Sschudną 20 kg... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-13, 22:03   #1
Eweleczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5

Schudną 20 kg...


Od maleńkiego mam problem z nadwagą. Ostatnio postanowiłam schudną jakieś 20 kg. Jednak nie wiem na jaką dietę przejść. Mam 14 lat, 175 cm wzrostu i 75 kg.

Edytowane przez Eweleczka
Czas edycji: 2009-04-13 o 22:08
Eweleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 22:33   #2
kaktuss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 35
Dot.: Sschudną 20 kg...

Może opisz najpierw co jesz, jak często, czy uprawiasz sport. I prędzej już 10 kg.
kaktuss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 00:11   #3
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: Sschudną 20 kg...

20 kg to przesadzilas...chcesz miec niedowage???

w twoim wieku nie stosuje sie konkretnych diet (z reszta w zadnym wieku sie nie powinno)

musisz sie po prostu zdrowo odzywiac, to znaczy jesc co 3 godziny, zbilansowane posilki (zawierajace bialko, zlozone weglowodany, zdrowe tluszcze i duzo witamin i mikroelementow), przygotowywane w zdrowy sposob (smazenie na oliwie zamiast oleju, glownie na parze, gotowanie),

ryba, jajka, biale mieso i wolowina, warzywa, owoce, nietluste sery, brazowy ryz, pelnoziarnisty makaron i pieczywo sie klania...

ogranicz make pszenna (ktora jest w bialym chlebie, ciastach, makaronach, panierkach, pierogi, kluski)
na rzecz razowej, zytniej i orkiszowej

sprawdz tabale kaloryczna dla swojej plci i przedzialu wiekowego

do swojego zapotrzebowania kalorycznego dodaj kalorie ktore srednio dziennie spalasz na uprawianiu sportu. od tego odejmij okolo 300 kcal i wyjdzie ci ile optymalnie powinnas pochlaniac kalorii dziennie.

ale nie obliczaj nerwowo kazdej kalorii..po prostu postaraj sie jesc z glowa...

nie jedz w ogole slodyczy (jak cie najdzie, zjedz owoc jogurt albo gorzka czekolade)

nie pij slodkich napojow

nie uzywaj cukru, ogranicz sol

pij tylko niegazowana wode, ewentualnie soki naturalne pol na pol z woda, zielona herbate

nie jedz fast foodow

nie pal, nie pij alkoholu

uprawiaj jakis sport - bez wysilku fizycznego nie schudniesz efektywnie, i to nie basen raz w tygodniu...to nie wystarczy...
zamien autobus na rower, biegaj, plywaj...sport co najmniej 3 razy w tygodniu.

jesli zastosujesz sie do tego, gwarantuje ze schudniesz bez efektu jojo, poprawisz kondycje i stan skory

no i nastaw sie, ze potrwa to kilka miesiecy, a nie tygodni, optymalne tempo chudniecia to 2-3kg miesiecznie.
__________________
pij mleko
bedziesz wielki
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 07:16   #4
tibbidabo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 444
Dot.: Sschudną 20 kg...

droga eweleczko mam ten sam problem mam 14 lat 178 wzrostu i 73kg. ale wierze, ze sie nam uda

---------- Dopisano o 08:16 ---------- Poprzedni post napisano o 08:16 ----------

dzisiaj zaczynam
tibbidabo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 10:56   #5
Eweleczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5
Dot.: Schudną 20 kg...

Staram się jeść co jakieś 3 h i jakoś mi to wychodzi. Moim największym chyba problemem jest to, że często dojadam się jakieś resztki z obiadów. Co do solenia to prawie nie sole. Muszę jednak ograniczyć słodzenie ponieważ pije jakieś 3-4 szkalnki dziennie i słodze 2 łyzeczki, ostanio zeszłam do 1,5. Co do sportu to rok temu chodziłam na pilates jednak zrezygnowałam ponieważ przez to nie chudłam i nie zauważałam jakieś mocnej poprawy w nastroju. Wychodzę z przyjaciółmi na siatę i chyba to wszystko. A co do tych 20 kg może przesadziłam ale po prostu chce być szczupła.
Eweleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 11:12   #6
Kiss xd
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 811
Dot.: Schudną 20 kg...

Jesteś za młoda,żebyś schudła 20 kg !
Jesteś w okresie dojrzewania i jest to zbyt ryzykowne ...
Możesz sobie poćwiczyć,żeby Ci troszkę ubyło,ale nie tyle!

Skacz na skakance Fajna zabawa i się pozbywa tłuszczyku
Kręć hula-hopem Dobre na 'boczki'
Biegaj,dużo spaceruj,jeździj na rowerze,rolkach...
Jest tyle pomysłów,żeby schudnąć.
Jedz w mniejszych ilościach i nie 'opychaj' się na noc .

Pozdrawiam ; **
Kiss xd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 11:23   #7
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Schudną 20 kg...

Przejdź na zdrowe żywienie, odpowiednie produkty i regularne posiłki plus jajaś aktywność ruchowa powinny dać dobre efekty. Ale nie przesadzaj z tymi 20 kg, to za dużo, źle byś wyglądała. 10 spokojnie starczy, jesteś wysoka.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-14, 18:14   #8
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: Sschudną 20 kg...

napisz nam dokładnie co dziś zjadłaś ( tylko nie oszukuj bo wtedy nie będziemy mogły ci pomóc ) z godzinami mniej więcej

a i jeszcze jedno powiedz mi czy masz jakieś oszczędności ( około 100 zł ) ?

Jeżeli naprawdę chcesz schudnąć to żadna drastyczna dieta ci nie pomoże radze kupić jakieś urządzenie do aerobów i jak oglądasz swój ulubiony serial to możesz ćwiczyć Ja polecam orbitreka ale to już większy wydatek .. ale myślę że stepper by wystarczył na początku mogła byś mieć zakwasy i dużo nie wytrzymać ale potem to i 40 minut codziennie jak byś ćwiczyła to za 3 miesiące mogła byś być z siebie dumna ... pamiętaj że jak się ćwiczy to waga nie koniecznie idzie w dół .. bardzo często idzie w górę a to tylko dlatego że mięśnie są ciężkie a tłuszcz lekki więc efekty patrz po ubraniach a nie po wadze


To że tak dużo jesz np. resztki po objedzie jest pewnie efektem rozciągniętego żołądka jak jesteś głodna pomiędzy posiłkami to wypij szklankę wody to naprawdę pomaga ... jedna nie wystarczyła to wypij 2 .. na podjadanie to dobry sposób

łatwiej by było nam doradzić jakieś ćwiczenia na konkretne partie ciała jak byś wstawiła zdjęcie sylwetki

Edytowane przez Ilena
Czas edycji: 2009-04-14 o 18:24
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:44.