kulka na głowie pod skórą!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-30, 15:01   #1
czarna0709
Raczkowanie
 
Avatar czarna0709
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 80

kulka na głowie pod skórą u psa!!


Cześć. Mojej suczce rośnie na czubku głowy kulka pod skórą. Jak byłam u weterynarza to on stwierdził że to jest obce białko pod skórą, i tylko tyle na ten temat ;/ Wydaje mi się że to jej ciągle rośnie i obawiam się czy to może być coś groźnego. Kiedyś w tym miejscu miała kleszcza i moja mamuśka jej źle wyrwała, więc głowa została pod skóra... Czy miałyście kiedyś podobny problem ?? i co z tym można zrobić?
czarna0709 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-30, 16:19   #2
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: kulka na głowie pod skórą u psa!!

Cytat:
Napisane przez czarna0709 Pokaż wiadomość
Cześć. Mojej suczce rośnie na czubku głowy kulka pod skórą. Jak byłam u weterynarza to on stwierdził że to jest obce białko pod skórą, i tylko tyle na ten temat ;/ Wydaje mi się że to jej ciągle rośnie i obawiam się czy to może być coś groźnego. Kiedyś w tym miejscu miała kleszcza i moja mamuśka jej źle wyrwała, więc głowa została pod skóra... Czy miałyście kiedyś podobny problem ?? i co z tym można zrobić?

Zmień weta...
Jak nie problem z kołnierzem , to udzielanie niepełnych informacji... tak nie powinno być
W Lubinie jest kilku polecanych wetów, jak już wszystkich przetestowałaś i każdy taki to czas uderzyć na Wrocław.
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-30, 17:28   #3
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: kulka na głowie pod skórą u psa!!

w Lublinie jest uczelnia weterynaryjna, nie mówcie mi, ze tam nie ma dobrych weterynarzy _-_
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-30, 18:34   #4
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: kulka na głowie pod skórą u psa!!

Dobrzy pewnie i są, ale nie każdy weterynarz musi być w porządku.

czarna0709 , masz możliwość pojechania do innego weta?
Z mojej książki o chorobach psów i kotów:

" (...) Zdarza się także, że podczas usuwania pasożyta, przerywamy jego ciało, i główka zostaje pod skórą zwierzaka. Nie powinniśmy się tym martwić. W większości przypadków organizm zwierzęcia po kilku dniach sam ją wydala. (...)"

"
* Po usunięciu kleszcza , wokół ranki zazwyczaj tworzy się niewielka opuchlizna, wyglądająca trochę jak pryszcz. W ciągu 1-2 dni powinna zniknąć.
Jeśli jednak tak się nie dzieje, a opuchlizna nawet się powiększa, powinniśmy koniecznie zabrać zwierzę do weterynarza, który najprawdopodobniej przepisze zwierzęciu antybiotyk, taki jak tetracyklina, dzięki czemu znacznie zmniejszymy ryzyko infekcji."

Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-30, 18:40   #5
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: kulka na głowie pod skórą u psa!!

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
w Lublinie jest uczelnia weterynaryjna, nie mówcie mi, ze tam nie ma dobrych weterynarzy _-_
Autorka wątku jest z Lubina k/Wrocławia
Co nie zmienia faktu, że bez problemu powinna znaleźć dobrego weta

Czarna0709 jeżeli wet jest taki zły, to dlaczego do niego jeszcze chodzić/dzwonisz
__________________


Edytowane przez monika_sonia
Czas edycji: 2011-10-30 o 18:41
monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-30, 23:58   #6
tynkusia
Rozeznanie
 
Avatar tynkusia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 706
Dot.: kulka na głowie pod skórą!!

Hej! Moj pies ok roku temu mial wlasnie na czubku glowy kleszcza, ktory zostal usuniety przez weta wlasnie i do dzis ma taka gulajke ktora sie powiekszyla troszke , bylam u paru lekarzy i stwierdzili ze ta ranka po wyjeciu po prostu przemienila sie w zgrubienie i tak juz zostanie. no chyba, ze bd rosla wtedy trzeba dzialac
tynkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 11:55   #7
czarna0709
Raczkowanie
 
Avatar czarna0709
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 80
Dot.: kulka na głowie pod skórą u psa!!

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
w Lublinie jest uczelnia weterynaryjna, nie mówcie mi, ze tam nie ma dobrych weterynarzy _-_
Ja mnieszkam w LUBINIE a nie LUBLINIE

---------- Dopisano o 12:52 ---------- Poprzedni post napisano o 12:49 ----------

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Autorka wątku jest z Lubina k/Wrocławia
Co nie zmienia faktu, że bez problemu powinna znaleźć dobrego weta

Czarna0709 jeżeli wet jest taki zły, to dlaczego do niego jeszcze chodzić/dzwonisz
hmmm ponieważ jest najblizej a ja nie posiadam samochodu i no w sumie to takze czasu zeby z nimi jeżdzić na koniec miasta. A np. z tym moim psem co był ostatnio kastrowany to niestety nie mam chyba innego wyjscia bo on ma chorobe lokomocyjną jak wejdzie do autobusy albo samochodu, tylko ruszy odrazu wymiotuje;/

---------- Dopisano o 12:55 ---------- Poprzedni post napisano o 12:52 ----------

Cytat:
Napisane przez tynkusia Pokaż wiadomość
Hej! Moj pies ok roku temu mial wlasnie na czubku glowy kleszcza, ktory zostal usuniety przez weta wlasnie i do dzis ma taka gulajke ktora sie powiekszyla troszke , bylam u paru lekarzy i stwierdzili ze ta ranka po wyjeciu po prostu przemienila sie w zgrubienie i tak juz zostanie. no chyba, ze bd rosla wtedy trzeba dzialac
ufffff to już mnie troche uspokoiłaś bo myślałam że to może być jakiś tłuszczak albo coś takiego ;/

Edytowane przez czarna0709
Czas edycji: 2011-10-31 o 11:57
czarna0709 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-31, 12:10   #8
O La La
Rozeznanie
 
Avatar O La La
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: mój dom tam gdzie moje serce
Wiadomości: 507
Dot.: kulka na głowie pod skórą!!

Może to być też poprostu zwykły siniak którego pies sobie przypadkowo nabił. Moja suka tez miała takie gulki raz na głowie raz gdzies z boku i okazało się że to siniaki,które najpierw rosły (tak jak u człowieka-z zielonych robiły się fioletowe,u psa tego nie widać) a później stawały się coraz mniejsze i znikały!!!
__________________
"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie."-Paulo Coelho






"Mam serce dla zwierząt"
O La La jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 12:17   #9
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: kulka na głowie pod skórą u psa!!

Cytat:
Napisane przez czarna0709 Pokaż wiadomość
ufffff to już mnie troche uspokoiłaś bo myślałam że to może być jakiś tłuszczak albo coś takiego ;/
Ja bym to jednak wetowi pokazała, a nie dziewczynom tu na słowo wierzyła (znają się, mają wiedzę, no ale przecież Twojego pieska na oczy nie widziały..), może to być nic a może to być ,,coś"... Nie uważasz?

---------- Dopisano o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:14 ----------

Cytat:
Napisane przez czarna0709 Pokaż wiadomość
hmmm ponieważ jest najblizej a ja nie posiadam samochodu i no w sumie to takze czasu zeby z nimi jeżdzić na koniec miasta.
A jakiś znajomy/a nie może Cię zawieźć? Są też weci całodobowi, na pewno znajdziesz czas...

Cytat:
Napisane przez czarna0709 Pokaż wiadomość
A np. z tym moim psem co był ostatnio kastrowany to niestety nie mam chyba innego wyjscia bo on ma chorobe lokomocyjną jak wejdzie do autobusy albo samochodu, tylko ruszy odrazu wymiotuje;/
Na chorobę lokomocyjną też się znajdzie jakiś sposób
__________________


Edytowane przez monika_sonia
Czas edycji: 2011-10-31 o 13:00
monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 16:29   #10
czarna0709
Raczkowanie
 
Avatar czarna0709
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 80
Dot.: kulka na głowie pod skórą u psa!!

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Ja bym to jednak wetowi pokazała, a nie dziewczynom tu na słowo wierzyła (znają się, mają wiedzę, no ale przecież Twojego pieska na oczy nie widziały..), może to być nic a może to być ,,coś"... Nie uważasz?

---------- Dopisano o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:14 ----------



A jakiś znajomy/a nie może Cię zawieźć? Są też weci całodobowi, na pewno znajdziesz czas...



Na chorobę lokomocyjną też się znajdzie jakiś sposób
weterynarz juz to widział i stwierdzil że to jest obce bialko i nic wiecej na ten temat mi nie powiedzial. A co do choroby lokomocyjnej to nie mozna dawac zwierzeta tabletek na krodkie przejazdzki

---------- Dopisano o 17:29 ---------- Poprzedni post napisano o 17:28 ----------

Cytat:
Napisane przez O La La Pokaż wiadomość
Może to być też poprostu zwykły siniak którego pies sobie przypadkowo nabił. Moja suka tez miała takie gulki raz na głowie raz gdzies z boku i okazało się że to siniaki,które najpierw rosły (tak jak u człowieka-z zielonych robiły się fioletowe,u psa tego nie widać) a później stawały się coraz mniejsze i znikały!!!
śiniak to raczej nie jest bo ma to juz kilka miesiecy na głowie
czarna0709 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 19:07   #11
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: kulka na głowie pod skórą u psa!!

Cytat:
Napisane przez czarna0709 Pokaż wiadomość
Mojej suczce rośnie na czubku głowy kulka pod skórą
Cytat:
Napisane przez czarna0709 Pokaż wiadomość
ma to juz kilka miesiecy na głowie
Ja myślałam, że to jest nowy problem... W takim razie jak wet to widział i powiedział, że nie jest to groźne dla psa, to nie wiem o czym my tu rozmawiamy
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-31, 19:16   #12
czarna0709
Raczkowanie
 
Avatar czarna0709
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 80
Dot.: kulka na głowie pod skórą u psa!!

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Ja myślałam, że to jest nowy problem... W takim razie jak wet to widział i powiedział, że nie jest to groźne dla psa, to nie wiem o czym my tu rozmawiamy
właśnie o to chodzi że nic nie powiedział, powiedział tylko że to obce białko. A czy to się usowa czy sie zostawia to nic nie powiedzial na ten temat. Skoro np jest to kleszcz pod skora to sie zastanawiam nad tym czy on dalej tak rosnie i czy moze tam jakos normalnie zyc? Czy moze jak urosnie jeszcze wiekszy to wybuchnie i zaleje ja tym swoim jadem od srodka? czy jego juz tam poprostu nie ma tylko zostala taka gulka po nim?
czarna0709 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 22:51   #13
tynkusia
Rozeznanie
 
Avatar tynkusia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 706
Dot.: kulka na głowie pod skórą!!

Wiem, ze to moze okazac sie kosztowne, ale odwiedz paru lekarzy ja tez swirowalam co to jest... po prostu wetka zle naszemu owczkarkowi usunela tego kleszcza;/ w kazdym badz razie na kazdej wizycie kontrolnej a sa one czestoi bo biedak jest chorowitym trzustkowcem i alergikiem to prosze o zobaczenie tego. trzymamy kciuki!
tynkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:59.