Jeden Dzień W Tygodniu Płynny... Od Jutra Tj. 08.04.09r. Kto Ze Mna??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-07, 20:43   #1
kasia19987
Raczkowanie
 
Avatar kasia19987
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Zawsze tam gdzie Ty:*
Wiadomości: 424
Smile

Jeden Dzień W Tygodniu Płynny... Od Jutra Tj. 08.04.09r. Kto Ze Mna???


Witam, mam zamiar od jutra jeden dzien w tygodniu przeznaczyc na tzw detox czyli caly dzien na płynach (woda, sok, bulion itp) Od 12 dni jestem na Zelixie 10 czuje sie swietnie ale potrzebuje oczyszczenie. Mam nadzieje ze ktos sie dolaczy bo jak wiadomo w "kupie" sila ZAPRASZAM
__________________
Było: 80kg
Lato 2009r: 63kg
Jest: 69kg
Zaczynamy--> 22.02.2010
10 9 8 7 6 5 4 3 2 1







kasia19987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 21:03   #2
sss7
Zadomowienie
 
Avatar sss7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 1 320
Dot.: Jeden Dzień W Tygodniu Płynny... Od Jutra Tj. 08.04.09r. Kto Ze Mna???

A na jakiej podstanie uważasz ze jeden dzien płynów Cię oczysci? Druga sprawa z czego chcesz się oczyszczać? Dlaczego bulion??
__________________
Odchudzam sie, bez kija nie podchodz...
82kg/170cm, cel: 62kg
sss7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 21:20   #3
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Jeden Dzień W Tygodniu Płynny... Od Jutra Tj. 08.04.09r. Kto Ze Mna???

Dzisiaj wyczytałam w jednej z 'mądrych' gazetek mojej mamy o czymś takim...
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 08:52   #4
kasia19987
Raczkowanie
 
Avatar kasia19987
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Zawsze tam gdzie Ty:*
Wiadomości: 424
Dot.: Jeden Dzień W Tygodniu Płynny... Od Jutra Tj. 08.04.09r. Kto Ze Mna???

Cytat:
Napisane przez sss7 Pokaż wiadomość
A na jakiej podstanie uważasz ze jeden dzien płynów Cię oczysci? Druga sprawa z czego chcesz się oczyszczać? Dlaczego bulion??
Z czego?? Z toksyn np. i zeby rozluznic jelita, zeby poczuc sie lepiej i lzej, zeby nauczyc zoladek malych ilosci posilkow. A dlaczego bulion?? Chodzi o bulion warzywny w porze obiadowej, zeby nie pic samej wody.

---------- Dopisano o 09:52 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------

Cytat:
Napisane przez garden_d Pokaż wiadomość
Dzisiaj wyczytałam w jednej z 'mądrych' gazetek mojej mamy o czymś takim...
owszem widzialam tez w jednej z gazetek ale ja ten pomysl zaczerpnelam z neta tylko teraz nie pamietam z jakiej to stronki jak znajde to wkleje link
__________________
Było: 80kg
Lato 2009r: 63kg
Jest: 69kg
Zaczynamy--> 22.02.2010
10 9 8 7 6 5 4 3 2 1







kasia19987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 10:35   #5
sss7
Zadomowienie
 
Avatar sss7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 1 320
Dot.: Jeden Dzień W Tygodniu Płynny... Od Jutra Tj. 08.04.09r. Kto Ze Mna???

Kasiu obawiam się ze Twój plan nie przyniesie żadnych rezultatów.

Diety oczyszczające organizm z toksyn to diety opracowane przez specjalistów, a najlepiej stosowane pod ich okiem ( są różne obozy oczyszczajace ). Zazwyczaj nie jest to także jeden dzień i nie sądze zebys mogła na nich wipic cos takeigo jak rosół Twoja dieta jest gdzies znaleziona w necie czy w gazetce, nikt sie pod tym nie podpisał, nikt nie wyjasnił dlaczego tak a nie inaczej... sorry ale to poprostu WYMYSŁ a nie efekt pracy, nauki, badań, opracowań.
Nieumiejętnym oczyszczaniem organizmu możesz sobie zrobic krzywde. Proponuje zdrowo jeść. Jak najmniej chemii, produktów przetworzonych chemicznie i termicznie. W odpowiednich ilosciach jesc około 5posiłków dziennie, duzo warzyw i owoców. odstawic słodycze i fast oody, kolorowe napoje. Pij wode, zieloną i czerwona herbate - pomagaja one usunąc toksyny z organizmu. Poszukaj teżziółek oczyszczajacych. Ja sobie ostatnio takowe zakupiłam w auchan, ale są też w sklepach ze zdrową żywniścią. To ekologiczna herbatka oczyszczajaca firmy DAR NATURY. W większosci to pokrzywa, ale też sporo innych ziół. Trudno narazie powiedzieć o efektach po stosuje ją 3 dni, ale dobrze sie po niej czuje. Polecam.

Jesli chodzi o oczyszczanie jelit to zapraszam do naszej trzydniowej diety oczyszczajacj jelita http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=282402
__________________
Odchudzam sie, bez kija nie podchodz...
82kg/170cm, cel: 62kg
sss7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 11:48   #6
kasia19987
Raczkowanie
 
Avatar kasia19987
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Zawsze tam gdzie Ty:*
Wiadomości: 424
Dot.: Jeden Dzień W Tygodniu Płynny... Od Jutra Tj. 08.04.09r. Kto Ze Mna???

Cytat:
Napisane przez sss7 Pokaż wiadomość
Kasiu obawiam się ze Twój plan nie przyniesie żadnych rezultatów.

Diety oczyszczające organizm z toksyn to diety opracowane przez specjalistów, a najlepiej stosowane pod ich okiem ( są różne obozy oczyszczajace ). Zazwyczaj nie jest to także jeden dzień i nie sądze zebys mogła na nich wipic cos takeigo jak rosół Twoja dieta jest gdzies znaleziona w necie czy w gazetce, nikt sie pod tym nie podpisał, nikt nie wyjasnił dlaczego tak a nie inaczej... sorry ale to poprostu WYMYSŁ a nie efekt pracy, nauki, badań, opracowań.
Nieumiejętnym oczyszczaniem organizmu możesz sobie zrobic krzywde. Proponuje zdrowo jeść. Jak najmniej chemii, produktów przetworzonych chemicznie i termicznie. W odpowiednich ilosciach jesc około 5posiłków dziennie, duzo warzyw i owoców. odstawic słodycze i fast oody, kolorowe napoje. Pij wode, zieloną i czerwona herbate - pomagaja one usunąc toksyny z organizmu. Poszukaj teżziółek oczyszczajacych. Ja sobie ostatnio takowe zakupiłam w auchan, ale są też w sklepach ze zdrową żywniścią. To ekologiczna herbatka oczyszczajaca firmy DAR NATURY. W większosci to pokrzywa, ale też sporo innych ziół. Trudno narazie powiedzieć o efektach po stosuje ją 3 dni, ale dobrze sie po niej czuje. Polecam.

Jesli chodzi o oczyszczanie jelit to zapraszam do naszej trzydniowej diety oczyszczajacj jelita http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=282402
Nie rosol a wywar z warzyw a to duza roznica, A co do zdrowego zywienia to nie musisz mi tlumaczyc jak i co jesc bo od dluzszego czasu jestem na diecie i wiem co z czym, jednodniowe oczyszczanie to nie wymysl a propozycja zaczerpnieta zdaje sie z ksiazki o oczyszczaniu organizmu a znalazlam ja na portalu o zdrowiu i dietach wiec nie wydaje mi sie zebym mogla zrobic sobie krzywde sokiem z warzyw czy owocow i woda a poza tym to jest jeden dzien i przez ten jeden dzien zamiast posilkow w formie stalej spozywa sie plynne, nie wiedze w tym nic zlego a tym bardziej niebezpiecznego.

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:43 ----------

Dla niedowiarków
http://www.kafeteria.pl/ziu/obiekt.php?id_t=338
http://www.twojadieta.info/index.php...a&dieta=sokowa
https://polki.pl/dieta_dietyblyskawi...,10011922.html
http://www.naobcasach.pl/a.265.Dieta..._400_kcal.html
__________________
Było: 80kg
Lato 2009r: 63kg
Jest: 69kg
Zaczynamy--> 22.02.2010
10 9 8 7 6 5 4 3 2 1







kasia19987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 21:32   #7
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Jeden Dzień W Tygodniu Płynny... Od Jutra Tj. 08.04.09r. Kto Ze Mna???

Cytat:
Napisane przez kasia19987 Pokaż wiadomość
Nie rosol a wywar z warzyw a to duza roznica, A co do zdrowego zywienia to nie musisz mi tlumaczyc jak i co jesc bo od dluzszego czasu jestem na diecie i wiem co z czym, jednodniowe oczyszczanie to nie wymysl a propozycja zaczerpnieta zdaje sie z ksiazki o oczyszczaniu organizmu a znalazlam ja na portalu o zdrowiu i dietach wiec nie wydaje mi sie zebym mogla zrobic sobie krzywde sokiem z warzyw czy owocow i woda a poza tym to jest jeden dzien i przez ten jeden dzien zamiast posilkow w formie stalej spozywa sie plynne, nie wiedze w tym nic zlego a tym bardziej niebezpiecznego.

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:43 ----------

Dla niedowiarków
http://www.kafeteria.pl/ziu/obiekt.php?id_t=338
http://www.twojadieta.info/index.php...a&dieta=sokowa
https://polki.pl/dieta_dietyblyskawi...,10011922.html
http://www.naobcasach.pl/a.265.Dieta..._400_kcal.html
Diety sokowe są bardzo dobre dla organizmów- nie mogę zaprzeczyć. Tak samo jak same warzywno-owocowe, surówkowe itp. oczyszczają organizm z toksyn.
Jednak zastanawiam się jak zareaguje organizm podczas gdy będzie to 6 dni normalnego jedzenia + 1 dzień sokowy. Myślę, że szkód nie wyrządzisz mimo wszystko, mimo to, że nie ufam artykułom na takich stronach, ani w tego typu gazetkach. Główne oczyszczanie organizmu w dietach sokowych/warzywnych/surówkowych polega na tym, że organizm wchodzi w stan odżywiania endogennego(wewnętrznego) , które polega na tym, że spala on zwyrodniałe tkanki/tłuszcz i czerpie energię z tego, co najgorsze w organizmie jednocześnie usuwając toksyny. Jednak (konkretnie w przypadku postu całkowitego) ten stan następuje po około 2 dobach, także trudno mi uwierzyć, że oczyścisz w opisany przez Ciebie sposób dobrze organizm. Radzę więc trochę poczytać na ten temat u dr Dąbrowskiej, Tombaka czy innych bardziej sprawdzonych publikacjach. Chociażby dla lepszego poznania mechanizmu działania tego typu diet.
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-10, 23:07   #8
kasia19987
Raczkowanie
 
Avatar kasia19987
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Zawsze tam gdzie Ty:*
Wiadomości: 424
Dot.: Jeden Dzień W Tygodniu Płynny... Od Jutra Tj. 08.04.09r. Kto Ze Mna???

W czwartek zastosowalam ta diete i czulam sie po niej swietnie, do tej pory czuje sie rewelacyjnie. Mam zamiar j astosowac co tydzien. I moze nie oczyszcze calkowicie organizmu ale dla samego uczucia lekkosci warto, warto poswiecic ten jeden dzien.
__________________
Było: 80kg
Lato 2009r: 63kg
Jest: 69kg
Zaczynamy--> 22.02.2010
10 9 8 7 6 5 4 3 2 1







kasia19987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 06:01   #9
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Jeden Dzień W Tygodniu Płynny... Od Jutra Tj. 08.04.09r. Kto Ze Mna???

Cytat:
Napisane przez kasia19987 Pokaż wiadomość
W czwartek zastosowalam ta diete i czulam sie po niej swietnie, do tej pory czuje sie rewelacyjnie. Mam zamiar j astosowac co tydzien. I moze nie oczyszcze calkowicie organizmu ale dla samego uczucia lekkosci warto, warto poswiecic ten jeden dzien.
W takim razie powodzenia Mimo to polecam poczytać to, o czym wspomniałam Chodzi mi po prostu o to, że często tego typu gazety proponują niezdrowe, czasami wręcz głodówkowe jadłospisy do stosowania na co dzień więc zawsze kiedy coś przeczytam, a mnie to zainteresuje staram się znaleźć informacje na ten temat w bardziej wiarygodnych źródłach. Akurat ta dieta nie jest szkodliwa, ale każda następna może nie być odpowiednią Pozdrawiam
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 14:12   #10
kasia19987
Raczkowanie
 
Avatar kasia19987
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Zawsze tam gdzie Ty:*
Wiadomości: 424
Dot.: Jeden Dzień W Tygodniu Płynny... Od Jutra Tj. 08.04.09r. Kto Ze Mna???

Cytat:
Napisane przez garden_d Pokaż wiadomość
W takim razie powodzenia Mimo to polecam poczytać to, o czym wspomniałam Chodzi mi po prostu o to, że często tego typu gazety proponują niezdrowe, czasami wręcz głodówkowe jadłospisy do stosowania na co dzień więc zawsze kiedy coś przeczytam, a mnie to zainteresuje staram się znaleźć informacje na ten temat w bardziej wiarygodnych źródłach. Akurat ta dieta nie jest szkodliwa, ale każda następna może nie być odpowiednią Pozdrawiam
Nie wiem czy juz wspominalam ale ta dieta pojawila sie w gazecia dlugo po tym jak przeczytalam o niej w necie na portalu o dietach ktorych jak wiemy jest pelno.
__________________
Było: 80kg
Lato 2009r: 63kg
Jest: 69kg
Zaczynamy--> 22.02.2010
10 9 8 7 6 5 4 3 2 1







kasia19987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:01.