Nastoletnie emigrantki ;) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-31, 20:11   #31
Agnjeska
Zadomowienie
 
Avatar Agnjeska
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 1 152
Dot.: Nastoletnie emigrantki ;)

Ja mam 19 lat i od 5 lat mieszkam w Holandii.
Na początku była masakra a teraz nie wyobrażam sobie powrotu do Polski
__________________
23.11.2010 K.
02.02.2012 prawo jazdy

http://lb1f.lilypie.com/g6flp1.png

12.02.2013 Jasmine
Agnjeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 05:00   #32
xMalenKaaa
Zakorzenienie
 
Avatar xMalenKaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: IRL .
Wiadomości: 7 980
Dot.: Nastoletnie emigrantki ;)

Cytat:
Napisane przez Agnjeska Pokaż wiadomość
Ja mam 19 lat i od 5 lat mieszkam w Holandii.
Na początku była masakra a teraz nie wyobrażam sobie powrotu do Polski
i jak ? fajnie jest w Holandii ?
__________________
"Ludzie sadzą pogardę czekając na szacunek Ale jak siejesz trawę nie licz, że wyrosną róże"



Moje szczęście tylko z Tobą jest możliwe!
xMalenKaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 05:19   #33
Agnjeska
Zadomowienie
 
Avatar Agnjeska
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 1 152
Dot.: Nastoletnie emigrantki ;)

Oo tak, tylko zupełnie inaczej niż w Polsce. Inny sposób myślenia, ludzie tutaj z reguły myślą 'jakoś to będzie, co się będę przejmować' [chociaż czasami bywa to wkurzające].
Podoba mi się też to że w piątek jak tylko skończą pracę to przestają o niej myśleć ^^
[przynajmniej Ci których ja znam]
__________________
23.11.2010 K.
02.02.2012 prawo jazdy

http://lb1f.lilypie.com/g6flp1.png

12.02.2013 Jasmine
Agnjeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 05:24   #34
xMalenKaaa
Zakorzenienie
 
Avatar xMalenKaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: IRL .
Wiadomości: 7 980
Dot.: Nastoletnie emigrantki ;)

Cytat:
Napisane przez Agnjeska Pokaż wiadomość
Oo tak, tylko zupełnie inaczej niż w Polsce. Inny sposób myślenia, ludzie tutaj z reguły myślą 'jakoś to będzie, co się będę przejmować' [chociaż czasami bywa to wkurzające].
Podoba mi się też to że w piątek jak tylko skończą pracę to przestają o niej myśleć ^^
[przynajmniej Ci których ja znam]
to fajnie tam masz . zazdroszczę .
__________________
"Ludzie sadzą pogardę czekając na szacunek Ale jak siejesz trawę nie licz, że wyrosną róże"



Moje szczęście tylko z Tobą jest możliwe!
xMalenKaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 16:06   #35
jaaap
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 82
Dot.: Nastoletnie emigrantki ;)

Dziewczyny, a w jakis stopniu znalyscie jezyki krajow do ktorych wyemigrowalyscie?
jaaap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 16:48   #36
Agnjeska
Zadomowienie
 
Avatar Agnjeska
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 1 152
Dot.: Nastoletnie emigrantki ;)

Ja wcale nie znałam
__________________
23.11.2010 K.
02.02.2012 prawo jazdy

http://lb1f.lilypie.com/g6flp1.png

12.02.2013 Jasmine
Agnjeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 17:46   #37
xMalenKaaa
Zakorzenienie
 
Avatar xMalenKaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: IRL .
Wiadomości: 7 980
Dot.: Nastoletnie emigrantki ;)

Ja uczyłam się języka 7 lat , ale za dużo to nie potrafiłam .
__________________
"Ludzie sadzą pogardę czekając na szacunek Ale jak siejesz trawę nie licz, że wyrosną róże"



Moje szczęście tylko z Tobą jest możliwe!
xMalenKaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-01, 23:13   #38
czakobu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 31
Dot.: Nastoletnie emigrantki ;)

ja się uczyłam od 1 klasy podstawówki więc duuuużo lat i miałam zawsze 5-6, ale jak przyjechałam żeby tak sie dobrze dogadać to nie dawało rady ;P. Mam zorganizowane przez szkołe lekcje angielskiego 2 razy w tygodniu z polakiem, więc uczę sie xD
czakobu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 13:19   #39
Sandra 14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 3
Dot.: Nastoletnie emigrantki ;)

Ja też nie znałam tylko pojedyncze słowa
Sandra 14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 22:20   #40
mimka_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 2
Dot.: Nastoletnie emigrantki ;)

hej dziewczyny

Ja rowniez jestem nastoletnia emigrantka Mam 18 lat, a od 3 mieszkam w Londynie. Na poczatku bylo ciezko, tym bardziej, ze przyjechalam tu bez rodziny... Ale teraz jest juz tylko lepiej

Kiedy tu przyjechalam znalam angielski tak, ze potrafilam sie w miare dogadac. Teraz idzie mi juz coraz lepiej.

pozdrawiam

Edytowane przez mimka_
Czas edycji: 2010-02-02 o 22:21
mimka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 17:00   #41
asius123
Zadomowienie
 
Avatar asius123
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 195
Dot.: Nastoletnie emigrantki ;)

Cytat:
Napisane przez mimka_ Pokaż wiadomość
hej dziewczyny

Ja rowniez jestem nastoletnia emigrantka Mam 18 lat, a od 3 mieszkam w Londynie. Na poczatku bylo ciezko, tym bardziej, ze przyjechalam tu bez rodziny... Ale teraz jest juz tylko lepiej

Kiedy tu przyjechalam znalam angielski tak, ze potrafilam sie w miare dogadac. Teraz idzie mi juz coraz lepiej.

pozdrawiam
mów, mów jak to zrobiłaś! mam 15 lat i kocham londyn [byłam na krótko, kilka razy] i marzę żeby tam jechać. nawet jeśli nie do szkoły, to choćby do pracy w wakacje, mając skończone 18 lat. pojechałaś się uczyć? opowiedz, proszę, możesz nawet napisać na pw. i przepraszam za moje napalenie.
__________________
***

i love london!

ps. mów mi - asia aka kalwas.

23.07-03.08, lloret, hotel ancla!

***
asius123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-04, 07:15   #42
Framme
Raczkowanie
 
Avatar Framme
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 458
GG do Framme
Dot.: Nastoletnie emigrantki ;)

Witam wszystkie nastoletnie emigrantki Mnie w tym roku stuknie 20 a do Szwecji wyjechalam jak mialam 17 lat, wiec nie tak dawno. Jezyka nie umialam nic a nic! Ale rok zajela mi nauka na tyle, zeby rozumiec co do mnie mowia i potrafic krotko i zwiezle odpowiedziec. Teraz juz nie mam wiekszych problemow z dogadaniem sie i zrozumieniem, wiec jest w porzadku tylko gramatyka ciagle sprawia mi trudnosci A do Polski chyba bym nie wrocila chociaz mi sie troche teskni.
Framme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 10:30   #43
xMalenKaaa
Zakorzenienie
 
Avatar xMalenKaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: IRL .
Wiadomości: 7 980
Dot.: Nastoletnie emigrantki ;)

Cytat:
Napisane przez Framme Pokaż wiadomość
Witam wszystkie nastoletnie emigrantki Mnie w tym roku stuknie 20 a do Szwecji wyjechalam jak mialam 17 lat, wiec nie tak dawno. Jezyka nie umialam nic a nic! Ale rok zajela mi nauka na tyle, zeby rozumiec co do mnie mowia i potrafic krotko i zwiezle odpowiedziec. Teraz juz nie mam wiekszych problemow z dogadaniem sie i zrozumieniem, wiec jest w porzadku tylko gramatyka ciagle sprawia mi trudnosci A do Polski chyba bym nie wrocila chociaz mi sie troche teskni.
witamyy! w Szwecji mieszkasz ? zawsze chciałam się uczyć szwedzkiego . trudny język ?
__________________
"Ludzie sadzą pogardę czekając na szacunek Ale jak siejesz trawę nie licz, że wyrosną róże"



Moje szczęście tylko z Tobą jest możliwe!
xMalenKaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 11:48   #44
Ivi 1988
Zakorzenienie
 
Avatar Ivi 1988
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: domek dla lalek
Wiadomości: 5 393
Dot.: Nastoletnie emigrantki ;)

ja mialam manie na punkcie angielskiego od 10 roku zycia.
Uwielbialam piosenki i zawsze chcialam wiedziec, o czym spiewaja!
Pamietacie ten songbook na ostatnich stronach Bravo? Kiedys to bylo kultowe czasopismo Zawsze po pare razy czytalam tlumaczenie i zwroty i slowka. Jak tylko syszalam fajna piosenke jako dziecko i zapamietalam tytul- od razu do slownika sprawdzic,co znaczy
I tak bylo odkad pamietam. W szkole bez problemu z jezykiem.
W Anglii jestem ponad rok w tym 2 miechy Londyn.
Na poczatku akcent brytyjski jest trudny do zrozumienia,gdyz jak wiadomo w PL mamy tylko amerykanskie filmy z akcentem USA, a nie UK, wiec trzeba bylo sie troche przestawiac, bo zupelnie inaczej wymawiaja tu koncowki wyrazow.
Ciekawostka- angielskiego i niemieckiego uczylam sie tyle samo lat w szkole (9), ale niemca nie umiem nic a nic. Po prsotu wydaje mi sie,ze jak lubisz to,czego sie uczysz, to naprawde nauczysz sie w mig i to jeszcze przyjemnosc ci sprawi
__________________
Maybe you don't need whole world to love you, you know
Maybe you just need one person


Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Nie ma żadnej "roli kobiety". Jest tylko to, w co sama się pakujesz.
Skoro umie, to niech robi sam.
Ivi 1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 13:43   #45
xMalenKaaa
Zakorzenienie
 
Avatar xMalenKaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: IRL .
Wiadomości: 7 980
Dot.: Nastoletnie emigrantki ;)

Cytat:
Napisane przez Ivi 1988 Pokaż wiadomość
Ciekawostka- angielskiego i niemieckiego uczylam sie tyle samo lat w szkole (9), ale niemca nie umiem nic a nic. Po prsotu wydaje mi sie,ze jak lubisz to,czego sie uczysz, to naprawde nauczysz sie w mig i to jeszcze przyjemnosc ci sprawi
zgadzam się .
__________________
"Ludzie sadzą pogardę czekając na szacunek Ale jak siejesz trawę nie licz, że wyrosną róże"



Moje szczęście tylko z Tobą jest możliwe!
xMalenKaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 18:55   #46
Framme
Raczkowanie
 
Avatar Framme
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 458
GG do Framme
Dot.: Nastoletnie emigrantki ;)

Do xMalenKaaa : trudny,ale tylko na poczatku. Mialam wrazenie, ze slysze jeden wielki belkot xD Powiem Ci szczerze,ze wszyscy go zalapuja po roku, dwoch... wiec chyba nie jest tak zle Zreszta mnie sie podoba,wole go od angielskiego
Framme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 20:43   #47
xMalenKaaa
Zakorzenienie
 
Avatar xMalenKaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: IRL .
Wiadomości: 7 980
Dot.: Nastoletnie emigrantki ;)

Cytat:
Napisane przez Framme Pokaż wiadomość
Do xMalenKaaa : trudny,ale tylko na poczatku. Mialam wrazenie, ze slysze jeden wielki belkot xD Powiem Ci szczerze,ze wszyscy go zalapuja po roku, dwoch... wiec chyba nie jest tak zle Zreszta mnie sie podoba,wole go od angielskiego
oj , coś tak myślę , że to będzie mój następny język do nauki .
__________________
"Ludzie sadzą pogardę czekając na szacunek Ale jak siejesz trawę nie licz, że wyrosną róże"



Moje szczęście tylko z Tobą jest możliwe!
xMalenKaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 07:04   #48
Framme
Raczkowanie
 
Avatar Framme
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 458
GG do Framme
Dot.: Nastoletnie emigrantki ;)

Polecam A najlatwiej uczy sie przy szwedach, wiec zapraszam na urlop do Szwecji hehe
Framme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 21:05   #49
mimka_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 2
Dot.: Nastoletnie emigrantki ;)

hej
Asius co dokladnie chcesz wiedziec? Ja tez od zawsze chcialam wyjechac z Polski albo do usa, albo do anglii. padlo tutaj
Tak, przyjechalam tu do szkoly... Jednak dlugo nie pochodzilam
Ale we wrzesniu wracam, a pozniej na studia

pozdrawiam
mimka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-08, 16:27   #50
asius123
Zadomowienie
 
Avatar asius123
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 195
Dot.: Nastoletnie emigrantki ;)

Cytat:
Napisane przez mimka_ Pokaż wiadomość
hej
Asius co dokladnie chcesz wiedziec? Ja tez od zawsze chcialam wyjechac z Polski albo do usa, albo do anglii. padlo tutaj
Tak, przyjechalam tu do szkoly... Jednak dlugo nie pochodzilam
Ale we wrzesniu wracam, a pozniej na studia

pozdrawiam
a jak Ci się udało dostać tam do szkoły? jak z mieszkaniem i wgl? Postanowiłaś tak po prostu po gimnazjum pojechać do szkoły do londynu, złożyłaś tam papiery i pojechałaś? kurcze, aż trudno uwierzyć jeśli to takie łatwe. możesz pisać na pw.
__________________
***

i love london!

ps. mów mi - asia aka kalwas.

23.07-03.08, lloret, hotel ancla!

***
asius123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 17:35   #51
madzik69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Swindon, Częstochowa
Wiadomości: 17
GG do madzik69
Dot.: Nastoletnie emigrantki ;)

Ja mam 17 lat i od ponad półtora roku mieszkam w Anglii. Planuję wrócić do Polski na studia za półtora roku po skończeniu collegu. Jakoś nie czuję się tutaj szczęśliwa. W Polsce mam wszystkich znajomych, przyjaciół, rodzinę, chłopaka. Moją radą dla osób, które zamierzają wyjechać za granicę to nie wracać już do Polski, nie odwiedzać jej. Ja decyzję o powrocie podjęłam w dniu, w którym wyjechałam z Polski po odwiedzinach na święta wielkanocne. Jeżeli ktoś chce mieszkać poza granicami Polski to niech nie przyjeżdża i nie odwiedza jej. Niech poczeka ze dwa, trzy lata. Tęsknota jest na początku nie do zniesienia, ale po kilku miesiącach człowiek się przyzwyczaja...
__________________
po prostu Madzia.
madzik69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 17:49   #52
xMalenKaaa
Zakorzenienie
 
Avatar xMalenKaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: IRL .
Wiadomości: 7 980
Dot.: Nastoletnie emigrantki ;)

Cytat:
Napisane przez madzik69 Pokaż wiadomość
Ja mam 17 lat i od ponad półtora roku mieszkam w Anglii. Planuję wrócić do Polski na studia za półtora roku po skończeniu collegu. Jakoś nie czuję się tutaj szczęśliwa. W Polsce mam wszystkich znajomych, przyjaciół, rodzinę, chłopaka. Moją radą dla osób, które zamierzają wyjechać za granicę to nie wracać już do Polski, nie odwiedzać jej. Ja decyzję o powrocie podjęłam w dniu, w którym wyjechałam z Polski po odwiedzinach na święta wielkanocne. Jeżeli ktoś chce mieszkać poza granicami Polski to niech nie przyjeżdża i nie odwiedza jej. Niech poczeka ze dwa, trzy lata. Tęsknota jest na początku nie do zniesienia, ale po kilku miesiącach człowiek się przyzwyczaja...
Ja odwiedzam Polskę co 2 - 3 miesiące i wiadomo , że po powrocie do domu się tęskni za Polską , ale po pewnym czasie przechodzi .
A co do znajomych to znajomi i przyjaciele odchodzą i pojawiają się nowi .
__________________
"Ludzie sadzą pogardę czekając na szacunek Ale jak siejesz trawę nie licz, że wyrosną róże"



Moje szczęście tylko z Tobą jest możliwe!
xMalenKaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 20:04   #53
jamaicaDG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 5
GG do jamaicaDG
Dot.: Nastoletnie emigrantki ;)

Cytat:
Napisane przez madzik69 Pokaż wiadomość
Ja mam 17 lat i od ponad półtora roku mieszkam w Anglii. Planuję wrócić do Polski na studia za półtora roku po skończeniu collegu. Jakoś nie czuję się tutaj szczęśliwa. W Polsce mam wszystkich znajomych, przyjaciół, rodzinę, chłopaka. Moją radą dla osób, które zamierzają wyjechać za granicę to nie wracać już do Polski, nie odwiedzać jej. Ja decyzję o powrocie podjęłam w dniu, w którym wyjechałam z Polski po odwiedzinach na święta wielkanocne. Jeżeli ktoś chce mieszkać poza granicami Polski to niech nie przyjeżdża i nie odwiedza jej. Niech poczeka ze dwa, trzy lata. Tęsknota jest na początku nie do zniesienia, ale po kilku miesiącach człowiek się przyzwyczaja...

dokladnie wiem co czujesz i zgadzam się z Toba w stu procentach.. tak samo jak Ty wracam na studia do Polski.. straaaasznie nie mogę sie juz doczekać.
Mam 17 lat i Mieszkam w Szkocji juz 2 lata.. a poczatki nie nalezaly do najlatwiejszych..
pozdrawiam wsyztskie emigrantki na wyspach

---------- Dopisano o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:01 ----------

madzik69; gdzie i na jakie studia się wybierasz ;D?
jamaicaDG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 01:58   #54
jaaap
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 82
Dot.: Nastoletnie emigrantki ;)

Po college'u mozna sie od razu, bez problemu dostac na studia w Polsce?
jaaap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 11:13   #55
madzik69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Swindon, Częstochowa
Wiadomości: 17
GG do madzik69
Dot.: Nastoletnie emigrantki ;)

Cytat:
Napisane przez jaaap Pokaż wiadomość
Po college'u mozna sie od razu, bez problemu dostac na studia w Polsce?
niestety nie, ja już się dużo dowiadywałam na ten temat i pisałam do Biura Rekrutacji we Wrocławiu. Opisałam im całą moją sytuację i spytałam jakie mają dla nas warunki naboru. Pani z tego biura odpisała mi, że studenci z zagraniczną maturą są przyjmowani na studia w Polsce automatycznie, ale z Anglią akurat Polska nie ma podpisanego aktu równoważności matury i studenci z angielską maturą czyli 'A Level', muszą udać się w Polsce do kuratorium ze świadectwem maturalnym i ubiegać się o nostryfikację. No i ze wszystkimi podstawowymi dokumentami oraz nostryfikacją matury trzeba udać się na uczelnię.

---------- Dopisano o 10:31 ---------- Poprzedni post napisano o 10:28 ----------

Cytat:
Napisane przez jamaicaDG Pokaż wiadomość
dokladnie wiem co czujesz i zgadzam się z Toba w stu procentach.. tak samo jak Ty wracam na studia do Polski.. straaaasznie nie mogę sie juz doczekać.
Mam 17 lat i Mieszkam w Szkocji juz 2 lata.. a poczatki nie nalezaly do najlatwiejszych..
pozdrawiam wsyztskie emigrantki na wyspach

---------- Dopisano o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:01 ----------

madzik69; gdzie i na jakie studia się wybierasz ;D?
ja też już się nie mogę doczekać. dzień powrotu do Polski będzie jednym z lepszych dni w moim życiu.
a planuję iść na studia socjologiczne do Wrocławia. a Ty jakie masz plany?

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:31 ----------

Cytat:
Napisane przez xMalenKaaa Pokaż wiadomość
Ja odwiedzam Polskę co 2 - 3 miesiące i wiadomo , że po powrocie do domu się tęskni za Polską , ale po pewnym czasie przechodzi .
A co do znajomych to znajomi i przyjaciele odchodzą i pojawiają się nowi .
oj dla mnie tak łatwo nie jest. ja mam w Polsce chłopaka.. ja ostatnio wróciłam z Polski 9 stycznia. czyli miesiąć bez Polski jestem dopiero a czuję jakby conajmniej ze 3 minęły. lecę dopiero 3 kwietnia. ale to i tak szybko. pamiętam jak wyjechałam pierwszy raz to po 9 miesiącach dopiero odwiedziłam Polskę. mogłam jej nie odwiedzać to bym została tu na stałe. ale są plusy i minusy. nie żałuję i podjęłam decyzję o powrocie. kto wie może kiedyś przyjadę spowrotem do Anglii, ale wtedy już będę miała męża.

---------- Dopisano o 11:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:40 ----------

Cytat:
Napisane przez jaaap Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a w jakis stopniu znalyscie jezyki krajow do ktorych wyemigrowalyscie?
dosyć dobrze, 8 lat się w końcu uczyłam.
__________________
po prostu Madzia.
madzik69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 18:55   #56
Illyasviel
Raczkowanie
 
Avatar Illyasviel
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 118
Dot.: Nastoletnie emigrantki ;)

niedługo do was dołączę mam 19 lat, w tym roku zdaję maturę, a zaraz po niej wyjeżdżam do Londynu i już nie mogę się doczekać xD

dziewczyny, jak sobie radzicie z nauką w Anglii? Skąd bierzecie na nią pieniądze? bardzo chciałabym zrobić tam kurs fryzjerski, jednak to dosyć spory koszt i jakoś ciężko mi sobie wyobrazić samodzielne utrzymanie i opłacenie kursu równocześnie...
__________________
...Necesita más amigos con alas...
Illyasviel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 11:05   #57
madzik69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Swindon, Częstochowa
Wiadomości: 17
GG do madzik69
Dot.: Nastoletnie emigrantki ;)

Cytat:
Napisane przez Illyasviel Pokaż wiadomość
Skąd bierzecie na nią pieniądze?
ja mieszkam z rodzicami więc to co innego..
__________________
po prostu Madzia.
madzik69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 19:35   #58
Just_Smile
Zadomowienie
 
Avatar Just_Smile
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 600
Dot.: Nastoletnie emigrantki ;)

Cytat:
Napisane przez jaaap Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a w jakis stopniu znalyscie jezyki krajow do ktorych wyemigrowalyscie?
Mieszkam w Anglii od 2,5 lat(mam 15), języka nie znałam prawie wcale.
Fajnie że powstał wątek też dla tych "młodszych"
Just_Smile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 10:19   #59
xMalenKaaa
Zakorzenienie
 
Avatar xMalenKaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: IRL .
Wiadomości: 7 980
Dot.: Nastoletnie emigrantki ;)

Cytat:
Napisane przez Just_Smile Pokaż wiadomość
Fajnie że powstał wątek też dla tych "młodszych"
mam nadzieję , że się rozkręci z czasem .
__________________
"Ludzie sadzą pogardę czekając na szacunek Ale jak siejesz trawę nie licz, że wyrosną róże"



Moje szczęście tylko z Tobą jest możliwe!
xMalenKaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 16:27   #60
Just_Smile
Zadomowienie
 
Avatar Just_Smile
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 600
Dot.: Nastoletnie emigrantki ;)

Cytat:
Napisane przez xMalenKaaa Pokaż wiadomość
mam nadzieję , że się rozkręci z czasem .
Rozkręci się rozkręci .
Tylko muszą być osoby które będą tu systematycznie pisać.Np. ja
Just_Smile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:04.