi srodkami ( ja dwa lata temu mialam na nasze ok 2 tys i stracilismy wszystko ale kupilismy troche rzeczy typu ubrania, zegarki okulary torebki oraz lot paralotnia, skuter wodny, rejs statkiem)

5 nie wiem o jakie rady chodzi
__________________
watek kosmetyki


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post16332141


Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 22:11   #4618
PijaniPowietrzem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 23
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez mirynka Pokaż wiadomość
1 w pierwszej polowie wrzesnia bedzie cieplutko blisko 30 napewno opadow brak natomiast pod koniec wrzesnia to pewnie juz temp nizsze ( znajomi byli w tamtym roku ok 12-20 i bylo upalnie wrocili opaleni i nawet w nocy nie bylo potrzeby zakladania nic cieplejszego)

2 mysle ze podobnie choc sa bardzo dobre 4* a i zdarzają sie slabe 5* radze czytac opinie napewno pomoze w podjeciu decyzji choc ja bym obstawiala jednak za 5*, 3* osobiscie odradzam.

3 ja bylam i nikt z naszej paczki nie mial problemow żołądkowych i wcale nie pilismy czystej do sniadania wlasciwie czystej nie pilam wcale glownie drinki i piwo ale wiadomo kazy ma inny zaladek choc z tych wymienionych krajow najmniej obawialalabym sie wlasnie turcji

4 jesli nic nie bedziesz kupowala z ubrac itp to nie trzeba duzo, chyba ze co wieczor bedziecie wychodzic na imprezke poza hotel to wtedy napewno troche pojdzie na wejscia i napoje, co do kwoty nie podam bo kazdy dysponuje oinnymi srodkami ( ja dwa lata temu mialam na nasze ok 2 tys i stracilismy wszystko ale kupilismy troche rzeczy typu ubrania, zegarki okulary torebki oraz lot paralotnia, skuter wodny, rejs statkiem)

5 nie wiem o jakie rady chodzi

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedzi Bardzo mi pomogłaś

Kurcze, trochę się zmartwiłam tymi hotelami, bo pisałyście, że Turcja jest ogólnie dość droga, więc hotel 5* pewnie będzie sporo kosztował...

A co do waluty, to czytałam, że można i euro i dolary tak ? A ile kosztuje ta wiza na lotnisku ?
PijaniPowietrzem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 22:40   #4619
Isabelle24
Przyczajenie
 
Avatar Isabelle24
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 18
Dot.: Turcja

Do PijaniPowietrzem,
Turcja we wrześniu jest chyba najprzyjemniejsza - gorąco, ale nie do przesady. Ja byłam w zeszłym roku właśnie we wrześniu, teraz też się wybieram w tym terminie (opalenizna gwarantowana). Ja wybrałam hotel 4* i byłam bardzo zadowolona. Co do wizy, to jeśli nic się nie zmieniło kosztuje 15 euro lub 20 dolarów (dobrze jest mieć już wyliczoną kwotę). W Turcji można mieć i dolary i euro (ja i tak wymieniałam na tamtejsze liry). "Zemsty Sułtana", jak to niektórzy określają, też bym się nie obawiała. Pozdrawiam
Isabelle24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 08:38   #4620
PijaniPowietrzem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 23
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez Isabelle24 Pokaż wiadomość
Do PijaniPowietrzem,
Turcja we wrześniu jest chyba najprzyjemniejsza - gorąco, ale nie do przesady. Ja byłam w zeszłym roku właśnie we wrześniu, teraz też się wybieram w tym terminie (opalenizna gwarantowana). Ja wybrałam hotel 4* i byłam bardzo zadowolona. Co do wizy, to jeśli nic się nie zmieniło kosztuje 15 euro lub 20 dolarów (dobrze jest mieć już wyliczoną kwotę). W Turcji można mieć i dolary i euro (ja i tak wymieniałam na tamtejsze liry). "Zemsty Sułtana", jak to niektórzy określają, też bym się nie obawiała. Pozdrawiam
Dziękuję bardzo za odpowiedź i pomoc, Isabelle
A jak się nazywał twój hotel ?
PijaniPowietrzem jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:05.